Ta benzínová nebo elektrický řetězová pila je lepší

Určujeme, co je lepší: benzín nebo elektrická pila (fotografie)

Elektrická nebo benzínová řetězová pila je povinným atributem jakéhokoli stavitele a letního obyvatele. To již nevyžaduje důkazy ani vyvrácení. nepopiratelnou skutečnost. Pila, která vás nikdy nezklame v důležité situaci, by měla být vždy po ruce mistra.

Mechanická pila nařízne větve v zahradě, nakrájíme velké stromy, nainstalujte rám pro střechu a tucet dalších důležitých věcí kolem domu. Protože vše již začíná zapomenout na manuální vybavení. je to příliš na místě, vyžaduje to fyzické úsilí a množství času, pak na pořadu jednání je jedna otázka: což bylo lepší: benzín nebo elektrický? Pokusíme se to zjistit za pár minut. Jít!

Elektrický řetězová pila

Výhody

Jsou šetrné k životnímu prostředí. Pracují na elektřině, nevyzařují škodlivé výfukové plyny, mohou být provozovány v uzavřených místnostech.

Pily mají menší váhu. Pracovat s nimi je snazší.

Síla elektrické pily elektrické pily se shoduje s výkonem domácího benzínového nástroje.

Příprava na práci netrvá déle než 3-5 minut, vše, co je vyžadováno:

 • Nasaďte a opravte zařízení na pilu;
 • Nalijte řetězový olej do nádrže;
 • Zkontrolujte kabel, zásuvku a vidličku;
 • Zkontrolujte napětí v síti;
 • Spusťte elektrickou pilu stisknutím tlačítka;
 • Zkontrolujte mazání maziva na řetězci.

Makita UC3550A Oleo-Mac 200 E Patriot ESP 1814 STIHL MSE 160 C Interskol PC-16-2000T

Elektrické pily jsou nenáročné a v péči:

Elektrický motor může mít jeden ze dvou představení:

 • Podélné. tato pila je kompaktnější, mobilnější, snazší, dokonale vyvážená, ale v energii je nižší než elektrická pila s příčným elektrickým motorem, návratnost při spuštění pily;
 • Příčná je objemnější, ale vyhrají ty podélné u moci, protože kvůli strukturálním rysům přenosu energie dochází bez ztrát, tyto pily jsou spolehlivější, zpětná rána je při spuštění vyloučena.

Olejová nádrž je často vybavena pozorovacím oknem, které vám umožňuje vizuálně ovládat obsazenost.

Mazání maziva na obvodu se provádí automaticky pomocí olejového čerpadla. Nastavení může být prováděno šroubem (pro dražší modely řetězových elektrických pily) nebo obecně chybí.

Napětí řetězce může být ve dvou verzích:

Bezpečnost ve výšce je postavena řetězová brzda, která spouští.v případě, že je uzamykací klíč z náhodného spuštění a elektronická ochrana proti přehřátí motoru.

Elektrické pily ve velkém množství jsou vybaveny malými pneumatikami až 40 cm, pneumatika může být nainstalována na profesionální nástroj.

Bosch Ake 35 S Champion 118-14 DDE CSE1814 Husqvarna 420EL HUTER ELS-2000

Elektrické pily jsou ve srovnání s řetězovými pilami velmi tiché.

Cena elektrických automobilů je mnohem nižší než u benzínových jednotek.

Elektrické řetězové pily jsou rozděleny do dvou typů:

 • Elektrické. krmení z elektřiny prostřednictvím síťového kabelu;
 • Baterie. Práce z baterie, která nevyžaduje připojení k konstantnímu zdroji energie.
 • Menší kapacita pily. Síla elektrického motoru jen zřídka přesahuje 2,5 kW, zatímco některé benzínové elektrárny mohou poskytnout 6-10 kW.
 • Vazba na síť. elektrické modely mohou fungovat pouze ve veřejné doméně se zdrojem elektřiny. Neustále protahovací kabel omezuje pohyby, ovlivňuje rychlost práce.
 • Trvání řezání bez zastavení je malé, pro domácí elektrické hroty, čas nepřetržitého provozu je 15-20 minut (a stejné množství odpočinku), pro výkonnější elektrické pily je doba nepřetržitého provozu 40-45 minut, Pro baterii-asi 20 minut-asi 20 minut.
 • Použití elektrických pilů v podmínkách vysoké vlhkosti je zakázáno.

V jakých případech je lepší zvolit řetězový elektro

Poté, co jsme studovali předchozí sekci, můžeme vyvodit závěry a odpovědět na otázku, ve kterých případech je lepší koupit elektrickou řetězovou pilu:

 • Pokud se v uzavřené místnosti předpokládají krátkodobé stavební práce, kde se provádí elektřina.
 • .
 • Pokud má řeč malých protokolů nebo desek.
 • Pokud je malá hmotnost a snadnost provozu prioritou pro výkonné vlastnosti.

Na závěr: Elektrická auta jsou nejlépe vhodná pro letní obyvatele, ukázaly se dokonale ve výstavbě, ale vůbec nejsou vhodné pro lesy, farmu a nástroje.

Doporučujeme, abyste se seznámili s recenzí řetězových elektrických pily. Zjistěte, které modely jsou dnes považovány za nejlepší a zároveň dostupné.

benzínová, nebo, elektrický, řetězová, pila

Elektrické pily: funkce, výhody a nevýhody

Elektrické pily jsou podobné jak externě, tak v designu pro benzínové modely. Mezi těmito zařízeními však existuje řada základních rozdílů.

Elektrické pilové zařízení

 • Elektrický motor skrytý v plastovém pouzdře.
 • Olejové výrobky dodávající ropu a nádrže.
 • Přední a zadní držadla se spuštěnými tlačítky.
 • Nouzová brzda páka.
 • Pilový uzel, včetně řetězu, pneumatik a montážních prvků.

V elektrických pilách, na rozdíl od analogů benzínu, zpravidla neexistuje žádný spojkový disk. Místo toho používá tlačítko tekutiny, které vám umožní postupně získat rychlost.

Princip provozu elektrické pily

Poté, co je zahrnut do sítě a stisknutím tlačítka Start, začne fungovat elektrický motor, který vytváří rotační pohyby a přenáší je na plátno prostřednictvím kónické převodovky nebo pomocí přímé jednotky. Řetězec namontovaný na pneumatice začíná pohyb, současně je mu olej dodáván s čerpadlem z nádrže.

Výhody elektrické pily

Síně elektrických řetězců jsou velmi populární v každodenním životě. Jejich hlavní výhody jsou:

 • Kompaktní rozměry a jednoduchost designu.
 • Světlo počínaje povětrnostními podmínkami.
 • Malý počet klíčových uzlů zvyšuje spolehlivost nástroje.
 • Nízký hluk a malé vibrace.

Elektrické pily nevyžadují předběžnou přípravou před zahájením práce. Jedinou věcí, kterou je vyžadován operátor, je zkontrolovat napětí řetězce a hladinu oleje v nádrži.

Nevýhody elektrické pily

Hlavní nevýhodou tohoto nástroje je jeho připojení k napájení a omezený poloměr práce. Aby elektrická pila může fungovat mimo sítě, bude vyžadován autonomní generátor. Délka kabelu také omezuje poloměr zařízení. pro použití pily na střeše nebo v suterénu musíte použít prodlužovací kabel.

Jednorázový tesař) ⁠ ⁠

Stručně pro LL: Koupě řetězce pily. Zkontrolujte, zda je spojovací odkaz správně nainstalován. Šipky na něm musí odpovídat směru obvodu na obou tvářích odkazu.AP: STIHL tvrdí, že tomu tak není, jejich odpověď na konci příspěvku.

Měl jsem řetěz 180. Klidu. No, zlomil se a zlomil, šel a koupil si nový.

Pak si myslím. Ale můj starý není vůbec starý, není ani naostřen. Proč to neopravit? Googled „Oprava řetězce pily“, Našel dlouhé únavné video o tom, jak zaseknout řetěz.Ale není to o něm. Autor v komentářích poznamenal, že on „Umístěte odkaz špatně“ A dali odkaz na video (také dlouhé a únavné: https: // www.Youtube.com/hodinky?V = wecirjkqxei)

Říká, že příčina útesu. Nesprávné nastavení připojujícího odkazu.Stručně o videu a problému: 0. Řetězy jsou dodávány v zátokách. Jeden. Pro maloobchod ve své velikosti „střih“ (Rummage) Někde ve střevech zásobovacích kanálů, umístěte spojovací odkaz na stejné místo.2. Spojovací odkaz má směr a je označen šipkami. Způsobit. Přední část spojení je vyšší než zadní část, která obvykle ušetří zdroj řetězce a pneumatik.3. Alespoň část zaměstnanců nečetla pokyny nebo neexistují žádné pokyny, takže spojovací odkaz byl uveden nesprávně.4. Řetězec s nesprávným nastaveným odkazem je často roztrhán ještě před prvním ořezáváním.

benzínová, nebo, elektrický, řetězová, pila

Šel jsem, podíval se na svůj starý řetěz. Ano, odkaz není špatný. Fotografie je těžké vidět. Spojovací odkaz se liší od „rodina“ nýty, je snadné najít na novém řetězci.

Podíval jsem se na nový řetězec. Podobně. Šel jsem do obchodu, abych se změnil na normální. Do prdele. Z 15 pohledu nebyl proveden žádný jediný řetězec správně (což je zajímavé, protože podle teorie pravděpodobnosti dát spojovací odkaz dvěma způsoby dvěma způsoby. Správné a nesprávné, 1/2 Pravděpodobnost pravdy, totéž s deskou, t.E. Pravděpodobnost správné instalace v případě náhodného výběru. 1/4).

Koupil jsem si spojovací odkaz a sám ho zasekl.

Vyvstává otázka pro Stihl. Jsou prodejci, přinášejí a strhují řetězy na prodej, nemají naléhavé doporučení o správné instalaci spojovacích odkazů?

Určitě existuje problém s jinými řetězci, ale mám STIHL, takže uvažuji pouze o tomto výrobci a jeho zástupcích. Pak by všechny řetězce byly s vícesměrnými odkazy, ale ve skutečnosti existují také vícesměrové (jedna šipka vpřed, druhá záda) a nesprávně nasměrována (oba zpět).

Ahoj! Směr směru na spojovacích odkazech je pomocný prvek pro instalaci řetězce pily na vodicí pneumatiku správným směrem.Převrat jednoho spojovacího odkazu nemá žádný vliv na sadu pily (pneumatiky a řetězové hvězdy), ani na samotný motorPokud mluvíme o asymetrii, pak je to kvůli použití stejných výrobních procesů pro různé typy odkazů. Zkosení zadní paty je důležité pro řezací odkazy a nehraje důležitou roli pro spojovací spojení.Pokud k přestávkám dojde příliš často, doporučujeme věnovat pozornost stavu řetězových hvězd, protože jeho opotřebení může přispět k prasknutí řetězce pily. Opotřebení není povoleno více než 0,5 mm. Doporučujeme pravidelně kontrolovat správnost napětí řetězce pily a stav vodicí pneumatiky Navíc si můžete prohlédnout ostření obvodu. Pokud jsou řezací zuby špatně naostřeny, mají různé délky nebo naostřily v různých úhlech. může to také způsobit, že se řetěz rozbije.

Benzín nebo elektrický

Každý z těchto typů má své vlastní výhody a nevýhody.

 • Nepotřebujete tankovací palivo;
 • Méně hlučné;
 • Levnější v provozu, zejména v přítomnosti stacionárního zdroje elektřiny;
 • Méně vibrací z motoru, což znamená, že je pohodlnější pracovat;
 • Environmentální přívětivost. Neza emitujte výfukové plyny, což znamená, že můžete použít v uzavřených místnostech;
 • Nebojí se zahájení v chladu, pracují bez problémů za chladného počasí;
 • Snadnější údržba;
 • Brzda řetězce umožňuje zabránit situacím na volné noze;
 • Z dodatečných příslušenství je nutný pouze olej pro mazání řetězce.
 • Relativně malý motor;
 • Živí se z sítě kabelem, který má omezenou délku;
 • Je nutný výkonnější kabel (od 2 kW) než kabely uvedené v maloobchodní síti (obvykle 1,2–1,5 kW);
 • Aby se zabránilo požáru, musí prodlužovací kabel vydržet vysoký proud;
 • Nedoporučuje se pracovat v dešti nebo stát v kaluži;
 • Produktivita elektrické pily přímo závisí na stavu obvodu;
 • Řetězec musí být včas utažen nebo alespoň brousit, aby se zuby daly ostrostí;
 • Doporučuje se zakoupit úkryt pro řetězové pily.

Domácnost nebo profesionální nástroj?

Stejně jako jakýkoli energetický nástroj je na trhu reprezentována řetězová elektrická pila na trhu a profesionální modely. Profesionální nástroje jsou silnější, což jim umožňuje pracovat bez zastavení déle. Je lepší si je vybrat, pokud je to nutné časté používání.

Většina profesionálních modelů je vybavena funkcí udržování konstantního počtu rychlostí motoru, jakož i ochrana vibrací a pohodlných úchytů

Jedinou nevýhodou profesionálních řetězců je jejich vysoká cena, která je často několikrát vyšší ve srovnání s analogy domácnosti.

Elektrické pily pro domácnost jsou více navrženy pro krátkodobé práce. Čas nepřetržitého provozu nástroje je omezen na 10-15 minut, poté je nutné pozastavit a nechat motor „relaxovat“.

Jednoduchý design těchto modelů a použití při výrobě levných materiálů může výrazně snížit náklady na elektrické pily v domácnosti

Aby nedošlo ke ztrátě, před výběrem pily na řetězové síle určete pro sebe objem údajné práce a frekvenci používání jednotky. Pokud potřebujete nástroj pro sezónní práci v zemi, je docela možné se omezit na možnost domácnosti.

Zdroj energie je hlavní funkcí rozlišování

Protože elektrická pila je poháněna elektřinou, použití nástroje tohoto typu je možné pouze na místech, kde je možné se připojit k sílu. Je vhodné pracovat doma s takovým nástrojem během výstavby. Při práci se složitostí elektrické pily to může nastat, pokud je nutné vykonávat práci nejen v bezprostřední blízkosti domu, ale také zpracovat celý web.

Pro neomezený pohyb s nástrojem podél oblasti pro vnější práci budete muset zakoupit prodlužovací kabel délku několika desítek metrů

.

Elektrická pila je určena pro stavební práce: je vhodné řezat strom a vidět tenké desky. Plátky z elektrické pily jsou ploché a hladké.

Díky hlavnímu rysu řetězových pilovačů. Mobility jsou nezbytným nástrojem pro lesníky. Pohodlné nástroje lze použít téměř v jakékoli poloze

Hlavní trumfovou kartou řetězové pily je autonomie. Basil se stane vhodnou pomocí na farmě krajiny, což je nárůst moci, ve kterém není zdaleka vzácný jev. Majitelé, kteří praktikují bojové úrovně přírody, aby organizovali outdoorové aktivity: piknik, expedice, lov nebo rybaření, mohou s nimi vždy vzít vhodný nástroj v kufru automobilu.

Elektrická pila nebo řetězová pila: Výhody a nevýhody

Web RMNT si vybral hlavní výhody a nevýhody elektrických a řetězových pilovačů, které vám pomohou udělat správnou volbu a zamyšleně si koupit nástroj.

RMNT Portál.Ru již poskytl profesionální radu ohledně výběru řetězové pily. Otázky však zůstaly. Začněte proto, zjistěte hlavní výhody a nevýhody pily s elektrickým řetězcem.

 • Snadné v oběhu a jednoduchém designu. Elektrický motor nemá plynovou nádrž, prostě ho nepotřebuje. Neexistují také žádné karburátor a vzduchové filtry. Místo startéru, stator. Obecně jsou elektrické pily jednodušší, takže je snazší s nimi pracovat, ruce nejsou tak unavené.
 • Není třeba vytáhnout startovní kabel, stačí vložit vidličku do výstupu a motor začne hned, bez jakéhokoli úsilí.
 • Elektrické pily mohou fungovat uvnitř.
 • Není třeba nakupovat a doplňovat palivo, další úspory.
 • Cena elektrických pilů je výrazně nižší než benzín.
 • Jste připojeni k délce drátu a zdrojem elektřiny, neexistuje žádná mobilita, nebudete chodit do lesa s elektrickou pilou.
 • Olej pro řetězec bude stále muset vyplnit.
 • Nemůžete pracovat pod sněhem a v dešti.
 • Elektřina v zemi může být neočekávaně vypnuta, práce se zastaví.

Nyní si promluvme o výhodách a nevýhodách řetězových pilovačů.

 • Autonomie. Naplnil plynovou nádrž úplně palivem, vzal si s sebou nádobu s sebou a šel do lesa, do nejvzdálenějšího rohu místa. kdekoli.
 • Vysoký výkon. Benzínové motory jsou silné, takže právě tyto pily používají profesionální řeziva.
 • .
 • Snadno se vypořádat s hustými stromy kufry.
 • Hluk a výfuk. Práce v místnosti nebude fungovat, udusíte se.
 • Hodně vážit, design je složitý.
 • Pro začátečníky bude obtížné zvládnout práci s motorovou pilou, rychle spustit motor, být schopen připravit optimální palivovou směs.
 • Je obtížné spustit benzínový motor v chladném období.
 • V případě rozpadu budete muset jít do dílny

Uvádíme: Elektrická pila by měla být vybrána, pokud potřebujete pracovat uvnitř, na staveništi, kde je elektřina, sklizeň dřevo pro krb a pec vedle zdroje elektřiny nebo pravidelně provádět práci v zahradě, kde prodlužovací šňůra, kde prodlužovací kabel určitě dosáhne. Pro více objemové práce na webech, kde prostě není napájení, si samozřejmě musíte vybrat mobilní řetězovou pilu.

Připomeňme, že elektrická auta jsou při nákupu i během provozu levnější, takže pokud nemáte problémy s elektřinou a nebudete svrhnout stromy v lese. je to dobrá volba.

Ceny v průměru začínají 3 tisíce za elektrickou pilu a 4 tisíce pro modely s benzínovým motorem.

Ano, a existují baterie, které se dříve nebo později musí změnit, ne levné.