Polykarbonát než řez a jak nejlépe opravit

Jak řezat polykarbonát. charakteristiky, výhody, typy polykarbonátu, řezné funkce, příprava, nástroje pro řezání

Polykarbonát jako silný, lehký a odolný materiál se široce používá ve struktuře různých druhů zavěšených struktur, hledí, drzostí a skleníků. Avšak vzhledem ke zvýšené křehkosti je nutné vědět, jak řezat polykarbonát, aby se udržel svou strukturu neporušené. Budeme analyzovat, co je tento materiál, jaké typy jeho existují, jaké vlastnosti mají a jaké jsou jejich hlavní výhody, jaké jsou rysy jejich řezání, jak správně připravit a označit listy před souborem a jaké nástroje se nejlépe používají použít.

Výroba polykarbonátu je založena na bezbarvém pevném plastu. Materiál může mít monolitickou nebo porézní strukturu. Ten se také nazývá buněčný. Jeho tenké paralelní vrstvy jsou vzájemně spojeny příčnými výztuhami. Díky tomu dostávají listy vlastnosti vzdušnosti a lehkosti. Zároveň se snadno sníží na požadované segmenty.

 • Šoková síla. Se silným dopadem se materiál nepasává a nelétá na ostré kousky. Díky tomu se používá na ochranné ploty.
 • Dostupná instalační technologie.
 • Odpor vůči mrazu.
 • Vysoká flexibilita. Lze použít pro zasklení rámové struktury různých tvarů.

Zároveň se polykarbonát rozlišuje následující řadou pozitivních rysů:

 • Estetická přitažlivost.
 • Hojnost designu barev a textury.
 • Zvuková odolnost.
 • Ulehčit.
 • Dostatečná síla.
 • Dostupnost zpracování.
 • Tepelná izolace.
 • Odolnost vůči atmosférickým projevům.
 • Stabilita šíření palby.

Vystavení rozdrcení struktury však činí řezání polykarbonátu v souladu se zvláštními podmínkami. Jinak se materiál začne zhroutit z okraje, ne.li okamžitě, pak v blízké budoucnosti pod vlivem operačních zatížení. To je zvláště patrné pod vlivem UV paprsků a sezónních změn teploty.

Pravidla upevnění

Pro vytvoření střechy, baldachýnu nebo jiné struktury vyrobené z polykarbonátu je nutné vytvořit spolehlivý rám. Materiál související se skupinou termoplastů s vysokou únosnou kapacitou má lehký, takže jej můžete opravit na dřevo nebo kov. Použití dřevěných referenčních prvků snižuje náklady na stavbu při snižování konstrukční životnosti struktury. Při instalaci polykarbonátu na rám vyrobený z přírodního dřeva doporučují zkušení řemeslníci dodržovat následující doporučení:

 • Při vytváření návrhového projektu a řezacího materiálu je třeba mít na paměti, že kondenzát by měl odtékat v buněčných polykarbonátových buňkách a poté se odpařit.
 • Při upevňování polykarbonátového plastu na pitched struktuře výztuh by měl být umístěn podél svahu, s vertikálním zasklením. svisle.
polykarbonát, nejlépe, opravit

Poznámka! Život polykarbonátového plastu v závislosti na kvalitě a typu materiálu je 10-25 let a dřevěný rám bez speciálního zpracování nebude trvat více než 5-10 let. Aby se zabránilo hnilobě a deformaci dřeva, jsou impregnovány antiseptickými látkami.

Point Montting Panels

Jak je připojen polykarbonát? Chcete.li používat spotový držák materiálu. budete potřebovat šrouby a termoired.

Montážní podložky s polikarbonátem jsou plastové podložky se speciální nohou. Výška takové nohy se rovná tloušťce panelu. Tepelný tvarovaný také zahrnuje těsnicí podložku a univerzální kryt kliknutí (podrobnější: více: „Který tepelně. napojený pro připojení polykarbonátu je lepší. typy, funkce, pravidla montáže“).

Díky tepelným shibům je zajištěno spolehlivé a uzavřené upevnění buněčného polykarbonátu na kov (více podrobností: „Správné upevňovací prvky polykarbonátu k kovu. rysy upevnění na kovový rám“). Kromě toho jsou eliminovány „studené mosty“, které se vytvářejí při použití šroubů. Je důležité si uvědomit, že noha tepelného nasazeného spočívá na struktuře struktury a zabraňuje poškození panelu.

Mějte na paměti, že průměr otvorů pro panely by měl být o 3 milimetry větší. S velkými velikostmi by měl být otevírací panel prodloužen. Tyto uzly polykarbonátu jsou nezbytné pro tepelné roztažení materiálu.

 • V žádném případě se panely příliš neupevněte;
 • Nepoužívejte nehty, nýty ani příliš velké cíle pro upevňovací panely;
 • Netahujte šrouby pro upevňování polykarbonátu.

Správné řezání polykarbonátu do skleníku

Rozšíření materiálu na pokrytí skleníku je docela odpovědnou fází jeho návrhu a je lepší tento proces svěřit odborníkům.

Ale můžete to udělat sami, s výhradou určitých pravidel a technologie řezání:

 • Vyřízněte materiál podle schématu řezání, abyste minimalizovali odpad.
 • V procesu řezání by ochranný film měl zůstat nedílnou součástí.
 • Řezání by mělo být prováděno výhradně podél dutin.
 • Posypání z listů by mělo být odstraněno stlačeným vzduchem.
 • Začněte odříznout baldachýn, potom odřízněte dveře, okna. Končit řezáním materiálu na stěnách.
 • Konce by měly být důkladně pokryty tmelem.

Polykarbonát je docela pružný materiál. Chcete.li s tím pracovat, budete potřebovat pilu (můžete použít kruhovou pilu) a piwa.

Fyzikální vlastnosti

Průhledných materiálů vyráběných v průmyslovém měřítku je polykarbonát nejodolnější vůči úderům.

Polykarbonát má velkou hodnotu jako materiál pro vlastnictví oplocení domů. Nedovolí kolemjdoucím prokázat nevhodnou zvědavost: prostřednictvím buněčných panelů jsou viditelné pouze přibližné obrysy objektů umístěných za živým plotem bez malých detailů.

 • Trvanlivost: správně (čtení. ultrafialové filtrování) nainstalovaný polykarbonát slouží nejméně 20 let. Výjimka. Levný materiál pro výrobu materiálu: Snažit se hodit na trh nejdostupnější produkt, výrobci ušetří ultrafialovou bariéru. Výsledkem je, že se list začíná rozpadat po 3-5 letech provozu;
 • Chemická odolnost: Polykarbonát stojanů na kyselé roztoky (s koncentrací až 10%), všechny typy paliva a maziv, ethylalkohol, detergenty a tukové tuky a rostlinné původ.

Pokud vstoupí do polykarbonátu, je zakalený as prodlouženou expozicí, zjemňuje;

Hlavní možnosti provádění práce

Zjistíme, jak doma řezat buněčný polykarbonát. Nejčastěji se používají následující typy nástrojů:

 • Stavební nůž. Můžete použít běžné možnosti, ale měly by být velmi ostré;
 • Velké nůžky;
 • Rohový mlýnek nebo disková pila;
 • Elektrikář;
 • Dřevěná pila.

Řezání konstrukčním nožem

Toto je nejjednodušší a nejoblíbenější možnost. Budete potřebovat konstrukční nůž s čepelech 25 mm široký.

polykarbonát, nejlépe, opravit

Čepel nože pro řezání polykarbonátu by měla být ve struktuře dobře opravena

Struktury můžete použít s lichoběžnou čepelí. Tato možnost je odolnější, což znamená, že je pro ně pohodlnější pracovat.

Trapezoidní čepele jsou velmi tuhé a vhodné pro řezání polykarbonátu

Nezapomeňte si koupit náhradní čepele, protože obvykle musí rozbít pod zatížením.

V této fázi je velmi důležité neudělat chybu, takže špatné značení povede k korupci polykarbonátu.

polykarbonát, nejlépe, opravit

Je velmi důležité spolehlivě držet vládce. Polykarbonát se nejčastěji zhoršuje při řezání v případech, kdy pravítko sklouzává a čepel jde na stranu.

Nůž je dobře vhodný pro 6 mm tlustý materiál. Tímto způsobem je velmi obtížné snížit silnější listy a kvalita práce není moc dobrá. Nezapomeňte, že běžný nůž na papírnictví s úzkou čepelí není vhodný, potřebujete možnost široké 25 mm.

Hlavní výhodou této metody je nízká cena nástroje.

Řezání nůžkami

Tato metoda se používá pro polykarbonát s tloušťkou nejvýše 6 mm. Pro práci potřebujete nůžky nebo nůžky pro kov. Hlavní věc je, že nástroj je ostrý, jinak budou konce poškozeny.

Před řezáním polykarbonátu najděte velké nůžky

Řezání rohu broušení

Vzhledem k otázce toho, co polykarbonát vyřízl, nemůžeme pomoci, ale vyprávět o možnosti s rohovou bruskou. Má vysokou rychlost práce a kvalitní řezání.

Budete potřebovat malou brusku (pod disk 115-125 mm). Je malý a je vhodné jej udržovat, na rozdíl od větších možností, které hodně váží, a proto nejsou v našem případě příliš výhodné.

Rohová mlýnka se dobře vyrovná nejen s kovem, ale také s buněčným polykarbonátem

Pro řezání použijte řezací disky pro kov s tloušťkou 0,8-1,0 mm. Stříznou materiál mnohem rovnoměrněji a méně odpadků vstupuje do voštiny, což je také důležité.

Pamatujte na jedno jednoduché pravidlo: Ochranný film je vždy odstraněn po řezání polykarbonátu bezprostředně před jeho instalací. Nezáleží na tom, jak snížíte materiál, stojí odstranění ochranné vrstvy až po skončení práce.

Řezání pily na disku se provádí stejným způsobem jako rohový mlýnek. Rozdíl je v tom, že řezání se provádí pomocí disku s malými zuby a samotný nástroj je v provozu pohodlnější díky designu, který pevně zapadá na povrch. V některých verzích nástroje je speciální průvodce a vysavač, který okamžitě odstraní všechny odpadky, což je velmi pohodlné.

Tento energetický nástroj je dobrý, protože s ním můžete provést i řezy

Řezání s elektrikářem

Elektrická skládačka je skvělá pro řezání polykarbonátu jakékoli tloušťky. Můžete rychle a efektivně vystřihnout fragment jakékoli formy.

Elektrikář vám umožní snížit polykarbonát na kousky jakékoli formy

Chcete.li pracovat, zakupte si plátna s malou velikostí zubu. Kvalita řezání na tom závisí.

Tkanina pro elektrickou skládačku by měla mít malý zub pro čisté řezání polykarbonátu

Pracovní postup v tomto případě vypadá takto:

 • Polykarbonátové listy jsou označeny. Pokud máte zakřivené čáry, je nejjednodušší aplikovat prvek, na který je materiál řezán, a označte jej na něm. Takže rozhodně se nemýlíte a dokonale označíte polykarbonát;
 • Na povrchu je položen polykarbonátový list a je opraven. Zároveň je velmi důležité jej uspořádat tak, aby pod řezací částí bylo prázdné místo, protože při řezání elektrického plátna je sníženo o 5-7 cm dolů. List může být opraven zatížením, ale ne příliš těžký, aby se materiál nerozšiřoval;
polykarbonát, nejlépe, opravit

Jak řezat polykarbonát, je nejlepší

Rohový mlýnek

Prvním nástrojem je tedy úhlová bruska. Ano, ano, toto není překlep. Samozřejmě, úhlová bruska, pod 125. Kruhem kovu, používám k rovnoměrnému řezání polykarbonátu. To znamená, že pro provedení rovnoměrného řezu doporučuji použít malý rohový mlýnek. I ten nejlevnější je vhodný. Vydrží náklad na pilu s více než.

Jediná věc, která je vyžadována, je malá dovednost při práci s tímto nástrojem, protože se jedná o vysoce vynalézavý nástroj a při experimentálním použití můžete list zničit. Je vhodné praktikovat nějaký druh polykarbonátového odpadu. Najdete odpad od každého mistra, který se zabývá instalací polykarbonátu.

Řez polykarbonátu s elektrikářem?

Druhým nástrojem je elektrikář. Nejběžnější domácnost elektřina. Pila by měla být s malými zuby, aby byl uhličitan řezán a nebyl roztrhán. Tento nástroj se snadno používá a nevyžaduje speciální dovednosti v oblasti tréninku. Ale přesto, pro největší důvěru, můžete také předzvěst. Mohou řezat polykarbonát na místech, kde bude obtížné provést tento rohový mlýnek.

Například je velmi pohodlné řezat zaokrouhlování pomocí elektrikáře nebo nakrájejte komplexní dekorativní tvary. Pro dokonce i řezy nedoporučuji použít skládačku, protože to trvá více času na řez více než podobné části rohové brusky.

Papírnický nůž

A třetí nástroj, který často používám, je administrativní nůž, nejlépe kvalitní. Myslím, že každý nováček v tomto případě se s ním bude moci vyrovnat. Hlavní věcí není spěchat při práci s nožem, protože čepele tohoto nástroje jsou velmi ostré a můžete se snadno zranit.

Kancléřství s nožem, samozřejmě můžete snadno řezat buněčné polykarbonáty 4-6 mm, trochu obtížnější polykarbonát 8 mm. Mimochodem, nedoporučoval bych řezat polykarbonát velké tloušťky nožem. Existuje vysoká pravděpodobnost, že panely mohou být rozmazleny. Možná používám nůž v případech, kdy je nutné snížit velkou část listu, abych si ji vložil do velikosti.

Pily nebo nůžky

Někteří řemeslníci obvykle používají soubor a nůžky. Možná tento improvizovaný inventář lze použít pro řezání polykarbonátu. Pouze on neporušil strukturu polykarbonátu a neovlivnil správnou technologii jeho instalace.

Takže, jak si myslím, že polykarbonát přijdeme, pojďme nyní zvažte, jak to udělat.

Leptací listy doma

V některých případech je polykarbonát položen na lepidlo a listy si musí navzájem lepit. Za tímto účelem je polyuretanové lepidlo považováno za optimální. S tím je zajištěna spolehlivá spojka polykarbonátu s podobným listem, se sklem nebo kovem. V tomto případě je dosaženo vysoké mechanické a chemické odolnosti spojení.

Vzhledem k tomu, že se polykarbonát etabloval nejlepším způsobem, koule jeho použití se staly velmi rozmanitými. Takže dělají zasklení pro letní terasy, altány nebo skleníky, vybavují dočasné oddíly, ploty nebo baldachýny.

Před položením polykarbonátu musí být jeho listy nakrájeny na požadovanou velikost. Za tímto účelem se často používá úhlová mlýnka, elektrická skládačka a dokonce i obyčejný papírnický nůž. Samozřejmě, pokud se nebudete přebývat na jednom čase používání zařízení, má smysl zakoupit zařízení pro řezání laseru. V tomto případě se tento řez ukáže být dokonale rovnoměrný a jasný.

Jak řezat polykarbonát. metody bezpečného řezání, vhodné nástroje pro domácí podmínky