Proč se u elektrického kultivátoru Neva vypíná druhá rychlost?

Prvotní uvedení do provozu a zaběhnutí

Záběh je nutný, aby se všechny díly mohly rozběhnout. Po krátké době provozu při minimálním zatížení je u jednonápravového traktoru menší pravděpodobnost, že se v budoucnu porouchá.

 • Proces pokosení by neměl být kratší než doba uvedená v příručce.
 • Napětí by mělo být nízké. Pokud je například ve specifikaci uvedena maximální pracovní hloubka 50 cm, je vhodné ji při prvním spuštění a záběhu omezit na 30 cm.
 • Před záběhem je nutné naplnit motor olejem.
 • Naplňte palivovou nádrž.
 • Spusťte stroj na střední rychlost.
 • Všechny převody musí být zkontrolovány do 60 minut.
 • Nízký objem práce při kultivaci, orbě a přepravě malých nákladů.

Jednonápravový traktor Neva modifikace páky převodovky

července 2015. 4 min Přidáno uživatelem Vladimir KondrashovPřevodová páka na jednonápravovém traktoru. Úprava řadicí páky pro motorový rumpál. jednonápravový traktor Neva MB-2 6,5 l. с.

Motor motorového rumpálu Neva

Jednonápravový traktor Neva může být vybaven ruským, americkým nebo japonským motorem. Všechny tyto modely jsou podobné, liší se pouze značkou.

Čtyřtaktní karburátorový motor DM-1K vyrobený v Krásném Octyabru. Má jeden svislý válec, časování ventilů, nucené chlazení vzduchem. V porovnání se motor příliš neliší od svých dovážených protějšků.

 • objem 317,4 cm3 ;
 • objem palivové nádrže 3 litry;
 • provozní výkon 6,2 litru. с.;
 • otáčky klikového hřídele 1200 ot/min;
 • točivý moment 15,7 Nm (při 2500 ot/min).

Multikultivátor Neva s ruským motorem DM-1K se vyznačuje uživatelskou přívětivostí a nízkými nároky na údržbu. Pro práci s tímto materiálem není nutné mít speciální vzdělání.

Motory BriggsStratton s výkonem až 7,5 litru. с. patří do profesní třídy. Palivo benzín.

Vzhledem k jejich dostupnosti se často používají k montáži vybavení motocyklů:

 • Zvětšený tlumič výfuku Lo-Tone;
 • Vzduchový filtr Dual-Clean;
 • mechanický regulátor otáček;
 • kovaný klikový hřídel s vysokou životností;
 • Litinová vložka válce.

Díky těmto vlastnostem jsou motory BriggsStratton velmi robustní a výkonné, což z nich dělá ideální řešení pro nejvýkonnější motory Neva.

Motory Subaru, Honda (Japonsko) 6 až 7,5 litru. с. se vyznačují dlouhou životností (až 5000 hodin), spolehlivostí a bezpečností. Jsou šetrné k životnímu prostředí a zajišťují vysoký výkon stroje.

Motory s kovanou klikovou hřídelí.

Dnes již není možné sehnat nové bloky motoru Neva s domácím motorem DM-1K vyvinutým ještě v SSSR. Jeho výroba byla ukončena. Motory DM-1K byly nahrazeny moderními jednoválcovými benzinovými motory předních světových výrobců: BriggsStratton, Yamaha, Honda, Kasei. Chlazení motoru je aktivní, vzduch.

Proč vypadává druhá rychlost na elektrickém kultivátoru Neva?

První majitelé vozu „Kozak Poltava“ obdrželi žádost o návod na seřízení řadicí páky.

Vzhledem k tomu, že se ve skutečnosti jedná o box těžkého motorového kypřiče, bude článek užitečný i pro majitele motorových kypřičů. Za určitých podmínek, o kterých se podrobněji zmíníme později, převodovka při aktivaci nefunguje a místo obvyklých rychlostí je zařazen jiný rychlostní stupeň.

Proč se to děje?? Abyste pochopili příčinu, musíte vědět, jak převodovka funguje.

Začněme obecnými zásadami. Mnozí majitelé motorových kypřičů jsou řidiči a jsou zvyklí na dokonalé automobilové převodovky, které mají synchronizátory, usnadňující záběr převodů, a navíc jsou převody ve skříni šikmé, což zajišťuje nízkou hlučnost.

To neplatí pro motorový kypřič nebo traktor. Je to jednoduchá skříň, převody jsou přímé, takže jsou hlučné. Neexistují žádné synchronizátory a právě tuto vlastnost je třeba při práci s boxem zohlednit!

Bohužel nemůžeme ukázat, jak komponenty převodovky fungují zevnitř, proto použijeme schémata, která pomohou vysvětlit podstatu věci.

V krabici je sada pastorků. Kombinace různých převodových stupňů vede k různým rychlostem na nápravě s koly motorového rumpálu.

Kontrolní otvor ve skříni traktoru „Kozak Poltava“ může být špatný, ale vidlice převodů jsou jasně viditelné. Nyní se podívejte na diagram. V neutrální poloze jsou všechny vidlice na stejné linii. Při zařazení převodu se požadovaná vidlice posune spolu s pastorkem. Při řazení do neutrálu se vidlice vrátí do střední polohy. Někdy se však například stane, že se vidlice špatně seřídí a při neopatrné manipulaci nelze převody na tomto žacím ústrojí zařadit. Řadicí páka je opřena o držák vidlice.

Elektrický kultivátor vega gt 5333. TEST

Zkušení traktoroví sekači sníží vidlice do neutrální polohy bez demontáže převodovky a pomocí servisního otvoru je vrátí do normální provozní polohy.

Traktor „Kozak Poltava“ má složitější konstrukci řadicího mechanismu s vahadlem, které zajišťuje pohodlnou polohu řadicí páky, ale vyžaduje seřízení.

Nyní si rozebereme problémy, se kterými se mohou potýkat majitelé traktorů, a analyzujme algoritmus řešení.

Vidlice se může posouvat na traktoru i na motorovém kypřiči. Při pokusu o zařazení rychlostního stupně se páka zakousne. Přirozená reakce jezdce. vyvinutí síly. způsobí nesprávnou polohu vidlice. Existuje subjektivní řešení problému: páka dosáhne správného bodu, pouze při zařazení převodu neodpovídá údajům na šabloně. Páčka také nedosahuje na horní ani dolní okraj šablony.

I po nastavení polohy vidlice problém se záběrem přetrvává. Příčinou je nesprávná poloha řadicí páky, špatné seřízení táhla.

Chcete-li obnovit normální provoz skříňky, postupujte takto.

Odšroubujte vahadlo z řadicí páky.

Nastavení vidlic do střední polohy. Kvůli krátké délce páky použijte kladivo nebo páku.

Připojení vahadla k páce převodovky.

Zkontrolujte výšku závěsu vzhledem k otočnému hřídeli.

Optimální nastavení je 95 mm. Pokud je tato hodnota menší, je rozsah pohybu páky převodovky nedostatečný a převodovka nefunguje.

Poté nastavte polohu páky vzhledem k závěsu. Ovládací páka se skládá ze dvou částí, které jsou k sobě přišroubovány. Umožňuje nastavit délku páky a především polohu řadicí páky vzhledem k páce převodovky.

Nastavte tažnou páku tak, aby výšková poloha na šabloně odpovídala poloze páky na vidlicích. Poté zajistěte polohu pojistnou maticí. Možná budete chtít přivařit matici k třmenu, abyste měli jistotu, že se to nebude opakovat.

Na závěr několik doporučení, jak se vyhnout poruchám skříňky. Možná jste si všimli, že se váš motorový kypřič nezapne vždy najednou. To proto, že neexistují žádné synchronizátory. Často je zub ohnutý správným směrem a ozubená kola nezapadají. Možná budete muset vyšlápnout spojku a zkusit to znovu. Při použití nadměrné síly nebo nárazu může dojít ke zkroucení vidlic a nesprávnému nastavení, jak je znázorněno na tomto videu.

Vážení majitelé traktorů a motorových kypřičů! Pracujte pečlivě a svědomitě! Nedělejte žádné prudké pohyby. Buďte v bezpečí a budete v pořádku!

Oprava reduktoru bloku motoru MB-1

Kolik oleje je třeba doplnit do převodovky? Jaký olej použít?? Jak ji mohu naplnit??

Děkuji a vše v ruštině!Nedávno jsem ho dostal zdarma!Znalosti se nenosí na zádech!Rád bych viděl sestavu!

Dobrý den, máte video, jak tuto převodovku sestavit??

Řekněte mi, jak se na tomto stroji mění převody? Obdržel jsem tento model, a když je řemenice velká v klidu, nemohu posunout rychlost, a když se otáčí, zapojí se, ale těžko samozřejmě. A zdá se, že mám pouze 1 rychlost, když je kolík venku. Možná. co doporučujete?

proč, kultivátoru, neva, druhá

MB Oka uniká olej z řemenice, předtím žádný olej nebyl.Prosím, řekněte mi, co mám dělat a jak tento zmatek napravit.

Řekněte mi, kde na hřídeli převodovky MB Salut najít jehlové ložisko.

opotřebované vývodky převodovky, únik oleje Prosím o přesnou velikost vývodek pro MB-1

Dobrý den. Poraďte mi, kde koupit díly na tuto raritu? jsou zapotřebí hnací pružiny.

Číslo ložiska výstupní hřídele MB 1 neznám

Dobré auto !Stejné řetězové kolo se mi zlomilo na náboji !Můj je z roku 1992 !Kromě výstupní hřídele z výroby. Zesílené stránky.Kuličková ložiska místo jehlových ložisek !Zadní náprava z vozu VWR pasuje!Mám ho už dlouho. 400 litrů !Mám za sebou spoustu výkopových prací, kopání sklepů, výkopů základů a míchání betonu!

koupil kompaktní jednonápravový traktor Neva MB s americkým motorem. se stejným vozíkem. pod zátěží, nebo spíše já vážící 100 kg, druhá rychlost vyrazí. Zajímalo by mě, jestli je to proto, že ještě není v provozu ? nebo se převodovka opotřebovala už bez toho, aby byla v provozu. nebo možná existuje nějaký jiný důvod ? poradit.

Převodovka žila 5 let, než se rozbila. Nechal jsem opravit převodovku. Dvakrát mi praskl řetěz.Zpětný řetěz se navíjel sám. Koupil jsem sadu řetězů.Změněno.Podařilo se ji vyzvednout pouze 3krát. Došla mi těsnění. Těsnění bylo provedeno následujícím způsobem: Odmaštění obou přírub. Nanesl jsem tmel v silné vrstvě a počkal, až zaschne.Poté každou polovinu potřete tenkou vrstvou oleje a znovu sestavte. Tak získáte tloušťku těsnění. Vše ostatní je v pořádku. Když je převodovka ve vodorovné poloze a volant je na 2-3 stupních, olej se do ní vlévá. Až k plnicímu otvoru. Olej můžete nalít i v normální poloze, ale když stroj nakloníte, dojde k úniku oleje. Pouze pokud víko opatříte těsnicí hmotou. Já jsem to tak udělal. Funguje to. Autor alespoň odstranil převodovku, a já ji mám přivařenou k rámu 🙂 musel jsem to celé otočit)) elektrický šroubovák, který hodně pomůže. Je tu 40 oříšků.

Láme se také držák, praská klikový klíč.

poradit, proč moje tselina mb800 se zesílenou převodovkou.a jak ji opravit??předem děkuji.

U mého Uralu je to stejné.Tento pastorek jsem přivařil pomocí příchytky. žádné použití.V Čeljabinsku máme na prodej zesílenou. Monolitické převody na tomto stroji. Ale ušetřil jsem peníze a teď musím znovu rozebrat převodovku ! A rozebrat ji.Smůla. Válečky mají tendenci vyjíždět z každého ložiska. takže budete muset převodovku rozebrat čistou a přes hadřík. s hadrem.

Mám jednonápravový traktor MB1 z roku 1987. Řazení není možné, převodovku budete muset demontovat?

Totéž jsem měl na svém traktoru Ural. Dvakrát. I já jsem ji našel hned. Jehlová ložiska jsou v háji

Zapomněl jsem na podložky. Opravdu tam musí být, nebo můžu až do další poruchy jezdit bez nich?

Tato Neva je stará, mám ji od roku 2000, je hliníková a modrá, jak je stará, když je to Neva?

Dobrý den,! Mám dotaz: rozebral jsem a znovu složil převodovku z roku 86 mb1. Myslím, že je to stejné jako u vás. Vyměnil jsem zlomený hřídel řadicí páky. Musel jsem vytáhnout všechna ozubená kola a řetěz a vyprat vnitřek mazivem. Pak jsem ho znovu sestavil. Vložil jsem všechny podložky mezi náboje pastorku a utáhl všechny šrouby na okrajích (na těsnění jsem nanesl trochu silikonu). Pak jsem utáhl tři šrouby uprostřed, které utahují převodovku v bodech pastorku. Vzpomínám si, jak jsem ty šrouby sundával. Pod maticí byly jen hmoždinky. Utáhněte, doplňte olej. Ráno jsem si všiml, že zpod těchto šroubů vytéká olej. Chápu, že je zde spousta prostoru pro netěsnosti a hmoždinky netěsní. Jak to, že to neteklo dřív, netuším. A co dělat nyní? Myslím, že jste převodovku sestavili a můžete mi říct, co mám dělat.

Vytažení hlavice řadicí páky z převodovky. Uvnitř je ještě trochu vosku. Neporušené závity na přepínací hřídeli. Byl v neutrálu, a když jsem se pokusil zařadit druhý rychlostní stupeň, hřídel řazení mi zůstala v rukou. První rychlostní stupeň se podařilo zařadit zatlačením na knoflík. Je k opravě potřeba kompletní demontáž převodovky, nebo ji lze provést bez demontáže??

Maximální rychlost kráčejícího traktoru

Mnoho majitelů se ptá, jaká je nejvyšší možná rychlost motorového kultivátoru? Odpověď závisí na mnoha nuancích, především na modelu motorového kultivátoru. Je také důležité vzít v úvahu, že pracovní rychlost je nižší (2-4 km/h) než rychlost motorového kypřiče. Pokud se pracovní rychlost zvýší, bude obtížnější provádět některé operace, protože ovládání kráčejícího traktoru bude pro obsluhu velmi obtížné. Pokud je jako dopravní prostředek použit jednonápravový traktor, může jeho rychlost dosáhnout až 30 km/h.

Bělorusko MTZ-80, MTZ-82, MTZ-82 traktory.1, MTZ-1221, 1523, MTZ-892, YUMZ, T-40. Zemědělské stroje: pluhy, kultivátory, kypřiče, sekačky, secí stroje

Otázka: Jednonápravový traktor Neva MB-1, motor Subaru 7 l, v provozu.с., benzín. Nedávno jsem pracoval na malé ploše. 20 akrů. Sundal topení, vše je podle předpisu, otáčky trochu nad průměrem, najednou z výfuku vyšel bílý kouř, jednonápravový traktor šel do „zabuchanky“, zastavil, snížil otáčky, kouř vyšel, opět je normální. Při středních nebo nízkých otáčkách to nevidím, vzduchový filtr je čistý a suchý. Totéž se stalo předevčírem. Co je příčinou výparů?? Pokud je hladina oleje náhle příliš vysoká, může to způsobit problém?? Co lze udělat?

Odpověď: Tento jev je u podobných motorů zcela běžný, a to nejen u Robina. Důvodem je svislý sklon osy válce. Při práci se může stát, že na chvíli omylem spustíte rumpál Část oleje uniká do ventilové skříně a přes systém odvětrávání klikové skříně. do karburátoru a poté do spalovacího prostoru. Proto bílý kouř a ztráta výkonu. Není to nic hrozného, vykouří se a bude pokračovat. Pokud jde o hladinu oleje. Ano, mírně vyšší hladina oleje může způsobit kouř. ze stejného důvodu. Co příprava na zimní skladování. Neexperimentujte, na podzim vyměňte olej a odstraňte veškerý benzín z palivového systému.

Dotaz: Občas mi píská startér a začíná vyjíždět šňůra (Neva MB-1). Několikrát jsem rozebral startér a namazal kuličku. To příliš nepomáhá. Můžete poradit něco jiného??

Odpověď: U motoru DM-1K je lepší nemazat kuličky. Nebo něčím velmi tekutým a nelepivým. Pískání je způsobeno opotřebením. Znovu ji rozeberete a pozorně si prohlédnete dvě části, mezi nimiž jsou zaseknuté kuličky. Na malém s pěti „rohy“ pravděpodobně uvidíte stopy po kuličkách, které tato místa jakoby vytlačují. Otřepy na vnější straně je třeba pečlivě obrousit do roviny s povrchem pomocí smirkového kotouče. Sestavte ji zpět dohromady. a bude to mít okamžitý účinek.

Otázka: Při použití zařízení Neva MB-1s 7.0 s motorem Subaru naplněným benzínem 76 a musel na něj běžet. Černý kouř, ztráta výkonu, ale musel jsem udělat práci (udělal jsem). Před rokem jsem ho naplnil 92, ale problém zůstal a nakonec se MB zastavil (tiše, rutinně). Konečně mám letos čas se s jednotkou vypořádat. Vyčistil vzduchový filtr, karburátor, nádrž na plyn, vyměnil zapalovací svíčku. Ale nepomohlo to. nenastartuje. Zapalovací svíčka je mokrá a jiskra je dobrá. Zkusil jsem to bez vzduchového filtru, karburátor vzplál. Jeden člověk říkal, že jsem měl předčasné zapalování. Možná byste mohli poradit, co se dá ještě udělat?

Odpověď: Zkontrolujte vůle ventilového rozvodu. Rád bych také změřil kompresi.

Dotaz: Při práci na modelu Neva MB-3 se přetrhlo lanko pro ovládání oddělení hřídele nápravy. Vyjmul jsem matici pouzdra kabelu plášť zadržení v převodovce, podíval se dovnitř a nepochopil, jak to bylo stanoveno tam, kdo může čelit tomuto problému?

Odpověď: Pravděpodobně bude nutné převodovku rozebrat.

Otázka: Můžete mi sdělit velikost řemenice na převodovce Neva MB-1?? Zejména velikost uložení na hřídeli a šířka drážek na řemenech.

Odpověď: Průměr řemenice 256 mm, šířka drážky pod řemenem zpět a zpět 14 mm hloubka pod řemenem zpět 7 mm vpřed 13 mm na dně drážky šířka 6 mm. Průměr hřídele 20 mm.

Otázka: Vysvětlete, jak používat uvolnění kola, musím před stisknutím spouště a před uvolněním zastavit??

Reakce: Úplně uvolnil spojku, zastavil, stiskl uvolňovač náboje, stiskl spojku, otočil se, uvolnil spojku, uvolnil uvolňovač, stiskl spojku, jel. Uvolnění zámku bez uvolnění spojky způsobí zvýšené opotřebení mechanismu převodovky.

Otázka: Jednonápravový traktor Neva MB-1s 7.0 s motorem Subaru 7hp. Koupeno na jaře. Na jaře ji zoral, v létě ji trochu zoral. A teď na podzim jsem zoral šest hektarů a mám druhý sazeč. A najednou motor ztratil výkon a zčernal. Odšrouboval zapalovací svíčku. je černá od sazí. Vyčistil a zkontroloval zapalovací svíčku (lze říci, že je slabá a rozptýlená). má být na tomto zapalování?). Nakonec se však jednalo o ucpaný vzduchový filtr. Po odšroubování víčka filtru a vyjmutí filtru běžel motor jako obvykle. Vyfoukal jsem filtr kompresorem a propláchl ho v benzínu. Nyní startuje a běží jako normálně, ale nezkoušel jsem to pod zátěží. Otázka, je to opravdu tak náhle může ovlivnit provoz motoru, protože jsem na něm pracoval po celou sezónu, v prachu a nic takového se nestalo. Nebo možná frézy hodily zeminu a ta se nasála do filtru. Mám papírový filtr s pěnovou podložkou. zdá se mi, že to zjevně nestačí. existují výkonnější filtry?

Odpověď: Pokud máte papírový filtr na motoru Neva MB-1s 7.0, což je papírový kužel uzavřený kovovou síťkou a pěnovou podložkou přes něj, jsem vyčistil takto: 1. Samotný vlnovec jsem v pneuservisu vyfoukal kompresorem ze všech stran. Jednoduché čerpadlo nemá velký tlak. Poté jsem vlnovec propláchl ve dvou vodách benzínu tak, že jsem ho ponořil a protřepal. Kal na bocích plechovky byl opravdu černý a špinavý. Kompresor nevyfoukl ani zrnko. Dvakrát jsem ho propláchl a vyměnil benzín. Ale myslím, že je lepší umýt ji v parafínu. Ale neměl jsem ho. Nemůžete použít vodu. a papír by pravděpodobně nabobtnal. Pak ji jednoduše usušili na slunci. Rychle uschla. 2. Pěnovou podložku jsem namydlil a podle popisu v návodu ji namočil do oleje (běžného motorového oleje) a silně ji zmáčkl v ruce. Vždy je prý třeba dbát na to, aby pěnová podložka nevyschla a nebyla nasáklá olejem. 3. Vyčistil kryt filtru a víko hadříkem. 4. Znovu vše složte dohromady.

Otázka: Nedávno jsem si koupil jednonápravový traktor Neva MB-3 pro práci. Žádné zkušenosti s motorovými kypřiči. Nedávno jsem ho vytáhl z krabice a složil. Nastartoval jsem a jel. Při vnější prohlídce jsem zjistil, že hřídel v převodovce, kde je umístěna velká řemenice, má axiální vůli 0,5-1 cm. A samotná řemenice na hřídeli není utažená, měla by být volná. Rád bych věděl, zda je to normální, nebo zda bych měl stroj odnést do servisu, dokud mám ještě záruku?

Odpověď: Mám Neva MB-3s 7.0, situace je podobná, zdá se, že je aktivní po celou sezónu, nic se nestalo. Pravděpodobně se jedná o konstrukční prvek.

Otázka: Nedávno jsem zakoupil použitý jednonápravový traktor Neva MB1 s motorem DM-1 o objemu 6,2 litru. с. Nemohu to opravit ráčnou, prosím, poraďte, jak to opravit?

Odpověď: Stejná porucha byla na Peter MB. Po demontáži se ukázalo, že zuby velkého ozubeného kola v převodovce jsou rozežrané. Soukolí bylo vyměněno. Demontáž převodovky je jednoduchá.

Otázka: Jednonápravový traktor Neva MB-3s 7.0. O vzduchovém filtru? Odstraněný filtr. Chápu, že mám dvoudílný filtr. Papír pro veverky. V návodu se uvádí, že pěnovou gumu je třeba umýt a vysušit. Klepání na papír. Pěnovou gumu tak nemusíte namáčet do oleje. Mám to správně?

Odpověď: Na jeden motor lze nainstalovat tři různé vzduchové filtry:. Normální, papírový typ vozu. je přesně ten typ, o kterém teď mluvíme. Vnější pěnový kroužek lze lehce namočit do oleje (neškodí to), ale nedoporučuje se to. S pěnou to nebude moc dobré. je silná deska ze speciální, ani ne pěnové pryže, existuje jiný materiál, pěnový. tak, aby foukalo skrz. Ten musí být mazán olejem, jinak propustí i ten nejmenší zlomek a pro motor to není o nic horší. s olejovou lázní. Na horní straně může, ale nemusí být další filtrační deska. Tuto desku nemusíte mazat.

Otázka: Měl jsem štěstí, že jsem mohl provozovat jednonápravový traktor Neva MB-1 s motorem DM-1K. Naplnil jsem ho motorovým olejem Shell 10w40 a začal kapat olej do vzduchového filtru přes odvzdušňovací trubičku a házet olej zpod svíčky. Odšrouboval jsem zapalovací svíčku a je vidět, že spalovací komora a píst jsou v oleji, přemýšlím o tom, že pod svíčku dám o-kroužek, protože dobré dotažení svíčky nepomáhá. Normální hladina motorového oleje. Počet najetých kilometrů je minimální, dalo by se říci, že nový motor. Jak je podle vás normální, když se olej dostane do spalovacího prostoru?? Vyplatí se vypustit olej a vyměnit ho za hustší?? A vážně olej ve vzduchovém filtru, je mírně mastný?

Odpověď: Možná bude nutné vyměnit kroužky na pístu. Současně zkontrolujte, zda není poškozen samotný válec a píst. Možná nebude nutné měnit kroužky. Pokud je motor nový, je docela možné, že dochází ke spékání vložkových kroužků (případně i kompresních kroužků). Ale stále je třeba otevřít motor a podívat se na stav skupiny pístů. Existuje ještě jedna možnost, aniž by bylo nutné otevírat motor. Nalijte trochu ředidla do otvoru pro zapalovací svíčku, dokud není dutina plná (nejprve vypusťte olej z motoru a nechte vypouštěcí svíčku otevřenou), a nechte ho tam, není třeba otáčet startérem. Totéž opakujte následující den a každých několik dní (možná). Kroužky se musí zúžit, opět ne na 100 %. Myslím, že je to způsobeno špatným olejem.

Otázka: Při používání zařízení Neva MB-3 mám následující problém. Při druhé rychlosti, když uvolníte spojku, řemen stále přiléhá k kladce a rumpál začne chrastit, s chrastěním, jako by převody v převodovce prokluzovaly, čím to může být?? Uvolněte řemen?

Odpověď: Uvolnit řemen na mém je také problém, drážky pro šrouby pod motorem jsou dobré pouze pro centrování řemenic. Zkontrolujte také seřízení. Je to však možné. Měli byste se také podívat, zda spojkový váleček nesjíždí úplně dolů a nedává tah. Můj řemen se opotřebovává a po uvolnění vůbec neotáčí volnoběžkou.

Volnoběžka pro můj motorový kultivátor. účel mechanismu

Zpátečku zařaďte volicí pákou na volantu do polohy „R“ (viz „R“ na straně 47). Obrázek.), zkontrolujte, zda je přepínací páka na převodovce spuštěná.

Odšroubujte seřizovací šroub vyšroubováním matice 1.

Ručně zašroubujte seřizovací šroub až na doraz.

Vytáhněte řadicí lanko za plášť nahoru, páka řazení na převodovce by se měla posunout nahoru spolu s lankem, pak uvolněte plášť lanka, lanko by mělo pružně dosednout zpět na řadicí páku.

Poté ručně dotáhněte seřizovací šroub, dokud nebude patrný odpor (síla). Odšroubováním šroubu zcela nastavte vůli pláště kabelu (volnost).

Utahujte seřizovací šroub, dokud neucítíte odpor (sílu), a poté utáhněte matici 1 lehkým utahovacím momentem nepřesahujícím 4 Nm (při utahování matice 1 držte seřizovací šroub klíčem, aby se neotáčel za maticí 1).

Poté nastartujte motor motorového kultivátoru a zkontrolujte chod řadicí páky, přičemž střídavě zařazujte jednotlivé rychlostní stupně. Seřízení by mělo zajistit správné a plynulé řazení převodů (viz „Seřízení přehazovačky“ na straně 54).

Pokud přehazovačka nebyla správně seřízena, znovu ji seřiďte: znovu utáhněte seřizovací šroub vyšroubováním matice 1 (při vyšroubování matice 1 přidržte seřizovací šroub klíčem). Otočte seřizovací šroub o jednu otáčku nahoru a dotáhněte jej otočením matice 1 (při otáčení matice 1 přidržujte seřizovací šroub klíčem). Překontrolujte funkci řadicí páky (viz „Seřízení řadicí páky“). п.7).

V případě potřeby volicí páku znovu nastavte. п. 8).

Rychlostní skluz na motorovém rumpálu Neva. Video

Jednonápravový traktor Neva MB2 Převodovka: montáž, demontáž a opravy

Malý trik pro Neva MB-2.