Řezání kovů kovu

Proces zpracování zamykání

Technologický proces zámku je součástí výrobního procesu, který spočívá v získání obrobku, přímé změny jeho tvaru, velikosti nebo vlastností až do hotového produktu (část).Zámeční operace se vztahují k procesům zpracování chladu s řezem

Technologie zpracování zámečnice obsahuje řadu operací, které zahrnují: označování, řezání, úpravy a ohýbání kovu, řezání kovů s pilou a nůžkami, pily, vrtání, povlečení a rozmístění děr, nití, strhující, strhující, strhující, strhující, strhující, strhující, strhující, strhující, strhující, strhující, strhující, strhující, strhující Zdokonalení, pájení a strčení, plnění ložisek, spojení s lepením atd.

Při výrobě (zpracování) kovových částí v zámečné metodě se hlavní operace provádějí v určitém pořadí, ve kterém jedna operace předchází druhé.

Za prvé, zámeční operace se provádějí na výrobě nebo korekci obrobku: řezání, úpravy ohýbání, které lze nazvat přípravou. Dále se provádí hlavní zpracování obrobku. Ve většině případů se jedná o řez a řezací operace, v důsledku toho jsou z obrobku odstraněny nesmysly kovu a dostává tvar, velikost a stav povrchů, zblízka nebo se shoduje s těmi uvedenými na kresbě.

Existují také takové části strojů, pro jejichž zpracování existují také operace shabingu, broušení, zdokonalení atd., ve kterých jsou z vyrobené části odstraněny tenké vrstvy kovu. Kromě toho může být při výrobě části, pokud je to nutné, připojeno k dalšímu detailu, s nímž je podrobena dalšímu zpracování. Za tímto účelem jsou prováděny operace vrtání, zenchingu, řezání nití, nýtů, pájení atd.

Všechny uvedené typy práce se vztahují k hlavním operacím zámků.

V závislosti na požadavcích na hotové podrobnosti mohou být také provedeny další operace.

Jejich cílem je poskytnout kovové podrobnosti o nových vlastnostech: zvýšená tvrdost nebo plasticita, odpor z ničení mezi plyny, kyseliny nebo alkalis. Mezi takové operace patří: strčení, smaltovací povlak, kalení, žíhání, elektrická rezistence atd.

Při určování sekvence zpracování se bere v úvahu v jaké formě jsou přijímány části (mezery); Hrubší zpracování vždy předchází finále (dokončení).

Práce lokální sady v podniku pro vytváření strojů je sada operací na propojení dílů ve striktně definované sekvenci, aby se získala mechanismus nebo stroj, který pro ně splňuje technické požadavky. Při sestavování se používají všechny hlavní typy zámečnických prací, včetně přípravy shromážděných částí do uzlů, následované nastavením a ověřením správnosti práce a strojů. Kvalita sestavy stroje ovlivňuje jeho trvanlivost a spolehlivost v provozu, protože čím méně chyb je povoleno během sestavení, tím větší je výkon a lepší technické vlastnosti strojů a mechanismů.

Cílem zámků a opravných prací je udržovat výkon vybavení. Zařízení se opravuje především v Enterprises, aby se odstranily vady stroje, které zabrání jejich normálnímu provozu. Opotřebené díly jsou nahrazeny novou opravou nebo obnoveny do počáteční velikosti různými způsoby.

Hlavní typy zámečnických prací: řezání kovu, řezání kovu, manuální úpravy a ohýbání částí, pily, zpracování otvorů (vrtání, zenketing, nasazení), ruční řezání, nýtování, chvění atd.Str.

Upravit Vyrábí se na pravých deskách, kovadlinách a trhách s údery kladiva. Flexibilní se vyrábí v chladném nebo horkém stavu ve svěráku nebo ve speciálních zařízeních.
Senction Výroba, upevnění řezného nástroje v hromadách, ručně. Manuální skenování jsou válcové a kónické.
Okres Vytvořit dlát a zasáhnout ho kladivem. Řezací drážky se vyrábí plavbou. Pneumatické sekáče se také používají k sladění nesrovnalostí.
Kleka Vyrábí se chladnými nebo vyhřívanými nýty pomocí kladiv a stisknutí, aby se dala požadovaného tvaru závěrečné hlavy nýt.
Vrtání Vyráběné manuálním, elektrickým nebo pneumatickým cvičením. Při používání elektrických a pneumatických cvičení mohou být otvory s průměrem až 25 mm vyvrtány.
Řezání Vyráběné s ručními pily, ve kterých je plátno na hackerské kresby nataženo ve stroji se šroubem s jehněčím. Řezací plechové materiály se provádějí s nůžkami na kov různých struktur.
Řezání vláken Vyráběné s zámečnickými kohoutky a zemře. Řezací vlákna v dírách se provádí postupně dvěma švestkami se třemi kohoutky umístěnými v hromadách.
Mluvení Vyjměte kovové vrstvy do 2 mm pomocí souborů. Jsou rozděleny na drenáž (pro hrubé řezání), osobní (pro konečné řezání), samet pro dokončení řezání.
Shabing Je vyrobeno, aby zajistilo pevné uložení dvou ploch páření. Proces chabmingu je škrábání tenkých vrstev kovu se speciálním nástrojem. shabrem řízený ručně nebo mechanicky.

Technický pokrok a související vybavení podniků s nejnovějšími technologiemi, jakož i zavedení pokročilých technologií ve výrobních procesech, ukládají nové požadavky na stávající vybavení, a současně s opravou strojů v továrnách a továrnách, hodně práce probíhá k modernizaci (obnovení). Cílem modernizace zařízení je zvýšit rychlost a výkon strojů, jejich motorů, zkrátit dobu nečinných pasáží a pomocných operací, vytvořit úzkou specializaci a rozšířit technologické schopnosti určitých typů zařízení a zvýšit odolnost proti opotřebení díly stroje. Práce na modernizaci zařízení se provádějí v továrně podle určitého plánu.

Objem zámků do značné míry charakterizuje technickou úroveň aplikované technologie a závisí na povaze výroby. V zařízeních pro stavbu strojů produkujících heterogenní produkty v malém množství (jednotlivá výroba) je specifická hmotnost zámečníků obzvláště velká. Zde je zámečník povinen provádět širokou škálu zámečnických prací, t. E. Přečtěte si univerzální. V případě potřeby opravuje a instalace strojů, vyrábí zařízení atd. Str.

Označení, řezání, řezání, řezání a úpravy kovu1.Doc

Zámečnický sekáč je vyroben z instrumentální uhlíkové oceli. Skládá se ze tří částí: šok, střední a pracující. Šoková část je vyrobena zúžením nahoru a její vrchol (kotel) je zaoblený; Pro střední část je dláta udržována během řezání; Pracovní (řezací) část má tvar tvarované klínem. Úhel směřování je vybrán v závislosti na tvrdosti zpracovaného materiálu.

Pro nejběžnější materiály se doporučují následující úhly směřování: pro pevné materiály (pevná ocel, litina). 70 °; pro materiály střední tvrdosti (ocel). 60 °; pro měkké materiály (měď, mosaz). 45 °; Pro slitiny hliníku. 35 °.

Pracovní a šokové části sekáče jsou podrobeny tepelnému zpracování (kalení a dovolená). Stupeň ztuhnutí sekáče může být stanoven souborem na ztužené části sekáče: Pokud soubor neodstraní čipy, ale sklouzne přes povrch, je tvrzení dobře provedeno.

Pro řezání úzkých drážky a drážky používají dlát s úzkým špičkovým hraním. křižníkem. Takový sekáč lze také použít k odstranění širokých vrstev kovu: za prvé, drážky jsou vyříznuty úzkým dlátem a zbývající výčnělky jsou odříznuty širokým dlátem.

Pro vystřihnutí profilových drážky (půlkruhové, duální, atd.) Používají se speciální křižníky. Groovers, které se liší pouze ve tvaru špičky.

Zámečníci používané ve spouště kovů jsou dva typy: s kulatým a čtvercovým svižným. Hlavní charakteristikou kladiva je jeho hmota. Pro řezání kovů se používají kladiva vážící od 400 do 600 g.

Řezání kovů. Operace je velmi čas. spočívající v. Pro usnadnění práce a zvýšení její výkonnosti se používají mechanizované nástroje. Mezi nimi je nejrozšířenější. Je poháněn stlačeným vzduchem, který je nastaven podél hadice z konstantní vzduchové sítě nebo mobilního kompresoru. Při řezání kovu se stiskne spoušť a stiskne cívku. Vzduch, padající vzduch.koputivní kanály, pohybuje ocel, která zasáhla stopku sekáče vložené do hlavně.

Potěrky se provádějí pomocí souboru.

Soubor je trvalý řezací nástroj, který poskytuje relativně vysokou přesnost a malou drsnost obrobku obrobku (díly).

Soubor je ocelový blok určitého profilu a délky, na jehož povrchu je zářez (střih). Zářez tvoří malé a akutně a tekoucí zuby, které mají tvar klínu v průřezu. U souborů s připojeným zubem je úhel směřování obvykle 70 °, přední úhel (y) je až 16 °, zadní úhel (a) je od 32 do 40 °.

Soubory s jedním zářezem Odstraňte široké hobliny po celé délce celého zářezu. Používají se při řezání měkkých kovů.

Soubory dvojitého zářezu se používají při pilu oceli, litiny a dalších pevných materiálů, protože křížové zářez rozdrtí čipy, což usnadňuje práci.

Rashpile Notch se získá stisknutím kovu speciálními trihedrálními dlátami. Prostorné výklenky získané během tvorby zubů přispívají k lepšímu umístění čipů. Velmi měkké kovy a nekovové materiály jsou zpracovávány s Rashpili.

Dub Notch se získává s frézováním. Má klenutý tvar a velké dutiny mezi zuby, který poskytuje vysokou výkonnost a dobrou kvalitu zpracovaných povrchů.

Vyrábějí se soubory vyrobené z oceli U13 nebo U13A, stejně jako Chromium Steel SH15 a 13X. Po zaznamenání zubů se soubory provádějí tepelným zpracováním.

řezání, kovů, kovu

Kliky na soubory jsou obvykle vyrobeny ze dřeva (bříza, javor, popel a další plemena).

Podle tohoto účelu jsou soubory rozděleny do následujících skupin: obecné účely, zvláštní účely, suprafili, Rashpil, soubory strojů. Soubory obecného použití se používají pro celkovou práci.

Podle počtu zářezů po dobu 1 cm jsou soubory rozděleny do 6 místností.

Soubory se zářezem a 1 (Drury) mají největší zuby a slouží pro hrubé (černé) řezání s chybou 0,5. 0,2 mm.

Soubory se zářezem a 3 (osobní) se používají pro dokončení řezacích částí s chybou 0,15. 0,02 mm.

Soubory se zářezem a 5 (Velvet) se používají pro konečnou přesnou dekoraci produktů. Problémy se zpracováním. 0,01. 0,005 mm.

Na délku mohou být soubory vyrobeny od 100 do 400 mm. Ve tvaru průřezu jsou rozděleny na ploché, čtvercové, trihedrální, kulaté, půlkruhové, kosočtvercové a hackerské kresby.

Pro zpracování malých částí jsou malé soubory velikosti. suprafili. Jsou vyrobeny pět čísel s počtem zářezů na 1 cm dlouhé od 20 do 112.

Zpracování tvrzené oceli a pevných slitin se provádí se speciálními suprafily, na které je pevné zrno umělého diamantu.

Zlepšení podmínek a zvyšování produktivity práce při pilu je dosaženo pomocí mechanizovaných (elektrických a pneumatických) souborů.

V moderní produkci se široce používá univerzální brusný stroj. Univerzální brusný stroj pracující z asynchronního elektrického motoru má vřeteno, ke kterému je připojena flexibilní šachta s napájením (hlavou), aby opravil pracovní nástroj. Vyměnitelné přímé a rohové hlavy umožňují dotknout se používání kulatých souborů na místech tvrdého a v různých úhlech.

Kvalita řezání je ovládána různými nástroji. Správnost řepané roviny je kontrolována pravítkem ověření „na lumen“. Pokud by měl být rovný povrch obzvláště přesně vypuštěn, je zkontrolován pomocí ráže „pro barvu“. V případě, že by letadlo mělo být řečeno v určitém úhlu k jiné sousední rovině, je kontrola prováděna pomocí čtverce nebo úhlu. Pro kontrolu paralelismu dvou rovin používají třmen nebo drobky.

Úpravy mohou být manuální (na správné desce oceli nebo litinu) nebo stroj (na pravé rolle nebo lisování).

Správná deska, stejně jako okrajová, by měla být masivní. Jeho rozměry mohou být od 400 x 400 mm do 1500 x 3000 mm. Desky jsou instalovány na kovových nebo dřevěných stojanech, které zajišťují stabilitu desky a vodorovnou polohu jeho polohy.

Označení, řezání, řezání, řezání a úpravy kovu1.Doc

Stanovení označení, řezání, řezání, řezání a editace kovu …………………………………………………………………………………………………… ……….

Nástroje pro označení, řezání, řezání, řezání a úpravy kovu.

Technika označení, řezání, řezání, řezání a úpravy kovu.

Označení. operace nanášení řádků (obrazovek), které určují obrysy části a místo, které má být zpracováno podle výkresu.

Značení je ploché a prostorové. Ploché značení se používá v případě, kdy obrysy detailů leží v jedné rovině; Při prostorovém označení se linka aplikuje v několika rovinách nebo na několika površích.

Linie senzoru mohou být obrys, kontrola nebo pomocná.

Rizika kontury určují obrys budoucí části a ukazují hranice zpracování.

Kontrolní rizika se provádějí paralelně s obrysem „do těla“ detailů. Slouží k ověření správnosti zpracování.

Pomocná rizika jsou nastíněna symetrickými osy, středy poloměru zaokrouhlování atd. D.

Značení polotovarů vytváří podmínky pro odstranění příspěvku kovu z polotovarů daných hranic, získání části určitého tvaru, požadované velikosti a pro maximální úsporu materiálů.

Aplikujte značení hlavně v individuální a malé produkci. Ve velkém rozsahu a hromadné výrobě obvykle není třeba označit používání speciálních zařízení. vodiče, zastávky, omezení, šablony atd. D.

Značení je rozděleno na lineární (jeden dimenzionální), rovinný (dva.dimenzionální) a prostorový nebo tři.dimenzionální (tři.dimenzionální).

Lineární značení se používá pro řezání tvarovaného válcování, přípravu polotovarů pro drátěné výrobky, tyč, pásovou ocel atd.D., To znamená, když například hranice, řezání nebo ohýbání, označují pouze jednu velikost. délka.

Značení rostlin se obvykle používá při zpracování dílů vyrobených z plechu. V tomto případě se rizika používají pouze na jedné rovině. Rovina jednotlivých rovin detailů složitého tvaru je také zahrnuta do plochého označení, pokud se nezohledňuje vzájemné uspořádání označených letadel.

Prostorové značení je nejobtížnější ze všech typů značek. Její zvláštnost spočívá v tom, že jsou označeny nejen jednotlivé povrchy obrobků nacházejících se v různých rovinách a v různých úhlech, ale vzájemné spojení umístění těchto povrchů také provádí navzájem.

Řezání kovů je operace pro oddělení kovových polotovarů na díly. V závislosti na tvaru a velikosti polotovarů se řezání provádí pomocí ruční hackerské pily, manuálních nebo pákových nůžků.

Spoušť je operace, ve které se pomocí sekáče a zámečnického kladiva jsou z obrobku odstraněny vrstvy kovu nebo je řezáno polotovarem.

Fyzickým základem řezání je účinek klínu, jehož tvar má funkční (řezání) část sekáče. Řezání se používá v případech, kdy je strojové zpracování obrobků obtížné dokončit nebo iracionální.

Použitím řezání je odstranění (řezání) odstraněno ze sklizně nepravidelnosti kovů, odstranění pevné kůry, měřítka, ostrých okrajů části, řezání drážky a drážky, řezání plechu na části.

Skládání se nazývá zámeční operace, ve které jsou vrstvy materiálu odstraněny z povrchu obrobku se souborem.

S řešením dávejte podrobnosti požadovaný tvar a rozměry, přidejte si podrobnosti během montáže a proveďte další práci. S pomocí souborů, ošetřování letadel, zakřivených povrchů, drážky, drážek, otvorů různých tvarů, povrchů umístěných v různých úhlech a t. D.

Zůstaly malé osvětlené příspěvky. od 0,5 do 0,025 mm. Chyba během zpracování může být od 0,2 do 0,05 mm a v některých případech až 0,005 mm.

Právo je operace pro odstranění vad v mezerách a částech ve formě konkávity, boule, vlnité, deformace, zakřivení atd. D. Jeho podstata spočívá v komprimaci konvexní vrstvy kovu a rozšiřování konkávní.

Kov je opraven jak v chladu, tak ve vyhřívaném stavu. Výběr této nebo této metody úpravy závisí na velikosti vychýlení, velikosti a materiálu obrobku (díly).

Úpravy mohou být manuální (na správné desce oceli nebo litinu) nebo stroj (na pravé rolle nebo lisování).

Při provádění značení se používá řada nástrojů a okrajových nástrojů.

Speciální pevný nástroj zahrnuje Chertliki, Kerners, Sensor Circuls, Reims. Kromě těchto nástrojů se při označování používají kladiva, označování desek a různých pomocných zařízení: podšívka, zvedáky atd. D.

Deckliki slouží k aplikaci linek (podvodníků) na výrazný povrch obrobku. V praxi se široce používají hacky tří typů: kulaté, s ohnutým koncem a s vložkou jehlou. Chertilles jsou obvykle vyrobeny z instrumentální oceli U10 nebo U12.

Kerners se používají k aplikaci výklenků (jádra) na předem označených linky. To se provádí tak, aby řádky byly jasně viditelné a nebyly vymazány v procesu zpracování částí.

Curners vyrobené z instrumentální uhlíkové oceli jsou vyrobeny. Pracovní (bod) a šok jsou tepelné ošetření. Kerners jsou rozděleni na obyčejné, zvláštní, mechanické (jaro) a elektrické.

Obyčejný Kerner je délka ocelového tyče 100. 160 mm a průměr 8. 12 mm. Jeho šoková část (opera) má sférický povrch. Kernerova špička je zatažena na brusný kruh v úhlu 60 °. S přesnějšími značkami může být úhel směřovacího kerneru 30. 45 ° a označit centra budoucích otvorů. 75 °.

Mezi speciální kerners patří Kerner-Cirkul a Kerner-Co-Co-Co-Co-Co-Co-Co-Co-Co-Co-Co-Co-Co-Co-Co-Co-Coloc. Kerner-Zirkul je vhodný pro únik oblouků s malým průměrem a kolokulant v Kerneru je pro označení centrálních otvorů mezery, například pro další otáčení, zpracování, zpracování.

Mechanický (jaro) Kerner se používá pro přesné označení tenkých a odpovědných detailů. Jeho princip působení je založen na kompresi a okamžitém uvolnění jara.

Elektrický Kerner se skládá z pouzdra, pramenů, bubeníka, cívek a samotného Kernera. Při kliknutí na obrobku rizikem Kernera se elektrický obvod zavře a proud, procházející cívkou, vytváří magnetické pole; Bubeník je vtažen do navijáku a zasáhne Corenerův prut. Během přenosu Kernera do jiného bodu pružina otevře řetěz a druhá jaro vrací bubeníka do své původní polohy.

Hlavní zámeční operace

Technologie zpracování zamykání obsahuje řadu základních operací, například Označení, řezání úprav a ohýbání kovů, řezání kovů, řezání, vrtání, zenching, zenketing a nasazení děr, řezání nití, nýtování, broušení a zdokonalování, pájení, pájení atd. Většina z těchto operací odkazuje na zpracování kovů řezáním.

Označení Operace se nazývá operace sklizně linek (Crooks) ukazující obrysy části nebo míst, která mají být zpracována podle výkresu. Značení je rozděleno do:

Speciální pevný nástroj zahrnuje Chertliki, Kerners, Sensor Circuls, Reims. Kromě těchto nástrojů se používají kladiva, značení desek a pomocných zařízení: podšívka, zvedáky atd.D.

Obrázek 6 ďábel Chertilles (Obrázek 6) slouží k aplikaci linek na označený povrch obrobku. Jsou vyrobeny z instrumentální oceli U10 nebo U12 (tvrdost HRC 58-62). Kerners (Obrázek 7) se používá pro uplatňování výklenků (jádra) předběžného
Obrázek 7 Kerner
označené čáry tak, aby řádky byly jasně viditelné a nebyly omyté v procesu zpracování částí. Kerner.Jedná se o tyč vyrobenou z instrumentální uhlíkové oceli U7, U8 (HRC 52-57) 100-160 mm dlouhý a průměr 8-12 mm. Úhel ostření je obvykle 60 °, s přesnějšími značkami-30-45 °, pro středy budoucích otvorů-75 °. Senzor (zámečník) cirkuls na zařízení jsou podobné kreslením kruhů. Let (Obrázek 8) slouží k aplikaci paralelních svislých a horizontálních SCS. Nedávno byl častěji používán třmen s ostrým špičkou. Rostlina a zejména prostorové značení obrobků se vyrábí na značkových deskách. Senzorová deska– Jedná se o litinové licí, vodorovná pracovní plocha a boční plochy, které jsou velmi přesně zpracovány. ŠablonaZařízení se nazývá, podle kterého jsou podrobnosti prováděny nebo jsou kontrolovány

Po zpracování. Značení podle šablony se používá při výrobě velkých šarží stejných částí. Je to vhodné, protože práce.intenzivní a vyžadující hodně času označení podle výkresu se provádí pouze jednou ve výrobě šablony. Všechna následná značení má zkopírovat obrysy šablony. Vyrobené šablony lze navíc po zpracování obrobku použít ke kontrole dílů.

ÚpravyOperace je volána k odstranění vad v mezerách a částech ve formě konkávity, boule, vlnitého, deformace, zakřivení atd. D. Jeho podstata spočívá v komprimaci konvexní vrstvy kovu a rozšiřování konkávní.

Kov je opraven jak v chladu, tak ve vyhřívaném stavu. Výběr této nebo této metody úpravy závisí na velikosti vychýlení, velikosti a materiálu obrobku (díly).

Úpravy mohou být manuální (na správné desce oceli nebo litinu) nebo stroj (na pravé rolle nebo lisování).

Správná deska, Stejně jako okrajové, mělo by to být masivní. Jeho rozměry mohou být od 400´400 mm do 1500 ´3000 mm. Desky jsou instalovány na kovových nebo dřevěných stojanech, které zajišťují stabilitu desky a vodorovnou polohu jeho polohy.

Pro úpravy tvrzených detailů (rikhthovka) Richtkiy Grandmas. Jsou vyrobeny z oceli a ztvrdlé. Pracovní plocha babičky může být válcový nebo sférický poloměr 150-200 mm.

Manuální úpravy se provádějí se speciálními kladivami s vložením kulatého, poloměru nebo měkkého kovu. Rozhodl se tenký plech Kiyanka (dřevěné kladivo).

Zkontrolujte úpravy „Eye“ a s vysokými požadavky na přímost pásu. vzorec pravítka nebo na testovací desce.

Hřídele a kulaté polotovary velké části vládnou pomocí ručně vyrobeného šroubu nebo hydraulického lisu.

OhýbáníKovy se používají k poskytnutí obrobku zakřiveného tvaru podle kresby. Jeho podstata spočívá v tom, že jedna část obrobku se ohýbá ve vztahu k druhému do jakéhokoli specifikovaného úhlu. Ručně flexibilní se vyrábí ve svěráku pomocí zámečníka a různých zařízení.

Vyrábí se flexe tenkého plechu Kiyanka.

S plastickou deformací kovu v procesu ohýbání je třeba vzít v úvahu pružnost materiálu: po odstranění zatížení se úhel ohybu mírně zvýší.

Výroba dílů s velmi malými ohybovými poloměry je spojena s nebezpečím prasknutí vnější vrstvy obrobku v místě ohýbání. Velikost minimálního přípustného poloměru ohybu závisí na mechanických vlastnostech materiálu obrobku na technologii ohýbání a kvality povrchu.

Flexe potrubí se vyrábí s plnivem (obvykle suchý řekový písek) nebo bez něj. Výplně chrání stěny potrubí před formací v místech ohýbání záhybů a vrásek (zvlnění).

ŘezáníŘíká se to operace, ve které se pomocí sekáče a zámečnického kladiva jsou z obrobku odstraněny vrstvy kovu nebo je řezáno polotovarem.

Fyzickým základem řezání je účinek klínu, jehož tvar má funkční (řezání) část sekáče. Řezání se používá v případech, kdy je strojové zpracování obrobků obtížné dokončit nebo iracionální.

Použitím řezání je odstranění (řezání) odstraněno ze sklizně nepravidelnosti kovů, odstranění pevné kůry, měřítka, ostrých okrajů části, řezání drážky a drážky, řezání plechu na části.

Řezání se obvykle provádí ve svěráku. Řezání plechu na díly lze provádět na sporáku.

Hlavním nástrojem práce (řezání) při řezání je dlát a bubny jsou kladivo.

Studený dlát(Obrázek 8) je vyroben z instrumentální uhlíkové oceli U7a nebo U8A. Skládá se ze tří částí: šok, střední a pracující. Šoková část jeden Zúžení nahoru se provádí a jeho horní (kotel) je zaoblen; Pro střední část 2 dlát je udržován během řezání; práce (řezání) část 3 Má tvar tvarované klínem.

Peresnastka.Ru

Obecné koncepty řezání a podstatu procesu

Obecné koncepty řezání a podstatu procesu

Vlákno se nazývá operace zámečnice, ve kterém pomocí řezného nástroje (sekáč, křižník atd.) a šokový nástroj (zámečník) z povrchu obrobku nebo částí, přebytečné vrstvy kovu jsou odstraněny nebo je obrobku nařezáno do částí.

Doving se provádí v případech, kdy je za podmínek výroby obtížné dokončit nebo iracionální zpracování stroje a v případě, že není vyžadováno vysoké přizpůsobení.

Řezání se používá k odstranění (řezání) z přechodu velkých nepravidelností (drsnosti), odstranění pevné kůry, měřítka, otřepů, ostrých rohů okrajů na odlitém a vyraženém detailu, pro odříznutí drážky paprsku, mazivy, pro řezání, pro řezání, pro řezání, pro řezání, pro řezání, pro řezání, pro řezání, pro řezání, pro řezání, pro řezání, pro řezání, pro řezání, pro řezání, pro řezání, pro řezání, pro řezání, pro řezání paprskových drážky, maziv praskliny v částech pro svařování (řezání klíčku), řezání hlav nýtů, když je odstraní, řezá díry do plechu.

Kromě toho se řezání používá, pokud je nutné sekat část z prutu, pruhu nebo plechu.

Obrobek před řezem je stanoveno ve svěráku. Velké polotovary jsou nasekané na sporáku nebo kovadlině a zejména velké. na místě, kde se nacházejí.

V závislosti na účelu zpracované části může být řezání hotové a černé. V prvním případě je vrstva kovu o tloušťce 0,5 až 1 mm odstraněna dlátem v jednom průchodu, ve druhém. z 1,5 do 2 mm. Přesnost zpracování dosažená řezem je 0,4-1,0 mm.

Řezání je proces odstranění ze zpracovaného obrobku (dílů) další vrstvy kovu ve formě čipů, prováděného pomocí řezacích nástrojů. Proces řezání se provádí při provádění většiny zámečnických operací: řezání, řezání, řezání, vrtání, ochabnutí, broušení.

Tvarem řezné části (čepel) jakéhokoli řezného nástroje je klín s určitými rohy (sekáč, řezačka) nebo několika klíny (hackna, klepnutí, šaty, frézovací stroj, soubor) (rýže) (rýže). 1, a. z).

Dlát je jednoduchý řezací nástroj, ve kterém je tvar klínu zvláště jasně vyjádřen (rýže (rýže. 2, a).

V závislosti na tom, jak je řezací klín namířen (rýže. 2 ,,), jak bude stanoveno ve vztahu k rovině (povrchu) části a jak bude nasměrována síla pohybující se klínem v kovové vrstvě, můžete získat největší nebo nejmenší zisk v nákladech na práci, jako zpracování, stejně jako v počtu utracených nástrojů.

Čím více je klín, t. E. Menší úhel vytvořený stranami bude nutné, aby bylo menší úsilí prohloubit se do materiálu.

Teorie a praxe řezání vytváří určité úhly směřování řezacích nástrojů pro různé kovy. Prvky a geometrický tvar řezací části sekáče jsou znázorněny v rýži. 3.

Na zpracovaném obrobku se rozlišují následující povrchy: zpracované, zpracované a také řezací plocha.

Zpracovaný povrch je povrch, ze kterého bude odstraněna vrstva materiálu (čipy).

Linie podél, s níž se čipy objevují během rbcani, se nazývá přední a opačná čára směřující ke zpracovanému povrchu obrobku se nazývá záda. Křižovatka pis^abnormálních a zadních ploch tvoří špičku, jehož šířka je obvykle 15-25 mm v sekáčce.

Úhel směřování (beta). Úhel vytvořený mezi přední a zadní povrchy nástroje.

Řezací úhel (delta) je úhel mezi přední linií a zpracovaným povrchem; rovná se součtu úhlu směřování a zadního úhlu, t. E. 5 = P a.

Přední úhel U (gama) je úhel mezi přední linií a rovinou protaženým přes špičku kolmého ošetřeného povrchu. Čím větší je přední roh nástroje, tím menší je úhel směřování a proto bude menší síla menší, ale jeho řezací část bude méně odolná a vytrvalá.

Zadní úhel A (alfa) je tvořen zadní povrch (aspekt) a řezným povrchem. Zadní úhel by měl být velmi malý, aby nedošlo k uvolnění řezné části nástroje. Pro sekáč je to 3. 8 °. Pokud je dna nakloněna pod velkým úhlem, narazí se do zpracovaného povrchu; V menších úhlech se sekáče sklouzne bez řezání. Tento úhel snižuje tření zadního povrchu nástroje na zpracovaném povrchu.

Účinek nástroje ve tvaru klínu na změny zpracovaného kovu v závislosti na poloze osy klínu a směru působení síly p.

Existují dva hlavní typy práce klínu:. Osa klínu a směr působení síly P jsou kolmé k povrchu obrobku. V tomto případě je obrobku řezáno;. Osa klínu a směr působení síly p formy s povrchem obrobku Úhel menšího než 90 °. V tomto případě jsou čipy odstraněny z obrobku.

Když klín pracuje s rohem menšího než 90 °, jeho přední povrch stlačí řezací vrstvu kovu umístěné před ním, jeho jednotlivé částice jsou posunuty vzhledem k sobě navzájem; когда напряжение в металле превысит прочность с с ж жжег е жзеот е жзег ж жзег ж жзег ж жзег ж жзег ж жзег ж жег жзег жег жзег жег жзег жег жзег жзег жзег жзег жзег жзег жзег.

Řezání kovů

Okres. Zámeční operace, v důsledku toho s pomocí nástroje pro řezání (sekáč, křižník nebo psí), jakož i šokový nástroj (zámeční kladivo), je z povrchu obrobku odstraněna další vrstva kovu nebo Blank je nařezán na díly. Vyvolává se vrstva kovu odstraněná během zpracování obrobku Příspěvek.

Řezání kovů se používá v případech, kdy za podmínek výroby je zpracování stroje obtížné nebo iracionální. V závislosti na kvalitě částí vstupujících do zámečníku a účelu provedených operací se provádí řezání, aby se odstranily otřepy a hrany na odlité a vyražené detaily, maziva maziv, řezací skořápky, nekovové inkluze a další odlitky odlitků. Provoz zámečnice musí provádět řezání kovových polotovarů z prutů, pruhů, listů, ve výrobě těsnění, čištění svařovacích kloubů, odstraněním z obrobku velkých nepravidelností, řezáním otvorů v tenkém listovém materiálu materiálu.

Přesnost získaná spouštěčem je 0,5. 1,0 mm. Colling je považován za hrubou operaci zadávání veřejných zakázek. Provádí se s pevnou polohou obrobku. Je nejvíce vhodné řezat stoličky (viz. Rýže. Jeden.7) a objemné detaily a odříznutí otvorů nebo částí z tenkého plechu. na sporáku kovadlina.

Při provádění řezné operace je kov řezání. Řezání Proces odstranění ze zpracovaného obrobku přebytečné kovové vrstvy ve formě hoblin se provádí, prováděn pomocí nástroje pro řezání. Proces řezání nastává při provádění následujících operací: řezání, řezání, řezání, vrtání, ochabnutí, broušení a také během mechanického zpracování polotovarů na řezacích strojích kovu (otáčení, frézování, přísné atd.).

Řezací část jakéhokoli řezacího nástroje má tvar klínu. Díky formě ve tvaru klínu je řezací nástroj zaveden do zpracovaného materiálu a odřízne kov.

Zvažte práci Clin (rýže. 4.Jeden). Pod vlivem moci R (rýže. 4.1, a) Normální síly vznikají na jeho bočních površích N, které produkují oddělení kovů:

Zámky

Existují zámečnické práce sestávající při výměně nebo korekci poškozených a opotřebovaných částí, výroby chybějících dílů, sestavení komponent, mechanismy a dokonce i celý stroj, provádějící přizpůsobení a úpravu shromážděných mechanismů a testování hotového stroje a testování hotového stroje. Každý zámečník má své vlastní pracoviště-malá část výrobního prostoru semináře, kde je veškeré potřebné vybavení: manuální nástroje pro zpracování kovů, přístroj, pomocná zařízení.

Hlavním vybavením pracoviště pro zámečnické zámečnice je zámečný pracovní stůl s napíšením svěráku a sada nezbytných pracovníků a instrumentálních nástrojů a zařízení. Aby na pracovišti bylo možné přesunout část nebo uzly vážící více než 16 kg, mělo by ji obsluhovat jeřáby nebo výtahy. Pro provádění montáže nebo demontáže jsou pracoviště vybavena stojany, dopravníky, kolečkami, speciálními vozíky nebo jinými přepravními zařízeními.

Řezání kovů kovu

Osoba, která nikdy předtím s metalem nepracovala, se může zdát na první pohled, který nemůžete převzít v zámečnických dovednostech, aniž by několik let studoval na technické škole nebo alespoň na odborné škole. Ve skutečnosti však všechno není tak obtížné: téměř každý, kdo má touhu pracovat s rukama a hlavou, a nebíhat s každým drobným rozkladem na specializovaný dílnu, se může naučit naučit se, jak pracovat na domácí úkoly. Pouze první krok je proto obtížný, když se naučíte eliminovat malé poruchy, můžete pochopit větší a složitější.

Jaké vlastnosti by měl zámečník mít? Přesnost, přesnost a znovu. U některých zámečnických operací: označení nebo řezání kovu, řezání nebo vrtání, řezání nití nebo pájení vyžaduje přesnost provádění, protože chyba pouze 1 mm může vést k korupci obrobku.

Co by mělo být známo a schopno vědět a být schopen vědět? Techniky zpracování kovů samozřejmě, které nám umožňují přinést kvalitu zámečnické práce, kterou provedl na požadovanou úroveň. Samozřejmě nemluvíme o stroji na stroj na otočení nebo stroj na frézy, domácím nákladům techniky zpracování kovů kovové kovové. Ačkoli ti, kteří mají příležitost uspořádat malou dílnu doma, zpravidla, malé (domácnosti) stroje.

Zmínit se s zámečnickými pracemi je logické začít s tím, co nemůžete udělat bez profesionálního zámečníka, nebo samouk zámeční zámečnické zámečnické nástroje. Pro pohodlí rozdělíme celý nástroj zámečníku do skupin: měření, okrajové, montážní nástroje obecného účelu a zámečnické zámečnice.

Měřicí nástroje obvykle tvoří předmět zvláštní péče o zámečníka, protože výsledek práce práce často závisí na tom, zda jsou v dobrém stavu.

Přesnost, která je vyžadována během sestavy zámečnice některého mechanického uzlu, se obvykle pohybuje od 0,1 do 0,005 mm. Přesnost měření je chyba, která je nevyhnutelná při použití nástroje jako měřiče.

Proto ani jeden zámečník nepoužije například měřicí pravítko, aby přesně namontoval šachtu pod rukávem: linka jednoduše nedává nezbytnou přesnost, která je nutná při provádění této operace.

Ale i když je nástroj vybrán správně, stále nedosáhne naprosto přesné měření. Chyba během měření vždy existuje, zatímco zámečník by se měl snažit ji minimalizovat. Čím menší je chyba, tím vyšší je přesnost měření.

Nejjednodušší způsob, jak snížit chybu, je měřit více než jednou, ale několik, poté vypočítat aritmetický průměr z výsledků každého měření.

Zvýšení chyby je zpravidla nejčastěji způsobeno chybami, kterým lze zabránit. Nejběžnější chyby, které snižují přesnost měření, jsou následující:

Lineární rozměry kovových částí a samotný nástroj se velmi znatelně mění, když je kov zahříván nebo chladný, proto je pro měření vybrán další teplotní standard. měly by se provádět při 20 ° C.

Shrt. Pro lineární měření ne příliš vysoké přesnosti se zámečníci obvykle používají kovovou měřicí čáru. ocelový leštěný pás se značkami na něj. Protože kovové části jsou nejčastěji malé, délka pravítka by neměla překročit 200-300 mm (ve vzácných případech můžete použít pravítko až 1000 mm dlouhý). Cena rozdělení je 1 mm, přesnost měření je také 1 mm. Taková přesnost v zámečnické práci zpravidla nestačí. Zámečníci proto používají jiné, přesnější nástroje.

Seedgenzirkul (obr. 1, a). Skládá se z kovového pravítku, který nebije (BAR), na které se měří měřítko s cenou divizí 0,5 mm. Na přední straně pravítka jsou dvě měřicí houby; Kovový rám vybavený dvěma měřicími rty se pohybuje podél pravítka. Rám má další měřítko měření. Nonius, který má cenu divize 0,02 mm. Pohyb rámu podél tyče může být obarven pomocí speciálního šroubu. V hlavním měřítku na baru se hodnoty s přesností milimetrů spočítají, podle Nonius jsou hodnoty specifikovány na desetiny milimetru milimetru.

řezání, kovů, kovu

Přesnější měření mohou poskytnout mikrometr (rýže. 1, b). přesnost na setiny milimetru. Ti, kteří poprvé slyší název tohoto měřicího nástroje, často dělají chybu a věří, že pomocí mikrometru můžete měřit rozměry s přesností mikronu. Za prvé, taková přesnost v zámečnické práci, zejména v domácí dílně, není nikdy nutná. Za druhé, Micron je jedna miliontka metru a mikrometr umožňuje měřit přesností pouze jednoho deseti tisíc metrů.

Hlavní část mikrometru je šroub s velmi přesným vláknem, nazývá se mikrometrický šroub. Konec tohoto šroubu je měřicí plocha. Šroub se může pohybovat a upínat měřenou část, která by měla být umístěna mezi paty půlkruhové konzoly a konec mikrometrického šroubu. Na rukávu byla nakreslena podélná rybářská linie pro zastřihovače, na kterém jsou dvě stupnice umístěny nahoře a dole: jedna označuje milimetry, druhá polovina z nich. Na kuželové části bubnu rotujícího se kolem bodavého rukávu se 50 divizí (Nonius) aplikuje na počítání stotin milimetru. Odpočítávání velikosti je nejprve odstraněno na stupnici na statku rukávu a poté na Nonius na kónickém bubnu. Vzhledem k tomu, že nadměrný tlak šroubu k měřené části může vést k nepřesnosti měření, má mikrometr chrastítko pro upravení tlaku. Je připojen ke šroubu, takže když se měřící síla zvýší nad norma, šroub se otáčí charakteristickými kliknutími. Stop šroub opraví výslednou velikost.