Mohu dát do sekačky strojní olej?

Výrobci

Při výběru oleje je třeba věnovat velkou pozornost výrobci oleje. Nejlepší je zvolit značku doporučenou výrobcem sekačky. Hladinu olejové náplně, intervaly výměny oleje a doporučení ohledně provozních kapalin najdete v návodu k obsluze stroje.

Mnoho výrobců sekaček také vyrábí vlastní oleje, které je třeba měnit, aby byla zachována záruka na stroj. V pokynech jsou dále uvedeny obecné vlastnosti, které musí olej splňovat. Tento seznam je základem pro výběr náhradní kapaliny. To vám umožní vybrat olej, který nejlépe splňuje požadavky výrobce.

Mnoho renomovaných výrobců maziv nabízí svým zákazníkům samostatnou řadu produktů, které jsou určeny pro údržbu zahradní techniky. Pokud si můžete vybrat tento speciální olej, měli byste si ho koupit.

 • Ze všech společností, které zastupují své výrobky na ruském trhu, je nejlepší Shell Helix Ultra. Tyto oleje jsou velmi oblíbené ve všech zemích. Společnost Shell již více než 40 let pracuje na vývoji unikátní technologie výroby syntetického typu ropy ze zemního plynu. Výsledný produkt se vyznačuje lepším složením, které v současné době nemá obdoby. Výrobce přidává do základního složení potřebné přísady, čímž získává výrobky s různými vlastnostmi. Tento olej byste měli kupovat pouze u specializovaných prodejců, protože nekvalitní padělky nejsou neobvyklé.
 • Společnost Liqui Moly nabízí také kvalitní produkty. Výrobce má několik produktových řad, které jsou vhodné pro různé účely. Produkty pro servis zahradní techniky. Oleje jsou určeny pro dlouhodobé používání sekaček a vyžínačů a jejich technické údaje jsou přizpůsobeny vlastnostem moderních strojů a doporučením jejich výrobců.

Společnost Liqui Moly přidává do olejů pro sekačky na trávu balíčky aditiv, které jsou nezbytné pro snížení opotřebení zařízení a udržení čistoty motoru. Hlavní výhodou těchto kapalin je šetrnost k životnímu prostředí, protože jsou na rostlinné bázi. Oleje pro sekačky Liqui Moly splňují všechny předpisy na ochranu životního prostředí.

Rasenmaher vyrábí dobré mazivo na minerální bázi, které je speciálně vyvinuto pro zahradní stroje. Zařízení lze použít k servisu čtyřtaktních motorů s různými chladicími systémy. Rasenmaherovu kapalinu lze používat výhradně při teplotách nad nulou. Výrobce pečlivě prozkoumal a vybral přísady pro svůj výrobek. Výsledkem je dlouhý seznam funkcí:

 • Udržování stabilního tlaku v systému;
 • účinné mazání všech potřebných dílů
 • Zachování viskozity maziva po celou dobu životnosti až do další výměny;
 • poskytuje motoru vynikající ochranu před přirozeným opotřebením;
 • minimální odpařování.

Jaký olej byste měli používat do sekačky na trávu??

spalovací motory používané v sekačkách na trávu mohou být dvoutaktní nebo čtyřtaktní. Při výměně motorového oleje v motorech sekaček na trávu se majitelé často ptají, jaký motorový olej mají do sekačky na trávu dávat? Dnes se na to podíváme podrobněji a začneme u čtyřtaktních motorů.

Jaký olej použít

Při výběru maziva se berou v úvahu tyto hlavní faktory

 • zajištění chlazení motoru, ochrana proti tepelným šokům;
 • vysoké pracovní rychlosti a zatížení;
 • odolnost proti korozi, když se sekačka v zimě nepoužívá;
 • bez sazí a sulfátového popela; bez kouře;
 • šetrnost k životnímu prostředí;
 • dobrá rozpustnost v benzinu;
 • dlouhá doba skladování připraveného maziva.

Olej pro sekačky musí splňovat požadavky na biologickou odbouratelnost, celoroční viskozitu a ekonomickou účinnost.

Dvoutaktní motory vyžadují směs v poměru oleje a benzinu doporučeném výrobcem. U čtyřtaktních motorů se neprovádí žádné míchání; složky se sypou odděleně do různých nádob. Mazání probíhá prostřednictvím olejového potrubí, čerpadla, filtru a ventilů.

K výrobě maziva se používají typy olejů nejvhodnější pro dvoutaktní agregáty:

Kapalina obsahuje 5-15 % různých přísad pro zlepšení účinnosti, zpomalení koroze a stabilizaci viskozity.

Sekačky na trávu se čtyřtaktními motory vyžadují jednoduchou automobilovou kapalinu, např. SAE30 nebo 10W40 se správným technickým hodnocením. Důležitou vlastností oleje pro sekačky se čtyřtaktními motory je jeho dlouhodobá stabilita. Složení SF je vhodné pro téměř všechny značky strojů. Pro zimní provoz se používá mrazuvzdorná kapalina. V tabulce naleznete stupeň oleje, který potřebujete k naplnění nádrže čtyřtaktní sekačky správným olejem pro práci při správné teplotě. Například minerální motorový olej ALKO nebo Zubr ZMD-4T-M SAE30 lze používat při teplotách od.5° C až 35° C a polosyntetický olej Mannol 4-Takt Plus 10W-40 SL s teplotním rozsahem 5° C až 35° C.25° C až 40° C vhodné pro celoroční použití.

Funkce oleje v motoru sekačky na trávu

Benzínové sekačky jsou vybaveny dvoutaktními a čtyřtaktními spalovacími motory. Pohyb lopatek je poháněn energií, která je na ně přenášena ze spalovacího motoru. Vzniká v důsledku expanze plynů, které vznikají při výbuchu benzinu nebo palivové směsi ve spalovacím prostoru. V tomto případě je stlačování plynů zajištěno pohybem pístu.

Aby systém dobře fungoval, musí být mezi spojovanými částmi minimální nutná mezera. Pokud se v důsledku opotřebení součástek příliš zvětší, zhorší to funkci motorové jednotky a může to dlouhodobě znemožnit chod motoru. Problém spočívá v tom, že není dosaženo tlaku potřebného pro zapálení palivové směsi smíchané s atmosférickým vzduchem.

Motorový olej pokrývá součásti motoru tenkou vrstvou, která zpomaluje jejich opotřebení a zabraňuje odírání kovových povrchů příslušných konstrukčních prvků. To je hlavní úloha oleje v benzinové sekačce na trávu.

Destrukce součástek způsobená třením mezi součástkami se sice zcela nezastaví, ale použití kvalitních materiálů tento proces výrazně zpomaluje.

Kromě snížení tření mezi vzájemně se ovlivňujícími částmi spalovacího motoru umožňuje použití oleje:

 • zajišťují lepší chlazení pohonné jednotky během provozu díky lepší výměně tepla mezi kovem a okolním vzduchem;
 • vykonávat práci při maximálních otáčkách motoru, což zvyšuje účinnost a zkracuje dobu potřebnou k práci
 • chrání kov pohonu před korozí během zimní odstávky.

Vysoce kvalitní oleje snižují negativní účinky zvýšené teploty na části motoru. Odváděním tepla prodlužují dobu, po kterou může stroj pracovat, než se přehřeje.

Motorový olej je speciální materiál, který zajišťuje bezproblémový provoz motoru a dalších systémů sekačky. Nevěnování přílišné pozornosti jeho kvalitě vede k různým druhům poškození stroje.

Motorový olej M-5z/10G1, M-6z/12G1 GOST 10541-78 (je povoleno používat motorové oleje pro karburátorové motory podle klasifikace SAE v souladu s doporučeními pro použití při různých teplotách okolí). Minerální a syntetické oleje se nesmí míchat. )

Dvoutaktní olej se výrazně liší od oleje pro čtyřtaktní motory, a proto se nikdy nesmí používat v motoru automobilu. Použití čtyřtaktního oleje ve dvoutaktním motoru není přípustné. V důsledku toho motor ztrácí výkon.

Výměna oleje

Výměna maziva v motoru sekačky není tak složitá jako výměna oleje v autě. V tomto případě je to mnohem jednodušší. Postup je následující.

 • Připravte si dostatečné množství čerstvého oleje pro výměnu. Mazací systém většiny sekaček obvykle nevyžaduje více než 0,6 litru oleje.
 • Spusťte stroj a nechte jej několik minut běžet na volnoběh, aby se olej zahřál a byl tekutější. To napomáhá snadnějšímu vypouštění vody.
 • Vypněte motor a pod vypouštěcí otvor klikové skříně motoru umístěte prázdnou nádobu, do které se použitý olej zachytí.
 • Vyšroubujte vypouštěcí zátku oleje a nechte všechen olej vytéct. Doporučuje se naklonit stroj (pokud je to možné nebo vhodné) směrem k odtokové straně.
 • Zašroubujte zástrčku a přemístěte stroj na rovný povrch.
 • Otevřete plnicí hrdlo oleje na olejové nádrži a pomocí měrky doplňte olej na požadovanou úroveň.
 • Zašroubujte zátku olejové nádrže.

Tím je proces výměny maziva ukončen a stroj je opět připraven k provozu.

Mnoho majitelů motobloků se ptá, zda je možné použít k mazání hlavních jednotek stroje automobilový motorový olej. Zkušení mechanici zodpovědně prohlašují, že i když je k dispozici dostatečné množství automobilového oleje, nedoporučuje se plnit jednonápravový traktor.

Žádné motorové vozidlo vybavené dvoutaktním motorem by nikdy nemělo být mazáno mazivem určeným pro čtyřtaktní stroje. Proto se v motocyklu tohoto typu nesmí používat strojní olej.

Jaký olej do motoru sekačky

Ne. Olej SAE 10W30 s viskozitou (tloušťkou) SAE 10W při nízkých teplotách a SAE 30 při vysokých teplotách. Olej SAE 10W30 s viskozitou (tloušťkou) SAE 10W při nízkých teplotách a SAE 30 při vysokých teplotách. Písmeno W znamená „Winter.

Převrácení sekačky. nejčastější příčina bílého kouře. Je obvyklé, že zákazník předá sekačku k vyčištění žacího ústrojí nebo žlabu. Olej se tak dostane do válce a při opětovném spuštění sekačky se olej spálí a promění váš dvůr v diskotéku ze 70. let.