Pneumatika pro rohovou brusku pro řezání palivového dříví

Pro výrobu domácích zařízení jsou potřeba vhodné kladky, ložiskový uzel s šachtou, pneumatikou, pásem. Podle majitelů je docela obtížné vytvořit takové zařízení vlastními rukama, měli byste připravit výkresy a schémata, provést odpovídající výpočty.

Pokud opustíte možnost s pneumatikou, můžete použít adaptér k namontování řezného kruhu přímo na spojku. Zároveň jsou výrobci řetězových pilovačů varováni před použitím různých adaptérů. Důvodem je skutečnost, že pila je schopna vydat točivý moment až 14 000 ot / min a broušený disk je navržen pro provoz při 7000 ot / min. S takovou intenzivním provozem je zničení disku nevyhnutelné, jak je uvedeno výše

Tato metoda instalace není zcela bezpečná, je uvedena v recenzi videa:

Ve skutečnosti jsou hlavními výhodami rohového broušení řetězové pily racionální mobilita, nízké náklady a vysoká energie. Práce s ošklivou bruskou je velmi výhodná na neelektrifikovaných místech. Pokud se rozhodnete mezi domácím a továrním zařízením, je moudřejší přednost poslední možnosti, která plně splňuje požadavky na bezpečnost.

Než předěláte řetězové pily do rohového brusky, je nutné zodpovědně zvážit klady a nevýhody, skutečně vyhodnotit vaše technické školení a skutečnou potřebu takového projektu.

rohovou, brusku, řezání

Je možné pracovat s rohovou bruskou na dřevě?

Osoba, která bude mít zájem o disky pro rohové brusky pro řezání dřeva. Někteří budou argumentovat, že pro řezání stromu bylo vytvořeno mnoho speciálních nástrojů: kruhová pila (aka parket), Sabreova pila, elektrikář, konečně pila nebo řetězová pila. Práce rohového broušení dřeva znamená zvýšené riziko zranění.

Jiní v reakci na to tvrdí, že mají mnoho let zkušeností s používáním různých dřevěných disků pro rohový mlýnek. Hlavní věc je kompetentní použití a dodržování bezpečnostních opatření.

V některých ohledech jsou oba pravdu. Musíte tento nástroj zpracovat opatrně, mít obratnost, používat ochranné vybavení.

Nebezpečí použití rohového broušení při řezání dřeva je spojeno hlavně s použitím kruhového zubního disku s odstraněným odstraněným ochranným krytem. V tomto případě může zpětná rána vytrhnout rohovou mlýnku z rukou a poškodit operátora.

S výhradou všech požadavků, správné přilnavosti a kůry lze nebezpečí minimalizovat na normální ukazatele.

Pro kov nemůžete používat standardní kruhy pro řezání dřeva: nejsou pro tento materiál přizpůsobeny, vlákna celulózy začnou kouřit a vypalovat.

Vyberte vhodnou rohovou brusku pro řezání a zpracování dřeva

Pokud musíte řezat dřevěný materiál, pak je možné provést tento rohový broušení, ale s ohledem na správný výběr nástroje. Rohový mlýn produkuje různé velikosti a napájení, což závisí na možnosti nanesení trysek s průměrem 115, 125, 150, 180 a 230 mm. Rohová mlýnka pro řezání disků pro 115 mm dřevo. to není nejlepší řešení. Je to kvůli následujícím nedostatkům:

Nejlepší řešení pro řezání dřeva s rohovou bruskou je nástroj pro kruhy s průměrem 125 mm Není to však tak bezpečné, že je lze použít i pro začátečníky. Nástroje do 150, 180 a 230 kruhů se lépe nepoužívají pro řezání dřeva, protože vysoká síla takových zvonků vyžaduje hodně úsilí.

To je zajímavé! Rohová mlýnek není řetězová pila a nepila elektrickou.

rohovou, brusku, řezání

Nejbezpečnější možností je úhlová mlýnka pro kruhy s průměrem 125 mm. Je to takový stroj, který by měl být použit, když potřebujete použít nástroj pro řezání dřevozpracujících materiálů. Než si koupíte trysku se zuby pro řezání dřeva, musíte vzít v úvahu nejen jeho vnější průměr, ale také vnitřní. přistávací díra. U moderních standardních nástrojů se vytvářejí disky s průměrem 22,2 mm.

Kruhový kruhový rohový mlýnek

Při výrobě domácího stroje je třeba mít na paměti, že mohou být stacionární a přenosné. Broušení úhlu nemá velkou velikost, takže s jeho přepravou není obtížné potíže. Pokud je však nutné transportovat domácí kruhový kruh, bude to provedeno, pouze pokud je přenosný. Pokud je kovový nebo dřevěný pracovní stůl považován za základ, bude obtížné přepravovat nástroj.

Aby byl nástroj přepravován, doporučuje se vytvořit mini-cyklus rohového grind. Princip jeho výroby je jednoduchý a je provádět následující akce:

 • Je připraven kovový list o tloušťce 1-2 mm, který bude použit jako základ. Velikost listu 80×80 cm
 • Konzola kovových desek je přivařena na zadní straně listu, která bude sloužit jako základ pro instalaci napájecího nástroje
 • V ocelovém listu musíte udělat slot pro římsu řezacího disku
 • Opravte rohovou brusku a vyzkoušejte ji v akci

Princip výroby stroje pro řezání dřeva je jednoduchý a každý se bude moci vyrovnat s úkolem uspořádat kruhovou mlýnku z úhlové brusky. Velké množství možností pro domácí a které z nich si vybrat závisí na preferencích pána, jakož i na dílech, která mají být provedena.

Funkce používání dřevěného disku

Na rozdíl od kruhových disků pila na dřevěném pilotním disku pro rohové broušení. V tomto případě je pravděpodobnost, že jej může zaseknout při řezání stromu, minimální. Pokud používáte disky z oběžníku, šance na zranění jsou velmi velké.

Při řezání stromu nebo dřevěných polotovarů je třeba použít disk pro rohovou mlýnku na nejjednodušší ochranu: rukavice a maska ​​(nebo ochranné brýle).

Má také smysl snižovat rychlost v některých situacích, pokud vám to umožňuje provést model úhlového broušení. Podrobná recenze, který disk pro rohovou brusku je lepší snížit strom, můžete sledovat ve videu na našem webu.

Hlavní fáze práce

Z plechu vyřízněte přípravu požadovaného tvaru. Posypeme v ní otvor pro hřídel převodovky úhlového mlýnku. Navíc musíte vyvrtat další dva otvory. vložíme do nich šrouby a vložíme se.

Ořízněte kus kulaté trubky a přivařejte ji na velkou díru.

Namontujte kovovou desku na rohovou brusku a opravte ji upínací maticí. Svařte další držáky.

V další fázi je z plechu vyrobeno ochranné pouzdro. Přivařejte to na desku.

Poté je nutné vyčistit svary a malovat domácí trysku s aerosolovou barvou.

Výměna pneumatiky řetězové pily a prvků jejího upevnění

Nahrazení montážních prvků a pneumatik řetězové pily je nezbytné pro:

 • Kritické opotřebení přistávací drážky nebo prvků stopky.
 • Poškození pouzdra.
 • Porušení fixování šroubů.
 • Poškození nebo deformace těla pneumatiky.
 • Otěr nebo rozpad zubů předních a LED hvězd.
 • Poškození drážky pro dodávku mazání řetězci.
 • Opotřebení napínače řetězu.
 • Opotřebení přistávací drážky a opraváře pneumatik.
rohovou, brusku, řezání

Proto jsou pneumatiky pily a upevňovací prvky detaily výdajů, abyste je nahradili, potřebujete pouze jeden univerzální klíč dodávaný nástrojem s nástrojem. A samozřejmě znalost algoritmu rozebírání, sestavení a úpravy mechanismu.

 • Umístěte motor svisle a odšroubujte odpovídající matice, odstraňte víko přední hvězdy;
 • Zvedněte pneumatiku na přední straně a otočte upínací šroub řetězce a uvolněte ji z drážky pneumatiky;
 • Vytáhněte řetězec zespodu a otočte upínací šroub, uvolněte jej z drážky;
 • Vyjměte řetězec z hlavních hvězd a vytáhněte jej z pouzdra a poté jej odložte;
 • V přítomnosti poškození nebo stop opotřebení pouzdra a montážního těsnění by mělo být vyměněno;
 • Odstraňte renovaci nebo výměnu pneumatiky řetězu z upevnění drážky.

Posloupnost akcí při odstraňování pneumatiky řetězové pily na fotografii

Poté musí být řetězec položen na novou pneumatiku a nastavit ji v umístění v drážce. Dále je náhlavní souprava přivedena do háku s vedoucí hvězdou a pokrytá víkem. Bezprostředně před zahájením práce nezapomeňte zkontrolovat nepřítomnost ochablého obvodu a kvalitu jeho úseku.

Pokud je provedeno zapevnění nové pneumatiky a instalace náhlavní soupravy správně, je řetězová pila připravena k práci znovu. Mimochodem, jen pro případ, že byste se o tom měli ujistit a řešit několik tenkých větví.

Kruhový frézování

Další operací, kterou mnoho zkušených mistrů úspěšně provádí s pomocí tohoto nástroje, je frézování. frézování. Na rozdíl od frézovací řezačky nebude možné provádět opravdu vysoce kvalitní zpracování. Udělejte však drážku a také zkrátí malou část. ukáže se docela tolerovatelné.

Tato operace je opět nebezpečná. Již jsem písemný doporučení pro obecnou akci pomocí tohoto nástroje, tak je sledujte. Rohový mlýnek vyžaduje silné a vysoce kvalitní frézování. Pamatujte na možnost okamžitě používat domácí trysky, vybrat si starou značku, pojištěné z žetonů a chyb.

Dokonce i při používání všech tipů by se samotný nováček neměl brát pro frézování bez dohledu nad zkušenějším pánem. Jak je uvedeno výše, nehody se neustále dějí s Masters of jejich řemeslo, vzhledem k nástroji instrumentální.