Jak vytvořit drážku hluboké manuální frézování

Frézování drážky ve dřevě

Droove se široce používá při upevnění spodní části zásuvky, zadní stěny skříně, kloubů zadek, shromáždění atd. StrStr. Používá se například při upevňování stacionárních polic ve stěnách skříně.

Jak drážka, tak řez mohou projít, tj. Prostřednictvím celého povrchu produktu, nebo nedosáhne jednoho okraje nebo obou okrajů. Existuje mnoho způsobů, jak zajistit přesnost práce, ale správa strojů zůstává víceméně stejná.

Zpracování dřevěných detailů

První věc, kterou se musíme naučit, je správné nastavení hloubky frézování. Chcete.li to provést, nainstalujte nulový bod. Je nemožné jej pevně nainstalovat, protože s každou změnou řezání se to mění. Nulový bod je pozice nástroje, když se konec řezačky dotkne materiálu a je fixován speciálním zařízením zvaným západka.

Je nutné věnovat pozornost skutečnosti, že každá frézovací řezačka má při opravě jiné pozice. Pro ovládání hloubky ponoření řezacího nástroje do těla materiálu se používá tvrdohlavý špendlík s hrubým nastavením.

Při frézování koncové řezačky je síla kontrakce z řezné síly odebírá frézací řezačka na stranu. Abyste tomu zabránili, musíte použít paralelní důraz. Proces frézování je následující. Nastavte řezačku podél značkovací linky a opravte polohu zastávky speciálním šroubem. Dejte hloubku frézování a zapněte stroj. Pokud je paralelní důraz nainstalován na levé straně, musíte na pravé straně vytáhnout frézovací řezačku na sebe. od sebe.

drážku, hluboké, manuální, frézování

Chcete.li si vybrat čtvrtinu na paprsku, musíte nainstalovat řeznou hranu frézovací řezačky podél samého okraje, opravit ji, nastavit hloubku čtvrtiny, zapnout ji a zatáhnout ji na sebe (pokud důraz na levý okraj paprsku). Frézování povrchu úzkých tyčí má svou vlastní zvláštnost. Problém je v tom, že na úzké straně obrobku je řezačka frézování velmi obtížné udržet. Pokud se během operace houpe, ukáže se, že drážky jsou nepřesná.

Aby se tomuto problému zabránilo, musí být tyč sevřen svorkou, paralelně, aby přesně vložil velikost tyče. Pak frézovací stroj získá dva body podpory a nebude se ohromit.

Práce s ručním mlýnem může nahradit práci přísného stroje Vypadá to následovně: Oprava mechanismu frézování na dvě stejné velikosti a použijte jej jako přísný stroj, kde místo hřídele je nainstalována lampa s velkým průměrem.

Oblast aplikace

Zkušení řemeslníci používají různé techniky při práci s manuálním mlýnem na dřevě. Toto je univerzální vybavení, které vám umožní provádět mnoho tesařských prací.

 • Frézování byt, tvarované povrchy, profilování sukních desek, platbands, absolventi nebo římsy.
 • Vytvoření výklenků technologických a postav. To může být například hřebeny, drážky atd.
 • Vytvoření otvorů slepých a prostřednictvím typu.
 • Vytváření složitých detailů dřeva a jejich přesné kopírování.
 • .
 • Nakládací smyčka, zámky dveří.
 • Vytvoření spojovacího spojky různých typů. Tento postup je však poměrně komplikovaný, vyžaduje mistra určité zkušenosti s vlastnictvím nástroje.

Jak pracovat s ručním mlýnem? Chcete.li provést správné zpracování dřeva, musíte připravit několik improvizovaných nástrojů a materiálů. Budete tedy potřebovat frézovací řezačku, dřevěnou krabici nebo desky, elektrikář. V práci se také často používá elektrický vrták a vrták, který se často používá. Musíte připravit šablony a pán musí mít kombinézy, ochranné brýle a respirátor.

Zpracovaná část by měla být v pevné poloze. K tomu musí být pevně opraveno svorkou nebo svěrákem. Musíte dodržovat zavedená doporučení pro práci se zařízením. Například například v době nemůžete nakrájet vrstvu dřeva silnější než 5 mm. Hluboké drážky jsou vybírány pro několik průchodů. Existuje mnoho dalších nuancí práce s prezentovaným vybavením.

Odrůdy drážek

Mnoho uživatelů nemá ponětí, jak si vybrat drážku v desce, věří, že v obchodě jim bude nabídnuta pouze jednu verzi připojení a materiálu.

 • Asymetrická drážky. Zde jsou horní police delší než nižší.
 • Blok House. Používá se hlavně pro dekorace a stropy na zeď. Proužky často napodobují úlevu paprsku a mají na přední straně půlkruhový nebo tvarovaný profil.
 • Euro podšívka, stejně jako Block House, je často dodávána s reliéfním vzorem.
 • Terasa deska. Vyrobeno ze dřeva a polymeru, má také hroty a drážky, které zjednodušují instalaci.

Poznámka! Pokud se chystáte upevnit bez podlahové desky stěn, které nejsou zarovnány, s římsami a promáčkovými promáčknutími, neočekávejte od výsledku dobrou kvalitu. Opláštění nespadne rovnoměrně, rozdíl ve výškách a trhlinách je nevyhnutelný.

Zpracování okrajů

Pro zpracování okrajů a konce obrobku se používají speciální bromické mlýny. Mohou být přímé i přirozené. Přímé řezačky se používají pro ukončení (zarovnání) okrajů částí podle šablony (Curvilinear) nebo v pravítku Okraj po průchodu souboru je nerovnoměrný a s malými čipy. Chcete.li jí poskytnout dokonalou geometrii, proveďte následující.

Pro zpracování konců polotovarů můžete použít konvenční ponorné (vertikální) frézovací stroje

drážku, hluboké, manuální, frézování

Koncové mlýny na obrázku se používají hlavně ke zpracování dřeva a desky dřeva.vlákna. V tomto případě je obrobku nejprve dána určitá forma pomocí přímé řezačky koncového. A poté je do Tsangu vložen nástroj s požadovaným kudrnatým profilem a okraj je zpracován obvyklým způsobem. Pouze jako šablona nebo vodítko pro ložisko je vyrovnaná hrana součásti.

Při frézování dřevěných částí by se měl brát v úvahu směr dřevěných vláken. Pokud se tak nestane, dojde k čipům v rozích polotovarů nebo v místech přechodu podélných vláken do konce při zpracování, například zakřivené části. Abyste se vyhnuli čipům, měli byste zakroužkovat křídou „problémová“ místa na obrobku (obrázek A). Pokud tyto sekce projdete s řezačkou obvyklým způsobem (proti h. Šipky), pak to nejčastěji způsobí tvorbu čipů. Proto je před „problematickými“ zónami dodáván nástroj proti h. Šipky a na místech přechodu vláken se směr mění na opak (obrázek C).

Stejné pravidlo platí pro zpracování rohů dřevěných polotovarů. Nejprve by měl mlýn jít podél vláken. Šipka (přes roh), po kterém stále končí obvyklým způsobem.

Pokud je fasáda fasády (před vložením plastem) nebo jinými výrobky z tohoto materiálu frézováním.

Vytvoření hrotů na bary a deskách

Zpracování se provádí pomocí následující sekvence akcí:

 • Část.bez části je nainstalována v rovině na dně.
 • Okraj části, kde je vytvořen hrot, dochází k výřezům na průvodcích. Design se pohybuje dovnitř, dokud nevyčítá konec.
 • Prvek typu mobilního typu by měl být opraven, při zachování určité pozice.
 • K propojení průvodců a letadla se nachází na vrcholu nástroje klínového nástroje.
 • Připojení řezačky rukou k hornímu průvodci.
 • Pomocí frézovacího nástroje na domácím frézovacím stole je dřevo odstraněno na jedné straně.
 • Když je zpracována první strana obrobku, druhá.

Operace bude úspěšná pouze s vysoce výkonnými a přesnostmi parametrů. Nastavení se týká povinných opatření před zahrnutím nástrojů. Pro vyřešení problému akce se provádí s následující sekvencí:

 • Nástroj frézování je snížen, dokud nedosáhne povrchu základny.
 • Měření tloušťky části.
 • Výsledek je rozdělen do 4. Výsledkem je parametr vzdálenosti, která se drží, zvednutí řezačky přes základnu.

Pravidla pro práci s nástroji pro manuální frézování

Práce s energetickým nástrojem vyžaduje zvláštní pravidla, zejména pokud existují rychle rotující prvky. Kromě toho jsou v důsledku práce vytvořeny čipy, které jsou rozptýleny ve všech směrech. Navzdory skutečnosti, že většina modelů je vybavena ochranným štítem, to plně chrání tok čipů. Proto je práce s takovým nástrojem lepší v ochranných brýlích.

Fotografie ukazuje model, kde je vysavač připojen k odstranění čipů.

Obecné požadavky

Pokud dodržujeme základní požadavky na bezpečné práci s elektrickým mlýnem, pak konečný výsledek potěší kvalitu práce a bezpečný výsledek. Tyto podmínky:

drážku, hluboké, manuální, frézování
 • Vždy by měl být použit pouze ostrý nástroj. Jak lze akutní řezačku posoudit kvalitou povrchového zpracování. Kromě toho se v takových podmínkách začne motor tvrdě vyhřívat.
 • Materiál, který musí být zpracován.

Požadavky nejsou příliš složité a docela naplňující, ale ignorovat je, znamená se vystavit. A ještě jednou, neméně důležitá je schopnost držet frézovací nástroj v jeho rukou a cítit, jak to funguje. Pokud jsou pociťovány vážné vibrace, musíte zastavit a analyzovat důvody. Je možné, že frézovací řezačka byla nudná nebo se chytila ​​fena. Někdy je nutné správně nastavit rychlost rotace řezačky. Zde můžete experimentovat: buď přidat zatáčky nebo je snížit.

Co je to řezačka na dřevo

Frézování je skvělý způsob, jak vyrobit všechny druhy dřeva. Jedná se o fasády nábytku, vyřezávané zábradlí a ozdobné prvky a všechny druhy řemesel. Co vám nedovolí vyrobit mlýn!

Možnosti tohoto nástroje jsou omezeny pouze obratností a představivostí samotného mistra. Každý začátečník je schopen zvládnout ty základní techniky, které se mohou stát základem nejchladnějších produktů. Právě tyto techniky máme v úmyslu popsat dnes.

Techniky frézování pracovních míst. Video tutoriál.

Před zahájením práce byste se měli ujistit, jak dobře jsou šrouby sevřené, závitové díly. Je nutné odstranit bezpečnostní matici a upínat Zanga, provést řez ovládání.

Otevřená drážka

Pokud je drážka vytvořena na samotném okraji, musíte provést takovou instalaci nástroje, ve kterém bude řezací čepel nad okrajem obrobku. Pak čepel klesne do dané hloubky, košík je opraven. Po zpracování okraje by měla být řezačka zvednuta a západka by měla oslabit.

Hluboká drážka

V této možnosti musíte po řízení zpracované oblasti posílit novou hloubku řezání řezačky a vypnout frézovací řezačku. Doporučená hodnota prohlubování by neměla překročit 5 mm, zejména u pevných materiálů obrobků.

Úzká drážka

K podrážce frézování je připevněna plochá základna. Vedení prutů nezbytné pro přímost pohybu frézovací řezačky jsou na něm upevněny ze stran.

Koncový povrch

Pro získání čistého kant je nutné zpočátku provést jemný řez, což vede nástroj podél linie rotace nože. Takže materiál bude vybrán rovnoměrně, po kterém je konec konce aplikován obvyklým způsobem. je nutné provést frézovací frézu zpět do směru rotace řezného prvku.

Zakřivené hrany

Pro frézovací hrany potřebují hlavní šablony s tvrdohlavým prstenem zaznamenaným na obláčkách na podrážce nástroje. Šablona je upevněna na obrobku pomocí dvojité pásky, utažené svorky na pracovní stůl. Při práci s nástrojem by neměly existovat náhlé pohyby. Jak se říká, první palačinka je vždy hrubé, nenechte se rozrušit při prvních selháních. Pokud chcete pracovat s frézovacím mlýnem, z koníčka se toto okupace může vyvinout do zcela ziskového podnikání celého vašeho života.