Elektrický šroubovák přestal pracovat na tom, jak zkontrolovat multimetr

Jak zkontrolovat nabíječku pro elektrický šroubovák o multimetr

Nejzranitelnější částí elektrického šroubováku je baterie. Baterii můžete zkontrolovat sami s multimetrem (tester). S tím se s ním měří síla přímého proudu a napětí v voltech. Jak zkontrolovat baterii elektrického šroubováku multimetrem. popište v článku.

Baterie je zařízení uspořádané jako zdroj přímého proudu, který se přenáší z baterií. Při nabíjení baterie se naopak energie hromadí v systému.

Struktura baterie v elektrických zařízeních má stejné prvky:

Energie baterií se hromadí a přenáší se kvůli jejich sekvenčnímu spojení navzájem. Charakteristický rys „plechovek“: stejné velikosti a napětí jednotlivých prvků.

S rozpadem baterie elektrického šroubováku zpravidla vychází pouze jedna nebo více baterií z objednávky.

Kromě baterií ovlivňuje poškození kontaktů práci baterie. Napájení umožňují zařízení získat nabíjení a dát energii. Senzor teploty chrání elektrický šroubovák před přehřátím. A poplatky za úroveň servisního drátu ve všech prvcích.

Kromě toho typ baterií ovlivňuje práci zařízení.

Příčiny poruch elektrického šroubováku

Oprava zařízení musí být nejčastěji prováděna v souvislosti s výskytem různých poruch, které jsou charakteristické pro levné zařízení a drahé. Mezi nimi vyniká:

S rozpadem elektrického šroubováku je hlavním procentem poruch baterie.

 • Neúspěšná baterie.
 • Zlomené tlačítko pro zapnutí zařízení.
 • Spálená kotva.
 • Přítomnost píšťalek a různých vrzání během práce.
 • Vylepšené poklepávání na upínací kazetu.
 • Neschopnost regulovat revoluce elektrického šroubováku.
 • Nedostane se žádné přepínání obráceného elektrického šroubováku.
 • Motor zařízení nepřestává se točit po deaktivování elektrického šroubováku.
 • Přístroj je zapnut na zlomek vteřiny, následuje trhnutí.

Zvažte rysy eliminace každé z těchto chyb.

Typy baterií

Baterie v baterii fungují na základě elektrolýzy. proces rozpadu a obnovy molekul, během nichž se vytváří energie. Zahájit proces anody a katody.

Lithium-ionická

Najdete je označením lai-lon. Vážené, spolehlivé a vysoce kvalitní baterie se používají mezi předními výrobci opravárenských zařízení, včetně Makita nebo Bosch. V procesu práce se lithium rozpadne na ionty, což určuje název. V lithiových bateriích není vytvořen „paměťový efekt“ a vydrží více cyklů nabíjení.

Lithium-iontové baterie

Nikl

Nikl je indikován v kombinaci s kadmiem ni-CD (nikl-cadmium) nebo ni-mh (kovový hydrid). Používají se nejen v šroubováku, ale také v mobilních telefonech a domácích spotřebiči. Mají velkou kontejner, ale rychle se hromadí schopnost samoobsluhy. Ale nebojí se chladného počasí a jsou vhodné pro skladování ve propuštěné formě.

Baterie niklu-kadmia

Vést

Jsou nejnižší popularita, protože mají malý kontejner a mohou být škodlivé pro zdraví. Hlavním prvkem je PBO2. Dosud jsou však používány, nejčastěji v neinterrupcích a autech. Modely olova jsou známé schopností odolat těžkým zatížením a trvanlivosti.

Baterie a baterie

Co lze opravit vlastními rukama

Nejčastěji, v elektrickém šroubováku jsou tyto části a uzly, které během provozu zažívají nejvyšší zatížení. Pokud se podíváte na interní zařízení šroubováků, uvedené na fotografii, je zřejmé, že nástroj se skládá ze čtyř hlavních uzlů:

Z uvedených částí elektrického šroubováku je některá ze součástí vystavena skutečným opravám, s výjimkou baterie. Plastové pouzdro a síťová šňůra, upevnění baterie se prakticky nezlomí, pokud nástroj nevypustíte z velké výšky. Ale i v tomto případě lze opravit trhliny provést polyuretanový nebo epoxidový lepidlo a šňůra je jednoduše nahrazena. Pokud je trhlina více než 4 cm, pak podél okrajů poruchy je třeba vyvrtat dvě řady otvorů vrtákem a utáhněte se tenkým ocelovým drátem. Tato metoda obnovení případu Power Tool, navzdory barbarskému vzhledu, poskytuje sílu na úrovni nového.

Jakékoli pokusy o opravu baterie elektrického šroubováku obvykle končí selháním nabíječky nebo motoru

Oprava elektrického šroubováku začíná demontáží pouzdra. Chcete.li to provést, musíte odšroubovat několik šroubů, po kterých je bydlení elektrického šroubováku rozděleno do dvou polovin, což otevírá přístup ke všem hlavním uzlům elektrického nástroje pro opravu.

Expresní testovací metoda: Změřte u na bateriích baterie

Tato metoda je ještě jednodušší, ale díky své pomoci můžete vytvořit primární představu o tom, zda je baterie v pořádku. Pokud udržíme měření u bez připojení zatížení, dostaneme indikátor rovnající se nástroji „Idle“.

Pokud je „nečinné“ napětí menší, než je uvedeno, znamená to, že ve spojení, které selhaly a je třeba jej vyměnit, existují „banky“. Snížení nečinného napětí může také znamenat, že baterie není plně nabitá.

Zkontrolujte indikátory při zatížení

To znamená, že během toho, jaké časové období bude baterie elektrického šroubováku, zkontrolujeme, pokud bude k němu připojeno další zatížení. například elektrická žárovka bude zcela vypuštěna.

elektrický, šroubovák, zkontrolovat, multimetr

Musí být vybrána úroveň zatížení se zaměřením na výkon baterie. Pokud není uvedeno v provozních pokynech, měl by být vypočítán nezávisle. Bude rovna polovině proudu proudu daného baterií během práce vynásobené proudem aktuálního zdroje

Chcete.li odstranit hodnoty baterie, musíte se připojit k lampě přes ampérmetr a samotné indikace jsou odstraněny voltmetr. Doba připojení je dvě až tři minuty, po kterých měříme u. Pokud je to menší než 12,4 voltů, některá „banka“ rozhodně selhala. Významné snížení jasu žárovky může také naznačovat poruchu baterie. Pokud to rychle vyjde za dvě až tři minuty, baterie je jasně mimo objednávku a její kapacita je velmi malá.

Metodika pro stanovení poruchy baterie elektrického šroubováku

Pokud rozebíráte tělo baterie elektrického šroubováku, pak uvnitř můžete detekovat postupně připojené živiny. Ve většině situací je provozní napětí elektrického motoru 18 voltů, které se skládají z 15 plechovných baterií v krytu baterie. Zpravidla nejsou zjištěny některé vnější známky zhroucení. Proto je pán čelit úkolu správně určovat odkaz ve stávajícím řetězci, který ztratil energetickou intenzitu.

Výkon celé baterie ztratí svou účinnost i v této situaci, pokud má systém alespoň jeden prvek, který ztratil svou kapacitu. Všechny prvky živin však nemohou selhat. Poté, co správně objevili neefektivní prvky, mohou být buď nahrazeny nebo vráceny do provozovatelnosti použitých baterií. Jinými slovy, existují metody oživit výživové prvky.

Praktická aplikace zpravidla našla zpravidla, aby se přesně určila poruchu baterie, dvě hlavní metody:

 • Identifikace vadných bloků při použití testeru (multimetr);
 • Identifikace vadných dodávkových prvků v systému pomocí zatížení

Zvažte, jak tyto metody fungují v praxi.

Eliminace mechanických poruch

Mechanické poruchy elektrického šroubováku zahrnují poruchy rohatky, převodovku a kazetu aparátu.

elektrický, šroubovák, zkontrolovat, multimetr

Oprava chrastítka

Pokud rohatka nefunguje na elektrickém šroubováku, bude nutné jej odpojit od převodovky pro vyhledávání chyb. Někdy jsou ve spojce instalovány speciální tyče, které regulují sílu, a v některých zařízeních jsou místo prutů nainstalovány 2 kuličky v každé díře. Jsou lisovány pružinou, která při utahování nastavovacího kroužku stiskne na koule.

Ve většině případů je oprava chrastítka elektrického šroubováku vyčistit jeho komponenty ze znečištění a při použití nového maziva.

Oprava převodovky s elektrickým šroubovákem

Pokud je v převodovce slyšet neobvyklý hluk hluk, nebo dojde k rotaci vřetena s trhnutí.

Životy jsou nejčastěji rozbité, pokud jsou vyrobeny z plastu (používané v levném přístroji). Pokud by se to stalo, pak jsou vystaveny náhradě.

Na další fotografii můžete vidět zařízení reduktoru.

Důvod, proč se vřeteno netočí, když se motor netočí, může být v těle převodovky opotřebení plastových zubů.

Pro obnovení výkonu mechanismu je nutné rozebírat převodovku (je lepší vyfotografovat proces demontáže) a zašroubovat malý šroub k požadovaným velikostem namísto opotřebovaných zubů. Místo, kde nainstalujete šroub, musíte klepnout. Mělo by to být přísně naproti plastovému zubu umístěné na vnitřní straně těla.

Udělejte takové značení na zadní straně pouzdra, naproti prvnímu.

Dále vyvrtejte otvory na označených místech.

Otočte šrouby požadované délky do těchto děr, dříve zaseknuté, aby byly na stejné úrovni s ostatními plastovými zuby. Po montáži šroubů můžete sestavit převodovku s aplikací požadovaného množství mazání na ozubením. Oprava převodovky s elektrickým šroubovákem lze považovat za úplnou.

Oprava rychlé zabalené kazety

Chcete.li začít opravit tuto jednotku, musíte nejprve odstranit kazetu z elektrického šroubováku Jak odšroubovat výše popsanou kazetu s rychlou zabalení.

.

Příčinou poruchy může být zpracované vlákno na matici, upínací pěst nebo zpracované zuby na pěsti samotné. Chcete.li to zajistit, budete muset rozebrat kazetu.

Demontáž a opravy kazety elektrického šroubováku se provádí následovně.

  Je nutné klepat kladivem na díl vyčnívající ve středu

elektrický, šroubovák, zkontrolovat, multimetr

Vlákno může být také vyškoleno na pěsti, které musí být jako matice vyměněny. Pokud však nenajdete potřebné podrobnosti, abyste je změnili, bude vyžadována úplná výměna kazety. Při sestavování kazety pěst je nutné instalovat na stejné úrovni, v komprimovaném stavu, po kterém je oblečená matice sestávající ze 2 polovin, a poté je celá struktura umístěna do případu. Když je porucha odstraněna, můžete sestavit elektrický šroubovák.

V praxi je hledání náhradních dílů pro kazetu nepříjemnou záležitostí. Je snazší koupit novou upínací kazetu, protože její cena není tak vysoká, do 300