Jak používat polský brusný stroj

Jak správně pracovat s bruskou

Bez ohledu na to, jak tvrdě se snažíte získat rovný povrch stěn nebo stropu během tmelu, defekty zůstanou na povrchu: proužky hlíz z rohů plátna špachtle, nerovnoměrné přechody stěn v různých časech. Proto, aby se tyto vady odstranily, po tmelu je nutné přivést povrch k ideálu pomocí broušení s brusným papírem nebo sítěmi.

Ze všech operací opravy zdi je to nejnepříjemnější, protože je doprovázen velkým počtem pronikavého prachu všude. Je nutné pracovat v respirátoru bez selhání, jinak nebude možné dýchat. Je nutné chránit před prachem a očima pomocí brýlí pevně sousedících. Je lepší odstranit všechny věci a nástroje z místnosti, jinak budou pokryty silnou vrstvou prachu.

Fotografie byla pořízena několik hodin po skončení stěn zdí, když se usadil prach visící ve vzduchu. Před začátkem broušení byly podlahy čisté.

Excentrické brusné stroje

Excentrické brusné stroje

Při zpracování dřevěného povrchu se podrážka excentrického brusného stroje pohybuje několika směry: tam a zpět a kolem jeho osy. V závislosti na rychlosti rotace a amplitudy oscilace a kvality zpracování závisí. Tento typ vybavení se vyrovnává s broušením obou sudých povrchů a zakřivených částí dokonale. S pomocí excentrické brusky můžete provádět tenké broušení, leštění a čištění dřevěných částí.

V každodenním životě můžete použít excentrické brusky a s odbornou činností to vše záleží na amplitudě oscilací zařízení, síly a počtu revolucí brusné plochy. Nejsilnější stroje: amplituda výkyvů podrážky zpracování nejméně 7 mm a síla 750 W jsou vhodné pro hrubé zpracování a jsou vysoce výkonné.

Excentrické (nebo orbitální) brusné stroje kvůli kruhové trajektorii pohybu vám umožňují dosáhnout dokonale plochého a hladkého povrchu

Způsob připevňování broušení jsou stroje rozděleny do dvou typů: upínání a modely s suchým zipem. Stroje vybavené klipem jsou o něco levnější než podobné modely s suchým zipem. Důvodem je skutečnost, že spotřební materiál pro tento typ techniky je snadněji vybírán a stojí to levnější. Změna broušení se však provádí trochu déle a technicky složitější. Vozy na suchý zip se mnohem snadněji ovládají, ale spotřební materiál je dražší kvůli konkrétním upevňovacím prvkům.

Profesionální a některé domácí modely excentrických brusky jsou vybaveny dalšími zařízeními pro odstraňování prachu: vysavače s vysavateli a filtračním systémem. Díky tomu je práce se zařízením bezpečnější, protože jemný rozptýlený prach je pro dýchací systém velmi nebezpečný.

Pokud práce s brusným strojem přesahuje 4 hodiny denně, pak stojí za to upřednostňovat profesionální výkonné modely, jako jsou Makita, Bosch, Dewalt. Pro periodické opravy si můžete zakoupit model domácnosti, ve kterém jsou dostupná cena a vysoká kvalita dokonale kombinovaná. Mezi modely domácností patří Skil, Kress, BlackDecker Equipment.

  • Stuhý stroj je ideální volbou pro rychlé a vysoce kvalitní zpracování velké plochy (například podlahy, stěny). Páska je upevněna na vodicích válcích a pohybuje se vysokou rychlostí (Caterpillar Transport Works podle stejného schématu);

Poznámka! Při tomto procesu se vytvoří hodně prachu, takže výrobci vylepšili návrh zařízení tak, aby byl prach soustředěn ve speciální sáčce nebo sestavil vysavačem.

  • Excentrická bruska. vyniká na pozadí zbytku skutečností, že pracovní plocha se pohybuje jak v důsledku rotace, tak kvůli práci excentrického mechanismu. Jeho hlavní výhodou je, že povrch na výstupu je dokonale hladký (při provozování páskového stroje může zůstat malá rizika na stromu);

Hlavní uzly excentrického brusného stroje

Poznámka! Je to excentrický typ, který je vhodný pro zpracování nejen plochých, ale také zakřivených povrchů (konvexní i konkávní).

  • Vibrační mechanismy. V takových mechanismech činí pracovní plocha vysokofrekvenční vibrace s malou amplitudou v horizontální rovině. K tomu se používá rotace excentrického. Neexistují žádná omezení pro použití, mají poměrně vysokou produktivitu, takže je lze použít jak pro pohlaví, tak pro dokončení broušení malých produktů;
  • Vibrační stroje s trojúhelníkovým tvarem pracovní plochy se často rozlišují v samostatném typu (ideální pro úhly zpracování v místnosti). Princip působení je stejný jako obvyklý mlýnek na dřevo a hlavní rozdíly jsou ve formě podrážky;

Zařízení a trysky

Cena manuálního brusného stroje vás nutí přemýšlet o potřebě jeho akvizice a mnozí se snaží vytvořit analog rohového broušení, vrtáku nebo domácího zařízení.

Jak pro úhlučkou mlýnek, tak vrták, existují speciální trysky, které umožňují broušení dřeva.

Disk na suchý zip na rohovém mlýnku

Pro broušení dřeva s rohovou bruskou se používají speciální kruhy s suchým zipem pro brusný papír.

Při broušení se rohové broušení odebírá různými směry s úhlednými pohyby. Z kolize s nehtovým kloboukem nebo náhlým pohybem je roztrhán brusný kruh. Pomocí papíru s různou granularitou můžete provádět drsné a střední broušení dřevěného povrchu. Současně bude rychlost práce rychlejší než u jiných brusných strojů.

Bude obtížné provádět dokončovací práce, t.Na. Musí pracovat velmi pečlivě, aby nepoškodila produkt. Nástroj bude neustále odstraňovat stranou, roztrhne.

Tryska nemá prach, a proto se odpadky neustále hromadí pod brusným papírem a zasahují do práce, ponechávají škrábance a snižuje se rychlost. Disk je vyčištěn a několik sekund mletí kovu. Během této doby vyhořely všechny lepené částice prachu.

Tryska na vrtáku

Chcete.li přizpůsobit vrták pro broušení, budete potřebovat speciální trysku, podobnou designu s tryskou pro úhlu. Tryska je často kompletní s adaptérem, aby byla nainstalována jak do kazety vrtačky nebo elektrického šroubováku, tak na rohovém mlýnku.

Je velmi obtížné pracovat s takovou tryskou s vrtákem, obtížnější než s rohovým brusky. Neustále vede, vrták vytáhne z rukou, abyste mohli dostat zranění nebo protáhnout. Výše uvedené nedostatky jsou také relevantní, v kapitole o trysce pro úhlovou brusku.

Ale pokud neexistuje žádná jiná volba, pak je lepší najít talíř pro broušení, který má měkkou gumu mezi podrážkou a držákem, což se bude snadné ohýbat, pokud budete mít vrták ne rovnoměrně.

Broušení trysky pro flexo fixové vrtání

Takový plovoucí účinek trysky mírně zjednoduší proces broušení, ale nezlehčí všechny ostatní nedostatky této metody.

Domácí mlýnek

Pokud je to žádoucí, můžete samostatně vytvořit broušený stroj typu pásky. mlýnek. Tento proces je však pracný a traumatický a vyžaduje dovednosti práce se dřevem, kovem, elektrikářem, svařované pracovní dovednosti.

  • Najděte potřebné materiály: kovové kousky, pružiny, válečky, ložiska, elektrický motor a dráty.
  • Vytvořte silný základ pro připojení zařízení.
  • Nainstalujte desku vhodný ve velikosti.
  • Nainstalujte paralelní stojany s elektrickým motorem a bubnem s napínačem broušené pásky.
  • Sbírejte a připevněte bubny a elektrický motor.
  • Nastavte broušenou pásku.

Jak pracovat s brusným strojem pro dřevo

Broušení stroje pro dřevo: Aplikace, odrůdy

Broušení stroje pro dřevo. Nepostradatelný nástroj pro dokončení v venkovském domě. Použití brusného stroje umožňuje zrychlit proces broušení ne povrchů. stěny stěn, podlahy, nábytku, dekorativní prvky. Přistávací stroje pro dřevo nejsou pohodlně kompaktní, umožňují vám provádět vysoce kvalitní zarovnání jakéhokoli.

Existuje několik hlavních typů mlýnek na používání domácnosti, jejich odlišný design není principem operace, určují jejich účel. Pro konstrukci nerepair používejte tesařství ne.carpentry následující typy brusných strojů:

  • Stroje (LSHM). Nástroj pro agresivní nerudké zpracování dřevěného, ​​plastu, kovu.
  • Vibrační mletí (vyšší škola) vám umožňují provádět nejmenší zpracování kruhovým pohybem s nízkou amplitudou. Broušená plocha broušení vibrací má obdélníkový tvar, který usnadňuje zpracování úhlů.
  • Různé ploché vibrační mletí je deltas.grinding, vyznačuje se trojúhelníkovým tvarem podešve. Deltas.Grinding Mashinka je vhodná pro zpracování malých, ne nepřístupných oblastí, úhlů a výklenků bez výklenků.
  • Excentrická mlýnka odkazuje na nástroj, který vám umožní vyleštit povrch do leštícího stavu úplností rotačních neoscilačních pohybů broušené desky. Pro zpracování malých povrchů neinternálních rohů však není vhodný výstřední brusný stroj.

Použití mlýnky na pásku

Stuha Grinder se používá tam, kde je nutné rychle odstranit poměrně silnou vrstvu materiálu, kopřivy, pro broušení nehřáté desky nebo odstranění z povrchů. LSM se také používá pro přesné přizpůsobení dílů ke zpracování řezané čáry.

Zpracování materiálu se provádí pomocí pomocí Abrazivní páska, zavřeno do kruhu, které se natáčely na rotujících válcích. Při pohybu se páska odstraní poměrně silnou vrstvou materiálu srovnatelnou se službou elektrického rebana. Tloušťka odstraněné vrstvy závisí na zrnu abrazivní pásky.

Při výběru pro sebe musí být LCM ovládána dvěma parametry: šířka není délka použité rychlosti. Oblast zpracovaného povrchu závisí na šířce, na rychlosti. agresivita není stupeň zpracování. Standardní rozměry pásky pro LSM jsou následující: 76×457 mm, 76×533 mm, 76×610 mm.

Bude se vám líbit šířka pásky poloprofesionálních brusky ne více. sto mm, ale pro potřeby domácnosti se jen zřídka používají. Rychlost pásky je obvykle umístěna od jednoho do pěti set metrů za minutu, je napájení od čtyř sta do tisíc dvou set út.

Užitečné funkce jsou hladké kontroly rychlosti rotace pásky není zařízením automatického soustředění pásky, které jí neumožňuje sklouznout z válců ani s rotačními pohyby.

Broušení dřeva

Abrazivní páska pro LSHM je dvou typů, s abrazivní vrstvou oxidu hliníku nebo zirkonia.

Páska zirkonia poskytuje hlubší, ale agresivní zpracování, podporuje škrábance, které je třeba ošetřit pomocí menší zrna pásky.

Pro zpracování kovových povrchů je lepší si vybrat zirkoniovou pásku, s jeho pomocí můžete vyostřit řezací povrchy.

Zpracování povrchů pomocí IT se provádí následovně: Nastavte stroj bez zkreslení a bez tlaku na stroj vytvářejí hladké podélné nebo kruhové pohyby na povrchu materiálu. Pokud je nutné přesně přizpůsobit díly, broušení se provádí s krátkodobými progresivními pohyby nebo pomocí omezujícího rámu.

Použití vibrací mlýnku

Princip účinku v těchto nástrojích je podobný: broušení se provádí kvůli světelnému kruhovému a oscilačnímu pohybu broušení s amplitudou na pět mm. Jako použité listy brusného papíru s různou zrnitou, fixovanou na podrážce pomocí svorek nebo suchý zip.

Vibrační mletí poskytují vysoce kvalitní zpracování a používají se k broušení téměř jakýchkoli materiálů: dřevo, plast, kov, omítka a tmel, jakož i pro odstranění korozních produktů a starých lakových povlaků.

Stupeň zpracování závisí na amplitudě oscilací: Pro hrubé zpracování vyberte amplitudu 4-5 mm, pro tenké broušení-1,5-3 mm.

U modelů domácnosti je rychlost rotace obvykle nastavitelná v rozmezí 2000–5 000 revolucí za minutu a rychlost oscilace může být do dvaceti pěti a za minutu a za minutu.

Možnost regulace amplitudy excentrické rychlosti rotace a vibrací je velmi užitečnými možnostmi pro vyšší školu.

Důležitým parametrem je síla vyšší ekonomické školy, obvykle je v rozmezí 150-600 wattů. Čím vyšší je síla, tím větší je výkon a čas nepřetržitého provozu nástroje. Dalším důležitým faktorem určujícím používání vyšších škol je tvar a oblast leštících podrážek. Může to být čtvercové, obdélníkové nebo deltoid.

Použití excentrických (orbitálních) brusek

Orbitální brusky na principu účinku jsou podobné obdélníkovým vibracím, ale liší se ve větší produktivitě a tenčí stupeň broušení a leštění komplexu komplexní oscilační trajektorie.

Zpracování povrchu se provádí s broušením s průměrem na jeden Sto padesát MM, speciální kruhy brusných papírů s různým obilím nebo leštění, které se plsti trysky, se používají jako abrazivní tryska.

Síla orbitální mlýnek je obvykle 200-650 wattů, počet revolucí je třináct za minutu, rychlost oscilace je do dvaceti čtyř a za minutu za minutu a za minutu. Regulace počtu revolucí a oscilací, jakož i zřízení amplitudy excentrické, jako je vyšší ekonomická škola, jsou velmi užitečné funkce.

Všechny brusné stroje se vyznačují tvorbou velkého množství prachu během provozu. Část modelů je vybavena otvory v podrážce pro sběr prachu a vysazení. Tato možnost je velmi užitečná při práci v uzavřené místnosti, pokud je to možné, měli byste věnovat pozornost modelům se shromažďováním prachu.

Přečtěte si více o výběru a použití brusky

Každý z uvedených typů brusky má své vlastní vlastnosti, takže při zvažování otázky, které broušení si vybrat, je třeba to vzít v úvahu.

Brousové stroje stuhy

Rozsah výkonu takových zařízení se liší v rozmezí 0,5-1,2 kW a rychlost pásky je 100-150 m/min (v závislosti na výrobci jsou modely jednodušší mít nižší rychlostní limit 150 m/min).

Poznámka! Malí.známí výrobci (zejména z Číny) rádi přeceňují energie motoru. Takže podlehněte magii obchodníků, můžete získat mnohem méně výkonné zařízení, než potřebujete.

brusný, stroj

Když jsou vybrány manuální brusné stroje pro dřevo. Nástroje můžete často najít s vysokou rychlostí pásky, ale s mírným výkonem. To se provádí s cílem minimalizovat riziko poškození dřevěného povrchu a bude mnohem snazší ovládat takovou mlýnek s takovým brusky.

Ideální volbu lze považovat za modely se schopností nastavit konkrétní rychlostní limit. Pokud potřebujete univerzální možnost, můžete věnovat pozornost pomalejším modelům. Pokud se veškerá práce provádí vlastními rukama, můžete jen mírně stisknout stroj.

Mezi další příjemné malé věci patří taška pro sběr prachu (nebo díry pro připojení vysavače), jakož i zařízení, aby se nástroj napravil na místě a proměnil jej v stacionární. Mohou být také zahrnuty speciální zastávky, aby se stroj mohl pohybovat podél rovné nebo nakloněné linie.

Při řešení problému je stále třeba vzít v úvahu několik malých věcí, jak si vybrat páskový broušený stroj pro dřevo. Průměr předního válce by měl být co nejnižší, bude to povrch s minimální matnou plochou. Někteří výrobci také vytvářejí válečkový hlaveň, která umožňuje pásku samospráva.

Jak něco udělat sami. Domácí hlavní stránka

Účel stroje pro ocel

Broušení vibrací (nebo plochého stroje) je navržen pro suché broušení rovného povrchu. Pomocí abrazivních listů různých velikostí obilí vám to umožní lesk na dřevo, kov, omítku a tmel.

Plast, kámen, kompozitní materiály, odstranit staré barvy, barvy, rez, „Aktualizovat“ dřevěné povrchy podléhající srážení a vysoké vlhkosti. Používá se pro tenké povrchové úpravy. Hlavní oblasti použití: zpracování dřeva, opravy a výroba nábytku, opravy a povrchové úpravy, karoserie na opravě automobilů. Existují také popisy metod nestandardního využití schopností tohoto nástroje, jako je plstěný plstění a příprava různých řešení (pro vibrace těla kontejneru pro řešení).

Vše, co je pro tento článek potřebné, je zde

Vibrace broušené desky zařízení se dosahuje otáčením excentrické ojnice namontované na hřídeli motoru. Broušené stroje vibrace mají obdélníkovou podešvu, která způsobuje reciproční pohyby s malou amplitudou, ale s velmi vysokou rychlostí.

Spotřeba energie manuálního vibračního brusného stroje je obvykle od 150 do 600 wattů.

Jednou z nejdůležitějších charakteristik vibračních brusných strojů je amplituda jediného pohybu: čím větší je, tím rychlejší, ale zároveň je povrchové ošetření hrubý. Tyto parametry by měly být zohledněny při výběru stroje. Zařízení s oscilační amplitudou 1,5-3,0 mm se používají pro tenké broušení a s amplitudou 3,0-4,5 mm. Pro rychlé a drsné zpracování.

Mnoho modelů je vybaveno zařízeními pro nastavení ledové rychlosti v rozmezí od 10 do 25 tisíc. RPM. To vám umožní zvolit si provozní způsob, s přihlédnutím k charakteristikám zpracovaných povrchů a rozšířit všestrannost nástroje.

Je dobré, pokud jsou brusné stroje vibrací vybaveny regulátorem vibrací. To vám umožní přesněji vybrat režim zpracování povrchu. Je lepší pracovat při nízké rychlosti na broušení plastu.

Lakovaný povrch je velmi citlivý na vysoké teploty, takže pro dosažení optimálních výsledků je nutné pečlivě zajistit, aby se teplota nezvýšila. Během operace příliš netlačte, že brusný stroj nezrychlí práci, ale opotřebení mechanismu se zvýší a kvalita práce se zhoršuje.

Další užitečná funkce. Systém hladkých revolucí a fixace spínače. To zlepšuje kvalitu zpracování povrchu a bezpečnosti nástrojů.

Většina moderních broušení vibrací má systém odstraňování prachu prostřednictvím otvorů v podrážce a broušení. Prach vytvořený během provozu je sestaven ve speciálním balíčku nebo saje z pracoviště externím vysavačem.

Prach z broušení je velmi škodlivý na zdraví. Vstupuje do respiračního systému, může se hromadit v oděvech, okolních předmětech a usadit se na tvrdých místech.

Při používání vakuum desky je poskytováno kvalitní mletí a zvyšuje se životnost nástroje a broušení listů.

Dřevěný prach, který nebyl včas vyčištěn, se může zapálit za nepříznivých provozních podmínek. Přehřátí a instrumentální poruchy.

Při práci s mlýnem na kávu použijte osobní ochranné vybavení. Ochranné brýle, respirátor, pohodlné oblečení a boty snižují riziko zranění.

Broušení listů na povrchu podpůrné desky se připojí pomocí upínacích pák nebo suchý zip.

Některé stroje úspěšně kombinují obě metody upevňovacích broušení.

Musíte si vybrat správné brusné listy, které odpovídají modelu brusného stroje. Zkontrolujte umístění díry na listu a vyberte správnou velikost zrnu. Broušené stroje také nabízejí zařízení pro děrování otvorů v brusném papíru (ve formě šablony a pedarátoru).

Spotřební materiály mohou také sloužit jako speciální ubrousek a stříkané sítě. S jejich pomocí můžete strukturovat dřevo a čistit kov z rzi, vyleštit jejich tmel. Při použití mřížky pro mletí velké buňky při zpracování lepicího povrchu je snazší odstranit prach z povrchu ošetřeného vysavatelem.

Přítomnost broušené podrážky vám umožňuje omezit rychlost práce v nečinném režimu, zvyšuje životnost stroje.

Výměnná písková podešve různých velikostí rozšiřuje všestrannost nástroje.

Také přítomnost a návrh dalších úchytů ovlivňují snadné použití. Výkonná auta s pohodlnými kliky jsou dobrá pro práci ve velkých oblastech, ale v omezeném prostoru a práci s malými detaily může být nevhodná.

Většina elektrických nástrojů je vybavena elektrickým kabelem dlouhým 1,5-4,0 m. Čím déle je kabel, tím je manévrovanější. Ale kabel, který je příliš dlouhý pro malou práci, může pouze zasahovat.

Při výběru brusného stroje by se měla brát v úvahu jeho hmotnost (obvykle je to od 1 do 3 kg). Světelné stroje jsou lepší pro broušení „podle hmotnosti“, například pro stěny a stropy, těžké. Pro stacionární práce na velkých površích.

Funkce stroje pro ocelání

Profesionální modely jsou navrženy pro nepřetržité práce. Kvalita materiálů použitých při jejich výrobě, spolehlivost komponent a elektroniky je vyšší než kvalita grinderů domácích vibrací. Prostřední nástroje jsou určeny pro intenzivní práci, takže jsou jim předkládány vyšší požadavky na výkon. Během jejich vývoje se zohledňují nejen požadavky na maximální výkon, ale také kritéria, jako je snadné použití, včetně minimálních vibrací těla stroje.

Broušení domácnosti fungují „individuálně“. Obvykle mají nižší výkon a hmotnost, nižší výkon a méně dodatečných funkcí. Po každých 15-20 minutách práce musí „odpočívat“ současně a doporučuje se pracovat ne více než 2-3 hodiny denně. Zjevnou výhodou brusných strojů pro domácnost jsou jejich nižší náklady.

Byl jsem potěšen svou volbou. Podařilo se mu nastínit práci za několik hodin, pravidelně nechat auto odpočívat. Tuto potřebu vzpomínali zvýšenou teplotu vzduchu, která ochladí motor a malé vytápění pouzdra. A ruce také pravidelně vyžadovaly odpočinek nebo změnu profese.

Mezi zařízení nejvyšší kvality patří takové modely z hodnocení vibračních brusky:

  • Makita BO3711. Rozpočtový model s kapacitou 190 wattů je vhodný pro broušení malých dřevěných struktur.
  • Dewalt DWE6411. zařízení s kapacitou 200 W se páska otáčí rychlostí 14000 ot / min.
  • Bosch GSS 23 AE je průmyslový model, který vám umožní provádět zpracování dřeva s vysokou kvalitou.

Dodatečné informace! Jednou z hlavních výhod vibračních zařízení je nízká úroveň šumu.

Typy brusných strojů pro dřevo

Bohužel, univerzální nástroje schopné pomoci truhláře v jakékoli situaci prakticky neexistují. Při zpracování polotovarů s komplexní konfigurací je nutné, aby každá konkrétní operace vybrat samostatné zařízení. V nejjednodušších případech může i úhlová mlýnka s tryskou pomoci pánovi. Pokud se vážně zapojí do výroby dřevěných produktů, musíte být schopni porozumět složitosti provozu a zařízení broušení pro dřevo různých modelů.

  • Stuhý stroj pro broušení.
  • Vibrační nástroj.
  • Stroj na ruční kartáč.
  • Renonovaci. nástroje se zvětšenou funkčností a mnoho trysek pro leštění, čištění, řezání, vytváření slotů a broušení.
  • Excentrické broušení.

Stroj na linka

Tato praktická zařízení mají obdélníkový povrch a pracují na principu odpadků. Broušení pásky se častěji používá v počátečních fázích: odstraňování starého palečnosti a primární zpracování desky. Nástroj je vybaven trubkou pro odstranění odpadků, ke kterému je připojena taška nebo je připojen vysavač. Páska je při zapnutí upevněna na podrážce, začne se otáčet rychlostí nastavenou Master.

Broušení štětce na dřevo

Ve funkčních nástrojích tohoto typu pracovní části to není broušená kůže, ale drsný kovový kartáč. Používají jej k přípravě fasád nábytku v počátečních stádiích opravy, odstranění zbytečného povlaku, zpracování velkých ploch (parket, podlaha z desky). Pro tenké leštění není zařízení vhodné. Broušení štětce často používají výrobci retro předmětů do stárnoucího dřeva.

Broušení vibrací pro dřevo

Leštění nebo broušení na takovém výhodném manuálním vybavení se provádí pomocí mlýnku připojeného k plochým pracovním podrážkám. Pracovní nástroj produkuje, když jsou zapnuty reciprocecí výkyvy s frekvencí až 25 000 ot / min. Pracovní amplituda je až 5 mm a je vybírána tesařstvím v závislosti na typu zpracování. Například s tenkým leštěním funguje broušený stroj vibrací s amplitudou 1,5-3 mm. Síla tohoto typu brusky je 150-600 wattů.

Excentrický brusný stroj pro dřevo

Orbitální trajektorie pracovního nástroje vám umožňuje provádět tenčí operace ve srovnání s páskovými zařízeními. Excentrická brusná stroj pro dřevo má kulatý podrážku pro připojení odnímatelných disků s různou granularitou nebo plsticí kruhy s průměrem až 150 mm. Počet revolucí dosáhne 13 000 ot / min. Síla excentrických zařízení. až 650 wattů, rychlost oscilace. 24000. Zařízení jsou vybavena odstraněním odpadků a prachu skrz otvory v pracovní podrážce.

Rohový broušený stroj pro dřevo

Druhým názvem takových zařízení je Deltas.Grinders. Pracují podle vibračního principu, ale mají funkční rysy. Trojúhelníkový tvar pracovní části se podobá podrážce železa v domácnosti a umožňuje vám zpracovat tvrdé „mrtvé zóny“, vždy se vytvořily při práci s pravoúhlý nebo kulatou tryskou. Rohový broušený stroj má nízkou rychlost, ale umožňuje vám provádět leštění s vysokou kvalitou. Malé trojúhelníkové trysky se používají na renerátorech ke zpracování malých výčnělků, úhlů a výklenků.