Jak změnit olej v převodovce sněhuláka

Jak namazat převodovku sněhuláka

Snowwriters jsou typem techniky, která se používá hlavně v zimě, při mínus teplotách. V souladu s tím by motorový olej pro hráče sněhové koule měl mít řadu nemovitostí, bez nichž je jeho provoz nemožný.

Seznam těchto vlastností zahrnuje:

 • Vhodná konzistence. Hlavním úkolem pracovní tekutiny je zajistit hladký provoz třecí části stroje na odstraňování sněhu. Proto by měla mít určitou konzistenci, která jí umožní rychle proniknout do nejmenších drážky zařízení a dalších prvků. Příliš tlustý olej pro sněhuláka nebude schopen účinně chránit pracovní mechanismy stroje, což povede k jejich nevyhnutelnému zhroucení;
 • Schopnost úspory energie. Složení není vhodné pro mazání částí jednotky, což rychle ztrácí své teplo. Proto je nejlepší zvolit materiály s maximální úsporou energie;
 • Soulad se všemi typy motorů. Některá moderní motorická maziva jsou vhodná pro benzín i naftu ledu. Vykazují stejně vysokou účinnost během provozu za jakýchkoli počasí a provozních podmínek;
 • Podmínky použití. Není výhodné měnit pracovní tekutinu v motoru sněhové lišty každých několik týdnů, takže si musíte vybrat ty maziva, která jsou schopna pracovat po nejvíce dlouhou dobu, aniž by ztratily své hlavní vlastnosti.

Dalším důležitým faktorem při výběru mazání je přítomnost nezbytných přísad v jeho složení. Jejich seznam zahrnuje antikorrosion, antipolitan, viskózní a co je nejdůležitější, komponenty depresoru. Přísady posledně uvedeného typu jsou navrženy tak, aby snížily teplotu mazání maziva, takže je vhodné pro provoz při extrémně nízkých teplotách.

Olej pro převodovku sněhuláka. odborné rady

Dalším důležitým prvkem, který potřebuje mazání, je převodovka. Jeho prvky jsou v neustálé interakci, což vedlo k neustálému opotřebení. O tom, který olej nalít do převodovky, má každý specialista svůj vlastní názor. Všechny požadavky na mazivo jsou však sníženy na seznam nejdůležitějších parametrů. Tyto zahrnují:

 • Neschopnost oxidace. složení by nemělo být oxidováno a zhrouceno pod vlivem chladné teploty a atmosférického srážení;
 • Malá spotřeba. motorový olej pro převodovku by měla mít dlouhou životnost, aby se příliš často nezměnila;
 • Krátké podmínky odpařování. čím nižší je doba odpařování, tím méně často musíte změnit produkt;
 • Pomalé opotřebení při vysokém zatížení. olej by měl mít optimální proporce přísad, aby nepodlehl opotřebení.

Stojí za zmínku, že všechny uvedené vlastnosti jsou pro převodovku sněhuláka dražší. Neměli byste se však bát jejich cen. v praxi může stát řádově levnější než několik plechovek levných maziv podle řádu.

Typy převodovek

Redaktory ve sněhové listině jsou následujících typů.

 • Sloužil. Může být samostatně rozebráno, aby se naplnilo mazivo nebo vyměnilo opotřebované části. Prvky tohoto mechanismu jsou vyrobeny z bronzu, který vysvětluje jejich pomalé opotřebení. Tento typ převodovky je vyhodnocen jako spolehlivější. může fungovat velmi dlouho s náležitou péčí. Je to takový mechanismus, který se používá v evropských, japonských a amerických modelech sněhuláka.
 • Podřízený. Tato převodovka nepotřebuje péči, ale nelze ji rozebrat a opravit. Termín pro použití takových mechanismů je omezený. Pokud se převodovka zlomí, měli byste si koupit a nainstalovat nový. Zde nejsou žádné jiné možnosti. Levné čínské a korejské modely jsou vybaveny tímto typem převodovek.

Výměna oleje v Sněhulákovi. správný postup pro akci

Olej pro odstranění sněhu by se měl změnit v určitém pořadí. Pokud je stroj na odstraňování sněhu zadán pouze, pak by první výměna maziva měla být provedena přísně po 5 hodinách provozu. Podruhé budete muset změnit olej po 25 hodinách. Všechny následující postupy pro výměnu materiálu musí být prováděny každých 50 hodin provozu jednotky.

Algoritmus výměny maziva je následující:

 • Nejprve musí být sněhová potrubí nainstalováno na rovném povrchu;
 • Poté musí být jednotka spuštěna a čekat 5-10 minut. vyhřívaný olej se stává hustší a sloučí rychleji;
 • Dále musíte utopit motor a odšroubovat zástrčku ve spodní části olejové nádrže;
 • Poté musíte vytáhnout víko a sondu z krku;
 • Pak byste měli zcela vypustit olej z nádrže a umístit pod ní nádobu;
 • Dále musíte utáhnout vypouštěcí zátku a nalijte čerstvý olej;
 • Nakonec zbývá zašroubovat sondu a víko a pokračovat v provozu sněhové lišty.

Po změně oleje je nutné spustit agregovaný motor a nechat jej fungovat asi 1-2 minuty. Dále musí být motor utopen a zkontrolován v oleji v nádrži.

Požadavky na mazivo pro motor

Ačkoli provoz motoru sněhuláka se liší od automobilu, požadavky na mazání a v obou případech jsou stejné. Hlavní úkol maziv je redukován na snižování tření v uzlech a mechanismech, nepřípustnost pokračování pracovních kloubů.

Je nutné, aby mazivo neztratilo své vlastnosti během provozu stroje na odstraňování sněhu. Materiál by měl být chráněn před požárem a nebude podstoupit detonaci. V poslední době je častým požadavkem na maziva minimální dopad na životní prostředí.

Nikdo nechce v motoru často měnit olej. Při výběru maziv pro motor SnowPipe byste měli věnovat pozornost životnosti použitého maziva.

Mazání pro převodovku

Aby sněhuláka vždy fungovala bez problémů, je nutné vyměnit olej v převodovce. Převodovka je přechodnou vazbou mezi rotujícím mechanismem motoru a šroubem.

Důležité! Postup výměny se provádí každých 50 hodin provozu zařízení. Kromě toho se jedná o nezbytný postup na konci a začátku sezóny.

Převodovky jsou rozděleny do dvou typů: servisované a podpůrné. První možnost znamená možnost analýzy pro čištění a výměnu mazání. Druhá možnost nevyžaduje žádnou údržbu, ale slouží mnohem méně a během zhroucení se jednoduše změní na nový.

Mazivo pro převodovku sněhuláka lze aplikovat dvěma způsoby.

 • Olej se vylévá speciální dírou pomocí stříkačky.
 • Převodovka je zcela ověřená. V tomto případě můžete provést nejen mazání, ale také vyčistit vnitřní části.

Chcete.li rozebrat převodovku, musíte provést řadu jednoduchých akcí:

 • Je nutné uvolnit kryt ochrany proti pásu a tyčového kabelu šroubu;
 • Za zvonkem pro podporu sněhu jsou odšroubovány speciální šrouby;
 • Šroubový pás je odstraněn z řemenice;
 • Šrouby, které připojují hnací hřídel, jsou odšroubovány;
 • Poté jsou šroub a oběžné kolo vytaženy;
 • Šroub k hřídeli je připevněn řezy, musí být odšroubovány;
 • Převodovka chápe dvě části. proto je nutné odšroubovat všech šest šroubů a pečlivě poklepejte na tělo kladivem, rozdělte se.
změnit, olej, převodovce, sněhuláka

Umožená převodovka musí být vyčištěna čistým hadrem a benzínem. to pomáhá eliminovat nečistoty. Poté musí být povrch namazán lacinou kapalinou. Poté je celý mechanismus znovu sestaven a jeho doplňování je provedeno jeho doplňování.

Olej pro převodovku by neměl být oxidován, zhroucený pod vlivem teplot nebo srážek, měl by se pomalu utratit a mít dlouhou dobu odpařování. Kromě toho by měla mít speciální přísady, které poskytnou dlouhou životnost převodovky a její komponenty.

Mazivo, které lze použít pro převodovku červů. Celkově neexistují žádné konkrétní značky, ale nejoblíbenější pro majitele zařízení je Ravenol. Jedná se o dostupné a vysoce kvalitní maziva.

Snowman Husqvarna St 224. Modelové vybavení

Tento multifunkční model je vhodný pro vyčištění téměř jakéhokoli typu sněhu a také pro čištění sněhových hmot z mokrých lepicích mas. Stroj ukazuje stejně vysokou účinnost během provozu, a to jak v oblastech, tak v územích se střídavým reliéfem.

Základ základního zasněženého výrobce Husqvarna se skládá z výkonné čerpací stanice, válce 208 cm3 a elektrického fluorového startéru, který zpočátku dostává energii z vybudovaného generátoru. Pro připojení ledu s pohonem kola v sadě modelu je disková spojka a vícestupňová převodovka.

Pro zvýšení manévrovatelnosti zahrnuje mechanismus diferenciálního blokování stroje. To vám umožní rozšířit auto téměř na místě a snadněji vstoupit do ostrých zatáček.

Mezi parametry sněhové husqvarna patří;

 • Síla/točivý moment ledu. 6,3 litrů. S./6000 ot /min;
 • Průměr vestavěného šroubu je 30,5 cm;
 • Průměr továrních pneumatických pogumovaných kol. 38 cm;
 • Zvukový efekt na operátora. 99 dB.

Stroj je uvolněn relativně malou hmotností, což je 90 kg. Základní vybavení sněhové lišty zahrnuje vytápěcí systém držadla, jasné světlomety a spolehlivá ochrana před přetížením.

změnit, olej, převodovce, sněhuláka

Převodovka pro sněhuláka. jak se udělat?

Převodovka je uzel, který rychle selže, zejména pokud jde o podstupující mechanismus pro sněhuláka. V tomto ohledu někteří majitelé sněhové lišty dávají přednost výrobě převodovek. V důsledku toho můžete získat všechna pravidla shromáždění, můžete získat mechanismus, který podle spolehlivosti téměř nepřiznává tovární jednotky.

Pro výrobu uzlu pro Snowpipe budete potřebovat diagram, ve kterém budou uvedeny velikosti a metody instalace mechanismu.

Po prostudování výkresů můžete přejít přímo do sestavy. Postup je následující:

 • Nejprve je odebráno zařízení převodovky pro sněhuláka a namontováno s ložiskami na šachtě automobilu. Zařízení musí být vyrobeno z bronzu a má nejméně 20 zubů;
 • Dále je první část případu nainstalována na hřídeli. Ložiska a zařízení v této době by měly být umístěny uvnitř pouzdra;
 • Poté musí být podrobnosti uzavřeny těsněním. Jejich průměr by měl být o 1 cm více než průměr rychlostního stupně. Poté je na horní část nainstalována druhá část pouzdra převodovky;
 • V poslední fázi by měly být obě části pouzdra připevněny řezáním šroubů.

Oprava třecího prstence

Třecí prsten je součástí přenosu, díky kterému se kolo sněhuláka pohybuje v pohybu.

Prsten je nainstalován na volném kolečku.

S normálním provozem sněhové odolnosti, v souladu se všemi pravidly přepínání rychlosti, je třecí prsten velmi pomalu opotřebení. Ale v případě porušení pravidel je tento prvek rychle vymazán a selhává.

změnit, olej, převodovce, sněhuláka

Důvody opotřebení gumového prstence tření mohou být následující.

 • Při provozování jednotky uživatel přepíná program bez zastavení zařízení. V tomto případě gumová těsnění zažívá těžké náklady a opotřebovává. S opotřebením prstence dochází k deformaci a kovovým prstencem, po kterém se stroj na sněhové podání přestane pohybovat.
 • Rychlé opotřebení prstenu a vzhled hlubokých drážky na něm způsobuje neopatrnou kontrolu jednotky. To znamená, že operátor umožňuje sklouznutí kola, například na výtazích, na složitých částech silnice nebo ve velkých sněhových vrstvách.
 • Třecí spojka se také opotřebovává kvůli banální korozi prstenu v důsledku vlhkosti. Pokud po práci není provádět preventivní opatření k odstranění zbytků sněhu z tohoto bloku, pak prsten zrezivěl, drobí se a tření přestane provádět jeho funkce.

S opotřebením spojů se jednotka začne trhnout nebo se úplně zastaví. Při přepínání rychlosti jednotky a při přepínání směru pohybu (tam a zpět) jsou také problémy.

Do.it.it.samostatně oprava tření s třením se provádí následovně.

 • Odstraňte kola z jednotky;
 • Odstraňte kryt klikové skříně odšroubováním 4 nebo 6 šroubů (v závislosti na modelu zařízení);
 • Demontujte podvozek;
 • Odstraňte pravou a levou přírubu (viz. Kresba je níže). to jsou kryty, které pokrývají ložiska;

Pokud je nejen prsten opotřebovaný, ale také samotné kolo, bude vyžadováno úplné výměny mrazí. Chcete.li vyměnit gumový kroužek, odšroubujte 4 šrouby, vyjměte opotřebovanou část a vložte novou do disku, poté znovu utáhněte spojovací prvky.

Sestava celé tření a sněhové odolnosti se obvykle provádí v opačném pořadí.