Nastavení karburátorové řetězové pily Oleo-MAC 937

Nastavení karburátoru Gasopila Oleo-Mac 937. Jak správně upravit karburátor řetězové pily. Rozbalení a recenze od majitele Oleo-Mac

Některé z uvedených potíží se často objevují po dlouhém prostoji řetězové pily. Pro obnovení výkonu je nutné provést úplnou službu uzlů a předběžné práce.

nastavení, řetězové, pily, oleo-mac

Při správném provozu by vynikající řetězová pila STIHL 100 osmdesát (nebo bez ohledu na to, co ostatní) by mělo sloužit po dlouhou dobu a vynikající pro vás. Ale všechno se děje přece jen

 • Upevňovací šrouby se vzdaly
 • Motor se opotřeboval (v tomto případě nastavení této řetězové pily, jako je Goodluck, nebo útok, pomůže na chvíli pouze, ve standardu je lepší ji nést k opravě)
 • Karburátor byl ucpaný (v tomto případě bude muset být navíc vyčištěn).

STEP.BY.STEP ANATIDGACE

Příklad úpravy karburátoru bude analyzován příkladem řetězové pily Oleo-Mac 937. Princip možnosti jiných PALS se ve skutečnosti neliší, proto je tato metoda použitelná pro následující modely: 941c, 936. Tři sta šedesát dva nebo oleo-mac 35) nekontrolovaly nejmenší popularitu modelů (například oleo-mac), ale s největší pravděpodobností neexistují žádné drsné rozdíly.

Před nastavením karburátoru řetězové pily Oleo-MAC by mělo být provedeno několik kritérií:

 • Čisté filtry vzduchu a paliva;
 • Zkontrolujte stav bund, ujistěte se, že jejich použitelnost a čistotu;
 • Vyhodnoťte integritu membrán: nedostatek poškození, trhliny;
 • Zkontrolujte příjem paliva v dostatečném množství.

Pro standardní nastavení karburátoru není nutné jej rozebrat. Venku jsou šrouby, které vám umožňují splnit všechny potřebné možnosti:

Navzdory skutečnosti, že výrobce doporučuje upravit pouze šrouby, v praxi to nestačí. Před nastavením by měly být všechny tři šrouby zkrouceny na zastávku a poté se objevily o 1,5-2 revoluce.

 • Motor začíná, zahřívá se po dobu 3-5 minut při středních rychlostech.
 • Tachometr je připojen.
 • Práce je vyladěna při nízkých rychlostech pomocí šroubu l. Musíte dosáhnout 1-1,5 tisíce. RPM. Motory bez posouvání řetězce a při stisknutí akcelerátoru nedostatek rychlosti revolucí. Pokud je selhání detekováno, měl by být šroub zkroucen, dokud nebude účinek zcela odstraněn.
 • Nejvyšší revoluce motorových chat jsou vyladěny. Při stisknutí akcelerátoru se v zásadě podívají na maximum rostoucí rychlosti, aby nepřesáhly velmi přijatelnou hodnotu. Doporučuje se nastavit o 5-10% nižší než nejvyšší rychlost, aby nevyprovokoval nadhodnocené opotřebení spalovacího motoru.
 • Čisté ladění karburátoru je vyrobeno šroubem s. Když se řetězec pohybuje při nečinnosti, měl by být šroub zkroucený proti směru hodinových ručiček, dokud jej nezastaví. Pokud se zastaví motor s vnitřním spalováním, je šroub zkroucený ve směru hodinových ručiček, dokud není přijata měřená práce.
 • Po nastavovacích postupech je řetězová pila zažívána v kritériích skutečné práce. Podle potřeby se znovu nastavili.

Poloprofesionální modely

Tato třída zahrnuje nástroje, které se vyznačují dostatečným výkonem a dokáže se vyrovnat s roletem lesa na staveništi. Jako jediný mínus, jak zdůrazňují uživatelé, neschopnost pracovat se zařízením po dlouhou dobu. Pokud jste každý den viděli 10 a více hodin

, Pak bude určitě potřeba provádět opravy. Kapacita takových jednotek se může změnit v rozmezí 2 až 3 kilowattů, ale návštěvou obchodu najdete modely, z nichž většina se vyznačuje kapacitou 2,5 kilowatty. Průměr hlaveň může dosáhnout 40 centimetrů. Toto vybavení váží asi 6 kilogramů.

Poloprofesionální řetězové pily „oleo

-Mac „, podle stavitelů a domácí řemeslníci, jsou ideální volbou pro ty, kteří plánují postavit svůj vlastní dům. V procesu provádění těchto prací bude nutné zpracovat řezivo, jako při vytváření rámového systému střechy. Pokud čelíte úkolu podlahové podlahy, nebude to také bez benzínové pily. Fanoušci, kteří pracují v zahradě, bude takové vybavení vždy užitečné.

Nastavení Uralu

Není to moc odlišné v tom, že by se nemělo provádět při ostrých největších revolucích, ale ujistěte se, že je řetěz vybere rychle, ale hladce, aniž by se pohyboval podél pneumatiky.

V každém případě by nařízení mělo být obzvláště vážně, protože pokud je nesprávná, pila s vámi dlouho nezůstane. Opravte své vlastní nástroje a pokud nejste přesvědčeni o svých vlastních schopnostech, kontaktujte specialistu.

Přečtěte si, jak nastavit úhel ostřelovací páskové pily

Bez ohledu na to, které z nich, dokonce i silné přátelství, žádá o pozornost a péči. Pak se řetězová pila stane vaším věrným asistentem po dlouhé a dlouhé roky.

Při nákupu řetězové pily Hus365 musíte být připraveni na to, že po měsíci jejího použití se nebudete chtít vypořádat s jednou pilou, nepočítat tuto značku. To je vysvětleno jeho spolehlivostí, dostupností a hlavně snadnou kontrolou.

Nastavení Uralu

Není to moc odlišné v tom, že by se nemělo provádět při ostrých největších revolucích, ale ujistěte se, že je řetěz vybere rychle, ale hladce, aniž by se pohyboval podél pneumatiky.

nastavení, řetězové, pily, oleo-mac

V každém případě by nařízení mělo být obzvláště vážně, protože pokud je nesprávná, pila s vámi dlouho nezůstane. Opravte své vlastní nástroje a pokud nejste přesvědčeni o svých vlastních schopnostech, kontaktujte specialistu.

Bez ohledu na to, které z nich, dokonce i silné přátelství, žádá o pozornost a péči. Pak se řetězová pila stane vaším věrným asistentem po dlouhé a dlouhé roky.

Při nákupu řetězové pily Hus365 musíte být připraveni na to, že po měsíci jejího použití se nebudete chtít vypořádat s jednou pilou, nepočítat tuto značku. To je vysvětleno jeho spolehlivostí, dostupností a hlavně snadnou kontrolou.

Karburátor řetězové pily šampiona

Nastavení šampionů nesouvisí s obtížemi, které vznikají při nastavování levných čínských nástrojů, které jsou navrženy podle příkladu značkových drahých modelů. Karburátor šampionů je jednoduchý, obsahuje několik šroubů s různými značkami.

 • Nečinný šroub, se kterým můžete nakonfigurovat rychlost hlavního uzlu na Idle. Pokud je tento šroub nečinný při nízkých rychlostech, nebude spuštěna pila, pokud bude rychlost nainstalována na nejvyšších vlastnostech, začne řetěz fungovat pro opotřebení.
 • Šroub s nízkým nastavením rotace. Tato nastavení umožňuje nakonfigurovat bezvadnou směs vzduchového paliva pro nástroj při nízké úrovni rotace. Pokud je nastavení tohoto šroubu sraženo, pak zařízení nezačne nečinné, jsou také možné závažné překážky provozu motoru (může selhat).
 • Velký šroub nastavení rychlosti. Při úpravě tohoto šroubu drží operátor pod kontrolou kvality konzistence vzduch-paliva při vysokých rychlostech. Poruchy nevedou k opotřebení náhlavní soupravy pily a poškození částí hlavního uzlu.

Nástroj Oleo-Mac 925 řetězové pily

Tato pila na domácnost je nejmenší spotřebou konzistence paliva, mírných rozměrů a nejvyšší ergonomicity. Companuly nejvyšší síla vám umožňuje sebevědomě používat tento ekonomický nástroj pro řezání malých suchých protokolů a válcování ovocných stromů se šířkou sloupů až do 25 praček.

Motor tohoto modelu je vybaven 2 pístovými prsteny, niklovým lesklým válcem a startérem ruky se vylepšeným návratovým pramenem. Pro tankování hořlavého a maziva konstrukce řetězu Oleo-Mac jsou poskytovány 2 samostatné plastové nádrže se širokým krkem pro schopnost čistit nádrže vlastními rukama.

Mezi hlavní vlastnosti tohoto modelu domácnosti patří:

 • Síla průmyslového motoru je 1,2 litru. S.;;
 • Kapacita nádrže na palivo/mazání řetězce je 230/160 ml;
 • Značka doporučená délkou namontované pneumatiky je 25 praček;
 • Hmotnost. 3,2 kg.

Mechanismy tohoto modelu řetězce jsou umístěny do silného šokového případu, který vydrží významné vibrace a nejvyšší vytápění.

Charakteristiky modelu řetězové pily 947

Plány této poloprofesionální přenosné pily zahrnují nevýznamnou úroveň vibrací, nízkoinformované centrum hmoty a nejvyšší výkon během provozu ve všech kritériích počasí.

Ledový píst tohoto modelu je vyroben z kované oceli a je vybaven 2 kroužky, aby se zvýšila stabilita prvku.

Orgány pily tohoto poloprofesionálního modelu značky Oleo-Mac se skládají z kovaných řetězců nainstalovaného na pneumatice Iron Guide. Mazivo náhlavní soupravy je automatické a provádí se pod kontrolou nastavitelného olejového čerpadla.

Mezi charakteristiky proprietární pily patří:

 • Síla průmyslového motoru je 3,1 litru. S.;;
 • Kapacita nádrže na palivo/mazání řetězce je 500/270 ml;
 • Značka doporučená délkou namontované pneumatiky je 45 pračka;
 • Hmotnost. 5,6 kg.

Vnitřní komponenty tohoto modelu Oleo-MAC jsou umístěny v pouzdře odolném proti šokům, které vydrží dlouhé vytápění, vibrace a pád z výšky.

Řetězová pila Oleo-Mac 937. Specifikace. Nastavení karburátoru a výběr řetězce

Metoda možnosti řetězové pily je poměrně jednoduchá a skládá se z následných kroků:

 • Nastavení motoru pro nepřetržitý provoz s malým otáčkám.
 • Nastavení karburátoru pro správné dodávky konzistence paliva při nejvyšší rychlosti.
 • Úzké nastavení karburátoru pro nečinnost.
 • Kontrola řetězové pily ve všech režimech.

Nyní pojďme zjistit, jak je správné nastavení karburátoru řetězové pily důkladnější. Ve skutečnosti mají všechny modely karburátorů tři nastavovací šrouby. Šroub (T) je zodpovědný za úzké nastavení v pohotovostním režimu. Nastavení šroubu (h) pro nejvyšší rychlost. Šroub (L) drží tvorbu konzistence při malém ot / min. Tahání šroubů (L) a (H), dodávka paliva a směs se stává slabší, zvyšuje se rychlost.

Zařízení

Při nákupu řetězové pily Oleo-Mac 936 obdrží klient navíc standardní sadu, Yaki je kompletní s alespoň pilou.

Je třeba poznamenat, že se vším, co je spojeno výše, klient obdrží záruku pro řetězovou pilu po dobu 3 let.

Úpravy karburátoru

Pro jasnost si můžete prohlédnout zřízení karburátoru Gasopyle. Po jeho prohlížení by neměly být žádné otázky týkající se úpravy.

Nastavení Uralu

Není to moc odlišné v tom, že by se nemělo provádět při ostrých největších revolucích, ale ujistěte se, že je řetěz vybere rychle, ale hladce, aniž by se pohyboval podél pneumatiky.

V každém případě by nařízení mělo být obzvláště vážně, protože pokud je nesprávná, pila s vámi dlouho nezůstane. Opravte své vlastní nástroje a pokud nejste přesvědčeni o svých vlastních schopnostech, kontaktujte specialistu.

Přečtěte si, jak nastavit úhel ostřelovací páskové pily

Bez ohledu na to, které z nich, dokonce i silné přátelství, žádá o pozornost a péči. Pak se řetězová pila stane vaším věrným asistentem po dlouhé a dlouhé roky.

Při nákupu řetězové pily Hus365 musíte být připraveni na to, že po měsíci jejího použití se nebudete chtít vypořádat s jednou pilou, nepočítat tuto značku. To je vysvětleno jeho spolehlivostí, dostupností a hlavně snadnou kontrolou.

Nastavení karburátoru na řetězových pilách oleo-mac 941c, 936

Neexistují žádné rozdíly v úpravě. Modely karburátorů řetězové pily oleo mak 937, 941c a devět set 30 6 monotónní. Podrobně jsme zkoumali regulaci kroku.krokem pomocí příkladu modelu 937, a proto je bez ohledu na to, který z uvedeného pylu je regulován podobným přístupem.

Úpravy karburátoru

Pro jasnost je možné vidět možnost karburátoru řetězové pily následně. Po prohlížení by se neměly objevit žádné otázky týkající se nastavení.

Remkomplekt pro karburátor

Pro opravu karburátoru je pro vás užitečná sada opravy, jehož složení je:

Aspekty přizpůsobení

Při nastavování karburátorů pro řetězové pily Oleo-Mac se obvykle objevují následující aspekty:

 • Nesoulad se značením šroubů. V závislosti na modelu, dodavateli zařízení nebo jiných důvodech se značení může lišit od nastíněného. V takových případech se doporučuje pečlivě prostudovat anotace dodávané se zařízením.
 • Po možnosti musí být řetězová pila vypnuta a ponechána vychladnout po dobu 10-15 minut, aby se zkontrolovala její práce z chladného spuštění.
 • Při absenci zkušeností nebo nezbytných znalostí se nedoporučuje upravit šroub h. Důvodem je pravděpodobnost zavedení špatné konzistence palivového vzduchu, což může vést k opotřebení skupiny pístů, poruchům a práci motoru.
 • Ve všech krocích je nutné udržovat rychlost motoru pod ovládacím prvkem pomocí tachometru. Osciloskop nebo multimetr s touto funkcí může být nahrazením tachometr.

Přečtěte si nastavení karburátoru sekačky Stihl

STEP.BY.STEP ANATIDGACE

Analyzujme příklad úpravy karburátoru pomocí příkladu řetězové pily Oleo Mak 937. Princip regulace jiného pylu je ve skutečnosti podobný, protože tato metoda je použitelná pro následující modely: 941c, 936. S ostatními jsou nejméně populární modely (například Oleo Mak tři sta šedesát.dva nebo oleo mak 35) Podobnost není kontrolována. S největší pravděpodobností však neexistují žádné drsné rozdíly.

Než nakonfigurujete karburátor pro řetězovou pilu Oleo-MAC, musíte provést řadu kritéria:

 • Nevyslovitelné filtry vzduchu a paliva;
 • Zkontrolujte stav trysek a ujistěte se, že jsou obsluhovatelné a neúspěšné;
 • Posoudit integritu membrán: Neexistují žádné poškození, trhliny;
 • Zkontrolujte, zda je v buňce spíše palivo.

Pro standardní nastavení karburátoru není vyžadováno demontáž. Venku jsou šrouby, které vám umožňují provádět všechny potřebné úpravy:

Ačkoli výrobce doporučuje pouze úpravu šroubů, v praxi to nestačí. Před nastavením by měly být všechny tři šrouby zkrouceny na zastávku a poté odšroubují o 1,5-2 zatáčky.

 • Motor začíná, zahřívá se po dobu 3-5 minut průměrnou rychlostí.
 • Techometr je připojen.
 • Práce při nízké rychlosti je nastavitelná pomocí šroubu l. Musíte dosáhnout 1-1,5 tisíce. RPM. Motor, aniž by otočil řetěz, a při stisknutí akcelerátoru nespadne. Pokud je nalezena porucha, měl by být šroub odšroubován, dokud nebude tento účinek zcela odstraněn.
 • Nejvyšší rychlost motoru je nastavitelná se šroubem h. Když je akcelerátor stisknut na maximum, udržují zrychlení pod kontrolou, v zásadě, aby nepřesahovaly velmi přijatelnou hodnotu. Doporučuje se nainstalovat o 5-10% nižší než nejvyšší rychlost, aby nevyprovokoval zvýšení opotřebení benzínového motoru.
 • Karburátor je tenké vyladěn pomocí šroubu s. Když řetěz pracuje v nečinném režimu, měl by se šroub obrátit proti směru hodinových ručiček, dokud se nezastaví. Pokud benzínový motor zamrzne, je šroub odšroubován ve směru hodinových ručiček, dokud se nedosáhne měřené práce.
 • Po postupech jsou možnosti řetězové pily testovány v reálných pracovních kritériích. Pokud to potřebujete, vytvořte možnosti znovu.

Rysy nastavení karburátoru

Karburátor je zřízen na produkčním dopravníku, ale to neznamená, že operátor nemusí po získání energetické jednotky zřízen. Je důležité nečekat, až se první problémy objeví při provozu uzlu zařízení (nebo jiných, na kterém bude velký tlak vyvíjený) a pravidelně upravovat rychlost tak, aby nic nezabránilo efektivnímu provozu nástroje.

Pokud máte trochu znalosti o opravě a ladění řetězových pila.

Mějte na paměti, že není nutné trávit čas na výlet do řemeslníků v servisních centrech, můžete upravit šrouby na vlastní pěst. Stačí kontaktovat pokyny pro váš model benzínové řetězové pily šampiona. V těchto pokynech najdete následující data:

 • Jak rozebírat nástroj za účelem získání přístupu k nastavení šroubů (některé modely mají možnost přístupu bez nutnosti používat další nástroje, což je vhodné);
 • Jak rozlišit šrouby a zjistit, který je zodpovědný za rotaci v určitém způsobu provozu zařízení;
 • Jak provést počáteční zkoumání pily, identifikovat problém a zjistit, který šroub potřebuje korekci;
 • Jak nastavit karburátor, vzhledem k určitému selhání při provozu zařízení.

Bohužel, ne všichni operátoři mají pokyny pro určitého modelu šampiona, pak na záchranu přichází univerzální instrukce, což naznačuje hlavní pravidla pro nastavení karburátoru.

Důležité! Nezapomeňte, že nesprávné nastavení moderních pily může vést k rychlému opotřebení motoru, vážným rozpadům ze strany důležitých a funkčních uzlů nástroje. Pokud si nejste jisti, že víte, jak funguje karburátor Champion 142 a nové modely této značky a jsou nakonfigurovány, viz Master.

Předpoklady pro nastavení karburátoru

Teoreticky je vše jednoduché, stačí pravidelně sledovat kvalitu směsi vzduchového paliva pomocí šroubů na karburátoru. Nicméně i při časté údržbě tohoto uzlu mohou nastat problémy:

 • Sada pila funguje, i když operátor nedává „plyn“;
 • Zařízení se zastaví, jakmile se mu podaří spustit;
 • Zařízení začíná „řev“ při volnoběhu;
 • Pila vůbec nezačne;
 • Vyřezávaný nástroj rychle (nebo jednoduše nerovnoměrně) opotřebování;
 • V různých provozních režimech jednotky není možné dosáhnout optimálních revolucí.

Mějte na paměti, že některé problémy karburátoru se mohou dotknout pouze nepřímo, ale nastavení uzlu bude nutné.

Pokud se chystáte nakonfigurovat karburátor, podívejte se také na revizi řetězových pilovačů Champion 137 a jeho výhody.

Základní principy nastavení

Než se pokusíte nakonfigurovat karburátor, zvažte základní principy opravy jeho práce.

 • Je snadné rozlišit šrouby označením. Upravte konkrétní šroub, pokud jste si jisti, že jste dříve správně identifikovali důvod problematického provozu zařízení.
 • Různé šrouby je třeba otočit různými provozními režimy.
 • Spusťte provoz jednotky, pouze pokud jste se ujistili, že jsou šrouby karburátoru správně nakonfigurovány.
 • Podívejte se na optimální rychlost uvedenou v pokynech pro váš model šampióna.

Recenze

Abychom potvrdili vše výše uvedené, stanovíme přezkum několika skutečných recenzí, které návštěvníci zbývá na našem webu v komentářích k tomuto článku.

Dlouho používám různé pily na přípravu stromu na zapalování, když žiji v zimě v zemi. Trvalo to hodně času a úsilí, protože každý typ práce potřeboval jiný nástroj. Po zakoupení řetězové pily Oleo-Mac 936 bylo vše velmi zjednodušeno. Pila je velmi kvalitní, pohodlná, rychle se vyrovnává s velkými objemy a nepřehřívá se. Pro mě byla dostupnost materiálů a komponent v případě rozpadu velmi důležitá. Řetězec a pneumatika lze zakoupit v jakémkoli stavebním obchodě. Lze změnit doma. Také si všimnu skutečnosti, že řetězové pily jsou velmi silné, ale zároveň to vyžaduje trochu. To je výhodné, také jsem vzal italský olej, jak jsem byl v obchodě informován.

Koupil jsem si pilu Oleo-Mac 936 po dlouhou dobu, protože jsem viděl opravdu vysoce kvalitní řetězovou pilu za dobrou cenu. Po 2 letech práce bylo nutné vyměnit pneumatiku a řetěz, rychle jsem našel a změnil všechny komponenty sám. Viděl jsem velmi silné, a protože ho používám pouze v zahradě, někdy mohu odříznout několik malých stromů, tato pila bude sloužit po velmi dlouhou dobu. Obecně si všimnu skutečnost, že při používání pily pro různé druhy dřeva pracuje nástroj stejně vysokou kvalitu, bez prodlení a nepřehřívá se, i když pracujete docela čas. Nyní doporučuji takovou řetězovou pilu všem přátelům, protože pokud žijete mimo město nebo v zemi, bude to bez ní těžké. A tak lehké a snadno ovládatelné pilu pomůže připravit palivové dříví na celou zimu v krátké době nebo vyčistit zahradu.

Vážení návštěvníci, děkuji za vaše recenze, pomáhají našim návštěvníkům při výběru řetězové pily. Čekáme na nové recenze na řetězové pile Oleo-Mac 936 v komentářích.

Oleo-MAC 936 italského výrobce má několik výhod, včetně: snadného použití, účinnosti a ergonocity. Toto je pila, která může fungovat po dlouhou dobu, zatímco ekonomicky spotřebovává palivo. A ačkoli je tento nástroj považován za domácnost, stává se nepostradatelným asistentem nejen pro letní obyvatele, ale také pro lesníky, když provádějí obtížné úkoly.