Kruhová pila, která je lepší pro domov

nejlepší diskové pily

Ti, kteří museli cvičit několik hodin s pivou, nemusí vysvětlovat výhody pily na disku. bude schopen přímo a hladce řezat plechový materiál nebo silné desky v takové době, pro kterou bude hackerská pila, kterou bude chtít Začněte jen omyt. Takový nástroj však bude užitečný nejen v odborné praxi a poptávka po amatérských discích to potvrzuje: dobrý levný nástroj nebude rozpočet zatěžovat, ale vždy to pomůže v práci. Je také důležité, aby pily na manuální disk jsou bezpečnější než běžné oběžníky, bezpečnostní opatření při provozu, která potřebujete vědět jako sedm prstů. Nejlepší diskové pily 2021. Začátkem roku 2022 jsou uvedeny v našem žebříčku.

Hlavní oblasti aplikace pil na disku:

 • Dokončení a tesařské práce: řezací plechové materiály (laminát, kamna na bázi dřeva, OSP, překližka) a tenké desky (Platbands, Linning, Block House, Parket).
 • Stavební práce Plotnitsky: příčné a podélné řezání desek a dřeva do 100 mm.
 • Těžká práce (konstrukce domu z paprsku, dřevo): příčné a podélné řezání paprsku a protokoly s tloušťkou 100. 200 mm.

Dnes tedy narušujeme přehled několika tržních segmentů najednou. od kompaktních modelů s nízkou hloubkou řezu až po profesionální modely, které mohou snížit tlustý paprsek s minimálním stráveným časem. Co si vybrat obcházení polic v obchodech s nástroji v roce 2022?

Zařízení, princip provozu a použití oběhu

Na první pohled je zařízení kruhové pily co nejjednodušší. výkonný motor na hřídeli, jehož je kladena kovový disk. V případě stacionárních nástrojů může být motor samostatně a předán úsilí na pracovní šachtu s pásem skrz systém kladky, ale manuální nástroje, které patří mezi domácí většinu, se vyrábějí v jednom případě.

Problémy v zařízení přidávají potřebu používat vysoce kvalitní materiály, přísné dodržování centrovacích částí a udržování závažných bezpečnostních opatření. Disk pily se otáčí při vysokých rychlostech, takže zanedbávání kteréhokoli z uvedených bodů povede přinejmenším k rozpadu nástroje.

Výsledkem je, že do motoru a řezacího kruhu je přidáno působivé množství mechanicko-elektronických ochranných a blokovacích zařízení, jehož účelem je okamžitě zastavit a de-ověřit nástroj, pokud se něco pokazí.

Princip provozu kruhové pily je pochopitelný z jejího designu. rotující disk se zuby nařízne desku, na které se samotný nástroj protahuje. V případě stacionární pily se všechno děje opak. deska se táhne přes kruh namontovaný na posteli a je rozdělena do dvou částí.

Existuje jedna důležitá poznámka k použití kruhové pily. není vhodná pro kudrnaté řezání a má za cíl vidět desky a jiné materiály pouze v přímé linii. Existují modely s dalším promocem vedoucí podrážky, které vám umožní umístit disk přísně kolmo kolmý povrch, ale v určitém úhlu, ale zároveň je pila také prováděna v přímé linii.

Horní hlavní ochranné pouzdro.2. Tlačítko napájení.3. Blokování tlačítka zapnutí.4. Tlačítko Laser Switch.

Podpora rukojeti.6. Budova s ​​motorem.7. Laserové ukazovátko.Osm. Nastavení rohu pilo.

Viděl disk.Deset. Nižší zatížené pouzdro.Jedenáct. Podpořte podešev.

Specifikace

Před výběrem kruhu pro letní rezidenci se musíte seznámit s hlavními technickými charakteristikami tohoto nástroje.

Síla elektrického motoru

Produktivita pily závisí na tomto parametru. Čím vyšší je síla, tím silnější strom může vidět kruh. V závislosti na výkonu elektrického motoru je pila rozdělena do tří typů:

 • Až 1000 wattů. Vhodné pro řezání překližky.
 • Až 1500 wattů. S jejich pomocí můžete snížit protokoly, tlusté desky a dřevěné tyče.
 • Od 1500 wattů. Profesionální nástroje, které mohou pracovat po dobu 5-8 hodin denně.

Je lepší pro domov vybrat rozpočtové modely s kapacitou 1000-1500 wattů.

Frekvence rotace disku

Tento indikátor ovlivňuje rychlost kruhu. Doporučuje se používat modely s vysokou frekvencí otáčení disku na disku na rotaci disku. To udělá lepší řez.

Průměrná rychlost rotace je asi 5000 ot / min. Mnoho profesionálních pil zrychluje na 6500 ot / min.

Hloubka řezu

Dalším kritériem, které se při nákupu kruhové pily bere v úvahu. Tento parametr závisí na průměru použitého řezacího disku a síle zařízení. Modely domácností mají maximální hloubku řezání. ne více než 55 mm.

Pokud člověk musí pracovat s hustšími materiály, je nutné použít profesionální pily. S jejich pomocí bude možné vidět dřevo s tloušťkou více než 80 mm.

Pracovat v úhlu

Mnoho lidí, kteří si vybírají nový oběžník pro domov, věnují pozornost tomu, zda je možné pracovat pod jeho pomocí. Doporučuje se koupit modely, které lze použít k použití při řezání produktů.

Chcete.li zjistit, že můžete pracovat v úhlu s pilou, musíte zkontrolovat jeho design. Měl by mít mechanismus zastavení.

Která podešev je lepší

Lidé si často nemohou vybrat tu nejlepší podrážku pro kruhovou pilu. Mnoho odborníků tvrdí, že obsazení platformy má největší spolehlivost. Takové oběžníky jsou však velmi drahé a jen málokdo si je může dovolit.

Levnější a cenově dostupná možnost. produkty, které jsou vybaveny padělanými platformami. Jsou docela tvrdé a silné. V kvalitě není prakticky nijak nižší než dražší obsazení platformy.

kruhová, pila, která, lepší, domov

Typ baterie

Doma často používají baterie. Takové bezdrátové pily jsou velmi výhodné a umožňují vám vidět dřevo i na tvrdých.ozvěnech. Existují dva typy baterií, které se často používají v elektrických nářadích:

 • Lithium-ionická. Moderní baterie, které pomalu vypouštějí. Jedinou nevýhodou je špatný odolnost proti mrazu.
 • Nikl-kadmium. Zastaralé, ale stále používané baterie. Jsou zřídka nainstalovány v kruhu.

Důležité! Doporučuje se vybrat modely, jejichž baterie má napětí nejméně 18 V.

Zda je úroveň potřebná, nebo laserový ukazatel

Zařízení vybavená dalším laserovým ukazatelem se často přidávají do hodnocení pily na disku. Toto zařízení je velmi užitečné, jak naznačuje směr pohybu kruhu. Proto pro začátečníky, kteří takové nástroje dříve nepoužívali, je lepší přednost modelům s laserovým ukazatelem.

Potřebujete nastavení rychlosti

Při výběru nového kruhu musíte věnovat pozornost tomu, zda má další funkce. Doporučuje se koupit modely, které jsou vybaveny regulátorem rychlosti. S tímto zařízením bude osoba schopna ručně nakonfigurovat rychlost rotace pracovního disku pracovního disku. To je velmi výhodné, když musíte vidět materiály různých hustot.

Potřebujete hladký start

Další další funkce, která by měla být v kruhu. hladký start. S jeho pomocí můžete postupně zvyšovat rychlost motoru a podle toho rychlost rotace disku. Samozřejmě vzhledem k použití této funkce se doba řezání zvyšuje. Tímto způsobem je však možné chránit motor před ostrými napěťovými poklesy.

Disco Makita 5477NB

Navzdory relativně nízké rychlosti disku vytváří motor zařízení poměrně působivou sílu 1,8 kW, což snižuje pravděpodobnost rušení kruhu během operace. Disky se používají 185×15,8 mm plus adaptér pro 30 mm.

 • Síla pro hřídel je dodávána s hypo.údržbou. motor je umístěn podél řezané čáry a úsilí o přesun pily je utraceno méně.
 • Jeden z mála nástrojů, které vám umožní vidět jednou rukou.
 • Spolehlivost a dobrá ergonomie. pila pohodlně leží v ruce a pohybuje se na povrchu.
 • Vysoký výkon. V rámci možností hloubky zachycení většina materiálů s jistotou zpracovává.
 • Dobrý přehled pracovní oblasti. Během práce je jasně viditelná rybářská linka pro řezací zastřihovač.
 • Neexistuje žádný plynulý start. na začátku motoru může pila v rukou výrazně „spěchat“.
 • Velká váha je nedostatek váhy, ale navíc z hlediska „pocitu“ nástroje.
 • V konfiguraci není zastávka pro podélné pily. lze jej nahradit Svensonem.
 • Při použití pro zastřešení je nedostatek spojovacích prostředků, s nimiž by mohla být pila zavěšena nad paprskem v přerušení.
 • Dostatečně „delikátní“ fixer, který vykazuje hloubku pilce. existují stížnosti na rozpis této části.

Většina kupujících tohoto nástroje je profesionálně zapojena do výstavby rámových domů nebo si koupí pila pro soukromou výstavbu. Stačí jej použít pro domácí práci, s největší pravděpodobností to nestojí za to. za to má nadměrnou cenu a sílu.

Disco AEG KS 66-2

1,6 kW motoru a 5800 revolucí disků za minutu, definujte tuto pilu jako nástroj pro řešení širokých spekter tesařských problémů. Provádí řezy 64 a 47 mm, když je poloha disku v úhlech 90 ° a 45 ° na povrch.

 • Ergonomie na vysoké úrovni. anatomický tvar držadel a jejich pogumovaný povlak vám umožňuje sebevědomě držet nástroj v rukou.
 • Vysoká kvalita montáže. Žádné hraní těla a úpravy průvodců.
 • Síla motoru s přebytkem stačí k sebevědomé práci s materiály až 65 mm tlustými.
 • Velký rozsah nastavení v úhlu. až 56 °. Poloha disku je snadno nakonfigurována jehněčími šrouby s velkými zámky.
 • Dlouhá síťová šňůra. 4 metry dostatečně pro většinu prací.
 • Jedina „chatrná“ bez žeber ztuhlosti je poněkud neočekávaným řešením výrobce pro dostatečně výkonné zařízení. Nebyly však žádné stížnosti kupujících z rozpadu této části.
 • Na začátku motoru je pocit hladkého startu cítit.
 • Tento nástroj je stále blíže k frekvenci 15 minut v práci ve třídě po dobu 10 minut odpočinku.

Disk pila na domácí a poloprofesionální úkoly-pokud musíte během dne pravidelně podat něco, aniž byste trávili spoustu času.

Disco Dewalt DWE 560

Kombinace hmotnosti 3,7 kg, napájení motoru 1,35 kW a vydaného počtu revolucí disku 5500 za minutu, aby tento nástroj s dobrou pomocí při provádění tesařství prací s materiály s tloušťkou až 65 mm.

Obecná kritéria pro výběr kruhových pily

Elektrické pily

Mohou pracovat od rána do večera, mít dobrou sílu a nebojí se velkých nákladů. Na rozdíl od baterií jsou se stejnou silou a charakteristikami (uvnitř stejné značky) mnohem levnější. Hlavní nevýhodou je přítomnost napájecího kabelu, která bude spolu s přenášením muset tahat podél garáže.

Bateriové pily

Nemají žádné problémy s šňůrou a závislostí na výstupu, takže je lze vidět i v čistém poli. Taková mobilita je velmi výhodná, pokud je nutné splnit komerční objednávky nebo vidět paprsek v zemi, ke kterému není elektřina přinášena. Cena pily baterie a za zaměnitelné baterie je však velmi vysoká. Rovněž stojí za to zapamatovat si omezený provoz baterie v čase: těžká kruhová zařízení „sají“ energii z baterií mnohem rychleji než jiná zařízení. Například: Baterie z DeWalt pro 6 AH v šroubováku šroubováku je schopna pracovat téměř celý den a v oběhu asi 5 hodin. Vzhledem k tomu musí kupující okamžitě vzít baterii větší kapacity nebo náhradní baterii, a to jsou dodatečné náklady. Naše hodnocení nejlepší kruhové pily zahrnovalo modely elektrické i baterie.

Hloubka vypila

Hloubka nařízená přímo souvisí s velikostí disku, s nímž může kruhový fungovat. Přenosné pily na disku mohou mít hloubku řezu od 25 do 270 mm. Obvykle je dost pily pro domov, schopné řešit až 100 mm. Ale zde samozřejmě stojí za to vycházet z vašich vlastních potřeb. Například, pokud někdo potřebuje řezat korálek 120120, budete potřebovat zařízení, které může pracovat s disky s průměrem 355 mm (bude mít hloubku 125 mm).

Hladký start

Tato funkce je organizována v mnoha zařízeních, ale v kruhových pilách je to nejdůležitější. Během uvedení na trh je počáteční proud omezený, kvůli kterému je zatížení motoru sníženo, a rychlost získává pomalu. To pozitivně ovlivňuje provoz samotného motoru a také eliminuje pravděpodobnost ostrého škubnutí a vytáhne nástroj z rukou.

Je obzvláště důležité, aby tato funkce měla těžká výkonná zařízení s hloubkou řezu nad 85 mm. Pokud tedy koupíte zařízení pro tesařské dílny, věnujte pozornost kruhovému spuštění, například Bosch GKS 85 g.

Laserová značka

Toto je druh ukazatele, který vám umožní zjistit, kam projde prázdnou pilou. Za tímto účelem se na desku promítá laserová rybářská linka pro zastřihovač, což přesně odpovídá umístění disku. Laserová značka vám umožňuje řezat dřevo s přesností 0,5 mm. Bohužel, v levných čínských modelech, laserový marker často seká, takže na to není třeba doufat. Pokud chcete zařízení s normálním ukazatelem, vezměte si proprietární model dražší.

Udržování revolucí

Tato funkce zajišťuje udržování revolucí plátna na stejné úrovni bez ohledu na zatížení. Když se zatížení zvyšuje, zvyšuje se napájení a se snížením se snižuje. Díky tomu se zvyšuje životnost plátna a motoru a zlepšuje se kvalita řezu.

Připojení vysavače

Během řezání s oběhem, piliny a hranolky létají ve všech směrech, takže pracoviště bude vždy zaprášené. „Znečištění“ místnosti však lze snížit připojením vysavače vysavače. Některé modely mají speciální potrubí pro připojení vysavače nebo přístupu k vakuumberku. Ačkoli odpadky nejsou odstraněny o sto procent, přesto bude mít čištění mnohem méně.

Hodnocení Top nejlepší kruhový pila 2021

Než získáte nástroj, musíte se seznámit s hodnocením stacionárních a manuálních kruhových pily z roku 2021.

Nejlepší levné disky pro domov

Není nutné koupit pouze drahé modely. Faktem je, že existuje dobrý cirkus rozpočtu, který je vhodný pro domácí použití. Mezi takovými zařízeními můžete zdůraznit:

 • Makita 5007n. Jedná se o mocné poloprofesionální řezání, které je vhodné pro řezání i velmi hustého dřeva. Model je vybaven motorem 15 A, díky kterému rychlost rotace disku dosahuje 6 000 revolucí za minutu.
 • Dewalt DWS510K. Síla tohoto manuálního modelu dosahuje 1300 wattů. Proto může být použit jak pro řezání malých prken, tak pro husté dřevěné tyče.
 • Makita 5477NB. Motor je nainstalován zde pro 15a. Zrychluje pilu na 5000 ot / min. Z tohoto důvodu je možné vidět dřevo jakékoli hustoty.

Důležité! Mnoho rozpočtových modelů má jednu nevýhodu. malou hloubku pily.

Nejlepší pily na disk v kvalitě a spolehlivosti

Výběr nové kruhové pily, lidé chtějí získat kvalitní nástroj. Existuje několik modelů, které jsou známé pro jejich spolehlivost:

 • Interskol DP-190. Model je vybaven poměrně velkým diskem s průměrem 19 cm. S tím můžete provést řezy do hloubky více než 6 cm. Síla zařízení dosáhne 1600 wattů.
 • Dewalt Dwe560. Toto je jedna z nejlepších kruhových pila z Top 10 pro 2021. Model Power. 1350 W. Průměr disku je 185 mm.
 • Bosch GKS 190. Vhodné pro práci s největšími bary. Hloubka displeje dosáhne 70 mm.

Dodatečné informace! Navzdory skutečnosti, že Bosch GKS 190 je velmi vysoce kvalitní, nemá mnoho dalších funkcí. Například nemá hladký sestup.

Nejlepší pily na cirkulaci baterií

Lidé, kteří se rozhodli koupit bateriové nástroje, musí věnovat pozornost následujícím modelům:

 • AEG BKS 18BL-0. Vybaven velkým disku, jehož průměr je 190 mm. Rychlost otáčení je 3800 ot / min. To stačí k pití jakéhokoli materiálu.
 • Makita HS301DWAE. Zařízení je vybaveno baterií, jejíž kapacita je 2 A/H. To vám umožní pracovat nepřetržitě po dobu 3-4 hodin.
 • Bosch Universalcirc 120. Toto je jedno z nejkompaktnějších zařízení. Hmotnost nástroje je pouze jeden a půl kilogramu. Průměr disku. 90 mm. Tento model se proto používá pouze k tomu, aby neřekl příliš velké dřevěné desky.

Důležité! Hlavní nevýhodou bateriových nástrojů jsou vysoké náklady. Jsou mnohokrát dražší než síťové oběžníky.

Nejlepší profesionální pily na disku

Existuje několik profesionálních nástrojů, které jsou ideální pro domácí použití:

 • Makita SP6000. Jeden z nejlepších profesionálních modelů. Kvůli síle 1300 wattů lze použít k vidění i hustého stromu.
 • Bosch GKT 55 GCE. Zařízení je vybaveno disku 170 mm, který vám umožní vidět desky 5-6 cm tlustý. Jednou z hlavních výhod tohoto nástroje je rychlost rotace disku. Dosahuje 6 000 revolucí za minutu.
 • Dewalt DWS520K. Univerzální nástroj, s nímž můžete vidět jakýkoli strom. Pila je vybavena regulátorem rychlosti a vysazením vysavače ke sběru pilin.

Výše uvedené modely jsou velmi drahé, a proto nejsou postiženi každý.

Top-4 z nejlepšího mini kruhového (disku) vypila cenu/kvalitu za 2021-2022

Makita HS301DZ

Spolehlivý nástroj s vynikající kvalitou sestavení. Liší se v odporu vůči zátěžům a je vhodný pro domácí i profesionální použití.

Model baterie pracuje do hodiny s plným nabitím. skvělý výsledek pro nástroj s velkým disku a řezem.

Prodáno společně s postelí, která vám umožní změnit úhel sklonu, ale baterie a nabíječka v soupravě nejsou dodány.

kruhová, pila, která, lepší, domov

Tento problém je však vyřešen poměrně snadno, zejména pokud dům již má jakýkoli jiný nástroj značky. pila funguje skvěle na bateriích z elektrického šroubováku.

Je vybaven pohodlnou ergonomickou rukojetí a díky nízké hmotnosti je vhodné držet ve vašich rukou po dlouhou dobu.

Specifikace:

 • Design: Manuál;
 • Práce z baterie: tam;
 • Pokročená výška: 26 mm;
 • Průměr slevy/přistání: 85/15 mm;
 • Úhel náklonu: 45 stupňů.

Makita HS301DWAE

Malá pila je vybavena ergonomií pogumované rukojeti promyšlené z hlediska ergonomie, kvůli kterému se výrazně zvyšuje pohodlí použití.

Lehká hmotnost také přispívá k pohodlí provozu, kvůli kterému lze nástroj použít jednou rukou. Funguje pro baterii, která stačí na hodinu nepřetržité práce.

Vysoký výkon je zajištěn rychlostí točivého momentu a výškou řezu.

Zabezpečení je zodpovědné za systém inkluze a foukacího systému pracovní oblasti, který nejen odstraní piliny, ale také jim brání vstoupit do mechanismu zařízení.

Specifikace:

 • Design: Manuál;
 • Práce z baterie: tam;
 • Výška pila: 25,5 mm;
 • Průměr slevy/přistání: 85/15 mm;
 • Úhel náklonu: 45 stupňů.

Bosch Universalcirc 12 0

Lehce kruhová pila pro domácnost se dobře vyrovnává s řezem dřeva, plastu, keramiky a dalších materiálů, ale nefunguje s laminátem.

Funguje to pro baterii, jejíž nabíjení obvykle stačí na hodinu a půl nepřetržité provoz.

Nastavitelný úhel řezu výrazně zjednodušuje práci, v pravém úhlu je poskytnuta maximální výška řezu, ale v úhlu 45 stupňů klesá na 17 mm.

Pila je chráněna před náhodným začleněním.

Specifikace:

 • Design: Manuál;
 • Práce z baterie: tam;
 • Pokročená výška: 26 mm;
 • Průměr slevy/přistání: 85/15 mm;
 • Úhel náklonu: 45 stupňů.

Bosch GKS 12V-26 0 Box

Silný s malými velikostmi a hmotností pily má ukazatele vysoké spolehlivosti kvůli komponentám a montáži s vysokou kvalitou.

Funguje pro baterii (není dodáno v soupravě), snadno nahrazeno. Baterie je plně v souladu s drony a šroubováky stejné značky.

Má hluboký řez, čistý řez a vybudovaný vysavač, který uvolňuje potřebu sbírat piliny po práci.

Dalším bonusem je přítomnost podsvícení, která zjednodušuje práci malého objemu a osvětlení osvětlení.

Snadno se vyrovná s dřevěnou kachvou, překližkou, deskou dřevěných vláken, laminátu a dokonce i dlaždic. Během provozu se také liší nízkým hlukem.

Specifikace:

 • Design: Manuál;
 • Práce z baterie: tam;
 • Pokročená výška: 27 mm;
 • Průměr slevy/přistání: 85/15 mm;
 • Úhel náklonu: 45 stupňů.

Jak se kruhová vida domácnosti liší od profesionála?

Stejně jako všechny domácnosti, i kruhová pila této třídy není určena pro pravidelnou práci, ale „na vyžádání“.

.

.

Kromě toho se různé funkce používají ve formě nastavení rychlosti, podsvícení, hladkého brzdění a spojování vysavače. tj. Funkce, které pravidelně výrazně usnadňují dlouhodobý provoz.