Jaký olej by se měl nalit do jednonápravového traktoru

Užitečné informace

Výměna oleje v traktoru procházky.Behind Tractor je vyžadována pravidelně, na tom závisí doba provozu a úplná provoz zařízení. Servitionabilita všech komponent a mechanismů v zařízení také ovlivní kompetentní výměnu mazacích materiálů a jejich výběr. V současné době existuje obrovský výběr olejů pro kultivátory motorů. Můžete se zaměřit na konkrétní značku na základě doporučení výrobce motoru. Kromě toho je typ mazání ovlivněn povětrnostními podmínkami a teplotou vzduchu. Mazací tekutina ve všech případech by měla být vysoce kvalitní, pak existuje dobrá záruka, že zařízení bude fungovat efektivně a nepřerušeně.

Odkaz. Motorové oleje snižují tření mezi prvky motoru s vnitřním spalováním a stupněm jejich opotřebení.

Označení

Jaký olej nalít do jednoho traktoru a jaké označení k použití závisí na značce vaší jednotky. Pokud máte v provozu naftu Unoic Tractor, musíte použít naftu, zimu nebo léto, závisí na sezóně. V benzínovém uniformovém traktoru musíte nalít SAE 30 Semi.Syntetic 5 W 30 nebo 10 W 30, pokud jej používáte v zimě, pak 0 W 40.

Věnujte pozornost při výběru oleje do jeho viskozity a provozních kategorií. Viskozitou určují za jakých klimatických podmínek, že traktor založený. Všichni jsou. vzorové. univerzální, léto. vysoké a zima. malé.

Tabulka aplikovaných motorových olejů pro motory

Ne Název motorů Motorový olej
Klasifikace API Index perlivosti Typ oleje Použitelnost
jeden Briggsstratton RS750 RS950 CR750 CR950 I/C 6.0 I/S 10.0 Vanguard SF, SG, SH, SJ a výše SAE30 Minerální od 4 ° C do 38 ° C (při teplotě pod 4 ° může používat tento olej při spuštění k problému)
10W-30 Polosyntetický z.18 ° C až 38 ° C (použití oleje při teplotách nad 27 ° C může vést ke zvýšené spotřebě oleje)
5W-30 Polosyntetický z.30 ° C až 4 ° C
5W-30 syntetický z.30 ° C až 38 ° C
Vanguard 15W-50 syntetický z.7 ° C až do 50 ° C (pouze pro Briggsstratton Vanguard, I/S 10.0)
2 Yamaha MX175 MX200 MX250 MX300 SE a výše 10W-30 10W-40 Polosyntetický z.20 ° C až 40 ° C
3 Honda GX200 GX270 SJ, SL nebo podobné SAE30 Minerální od 10 ° C do 40 ° C
10W-30 Polosyntetický z.20 ° C až 40 ° C
5W-30 Polosyntetický z.30 ° C až 0 ° C
15W-40 Minerální z.15 ° C až 40 ° C (pouze pro motor GX200)
4 Honda GP160 GP200 SE nebo vyšší 10W-30 Polosyntetický z.5 ° C až 40 ° C
SAE30 Minerální od 10 ° C do 40 ° C
5 Kasei (Neva Motorics) 168F (DM163) 168FA (DM196) SG, SF nebo vyšší SAE30 Minerální od 10 ° C do 32 ° C
10W-30 Polosyntetický z.20 ° C až 38 ° C
10W-40 Polosyntetický z.20 ° C až 40 ° C
15W-40 Minerální z.15 ° C až 40 ° C
6 Zongshen GB210, GB22 SG, SF nebo vyšší SAE30 Minerální od 10 ° C do 32 ° C
10W-30 Polosyntetický z.20 ° C až 38 ° C
5W-30 Semi.Synnetický z.30 ° C až 0 ° C

Můžete si koupit motorový olej pro motory v obchodech našich obchodních zástupců v regionech, stejně jako v nákupním a výstavním centru Mototechnika Neva v Petrohradě.

Získejte nové informace o naší společnosti, novinách a propagacích. Označte svůj e-mail a my vám někdy pošleme dopisy.

Kolik musíte vyplnit?

Většina jednotek dodávaných na ruský trh je vybavena Subaru, Honda motory nebo jeho analogy. Chcete.li motor úplně doplňovat, potřebujete alespoň 0,6 litrů mastnoty. Výkonnější zařízení budou vyžadovat asi 1 litr.

Jaký druh oleje nalit do motoru? Pro tyto účely je vhodná specializovaná mazací kapalina určená speciálně pro motor. Liší se od sebe nejen složením, ale také se sezónností použití. Použití vysoce kvalitních olejů vám umožní udržovat mechanismus po dlouhou dobu v pracovním stavu a také sníží náklady na opravu motoru.

Automobilový olej v motoru traktoru procházky

Použití automobilového oleje pro mazání motorového bloku je přísně zakázáno. To jsou zcela odlišné materiály ve své struktuře. V motorech mini.pedatorů je emulzi obsluhována injekcí.

Proto je pro tuto kategorii motorů zapotřebí vhodná viskozita a speciální sada modifikátorů. Pokud je to zanedbáno, pak Unoic Traktor bude rychle vyžadovat opravu nebo výměnu jednotky.

Přenosový olej na procházku.

Při výběru přenosového oleje je první věc, na kterou byste měli věnovat pozornost, doporučení výrobce traktoru procházky. Každá ze značek zapojených do výroby zemědělských strojů používá mechanismy různých návrhů. V souladu s tím potřebují oleje různých složení. Abychom zabránili chybám při výběru přenosového oleje, doporučujeme, abychom studovali tabulku, která obsahuje doporučení nejslavnějších výrobců Motoblocks.

Výrobce Motobobok Přenosový olej
Neva MB-1 TAP-158, TAD-17 a další sloučeniny odpovídající GOST 23652-79
Neva MB-2 TM-5 oleje, TEP-15, stejně jako kompozice odpovídající klasifikacím SAE90 GI-2 a SAE90 GI-5
Bison Použití přenosového oleje klepnutí 15 bude optimální
Kentaur Transmission Oils TAD-17i, TEP-15, TAP-15V, TSL-14
Honda Nejlepší ze všeho, 80w90 olej se osvědčil
Kaskáda Přenosové oleje odpovídající GOST 23552-79 nebo Aviační oleje MS-20

Kromě řádně vybraného přenosového oleje hraje také důležitá role pro prodloužení života traktoru procházky. Zde, stejně jako v případě výběru kompozice, byste měli věnovat pozornost radě výrobce traktoru procházky. V níže uvedené tabulce můžete studovat frekvenci výměny oleje pro nejpopulárnější značky Motoblocks.

Značka Motobobok Doporučení výrobce
Neva MB-1 a MB-2 Změna přenosového oleje je vyžadována alespoň 1krát za 100 hodin práce s traktorem procházky
Bison První změna oleje se provádí po 50 hodinách provozu traktoru procházky v mírném režimu. Všechny následující náhrady jsou prováděny každých 200 hodin provozu jednotky.
Kentaur Přenosový olej musí být změněn po každých 75 hodinách provozu traktoru procházky
Honda Změna oleje by měla být provedena po každých 100 hodinách práce s traktorem procházky
Kaskáda Nejlepší je změnit přenosový olej každých 150 hodin provozu procházky.

Rozdíl ve frekvenci výměny přenosového oleje pro motorové bloky různých značek je způsoben nejen konstrukčními rysy jednotek, ale také podle jejich stavu. Koneckonců, pokud má jeden.xický traktor mírné rozpady, pak přenosový olej v něm ztratí své vlastnosti mnohem rychleji než v případě zcela obsluhovatelné jednotky. Nezapomeňte na to mít na paměti a odstranit všechny dostupné poruchy ihned po jejich detekci.

Funkce motorového oleje

S každou technikou, včetně Motoblocks, je v soupravě na prodej pas a instrukce. Výrobci vždy v pokynech doporučují ty typy oleje, které vám umožní sloužit této technice po dlouhou dobu a ne rozbití.

jaký, olej, nalit, jediného, traktoru

Široký výběr olejů pro procházku.

Musíte vědět, že během provozu traktoru procházky.motorový olej provádí 4 funkce najednou:

Při provozu motoru chladiče vzduchu budou maziva hořet a zůstane na horkém válci, po kterém se vytvoří kouřový výfuk. Ukládání dehtových látek radikálně ovlivňuje znečištění některých částí a jejich mazání je komplikované.

U oleje se doporučuje používat anti.acidická léčiva, která čistí motor ze špinavých ložisek. Správně vybraný olej na procházku.Behind Tract podle klasifikace SAE je klíčem k trvanlivosti.

Pomocí jediného traktoru si musíte vybrat mazivo na základě klimatické zóny.

Například při použití typu maziva SAE 10W30 při teplotě 5 ° C a vyšší bude jeho spotřeba mnohem vyšší a bude mít vysoká pravděpodobnost rozpadu motoru. Letní maziva jsou nežádoucí nalití při teplotách vzduchu pod 5 ° C. Toto použití vede k obtížnému spuštění motoru a poškození zrcadla válce.

Jeden.1 Klasifikace odrůd oleje podle stupně viskozity

Je obvyklé klasifikovat stupeň viskozity odrůd motorového oleje podle SAE (Společnost automobilových průmyslových inženýrů).

Vysoce kvalitní spláchnutí oleje MPA. 2

  • Letní odrůdy. Oleje patřící do této kategorie se používají v létě, mají vysokou viskozitu a bez označení dopisu. Patří sem: SAE 20, 30, 40, 50, 60.
  • Zimní odrůdy. Tyto oleje se používají v zimě a mají malou viskozitu. Dopis označení této odrůdy W (zima). Patří sem: SAE 0W, 5W, 10W, 15W, 20W, 25W.
  • Všechny odrůdy.vzorem jsou v současné době nejoblíbenější, protože se používají v létě i v zimě. Jsou označeny dvojitou kombinací: 5W-30, 10W-40.

Kromě rozdílů v mazivách podle sezónních charakteristik jsou rozděleny složením do dvou typů:

Všechny oleje jsou stále rozděleny na mastnotu pro motory s 2 signály i 4 tah. Obvykle jsou na traktu procházky instalovány 4 hodiny chlazené motory. V takových motorech je třeba nalit pouze 4 údery.

Kontrola hladiny oleje pomocí sondy v olejovém otvoru

Motor chlazení vzduchu během operace se zahřívá více než motor chlazení vody za stejných provozních podmínek. Proto by lití tekutina měla mít nízké odpařování a vysokou termocidickou stabilitu. Také moderní oleje by měly mít bezpečnost životního prostředí, t.E. Je kontrolována množství kouře a toxicity výfukových plynů.

Vzhledem k tomu, že odpad je často jednoduše spálen v kotlích nebo generátorech páry, neměly by obsahovat komponenty, které při pálení tvoří toxické sloučeniny. V motorovém kultivátoru, který pracuje na benzínu a nemá žádné pokyny, je lepší nalít 4-tahový olej značky 5W30 nebo SAE30.

V zimě, zimě nebo přenosovém oleji, například 0w40, bude výhodnější. Ale za takovou kvalitu budete muset zaplatit. Nestojí za to ušetřit, protože vysoce kvalitní olej ovlivňuje menší opotřebení motoru a jeho trvanlivost.

Výměna oleje v převodovce

Převodovka v traktoru procházky je velmi naložená součást. transformuje a přenáší točivý moment z ozubených kol. Důkladné a vysoce kvalitní mazání převodovky proto může výrazně prodloužit období a kvalitu její služby.

Změna oleje v převodovce by měla být prováděna v následující sekvenci:

  • Stejný traktor je nainstalován nad pozorovací jámou nebo na nějakém kopci;
  • Nejprve odšroubujte korek z díry pro záliv, který se obvykle nachází na převodovce. Poté nahradíme připravenou nádobu za odpadní olej pod odtokovou otvorem, který je umístěn dole;
  • Когда все масло полностюю стечет. нижнее отверстие д už д už д už;
  • Naplňujeme převodovku olejem. Některé převodovky jsou vybaveny úrovní ve formě A přes šroub, jiné mají sondu na korku. Zaměření na indikátory hladiny oleje, nalijte správné množství, utáhněte zástrčku do nalévacího otvoru.

První náhrada se provádí na konci běhu. Druhá změna oleje v převodovce se provádí přibližně každých 75-200 hodin provozu. Všechno to však záleží na modelu, takže přesné termíny by měly být vždy objasněny v pokynech výrobce.

Kontrola úrovně

Pro ovládání úrovně v klikové skříni motoru je u většiny modelů sonda s riziky min a max (minimum/maximum). Když je sonda vytažena z klikové skříně, zůstává olej, který ukazuje množství. Pokud se úroveň zdála nepřesná, sonda je zcela otřena hadrem, opět vložena do klikové skříně a vytažena ven. Olej musí zůstat na sondě a ukazuje jeho úroveň.

Předpokládá se, že je nemožné nalít olej buď do zařízení. Nalijte otvory nad okraji otvoru, protože okamžitě proudí zpět. A úroveň na okraji díry je pro motor přípustná. Převodovka je považována za normu. Z tohoto důvodu neexistuje žádná sonda pro hladinu oleje v převodovce.

Chcete.li ovládat hladinu oleje v převodovce, můžete použít improvizovanou sondu. kus drátu atd.D.

Současně je pro některé motory přetečení oleje v klikové skříni nepřijatelné. To může vést ke zvýšení tlaku uvnitř uzlu, stisknutí těsnění a těsnění, postřiku. S vymazaným pístovým kroužkem a zrcadlem válce může olej spadnout do spalovací komory na svíčkách, což je nesmírně nežádoucí. Proto je lepší nalít olej do motoru podle doporučení pokynů.

Množství a kvalita oleje musí být monitorována, životnost celé procházky.záleží na tom.

jaký, olej, nalit, jediného, traktoru

Některé se mění každý rok na jaře, před začátkem sezóny. Ostatní majitelé se roky nezměnili. Ještě jiní vložili počítadlo třídy motoru a změnili se podle doporučení výrobce. Například každých 500 matek.

Po utékání má smysl změnit olej, protože v této době se v něm mohou objevit malé piliny, hobliny kovu, které se vytvářejí během broušení nových uzlů. Tyto inkluze v oleji jsou nesmírně nežádoucí, protože již vedou k opotřebení uzlů.

jaký, olej, nalit, jediného, traktoru