Jak nakrájet kov listů pomocí hackerské kresby

Vzdělávací prvek „Řezání kovu hackerskou pilou“ Výuka a metodologická příručka na toto téma

Prvky manuální zámky hackerské kresby, bezpečnostní předpisy při řezání ruční pivou, příprava hackerské kresby pro práci a správnou práci během práce, pravidla při práci s technikou řezání nože, nože.

Profese: elektrikář pro opravu a údržbu elektrického vybavení

Vybavení, materiály a pomocné nástroje:

Související vzdělávací prvky a příručky:

B.S.Pokrovsky. Práce na skříňky a sběr, Moskva „Akademie“ 2006

N.A.Makienko. Obecný kurz zámků, Moskva „Vysoká škola“ 1989

N.A.Makienko. Obecný kurz zámků, Moskva „Vysoká škola“ 1984

Ostře nazvané oddělení částí (mezery) od odrůdy nebo plechu

Manuální pila (SAW). Nástroj navržený pro řezání tlustých listů pásu, kulatého a specializovaného kovu, stejně jako pro řezání slotů, drážky, ořezávání a řezání polotovarů podél obrysu a dalších prací.

Plátno zámečnických návyků. tenká páska vyrobená z pevné oceli U10A a X6VF (jejich tvrdost HRCE 61. 64), na jehož okraji se používají zuby ABID. Každý zub je řezačka. Plátno by mělo být bezpečně upevněno v rámečku 5 s napětím šroubem 1. A zuby jsou směrovány na stranu,

HACKSALS s pevným rámečkem pro hackerskou klepé hadřík z jedné určité délky.

Hacksaw s posuvnou snímky, které umožňují upevnění hackerské květové látky s různými délkami.

Zatlačit koleno koleno se natáhne, dokud nýtek nevyjde z výřezu a přemístěn. Nýt je vložen do jiného výstřihu a kolena jsou narovnána

Stroj s mobilním držákem je čtverec s držadlem, podle kterého může být držitel přesunut a fixován ve správné poloze.

Před prací je pila pevně pevně stanovena v rukojeti (úroveň upevnění by měla odpovídat růstu práce). Poté vyberte čepel na pilu v souladu s tvrdostí, tvarem a velikostí řezaného kovu. S dlouhými pily se používají plátna s velkým nástrem zubů a s krátkým. s malými.

Ve štěrbině hlavy tak, aby zuby byly směrovány z rukojeti a ne k ní. V tomto případě nejprve vložte konec plátna do nehybné hlavy a upevněte špendlíkem, poté vložte druhý konec plátna do štěrbiny válcovacího kolíku a také upevněn kolíkem.

Vytáhnou plátno ručně bez velkého úsilí (použití kleště, svěrák atd. Je zakázáno.) rotací jehněčí matice. Zároveň se kvůli obavám z prasknutí plátna kvůli obavám z obličeje drží na dálku.

Pevně ​​natažené plátno s mírným zkreslením a mírně natažené. Se zvýšeným tlakem jsou příliš příliš mnoho. Stupeň napětí plátna je zkontrolován a snadno jej stiskne prstem; Pokud se plátno neohýbá, napětí je dost.

Během práce musíte vzít správnou funkční pózu:

Postavte se svěráku, položte levou nohu dopředu a položte nohy do úhlu.

Při řezání pomocí hackerské kresby by měla být pozorována přísná koordinace úsilí (vyvažování), která spočívá ve správném zvýšení lisu rukou. Pohyb hackerské kresby by měl být přísně vodorovný. Obě zatlačí na stroj oběma rukama, ale největší úsilí je vyvíjeno levou rukou a pravá je hlavně prováděna vrácením pohybu hackerské kresby.

Konzulus je držen se dvěma rukama během řezání. Pohyb hackerské kresby se provádí pouze rukama a případ zůstává nehybný. To vám umožní šetřit sílu a poskytuje vysoce kvalitní práci.

V procesu řezání se provádějí dva pohyby. pracovník, když se hackerská kresba posune vpřed od pracovníka a nečinná, když se hacksaní posune zpět, směrem k zaměstnanci. Když nečinní, netlačí hackerskou kloubu, v důsledku toho pouze zuby klouzají, a s pracovním pohybem oběma rukama vytvářejí lehký tlak tak, aby se hackerská klouta pohybovala rovně.

listů, pomocí, hackerské, kresby

Při práci s pivou je třeba dodržovat následující pravidla:

Pracujte s hackerskou kloubem pomalu, hladce, bez trhnutí, nedělejte více než 30. 60 dvojitých pohybů za minutu (pevná ocel. 30. 40, ocel střední tvrdosti. 40. 50, měkká ocel. Padesátka. 60); Rychlejším tempem je únava pravděpodobnější a navíc se plátno zahřeje a hloupé rychleji;

Řezání čtverce a kulatého prutu

Označte místo řezání na všech stranách součásti.

Obrobku je opraveno ve svěráku, takže rybářská linie pro řezání zastřihovače je nalevo, 15-20 mm od houby vice.

Místo budoucího řezu je mělký řez provedený trihedrálním souborem pro lepší směr hacksa.

Od sebe (dopředu), když je svah řezán, svah se postupně snižuje, dokud řez nedosáhne opačného okraje obrobku, pak je odříznut v horizontální poloze hackerské kresby,

S velmi hlubokými řezy je levá ruka přeuspořádána a nachází se na vrchol rámu.

Řezání potrubí pomocí hacksa. Trubka je označena, sevřená v paralelním zločinu v horizontální poloze a ohrožena ohrožena. Tenká potrubí a trubky s čistě zpracovaným povrchem jsou sevřeny ve svěráku mezi zvláštními dřevěnými překryvy. Při řezání potrubí je hackerská kvala udržována vodorovně a když řezají plátno, trubka je mírně nakloněna pro sebe.

V případě sevření je plátno odstraněno z řezu, otočte trubku od sebe o 45. 60 ° a pokračujte v řezu, mírně stiskněte na plátně. Pokud se hacksanka odstranila z rizik označení, potrubí se otočí kolem osy a na novém místě je ohroženo.

Peresnastka.Ru

Řezání kovu pomocí hackerské pily

listů, pomocí, hackerské, kresby

Řezání kovu pomocí hackerské pily

Nástroj pro manuální hackerskou pilu (SAW) navržený pro řezání tlustých listů pásu, kulatého a profilu kovu, stejně jako pro odříznutí slotů, slabin, řezání a oříznutí polotovarů podél obrysu a dalších prací. Manuální zámečnická pila se skládá ze stroje (rámu) a hackerské klepé látky. Na jednom konci rámu je nehybná hlava s stopkou a perem a na druhém konci je mobilní hlava s natahovacím šroubem a maticí (jehněčí) pro napínání plátna. V hlavách jsou sloty, ve kterých vkládají hackerskou pilu a připevněny kolíky.

Rozsah pro pily se vyrábí buď celek (pro list hackerské pily jedné určité délky) (zřídka). Buď klouzání, umožňující upevnění hackerské květové látky s různými délkami.

Zatlačit koleno koleno se natáhne, dokud nýt nevyjde z výřezu a přemístěn. Nýt je vložen do jiného výstřihu a kolena jsou narovnána.

Stroj s mobilním držákem se skládá z čtverce s držadlem, na kterém může být držitel přesunut a fixován ve správné poloze.

Čepel na pivě je tenká a úzká ocelová deska se dvěma otvory a zuby na jednom z žeber. Plápeny jsou vyrobeny z ocelových známek: U10A, P9, X6VF, jejich tvrdost HRC 61–64. V závislosti na účelu klipů na pivě se dělí do manuálního a stroje. Plátno je vloženo do rámu dopředu.

Velikost (délka) plátna manuální hacksa. Nejčastěji používané plátna pro hackerské pily pro manuální pily L délka l. 250. 300 mm, výška. 13 a 16 mm, tlusté H. 0,65 a 0, 8 mm.

Každý zub plátna hacksanky má tvar klínu (řezačka). Na zubu, stejně jako na řezačce, se rozlišuje úhel zadního úhlu a. Úhel směřování (3, přední úhel U a úhel řezání 5. A p y = 90 °; A p = 5.

Provozní podmínky čepele na pivě se liší od pracovních podmínek řezačky, takže hodnoty úhlů jsou další. Při řezání velké šířky kovu se získává řezy významné délky, ve kterých každý zub plátna odstraňuje žetony, které má vzhled čárky. Tyto hobliny by měly být umístěny do prostoru čipu, dokud se z řezu nevychází okraj zubu. Velikost prostoru čipu závisí na velikosti zadního úhlu A, předního úhlu zubu.

V závislosti na tvrdosti řezaného kovu může být přední úhel zubů hackerské kresby nulový, pozitivní nebo negativní.

Výkon řezání plátna pro pily s nulovým předním úhlem je nižší než plátno s předním úhlem větším než 0 °.

Pro snížení pevnějších materiálů se používají plátna, ve kterých je úhel směřování zubů větší, pro řezání měkkých materiálů, úhel směřování je menší. Plápeny s velkým úhlem směřování jsou více opotřebení.

Pro řezání kovů se používají hlavně hackerské plátno s roztečem 1,3. 1,6 mm, ve kterých je 17. 20 zubů na délku 25 mm v délce 25 mm. Čím silnější obrobek, tím větší by měl být zuby, a naopak, tím tenčí obrobku, tím menší by zuby hackerské kresby měly být menší. U kovů různé tvrdosti se používají plátna s počtem zubů: měkké kovy. 16, střední tvrdost tvrzená ocel. 19, litina, instrumentální ocel. 22, tvrdá, pás a úhlová ocel. 22.

Při řezání manuální pilou se by se měly zúčastnit nejméně dva nebo tři zuby (současně ořízněte kov). Aby se zabránilo rušení (sevření) plátna v kovu, jsou chovány zuby.

Warfing zubů plátna hacksan. To zabraňuje zaseknutí plátna v kontextu a výrazně usnadňuje práci.

V závislosti na velikosti kroků se kabeláž provádí na plátně a na zubu.

Hackerské látky s krokem p. 0,8 mm (také povoleno ke kroku 1 mm) by měly mít zapojení zubů podél plátna (vlny), t. E. Každé dva sousední zuby jsou ohnuty v opačných směrech o 0,25. 0,6 mm. Kabeláž se provádí ve výšce ne více než zdvojnásobená výška zubu. Krok kabeláže se provádí na základě 8s.

Plátno se zuby p. Nad 0,8 mm se šíří na zubu (vlnitý rozvod). Současně je rozvod s roztečům zubů odstraněn doprava a dva nebo tři doleva doleva. S průměrným krokem je jeden zub odstraněn doleva, druhý. doprava, třetí. nebere. S velkým krokem je jeden zub odstraněn doleva a druhý. doprava. Zapojení zubů se používá pro obrazy s krokem 1,25 a 1,6 mm.

Bodnuté plátno by mělo skončit ve vzdálenosti nejvýše 30 mm od konce.

Příprava na práci s pilou. Před operací je stroj na pivě (Hacksaw) pevně připevněn k řeznému materiálu ve vice. Úroveň montáže kovů ve svěráku by měla odpovídat růstu práce. Pak si vyberte hackerskou kloubu, v souladu s tvrdostí, tvarem a velikostí řezaného kovu.

S dlouhými řezy se odebírají plátna s velkým nástrem zubů a s krátkým. s malým roztečem zubů.

Plátno k pivě je instalováno v štěrbinách hlavy tak, aby zuby byly směrovány z rukojeti, a nikoli k rukojeti. V tomto případě je nejprve konec plátna vložen do nehybné hlavy a poloha je upevněna špendlíkem s čepem, poté vložte druhý konec plátna do slotu válcovacího kolíku a opravte jej špendlíkem s špendlíkem. Vytáhnou plátno ručně bez velkého úsilí (použití kleště, svěrák atd. Je zakázáno.) rotací jehněčí matice. Zároveň je kvůli obavám z prasknutí plátna kvůli obavám z obličeje držena vzdálená pila.

Peresnastka.Ru

Řezání kovů s nůžkami

Řezání kovů s nůžkami

Manuální Notnets se používají k řezání ocelových listů o tloušťce 0,5. 1,0 mm az nevolných kovů do 1,5 mm. Nůžky na ruce jsou vyrobeny z rovných a křivých řezacích čepelí,

V poloze špina čepele jsou manuální nůžky rozděleny doprava a vlevo.

Pravé jsou nůžky, ve kterých je zkosení na řezání každé poloviny na pravé straně. Pravé nůžky jsou řezány na levém okraji produktu ve směru ve směru hodinových ručiček.

Levice se nazývají nůžky, ve kterých na řezné části každé poloviny je zkosení umístěno na levé straně. Takové nůžky jsou řezány na pravém okraji produktu proti směru hodinových ručiček.

Při řezání listu pravými nůžkami je riziko na řezaném kovu po celou dobu. Při práci s levými nůžkami, abyste viděli riziko, musíte ohýbat řezaný kov levou rukou a přesunout ho pravou rukou, což je velmi nepohodlné. Proto je plech v přímé linii a podél křivky (kruh, zaokrouhlení) bez ostrých zatáček řezaný pravými nůžkami.

Nůžky jsou drženy v pravé ruce, zakrývají držadla čtyřmi prsty a přitlačují je na dlaň; Malý prst je umístěn mezi držadla nůžky.

Komprimovaný index, prsten a střední prsty jsou beztěkry, malý prst je narovnán a spodní rukojeť nůžky do požadovaného úhlu je odstraněna jeho úsilím. Drží list levou rukou (rýže. 2, b), podávejte to mezi řezacími hranami, nasměrování horní čepele přesně uprostřed okrajové linie, která by měla být viditelná při řezání. Potom stiskněte rukojeť všemi prsty pravé ruky, s výjimkou malého prstu, řezaný.

Na obr. 2, in, G ukazuje techniky provozu s nůžkami.

Pro přímočaré řezání kovu malé tloušťky se používají nůžky na ruce, jejíž jedna rukojeť se sevřuje ve svěráku.

Nonety Wrida se liší od manuálu ve velkých velikostech a používají se při řezání plechu do 3 mm tloušťky. Spodní rukojeť je pevně upřeněna v zámečnickém nebo připojeném (poháněném) na stole nebo na jiné tvrdé základně. Pro řezací list oceli do tloušťky 3 mm se používají stagnující nůžky na zabezpečení (rýže. 3, C).

Nůžky stolice jsou levné, během provozu vyžadují značné úsilí, proto se nepoužívají k řezání velké dávky plechu kovu.

Manuální malá velikosti výkonu Notnets. Inovátor a. N. Vasilyev vytvořil nůžky na malé velikosti pro řezací list do tloušťky 2,5 mm, tyče, šrouby (cvočky) s průměrem až 8 mm. Rozměry těchto nůžkach nepřesahují rozměry standardních nůžků pro řezání rukojeti jsou opraveny ve zlozvuku a pohánění rukojeti (pracující) je poháněna. Pracovní rukojeť je systém dvou postupně připojených pák. První páka, na jehož jednom rameni je pevná nůž, je připojena pomocí šroubu k rukojeti.

Druhé rameno páky, které je v běžných nůžkách s rukojetí, se zkrátí a končí závěsem nebo samotným správnou rukojetí. Koncový závěs rukojeti pomocí dvoustupňového odkazu je připojen k rukojeti. Tento systém pák zvyšuje řeznou sílu přibližně dvakrát ve srovnání s běžnými nůžkami stejných rozměrů. Nůžky jsou zaměnitelné a připojené k páčkám na tajných nýtch.

Tyto nůžky mají také zařízení pro řezání tyčí s průměrem až 8 mm. Zařízení má disky s otvory upevněnými na pákách nůžky a je to obyčejné nůžky, ale se speciálními tvarovými nožemi (tvrdými pouzdrami). Tyto nože jsou zaměnitelné a vloženy do diskového hnízda. Pro prořezávání šroubů (peří). Ve pouzdrách jednoho z disků je holler (několik vláken), který chrání vlákna šroubů přibližně.Řezání z drcení.

Nůžky s malým velikostí poskytují dobrou kvalitu řezu.

Nůžky páky se používají k řezání oceli na tloušťku 4 mm, hliníku a mosazi. až 6 mm. Horní závěsný nůž je poháněn z páky. Dolní nůž. nehybná.

Nože jsou vyrobeny z oceli U8 a ztuhnuté na tvrdost HR.C 52. 60. Řezání úhlů řezných obličejů 75. 85 °.

Před prací zkontrolují, zda jsou třecí části namazané, zda páka jde hladce, zda neexistuje mezera mezi řeznými hranami.

Při řezání kovu pravou rukou je rukojeť páky zabaleno a hladce se přesune do horní polohy, zatímco horní nůž 3 jde nahoru. Potom je list položen tak, aby ji levá ruka držela v horizontální poloze a řezací čára pro zastřihovač řezu byla v dohledu a shodovala se s čepelí horního nože. Ruka je spuštěna pákou s nožem dolů, dokud není řezána část kovu, poté je páka přesunuta do horní polohy. Potom mírně zvedli list 4. Levou rukou, propagujte jej ohrožený podél špina horního nože a opakujte metodu řezání, dokud se zcela neřeší. Nůžky poskytují řez bez promáčknutí, řezy podél okraje a dostatečnou přesnost.

Nůžky Flaim se široce používají pro řezání plechu 1,5-2,5 mm tloušťku s limitem pevnosti 450. 500 MPa (45. 50 kgf/mm2) (ocel, duralumin atd. D.). Tyto nůžky nařízly kov značné délky. Nůžky na páku mají litinovou postel a stůl, do stolu je zabudován nižší nehybný nůž a horní pohyblivý nůž se zakřivenou řeznou hranou je upevněn v nůž. Horní mobilní nůž má protiváhu, vyvažovací nůž s nožem.

Peresnastka.Ru

Řezání kolami, čtvereční a plechový kov

Řezání kolami, čtvereční a plechový kov

Kulatý kov malých sekcí je řezán ručními pilami a obrobky velkých průměrů jsou řezané na řezacích strojích, hnací pily, pily na disku a další stroje. Obrobku je pre.risk, pak se obrobku sevře v zámečníku v horizontální poloze a mělká vyvinutí mělké pily pro lepší směr pro lepší směr kliniky hackerské pily. Dříve je plátno namazáno olejovým kartáčem.

Po nainstalování hackerské kresby do řezu se segment vytvoří bez odříznutí řezané části. Breakdowing je povolen, pokud jsou konce obrobku podrobeny zpracování (založeno). V tomto případě jsou v tyčce prováděny řezy ze dvou až čtyř stran a poté se rozbijí držením ve svěráku nebo pomocí kladiva, které zasáhne lištu (obrobku je nainstalováno na podšívku).

Pro správný začátek řezu na nepřiměřeném obrobku v místě řezu položte palec levou rukou a plátno hackerské kresby sousedí blízko nehtu, hackna je držena pouze pravou rukou. Ukazováček této ruky je prodloužen podél rukojeti na boku. To zajišťuje stabilní polohu hackerské kresby během řezání.

Střih čtvercového kovu. Obrobka je upevněna ve svěráku a na místě budoucího řezu trihedrálním souborem se vyrábí mělký nápoj pro lepší směr hackerské kresby nebo je kov omyl. Na začátku operace je pila nakloněna na stranu sebe (dopředu). Když je svah řezán, sklon se postupně snižuje, dokud řez nedosáhne opačného okraje obrobku. Pak je obrobek řezán v horizontální poloze hackerské kresby.

Strupní materiál je racionálnější, aby neřekl na široké, ale na úzké straně. To však lze provést s tloušťkou pruhu větší než vzdálenost mezi třemi zuby plátna.

S velmi hlubokými řezy je levá ruka přeuspořádána a nachází se na vrchol rámu.

Řezání hackerskou kloubem s otočením plátna se provádí s dlouhými (vysokými) nebo hlubokými řezy, pokud není možné uvést řez na konec kvůli skutečnosti, že rám hackerské pily spočívá na konci obrobku a narušuje další řezání (rýže (rýže. 123, a). Zároveň změní polohu obrobku a narazili do něj z druhého konce, dokončili řezání.

Existuje však jiná metoda: řezaná hackerskou pivou, jejíž plátno se otočí o 90 °. Za tímto účelem je plátno přeuspořádáno v bočních slotech hlavy. V této pozici pramene pracují pečlivě, protože se zkreslením rozsahu hackerské kresby se může zlomit. Tímto způsobem je kov také podrobně řezán uzavřenými obrysy.

Řezání tenkého plechu a profilu kovu. Části, díly z tenkého plechu jsou sevřeny mezi dřevěnými tyčinky jednoho nebo několika kusů a nakrájeny dohromady s bary (rýže (rýže. 2, a).

Řezání zakřivených obrysů. Chcete.li rozřezat tvarované okno (díra) v kovovém (listu), vyvrtejte nebo odřízněte díru s průměrem rovným šířce plátna hackerské kresby nebo piliny. Poté, co prošel čepelí touto dírou, opravte ji do rámu a nakrájejte v daném směru (rýže (rýže. 2, B).

Velké štěrbiny jsou řezány běžnými pily s jedním nebo dvěma (v závislosti na šířce slotů) s plátny spojenými dohromady (rýže. 2, C).

Řezání profilovaného listu s rohovou grind

Rohový mlýnek je univerzální stavební nástroj.

Opravený disk na něm je snadné odříznout kovové trubky, kanál, jiné produkty. Perfektně prořízne zvlněnou desku, ale zahřívá ji na teplotu, při které ztrácí své protikorozní povlaky.

Aby nedošlo k oslabení profilovaných listů před chemickými reakcemi koroze, po prořezávání se provádí další zpracování sekcí.

Pro řezání profilovaných listů používejte rohový mlýnek nejtenčí diskutovací disk, který vyrábí pouze průmysl.

Práce s tenkými řezy, zahřívání malé části profilovaného listu. Je vhodné tuto sekci zkrátit o délku milimetru. Cut konec listu je pokryt speciálním lakem, který prodejní organizace nabízí na nákup, spolu s vlnitou deskou.

Používá se složení antikorosionů, totožné s továrním modelem.

Zaručuje integritu materiálu v jakékoli klimatické oblasti země.

Velmi progresivní metoda zajišťující prořezávání profilovaného listu, který není na krolelém systému, ale na Zemi.

Pokud oříznutí přímo na střeše, pak horké abrazivní částice poškodí hydraulickou nádrž, narušují tepelnou izolaci.

Kruhová pila

K řezání kovů se někdy používá kruhová pila. Pokud pracujete s vlnitou deskou, musí být zařízení zahrnuto při nízkých rychlostech. Jinak můžete poškodit polymerní povlak. Pro práci budete potřebovat partnera, který bude držet list. Mezi výhody tohoto nástroje lze zdůraznit, že práce se provádí bez vytápění, ochranný povlak na profilovaném listu, který nezkazíte. Nejlepší je použít hliníkový kruh.

Chcete.li vytvořit rychlou práci s kruhovou pilou, musíte připravit vzor překližky. Droove není v tomto listu vyříznuta. Bude to druh obrobku, který vám umožní zachránit galvanizovaný nebo polymerní povlak na listu. Vynikajícím nástrojem pro řezání kovu je dvě pila. Na rozdíl od rohových brusky nezanechává žádnou roztrhanou hranu a funguje mnohem tišší. Bohužel ne každý pán má podobný nástroj.

Disco pila podélného úhlu pily ostření zubů

Materiál a vlastnosti karbidových zubů

V ruských pilách se v roli řezání desek používají speciální wolframové slitiny značek (6, 15 atd. Obrázek znamená procento kobaltu). 6 má tvrdost 88,5 hra, 15. 86 HRA. Zahraniční domácí výrobci používají své slitiny. Tvrdé slitiny spočívají v hlavním karbidu wolframu kobaltu. Vlastnosti slitiny závisí nejen na jejím chemickém složení, ale na velikosti zrnu karbidové fáze. Čím menší je zrno, tím vyšší je tvrdost a tvrdost slitiny.

Posílejte karbidové desky na disk s vysokou teplotou. Materiál pro pájení se s největší pravděpodobností používá stříbrné pájky (PSR-40, PSR-45), v nejhorším případě. Páječky mědi (L-63, MNMC-68-4-2).

Geometrie karbidových zubů

Forma rozlišuje mezi následnými typy zubů.

Obvykle se používá v pilách pro podélné rychlé řezání, na kterém na kvalitě moc nezáleží.

S levým a pravým úhlem sklonu zadní roviny. Zuby s různými úhly sklonu se navzájem střídají, proto se nazývají střídavě, škrában. Toto je nejběžnější forma zubu. V závislosti na velikosti úhlů ostření, pily se střídavě se zubní zub používají k vidění různých materiálů (dřevo, dřevo kus plastmass). Jak v podélném, tak příčném směru. Pily s velkým úhlem nakloněné roviny se používají jako subkutánní při řezání desek s bilaterální laminací. Jejich použití se vyhýbá potahovacím čipům na okrajích řezu. Zvýšení úhlu zkosení snižuje řeznou sílu a snižuje nebezpečí čipů, ale zároveň snižuje odpor a sílu zubu.

Zuby mohou být nakloněny nejen zadní, ale také přední rovinu

Funkce těchto zubů je relativně pomalá rychlost řezných okrajů ve srovnání s střídavě sklouznutými zuby. Obvykle se používají v kombinaci s rovným zubem.

Stopa, který se střídá s posledně jmenovaným a mírně se tyčící, lichoběžní zub provádí černou pilu

, A rovně, sledujte ho. Dokončit. Pily se střídavými rovnými a lichoběžníky se používají pro řezací desky s bilaterální laminací (dřevěná deska, deska na dřevěné vlákno atd.), stejně jako pro řezání plastů.

Pily s kuželovým zubem jsou pomocné a používají se ke snížení spodní vrstvy laminátu a chrání ji před žetony, když prochází hlavní pila.

Ve velké většině případů mají přední plochy zubů plochý tvar, ale existují pily s konkávní přední linií. Používají se pro dokončení příčného řezání.

listů, pomocí, hackerské, kresby

Ostření úhlů zubů

Hodnoty úhlů ostření jsou určeny účelem pily. T.E. Ty pro řezání, jaký materiál a jakým směrem je zamýšlen. Pilas pro podélné pily mají relativně velký přední úhel (15 °.25 °). V pile příčné pily se úhel γ obvykle pohybuje od 5-10 °. Univerzální pily určené pro příčné a podélné řezání mají průměrnou hodnotu předního úhlu. Obvykle 15 °.

Jsou určovány nejen směrem k pile, ale také tvrdostí řezaného materiálu. Čím vyšší je tvrdost, tím méně přední a zadní úhly (méně k zubu je méně).

Přední úhel může být nejen pozitivní, ale také negativní. Pily s tímto úhlem se používají pro řezání nelzevných kovů a plastů.

Řezání kolami, čtvereční a plechový kov

Manuální pila se obvykle používá k řezání tlustých listů, pruhu, kulatého a profilu kovu, jakož i pro řezání drážky, slotů v hlavách šroubů, ořezávání polotovarů podél obrysu atd. Str. Skládá se z stroje na pilu / (rýže. 59, a), natahovací šroub s jehněčí maticí 2, rukojeť 6 a hackerskou pivou 4, která je vložena do slotů hlav 3 a je připojena s kolíky 5.

Stroje na pily se dodávají ve dvou typech. solidní

(rýže. 59, a) a klouzání, což vám umožňuje instalovat hackerské květové látky různých délek.

Velikost (délka) plátna manuální hacksa. Nejčastěji používané hackerské látky jsou dlouhé 250. 300 mm,

S výškou 13 a 16 mm, 0,65 a 0,8 mm tlustý.

Napětí hackerské kresby ve stroji by mělo být upraveno. Mírně natažené plátno během řezání je ohromeno, proč lze zuby malovat a pak se plátno může zlomit. Příliš pevně natažené plátno během operace se může také proniknout z malé zkreslení, když se hackerská kresba pohybuje.

Klipy na piwa, v závislosti na účelu, jsou rozděleny do manuálního a stroje. Manuální plátna jsou vyrobena z ocelových stupňů U10, U10A, U12, U12A a obráběcích strojů. od ocelí značek P9 a SHH15. Na spodním okraji plátna po celé délce jsou zuby řezány. Každý zub hackerské látky má tvar řezacího klínu. Na zubu plátna hacksanky, stejně jako na zubu zubů, se rozlišují následující úhly (rýže (rýže. 59, b): Zadní úhel A, úhel směřování P, přední úhel u a úhel řezání 5.

Pracovní podmínky hackerské kresby se liší od pracovních podmínek sekáče a řezačky, takže zde je nutné vzít další hodnoty úhlů.

Při řezání materiálů velké šířky se získá sloty významné délky, ve kterých každý jednotlivý zub plátna odstraňuje žetony, které má vzhled čárky. Tyto hobliny by měly být umístěny mezi dvěma sousedními zuby v prostoru čipu, dokud špička zubu nevyjde ze slotu.

Hodnota prostoru čipu závisí na velikosti zadního úhlu A, předního úhlu zubů £.

Úhel směřování P musí zajistit dostatečnou sílu zubu, aby se překonal odpor řezání materiálu a zároveň se nezlomil. Obvykle se tento úhel odebírá rovnající se 60 °; s tvrdšími materiály je velikost úhlu o něco větší. Přední úhel má rozhodující účinek na proces tvorby hoblin. Pro zuby hacků-

Voskové plátno se obvykle odebírá z 0 (pro pevné kovy) do 12 ° (pro viskózní kovy). Krok zubů pro měkké a viskózní kovy (měď, mosaz) 1 mm, pro materiály (ocel, litina) 1,3 mm; pro měkkou ocel 1,6 mm. V praxi manuálního řezání kovů se použije hlavně plátno na pivě s krokem 1,3-1,6 mm, ve kterém je 17–20 zubů na délku 25 mm. Čím silnější je řezaný obrobku, tím větší by měly být zuby, a naopak, čím tenčí obrobku, tím menší by zuby hackerské kresby měly být menší.

Při řezání manuální pilou se by se mělo zúčastnit nejméně 2-3 zuby (současně řezaný kov).

Aby se snížilo tření, hackerské plátno proti stěně řezaného kovu je její zuby zředěny různými směry. V závislosti na velikosti kroku £ (rýže. 59, a) Zapojení zubů se provádí jinak. Zuby s velkým krokem se ohýbají po druhém doprava a doleva (rýže. 59, C); Zuby s průměrným krokem se ohýbají vpravo a doleva a třetí není ohnutý. Dva zuby jsou ohnuty ve dvou. Tři doleva a dva nebo tři doprava, zatímco se vytvoří zvlněná rybářská linka pro zastřihovač nebo tzv. Vlnité zapojení (rýže (rýže. 59, D).

Zapojení pochvy by mělo skončit ve vzdálenosti nejvýše 30 mm od konce.

Hackerské látky s vlnitým kabeláží jsou méně produktivní a rychleji se opotřebovávají. Velikost rozvodu na stranu by měla překročit tloušťku plátna o 0,2-0,5 mm.

Tkanina pro ruční pily vytvářejí různé délky 1, 12-15 mm široké a tloušťku 0,6 až 0,8 mm. Nejoblíbenější by měl být považován za plátno 250-300 mm dlouhé.

Techniky řezání kovů s manuální pilou

Než budete pokračovat v řezání kovu, musíte si vybrat plátno na hackerské pivě v souladu s tvrdostí, tvarem a velikostí řezaného materiálu.

Je nutné opravit plátno ve stroji na pivě tak, aby špička zubů byla směrována dopředu podél hackerské kresby; Napětí plátna ve stroji na pivě by mělo být upraveno. Když začnete pracovat s pivou, měli byste pevně opravit řezaný materiál ve svěráku. Úroveň montáže kovů ve svěráku by měla odpovídat růstu práce. Pak postavte před svěrák biče. E. V úhlu 45 ° k axiální linii zlozvyku (vzdálenost mezi svěrákem a tělem pracovníka by měla být 150-200 mm). Na základě levé nohy, vystavené trochu vpřed, musí být pravá pravá položena ve vztahu kleva v úhlu 60–70 ° při práci by mělo být tělo rovné. Hacksael musí být odebrána pravou rukou, jak je znázorněno v rýži. 60, a a levou rukou. na přední straně hackerské kresby, aby ji vyvážil a získal stabilní pohyb během řezání (rýže (rýže. 60, b). Při řezání by měla být pila uchovávána v horizontální poloze. Musíte pohnout hackerskou kloubem, aniž byste ji škubali, lehce přitlačit oběma rukama při pohybu vpřed. Obecně se uznává, že tlaková síla by měla odpovídat asi 1 kg na 0,1 mm tloušťku plátna. Na konci řezání by měl být tlak uvolněn.

Normální délka hackerské kresby by měla být taková, aby přibližně 2/z její délky, a to nejen střední část plátna.

Rychlost pily závisí na tvrdosti řezaného materiálu a v průměru je od 30 do 60 dvojitých pohybů za minutu. Aby se snížilo tření proti stěně řezného obrobku, mělo by být plátno pravidelně mazáno tlustým tukem nebo minerálním olejem.

V procesu provozu plátno s pivou někdy „vede“ na stranu značení; Nemělo by být narovnáno, protože je možné poruchy nebo malba. V tomto případě je lepší začít řezat obrobku z opačné strany.

Techniky pro práci jako zámečník

Řezání kovu

Řezání kovu sekáčkem

  • Stiskněte kovový obrobek ve svěráku tak, aby rybářská linie pro zastřihovač řezu byla rovnoběžná s houbami a o něco vyšší než oni.
  • Nasaďte brýle a poté položte dlát na řezanou linii na jednom konci obrobku a nakloní dlát o 30 °.
  • S jistotou zasáhnout sekáč kladivem. Během následných tahů mírně nakloňte řez.
  • Pokračujte ve stávce a postupně se pohybujte na vrcholu svěráku.

Dokončení obdélníkového výřezu

Po řezání bočních okrajů výřezu položte obrobek na masivní kovovou desku nebo na pracovní stůl s kovovou deskou.

Dokončení obdélníkového výřezu