Jaké jsou pily pro řezání palivového dříví

Vyberte řetězovou elektrickou pilu pro letní rezidenci a doma správně. příklady dobrých a levných modelů

Při výběru řetězové elektrické pily je vhodné znát řadu nuancí o tomto nástroji, umožní vám to vybrat nástroj s vysokou kvalitou, který je nejvhodnější pro řešení úkolů. V tomto článku jsou stejné nuance analyzovány co nejpodrobnější.

To je žádané v tesařských workshopech, na staveništích a během domácích prací v House of Power Tools. Design. analog řetězových pilovačů, ale místo toho s elektrickým motorem. Toto jsou výhody oproti řetězovým pilem:

 • Žádné výfukové plyny, můžete pracovat v uzavřených místnostech bez rizika otravy.
 • Žádná reva z práce motoru s vnitřním spalováním můžete pracovat bez rušení ostatních.
 • Vždy připraveno k práci, nevyžadujte přípravu benzínu/oleje na palivovou směs.

Nevýhody ve srovnání s benzínovými pilami:

Zbytek je prováděn stejnou prací jako benzínové pily: jakékoli mezery jsou řečeno, včetně velkého dřeva, protokolů, bloků, hrbů, kočárů, desek atd.D. Při používání speciálních řetězců můžete vidět nohy lepenky, linolea, ledu a dokonce i pevných materiálů, včetně betonu.

Hlavní části: Motor, pouzdro a sada pila. pneumatika a řetězec. Řetěz je tažen a namazán stejným způsobem jako na všech řetězových pilách.

Výhody oproti disku, pilami a skládačkách šavlech: schopnost vidět mezery v jakékoli hloubce (tloušťka), dokonce i hromádky. Délka nápoje je významná, v závislosti na délce pneumatiky.

Navzdory jednoduchosti a kompaktnosti obsahují moderní řetězové pily nejnovější vývoj v oblasti mechaniky a elektroniky. hladký začátek, kontrola revolucí, ochrana před přetížením atd.D.

Hlavní vlastnosti, které stojí nejprve

Nejběžnější modely na trhu mají výkon motoru od 0,8 do 2,2 kW a revoluce 4,5-5,5 tisíce za minutu se hmotnost pohybuje od 3 do 7 kg. Při výběru těchto 3 parametrů jsou nejdůležitější, musí jim nejprve věnovat pozornost.

Napájení

Čím vyšší je síla, tím lepší. Je však třeba si uvědomit, že čím větší je energie, tím vyšší jsou náklady, hmotnost a spotřeba elektřiny. Nejčastěji se tedy uživatelé přebývají na možnostech středního výkonu, od 1,0 do 1,6 kW. Výjimkou jsou případy, kdy je nástroj zakoupen k vyřešení ne zcela standardních, „průměrných“ problémů. pro řezání pouze tenkého nebo silného materiálu. V prvním případě je nejnižší možnost, ve druhé, naopak.

Rada pro výkon řezu uvedeného výrobcem hloubky (například 5,5 cm) by měla být podle definice popadnuta napájení nainstalovaného motoru. Silnější možnost však pije rychleji, s menším úsilím a zatížením, což zvyšuje výkon a zvyšuje životnost nástroje.

jaké, jsou, pily, řezání

Frekvence rotace disku

Čím vyšší je rychlost rotace disku, tím přesněji a čistší vypil. Podle fyzikálních zákonů však „zvýšení rychlosti snižuje sílu“. Proto se stejným napájením motoru otáčí „rychlý“ disk s menší silou.

Rozptyl nejpopulárnějších modelů a výrobců je malý, od 4,5 do 5,5 tisíce ot / min, takže neexistuje žádný znatelný rozdíl v práci. Zkušení odborníci však všimnou rozdílu v rychlosti rotace disku.

Rada pro tenké, čisté tesařské práce je výhodnější než vyšší rychlost rotace. Pro stavební práce jsou vhodnější s větší silou.

jaké, jsou, pily, řezání

Hloubka řezu

Indikátor přímo závisí na vzdálenosti, do které disk pily vychází z postele (podpůrná platforma) v pravém úhlu. Při nakloněném řezání se hloubka snižuje. Například s nástrojem s hloubkou hloubky 54 mm můžete vidět paprsek s průřezem 100 mm, pokud drink na obou stranách paprsku.

Změna úhlu sklonu

Téměř všechny diskové pily tohoto typu jsou vybaveny touto funkcí (od 90 do 45 stupňů). Při výběru byste měli věnovat pozornost kvalitě provádění uzlu. Šroubové svorky by měly být docela spolehlivé, lepší kovové (plastové svorky na rozpočtových modelech jsou často odloženy). Otočení rotace rotace v úhlu by mělo být vyrobeno z dostatečně odolného kovu, aby se neohýbalo.

Viděl disk

V praxi každý výrobce produkuje pily pro disky své velikosti. Není vždy možné vybrat správný disk z pily stejné síly jiné značky. Náhody jsou, ale ne vždy.

Rozdíly v výsadbě a vnějších průměrech pouze několika mm vedou ke skutečnosti, že disk „mimozemšťan“ není vhodný.

Rada při výběru disků by se měla vyhýbat zubům se složitým, postava nebo složitým tvarem. Takové disky se nekryjí ani zaostřují na drahém a vzácném speciálním vybavení.

V důsledku toho musí být místo ostření a dalšího používání vyhozeny a kupovat nové. Zatímco zuby standardního tvaru lze podkopat, několikrát se zvyšuje životnost.

Existuje mnoho informací na disku na pilové, čísla mají nejdůležitější. Jeden. Výrobce společnosti. 2. Model a typ disku. 3. Rozměry. 4. Typ použitého nástroje. 5. Typ pilíky. 6. Velikost disku. 7. Počet zubů. Osm. Průměr přistání. Devět. Maximální zatáčky. Deset. Směr otáčení.

Elektrická pila

Místo toho, aby jednoduše duplikovali různé ruční pily, se elektrické pily vyvinuly a zaplnily své vlastní výklenky. Například pila s radiální pákou rozšiřuje schopnosti koncové pily a disk na disku, a nejen je duplikuje. Podle metody řezání jsou elektrické pily rozděleny do 3 kategorií: páska, s pistovými čepelemi a pilami na disku.

Stuha stacionární pila

Tato pila s vysokou podlahou používá velké kladky pod a nad řezacím stolem k pohybu kontinuální pásky s malými zuby, schopné vystřihnout většinu materiálů. Stubbonové pily jsou ideální pro komplexní řezání křivek dřeva, stejně jako pro řezání potrubí, ale omezeny hloubkou pouze několika desítek centimetrů. Také páskové pily našly jejich použití v restauracích, kulinářských a masových workshopech, drůbežích farmách, zařízení na zpracování masa, kde se používají k řezání velkého množství masa na průmyslové a výrobní stupnici.

Přenosná pila

Jako malá přenosná verze stacionárního zařízení může vykonávat většinu stejných úkolů jako její starší bratr s možností převodu na pracovní místo nebo do sousední garáže. Samozřejmě budete omezenější v různých materiálech pro řezání (zpravidla, potrubí s průměrem až 10 centimetrů) a pro provádění přímých řezů budete potřebovat více úsilí, ale přesto to může být neocenitelný nástroj Pro instalatéry a svářeče.

jaké, jsou, pily, řezání

Motorová pila

Následující z názvu tato pila používá řetězec uzavřený do kruhu s četnými zuby. Navzdory skutečnosti, že řetězové pily mají řadu funkcí, jsou často zahrnuty do kategorie pásových pily. Řetězové pily se při zpracování dřeva používají mnohem častěji než v jakékoli jiné oblasti. Řetězec a pneumatika jsou prováděny odnímatelným v souvislosti s tím, s nímž nazývají „set“. Řetězové pily jsme neuvedli do samostatné sekce, protože podle jejich znalostí opakují podobné elektrické pily, ale řetězová pila je velmi populární ve výkonu „benzínu“, takže řekněme několik slov o jejich rozdílech. Všechny.welcome. plynové kolíky nevyžadují suchou místnost, mohou být použity za podmínek s vysokou vlhkostí a dokonce i v dešti. Mobilita. Řetězové pily nezabírají hodně prostoru a můžete jej vzít z města, aniž byste přemýšleli o dalších zdrojích energie, hlavní věcí není zapomenout na doplnění tanku! Power. Chainsaws mohou nakrájet obrovský strom jakéhokoli plemene, který jej staví do mnohem více vítězné pozice ve srovnání s elektrickou pilou. Dlouhodobá práce. Provozní doba řetězové pily může dosáhnout až 10 hodin. Benzínový motor je méně rozmarný, nebude se přehřát a nebojí se vysoké vlhkosti. Zároveň benzínový motor vyžaduje pečlivější péči. Pokud v elektrických pilech musíte sledovat pouze mazání a napětí řetězce, pak v řetězových pilách musíte pravidelně sloužit komponentům motoru, sledovat mazivo a připravit směs. Proto začátečníci někdy vyděsí nákup řetězových pila, ačkoli moderní řetězové pily od spolehlivých výrobců (Stihl, Husqvarna) jsou účinně shromažďovány a prováděny velmi promyšlené, proto nevyžadují dlouhé školení a péče o ně nevytváří velké potíže. Životnost značkových řetězových pilovačů může dosáhnout 10-15 let, což je v průměru dvakrát tolik jako podobný indikátor pro elektrické pily.

Instalace (cut) SAW

Cut.off Saw je jednou z největších přenosných verzí diskových pila. Používá se jako při zpracování kovu a pro řezání kamene. Odtok betonu má často schopnost připojit se k přívodu vody, aby se snížil množství prachu během řezání.

V obou typech řezaných pilach se používají meslerské lopatky (disky) vyrobené ze speciálních abraziv, v závislosti na materiálech, které mají být řezány. Pily Sift jsou také známé jako montážní, betonové a abrazivní pily.

Kruhová pila

Kruhová pila je disk s převodovkou, obvykle s průměrem 17 až 23 centimetrů. Jsou to nejběžnější typ elektrické pily a mohou mít čepele, které řezují všechny typy dřeva, kovu, plastu, kamene, betonu a mnohem více.

Kombinovaná pila

Používá se pro řezání dřeva, plastu, hliníku a dalších podobných materiálů ve specifikovaných úhlech. Díky lehkému a rychlému přizpůsobení pro různé úhly čepele, které je připojeno k držáku. Kompaktní rozměry a nízká hmotnost umožňují používat tyto pily během výstavby a dokončovacích prací v jakémkoli zařízení. Kombinovaná pila je jedním z nejlepších způsobů, jak ušetřit čas, když potřebujete zkrátit okna nebo ukotvit sukní.

Sexuální pila

Sexuální pila je přenosná instalace určená pro opětovné podlahy. Jedná se o poměrně specializovaný nástroj, který v podstatě nahrazuje stolní pilu, koncovou pilu a další příslušenství, které může být potřebné pro řezání podlahy. Faktorem mobility je jeho největší výhoda, protože nemusíte trávit spoustu času pohyblivé materiály z garáže do místnosti a naopak při pokládání podlah.

Elektrický

Tato malá pila má krátkou čepel s malými zuby, která se pohybuje nahoru a dolů variabilní rychlostí. Toto je jedna z mála pily, které jsou navrženy speciálně pro řezání křivek a jiných nerovnoměrných řádků. Protože toto velmi mobilní zařízení je lepší si vybrat s dlouhou šňůrou nebo dokonce v bezdrátovém výkonu.

Pokosová pila

Jeden z mála vypil manuál napodobování napodobování. Konec pila je ideální pro použití při prořezávání nebo jiných dílech spojených s přesnými měřeními a úhlovým pilinami. Jednoduchá koncová pila může otáčet o 45 stupňů v obou směrech a jako kombinovaná pila je skvělá pro práci s kapucími deskami.

Radiální manuální pila

Motor a čepel v této pile jsou umístěny na páce, která prochází přes řezací stůl, což umožňuje pilu s radiální pákou umožňuje provádět identické kompozitní řezy, řezy v úhlu a mnohem více. Různí výrobci mohou být zaměnitelní, ale je nutné zkontrolovat doporučenou rychlost pro každý disk, protože některé radiální pily se otáčí velmi rychle.

Profesionální řetězové pily

Jedná se o těžký nástroj s vysokým výkonem, který není prakticky vyžadován pro osobní použití. Vysoké náklady a nadměrná kapacita nám umožňují říci, že na jednotlivé farmě se taková řetězová pila nikdy nevyplatí. Ze všech výše uvedených lze vyvodit jeden jednoduchý závěr. Majitel soukromého domu, který se do něj zabývá a stabuje sám, ví, jak a miluje práci, stojí za to se blíže podívat na poloprofesionální modely. Jsou navrženy tak, aby vykonávaly téměř jakoukoli práci a mohou být provozovány v intenzivním i impulzním režimu (extrémně vzácné).

Obecné informace o návrhu a principu práce

Převážná většina modelů řetězové pily, bez ohledu na značku a značku, má podobný design, jehož hlavními prvky jsou:

 • Motor (benzínový motor);
 • Palivová nádrž;
 • Pár držadel;
 • Vodicí pneumatika;
 • Řetěz je napaden;
 • Ochranný štít;
 • START.UP zařízení;
 • Rostish důraz.

Benzínový motor v tomto procesu otáčí řetězem pohybující se drážky vyrobenými v pneumatice vodicího. Zadní rukojeť má tlačítko, které blokuje začlenění, a klíč z plynu. Na přední straně je namontován ochranný štít, který také hraje roli páky mechanismu řetězového brzdy. Dva nádrže jsou umístěny s motorem v pouzdru: benzín a olej. V druhém je olej používaný k namazání řetězce. Motor začíná startorem. Řešení se provádí rotující vysokou rychlostí (až 9000 ot / min) s řetězem. Její odkazy končí vyčnívajícími hroty. Zavěsí a nakrájejí na dřevěné vlákno a řezají je

Shoalské auto posílilo dvojité vuoksa-dřevo

Hodnocení nejlepších

Proto existuje mnoho lidí, kteří chtějí tuto mezeru vzít s jejich chudým kvalitním zbožím. Problém je v tom, že padělané výrobci mohou používat značky s dobrou pověstí.

Je spolehlivější vybrat si disky od značek Bona Fide, které mají ochranu před padělanými (hologramy na balení, weby adresy, kde můžete potvrdit původ zboží atd.D.).

Pokud takový nástroj ještě nemáte, před nákupem si nezapomeňte přečíst podrobný článek o tom, jak si vybrat kruhovou pilu, a také si přečtěte hodnocení nejlepších diskových pily pro dům.

Nejlepší drahé

SMT, Itálie. Náklady od 2 400 do 10 000, v závislosti na velikosti, počet zubů.

Původní produkty SMT patří do třídy profesionála, viděli vysokou kvalitu, slouží po dlouhou dobu, méně často vyžadují ostření.

Tento výrobce je široce zastoupen na webech, kde se prodává zařízení pro hromadný spotřebitel Ceny za takové produkty jsou vysoké.

Průměrný segment cen

Výrobci elektrických nástrojů často vyrábějí zařízení pro své výrobky. Zároveň se zajímají o svůj nástroj, mají dobrou pověst. Proto pily stejného názvu s nástrojem zpravidla v dobré kvalitě. Mezi ně patří: Bosch, Metabo, Bison, Makita, Dewalt.

Ceny od těchto výrobců jsou srovnatelné. Značky Bosch a Makita jsou častěji preferencem kvůli tradiční německé a japonské kvalitě, dobré pověsti.

Levný segment

Zde najdete oba levné čínské produkty strašlivé kvality, které v zásadě neuvidíme a relativně vysoce kvalitní produkty. Ten patří k útoku. Výrobce obsadil své výklenek na trhu díky relativně nízkým cenám a zcela funkčnímu produktu.

Nová kola útočí velmi dobře. Mínus je krátký. Zuby jsou malované nebo úplně vypadnou, vyžadují časté ostření, ale kvůli malé velikosti nevydrží mnoho ostřelovacích cyklů. Vhodný pro malé množství práce.

Můžete vidět, jak se disky pily od různých výrobců chovají v praxi a vyhodnocují čistotu řezu, můžete sledovat video.

Výsledkem je, že pokud není dostatek finančních prostředků na vybavení dílny, můžete ušetřit zakoupením oběhu za nízkou nebo průměrnou cenu. Nedoporučuje se však ušetřit kvalitu disků. dobré pily na disku a špatné. špatné. špatné. Vyvoďte proto závěry.

Hlavní vlastnosti

Charakteristickým rysem pily Huter Els-2000p je západka, která zabraňuje odpojení zástrčky od výstupu. Tento detail se nezdá být tak významný, ale kdo bude mít rád pauzy v práci kvůli opakovanému náhodnému vypnutí nástroje ze sítě? Síťový šňůra modelu je bohužel velmi krátká.

Hmotnost Greenworks GCS2046 je 5 kg, funguje relativně tiše a vibrace nezpůsobují velké nepříjemnosti. Při práci jen sledujte úroveň oleje s průhlednou nádrží a upravte napětí řetězu bez pomoci dalších nástrojů

Model SS9922 je vybaven sadou hromady Oregon a je charakterizován nízkou úrovní vibrací. Pro zamykání v době zpětného rázu je poskytnuta řetězová brzda. Funguje automaticky. Tento faktor významně snižuje riziko nehod a zranění. Bezpečnostní pravidla by však měla být stále pamatována. Tento nástroj je schopen provádět širokou škálu operací s jakýmkoli plemenem dřeva. Nízký šum poskytuje pohodlnou práci v jakýchkoli podmínkách.

Jak si vybrat dobrou řetězovou pilu

Dobrá elektrická pila má několik výhod oproti benzínu a několik nevýhod.

Že bylo lepší pít elektrickou nebo řetězovou pilu

Benzínový motor pracuje díky benzínu alespoň značce A92 smíchané se dvěma strolovými oleji; Elektrika. elektřina ze sítě domácnosti. První motor má větší zdroj, ale také dělá hluk mnohem silnější než elektrický a uvolňuje produkty spalování směsi benzínu a oleje. Ne všechny rozpočtové pily na elektrickém vozidle jsou vybaveny olejovým čerpadlem pro automatické mazání řetězu a pneumatiky.

Motory v elektrických pilech jsou umístěny podél nebo kolmé k autobusu:

 • Příčné umístění. trochu se posunulo doleva spolu s těžištěm. budete muset neustále vyvinout úsilí k obnovení rovnováhy. je vhodné pro řezání svisle ležících protokolů;
 • Podélné. delší, ale pohodlnější, vyváženější a manévrovanější. je vhodné pro sklizeň stavebních materiálů v malých objemech, služba zahrady, stavební a tesařské práce.
 • Síla a výkon.

Síla motorů Electric Saw Reoquelyly přesahuje 2,5-2,8 kW kvůli použití domácích potřeb takové síly více než dost. Pily s motory o 3 nebo více KW se vyznačují zvýšenou hmotností.

Sada elektrických pily se otáčí rychlostí asi 9000 ot / min, pro řetězové pily rychleji. přibližně 12 000 ot / min. Proto je rozdíl v produktivitě. řetězová pila rychleji vyrovnává řezání masivního dřeva, elektrická pila ji předjíždí, pokud jde o měkké druhy. linden, sloveso, topol.

Chcete.li spustit elektrickou pilu, musíte rozšířit prodlužovací kabel, připojit jednotku k ní a upínat dvě tlačítka. Po několika desítkách sekund zahřívání je nástroj připraven k práci (v chladu by měl motor zahřát na minutu nebo dvě). V závislosti na kvalitě grafitových kartáčů a činnosti provozu musí být změněny jednou za několik let. Řetězec je vytažen pomocí klíče a zvláštního jehněčího bez použití nástrojů. závisí na modelu.

Benzínová pila je mnohem obtížnější připravit se na provoz a údržbu. Pro doplňování doplňování potřebuje benzín s oktanovým počtem alespoň 90-92 s olejem ve dvou odtazacích v rozměrech 1:50. Filtry paliva a vzduchu vyžadují pravidelné čištění a výměnu, karburátory jsou často ucpané. měly by být také vyčištěny, zapalovací svíčka a píst také nejsou věčné. V karburátoru jsou 3 seřizovací šrouby: nečinné, nízké a vysoké revoluce. S jejich pomocí je nastaven provoz motoru. Stretch řetězu se provádí ve dvou fázích pomocí klíče a šroubováku. Motor je vypuštěn manuálním startovacím mechanismem v několika fázích a vyžaduje prodloužené zahřívání (pracující při nízkých volnoběžných rychlostech), zejména v chladu. provozní teplota benzínových motorů začíná od 60 0 c.

V opačném případě musí být obě pily očištěny piliny, které jsou ucpané pod víkem v důsledku namáčení v oleji, přidejte olej pro mazání řetězce, utáhněte a zaostřují pilu v čase, nahraďte vedoucí hvězdy.

Řetězové pily jsou více výroby z elektrické pily a odolnější, ale stojí to 2-4krát více, potřebuje konstantní údržbu. Řezání přívěsu z elektrického dřeva je znatelně levnější než benzín.

Basil může pracovat v dešťovém počasí daleko od civilizace. Elektrická síť potřebuje zdroj elektrické energie a nepoužívat jej daleko od domu nebo garáže. Pohybující se po místě nebo zahradě budete muset neustále nést prodlužovací kabel (to se nevztahuje na baterii, ale baterie musí dobití). Elektrika se nedoporučuje pracovat v syrovém a zejména deštivém počasí. Nástroj s elektrickým motorem lze použít v obytných prostorách. nevyhodí výfukové plyny a je méně hluku.

Z vlastností elektrické pily. po čištění pouzdra z pilin a odtoku oleje může být uloženo na balkóně. nečiní vůni. Jinak není žádný rozdíl nebo je to minimální.

jaké, jsou, pily, řezání

Makita, Patriot, Husqvarna, Bosch, Eger, Carver a další značky patří do čínštiny, švédštiny, německých, maďarských a ruských výrobců. Jedná se o spolehlivé společnosti, které zaručují vysoce kvalitní produkty a nabízejí aktuální nové produkty.

Zvažte, které modely jsou považovány za nejoblíbenější na trhu. Vezměte prosím na vědomí, že mnoho z nich je vyrobeno čínskými výrobci.

1 Makita UC4041A 1800 wattů

Správná pila známého výrobce má vysokou energii a optimální délku pneumatiky pily. Snadno se zapne a lze jej použít pro řezání větví, řezů stromů, protokolů a dalších materiálů.

2 Patriot ESP 1614 1500 W

Elektrická pila s pohodlnou rukojetí a automatickým přívodem oleje do řetězce. Snadné podle hmotnosti, ale spolehlivé i při dlouhodobé nepřetržité práci. Systém brzdění obvodů je povolen. Poskytuje se také systém ochrany před sklouznutím a náhodným dopadem.

 • Síla. 1 500 wattů;
 • Délka pneumatiky. 30 cm;
 • 52 odkazů v řetězci;
 • Krok. 0,375 palce;
 • Šířka drážky. 1,3 mm;
 • Hmotnost. 3,3 kg.

3 Makita UC3541A 1800 wattů

První.třída viděla elektrickou kompaktní velikost. Navrženo pro práci v zahradě a na farmě. Dodávka oleje je poskytována automaticky Je možné nouzové zastávky během práce v případě nebezpečí.

4 Champion 120-14 2000 wattů

Standardní pila s příčným umístěním motoru. Vybaveno žlutou plastovou rukojetí. Model je vyroben z automatického maziva řetězce a prostornou nádrží pro tankovací mazací olej.

 • Výkon motoru. 2 000 wattů;
 • Délka pneumatiky. 35 cm;
 • Krok řetězu. 3/8 palce;
 • Šířka drážky. 1,3 mm;
 • 52 odkazů v řetězci;
 • Hmotnost. 3,78 kg.

Pila má odstředivou brzdu a Zeeper. Práce s nástrojem, s výhradou všech pokynů, je naprosto bezpečná. K úpravě napětí řetězce je poskytnut speciální klíč. Důraz je kladen na pohodlnější pilu.

5 Huter ELS-2000p 2000 W

Super.Hearted Saw pro pilu z masivního dřeva. Uvnitř modulu s kolektorem elektrického. Funguje pouze ze síťové šňůry. Výhoda modelu při snadné výměně kartáčů s elektrickým motorem.

6 Parma-M6 1000 wattů

Jednoduchá pila s mírným výkonem. Vhodné pro nejzákladnější úkoly. Není poskytován úsek řetězu. Funguje výhradně ze síťového kabelu. Lze použít pro řezání parketových desek, polic, laminátu.

Pily takové síly jsou vhodnější pro domácí nebo letní použití. Lze je snadno udržovat podle hmotnosti. Práce se provádí bez rizika, protože se spouští ochranné mechanismy, které blokují pohyb mechanismu pily.

7 Huter ELS-2400 2400 W

Výkonný nástroj pro profesionální dřevo. Má velkou váhu a dlouhou část. Snadno spuštěno a funguje bez zbytečného hluku a vibrací. Existuje systém mechanismu, který není ucpávání, pro instalaci a napínání obvodu.

Funguje bez škodlivých výfuků. Úplně závisí na síťovém kabelu. Přes speciální okno můžete vidět úroveň oleje pro mazání řetězce. Je také poskytnuta nouzová brzda.

8 BlackDecker CS1550 1500 W

Existuje příležitost regulovat hloubku řezu. Pracuje z kabelu dvou metrů. Nouzová brzda je promyšlena v případě náhlé rány.

Konfigurace má paralelní důraz a sadu nástrojů. Pila se dokonale vyrovnává s průměrným zatížením. Maximální řez v pravém úhlu je 66 mm.

9 Champion 118-14 1800 wattů

Model s dlouhým kabelem (3,5 metry). Funguje vysokou rychlostí a vysokou rychlostí. Rychlý přístup k štětci elektrického motoru není poskytován, ale spuštěna nouzová brzda je spuštěna. Ekonomika z hlediska spotřeby elektřiny.

Šampion je známý svou mocí a dlouhou životností. Výrobce poskytuje dlouhou záruku. Vzhledem k průměrným nákladům je to docela přijatelné zboží pro jakékoli území farmy nebo domácnosti.

10 al-ko Eks 2400/40 2400 W

To je poptávka po dostupné ceně. Funkce. Obrovské napájení motoru a červené plastové pouzdro. Existuje mechanismus napětí řetězce. Elektrický nástroj je charakterizován zvýšeným výkonem motoru. Počet revolucí dosahuje 7 600 za minutu.

Podmínky použití

Pravidla pro použití elektrické pily jakéhokoli druhu se skládají ze tří hlavních bodů:

 • Chcete.li to správně používat, musíte mít určitou dovednost, takže než začnete pracovat s dokončovacím materiálem, musíte trochu cvičit;
 • A konečně, hlavní bod. elektrická pila by měla být dobře naostřena.

To je velmi jednoduché, v pokynech pro nástroj je vše podrobně popsáno a co by měla být péče a jak správně vyostřit nástroj a jaké pracovní dovednosti jsou potřebné s ním.

Bezpečnostní opatření při práci s nástrojem SAW

Za prvé, před zahájením práce musíte prohlédnout elektrickou pilu, jeho pilovací disk, řetězec nebo plátno, pouzdro, tlačítka zapnutí a zamykání, zkontrolovat integritu elektrosnuru.

Pracoviště musí být vyčištěno od odpadu, obrobku, s nímž je před prací, je bezpečně pevně stanoveno a elektrická pila se nedotýká pracovního těla do dřeva. Poté je nutné zahrnout šňůru do sítě a bez dotyku prázdné pily nebo řetězcem zapněte elektrický motor. Je nutné pracovat s elektrickou pilou s brýlemi nebo ochrannou maskou, aby se chránila oči před pilinou. Po dokončení práce musíte vypnout motor a vypnout elektrickou pilu ze sítě.

Při práci ve vzdálenosti od výstupu je nutné použít prodlužovací kabel. A stále nemůžete pracovat s řetězovou pilou, která ji drží jednou rukou, nebo ve výšce od žebříku bez spolehlivé fixace.

A pak si již můžete vybrat z elektrické vidět, že v této fázi je nutné v této fázi. A samozřejmě nezapomeňte na bezpečnostní opatření, a to i pro zkušeného pána, se doporučuje nejprve vyzkoušet nástroj na jednoduchých mezerách a až po tomto přesunu k hlavní práci.