Kterou řetězovou pilu si vybrat pro sběr dřeva

Kterou řetězovou pilu si vybrat pro sběr dřeva. Husqvarna 365-18

Makita EA 3202 S 40 b

Domácní pila s rychlým startovacím systémem Easy Start, systém hasických vibrací a automatickým mazacím systémem důležitých uzlů.

 • Funkce studeného startu. snadno začíná za různých povětrnostních podmínek.
 • Relativně tichý zvuk během práce.
 • Vzdálená hmotnost. s jistotou drží v rukou.
 • Mechanismus jarního anti.vibrace poskytuje téměř úplnou absenci návratu během provozu.
 • Citlivé senzory zpětné rány. Když k tomu dojde, pila okamžitě zastaví a blokuje řetězec.
 • Velká palivová nádrž. Přebytečné čerpací stanice jsou dostačující k provádění každodenní práce.
 • Nastavitelné přívod mazání oleje.
 • Nativní benzínové hadice mohou skočit. ošetřeno náhradou.
 • Při práci v horizontální poloze může letět obvod. klíč k jeho instalaci musí být uchováván s vámi.
 • Nestandardní instalace řetězce. vyžaduje určitou dovednost.
 • Je nepohodlné snížit konec. je obtížné provést přesný řez.
 • Je nutné si zvyknout na systém ochrany před zpětným úderem. ze zvyku pily se může stát bez vzniku nouze.
 • Přední hvězdička je přivařena k bubnu spojky. pokud je nutné jej vyměnit, zvyšuje to náklady na opravy.

Dobře vyrobený nástroj pro provádění stavebních materiálů pro domácí úkoly a střelbu z tenkých (až 20-30 cm v průměru) stromy. Díky nízké hmotnosti je pila pohodlná při práci vyžadující mobilitu, například prořezávání větví.

Partner P340S

Podle této značky v Číně se vyrábějí řetězové pily Husqvarna. jeden z uznávaných vůdců v tomto odvětví. V charakteristikách domácnosti je nástroj vybaven automatickým mazivem obvodu, uzamykacího systému s reverzním dopadem a anti.vibračními pružinami.

 • Přítomnost primeru pro usnadnění začátku.
 • Malá váha. v případě potřeby, na nějakou dobu můžete vidět na natažených pažích.
 • Malá spotřeba benzínu a oleje
 • Kvalita montáže obecné kvality. Pociťuje se jak v práci, tak v skladování. šmouhy oleje a podobné problémy nejsou zaznamenány.
 • Velký výběr komponent. můžete si zakoupit v maloobchodě nebo objednávce přes internet.
 • Samotný pohodlný design je vybaven podrobnými pokyny.
 • Dobrý poměr ceny za předpokladu, že byl použit účelem.
 • Zadní kryt a potrubí napájení oleje na řetězci jsou špatně chráněny před zásahem piliny. během dlouhodobé práce musí být tato místa vyčištěna.
 • Neexistuje žádný senzor hladiny oleje a benzín. musíte navigovat „okem“.
 • Špatná ochrana před vibracemi. Kromě dopadu na ruce ovlivňuje šroubové klouby držadla. musí být pravidelně vytaženy.
 • Řetěz, který je zahrnut, je vhodné okamžitě vyměnit.
 • Vzduchový filtr je často ucpaný.
 • Existuje pouze řetěz a klíč pro jeho napětí.
 • Nezapomeňte revidovat hadici napájení oleje do řetězce. může být přenášena během montáže.

Výrobce je umístěn výhradně jako nástroj pro domácnost pro krátkodobé podnikání. Majitelé poznamenávají, že při správném používání pily je schopen sloužit déle než jeden rok bez stížností.

Hitachi CS 33 EB

Model „čipu“ je systém pro snižování síly a počtu výfukových plynů, což navíc snižuje spotřebu paliva.

 • Systém světla začínajícím motorem-po běhu, je spuštěn od prvního nebo druhého škubnutí škrticí klapky.
 • Malá hmotnost 4,2 kg vám umožní pracovat pohodlně i na nepříjemných místech.
 • Dobře.Touty.out Anti.Vibrační mechanismus.Kromě váhy samotné pily nic nefunguje.
 • Celkový poměr ceny i pro model domácnosti.
 • Aplikace technologie pro snižování výfukového plynu z motoru je příspěvkem k zachování ekologie a další pokles vibrací.
 • Kvalita komponent-majitelé této viděla poznamenat, že pro ně pracuje 5-8 let.
 • Vyvážené těžiště.

Výběr odborníka

Echo CS-4200S-15. 1890 w/2.57 l.S

Vynikající možnost pro dřevěné soubory. Vypořádá se nástroj s odpadky světelné konstrukce. Řetězová pila je docela lehká, je snadné ji ovládat. Japonské shromáždění je považováno za jeden z nejlepších materiálů s vysokou kvalitou to potvrzuje. Jednou z hlavních výhod je nedostatek problémů se spotřebním materiálem. Zařízení se nezasahuje, nesklízí se, začíná okamžitě.

Pneumatika délky 38 cm a spolehlivý motor s 1890 W pomáhá poskytovat vysoký výkon. Pro spolehlivější fixaci pily v nástroji je poskytnut zubní důraz.

Uživatelé řetězových pilovačů mají vždy dotazy ohledně začátku práce: motorové pily nejsou vždy spuštěny poprvé. Okamžitě je také poskytnut systém světla a vyhřívaný karburátor vám umožňuje poskytnout ho i v chladném počasí. Rychlost práce je dosažena, včetně díky automatickému mazacímu systému obvodu a brzda inerciálních obvodů zajišťuje bezpečnost během provozu. Poskytuje také blokování od náhodného začlenění.

Charakteristiky

Model od známého výrobce tohoto druhu nástrojů. Podle uživatelů je vhodný pro dřevěné soubory, vhodné pro stavební práce. Řetězová pila je zahájena od poloviny obratu. Díky lehkému začátku, když začínáte, nemusíte vyvinout velké úsilí. Podrobnosti o mechanismu jsou spolehlivé, můžete snadno odstranit pneumatiku, vyčistit ji a vrátit ji zpět.

Charakteristiky

Silná a mocná pila. Svou práci vykonává s vysokou kvalitou, pily absolutně všechno a dokonce i led. Kupující si nestěžují na poruchy mechanismů. Na tomto modelu je mnohem pozitivnější recenze než negativní. Model začíná od první nebo podruhé. Pokud si na to zvyknete, nebudou žádné problémy.

Charakteristiky

Pila, která se liší, nikoli největší cena na trhu. Zařízení však funguje správně. Začíná téměř okamžitě, se správným nastavením napájení se dobře vyrovnává i se silnými protokoly. V sadě je řetězec dobré kvality. Mezi funkcemi patří brzda obvodu, která během používání přispívá k větší bezpečnosti.

Charakteristiky

Řetězová pila má vysokou energii. Podle uživatelů má příjemné a pohodlné spuštění. Zařízení funguje spolehlivě a efektivně, během práce se nezasahuje. Nastavení obvodu je velmi pohodlné, čištění filtru také nezpůsobuje problémy. Pily protokoly s průměrem až 50 cm, s intenzivním používáním funguje rychle a je připraven se vyrovnat s velkým počtem palivového dříví nebo jiného řeziva.

Charakteristiky

V této řetězové pile je dost plusů. kvalita materiálů, montáže, napájení, nastavení řetězce na boku. Řetězec zahrnuje spolehlivé, náhrada nevyžaduje. Majitelé takového přístroje všimněte si ekonomické spotřeby paliva. Zařízení bylo vyrobeno v Německu, kde mohou vytvářet kvalitní nástroje. Dokonce navenek model vypadá solidní. nic se nehýbe, zdá se spolehlivé.

Charakteristiky

Tento model je v dobrém účtu uživateli. Vyznačuje se silnou a spolehlivou prací a skutečností, že začíná bez problémů. Motor je dva.Stroke, s chlazením vzduchu. Ergonomická a bezpečná rukojeť přispívá ke pohodlí práce a nastavitelné automatické olejové čerpadlo s pružinový systém pro zhasnutí vibrací. snižování zátěže na rukou operátora pro pohodlnější provoz.

Charakteristiky

Jedna z nejdostupnějších tržních možností. Nástroj je umístěn jako domácnost, také vhodný pro jakoukoli zahradu s mírným používáním. Nastavení řetězové pily je dobré. řetězec, pneumatika, ochranné pouzdro, palivové nádoby, klíče a soubor. Jak poznamenávají uživatelé, za své peníze je model perfektní.

Charakteristiky

Babakers mají dobrý výkon. To je slyšet zvukem a lze jej vidět výsledkem. Lze jej použít jak v domácích pracích, tak i vzít s sebou do přírody, kde například musíte získat palivové dříví. Vibrace jsou nízké. Ano, možná to není univerzální aparát na trhu, ale pro použití v profesionálních záležitostech řeziv se to hodí.

Charakteristiky

Model se vyznačuje malými spotřebu paliva, což uživateli umožní ušetřit peníze. Je to lehké a pohodlné v provozu. Skvělá řetězová pila je vhodná například k čištění místa z malých stromů a rostlin. Pomůže to skvěle při sklizni palivového dříví na zimu. Začíná to bez problémů.

Charakteristiky

Další zajímavý model v našem žebříčku. Je vhodný pro obě domácnosti i pro výrobní podmínky. Pila lze bezpečně použít v nábytkovém semináři a velmi intenzivně. S nejsilnějšími stromy, bude také dokonale zvládnout. Basil je také vhodný pro sklizeň palivového dříví. Řez jde bez úsilí a tlaku.

Charakteristiky

typ motoru benzín
Napájení 2100 w / 2.85 l. S.
Krok řetězce 0.325 palců
Délka pneumatiky 45 cm
Rychlost otáčení 13500 ot / min
Kapacita motoru 49.3 metry krychlových. Cm
Kapacita palivové nádrže 0.55 l
Kapacita olejové nádrže 0.26 l
Úrověn hluku 116 db
Váha 5.2 kg (bez pneumatiky a řetězu s prázdnými nádržemi)
Záruka 1 rok

Top-5 nejlepších řetězových pilovačů za cenu, kvalitu a spolehlivost za rok 2021

Pokud neplánují používat řetězovou pilu příliš často, nemá smysl koupit příliš drahý profesionální model. Mnoho značek má docela hodné kvality zařízení, které jsou realizovány s velmi demokratickou hodnotou. V roce 2021 uživatelé připisovali do této kategorie čtyři modely.

kterou, řetězovou, pilu, vybrat, sběr

Krüger GCSK 35-45

Krugerská řetězová pila je vybavena benzínovým motorem o 4,5 litru.S. A objem 52 cm3, který nevyžaduje časté doplňování.

Na pneumatice. ochranné plastové pouzdro, které zaručuje bezpečnost operátora a zabraňuje rozpadu nástroje. Motor je vybaven možností pro hladký start. Funguje na směsi benzínu a oleje Ai-92.

Palivo se smíchá v poměrech uvedených v pokynech. Navzdory skutečnosti, že tento nástroj je produkován německou značkou, pro naši zemi přichází s pokyny v ruštině.

Existuje také záruka na 1 rok.

Řetězec Kruger je vybaven řetězovou brzdou, která okamžitě zastaví řetězec, pokud se zasekne nebo se dostane na hřebík.

V nástroji je také řadič řetězového napětí. Řetězec je automaticky namazán, což výrazně zkrátí čas na udržení pily.

Aby se vyloučil předčasné selhání benzínové pily, výrobce jej vybavil tepelnou ochranou zapalovacího systému.

Specifikace:

 • Řetěz lze vytáhnout bez použití klíče;
 • Existuje tepelná ochrana systému zapalování;
 • Je k dispozici možnost hladkého startu;
 • Vysoký výkon;
 • Protifibrační ochrana.
kterou, řetězovou, pilu, vybrat, sběr

STIHL MS 180 C-BE-16

Vysoce kvalitní řetězová pila od dobře známého výrobce elektrického nářadí má optimální sílu pro provádění širokého spektra úkolů.

S jeho pomocí můžete vidět palivové dříví a řezat malé větve. Zároveň však má případ ergonomický tvar a nízkou hmotnost, což usnadňuje provoz a umožňuje používání pily po dlouhou dobu bez únavy v rukou.

Zařízení je vybaveno palivovou nádrží 0,25 litru a olejovou nádrží 0,145 litru.

Přečtěte si více vodohorného filtru: Co čistí, než je lepší než obvykle, jak si vybrat a opláchnout, je možné to udělat svými vlastními rukama

Toto množství paliva je dostatečné pro plnou práci, aniž by bylo nutné další lití paliva. Z dalších funkcí je poskytnuta brzda obvodu, která vám umožní téměř okamžitě zastavit provoz nástroje.

Specifikace:

 • Řetěz lze vytáhnout bez speciálního klíče;
 • Pohodlné automatické zásobování olejem;
 • Zbytek paliva můžete vidět v nádrži;
 • Snadný start a jednoduchý provoz;
 • Existuje systém anti.vibrace.

Makita EA3203S-40

Další model řetězové pily z dobře známé značky, která je vhodná pro provádění široké spektra v zahradě a na osobním pozemku.

Řetězová pila nelze připsat třídě odborného. Zařízení funguje jen jednou rychlostí, ale to stačí k provedení většiny uživatelských úkolů.

Výrazný rys modelu je ve zvýšeném objemu palivové nádrže. Pojme až 400 ml benzínu a toto množství paliva je dostatečné na několik dní práce.

Spolu se samotným nástrojem obdrží majitel podrobnou operační příručku, pneumatiku, řetězec, klíč na pilu a vhodný nástroj pro ukládání nástroje.

Specifikace:

 • Velmi snadné a rychlé spuštění;
 • Stretch řetězu lze provádět bez klíče;
 • Spolehlivý osvědčený výrobce;
 • Sestavení případu s vysokou kvalitou;
 • Vibrace téměř zcela chybí.

STIHL MS 180-16

Tato řetězová pila od předního výrobce energetického nástroje má optimální výkon pro domácí a poloprofesionální použití.

kterou, řetězovou, pilu, vybrat, sběr

Síla 1500 W poskytuje spolehlivý a vysoce kvalitní motor. V pouzdru řetězové pily je instalována plynová nádrž, která obsahuje až 250 ml paliva.

Je také poskytnut samostatný olej pro olej a jeho dodávka je automatizovaná a zařízení funguje bez selhání.

Výrobce poskytl zařízení podrobnou instrukci uživatele, což označuje všechny potřebné informace pro vlastníka nástroje.

Je nemožné překročit doporučené období nepřetržitého provozu, protože z přehřátí benzínového motoru může selhat a oprava řetězové pily bude stát velmi drahé kvůli vysokým nákladům na původní komponenty.

Specifikace:

 • K dispozici je brzda obvodu pro okamžité zastavení motoru;
 • Skvělé pro široká spektra úkolů domácnosti;
 • Odolný plast pouzdra a vynikající sestavení;
 • Pruh usnadňuje provoz;
 • Přiměřené náklady.

Huter BS-45M

Stylové a vysoce kvalitní řetězové pily se liší nejen v demokratických nákladech a atraktivním designu, ale také zvýšenou kapacitou 2300 wattů.

Díky tomu je pila vhodná nejen pro domácnost, ale také pro poloprofesionální použití.

Navzdory skutečnosti, že rychlost zařízení je pouze jedna, se zařízení úspěšně vyrovná s řezem palivového dříví, tak i se stříháním větví, a dokonce i s rolkou malých a středních stromů.

Jak si vybrat dobrou řetězovou pilu

 • Benzín pro domácnost. dostupná zařízení s nízkým výkonem navržená pro pravidelný provoz. vynikající volba pro domov a chatu. Síla jejich motoru dosahuje 2,5-3 litry.S. S délkou pneumatiky 35-40 cm vám umožňují rozpustit a viděli protokoly s průměrem až 55 a 65 cm, v tomto pořadí. Váží až 5 kg.
 • Dobrá poloprofesionální řetězová pila. navržená pro fungování po dobu několika hodin denně s krátkými přerušeními. Vhodné pro malé lesní farmy, veřejné služby, stavební brigády, práce jako přenosný pila s řetězem pro podélné pily. Používá se pro výrobu dřevěných soch. Síla je v rozmezí 3-4 litrů.S., Hmotnost-5-6 kg. S délkou pneumatiky 40-45 cm se vyrovnává s protokoly s tloušťkou 65-75 cm.
 • Profesionální řetězová pila je navržena pro pravidelný provoz v oblasti protokolování podniků, pro komerční sklizeň palivového dříví, profesionální výstavby. Jsou vyrobeny z materiálů a komponent s vysokou třídou, mají ochranu před vibracemi a zvýšeným motorem. Síla. z 5 litrů.S., Hmotnost. od 6 kg. Je dostatek trakce pro práci s pneumatikou do 90 cm dlouhé.

Síla určuje zatížení a trvání práce. Pro dům je dostatek zařízení pro 2-3 kW, v závislosti na aktivitě a provozních podmínkách.

Délka pneumatiky (uvedená v cm a/nebo palec). odpovídá výkonu motoru. Pro rozpočtové modely-35-40 cm nebo 14-16 “. Vyrovnávají se stromy s průměrem až 50 a 60 cm.

Krok řetězce v domácích řetězových pilách je 0,325 ”, v poloprofesionálním je 0,375“, v průmyslovém. 0,404 “. Zuby mohou mít jiný profil v závislosti na rozsahu aplikace. Existují náhlavní soupravy uvězněné na podélné řezání, práce se zmrazeným dřevem nebo pro řezání protokolů ze starých budov s malými nehty, zbytky omítky (hlína, gley). zuby s pevnými útoky. Řetězy přizpůsobené řezu pevných hornin se rychle opotřebovávají na měkkých Poprvé nebo dvě špičky lze napravit speciálním souborem, ale ve skutečnosti můžete být naostřeni pouze na putujícím stroji.

Čím nižší je, tím déle můžete pracovat bez pocitu únavy, vyšší než manévrovatelnost pily, což je důležité při ořezávání zahrady. Na druhé straně může malá hmotnost znamenat komponenty nízké kvality.

Objem motoru přibližně označuje dobu provozu, pro domácí jednotky nepřesahují 40-50 cm 3 při výkonu až 3 litrů.S Můžete pravidelně pracovat na pár hodin denně. sezónní sklizeň palivového dříví nebo výstavba změny domu. Efektivní krok řetězce. 0,325 „. Pro motory od 4 kW. 0,375 „.

Hodnocení obsahuje pily různých cenových kategorií, které mohou vyřešit širokou škálu problémů na staveništi a osobních stránkách.

Shrnutí

Jakákoli řetězová pila domácnosti nebo poloprofesionální třídy je vhodná pro domov a chalupu. Nejlépe jsou navrženy a přizpůsobeny těmto pracovním podmínkám. Kromě toho mají demokratickou cenu. Při výběru se nejprve řídí rozpočet. Pokud tedy finanční prostředky dovolí, je lepší koupit něco jako STIHL MS 170, 180 nebo Husqvarna 135, 140. S omezeným rozpočtem byste měli věnovat pozornost Carverovi, partnerovi, šampionovi, Patriot Chainsaws.

Pro dávání je vhodná absolutně jakákoli řetězová pila s délkou pneumatiky 35-40 cm. A napájení motoru od 1,5 do 2 litrů.S. Výběr konkrétního modelu závisí na osobních preferencích, kdo a co více má rád.