Kolik oleje je v motoru řetězové pily

Jak zředit benzín pro řetězovou pilu

Pro normální provoz potřebuje jakýkoli spalovací motor alespoň dvě věci:

 • Palivo. nebo spíše směs paliva.ir připravené karburátorem, vstupuje do spalovací komory, zapálí, rozšiřuje a „tlačí“ píst dolů, kvůli kterému se provádí užitečná práce.
 • Mazání. nezbytné ke snížení tření mezi kontaktními detaily motoru.

Nejprve je olej nezbytný, aby se vyloučila „suché“ tření kovu o kovovém. Z tohoto důvodu podléhají údaje o kontaktu s kritickým opotřebením, objevují se škrábance, snižuje se komprese a snížení zdroje se snižuje. K utěsnění mezer je také potřebný olej.

Proč potřebujete smíchat olej s palivem pro řetězovou pilu?

Tento požadavek přímo souvisí s vlastnostmi zařízení a principem provozu dvou motorů, které je tento nástroj vybaven.

Mazání částí mechanismu ve tvaru kliky a skupiny válcových pístových se provádí pouze kvůli oleji v hořlavém. Díky speciálnímu zařízení vstupuje palivová směs nejen do spalovací komory, ale také v klikové skříni, kde se nachází klikový hřídel. Všechny detaily tření jsou tedy namazány.

Jak vybrat olej pro řetězovou pilu?

Chcete.li odpovědět na tuto otázku, musíte se rozhodnout o typu vašeho zařízení. U řetězových pilovačů, které jsou zapojeny do zahradního a stavebního sektoru, je zředění ropy nezbytným postupem, který zvyšuje účinnost a trvání zařízení.

Jaké faktory by tedy měly být vedeny při výběru?

 • Místo výroby. Ano, najednou v tom leží první položka. Faktem je, že domácí řetězové pily vyžadují pro údržbu pouze jednoduché oleje. Současně mohou špičkové zahraniční zařízení vyžadovat, aby speciální olej fungoval v nejvíce uvedených indikátorech.
 • Je možné vyplnit domácí olej do benzínu pro řetězovou pilu zahraniční produkce? Ano, ale zároveň se ukazatele výkonu nemusí lišit k lepšímu.
 • Podívejte se na značku vaší pily a co o ní píšou na fórech. Velmi často stojí za zvážení specifik tankování některých společností, například motorový olej je pro některé vhodný a přísně přenos pro jiné.
 • Výrobce zařízení musí naznačovat preferované složení maziva pro jejich zařízení;
 • Nakonec můžete použít služby internetu, pokud olej pro vaši značku pily není dodáván do stavebních obchodů. Je tedy zaručeno, že použijete správný olej, který umožní řetězové pile vydržet mnoho let.

Je také důležité při výběru oleje pro řetězovou pilu je také sezóna, ve které je provozována pila. Například při práci při teplotách mínus může být i ten nejvyšší kvalita olej neúčinný kvůli jeho krystalizaci. Proto by měl být nástroj zpočátku upraven pro použití v takových povětrnostních podmínkách. Například nebude zbytečné zahřát karburátor během provozu. Pokud je pila také uložena v neotřesené místnosti, pak před operací musí být zahřátá.

Mnoho z nich čelí dilematu: který olej je lepší použít. minerální nebo syntetický? Syntetická verze, stejně jako v případě automobilů, stojí více, ale nevytváří v zařízení oxid uhelnatý oxid uhelnatý.

Doporučujeme vám vybrat si syntetický olej z prvního spuštění, ale pokud používáte minerální vodu po dlouhou dobu, nemůžete změnit typ oleje. Důvodem je to saze, které mohou spadnout a způsobit poškození pily.

Proporce pro švédské řetězové pily Husqvarna

Jaká přesná rychlost maziva je vyžadována pro přípravu hořlavé směsi nezbytné pro normální provoz benzínového spalovacího motoru o dvou strokech? Kupující se o tom dozví z aplikovaných pokynů na zboží. Dokumentace je však často ztracena mezi papíry. V tomto ohledu nebudou informace nadbytečnými připomenutí. Švédská společnost je známá na všech kontinentech planety dodávané na obchodní trhy se spolehlivým zbožím. Výrobce se přísně doporučuje přísně doporučovaný olej.

V závislosti na tom, jakou sílu je nutné získat z jednotek, je vybráno odpovídající ředění komponenty:

V jednom litru paliva jsou zředěny 40 až 50 dílů oleje. Toto jsou perfektní proporce benzínu a oleje.

Po cestě uvádíme, že se používá pouze nezdravý benzín AI-92 nebo AI-95. Ethylovaný hořlavý produkt je považován za neúspěšnou volbu pro motor s vnitřním spalováním, protože zkracuje provozní zdroj motoru.

oleje, motoru, řetězové, pily

Husqvarna HP Strukturální společnost

Struktura značky švédského výrobce Husqvarna HP zahrnuje společnost, která jim produkuje mechanizované manuální nástroje a maziva, efektivní chemické přísady.

Výrobce pro partnera řetězové pily vyvinul původní poměr podílu paliva a oleje pro dvě elektrárny:

Poměr míchání konzistence paliva je odvozen standardním vzorcem 1:50. To je konstanta. To znamená, 20 mililitrů na 1 litr AI-92.

Existují momenty nesouladu se standardním přístupem k zředění vlastní produkce vlastní produkce mazivem. To je, když led prochází fází běhu. Pro motor je povolena hořlavá směs v hodnotě 1:40.

Maziva

Přísnější kritéria pro výběr olejové složky. V nejlepší verzi se jedná o minerál nebo polosyntetický motorový olej doporučený výrobcem, který je navržen tak, aby pracoval ve vysoce rychlostním dvou.stroke ledu s chlazením vzduchu.

Výhoda minerálních olejů v jejich nižších nákladech. Jejich dražší polosyntetické a syntetické analogy jsou příznivě charakterizovány zlepšenými pracovními charakteristikami a dodržováním environmentálních standardů.

 • Udržet pracovní vlastnosti v širokém rozsahu provozních teplot;
 • Netvořte uhlíkové vlákno;
 • Obsahují detergenty, anti.oxidizace, konzervované a další přísady užitečné pro práci energetické jednotky.

Blok: 3/12 | Letní postavy: 703

Kritéria nezávislého výběru

Velký sortiment umožňuje vybrat olej v plném odpovídajícím třídě a charakteristikách řetězové pily, podmínky její následné operace.

 • U rozpočtových modelů můžete použít oleje v kategorii oleje, pro profesionální řetězové pily se doporučuje spotřební materiál kategorie super a ultra kategorie.
 • Pro přípravu plně naplněné palivové směsi pro řetězovou pilu je vhodné používat značkové oleje doporučené provozními pokyny nebo jejich značkovými analogy. Zejména motorové oleje STIHL a Husqvarna stejného typu a použití stejného typu a používání.

Odborníci doporučují, aby majitelé řetězových pilovačů vylučují motorové oleje určené pro dva motory s mopeny, lodní motory a další mechanizované spotřebiče skupiny domácnosti.

oleje, motoru, řetězové, pily

Power jednotky tohoto zařízení fungují v pohodlnějších podmínkách, což činí požadavky na jejich provozní vlastnosti méně rigidní.

Rozměry plynu a ropy

Pro normální provoz olejového motoru je vyžadováno velmi málo. Jeho počet je vždy stanoven v procentním poměru, protože plynová nádrž v pilách může mít různé kontejnery. Mnoho operátorů navíc připravuje směs s malým rozpětím, zejména pokud je před námi vážná práce. Koneckonců, jeden tank pro moderní nástroje, pro veškerou ekonomičnost, je zřídka dost více než 1 kubický metr palivového dříví.

oleje, motoru, řetězové, pily

Toto je standard kvůli vysoké kvalitě výroby moderních motorů. Charakteristika většiny moderních pily němčiny, švýcarské, americké, japonské, italské produkce. Jedním slovem, všechny pily vydaly před více než 10 lety světově proslulé značky-husqvarna, Stihl, Oleo-Mac, Makita, Echo a další vůle, vyžadují jen takový poměr.O tom se můžete dozvědět z pokynů.

Mnoho čistě čínských pily je však také ovlivněno pokročilým technologií zpracování a montáže. Mnoho pily domácích značek shromážděných ve Středním království tedy také pracuje na směsí 1:50. Například na nedávno vydaných modelech Bison se poměrový štítek objevil ve formě kartonové vlajky přímo na popisovu startovacího šňůry, zjevně pro ty, kteří se neradi dívají do pokynů.

Tento poměr se často nazývá „rocker“. To znamená, že po zakoupení nové pily bude nutné nalít směs více obohacenou olejem v plynové nádrži. V této době jsou pohyblivé části skupiny válcových pístových otřeseny, v procesu je ve srovnání s obvyklým zapotřebí velká část je vyžadována velká část. Po spálení dvojice tří nádrží v režimu šetření můžete přejít na poměr doporučený výrobcem.

Rovněž 1/40 poměr je také obecně přijímán některými výrobci, například v partnerských řetězových pilách. Vzhledem k tomu, že oleje jsou zde o něco více než v předchozí verzi, mírný přebytek normy nepoškodí žádný motor. Při použití vysoce kvalitního paliva a mazání vyvstává další otázka. cena poměrně drahého spotřebního materiálu.

K dnešnímu dni je to považováno za zastaralé. Široce používané v domácích řetězových pilách staré struktury, jako je přátelství nebo ural Každý rok je však počet takového zboží snížen a činí nejvíce rozpočtově a nízko kvalitativní výklenku benzo.toolu. Kromě toho pro takové výrobky není důležité, jak drahý a vysoce kvalitní olej je zaplaven do plynové nádrže. zdroj motoru je v každém případě stále nestydatě malý.

Výsledek výpočtu palivové směsi:

Aby bylo pohodlnější měřit požadovaný objem oleje v mililitrech, používá lékařskou stříkačku většího objemu, stojí to levně, prodáno v jakékoli lékárně. Nebo použijte jakýkoli měřený kontejner kontejneru.

Naše kalkulačka vám pomůže spočítat požadovaný podíl pro doplňování doplňování jakéhokoli nástroje Benzo, například: lodní motor, řetězové pily, oříznutí pro trávu, sekačku na trávu atd.D. Jinými slovy, můžete nezávisle a volně vypočítat správný poměr benzínu a oleje pro dva motory s nastolením. Pokyny pro míchání na fotografii níže.

Je důležité před zahájením výpočtu přečtěte si pokyny pro provoz přístroje, zejména s body: objem tankování, poměr palivové směsi. Tato data budou počáteční pro správný výpočet.

Výsledný výsledek lze pro vaše pohodlí vytisknout na tiskárně kliknutím na ikonu „tisk“. Budeme spokojeni s konstruktivními komentáři a recenzemi týkající se práce naší služby.

Mějte na paměti, že plyn.instrument.tool má období běhu a poměr benzínu/oleje se liší od doporučeného.

Jak správně ochutnat řetězovou pilu směsi plynového oleje

Čerstvě připravená směs musí být uložena v temné místnosti, ale ne více než 2 týdny. Nejlepší je smíchat bezprostředně před použitím nástroje. Postup doplňování doplňování je prováděn provedením následujících manipulací:

 • Před odšroubováním nádrže je nutné vyčistit povrch a ještě lépe vyhodit hadici z kompresoru.
 • Položte řetězovou pilu na bok, aby bylo víko nahoře. Současně zvažte jeden důležitý bod, který by tankování nemělo být ve větru, aby se zabránilo prachu a jiným kontaminantům v nádrži.
 • Položte zalévání na krk, což odstraní pravděpodobnost nalití paliva.
 • Naplňte nádrž, ale udělejte to tak, aby zbývalo místo. To se provádí za účelem vyloučení pravděpodobnosti toku benzínu během šroubování víka.
 • Po tankování řetězové pily nezapomeňte nalít olej do nádrže pro mazání řetězce.

Spusťte motor a jsme přesvědčeni o jeho dobrém fungování. Kouř z řetězové pily by měl vycházet z barvy světla a v objemovém množství pouze se zvýšením rychlosti.