Nástroj pro odstraňování izolace z plochého kabelu

levných odizolovacích kleští z AliExpress pro odizolování kabelů a vodičů. Výběr správného nástroje pro danou práci

Ahoj. Nástroj pro práci s elektroinstalací je vždy potřeba, a to jak profesionální elektrikář, tak domácí kutil, protože „dráty“ jsou již dlouho nedílnou součástí našeho života. Proto se dnes podíváme na 10 levných odizolovacích kleští z AliExpressu pro odizolování kabelů a vodičů Pojďme na to.

nástroj, odstraňování, izolace, plochého

Odizolovač kabelů COLORS

Levné odizolovací kleště na odizolování vodičů, které nyní můžete koupit ještě levněji ve slevě. Nářadí má pohodlné dielektrické rukojeti pro snadné použití. Oblíbený u zákazníků, s více než 3 900 pozitivními recenzemi. Majitelé si pochvalují kvalitu odizolovače kabelů za nízkou cenu.

Tor, Cable Stripping tool, from Pressmaster AB

Tři kleště na odizolování drátů

Další levný, ale kvalitní odizolovací kleště na kabely a vodiče. Díky širokému vroubkování je ideální pro odizolování plochých vícežilových kabelů. Produkt je u zákazníků oblíbený, má více než 2 900 pozitivních hodnocení, včetně rychlého dodání a vysoké kvality provedení

Odizolovač kabelů KINGSDUN

Kvalitní odizolovací kleště od renomované čínské společnosti KINGSDUN. Umožňuje pracovat s kabely o velikosti od 0.25 až 6 milimetrů čtverečních. Na spodní straně nářadí jsou také krimpovací kleště. V případě potřeby lze odizolovač objednat se sadou dielektrických šroubováků.

Odizolovací kleště YOFE

A toto je nejlevnější a nejjednodušší odizolovač, ale velmi užitečný a lehký. Nástroj má tři různě velké zuby pro odizolování různých průměrů drátu. Kleště jsou primárně určeny pro práci s třížilovými optickými kabely, hodí se však i pro práci s běžnými kabely.

Odizolovač pro kabeláž SWEIELE

Pravděpodobně nejdůležitější nástroj pro profesionální i kutilské elektroinstalační práce. Odizolovací kleště umožňují čisté a rychlé odizolování za všech podmínek. Nástroj umožňuje vysoce kvalitní odizolování vodičů, a to jak na konci, tak uprostřed při řezání v.

Odstraňovač LAOA pro povrchovou úpravu

Kvalitní a relativně levný striptér od oblíbené čínské společnosti LAOA, který nyní můžete koupit ve výprodeji za poloviční cenu. Nástroj má vysoce kvalitní konstrukci. K dispozici je nastavení upínací síly a nastavení pro práci s tenkými a silnými dráty. Zákazníci si pochvalují kvalitu kovu a bezproblémový provoz.

Odizolovací kleště WORKPRO

Další skvělý a kvalitní odizolovač kabelů od oblíbené společnosti WORKPRO, který nyní můžete získat za poloviční cenu ve výprodeji. Máme expresní dodávku z Ruska, která je také levnější než z Číny. Odstraňovač WORKPRO má stejné nastavení jako LAOA, takže jej mohou používat i profesionálové.

Odizolovač kabelů YEFYM

Další levný odizolovací kleště na odizolování vodičů od čínské společnosti YEFYM. Nástroj se automaticky přizpůsobí tloušťce kabelu a mohou jej používat jak profesionálové, tak i domácí kutilové. Výrobek má více než 1000 pozitivních recenzí, které poukazují na kvalitu střihu a dobré zpracování.

Odizolovací kleště TPXCKz

Jedná se o nejlevnější a nejuniverzálnější odizolovací kleště na elektroinstalaci, které by měl mít každý domácí kutil. Nástroj se automaticky přizpůsobí velikosti kabelu a uživatel musí pouze stisknout rukojeti nástroje. Hlavní tělo odizolovače je vyrobeno z kovu, což zajišťuje dlouhou životnost.

Odizolovač kabelů Junejour

A nakonec možná jeden z nejlevnějších multifunkčních nastavitelných striptérů, který nyní pořídíte za něco málo přes 700 eur. Nástroj má dobrou kvalitu provedení a plně splňuje očekávání. Zatím neexistuje mnoho recenzí, ale hodnotí nástroj pozitivně. Na výběr jsou tři barevné varianty.

To je prozatím vše. Doufám, že vám tato sada přišla vhod a našli jste kvalitní odizolovací nástroj za nízkou cenu. Mimochodem, pokud se chcete dozvědět o zajímavých gadgetech, nových produktech od Xiaomi a užitečných nástrojích z AliExpressu, doporučuji přihlásit se k odběru mého webu Telegram kanál TechnoReview, odkaz na něj najdete níže v sekci „O autorovi“. Hodně štěstí a hezký den. Ahoj.

O autorovi

Přihlaste se k odběru mého kanálu na YouTube Je tam spousta zajímavých a užitečných informací.

Odizolovací kleště

Izolační nástroj pro kulaté kabely (0.5-6 mm²) KVT WS-09 61671
Nástroj na odizolování vodičů (0.05-10 mm²) a krimpovací oka (0.5-6 mm²) WS-04A KWT 61668
Odizolovací kleště; zahnutá čepel INGCO HPK82001
Odizolovací nástroj 3 v 1 (krimpování, odizolování, řezání) INGCO INDUSTRIAL HWSP102418
Odizolovací nástroj (do 10 mm²) WS-12 „Jaguar“ KVT 69476
Nástroj na krimpování a odizolování vodičů 8.5″/215mm INGCO HWSP851
Odizolovací, krimpovací a odizolovací nástroj 10″/250mm INGCO INDUSTRIAL HWSP101
Odizolovač vodičů, hákovitý nůž 8-28 mm2 HAUPA 200031
Odizolovací nástroj pro kabelové pásky 0,2-6mm2 HAUPA 210695
Nástroj na odizolování drátů 180mm/7″, ocel 65MN INGCO HWSP04

6 mm, s funkcí řezání INGCO INDUSTRIAL HWSP15608″ / Nástroj na odizolování 0.5 mm

6 mm, s funkcí řezání INGCO INDUSTRIAL HWSP15608

Nástroj na odizolování vodičů KVT WS-06 60409

Automatický odizolovací nástroj Knipex pro odizolování plochých kabelů

Platba:

Objednávejte a nakupujte ve městech v Moskevské oblasti:

Platba:

Dodávka v městech Moskevské oblasti kurýrní službou. více informací.

Zasílání do měst v Rusku kurýrní službou. více.

Odesílání do měst dopravní společností. více informací.

Platba:

Platba:

Pro ploché kabely s PVC izolací o maximální šířce 12 mm Rozsah pruhování 0,75. 2,5 mm?2; délka 180 mm hmotnost 125 g

Výrobce Knipex (Německo). Společnost Knipex je již více než 130 let vedena německou rodinou, která má již čtvrtou generaci, a všechny její výrobky se vyrábějí v Německu, USA a Japonsku. Od kování obrobků po balení nástrojů. výhradně ve Wuppertalu, Německo. Díky zaměření na úzkou skupinu výrobků a dosažení významných kvalitativních výsledků je nyní společnost KNIPEX považována za přední značku ve světě nářadí na panty a kleště. KNIPEX Vyrábí profesionální ruční nářadí: kleště, kleště, štípačky, štípačky šroubů, štípačky kabelů, nastavitelné klíče, nářadí pro elektrikáře (do 1000 V), odizolovací kleště a odizolování kabelů, nářadí pro elektroniku, více než 1000 položek. S nářadím KNIPEX pracují lidé ve více než 100 zemích světa. Společnost KNIPEX neustále inovuje, aby šetřila náklady a chránila ruce a paže řemeslníků. Nářadí KNIPEX je odolné, lehké, praktické a bezpečné.

Nástroj na odstraňování izolace. Odizolovací zařízení KNIPEX Gross 17718

Co by měl mít každý elektrikář pro svou profesionální práci? Samozřejmě se jedná o různé nástroje pro tuto práci.

I když bude elektrikář znát dokonale veškerou teorii o pravidlech elektřiny, bude schopen vypracovat mistrovská schémata, během pěti vteřin pochopí, proč je rozbitá zásuvka nebo proč nesvítí žárovka, ale bez nářadí to stejně všechno neopraví.

Práce, jako je odizolování elektrických kabelů, krimpování objímek pro připojení kabelů, měření napětí v zásuvce. to vše vyžaduje dobré specializované nářadí.

Odizolování vodičů je jedním z těch postupů, při kterých je velmi žádoucí mít tento speciální nástroj. Samozřejmě, že každý normální kutil by měl mít po ruce jeden.

I když i dnes musí mnoho začínajících elektrikářů pracovat postaru, pomocí nože nebo nože. Tato technika je však bohužel již dávno zastaralá a má své nevýhody.

Při nesprávném použití nože může dojít k poškození nebo deformaci jader. V kritických případech, kdy je čištění vodičů provedeno opravdu špatně, může dojít ke kontaktu fázového a nulového vodiče a ke zkratu.

To by mohlo vést k vážné nehodě až k požáru a vznícení.

Abyste se vyhnuli těmto nepříjemným následkům. Inženýři vynalezli speciální. Díky noži můžeme výrazně zvýšit celkovou kvalitu vlastní domácí elektroinstalace.

Výrazně zvýšíte produktivitu práce tím, že zkrátíte čas strávený odizolováním vodičů.

V tomto článku chci hovořit o nástroji pro odstraňování izolace.

Myslím, že by měl být povinnou výbavou každého člověka, který se pravidelně setkává s potřebou odizolovat dráty vlastníma rukama, nemluvě o profesionálních elektrikářích. prostě must-have.

Co je to „zvíře“?? Odizolovač Gross 17718 je profesionální odizolovač, který se používá k odizolování izolace vodičů. Když se mě lidé ptají: „Jak mám odizolovat kabel??

Moje odpověď je vždycky koupit striptér a nestarat se o to. Mnohonásobně vám to zjednoduší život. Práce je snadná a jednoduchá. Ve skutečnosti je nyní na trhu několik typů striptérů:

Automatický multifunkční odizolovač. Kromě přímého odstraňování izolace z vodičů se vyznačuje velkým množstvím různých funkcí. Může například kroutit dráty, odstraňovat otřepy, ořezávat je a další.

Poloautomatický odstraňovač izolace. Funguje podobně jako automatická převodovka. Po položení kabelu na pracovní plochu odizolovače stiskneme rukojeti a sevřeme vodiče mezi pracovní čelisti.

Na levé čelisti se přitlačí část jádra a pravé čelisti odříznou izolaci a posunou ji doprava. Takže ji můžeme z jádra snadno odstranit.

Odstraňovač je vybaven speciálním omezovačem délky střihu. Pomocí něj můžeme nastavit a změřit délku úseku pruhovaného drátu. Mimochodem, mnoho obchodů CIS označuje toto zařízení jako odizolovač drátů

Jednoduchý odstraňovač izolace je do jisté míry podobný běžnému řezači krabic. Má speciální čepele, které mají specifický tvar s malými zářezy. Jsou určeny k odstraňování izolace z elektrických vodičů různých průřezů.

Obecně byste měli mít na paměti nevyřčené pravidlo elektrikářů, že důležitou součástí dobré a bezpečné elektroinstalace je správné odizolování vodičů. Bez poškození vodičů!

V tomto článku bych vám rád popsal své zkušenosti s odizolovačem drátů od německé firmy Gross, model 17718. Je to jeden z mých nejoblíbenějších nástrojů při mé profesní práci elektrikáře.

Potřeba speciálních nástrojů

Pro připojení bytu s jednou zásuvkou nebo vypínačem není třeba kupovat profesionální nářadí. Kousek drátu můžete odrezit obyčejným kuchyňským nožem. Pokud vás však čeká rozsáhlá rekonstrukce s kompletní renovací elektroinstalace, neobejdete se bez specializovaného vybavení.

Počet kontaktů, které je třeba odizolovat při práci na domě o rozloze 100 m2. m může dosáhnout až tisíc. Provádět takovou práci bez specializovaných nástrojů je zbytečné plýtvání časem a úsilím.

Odizolování bez profesionálních nástrojů na odizolování vodičů může mít navíc katastrofální následky:

  • Hrozí vysoké riziko poškození kabelu, což by mohlo vést k nebezpečnému používání elektrického systému;
  • stříhání vodičů zmenšuje průřez kabelu a může způsobit jeho přerušení nebo vyhoření v místě připojení
  • Pokud není řez proveden opatrně, může se poškozený drát při ohýbání zlomit.

U střídavých vysokofrekvenčních systémů je situace komplikována skin efektem. proud není rozložen rovnoměrně, ale spíše v povrchové vrstvě vodiče. U těchto vodičů může jakákoli sebemenší závada v jádře zničit zařízení.

Pokud aplikace vyžaduje rozsáhlou práci, raději ji riskněte a použijte specializované nástroje. Poškozený vodič může způsobit požár, poškození zařízení nebo úraz elektrickým proudem.

Odstraňovací nástroje. Typy. Jak vybrat a používat

Práce elektrikáře často zahrnuje používání různých nástrojů. K obvyklému odizolování vodičů a jiných elektrických zařízení potřebujete odizolovací nářadí. Nejvhodnějším nářadím jsou speciální stahováky a odizolovače.

Pokud však potřebujete odizolovat dva nebo tři kabely, můžete použít i obyčejný kuchyňský nůž. Pokud plánujete práce na elektroinstalaci v domě nebo bytě, běžný kuchyňský nůž na tuto práci nestačí. Kuchyňský nůž má nešikovnou čepel a rukojeť nemusí být vyrobena z dielektrického materiálu.

Jak používáte odizolovací kleště?

Pro přesné a bezpečné provedení odizolování je třeba znát nejdůležitější prvky tohoto postupu.

Mechanické odizolovací kleště

Mechanické odizolovače vodičů lze obvykle nastavit na určitou velikost pomocí seřizovacího šroubu tak, aby dva břity ve tvaru V tvořily průměr odpovídající zpracovávaným kabelům.

This is useful for work in which several cables with the same diameter need to be stripped one after the other, because in comparison to the conventional stripping knife, the procedure is carried out cleanly with only one hand after each setting. The wires are not injured if the setting is correct. Stripping pliers with tested VDE handles are also available as an option.

Automatic wire strippers

With automatic wire strippers, the adjustment to the correct cable size is carried out automatically, which in addition to requiring little effort also saves you a lot of time. Self-adjusting wire strippers are particularly suitable if you are working with cables with different cross-sections.

After you have inserted the cable into the tool, you only have to squeeze the gripping jaws and in just one step the cable is stripped to the set length. Pro zajištění konstantní délky odizolování mají kleště KNIPEX délkový doraz, na kterém můžete regulovat požadovanou délku.

Existují různé modely pro různé průřezy a typy kabelů. Patří mezi ně automatické odizolovací kleště pro standardní izolaci, gumové kabely nebo ploché kabely.

Jak rychle odizolovat kabel nebo drát

Připojení kabelů nebo jejich zapojení do různých zařízení obvykle vyžaduje odstranění izolace z konců vodičů a kabelů.

Obrázek ukazuje typickou úlohu. Kabel VVG 2×1,5 mm2, skládající se ze dvou plných vodičů, pokrytých izolací a umístěných v černém ochranném plášti. Jak rychle, bezpečně, spolehlivě a bezpečně odizolovat kabel?? A kvalitou zde myslím stabilitu výsledku.

Samozřejmě, pokud můžete kabel odizolovat na stole, ne v těsné zásuvce, a je potřeba několik spojů, můžete to dělat pomalu, odměřeně a kontrolovat každý krok. A pokud potřebujete před omítáním udělat pár dní práce.?

Vyzkoušel jsem tři způsoby svlékání a rozhodl jsem se pro třetí:

Odizolování pomocí kuchyňského nože je nejjednodušší a nejlevnější způsob odizolování vodičů a kabelů. Ale také nejvíce nestandardní. Odizolování pláště kabelu se obvykle provádí ve dvou fázích. Nejprve se plášť rozřízne do kruhu. Poté se plášť podélně rozřízne. Pak se odizoluje a odhalí se jednotlivé dráty v izolaci.

Pokud tedy provedete řez univerzálním nožem a nepočítáte s pevností, snadno přeříznete izolaci vodičů, což snižuje bezpečnost kabelu při používání.

A pokud to není problém, když kabel ještě není nainstalován (můžete kousek odříznout a zkusit to znovu), v případě kabelu uloženého ve zdi nemáte právo udělat chybu. Když jsem u rodičů dělal elektroinstalaci, musel jsem v zásuvkách nechat několik drátů se zářezy.

Dalším problémem je řez po celé délce kabelu. Zaprvé je snadné přeříznout plášť kabelu, což je ještě horší než ho nepřeříznout. Za druhé, sklouznutím nože si snadno poraníte prst.

Druhým způsobem je použití speciálního děrovacího nože. Existuje mnoho modelů, já jsem si vybral ten s háčkem. Tento nůž je o něco pohodlnější než nůž na papír. Díky silnějšímu ostří je však možné s ním manipulovat volněji než s péčí chirurga.

I když je poměrně obtížné s ním řezat izolaci. Skvělé je, že nůž s háčkem řeže podél kabelu. Háček je pevně zasazen do pláště kabelu, takže je téměř nemožné ho dostat ven. Proto je řezání podél kabelu rychlé, bezpečné a přesné.

Ale přesto. Takový nástroj neumožňuje dobré odizolování pláště. Kvalitou mám na mysli opakovatelnost (stejnoměrnost) výsledků pro každý odizolovaný plášť. Nedávno jsem na takový nástroj narazil.

Jeho cena se pohybuje v rozmezí od 600 do 3500, ale co se týče kvality práce, není mezi nimi téměř žádný rozdíl. Funguje to následovně. Palcem stáhnu držák a zasunu pod něj kabel. Z rukojeti vyčnívá malý nůž, který se otáčí kolem své osy.

Po nasazení kabelu držák přitlačí kabel k noži. Poté nástroj několikrát omotejte kolem kabelu. Tímto úkonem se kabel přeruší.

Pak stačí, aniž byste nástroj z kabelu odstranili, silně zatáhnout směrem ke konci. V tu chvíli se nůž sám otočí a začne řezat podél pochvy. Zbývá jen odstranit plášť a pokračovat v instalaci.

Jedinou nevýhodou tohoto nástroje je, že musíte nastavit hloubku řezu pro každý kabel pomocí kolečka v rukojeti. Zabere mi to dvě minuty a kus kabelu, na kterém zkontroluji nastavení.

Po nastavení je však kvalita střihu předvídatelně dobrá. Rád bych se také dotkl odizolování holých vodičů.

Zde popsaný nástroj neodvádí příliš dobrou práci. Protože nedokáže rozdrtit tlustý kabel jako mnoho jemných drátů, přeřízne izolaci jen trochu, bodově, dole a nahoře. To nestačí k tomu, abyste ji roztrhli a odloupli. Snaha o použití síly způsobuje otřepy na drátu tím, že se čepele nástroje zarývají do měkké mědi.

A zde je výše popsaný montážní nůž velmi účinný. Hákovitý nůž zvětšuje poloměr ostří na drátu a vy můžete rychle, během zlomku sekundy, proříznout téměř celý průměr drátu. Izolace se pak rychle a opatrně odstraní. Navíc hákovitá čepel zabraňuje sklouznutí nože z drátu.

Jak odizolovat plochý kabel?

V předchozím článku jsem se zmínil o způsobech odstraňování ochranné izolace z kabelů VVG. Obecně platí, že u kulatého drátu VVG je použití speciálního nástroje se sponou pro odizolování opodstatněné. Ale jednou jsem musel udělat hodně práce s VVG-p (plochý kabel). Poté jsem trochu upravil své preference.

Kabel VVG-p je mnohem pohodlnější a praktičtější. Snadněji se dává pod omítku. Obecně lze ušetřit spoustu času tím, že nebudete dělat tunely pro omítání, ale jednoduše povedete kabel skrz stěny a pak ho nahoře omítnete. Proto je VVG-p v tomto smyslu vhodnější. Kabel VVG-p 3×2,5 mm2 má tloušťku pouze 5,3 mm. Spolu s 9,3mm hmoždinkovou svorkou. Vrstva omítky je obvykle alespoň 1,5 cm, takže vše do sebe zapadá.

A řezání plochého kabelu stejným nožem s háčkem je rychlejší a bezpečnější. Kabel položíte na prkno a spustíte ho. Hlavním úkolem je zasunout čepel hluboko do izolace, abyste mohli dráty od sebe oddělit a řezat mezi nimi. Překvapivě tento nůž nikdy neodřízl izolaci samotných jader.

Odizolovací kleště s patou. 6 oblíbených značek, výběr a srovnání.

První otázka, kterou si kladou ti, kteří si vystačili s obyčejnými stavebními nebo dokonce kancelářskými noži, zní, zda je elektrikářský nůž s patkou opravdu tak nezbytný, že se bez něj nedá dělat elektrikářská práce? Mnozí profesionálové pracují desítky let bez nože a přesto provádějí všechny elektrikářské práce správně.

Někteří lidé například používají speciálně naostřený nůž pro podélné řezání izolace mezi jádry. Tato metoda je vhodná pro kabely s měkkým gumovým nebo vinylovým pláštěm.

Pata nepředstavuje výraznou úsporu rychlosti. Samozřejmě, že proces odizolování je o něco rychlejší, ale nedá se říct, že by práce byla provedena dvakrát rychleji za stejnou dobu. Nejdůležitějším faktorem je přitom kvalifikace a zkušenost pracovníka. Profesionál by měl být schopen odizolovat cokoli, dokonce i stavební nůž nebo boční štípací kleště. Současně je provádějte kvalitně a rychle.

Další otázkou je, že profesionál je povinen mít takový dielektrický nástroj ve své výbavě, ale to je to, co dává jednoduchý laik?

Takový nůž je vhodný jak pro ty, kteří se zabývají čistě elektroinstalačními pracemi, tak i složitými opravami a nemají dostatečné zkušenosti s řezáním kabelů.

Ještě jedna věc, na kterou nesmíte zapomenout. Nůž s patou je určen především pro ploché kabely, jako je VVGng-P. Samozřejmě, že kvalifikovaní pracovníci mohou s tímto nástrojem řezat vše, ale nebude to pohodlné.

Při odizolování kulatého kabelu používejte takový nástroj, který je nebezpečný. Pro podobné značky, jako je NYM, existují pohodlnější a speciálně navržené nástroje.

Při použití kabelu vyrobeného podle specifikací (TU), nikoliv podle GOST, se tak izolace odstraní rychleji a snadněji. U kabelů GOST je izolace mnohem silnější, přiléhá blíže k žilám a hůře se s ní pracuje.

Vždy noste rukavice. bez nich byste se mohli zranit.

Pokud tedy patní nůž neodstraní izolaci dobře, nebuďte zklamaní, možná máte jen kvalitní kabel.

Někteří doporučují odizolovat konce kabelu ještě před zapojením do rozvodné desky nebo rozvodné skříně.

Mimochodem, tímto nepřímým způsobem se můžete dozvědět, jaký kabel máte GOST nebo TU. Pokud si ovšem nejste jisti, že nůž není hloupý, a pokud jste ho předtím nevyzkoušeli na jiných drátech.

Podívejme se blíže na hlavní výrobce. Příliš se od sebe neliší, ale přesto mají své klady i zápory.

Tento nůž nebyl nikdy předtím označen značkou. KVT, replika první generace Knipex, Stock a další. Dnes si takový nástroj můžete koupit v bazarech a čínských internetových obchodech AliExpress. Ostatní společnosti přešly na jiný design. Někteří se domnívají, že KVT a „Čína“ jsou stále stejné, jen KVT je dvakrát dražší.

Mnoho dalších nástrojů má stále stejný tvar rukojeti. Je zcela plastová a nemá žádné pogumované vložky. Na konci rukojeti je výřez pro umístění a uložení ochranného krytu.

Jedná se o velmi důmyslné a praktické řešení, díky němuž ho neztratíte při práci ani ho nebudete muset později hledat. Ostatní dražší značky tuto funkci postrádají.

Pokud máte velkou dlaň, může být nůž opravdu malý, protože má nejkratší délku rukojeti mezi ostatními. Při práci v malých skříních to však může být velká výhoda.

Čepel není rovná a má mírný sklon. Podpatek je vyroben v poměrně dobré kvalitě:

Jedna významná nevýhoda. ostří může být často tupé. S tímto nožem je velmi obtížné přesně provést první řez. Izolace je více drcená než řezaná. Můžete použít kleště, které vám to usnadní, nebo ještě lépe jemné kleště.

Zamačkejte konec kabelu kleštěmi a zasuňte patu pod vnější plášť.

Hlavní je provést první řez a pak už jde nůž rychleji. Odřízněte se od sebe, je to jednodušší a bezpečnější. Ale když na sobě pracujete. Má tendenci přežvykovat izolaci. Chcete-li to usnadnit, zkuste kabel mírně ohnout a vytvořit malý oblouk.

Samozřejmě je lepší koupit takový nůž osobně od skutečného prodejce. vyzkoušejte na místě, jak odstraňuje izolaci, a vezměte si s sebou kus kabelu. Pokud máte tupý, můžete si ho zkusit nabrousit sami. Nedoporučuje se broušení elektrikářských nožů pomocí gravírky nebo vrtačky s nástavcem.

Snadno můžete poškodit nástroj a přehřát řeznou hranu, zejména při vysokých otáčkách. Je lepší používat diamantové pilníky a dokončovat na brusném kameni. Broušení na patě není příliš pohodlné, ale s trochou cviku to zvládnete.

Čepel na vnější straně, kterou od sebe odřezáváte. a nabrousit ji jako dláto. A uvnitř. s trojúhelníkovým. Pokud neexistují varianty, je možné si poradit s automobilovým smirkovým papírem o zrnitosti 2500-3000. K broušení potřebujete řemen a pastu Goe.

Podobně lze upravit a nabrousit i dražší značky, jako je Knipex, pokud se časem otupí.

Nejdůležitější výhodou odstraňovače je. Dobrý poměr ceny a kvality. Je nejlevnější, a pokud ve svém bytě nebo domě provádíte elektroinstalační práce, je to nejlepší volba. Bude pracovat za 100 % svých peněz. Hlavní je zkontrolovat ostření. Mnoho profesionálů stále používá tyto nože a nechce přejít na nože.

Zde je třeba říci, že existuje mnoho nožů s podobným designem a tvarem rukojeti. Ve skutečnosti je vyrábí stejná továrna, i když mají různé obchodní názvy:

Poloautomatický striptér

Dražší, ale pohodlnější variantou by byl poloautomatický striptér. Hlavní výhodou oproti ručnímu odizolovači je možnost odizolování několika pramenů najednou a také absence mechanického působení díky specifické konstrukci tohoto typu odizolovače.

Navenek je prakticky k nerozeznání od ručního nářadí, avšak způsob ovládání je odlišný:

  • Přizpůsobení požadovaného odsazení na čelistech podle průměru drátu
  • Umístění vodiče do požadované kapsy
  • Tlak na rukojeť a odstranění izolace

Není nutné provádět žádné další akce, protože zbytek procesu se provede automaticky. Právě pro tuto vlastnost dává mnoho řemeslníků přednost tomuto typu poloautomatického odizolovacího zařízení před ručním. Existuje však ještě jedna důležitá možnost, o které si povíme příště.

Všimněte si, že poloautomatický odizolovač je vybaven omezovačem, který zabraňuje odizolování izolace vodičů nad zvolenou hodnotu.

Konvenční

Odizolovací kleště Knipex

Univerzální odizolovač pláště KNIPEX KN-169501SB

pro rychlé a přesné odizolování pláště a izolace u kulatých, vlhkých a kruhových kabelů (např. NYM od 3 x 1,5 mm² do 5 x 2,5 mm²), datových kabelů (např. kroucené dvojlinky) a koaxiálních kabelů.

Řezačka TwistCut KNIPEX KN-902202SB

pro vlnité trubky o průměru 13 mm. 32 mm pro řezání prázdných nebo předřezaných vlnitých trubek Použití v elektrotechnice, stavebnictví a sanitárních aplikacích Izolační nože na vnitřní straně eliminují riziko poranění.

Odizolovací nástroj KNIPEX KN-169502SB

pro rychlé a přesné odstranění pláště a izolace u nejběžnějších kulatých vodičů a vodičů pro vlhké prostory (např. NYM od 3 x 1,5 mm)? do 5 x 2,5 mm?), datové kabely (např. kroucená dvojlinka) a koaxiální kabely.

Automatický odizolovací stroj MultiStrip 10 KNIPEX KN-1242195

Odizolování bez následného seřízení v rozmezí 0,03 až 10,0 mm² univerzální geometrie lopatek. Řezačka KNIPEX TwistCut B je určena k bezpečnému a trvalému řezání vlnitých trubek s pohodlným úchopem a zapuštěnou drátovou řezací jednotkou pro plně automatické řezání trubek.

Samostatně vybavený kombajn KNIPEX KN-1240200

pro jednožilové, vícežilové a tenkožilové kabely s plastovou nebo pryžovou izolací, hloubka řezu je nezávisle nastavitelná pro různé průřezy kabelů, čímž se zabrání poškození kabelu.

Odstraňovač pláště KNIPEX KN-1620165SB

pro odizolování plášťů všech běžných kulatých kabelů Samootevírací svorka se šroubem pro nastavení hloubky řezu, vyměnitelné ostří pro šikmé a podélné řezy.

Odstraňovač pláště pro plochý a kulatý kabel KNIPEX KN-1664125SB

pro ploché kabely do šířky 12 mm pro oplášťování a odizolování všech běžných typů kruhových kabelů a kabelů pro vlhké prostory Ø 4,0.13,0 mm (např. NYM 3 x 1,5 mm)². 5 x 2.

Nástroj na odstraňování izolace z koaxiálního kabelu KNIPEX KN-166006SB

univerzální nástroj pro odstraňování izolace z koaxiálních kabelů RG 59, RG 6, RG 7, RG 11 k odstranění vnějšího pláště, stínění a izolace jedním pracovním tahem Nůž pro odstraňování izolace z datových kabelů, s kabelovou rukojetí.

PreciStrip 16 automatický odizolovač kabelů KNIPEX KN-1252195SB

Jednoduché a přesné odizolování a řezání jemných drátů i plných kulatých vodičů pouze jedním nástrojem. s širokým pracovním rozsahem od 0,5 do 0,5 mm.08 až 16 mm² Bezpečný úchop díky půlkruhovému tvaru.

Odstraňovač plášťů Knipex KN-1630135SB

pro odstraňování pláště z kulatých kabelů s PVC, pryžovým, silikonovým a teflonovým povlakem Ø 6,0. 29,0 mm přídržná spona s nastavitelnou hloubkou řezu s vroubkovanou maticí otočné tělo rukojeti pro kruhové a šikmé pláště.

Odstraňovač pláště KNIPEX KN-162016SB

pro ablaci pláště všech běžných kulatých kabelů samootevírací přídržná svorka s hloubkou řezu nastavitelnou pomocí stavěcího šroubu otočný nůž pro šikmé a podélné řezy vyměnitelný nástroj pro řezání pláště kabelu.

KNIPEX KN-1685125SB Univerzální odstraňovač pláště

pro oplášťování a odizolování většiny běžných kulatých kabelů a mokrých kabelů Ø 8,0. 13,0 mm (např. pro kabely NYM 3 x 1,5 mm² až 5 x 2,5 mm²) také pro operace při odřezávání a odizolování.

KNIPEX KN-1264180 Automatický izolační nástroj pro ploché kabely

pro ploché kabely s PVC izolací do max. 12 mm a průřez 0,75 mm². plocha průřezu 2,5 mm², samočinně se přizpůsobuje různým velikostem vodičů: nedochází k poškození kabelu, je možné odizolovat větší délky.

Odstraňovač plášťů s tvarovanými čepelemi KNIPEX KN-1221180

s vyměnitelnými břity pro 4 nebo 6 různých průřezů: Jemně broušené ostří zabraňuje poškození kabelu a šetrně odstraňuje izolaci i z malých kabelů.

Odstraňovač pláště KNIPEX KN-162028SB

pro odizolování plášťů všech oblíbených kulatých kabelů samouvolňovací třmen s hloubkou řezu nastavitelnou pomocí stavěcího šroubu otočná čepel pro šikmé a podélné řezy různých průměrů.

Odizolovací kleště pro ploché kabely

Práce elektrikářů je přímo spojena s používáním nářadí a pomocných zařízení. Nezbytné při provádění elektroinstalačních prací na kabelech, vodičích. Odizolovací kleště na ploché kabely jsou nejběžnějším a nejžádanějším nástrojem pro tyto aplikace. Vždyť odizolování je jednou z nejčastějších prací elektrikáře.