Jak vyrobit kruhový z disku pily

Jak si vyrobit kruhovou pilu vlastními rukama

Takový oběžník je usnadněný a nejrychlejší. Souhlasím, zdaleka není vždy možné používat elektrický motor, systém řemenice a další objemné a složité vybavení. V tomto případě je vhodný takový manuální nástroj jako úhlová bručka nebo vrták. Například stačí jen dát pilu na rohovou brusku, a proto nemusíte mít žádné další dovednosti a dovednosti. Výsledkem je, že obdržíte energetický nástroj pro řezání příprav. Kromě toho taková technika nezabírá mnoho místa. V tomto případě však můžete zpracovat desky malé tloušťky. Obvykle lze práci provádět do hloubky, do které je navržen energetický nástroj. Nyní budeme zvážit jeden schéma, což je poměrně jednoduché, ale zároveň velmi efektivní.

Oběžníky jakéhokoli pevného typu se skládají z hlavních částí.

Tabulka pro připojení mechanismů. Sestavení kombinované s motory s vyšším výkonem je výhodnější se stolem zcela vyrobeným z kovu. Povrch stolu musí být vyroben dokonce vlastní rukama, pro lepší produkt na výstupu. Motor se ve většině případů používá z toho, co je na skladě. Elektrické motory, navržené po dlouhou dobu ze sítě, budou výhodnější než sběratelské jednotky. Hřídel je nejvíce odpovědnou součástí kruhu. Hotové výrobky se používají nejčastěji, v jiných případech je uzel vyroben na soustruhu

Je důležité vypočítat přistávací otvory, vyloučit bití.

Při výrobě stroje si vlastní ruce stojí za to věnovat samostatnou pozornost bezpečnosti. Hlavní čištění disku pily by mělo být pokryto ochranným pláštěm

Pohybující se prvky jednotky a motorů musí být uzavřeny. Tlačítko pro nouzové zastavení je zabudováno do elektrického pohonu a má vhodné umístění.

Manuální kruhová pila pro to lze použít docela obyčejné. Výkon a průměr disku přímo závisí na tom, co a na jaký objem budete zpracovávat. Nezapomeňte také, že držák ke stolu ukradne až 20 mm z maximální hloubky řezu, takže jednorázové pily s diskem 120 mm pro takové účely jsou nerentabilní. Přítomnost kruhu funkcí úpravy hloubky a úhlu řezu vám poskytne více příležitostí pro jemné zpracování částí a řezání drážky kresby.

Blueprints

Schéma pro výrobu stolu pro kruhovou pilu

Před zahájením práce se doporučuje projít přípravnou fází. Nezapomeňte vytvořit kresbu. To usnadní proces vytváření designu. Nejprve vypočítejte rozměry tabulky a poté přeneste přijatá data na papír. Díra provedená ve struktuře by se určitě měla přiblížit k velikosti pily. Vše záleží na značce vybavení. Proto nemůžete vytvořit univerzální díru. Základna by měla být stabilní a dobře vydržela mechanická zatížení.

DIY kruhový kreslení

Výbuch struktury do jedné ze stran je nepřijatelný. Rozměry desek by měly být vhodné pro tok řezání. Poslední možnost je odhalena na základě individuálních tužeb. Někteří pracují pohodlně se skládacím stolem nebo produktem s malými rozměry.

Kresba univerzálního stolního počítače

Výkresy by měly být brány v úvahu důležitý bod. Pokud se při práci plány opustit nástroje nebo materiály na stole, měly by se rozměry deformační desky zvýšit na metr čtvereční v této oblasti. Vhodná velikost bude 120 x 120 cm. Kresba by měla být provedena pečlivě a pomalu, aby všechno kompetentně udělal.

Schéma kruhového tabulky s popisem testu

vyrobit, kruhový, disku, pily

Nezbytné materiály a nástroje

Doporučuje se zahájit pracovní postup přípravou všech nezbytných. Stacionární vybavení je připojeno k pevnému a stabilnímu stolu. Pro jeho výrobu budete potřebovat list leštěné překližky požadované velikosti s tloušťkou nejméně 20 mm. Můžete vyrobit nohy stolu ze 4 barů propojených dřevěným nebo kovovým svetrem.

Kromě toho budete potřebovat ruční pilu nebo rohový mlýnek.

Je také nutné zásobovat takové nástroje a materiály:

 • Vykružovačka;
 • Elektrický šroubovák;
 • 3-4 kovové svorky;
 • Šrouby a šrouby;
 • 2 kovové záclony s malými velikosti;
 • 2 svorky;
 • Leštěná deska, jejíž délka odpovídá délce stolu a výška se pohybuje od 10-12 cm;
 • Tužka, dlouhý pravítko.

To vše najdete v dílně nebo zakoupeno levně v jakémkoli hozed obchodu.

Co je kruhová pila

V každodenním životě a produkci je pro řezání různých materiálů nezbytná kruhová pila (dřevo, břidlice, GKL, měkký kov, překližka atd. D.). Tento manuální elektrický nástroj (ve standardní konfiguraci) je navržen tak, aby prováděl přímý řez s hloubkou 40 až 140 mm (většina modelů vytvořených výrobci umožňuje řez v pravém úhlu až 85 mm, ale pro staveniště tam je řada výkonnějšího vybavení). Během operace zařízení drží operátora pevně ve svých rukou a provádí řezání a pohybuje se podél zpracovaného produktu. Současně neexistují žádná omezení o velikosti obrobků na délku a šířku. Existuje možnost řezání pod úhlem na povrch části.

Modely PIL se liší v síle. Nejvíce rozpočtových zařízení mají kapacitu až 1,2 kW a jsou navrženy tak, aby viděly mezery až 4,5 cm silné. Jsou skvělé pro potřeby domácnosti, pravidelnou práci v krátkých časových intervalech a jsou jednoduché a nenáročné. Pokud potřebujete provést řez na 6,5 ​​cm a musíte to dělat často po dlouhou dobu, budete potřebovat poloprofesionální nástroj s kapacitou až 1,8 kW. Pro provádění výrobních úkolů je k dispozici odborná technika s kapacitou až 2,2 kW, odolává dlouhým zatížení. Kromě toho se vyrábí nástroj pro použití v dřevozpracujících podnicích, který je schopen řešit mezery s tloušťkou až 14,1 cm. Jeho síla dosahuje 5,5 kW a hmotnost. až 100 kg.

Důležité! Pro domácí workshopy je to obvykle dost zařízení s kapacitou asi 1 kW. Před získáním modelu je tento okamžik důležitý zohlednit, protože přeplatek pro samotnou pilu a za elektřinu, kterou spotřeboval, zpravidla není odůvodněna nutností.

Při výběru nástroje pro nástroj musíte věnovat pozornost jejich technickým parametrům.

 • Úhel ostření zubů. Měkké materiály jsou řešeny s disky s zuby se sklonem směrem k rotaci disku. Pro práci s kovem jsou nutné modely s negativním úhlem ostření.
 • Počet zubů. Pro řezání různých materiálů byste měli vybrat disky s různým počtem zubů: pro měkké. modely s velkým počtem zubů, pro tvrdé. s malým. Například pro dřevo je minimální počet zubů 24.

Pro používání kruhové pily po dlouhou dobu je důležité, aby příliš nevázala, je to ergonomické a disky jsou dobře naostřeny. Držte jednotku v ruce po dlouhou dobu. vůbec ne snadné. Únava operátora může vést ke snížení kvality řezání. Proto je mnoho mistrů pracujících s pilami praktikováno jejich instalací na stůl.

Význam takového zařízení je opravit pouzdro pily pod deskou, takže nad stolem je pouze disk pro řezání. Obrobku se pohybuje podél desky a je řečeno rotujícím disku. Takové stacionární zařízení velmi usnadňuje práci a umožňuje vám provádět nepřetržitou práci bez ztráty kvality a rychle. Výrobkům je nabízeno velké množství modelů SAW na stolech. Nezávislá výroba struktury umožňuje nejen ušetřit peníze, ale také získat jednotku k dispozici v souladu s vlastními požadavky.

DIY kruhová kruhová pila

Stacionární kruhová pila je velmi nezbytným nástrojem v tesařském semináři. pro ty, kteří provádějí tesařské práce pro své potřeby nebo si vyrábějí různé předměty na objednávku. Takový stacionární stroj je v práci pohodlný. obzvláště dlouhý a monotónní. S ním je záda pána v přímé poloze, takže méně unavuje.

Dnes jsou v obchodech, strojích a nástrojích prezentovány v obrovském výběru modelů. Jsou však příliš drahé na jednoduchého truhláře, takže abyste se dostali ze situace, musíte hledat jiná řešení. Jeden z těchto příkladů. Mistr s vlastními rukama vytvořil stacionární pilu a vzal manuální disk. Jakým způsobem to udělal. podívejme se níže.

Seznam nezbytných materiálů: Manuální pila; překližka 11 mm; Šrouby M-8 s kloboukem nábytku; šrouby; přepínač; drát; Bay 40×40; Průvodce nábytkem.

Seznam nástrojů: Elektrická skládačka; ruční disk pila; vrtat; elektrický šroubovák; kladivo; šroubovák; kleště; pravítko.

Jak sestavit stacionární kruhovou pilu

Jak jsme již poznamenali, autor použil manuální diskotéku pro výrobu jeho kruhové pily. Zároveň nezměnil konstrukci pily. V tomto případě mistr vytvořil stůl, připojil podrážku pily z pod desky. kde předtím byl vypil disk na disk. Vyvrtal díry a pak pil. Užívání překližky a paprsku 40×40, vytvořil základ.

Poté autor vzal překližku, ořízl desku. Je lepší, že je laminovaný nebo lakovaný, s plochým a hladkým povrchem. Jak bylo popsáno, byl dokončen, otvory jsou vyvrtány v rozích pro následující upevňovací prvky.

Ve spodní části desky upevňujeme pilu s diskem pomocí šroubů M-8. V tomto případě by klobouky šroubů měly být utopeny v fanoušku.

Pro pohodlnější práci se strojem, řemeslník kladl mobilní důraz na průvodce nábytku.

Hliníkový roh sloužil pro podélný důraz.

vyrobit, kruhový, disku, pily

Chcete.li to upravit, měli byste uvolnit šrouby a přesunout se do vzdálenosti potřebné pro další práci.

DIY kruhový stůl (s výkresy)

Tato část navrhuje model univerzální tabulky, na které můžete umístit kruh, který má jakékoli technické ukazatele a velikosti. Pro výrobu návrhu budou zapotřebí následující materiály:

 • List překližky, nejlépe s laminovaným horním povlakem, tloušťkou nejméně 10 mm a velikostí 800×800 mm;
 • 4 plátna laminovaná deska nesoucí dřevo o tloušťce 16 mm (400×784 mm);
 • Bary 50×50 mm;
 • Šrouby a šrouby.

Pro výrobu kruhové pily a stolu vyrobené domácí, budou vyžadovány kresby

Výroba tabulky pro oběžník může být provedena v následující sekvenci:

 • Z listů je sestavena laminovaná dřevěná deska s horní částí budoucího stolu, což je krabička bez dna. Strany jsou k sobě připojeny s bary, jejichž délka je mnohem větší než výška listů.
 • Vyráběný design je převrácen, pruhy budoucí tabulky jsou ve spodní části připevněny dalším jumperem.
 • Z překližky je vyříznutá deska, ve které se vyrábí podélná díra pomocí skládačky. do ní bude vložen pilový disk.

Není obtížné najít kresbu takového designu na internetu, což výrazně zjednoduší výrobu. Offsetova tabulka můžete upgradovat vlastními rukama a nahradit tyče kovovým rohem, nebo pokud provedete zásuvku s výplatou SO z desek. Je dobré vyrobit polici ve spodní části struktury.

Končící z kruhu vlastními rukama

Položení dřevěné podlahy, nahrazení platec, podšívka fasády planecí, podšívkou, vytváření prvků krajinného designu vyžadují rozměrovou desku. Proces přípravy takové desky se nazývá konec. To znamená, že konce materiálu jsou odříznuty, aby se získala požadovaná velikost obrobku a poskytla estetiku úniků.

Do.it.it.iter.samostatně dělá práci rychlejší a ekonomičtější

Chcete.li vytvořit do.it.it.samostatně ukončit výlety z oběžníku rukou, budete potřebovat improvizovaný materiál a použitý nástroj. Standardní charakteristiky, které budoucnost skončila, by měly mít, následující:

Horní část energetického nástroje je připojena k Shkvorenu pomocí velkého ložiska. 150 mm (nebude obtížné koupit na trhu.) Uši jsou připevněny k ložisku z vnějšku. Slouží k připojení nástroje k povrchu postele pomocí šroubů M6.

Hlavními zařízeními pro oběžník s vlastními rukama jsou absorbéry šoků automobilů (je vhodné je používat jako procházení), hladké tlačítko startu a další ochranu, která je připojena k energetickému nástroji a posteli.

Horní část konce konec je připojena k Shkvorenu pomocí ložiska

Důležité! Před shromažďováním designu musí být tlumiče šoků rozebrány, olej je z nich vypuštěn a provádí se otvory vzduchu.

Výhody koncového pily s domácím konec zahrnují následující:

 • Design se snadno rozebírá a energetický nástroj lze použít pro zamýšlený účel.
 • Malý

Mezi významné nedostatky by měl být zvýrazněn vysoký šum. Je téměř nemožné odstranit tuto nevýhodu. Kromě toho je nutné provést zkušební snížení (výběr a stanovení trakce), aby bylo zajištěno dobré kvality provádění následné práce.

Co dělat?

První otázkou je, jaká je potřeba hloubka řezu? Zuby disku pily by měly být zahrnuty do materiálu v určitém malém úhlu, jinak bude řez řez a práce bude nebezpečná. Úhel vstupu do zubu určuje přípustná římsa pila na ploše přes plochu. U disků se zuby různých profilů jsou hodnoty výčnělku poněkud odlišné, ale obecně „klepnout“ na disk o více než 1/3 jeho průměru. může „kousat“, což vytvoří a nebezpečná situace.

Takže, v závislosti, především z požadované hloubky, byl kruhový omyl vlastní rukama různých typů struktur; Požadovaná délka řezu znamená hodně. Pro řezání stromu s tloušťkou. Až 120 mm je zapotřebí disk s průměrem 350 mm. Tloušťka řezání může být zdvojnásobena provedením každého řezu dvakrát z opačných stran, ale poté bude nutné depresivní délku. V tomto případě potřebujeme stacionární dřevozpracující stroj s pilovacím disku a uprchlým bubnem, POS, POS. 1 na obr. Délka řezu na něm je určena délkou obrobku a velikostí dílny. Asynchronní motor pro 1,2-2 kW bude stačit pro jednotku; Elektrický motor takového napájení najdete v jednofáze při 220 v. Pokud si chcete stavět velmi levně, připravení neověřeného kola, pak potřebujete mnohem složitější pila, ne kruhový.

Pro čisté řezání na místě během dokončovacích prací (například pryč) po dobu délky až 1,5–2,5 m, v t.H. V libovolném úhlu, manuální kruhová pila s průvodcem rozšiřkou, proprietární (POS. 2a) nebo domácí (POS. 2b). K tomu můžete vytvořit kruhový stůl s postranní zastávkou (POS. 3a a 3b). Délka řezu se stává neomezenou (v místnosti), ale jeho hloubka nepřesáhne 40-50 mm, s ohledem na jeho snížení tloušťkou letu nebo desky.

Fanoušci se také snaží přizpůsobit úhlové broušení brusky (rohové brusky) a ruční cvičení (pózy. 4 a 5). Teoreticky stačí v hloubce 200-250 mm, teoreticky stačí v hloubce 200-250 mm. Ale nasaďte rohovou mlýnek, disk pily je standardní (obvykle 120-160 mm), i když je navržen pro vysokou rychlost rotace. Ve skutečnosti se hloubka řezu ukáže ne více než 30-32 mm; Pokud „vezměte hlouběji“, půjde nebezpečné „občerstvení“. Jde o vnější charakteristiky sběratelského elektrického motoru, cm. Dále.

Kruh z vrtáku je možný pouze nízký výkon, do hloubky ne příliš kvalitního rozřezání na 15-20 mm. Proč? Protože axiální bití vrtací kazety s šokovým mechanismem (nebo pedorátorem) je nepřijatelně skvělé pro pilovou disk a přesné nestresované cvičení jsou nízké síly. Snažím se je trochu hlouběji vidět, omezující rychlost obrobku, je to zbytečné. pila „kousnutí“ a roztrhne materiál. Důvodem je vše ve stejném motoru sběratele.

Krok.by.krok pokyny pro výrobu stroje

Nabízená technologie nezahrnuje používání složitých dřevařských strojů a vybavení, což výrazně usnadňuje proces pro začátečníky. Před spuštěním se doporučuje vytvořit jednoduché zařízení ve formě velkého dřevěného čtverce. Je vyroben z bloku 10 × 30 mm a pruh překližky 10 × 50 mm. Výrazně zjednoduší proces označování a ovládání správných velikostí jednotlivých částí stroje.

Stůl je vyroben ze staré laminované dřevěné kamna, ale speciální překližkovou dřeva pro betonové práce je skvělá. Pokud máte příležitost, pak si koupte tento materiál, nebudete litovat. Je lepší si vybrat zahraniční výrobce, ale bude to stát víc.

Vytvářejte materiál pro desku.

Specifické rozměry nemají příliš důležitost, vycházejí z velikosti štítu a volného prostoru v dílně. Musíte pochopit, že na dlouhém stole jsou obrobky lépe drženy, což usnadňuje řez dlouhých desek.

Chcete-li zajistit plochý a kolmý střih, použijte připravené zařízení, kolejnice by měla spočívat na okraji desky s nudou dřeva a sklouznutí pily podél proužku překližky upevněné svorkou.

Máme centrální část stolu stroje, má šířku 36 cm, dvě strany 18 cm. Mezi nimi jsou nainstalovány dřevěné kolejnice z pevného dřeva pro připojení křížového kočáru. Takový kočár výrazně zjednodušuje koncové a řezání podrobností.

Dejte pilu na centrální část stolu a pomocí AWL zakroužkujte obrys kovového místa.

Vrtací otvory v rozích stolu, můžete to udělat s běžným cvičením nebo na vrtném stroji.

Pečlivě odřízněte otvor pro pilu pomocí elektrické skládačky.

Použijte jej jako šablonu, nakreslete vložku a vystřihněte ji skládačkou.

Existují možnosti, jak neprovést vložku, v tomto případě se maximální hloubka řezání snižuje. Udělejte konkrétní rozhodnutí v závislosti na plánovaném použití pily, ale praktik se vždy doporučuje počítat s maximálními parametry. Faktem je, že nikdo nemůže předvídat požadavky na stroj z dlouhé perspektivy.

Připevněte pilu na stole. Přizpůsobte pro to různé improvizované materiály, vyberte je v délce a tloušťce.

Důležité. Nikdy neutáhněte šrouby v desce řezání dřeva bez předběžného vrtání díry. Deska není navržena pro taková zatížení a může prasknout.

Připevněte pilu na zadní straně stolu.

Nainstalujte vložku na místě. Je vyroben z odolného materiálu, nejlépe oceli nebo hliníku, ale plast je také vhodný. Vložka by měla odolat silným nákladům šoku, ke které dochází během řezání, kamna na bázi dřeva se s takovými úkoly nedokáže vyrovnat.

Část je připevněna k podrážce pily, musíte připravit díry a používat různé metrizace.

Vytvořte značky pod bočními stěnami desek, budou opraveny pomocí vlastních šroubů. Připevněte všechny části stolu na příčných tyčích k lepidlu. Na přední straně jsou navíc zašroubovány samotapovacími šrouby s tajnými hlavami, otvory se pod nimi jistě rozzlobí.

Zkontrolujte tah dřevěných stojanů. Pokud se na některých místech zaklínějí, musíte najít důvod a odstranit jej. Reiki by se měl volně sklouznout, ale bez třesení.

Praktické rady. Je mnohem snazší instalovat kovové profily místo kolejnic. To vyžaduje méně času a kvalita stroje se hodně zvyšuje.