Jak si vybrat ručně vyrobené dřevěné dřevo

Co je to elektrický parník

Masters zapojený do zpracování dřeva vědí, co je to elektrický parník: dnes je to jeden z jejich hlavních pracovních nástrojů. Použití tohoto analogu manuálního rubanku vybaveného elektrickým motorem významně zvyšuje produktivitu práce, zejména při přísných deskách nebo dřevu. Je vhodné to ošetřit: je nutné nastavit pouze směr a pracovní úsilí je poskytováno elektrickým motorem.

Elektrický odpad je nástroj, jehož hlavním účelem je zarovnat povrchy dřeva po počátečním drsném zpracování. Výsledkem je, že řezivo je hladké, z jejich povrchu jsou eliminovány různé vady, stejně jako stávající nesrovnalosti.

Elektro Strubané byly poprvé propuštěny společností Makita v roce 1958. Měli za cíl nahradit košile ve tvaru ruky.

Dnes jsou elektrické košile dodávány s řadou domácích a zahraničních výrobců. Spotřebitelé jsou žádáni o výrobky z těchto společností:

Pro použití v každodenním životě si také kupují energetický nástroj od Hammer, Fiolent, Energomash, Baikal. Kromě populárních výrobních společností jsou na trh dodávány elektrické rubly pro jiné společnosti, například Diold. Ale takové produkty jsou mnohem méně běžné.

Oblast použití a funkčnosti

Proč stále můžete používat elektrické parníky, kromě přísných, závisí na jejich technických charakteristikách a dalších schopnostech. Pokud to umožňují návrhové funkce existujícího modelu Power.Tool, lze provést následující operace:

  • Řezání zkosení;
  • Vytváření drážek v obrobcích;
  • Pilomateriální zpracování a jeho úpravu na požadovanou velikost;
  • Vzorek čtvrtiny;
  • Získání výčnělků na žebech tyčinek nebo desek (svahy) určené pro jejich vzájemné spojení.

To není všechno, proč je potřeba elektrická košile. Jeho schopnosti nejsou omezeny tímto seznamem pracovních operací. Jsou však žádáni pouze mezi odborníky: Většina domácích pánů používá zařízení hlavně pouze pro přísné desky nebo bary.

Při přísných dřevěných površích pomocí elektrické mlýnky existuje možnost monitorování hloubky řezu. Toho je dosaženo regulací polohy podrážky (její přední části) na výšku (diagonálně a vertikální) pomocí speciální rukojeti nebo tlačítka s divizí. V tomto případě je dosaženo přesnosti hloubky řezu, když je přísná až 1/10 milimetru.

Další užitečnou funkcí elektrické košile je schopnost ochutnat záhyb nebo čtvrtinu. Operace se provádí pomocí úhlové zastávky (pravítko), která si zachovává mezi energetickým nástrojem a zpracovaným paprskem nebo deskou trvalý úhel 90 stupňů. V tomto případě je sekce přísnosti také omezena. Fixace na pravé části omezovače zařízení umožňuje zpracování řeziva bez řezání přebytečného dřeva.

Když se v práci používají přímé nože, výsledek není zcela uspokojivý: na zpracovaném dřevěném povrchu je mírná vlna. Aplikace pro zpracování „spirálových“ řezacích trysek eliminuje tuto nevýhodu.

Konečné zpracování desek, barů a dalších dřevěných materiálů je často prováděno košili určenou pro broušení. V takovém nástroji mají nože malý přesný tah, což zajišťuje výsledek vysoké kvality. To umožňuje samostatně brousit dřevěné povrchy.

Vzhledem k dostupnosti tlačítka zámku je zajištěna ochranná funkce náhodně zapnutého zařízení. Provoz zařízení také dělá bezpečnější možnost hladkého startu.

Použití různých nožů a speciálních zařízení rozšiřuje základní funkčnost elektrického odpadu. Přítomnost potrubí umožňuje připojit sáček nebo vysavač, který vám umožní odstranit čipy a prach ze zpracované oblasti. To přispívá k rychlému čištění odpadu.

Hodnocení nejlepších elektrických spravování 2021-2022

Kategorie Hodnocení názvu místa
Nejlepší kompaktní elektrické republiky jeden Bosch gho 12v-20 0 devět.8/10
Nejlepší univerzální elektrické ohnivé banky pro domácí dílnu jeden Makita KP 0810 devět.9/10
2 Dewalt DW 680 devět.7/10
3 Metabo Ho 26-82 devět.7/10
4 Bosch Gho 6500 Professional devět.6/10
5 Ryobi EPN7582NHG devět.3/10
6 Interskol R-82/710 devět.1/10
7 Fiolent P3-82 devět.0/10
osm BlackDecker KW712 osm.8/10
Nejlepší výkonné elektrické reprodukce pro stavbu vašeho domova jeden Makita 1806b devět.6/10
2 Rebir IE-5708S devět.5/10
3 Makita 1911b devět.3/10
4 Diold RE-1500-01 osm.8/10
Nejlepší profesionální košile tesařství pro přesnou práci jeden Festool EHL 65 E-plus 10/10
2 Mafell Mhu 82 devět.8/10
Nejlepší profesionální košile pro těžké tesařské práce jeden Makita KP 312 S devět.8/10
2 Mafell Zh 205 EC devět.7/10
Nejlepší univerzální profesionální elektrické repurs jeden Bosch Gho 40-82 s profesionálem devět.7/10
2 Dewalt D26500 devět.6/10

Bosch gho 12v-20 0

Otevře naše hodnocení nejlepších elektrických invalidních vozíků Bosch GHO-20 Bosch 12V-20. Tam, kde není vyžadována velká šířka nože a hmotnost rubbank je žádoucí menší, bude baterie Bosch obzvláště výhodná kvůli nedostatku potřeby síťové šňůry. Navzdory malé velikosti je odpadky docela funkční: poskytuje drážku pro zkosení a ořízne čtvrtinu až 17 mm. Můžete pracovat v úhlu až do 45 stupňů. Hmotnost spolu s baterií. pouze jeden a půl kilogramu.

vybrat, dřevěné, dřevo

Díky používání moderního brilantního motoru je elektrický parník tichý a ekonomický, neměli byste se bát, že běžné baterie jsou pouze 3 ampérové ​​hodiny. Podle tradice je však levné vybavení Bosch „Boxer“ určeno pro ty, kteří již používají nástroj baterie této společnosti: v soupravě jsou náhradní nože (to je dobré), ale nabíječka a dvě baterie jsou pouze v L-BoxXX Konfigurace, což je mnohem dražší.

vybrat, dřevěné, dřevo

Vibrace Rubank jsou již malé a podložky na ochranu vibrací „softgrip“ je ještě nižší. Obecně je nástroj plně v souladu s deklarovanou třídou. Vyhazování čipů se přepíná do jakéhokoli směru.

Nejpohodlnější odpad ze všeho, s čím fungoval. Do hnízda se také dostanou baterie Sixamers Boshevsky z elektrického šroubováku.

Kritérie výběru

Pro usnadnění úkolu související s výběrem ručního odpadu se doporučuje zohlednit důležitá kritéria. Určují funkčnost a sílu nástroje.

Výrobce Výběr nástroje stojí za zvážení modelů slavných značek. Velké společnosti mají prioritu kvality, což je potvrzeno dlouhými záručními povinnostmi. Mezi nejlepší výrobci: Tundra, Kraftool, Pinie, Stayer, Bison.
Materiál pro zpracování V závislosti na rozmanitosti designu je nástroj schopen provádět kruh úkolů pro zpracování částí z různých materiálů: dřevo, deska nesoucí dřevo, deska dřevěných vláken, plast, sádrokartony.
Šířka nože, mm Tento parametr určuje šířku průchodu čepele na stromu. Ovlivňuje také rychlost zpracování části. Existují modely s šířkou nože od 6,3 do 250 mm. Šířka 82 mm je považována za běžnou hodnotu.
Úhel instalace nože Téměř každý typ dřevěného materiálu musí být zpracován v určitém úhlu řezacího prvku. K dispozici jsou modely se schopností nastavit nůž v úhlu: 12 °, 15 °, 25 °, 50 °, 60 °, 80 °, 90 °.
O čem je Pouzdro může být vyrobeno ze dřeva, plastu, kovu. Pro domácí použití s ​​mírným zatížením je vhodná první možnost. Pro každodenní práci stojí za zvážení modelu s kovovým pouzdrem.

Při nákupu ruční rubbank se kromě uvedených kritérií musíte zaměřit na pohodlí pokrytí držadla. Při dlouhodobé práci je důležité, aby se ruka rychle neunavila.

Jiné parametry výběru

Při výběru elektrické nosnice se pokuste dozvědět se o frekvenci výměny nožů a hnacích pásů. Nahrazení musí být zpravidla prováděno každé dva až tři roky, ale některé modely vyžadují častější údržbu. Samotná náhrada není obtížná. pás je pod odnímatelným pouzdrem (na fotografiích se jedná o černý plastový panel). Náklady na pás jsou však přibližně desetinou levného elektrického rebanu. Některé nože se mohou otupit rychleji, ale jsou bilaterální, a proto je jejich životnost více.

Výrobci neposkytují oficiální informace o rychlosti otěru, proto mohou majitelé nástrojů s vámi sdílet tyto informace. Pokud však tento nástroj neplánujete příliš často, můžete bezpečně zavřít oči k tomuto faktoru.

Ale nezapomeňte, že čím populár je model. tím snazší je najít komponenty pro něj. Přední značky Rubban jsou Bosch, Einhell, Watt, Huyndai, Makita, Hitachi a DWT. Určitě popularita získala značky se „nativními“ jmény. Union, Starvr, Energomash a Fiolent. Z levných možností se tedy DWT HB 03-82 a Bosch Pho 20-82, mezi více „vážnými“ nástroji-Bosch Gho 40-82 C Professional a Makita 1806 B, osvědčili.

Hlavní výhodou nákupu elektrické rebank je snadná práce. Ale pokud se rozhodnete příliš těžký, tato výhoda nemusí být tak znatelná. Optimální hmotnost nástroje pro neprofesionální použití je 3-4 kilogramy.

Pohodlí práce je také ovlivněno tvarem rukojeti. Zkuste držet lobby pro obě kliky, provést několik zkušebních pohybů napodobujících. Bude lepší, pokud budou držadla třese. pak si nebudu proklouznout ruce.

Délka šňůry v elektrických požárních bankách může být od 1,5 do 10 metrů. Na jedné straně, dlouhá šňůra nikdy nebude bolet, ale docela často můžete slyšet příběhy o tom, jak byl tento šňůra během operace řezána.

Některé modely elektrických reproduktorů nadále plánují i ​​s vykazovanou nulovou hloubkou. Proto je při výběru mezi dvěma podobnými modely lepší přednost tomu, ve kterém má zářez hloubky sklizně záporné hodnoty.

Pokud plánujete pracovat na dílně nebo venkovním vzduchu, pak je otázka, kam by se žetony neměly tak akutní. Pokud je vyžadována čistota, pak je lepší koupit elektrický parník se schopností připojit vysavač (například Makita 1911 B nebo DWT HB 03-82). V některých modelech si můžete zcela vybrat stranu vyhazování čipů (například Bosch Gho 26-82 Professional).

Pro dlouhodobé práce byste měli věnovat pozornost vytápění nástroje. Levné elektrické parníky vyžadují přestávku asi každou půl hodiny. S tímto pravidlem existuje riziko poškození nástroje.

Podešev elektrických parníků je hladká, ale na dotek lze pociťovat malé drážky. K zabránění tvorbě vzduchového polštáře jsou nezbytné drážky. to je jediný způsob, jak dosáhnout řezu se stejnou tloušťkou odstranění materiálu. Kromě toho, aby se odstranily komory na podešve, jsou vytvořeny speciálně vytvořeny drážky ve tvaru písmene V.

Sada doručení přímo závisí na nákladech na odpadky a jeho značku. Do sady je často zahrnuta další sada nožů, průvodce pro paralely a pro vzorkování čtyř, boční omezovač, adaptér pro vysavač a pouzdro.

Top. 5 elektrických reprodukcí pro hodnocení popularity

Bosch Gho 26-82 D Profesionální

Tento model je charakterizován kompaktními parametry a vysokými provozními charakteristikami. Vhodné pro časté použití na dřevu různého stupně hustoty struktury.

Hodnocení nejlepších elektrických košil 2019. 2020

Diold Re-1100-01

Relativně levné produktivní trosky pro domácí použití. Šířka přísného je 82 mm, což stačí ke zpracování paprsku pro dveře a střechy. Motor 1100 W produkuje až 16 000 ot / min, kvůli kterému je přísná docela čistá a vysoká kvalita.

Úplně se zařízením je paralelní důraz, takže můžete vytvořit vzorek čtvrtiny až do 12,5 mm. Vezměte prosím na vědomí, že zde je nainstalován hliník než ocelová platforma, která ovlivnila nízkou hmotnost zařízení. pouze 2,9 kg. Piliny lze vrhnout do kterékoli ze stran. Zároveň výrobce dal vysavadlo a adaptér pro vysavač. Někteří uživatelé si všimli, že pro lepší práci je nutné navíc přidat ložiska.

Interskol R-82/710

Pěkná domácí jednotka pro domácí dřevo práce. Šířka přísných, stejně jako všechna zařízení v našem hodnocení, je 82 mm. Pro jednu položku je elektrický parník schopen řešit až 2 mm. Čistota přísné je zde na dobré úrovni. Sada má paralelní důraz, který zjednodušuje vzorek čtvrtletí (až 15 mm). Interskol R-82/710 je vybaven tlačítkem zapnutí, což eliminuje potřebu neustále udržovat tlačítko napájení stisknutím.

Z dřevěného obrobku existuje drážky ve tvaru písmene V. Všimněte si, že výrobce vloží do sady se zařízením upevňovacích prvků pro instalaci lůžku, což umožňuje proměnit model na vysoké. Kromě toho existuje sada náhradních nožů, hnacího pásu a vysavače. Uvolnění pilin se však provádí pouze vpravo.

Bosch Gho 6500 Professional

Tento model Rubbank odkazuje na profesionální třídu elektrických nástrojů pro domácnost. Existuje vynikající kvalita sestavení: ložiska spolehlivě sedí, podešev se nepohybuje bez vad. V podrážce jsou umístěny tři drážky ve tvaru písmene V, aby se odstranila zkosení z konců dřevěných polotovarů. Liší se od sebe navzájem. S běžnou přísností je jednotka schopna odstranit až 2,6 mm materiálu.

Podešev elektrického rinomu je vyroben z oceli. vydrží zatížení o něco lepší než hliník, ale zároveň těžší. Souprava má paralelní důraz, který vám umožní vybrat čtvrtinu až 9 mm. Stejně jako v Interskolu existuje tlačítko pro zapnutí. Tento produkt patří do třídy „modré“, takže při registraci na oficiálním webu Bosch získáte tříletou záruku.

Metabo Ho 26-82

Podle parametrů Metabo je to podobné předchozímu Bosch: šířka zahalená 82 mm, hloubka přísného až 2,6 mm. V tomto modelu však bohatší vybavení. Například zde je okamžitě taška pro sběr pilin a další adaptér pro připojení vysavače. Existuje pouze jedna drážka ve tvaru písmene V, ale s hlavou je dost, aby se odstranila zkosení různých konstrukcí nábytku.

Jedním z plusů zařízení je poměrně dlouhý síťový šňůra 4 m, který vám umožňuje pracovat s ním bez prodlužovacích kabelů. Pro nepřetržitý provoz existuje tlačítko pro zapnutí. Všimněte si, že při výkonu motoru 620 W zařízení dává až 17 000 ot / min, což činí přísné čisté a dokonce. Samotné zařízení je také docela lehké. pouze 2,4 kg, takže můžete pracovat po dlouhou dobu bez únavy ve vašich rukou.

vybrat, dřevěné, dřevo

Makita KP0810CK

Toto je výkonná profesionální jednotka s hloubkou přísných až 4 mm. Je navržen tak, aby pracoval s pevným dřevem a pro velké objemy. Navíc je schopen udržovat rychlost motoru v jednom indikátoru, bez ohledu na změnu odporu dřeva. To znamená, že bude také přísné oblasti s uzly a rychle bez nich. Zařízení má hladkou funkci startu, která zahrnuje zařízení bez trčení.

Díky zastávce můžete udělat vzorek čtvrt až 25 mm. Existují tři drážky ve tvaru písmene V pro odstranění šampionů ve tvaru písmene V. Návrh má ochranu přetížení, která vypne motor, pokud zatížení dosáhne kritického ukazatele. Vyhazování pilin lze provádět v obou směrech. Existuje pohodlný důvod pro skladování a přepravu. Cena zařízení je samozřejmě poměrně velká, ale vysoce kvalitní zpracování a přítomnost dalších funkcí rychle splní náklady na to.

Hlavní vlastnosti:

Toto zařízení je vhodné pro použití v oblasti tesařství. Kovový pouzdro na rubbank a čepel z slitiny oceli poskytuje dlouhou životnost nástroje a zvyšuje jeho odolnost proti opotřebení. Tento nástroj má malé rozměry. 235×45 mm, takže je pohodlné a ne unavedlo se s ním pracovat.

Hodnocení Top-10 podle KP

Profesionální elektrická místnost Bosch Gho 6500 (průměr)

Naše hodnocení je otevřeno kompaktní a poměrně výkonnou profesionální elektrickou místnost Bosch Gho 6500. Pracovní plocha tohoto zařízení je 82 mm. Manévrovatelnost nástroje poskytuje dlouhý drát ve 4 m. Kromě toho existuje regulátor pro hloubku přísného a potrubí pro prach. Se všemi jeho ctnostmi je však zařízení poměrně těžké. Jeho váha je 3,5 kg.

Charakteristiky

Na druhém místě našeho hodnocení je elektrický ruský ruský značku Makita KP0800. Toto zařízení je schopno pracovat s pevným dřevem, protože má výkonný motor. Také díky snadné hmotnosti je vhodné při dlouhodobém používání. Má drážku ve tvaru písmene V, což usnadňuje odstranění zkosených.

Charakteristiky

Elektrická parní místnost Wortex PL 3515-1 padla na třetí řadu našeho seznamu. Tento nástroj je spolehlivý a snadno se provozuje. Pomocí speciálního designu může být použit jako stroj. Zařízení se rozlišuje velkou hloubkou a šířkou přísnosti. Souprava obsahuje paralelní důraz a tašku pro sběr pilin, který příznivě odlišuje nástroj od dvou předchozích modelů.

Charakteristiky

Toto zařízení má poněkud působivou sílu. Hliníková podrážka s vysokou kvalitou poskytne maximální možnou hladkost broušení. Střecha je také vybavena ochranným pláštěm, které pokrývá buben a čepele, když je nástroj v klidu.

Charakteristiky

Ve středu našeho hodnocení je elektrická troska Rubir IE-5708M. Toto je nejsilnější model na našem seznamu. Tento faktor umožňuje jej používat jako plně naplněný stroj. Zařízení je také vybaveno hladkým startovacím systémem. Díky designu s podrobným nastavením, zaručené výměny nože a vylepšeného systému odstraňování čipů je zaručeno pohodlí a bezpečnost.

Charakteristiky

Elektrický ruban od amerického výrobce Dewalt je vyroben v jasně žluté barvě. Všechna ovládací tlačítka jsou umístěna přímo na rukojeti Ruban, což vám umožní pracovat s nástrojem pohodlnější pro operátora. Nástroj je také vybaven silným chlazením vzduchu, aby se zabránilo přehřátí motoru. Výrobce zaručuje stabilní provoz tohoto zařízení po dobu tří let.

Charakteristiky

Čestné sedmé místo v žebříčku je obsazeno nástrojem domácí produkce. Elektrická rhuna R-110st je vybavena taškou pro sběr hoblin a také zámkem spuštění klíče pro snadnou práci během dlouhodobé práce. Navzdory těmto výhodám si však mnoho kupujících stěžuje na nízkou kvalitu plastu, ze kterého se vytvářejí tělo a špatné nože.

Charakteristiky

Dále na našem seznamu je baterie Ryobi R18PL-0. Jeho rukojeť je oříznuta elastickým povlakem. Snižuje vibrace a při práci poskytuje větší pohodlí. Střecha je také vybavena paralelním důrazem na zvýšení přesnosti přísného. Souprava nezahrnuje baterii a nabíječku. Ten bude muset koupit samostatně.

Charakteristiky

Předposlední pozice v našem výběru byla zaujata společností HO 26-82 Metaloc Electric Back. Je vybaven patou pro ochranu rukou a zpracovaného povrchu před noži. Jeho životnost je rozšířena systémem hladkého sestupu, který neumožňuje mechanismy uvnitř zařízení opotřebovat. Tento model je relativně lehký (pouze 2,4 kg). Měli byste však věnovat pozornost úrovni hluku, protože během provozu dosáhne až 96 dB.

vybrat, dřevěné, dřevo

Charakteristiky

Uzavírá náš seznam Oasis Electric Shirts. Pogumovaná rukojeť zajistí pohodlí během používání, podešve vyrobená z slitiny hliníku zvýší spolehlivost nástroje. Kromě toho jsou na podrážce poskytovány tři slitiny ve tvaru písmene V pro pohodlné sečení okrajů. Zařízení však má řadu nevýhod. Zejména krátká šňůra (2 m) a vysoká hladina hluku 80 dB. Výrobce poskytuje záruku 12 měsíců pro tento nástroj.

Charakteristiky

Přísná šířka 82 mm
Hloubka přísnosti 3 mm
Spotřeba energie 900 wattů
Frekvence rotace (při volnoběhu) 16000 sv./min
Vzorek čtvrtiny tady je
Počet žlabů pro odstranění zkosení 3
Materiál podešví Hliníková slitina
Směr piliny okružní výlet

Výhody a nevýhody

Krátká šňůra, vysoká úroveň hluku, spínač pily je umístěn na přední rukojeti. Během práce můžete náhodně ublížit

Srovnávací tabulka

Umístěte hodnocení hodnocení/názvu hodnocení cenového rozpětí,
Nejlepší rozpočet elektrických rublů
Hammer RNK720A 88 ze 100 Od 3 889 do 9 773
BlackDecker KW712 90 ze 100 Od 3 419 do 5 536
Interskol R-82/650 92 ze 100 Od 3 143 do 4 484
Electric Pribble R-900 96 ze 100 Od 2 899 do 3 427
Oblíbená FPL-82 98 ze 100 Od 2 529 do 3 378
Vítězství R-82/975 96 ze 100 Od 2 450 do 3 031
KOLNER KEP 480 88 ze 100 Od 2 171 do 3 570
Instaral ers 17680 86 ze 100 Od 1 974 do 2 490
Nejlepší prémiové elektrické republiky
Makita KP 312 S 90 ze 100 Od 121 844 do 152 282
Milwaukee M18 BP-0 88 ze 100 Od 29 990
Makita 1911b 900 wattů 99 ze 100 Od 14 503 do 19 920
AEG BHO18BL-0 4935464988 90 ze 100 Od 14 392 do 16 860
Bosch Gho 26-82 D 0.601.5A4.301 90 ze 100 Od 13 651
Bosch Gho 12V-20 (0.601.5A7.001) 86 ze 100 Od 13 412 do 16 810
Dewalt DW680 94 ze 100 Od 12 760 do 13 535
Rebir IE-5708C 82 ze 100 Od 11 336 do 13 831
Elitech P 110 90 ze 100 Od 7 149 do 8 447

Na moderním trhu existuje mnoho modelů 2021 a 2022. V našem hodnocení jsme zahrnuli pouze nejzajímavější možnosti od nejlepších světových výrobců. Výběrem modelů jsme věnovali pozornost nejen charakteristikám, ale také recenzi uživatelů. Je známo, že společnosti jako Bison, Ryobi, Whirlwind, Enkor, Black a Decker používají úspěch.

Naše vrchol zahrnuje oba standardní modely pro provádění nejběžnějších prací a prémiových rubbanes určených pro profesionály, což vám umožňuje provádět práci rychle a nejefektivněji. Zvláštní pozornost by měla být věnována stavu řezacího nože. Koneckonců, nejen kvalita sklizně závisí na tom, ale také bezpečnost během provozu.