Jak zkontrolovat elektromagnetickou vazbu kompresoru klimatizace

Autocontainer Compresor Elektromagnetická vazba

Abychom pochopili, že vazba jatečně upraveného těla je vadná, měli byste věnovat pozornost skutečnosti, že vzduch se spálí a když se spojka otáčí, dojde k jakémukoli cizímu hluku. Mimochodem, poslední funkce naznačuje poškození ložiska. Stojí za zmínku, že vazba klimatizace na začátku své práce vydává charakteristické kliknutí, které označuje jeho přilnavost a začátek pohybu. V tomto ohledu, pokud vazba neprováděla charakteristické kliknutí na spojku, problém v něm s největší pravděpodobností není.

Ložisko je nejčastěji vadné, protože je to nejzranitelnější část klimatizace.

Důvodem je skutečnost, že je neustále v práci, protože je zapnutý motor automobilu. Z tohoto důvodu se ložiska opotřebovávají. V důsledku opotřebení ložisko často vydává hluk, který řidič slyší v motorovém prostoru. Stojí za to říci, že hluk může být jiný, někdy se může dokonce podobat vytí. Je lepší si všimnout a eliminovat poruchu okamžitě, protože čím více to bude zanedbávání, tím více budou ovlivněny mechanismy obklopující, například výparník klimatizace. Vadné a opotřebované podrobnosti se tedy nejlépe změní ihned po okamžiku jejich objevu. Můžete to udělat v naší dílně

Potřebujete demontáž

Pro opravu kompresoru musí být zpravidla demontováno. Zároveň se samozřejmě freon z klimatizace spojuje. Po opravě musí klimatizace znovu doplňovat, a to jsou další peníze. Je možné odstranit spojku kompresoru bez odstranění samotného kompresoru a bez porušení těsnosti systému?

Oprava spojky klimatizace na autě bez demontáže, ale ne na všech modelech automobilu. Někteří výrobci umístí kompresor tak, aby je poměrně jednoduché odstranit pás, řemenice a cívku elektromagnetu. V jiných případech budete muset odstranit kola, nárazník nebo jiné části, ale samotný kompresor může být ponechán na místě. No, a konečně, ve třetím případě, nemůžete to udělat bez úplného demontáže. Co je tomu s vaším autem, můžete zadat důstojníka automobilů. Zároveň řekne, kolik času bude postup trvat a kolik to bude stát.

Ověření a těsnění

Před procesem stahování Freon nezapomeňte zkontrolovat drenáž. Chcete.li to provést, po odstranění filtru nalijte čistou vodu na výparník vnitřní jednotky, jako by simuloval tvorbu kondenzátu.

Pokud je drenáž provedena správně, voda volně projde trubicí a nesvítí se přes okraj vnitřní palety.

Před otevřením porty dálnice Freon je také vhodné zkontrolovat tlak v systému. Výrobce zpravidla opakuje chladiva na 5 metrech dálnice a nahlásí to na jmenovce externí jednotky.

Narážejí se však také poloviční exempláře (ukládání Freon).

Dále je kontrolována těsnost všech připojení. Superprofessionals za odpovídající cenu to dělá s dusíkem, pod tlakem 38 barů. Ale jste připraveni platit peníze za takovou kvalitu?

Se standardní verzí, po odpojení vakuového čerpadla se do trati jednoduše uvolní určité množství chladiva (5-7 bar) a zapamatuje si hodnota tlaku.

Počkejte 20 minut a zkontrolujte, zda se svědectví změnilo. S pozitivním výsledkem, pomocí šestiúhelníků, jsou servisní jeřáby klimatizace zcela otevřené a celý freon je spuštěn na dálnici.

Při chlazení změřte povrchovou teplotu výparníku pyrometrem a nejlépe ze všech pomocí kontaktního teploměru.

Po vstupu do provozního režimu by to mělo být nejméně 6C. Pokud je teplota vyšší, Freon vyžaduje další nabíjení.

Současně se používá kompletní referenční reference systému, a to nejen jeho doplňování, kvůli složitosti procesu.

Pokud jsou všechny fáze instalace předány bez komentářů, můžete si užít chlad a zvážit, že vaše klimatizace je správně nainstalována.

Jak zkontrolovat olej v kompresoru

Když kompresor pracuje, olej cirkuluje podle systému, po vypnutí klimatizace zůstává v něm část oleje v něm. Zkontrolujte hladinu oleje v kompresoru následovně:

  • Přibližně dvacet minut dáváme klimatizaci pro práci v chladicím režimu;
  • Zkontrolujeme hladinu oleje v kompresoru přes prohlížecí okno. mělo by to být u značky nad dolním bodem, ale nad 18 je výška sledovacího okna;

Jak zkontrolovat elektromagnetickou vazbu kompresoru klimatizace

Postup pro kontrolu výkonu elektromagnetické vazby (dále jen označovaný jako spojky, na obrázku od Vadisa pod).

Pokud je nainstalován dlouhý pás pomocných jednotek (na obrázku s Vadisa. Černá černá rybářská linie pro zastřihovač), v tomto případě je příkaz další

Pokud je krátký pás nainstalován obcházením spojování pohonu kompresoru klimatizace (na obrázku červená přerušovaná rybářská linka pro zastřihovač)

Musíme zkontrolovat a pak, pokud potřebujete běžet do služby. Nebo jen pokud existují ruce, které nahradí vadné prvky.

Po výměně kompresoru budete muset systém doplnit olejem a chladivem. Zde se nemůžete dělat bez služby, samozřejmě, pokud jeden z řemeslníků nepracuje s čerpacími stanicemi pro doplňování doplňků pro domácnost a chladničky. V tomto případě se můžete doplnit.

Jeden z mých přátel, posedlý úsporou paliva, okamžitě vložil krátký pás pomocných jednotek. Takže když je zapnuto čelní sklo, nemůže kontrola klimatu zapnout klimatizaci (v tomto režimu je násilně zapnutá). V takové situaci ušetřil 1-3 litry paliva na 100 km. Osobně v tom nevidím smysl, protože jsme oklamáni na našich čerpacích stanicích.

zkontrolovat, elektromagnetickou, vazbu, kompresoru, klimatizace

Stejně tak můžete udělat, když selže kompresor klimatizace nebo spojky. Krátký pás je levnější. A chodí déle, trajektorie jeho pohybu není tak zlomená.

Situace, kdy vazba nefunguje, lze nazvat několika:

Únik chladiva ze systému, v důsledku toho horní senzor nefunguje na trubici (napravo automobilu před motorickým štítem), v tomto případě se spojka nezapne, protože Řadič tomu nedává jídlo. (Tlačení hůlkou, jednoduše představíte kladku s mechanickou cestou do háčku, bez solenoidu (elektromagnet) spojky, t.E. Napodobovat jeho normální provoz)

Na dálnici bude mít tlakové měření. A tankování klimatizace chladivem. Samozřejmě musíte najít místo úniku, jinak je vše marné.

Porucha elektromagnetu nebo konektor elektromagnetu

Řídicí porucha klimatu (pokud je auto vybaveno). Pro auto s manuální kontrolou klimatické instalace není tato položka relevantní.

Porucha vazebního mechanismu (demontáž, demontáž. Čištění koroze. Mazání a sestavení) Při sestavování věnujte pozornost tak, aby se olej nedostal na pracovní plochu kladky, jinak se bude muset brzy změnit pás pohonu pomocných jednotek a opláchněte pracovní plochy všech klad.

Porucha termostatu (ano, nepřekvapte přesně termostat).

Protože teplota chladicí kapaliny bude vyšší než norma a ovladač, bez času na ochlazení kapaliny, vypne klimatizaci. Neví, že se chladicí kapalina nedostane do radiátoru.Na. Termostat je uzavřen a OH bude cirkulovat v malém kruhu.

Pokud jde o demontáž vazby z kompresoru autem, nemusel jsem takovou operaci provádět.

Závěrečná fáze. úprava vůle

Po jakýchkoli manipulacích s vazbou je nutné správně nastavit mezeru mezi řemenicí a upínací deskou. Ve většině modelů kompresorů by tato mezera měla být v rámci 0,3-0,5 mm. Pokud je menší, kladka se během rotace drží na talíři. Pokud je více, platina nebude pevně stisknuta a začne sklouznout. V obou případech to povede k přehřátí desky a může dokonce deaktivovat kompresor.

Po skončení opravy zůstává pouze zapnout klimatizaci a užít si příjemnou chlad v kabině.

Takže pokračování příběhu s vazbou klimatizace.

Rozhodl jsem se neposlouchat poradce a zapojit se do nezávislé opravy vazby před zakoupením kontraktového kompresoru pro 5k.Začněme.

Nebudu popisovat trápení a odstranění kompresoru. všechno je intuitivně jasné. Pokud někdo potřebuje informace, máme 700 gramů 134 fronta a 6 tlakových bodů.

Sundali kompresor, vypadá to takto.

Tento 2x kontaktní čip přichází ke spojení. Pokusil se jí nazvat multimetr. „A v reakci ticho“.

Tentokrát je to velmi snadné, protože se nemusíte otáčet mezi subframem, nárazníkem a Spar.

Jen jeden zamykací kroužek.

zkontrolovat, elektromagnetickou, vazbu, kompresoru, klimatizace

Samotná spojka ve světle vypadá takto. Šipky jsou označeny „jističe“. Dva tenké dráty v izolaci papíru, o nich samostatně později.

Ve skutečnosti začneme „opravit“)) Po přečtení internetu jsem se přiblížil pouze k návrhu tohoto zařízení. Ve skutečnosti. jednoduchý elektromagnet) dobře, protože jsem zde průkopníkem (nebo hloupě jsem nenašel nic v našich autech a podobně), rozhodl jsem se to udělat podle příkladu procesu těch automobilů, které jsem viděl.Všechna tato auta byla pod těmito zapojeními asi 1-2 cm. Takže jsem odvážně začal „odstranit“ zaplavená epoxidová pryskyřice shora.

Ukázalo se, že naše vinutí je velmi blízko „pojistka“ A samozřejmě jsem to poprvé nasekal. Navíc je to velmi dobré Takže v této fázi jsem udělal pouze 2 chyby: 1) Nemusel jsem odstranit kompresor a stín volný. spojování lze dosáhnout z automobilu (cena této chyby lze dosáhnout (cena této chyby 1500 pro doplňování doplňování přítelem v garážích). Jediná věc není velmi výhodné tlačit dráty.2) Nebylo třeba „kopat“ dlát a kladivo. bylo nutné zahřát na elektrickém sporáku a vytáhnout se.

Teď v mých rukou jsem měl 146% nefungoval spojení)))))))

A pak jsem se už začal dívat na Vladivostok na 5000 a Tomsk za 4000, ale mechanik mě přiměl, abych měl (? Oo ?) Ukázalo se, že je velmi dobrý přítel))))

Obrátil jsem se k elektrikáři pro opravu elektrických motorů. Avito má hodně takových reklam, například nejjednodušší způsob, jak je hledat ve slovech „Převádění elektrických motorů“.

Podíval se, řekl „jednoho dne“ (a 1500 pro „ostatní“) a nastavte na práci. Požádal jsem ho, aby vyfotografoval celý proces.

Proces opravy a údržby vinutí kompresoru klimatizace.

„Jističe“ Spálil z plnění a pálil mezeru. A pak je znovu naplnil, epoxidové nebo tmel. A všechno by stálo 800 na práci mechanika Eeeeeeh.

Jak ukazuje praxe, taková operace, jako je výměna spojovacího kompresoru klimatizace osobního automobilu. Přesto je někdy stále nutné změnit nebo opravit spojovací kompresor klimatizace, protože někdy selže, v důsledku toho, které klimatické vybavení přestane fungovat.

Před popisem opravy vazby klimatizace stojí za to zjistit, proč je určena a jakou funkci funguje? Krátce řečeno, tento uzel je nezbytný pro zapnutí a vypínání klimatizace, nebo spíše jeho pohon od motoru.

Elektromagnetická vazba se skládá z takových částí, jako je:. Elektromagnet. kladka s ložiskem. upínací disk.

Když je zahrnuta klimatizace, napětí je dodáno do vinutí elektromagnetu, přitahuje upínací disk na kladku, v důsledku toho je hřídel kompresoru nastaven do pohybu, který čte tlak a celý klimatický systém je přiváděn do celého klimatického systému operace.

Jak diagnostikovat, zjistili jsme to v jiném článku. diagnóza elektromagnetické vazby klimatizace

Pro posouzení stavu složek vazby je nutné jej demontovat z kompresoru. Proces odstraňování musí být proveden v následujícím pořadí:

Diagnóza cívky

Ve většině případů dochází k rozpadu vazby v důsledku selhání elektromagnetického navijáku. Pokud máte testera (multimetr), je snadné zkontrolovat její obslužnost (multimetr).

  • Zavolejte na cívku a identifikujte přestávku drátu.
  • Změřte odpor. S krátkým okruhem bude tento indikátor menší než 2 ohmy.
  • Podávejte napětí 12 V (nejjednodušší způsob z autobaterie). Pracovní cívka generuje elektromagnetické pole a přitahuje kovové části.

„Rodinný doktor“ Pro vaši Honda

Tento materiál je „Romek“ Moje poznámky k opravě kompresoru kladkostroje kladky CR-V, napsané před několika lety na fóru CRVCLUB.Ru. Metoda je použitelná nejen pro třetí generaci, ale také pro předchůdce, pouze oni jsou žádané mnohem méně často. Proč? O tom jsem psal v článku „Zařízení, diagnostika a oprava klimatizace Air-V třetí generace“.

K opravě budete potřebovat tisk a soustruh. Pokud s tím potíže, vyzývám mě na servis. K dispozici je potřebné vybavení.

A ještě jedna otázka, kterou se mě často ptají: „Pokud taková oprava stačí po dlouhou dobu?“. Nemohu říct s jistotou, ale předpokládám, že asi takto, jak tato spojka již vypracovala. V každém případě první z renomovaných vazeb, které jsem bezpečně pracoval třetí rok.

Po stisknutí ložiska se vyrobí předběžná drážka kladky na stroji, aby se odstranily všechny nepravidelnosti povrchu. Současně je pod přírubou poháněného disku vybrána zkosení v centrální díře (přibližně 3×3 mm).

Poté se kladka očistila nečistoty a rzi.

Nové ložisko je vtlačeno do kladky. Speciálně naostřené (nebo spíše tupé) jádro podél obvodu se aplikují fixace kolapsů.

Po výměně ložiska se na stroji vyrábí závěrečná drážka.

Pak je řízený disk zatažen na stroj. A voila! Jako nový!

S hromadou disku je také odstraněna tloušťka příruby přistání (ten, pod kterým kompresor upravuje pračku) celkovou produkcí a kladko.

Všechno je sestaveno na kompresoru a je regulována mezera mezi řemenicí a disku. Nyní, když jsou povrchy rovnoměrné, je mezera jasně viditelná a lze ji zkontrolovat pomocí sondy.

Podle vedení je mezera 0,5 ± 0,15 mm, ale raději provedu mezeru v rozmezí 0,35. 0,45 mm, takže existuje rezerva pro dlouhou výrobu.

Mezera je regulována speciálními podložkami, nebo se můžete přizpůsobit přírubě pod „rodák“ Puk.

V některých případech je elektromagnet mimo provoz. Zdálo by se, co se tam zlomit? Je to jen cívka z měděného drátu. Něco však. Thermo.guide je skrytý pod sloučeninou a lze jej vyměnit.

Téma: Způsob opravy elektromagnetické cívky spojovacího kompresoru klimatizace

Přátelé, dobrý večer! Budu sdílet způsob, jakým se mi podařilo obnovit elektromagnetickou vazbu kompresoru mého klimatizačního zexelu. Pozadí. Na podzim roku 2017 začal v oblasti kompresoru slyšet vnější zvuk při provozu motoru. Když se zapnula kontrola klimatu, zvuk zmizel. Je zřejmé, že ložisko tlumiče kompresoru se opotřebovalo. Obzvláště nebyl čas, cestoval jsem nějakou dobu s touto poruchou. Šel jsem do dalšího semaforu jsem si všiml kouře zpod kapoty. Rychle přestavěl na stranu silnice, otevřel kapuci. Vůně hořící kabeláže, zdroj kouře. V oblasti kompresoru. Podél elektromagnetu se třese zkreslená řemenice a přehřívá ji. Je nutné odstranit pás. Ale jako? Pevně ​​utažení, v podmínkách silnic nebudete odšroubovat napínač. Výsledkem je, že vzal nůž a ořízl pás, a tak uvolnil kompresor. Ve službě bylo ložisko lisováno a zjistilo, že elektromagnet byl úplně mrtvý. Obrázek je nevzhledný. Sundal spojku.

Vytáhl starý spálený drát, vyčistil pouzdro.

Jeho vnitřní rozměry jsou takové, že průřez cívky by neměl být obdélníkový, ale lichoběžník. To mi neumožnilo navíjet cívku na jednoduchém mandrelu (i když pravděpodobně byste mohli zkusit).

Měření, vyhledávání na internetu a jednoduché výpočty umožnily určit parametry cívky: odpor:. 4 ohm, křížová část drátu. 0,7 mm, počet zatáček. 300. Docela proveditelná cívka pro manuální vinutí. Zbývá přijít s tím, na co to navinout. Čtyři roky demontážená propojení úhledně ležící ve skříni. A ne tak dávno, YouTube hodil doporučení pro výrobu „Cold Faora“. Ukazuje se, že tento koníček má celou hromadu žen. Dělají tento faor a pak z toho vyřezávají květiny. Růže, tulipány, listy atd.D. Vzhledem k barvě a po sušení se ukázalo velmi realistické. No, pomyslel jsem si. Zde můžete vytvořit šablonu pro vinutí cívky. Tento faor. Plastový materiál je vyroben hlavně mícháním dobrého PVA, sádrového tmelu a škrobu. Mohou existovat více různých přísad. Klany snadno, ukládají, vysychá do téměř kamenného stavu při pokojové teplotě. Na internetu receptů je hodně. Obecně jsem naplnil vnitřní dutinu spojky pod cívkou tímto faorem. Po vysušení se to odstranilo. Ukázalo se, že takový obrobku:

Zabalil to na černý ostrov pro sílu. Pak to stejný faor vyplnil zevnitř. Po vysušení extrahoval tento druhý detail, který byl připraven ve tvaru pro vinutí cívky.

Zde jsem upravil svou velikost papírovou páskou, aby se budoucí cívka snadnější vstoupit na sedadlo.

Poté, ze dvou víček pro plechovky a tři šrouby, jsem navrhl mandrel pro vinutí cívky:

Poté zabalil naviják a přilepil zatáčky malované pásky. Ukázalo se, že 340 zatáčky a 4,3 ohma (bylo to možné méně, protože se s obtížemi dostalo na místo). Výsledkem byl takový naviják:

Hotová cívka byla umístěna do pouzdra spojky, vedla dráty, pájené tak, jak by měly, a nalila vše epoxidovou pryskyřicí. Neexistuje žádná poslední fotografie, ale všechno je jasné. Nainstaloval vše na kompresoru, nezapomněl na cíle upravování upínací desky. Zkušební spojení s plusem baterie ukázalo, že upínací deska je vynikající zvětšuje kladku. Včera jsem do služby vložil nový pás a zastrčil systém s freon a olejem. Dnes jsem šel. Všechno funguje dobře! Při zapnutí parkování s motorem a podnebím. Pod strojem je sestavena slušná louže kondenzátu. V kabině. Pěkná chlad!