Vyřízněte dlaždici pomocí pily na kovu, je možné

Než a jak snížit dlažební desky doma: rohové broušení, stroj, gilotina

Otázka, jak snížit dlažební desky, je relevantní pro každého, kdo se zabývá uspořádáním oblasti domu, vytváří zahradu nebo pěší stezky, namontuje z tohoto materiálu různé typy typů. Je téměř nemožné položit dlaždice bez řezání. stále budou existovat zóny, kde budete muset namontovat sekci menší velikost nebo jiný tvar, zejména pokud jde o kudrnaté dlaždice.

Nesprávné řezání dlažebních desek může vést nejen ke značným finančním nákladům (čím více a komplikovanější v konfiguraci je oblast pokládky, tím více řezaných dlaždic a podle toho odpad, když je úkol nesprávně vykonáván), ale také riskovat Zdraví, život, život. Použití nástroje zahrnuje znalost bezpečnostních předpisů a rysy práce.

V mnoha ohledech ovlivňuje tvar dlaždice složitost řezání: čtvercový a obdélníkový k označení a řezu snadnější než vlna, hexagon, profil z a t.D. V procesu pokládání dlažebních kamenů obvykle tvoří určité výkresy, ozdoby, které vyžadují důkladné prvky ve velikosti. Kromě toho musíte být schopni správně zpracovat okraj řezu dlaždice, takže povlak je čistý a estetický.

Dlaždice pro řezání dlaždic se používají odlišně, volba závisí na přítomnosti hlavních dovedností, jako jsou dlaždice, podmínky a rysy výkonu práce. Nejprve však musíte studovat všechny existující technologie.

Důležité body procesu

Ve skutečnosti řezání dlažebních kamenů. zpracování silných betonových produktů různých tloušťky. V důsledku takového postupu jsou získány prvky požadovaných formulářů, velikosti. Navíc by jejich hrany měly být rovnoměrné, čisté. Je možné řezat chodníkové dlaždice různými způsoby: obrazně, napříč, podélně, diagonálně. Je důležité si uvědomit, že beton je vysoce hustota. To je dosaženo díky rysům jeho výroby: do složení se přidává žula, která se přidává, metoda lisování vibrací se používá. Všechny postupy by proto měly být prováděny se zvláštním nástrojem, pozorovat přesnost a správnost takových akcí:

dlaždici, pomocí, pily, možné

Objem všech prací, stejně jako jejich složitost, do značné míry závisí na požadovaném vzoru, počátečním tvaru dlažebních kamenů. Obvykle se čtvercové nebo obdélníkové výrobky proříznou (podle dříve vyrobeného značení). Pro vytvoření vícenásobných vzorů ze složitých dlaždic je nutné použít výrazně větší sílu. Rohový řez, který zajišťuje vložení prvků do jediného designu, je nejobtížnější provést. Vyrábí se pouze s pilou pro kov.

Pozornost! Bez ohledu na použité metody při provádění řezu určitě stojí za použití jednotlivého ochranného vybavení.

Bez řezání dlažebních kamenů je pro Trotuar téměř nemožné rozložení složitého vzoru na webu.Biz

Vše o tom, jak snížit dlaždice sádry

Základem pro výrobu dlaždic je sádry prášek. Před dávkou se mísí s polymery. Jedná se o změkčovače, které dávají talíře flexibilitu, zrychlení zrychlení a minerální pigmenty odstínu. Výzdoba získává požadovanou barvu s jejich pomocí. Suchá směs se nalije vodou, hnětené a nasměrováno do formy. Technologie výroby poskytuje vibrační nebo vibrační lisování obrobků.

V každém případě je získáno čelem materiálu s dobrými provozními charakteristikami. Je to světlo, což výrazně zjednodušuje instalaci a přepravu. Talíře můžete opravit i na sádrokartonu.

Hotové plátno je ohnivzdorné, „teplé“ na dotek, porézní povrch je vřele zpožděn a hluk. Cena sádry čelí je nízká, levné suroviny se používají pro její výrobu. Současně je šetrné k životnímu prostředí, doporučuje se pro dekoraci jakéhokoli pro účely areálu. Výjimka. pokoje s vysokou vlhkostí, protože výzdoba je hygroskopická a zničena pod vlivem vody. Ze stejného důvodu se používá pouze pro vnitřní práci.

Prach se v průběhu času hromadí na reliéfu. Je docela obtížné to vyčistit, zejména pokud se také objevilo jiné znečištění. Pro zjednodušení čištění se doporučuje zakrýt povrch ochrannou vrstvou laku. Navzdory malým nedostatkům je opláštění považováno za úspěšnou napodobování cihel nebo kamene. Je zvoleno pro navrhování různých interiérů.

Jak řezat porcelánové dlaždice

Princip provozu nástroje je poněkud podobný skleněné řezačce. K dispozici je také řezací video, které se pohybuje podél průvodců. Kromě něj existuje postel, na které je položena část, páka a průvodce. Je velmi důležité, aby průměr řezacího prvku odpovídal výšce dlaždic.

Kromě toho je při výběru zařízení věnována pozornost:

 • Postel zařízení. Kov, ze kterého je vyroben, by měl být dostatečně silný, aby základna v procesu řezání neblokovala ani neohýbala.
 • Síla vodicích prvků a podpory.
 • Hladkost vozíku. Je žádoucí, aby s tím byla zajištěna zvláštní ložiska.
 • Nedostatek vůle při propagaci kočáru. Pokud to máte, je nemožné provést rovnoměrný plátek.

Dlaždice se liší v délce a je lepší vybrat dlouhý model. To umožní snížit porcelánové dlaždice různých velikostí, nejen podél boku, ale také diagonálně.

Řezačka dlaždic Rubi 650 mm

Chcete.li odříznout fragment porcelánových dlaždic v přímé linii vlastními rukama, musíte provést následující kroky:

 • Položte dlaždici na silnou rovnoměrnou základnu.
 • Na produktu plánujeme rybářskou linii pro řezací zastřihovač.
 • Položili jsme část na postel tak, aby se trajektorie válce pohybovala přesně na zábalu.
 • Provádíme řez, tlačíme na kočár a přesuneme ho od sebe.
 • Nechte rukojeť jít a rozbít část se silným tlakem.
 • Rozdrtit řez a odstranit možné čipy.

Je velmi jednoduché pracovat s mechanickou dlaždicí, dokonce i začínající mistr. Je pravda, že existují některé nedostatky, které musíte vědět:

 • Fragment o šířce 6 mm je tak nemožný odříznout tímto způsobem.
 • Je také nemožné odstranění zkosení nebo provádění zakřiveného řezu mechanickou řezačkou dlaždic.
 • Pokud řez padá na žebro nebo povrch materiálu žebrovaného, ​​je pravděpodobné, že pravděpodobnost žetonů.

Přípravné práce

Před řezáním dlažebních desek musíte provést přípravné práce. Jsou následující: 1. Hledejte vhodné místo pro řezání a jeho uspořádání (mělo by být prostorné a docela vzdálené od skladu se zpracovanými dlážděnými kameny). 2. Označení materiálu, pro který musíte připravit kovový pravítko, transportér a konstrukční tužku. Pokud jsou provedeny běžné dlažba, pak se značení celé dlaždice provádí ve fázi přípravy. Pokud je vytvořen výkres, je ve skutečnosti nutné označení, protože je nutné přizpůsobit prvkům.

Při označování dlaždic musíte zvážit potřebnou technologickou povolení, která má velikost 3-5 mm. Umožní prvku snadno vstoupit do připraveného prostoru, aniž by vytvořil trhliny, které lze vidět pouhým okem.

Rohový mlýnek (Angular Grinder). Multifunkční zbraň

Řezání dlaždic s manuálním nebo elektrickou dlaždicí zahrnuje nákup těchto nástrojů, které v případě domácích úkolů nejsou vždy oprávněné. Kromě toho, po práci na dlaždicích, tyto nástroje již nemůžete nikde používat.

Pro domácího mistra může být dobrým řešením použití rohového broušení (rohové broušení). Ale práce s tímto nástrojem má specifika.

Nejprve musíte určit velikost samotné úhlové brusky. Nejlepší možností pro řezání dlaždice bude úhlová mlýnka s diskem 125 mm. Je vhodné ji držet ve svých rukou a manipulovat s ním.

Rohový mlýnek s diskem 125 mm

Rohový mlýnek s průměrem disku 230 mm., Je lepší nepoužívat pro takovou práci. Nástroj je velmi objemný, což ztěžuje manipulaci a výrazně zhoršuje kvalitu řezu. Je přípustné používat rohovou brusku s průměrem disku 180 a 150 mm, ale pouze v případě, že jsou řezány silné dlaždice nebo porcelánové dlaždice.

Rohový mlýnek může řezat všechny typy keramických dlaždic. zeď, podlaha a dokonce i porcelánové dlaždice. Bez problémů můžete provést přímočaré řezy, pod úhlem a některé zakřivené.

Pro zjednodušení práce můžete zvážit nákup speciální trysky pro rohovou brusku. „Slider“.

Rohový mlýnek s posuvníkem trysky.

Zvažte krok za krokem, jak snížit keramické dlaždice rohovou bruskou bez čipů:

Pro řezání keramické stěny nebo podlahové dlaždice musíte pro suché řezání použít nepřetržitý diamantový disk.

Disk řezání karamických dlaždic.

Je nutné pracovat v ochranné masce a brýlích, protože se suchým řezáním dlaždic se vytvoří velké množství prachu. Vzhledem k prachu není tato metoda řezání vždy vhodná pro byt. Při absenci správné zkušenosti se řezací linie neliší v čistotě a přesnosti. Nejlepší je vytvořit několik škrtících tréninků.

Označení.

Řezání je plánováno standardním způsobem: čáry jsou nakresleny z letadla tužkou, značkou nebo křídou.

Fixace.

Dlaždice je upevněna v pevném stavu se svorkou.

Řez.

Řez je proveden směrem k sobě, disk je umístěn kolmý k povrchu. Někdy se pohyby rohového mlýnku provádějí tam a zpět, aby se snížila teplota zahřívání. Aby se čipy netvoří na přední ploše, musí být rohový mlýnek mírně nakloněn na stranu. Pokud je úhel řezu menší než 90 0. Pak se netvoří čipy.

Upřesnění.

Je nezbytné abrazivní zpracování okrajů během provozu úhlového mlýnku. Pokud byl použit abrazivní disk se speciální tryskou „posuvníku“, pak se rozdrťte okraj méně, protože počet čipů je minimalizován. Broušení okraje je vyrobeno stejným rohovým broušením, které bylo nařezáno, nebo na baru upevněna emery kůže.

Dále uvažujeme, jak doma řezat porcelánové dlaždice. Pro řezání porcelánových dlaždic je nutné zvolit kruhy s diamantovým stříkáním kontinuálního typu, určeného pro vlhký způsob provozu. Při výběru kruhu věnujte pozornost maximální přípustné rychlosti rotace, měla by odpovídat rychlosti úhlové brusky.

Disk pro řezání porcelánových dlaždic.

dlaždici, pomocí, pily, možné

Řezání porcelánových dlaždic musí být prováděno s konstantním přívodem malého množství vody. Jinak stříkání na disk nebude trvat dlouho a rychle přestane plnit své funkce. Proto je před prací nutné připravit plastovou láhev vody, předběžné vpichy v koku otvoru láhve.

Označení.

Nejlepší je označit porcelánové dlaždice značkou.

Fixace.

Kramimnetitida musí být opravena pomocí svorek na spolehlivé, ne roztřesené základně

Střih.

Pohyb pro sebe na povrchu porcelánových dlaždic musí být aplikován na tenkou drážku. Pak musí být rybářská linie pro řezací zastřihovač navlhčena vodou a znovu nakreslete mělký řez, čímž se proveďte pohyb pro sebe. Tyto operace musí být opakovány na úplný řez dlaždice.

Upřesnění.

Ve spodní části sekce může mít dlaždice drsnost. Abychom to dokončili, musí být zapnuty na záda, sevřená a pomocí úhlového mlýnku a diamantového disku trochu naostří hranu.

Použité nástroje a metody řezání

Ne každý na farmě má potřebné nástroje, které mohou být vyžadovány ke snížení keramiky nebo dlaždic. Proto se často musíte vypořádat s improvizovaným inventářem. V této části navrhujeme seznámení s podrobnostmi a metodami, které přijde na záchranu v každém jednotlivém případě.

Použití skleněné řezačky

Řezačka skla je jednoduchý improvizovaný nástroj. Snaží se ho použít výhradně v případě potřeby k vystřihnutí tenkých dlaždic. Používá se pouze pro přímočaré sekci, zejména ty, kteří v takovém případě nemají žádné dovednosti. Chcete.li implementovat správný řez, postupujte podle pokynů pro krok.by.krok:

 • Vezměte si kovovou tenkou tyč je vhodný (vhodný je také dlouhý pravítko), položte ji na údajnou linii řezu.
 • Pomocí skleněné řezačky poškrábejte glazuru dlaždice a proveďte stejný stupeň lisování po celé délce linie.
 • Nezapomeňte věnovat pozornost začátku a konec škrábance. Neměly by být slabě odhaleny, protože existuje riziko odříznutí na stranu na okrajích.

Po linii tenké značení můžete začít rozdělit stavební materiál na fragmenty. Za tímto účelem nabízíme několik jednoduchých možností:

 • Používání rovnoměrného úhlu. V ideálním případě, pokud se jedná o vertikální nebo vodorovný kovový roh nebo dřevěný bar je dostatečně tuhý. Před úderem vezměte dlaždici pro dvě opačné části z linie řezu. Zamířit tak, aby rána co nejvíce spadala na linii ze zadní strany. Potom jednou zaklepejte s dostatečnou silou. Vyberte si roh tak, aby směřoval směrem k povrchu 10-15 cm, zabrání to dotykem povrchu rukou, ze které je možné zkosení řezu;
 • Používání tvrdé tyče. Jeho role může mít odolnou tužku, zesílenou tyč, jejíž průměr je nejméně 8-15 mm. Zároveň by měla být délka dostatečná tak, aby mohla být provedena v celé své délce. Položte dlaždice zadní část tyče a zároveň si vyfukujte oběma rukama na obou stranách řezané čáry;
 • Nastavení mezi svorky. Opravte dlaždici mezi dvěma svorkami na místě zavinění. Například dva bary nebo malé výrobky z odolné překližky mohou sloužit jako fixátory. Poskytněte řez dokonale hladkými a tenkými hranami. Na jedné straně upevněte dva tyče šrouby a poté položte dlaždici mezi nimi. Po navíc klikněte na strukturu pod tlakem vlastní hmotnosti a proveďte ostrou ránu do vyčnívající oblasti.

Všechny uvedené možnosti pro chyby a řezy pomocí řezačky skleněné jsou použitelné pouze pro dlaždice dlaždic. Pro fragmentaci podlahových porcelánových dlaždic bude první metoda nerealizována, protože dokončovací materiál je silnější a nelze jej rozdělit do této metody dělení.

Řezaný koberec

Rohová mlýnka je dlouho považována za univerzální nástroj, proto se pro řezání dlaždic často používá. Chcete.li udělat řez dlaždic nebo porcelánových dlaždic na jednotku, potřebujete celý algoritmus akce. Skládá se z následujících dalších bodů:

 • Připravte se na práci. Chcete.li to udělat, oblékněte si osobní ochranné vybavení. rukavice, montážní brýle, respirátor.
 • Poté, ve vybrané části dlaždic, vytvořte značky, kde je třeba řezat. Chcete.li to provést, použijte skleněnou řezačku, ostrý vrták z diamantu nebo vítěznou slitinu. Můžete nakreslit rybářskou linii pro značku zastřihovače. Tato možnost označení je však nespolehlivá, protože při sklizni znečištění je vymazán nakreslený pás.
 • Položte dlaždice na rovný povrch, aby některé z nich pocházely z okraje. Vystřihněte horní vrstvu dlaždic o 2-3 mm a poté postup opakujte, dokud se materiál nerozdělí do požadovaného počtu dílů. Můžete okamžitě provést hluboký výstřih, ale v tomto případě by měl být postupně prováděn 2,5-3 cm podél linie. Musí pomoci asistentovi nebo nezávislému spolehlivé fixaci surovin dlaždic.

Důležité! Při řezání dlaždic nezapomeňte dát pod dno starý kus překližky nebo jakýkoli jiný list, který není škoda. Pomůže to zachránit stůl a jakýkoli jiný povrch příliš hlubokými řezy.

Ale před zahájením části dlaždic s rohovou mlýnem byste si měli vybrat vhodnou metodu pro sebe. Může to být některá z následujících:

 • Opakovaně použitelné prohloubení. až tři milimetry, dokud se dlaždice zcela oddělí;
 • Při provádění malých segmentů okamžitě nařízněte celou tloušťku. každý 2 cm;
 • Označení na obou stranách a řez se zády. Tato možnost zabrání poškození prosklené vrstvy na přední straně dlaždic, pokud je k dispozici.

Pro tento typ práce byste si měli vybrat výhradně nové nebo dokonale naostřené disky. V opačném případě může fragmentace dlaždic dopadnout s poruchami.

Krátce o hlavní věci

Pro řezání dlaždic doma se používají nástroje s pevným řezáním, válci nebo zaměnitelnými disky.

Řezačka sklenice není prakticky řezána porcelánem. Uchýlit se k manuální řezačce dlaždic.

dlaždici, pomocí, pily, možné

S zaměnitelnými diamantovými kruhy, použití rohových brusek, kruhové pily, elektrické řezačky dlaždic je přijatelné.

Umělecké řezání lze provádět pomocí manuální skládačky s diamantovým drátem nebo pokročilejším hydro.karbranovým strojem.

Otvory ve formě kruhu se tvoří s jádry, korunami nebo balerrinkami. Pro velký průměr se uchýlí k rohové mlýnku nebo elektrikáři.