Jak zkontrolovat olejová těsnění na chauzopilu Husqvarna

Oprava řetězové pily Husqvarna. Výměna ložisek a klikových hřídelí hřídele od Rogojin

„Bohatá“ nebo „chudá“ palivová směs dříve nebo později způsobí rozpad. Možná dokonce drahé. Aby se tomu zabránilo, bude užitečné pravidelně kontrolovat filtr pro přítomnost oděv a také prorazit samotné filtrování plátna.

Jak zkontrolovat palivový filtr a vyměnit

Chcete.li zkontrolovat aktuální stav palivového filtru, je třeba provést následující akce:

Pokud benzín působí nerovnoměrně a s trhnutími, pak je čas dát nový prvek filtru. To se provádí docela jednoduše:

  • Kryt palivové nádrže je odšroubován.
  • Pomocí pintazeru nebo jakéhokoli jiného zařízení je filtr sám extrahován.
  • Po odpojení starého filtru je nutné vložit nový a snížit jej do palivové nádrže.

Jak vyčistit vzduchový filtr

Při nereceiptu, dostatečném množství vzduchu, je palivová směs příliš obohacena, což vede k porušení normálního provozu motoru. Pravidelné čištění vzduchového filtru a ve zvláště pokročilých případech se promývání v mýdlovém roztoku zabrání těmto problémům.

Vezměte prosím na vědomí, že spláchnutí v acetonu, benzínu nebo jiných agresivních řešeních není povoleno. To může vést k porušení integrity prvku filtru

Porucha motoru řetězové pily

Známky poruchy motoru řetězové pily:

V určitých situacích je lepší vyhledat pomoc od profesionálů a vzít svou pilu do autorizovaného servisního centra. Ale některé poruchy lze zpracovat samostatně.

Obecně platí, že za účelem odstranění příčiny samotného důvodu je nejprve nutné ji správně určit, jinak se veškerá oprava bude rovna pro střelbu na vrabci ze zbraně a možná dokonce střílí na „smyšlené“ vrabce, protože od té doby Nemusí dojít k poruchám a nemůže dojít k rozpadu.

Pokud se pokoušíte spustit řetězovou pilu a nezačíná to a zároveň nevydává žádné podivné zvuky, které nejsou vlastní (klepání, chrastítko), pak to prostě dostanete nesprávně (pokud vytáhnete plyn Stanice o úniku po dlouhou dobu, motor s vnitřním spalováním je naplněn palivem a poté je to obtížné).

Jak správně spustit studený motor? Jeden. Umístěte páku nebo přepněte na zavřený „tlumič“. 2. Pokud má model čerpadlo paliva, načerpejte palivovou směs do karburátoru. 3. Prodloužte rukojeť startéru, dokud se neobjeví odpor, a poté si na amplitudu energicky vytáhněte paži s paží na boku (2-3krát). Není třeba se snažit „roztrhat“ šňůru startéru z řetězové pily! Pila by měla začít, a pak se zastavit. 4. Pokud motor nezačne, přeneste páku do polohy poloviny nebo do pracovní pozice a zkuste spustit řetězovou pilu v tomto režimu. Poznámka: Některé modely mají spínač zapalování tlačítka, ujistěte se, že je zapnutý.

Co dělat, pokud motor nezačal? Nejprve se otočíme a zkoumáme zapalovací svíčku. Stává se, že když je řetězová pila spuštěna za chladného počasí, spalovací komora je náhodně nalita palivovou směsí. V tomto případě byste také měli odšroubovat svíčku, osušit spalovací komoru v továrně na volnobyst, vyčistit svíčku a zkusit znovu spustit pilu.

Jak zkontrolovat přítomnost jiskry na zapalovací svíčce? Zkroucená svíčka připojená k vysokému napěťovému drátu, položena na válec a vytáhněte startér. Buď opatrný! Během tohoto postupu se nemůžete dotknout svíčky! Pokud vidíte modrou jiskru, pak je svíčka v pořádku. Šroubujeme svíčku na místo, zkusíme znovu spustit pilu. Pokud se selhání znovu ponoří, zkontrolujeme připojení vysokopěťového drátu ze svíček, cívky a zapalovacího systému.

Podle stavu svíčky můžete pochopit, co se stalo s pilou:

  • Suchá svíčka. Směs paliva se zjevně nedostane do válce. Problém není na zapalovací svíčce, takže jsme utáhli svíčku zpět. A zkontrolujte systém dodávky paliva.
  • Mokré, silně obarvené palivovou svíčkou. Důvod přebytečného paliva je skrytý buď v rozporu s pravidly modelu modelu, nebo při nesprávném úpravě karburátoru.
  • Svíčka byla pokryta černou půdou. To může znamenat použití špatného kvalitního oleje (proto používejte pouze původní olej pro vaši pilu), nesprávně upravený karburátor nebo nesprávně připravená palivová směs. Svíčka musí být omytá, dobře loupaná z auta awl nebo jehla, otřete elektrody kůží a zašroubujte ji na místo.

Při kontrole svíčky věnujte pozornost mezeře mezi elektrodami (měla by být 0,5. 0,65 mm). Nošené těsnění musí být vyměněno.

Design řetězové pily

Všechny řetězové pily mají stejný design, bez ohledu na to, jaké zařízení, domácí (Ural, Cedar, Patriot 3816, Carver jsou ruská produkce s čínskými partnery) nebo cizí (Stihl, Husqvarna), například oprava Patriot 3816 Benzopy bude stejná a také opravit zahraniční zařízení. Hlavní komponenty nástroje:

Obecný princip provozu řetězové pily je jednoduchý. pán náhle táhne šňůrou, která spustí motor, a on je zase pilové plátno. Někdy, při provozu zařízení, dojde k selhání, abyste je eliminovali, budete muset demontovat pilu. Problémy, které mohou nastat u motorové pily:

Hlavní problémy, které vznikají, jsou spojeny s poruchami motoru (zásobování palivem, výfukový systém, systém a zapálení válce) nebo menšími problémy (problémy s řetězcem, mazivem, pneumatikou, pečetí)

Je důležité podrobněji zvážit každý problém

Pokud řetěz jednoduše skončil, měl by být nahrazen novým. Problémy s řešením tohoto problému by neměly nastat. Oprava dalších částí pily může obsadit až několik hodin.

Bez ohledu na to, jak to zní to, pokud není řetězová pila spuštěna, musíte zkontrolovat benzín na benzín. Pokud je v systému palivo, pak je možná saopun ucpaný, a vyrovnává tlak, když je napájeno palivo. Sapun lze čistit akutním awl nebo jehla. Svíčky se objeví s klíčem ke svíčce a vyčištěny brusným papírem. Můžete také poškodit spalovací komoru. Po těchto postupech by měla pila začít.

Pokud se pila vypne automaticky, pak je s největší pravděpodobností vadný spouštěcí mechanismus. Ale někdy se stává, že to není o tom. V tomto případě musíte uvést svíčky a pečlivě je prohlédnout. Pokud jsou pro ně viditelné stopy paliva, znamená to, že karburátor je nesprávně upraven. Svíčka musí být vyčištěna a umístěna zpět, po blokování přívodu paliva.

Pokud je na svíčkách viditelné černé saze, může být pouzdro v oleji s nízkou kvalitou, špatně zavedený karburátor a nesprávně vypočítaný poměr oleje a benzínu. V tomto případě musíte také čistit svíčku a umístit ji zpět.

Při kontrole svíčky musíte zvážit vzdálenost mezi elektrodami. Optimální mezera je vzdálenost od 0,5 do 0,65 mm. Použité těsnění musí být změněno na nové.

Je také důležité zkontrolovat zařízení na jiskru. To je snadno zkontrolovatelné: Musíte spojit svíčku s zapalovacím kabelem pomocí kleště, připojit válec a matici svíčky a poté pozorovat přítomnost jiskry

Pokud tomu tak není, svíčka je třeba změnit. Pokud se při změně svíčky ukázalo, že druhý nevydá jiskry, může problém spočívat v nepracovním kontaktu se svíčkou nebo vysokým napětím drátu.

Design a princip provozu vrhu domácí řetězové pily

Každá pila na benzínovém motoru je nutně vybavena zapalovacím systémem. Hlavní funkce tohoto uzlu spočívá v včasném zapalování paliva uvnitř válce. Za tímto účelem zapalovací systém řetězové pily vytváří elektrický výboj, který rozbije prostor mezi elektrodami standardních svíček. Správnost a účinnost jeho motoru do značné míry závisí na obslužné látce tohoto uzlu řetězové pily. V tomto ohledu je třeba věnovat zvláštní pozornost ověření této důležité části nástroje.

Elektronické zapalování domácí řetězové pily ve standardní konfiguraci sestává z řady následujících částí:

Magneto je samostatný typ generátoru pracujícího se střídavým proudem. Během práce vytváří elektrickou energii a nasměruje ji na zapalovací svíčku řetězové pily. Zařízení magneto zahrnuje indukční cívku, na které je navinutá pevná vinutí. Konstrukce prvku také zahrnuje konstantní magnet, který je připojen k setrvačníku. Když řetězová pila funguje, setrvačník se otáčí současně s motorem klikového hřídele.

Ve správný čas určitá standardní část zařízení zpřístupňuje kontakty. To vede k prudkému zvýšení napětí a záblesku jisker mezi elektrodami tovární svíčky.

V tomto případě se zvyšuje riziko přehřátí kontaktů. Abychom to vyloučili, stejně jako oxidace zapojení, je elektrický obvod standardního zapalovacího systému vybaven kondenzátorem.

Schéma zapalování domácí řetězové pily, vybavené bezkontaktním základním magnetem, je založeno na působení kontrolních cívek. Plní funkce regulátoru proudu napětí. Zařízení elektronické jednotky takového zapalovacího systému je doplněno kondenzátorem, diodou a tyristorem. Posledně jmenovaný je potřebný k průchodu proudu s určitými parametry napětí. Během otevření tyristoru se kondenzátor začne propouštěn, čímž se vytvoří proud uvnitř zatáček základního primárního vinutí.

Poté je proud přeměněn na vysokoškolské konstantní napětí, které vytváří rozpis ve standardní zapalovací svíčce umístěné ve válci. Standardní elektrická síť řetězové pily je platná na principu pulsu současně s progresivními cyklickými pohyby motorového válce a rotací klikového hřídele.

Basil začíná a stáje. důvod

Jsou.li řetězové pily spuštěny a jdou ven, když první pokus o práci může být problémy s brzdou nebo zaseknutím obvodu kvůli nedostatku oleje. V tomto případě se měří hladina oleje. Pokud je množství oleje dostatečné, může být příčinou trubice, která ji vede k mechanismu maziva.

Dalším důvodem může být odmítnutí karburátoru. Pokud to prostě potřebujete upravit, můžete to udělat sami v souladu s pokyny. Pokud musí být karburátor vyčištěn nebo opraven, nemůžete se udělat bez pomoci profesionálů.

Další možnou příčinou této poruchy je nízká hladina paliva v nádrži. V tomto případě jsou řetězové pily zpožděny, když jsou nakloněny, protože zbytek palivové směsi je v té části nádrže, která je naproti sací trubici.

Poznámky z servisního centra #3⁠ ⁠

Letní sezóna, a já jsem na dovolené, pak na tréninku a pak jsem byl dočasně požádán, abych pracoval v obchodě s náhradními díly. Vracím se do práce, říká kolega „Nechali jsme vás trochu na opravu. Prostě ne naléhavé objednávky, klidně vyčítají, zadáte říti. Odpočívali jste od oprav, takže se můžete snadno vyrovnat.“ Podíval se na jeho spíž a kolega parafrázuje poslední slova „Budete odpočívat od opravy“.

Nejenže šli zavřít, takže mi křičeli všechny problematické a visící rozkazy. To znamená, že práce bude dlouhá, zákazníci budou obtížné a platba bude méně než obvykle. Ale je to stále lepší než prodej náhradních dílů v obchodě.

Pracovat jako prodejce v náhradních dílech. To není v síťových obchodech/domácích spotřebičích, kde je vše krásné a čisté. Zde nemluvíte o nových schopnostech pračky a funkci televize. Není třeba obchod s náhradními díly „Proces“ zákazníci, sami vás chodí zpracovat.

V obchodě je v obchodě mnoho kupujících, někdo se jednoduše zírá na náhradní díly, někde na okraji, o kterých diskutují o svých záležitostech, vždy existují akumulace lidí, kteří to berou z oprav, kteří předat, a zbytek jsou a zbytek jsou a zbytek jsou buď hledat nebo diskutovat o svých vlastních poruch a opravách. Prodejci dívky, jako jsou včely, spěchají po obchodě a shromažďují náhradní díly zákazníkům, zároveň reagují na telefonní hovory, podaří se o něco diskutovat mezi sebou. A kupující nejsou velmi jednoduché, vysvětlete, která náhradní část je nezbytná, ne každý může.

Chlapec přišel koupit náhradní díly pro moped, zjevně jeho první opravu motoru, abych tak řekl „Začátek zámečníka“, A je tu prodávající žena s charakterem přísného učitele školy.

Chlapec konečně zkoušku selhal, prodávající ho vede k oknu s pístem na alfa a je jich šest různých pístů, ale pro chlapce se zdá, že jsou stejní, stojí za dalších deset minut předstírá, že zná jeho píst, ale ve skutečnosti bude jednoduše počkat, až bude prodejce rozptýlen, aby tiše odešel.

Bylo pro mě mnohem obtížnější prodávat náhradní díly. Klient říká:

Výsledkem je, že ho obviňuji za půl hodiny, podrobně vám řeknu, jak potřebuje sbírat řetězovou pilu a různé technické nuance, a prodejci se na mě dívají jako slabší.

Zde přijde prodejce, vytáhne krabici s buňkami, ve kterých je mnoho různých pístových prstenů

Prodej náhradních dílů zjevně není můj. Opakovaně jsem byl vysvětlen, že při nákupu náhradního dílu sada nezahrnuje hodinové konzultace pro opravy.

Proč zástupci žen pracují na prodejcích náhradních dílů? Protože nebudou konzultovány opravou. Nebude mnoho zbytečných rozhovorů, právě přišli a odešli. Všechny otázky týkající se opravy jdou k přijímači a je kompetentní a dobře čtený člověk, může vždy poskytnout poměrně informativní, rychlou, správnou a zbytečnou odpověď. A pro ženské inteligenci je snazší trávit neprofesionální terminologii zákazníků a porozumět následujícím otázkám: „A máte střeva. Existují dvě bradavky, ale potřebuji tři. K zátce je lano. Na Stihl je zapotřebí řetězce na malém. Dej Zhigletera. Existuje přímá bradavka, ale existuje křivka. Sekačka je potřebná pro sekačku. A přijímač má muže a vydává zvuky, jak motor funguje, aby určil, jakou poruchu.

Oprava je mnohem jednodušší, nástroj nic neříká. Demontujete to, uvidíte, co s ním majitel udělal, budete litovat, že musíte přežít. Práce jde klidně, rovnoměrně a den rychle letí. A není čas ani sedět v obchodě, buď kupující jdou do potoka, nebo vezmou zboží, nebo vloží věci do okna, po kupujících.

To vše je to, že nemám co psát o opravách, zavěšení objednávek obvykle nudné. A v letní sezóně musím studovat více kol a obvykle existuje monotónnost.

Dvě řetězové pily STIHL MS-180 od různých zákazníků „v záruce“, To znamená, že byli u nás opraveni, ale během záruční doby byli přivedeni zpět. Začněme chápat, co se děje.

Historie klienta: „Pil palivové dříví 30, nepracoval sám, dal zaměstnancům. Zastavil se, startovací se zvracel a hluk v motoru. Služba zde změnila filtr a lano startéra. Nebyl k vám okamžitě přijít, jejich kluci si vzali startér, aby se podívali, a tam se setrvačník dotkne modulu zapalování, což znamená. Ale pak jsem jel do místního workshopu a tam se podívali skrz tlumič, říkají teplo tepla, změní píst a pokud jde o setrvačník, nemohlo to ovlivnit. Není jasné, co se teď děje“.

Výměna podrobností o rychlém.

Pokud nenahradíte rychlé části včas, jejich nadměrné opotřebení nepříznivě ovlivní zbývající uzly řetězové pily. Zejména, pokud nezměníte pneumatiku a vedoucí hvězdu včas, zvýšené vibrace nepříznivě ovlivní ložiska klikového hřídele. Maximální hloubka výroby zubů řetězového kola by měla být 0.5 mm. V praxi jsou hvězdy často využívány do hloubky opotřebení 1 mm nebo více. nemají podezření, že to vede ke zvýšenému zatížení ložisek klikového hřídele a zrychlenému východu jejich systému. S opotřebením 3-4 řetězců je nutné změnit samotnou pneumatiku, do této doby jeho opotřebení dosáhne omezujících hodnot.

Pneumatika řetězových pila se opotřebovává zejména v zóně, jejichž řezání se nejčastěji provádí, obvykle. toto je spodní strana vodicí pneumatiky. Pro jednotné opotřebení musí být pneumatika s každou výměnou řetězu otočena o 180 ° vzhledem k horizontální ose.

Při instalaci nového řetězce byste měli dát novou vedoucí hvězdu. Protože s normálním zatížením je životnost vedoucí hvězdy dvakrát tolik než životnost řetězce, je vhodné použít jednu hvězdu pro střídavou práci dvou obvodů. Díky tomu se hvězda a řetězy opotřebovávají téměř současně. Pokud je nový řetězec umístěn na opotřebované řetězové kolo, pak vedoucí vazby řetězu se opotřebovávají mnohem rychleji

Husqvarna

Technické charakteristiky Husqvarna 372 XP

Typ motoru. Benzínový provozní objem válce, Cub CM. 70,7 cm3 Maximální výkon, KW. 3,9 kW (9600 kolem./min) jmenovitá kapacita při pracovních rychlostech, l.S 5,3 l.S. (9600 sv./min) Frekvence volnoběhu. 2700 kolem./Mini zapalovací svíčka RCJ7Y 5776166-02 (61141), Husqvarna HQT-1 5774840-01 (63893), NGK BPMR7A Inter-Electrode GAP-0,5 mm kapacita palivové nádrže, maximální toku, maximum, maximální 4,3 nm / 6600. Revoluce. 21,4 m / s ekvivalentní úroveň vibrací, přední / zadní rukojeť. 3,5 / 4,0 m / s2 zaručená zvuková síla, DB (A). 115 Hmotnost (bez řezného zařízení), kg. 6,1 kg

Poznámky z servisního centra #3⁠ ⁠

Letní sezóna, a já jsem na dovolené, pak na tréninku a pak jsem byl dočasně požádán, abych pracoval v obchodě s náhradními díly. Vracím se do práce, říká kolega „Nechali jsme vás trochu na opravu. Prostě ne naléhavé objednávky, klidně vyčítají, zadáte říti. Odpočívali jste od oprav, takže se můžete snadno vyrovnat.“ Podíval se na jeho spíž a kolega parafrázuje poslední slova „Budete odpočívat od opravy“.

Nejenže šli zavřít, takže mi křičeli všechny problematické a visící rozkazy. To znamená, že práce bude dlouhá, zákazníci budou obtížné a platba bude méně než obvykle. Ale je to stále lepší než prodej náhradních dílů v obchodě.

Pracovat jako prodejce v náhradních dílech. To není v síťových obchodech/domácích spotřebičích, kde je vše krásné a čisté. Zde nemluvíte o nových schopnostech pračky a funkci televize. Není třeba obchod s náhradními díly „Proces“ zákazníci, sami vás chodí zpracovat.

V obchodě je v obchodě mnoho kupujících, někdo se jednoduše zírá na náhradní díly, někde na okraji, o kterých diskutují o svých záležitostech, vždy existují akumulace lidí, kteří to berou z oprav, kteří předat, a zbytek jsou a zbytek jsou a zbytek jsou buď hledat nebo diskutovat o svých vlastních poruch a opravách. Prodejci dívky, jako jsou včely, spěchají po obchodě a shromažďují náhradní díly zákazníkům, zároveň reagují na telefonní hovory, podaří se o něco diskutovat mezi sebou. A kupující nejsou velmi jednoduché, vysvětlete, která náhradní část je nezbytná, ne každý může.

Chlapec přišel koupit náhradní díly pro moped, zjevně jeho první opravu motoru, abych tak řekl „Začátek zámečníka“, A je tu prodávající žena s charakterem přísného učitele školy.

Chlapec konečně zkoušku selhal, prodávající ho vede k oknu s pístem na alfa a je jich šest různých pístů, ale pro chlapce se zdá, že jsou stejní, stojí za dalších deset minut předstírá, že zná jeho píst, ale ve skutečnosti bude jednoduše počkat, až bude prodejce rozptýlen, aby tiše odešel.

Bylo pro mě mnohem obtížnější prodávat náhradní díly. Klient říká:

Výsledkem je, že ho obviňuji za půl hodiny, podrobně vám řeknu, jak potřebuje sbírat řetězovou pilu a různé technické nuance, a prodejci se na mě dívají jako slabší.

Zde přijde prodejce, vytáhne krabici s buňkami, ve kterých je mnoho různých pístových prstenů

Prodej náhradních dílů zjevně není můj. Opakovaně jsem byl vysvětlen, že při nákupu náhradního dílu sada nezahrnuje hodinové konzultace pro opravy.

Proč zástupci žen pracují na prodejcích náhradních dílů? Protože nebudou konzultovány opravou. Nebude mnoho zbytečných rozhovorů, právě přišli a odešli. Všechny otázky týkající se opravy jdou k přijímači a je kompetentní a dobře čtený člověk, může vždy poskytnout poměrně informativní, rychlou, správnou a zbytečnou odpověď. A pro ženské inteligenci je snazší trávit neprofesionální terminologii zákazníků a porozumět následujícím otázkám: „A máte střeva. Existují dvě bradavky, ale potřebuji tři. K zátce je lano. Na Stihl je zapotřebí řetězce na malém. Dej Zhigletera. Existuje přímá bradavka, ale existuje křivka. Sekačka je potřebná pro sekačku. A přijímač má muže a vydává zvuky, jak motor funguje, aby určil, jakou poruchu.

Oprava je mnohem jednodušší, nástroj nic neříká. Demontujete to, uvidíte, co s ním majitel udělal, budete litovat, že musíte přežít. Práce jde klidně, rovnoměrně a den rychle letí. A není čas ani sedět v obchodě, buď kupující jdou do potoka, nebo vezmou zboží, nebo vloží věci do okna, po kupujících.

To vše je to, že nemám co psát o opravách, zavěšení objednávek obvykle nudné. A v letní sezóně musím studovat více kol a obvykle existuje monotónnost.

Dvě řetězové pily STIHL MS-180 od různých zákazníků „v záruce“, To znamená, že byli u nás opraveni, ale během záruční doby byli přivedeni zpět. Začněme chápat, co se děje.

Historie klienta: „Pil palivové dříví 30, nepracoval sám, dal zaměstnancům. Zastavil se, startovací se zvracel a hluk v motoru. Služba zde změnila filtr a lano startéra. Nebyl k vám okamžitě přijít, jejich kluci si vzali startér, aby se podívali, a tam se setrvačník dotkne modulu zapalování, což znamená. Ale pak jsem jel do místního workshopu a tam se podívali skrz tlumič, říkají teplo tepla, změní píst a pokud jde o setrvačník, nemohlo to ovlivnit. Není jasné, co se teď děje“.