Jaké mlýny jsou potřebné pro stroj CNC

Výběr řezacího stroje

Výběr frézovacích rostlin se podobá výběru nástroje pro hudebníka. Pouze se spolehlivým a vysoce kvalitním řezacím zařízením můžete získat nejlepší výsledek. Je docela obtížné poskytnout všechny možné nuance, které mohou nastat během práce, ale mít po ruce klasifikátor CNC cap po ruce nebude zbytečný. V sortimentu obchodu s frézováním.RU představuje všechny typy řezných nástrojů pro moderní stroj na frézování CNC.

V závislosti na materiálu a typu obrobku, jakož i na specifických podmínkách řezání jsou řezačky prezentovány v nejrozmanitějším designu. Při výběru řezačky přebýváme na prioritních charakteristikách.

Typ operace na stroji CNC je jedním z nejdůležitějších parametrů při výběru řezačky. Takové zařízení se vyznačuje vysokou přesností a rychlostí zpracování materiálů, což vyžaduje správný výběr řezného nástroje. V závislosti na technologických požadavcích výrobce by se mělo brát v úvahu nejen typ zpracování, ale také na provozní režimy stroje. Pochopení specializace zařízení a s ohledem na průměr a rychlost rotace hlavy vřetena byste měli vybrat řezačku metodou upevnění, se zaměřením na konečný výsledek.

V závislosti na úkolech projektu rozlišují:

Pro každou úlohu je tedy vybrán odpovídající mlýn s určitou geometrií.

Způsob upevnění řezačky na vřetenu také ovlivňuje výběr nástroje pro řezání. Před nákupem to musíte zjistit. Je frézovací řezačka k upevnění na vašem stroji.

Měli byste dosáhnout nejpřesnějšího centrovacího frézovacího řezačky na vřetenu frézovacího stroje pro nejmenší rytmus zubů.

Směr, řezací technologie, režim a forma zpracování obrobku určují výběr jednoho nebo druhého řezacího nástroje.

 • Koncové řezačky se používají ke zpracování kroků a plochých povrchů. Jsou vyrobeny ve formě válcového designu s pracovními lopatkami umístěnými na koncích. Zde jsou pracovníci jen vrcholy řezacích čepelí. Jedná se o masivní nástroje, s nimiž je dosaženo vysoké rychlosti rotace.
 • Diskové mlýny jsou nezbytné při vytváření drážek, výklenků a výklenků. V závislosti na počtu a umístění řezacích hran jsou schopni provádět několik operací v jednom průchodu. Pro vytvoření mělkých drážků se používají řezací řezačky drážky, k vystřihnutí úzkých vykopávek a slotů. tenké pily na disk. Diskové bilaterální a tripartitní řezačky v důsledku pomocných čepelí na koncích jsou univerzálnost a mají skvělý výkon.
 • Rozsahem používání rohových mlýnů je zpracování nakloněných rovin, hran a rohových drážky. Rohové mlýny mohou být jednorázové a dva. Řezací hrany takové řezačky jsou umístěny v různých úhlech vzhledem k jednomu. Jediný kolík je charakterizován umístěním okrajů na jedné straně kužele a na koncích a pro dva.lopatky leží na dvou sousedních kónických površích.
 • Koncové řezačky mají všechny pracující řezné hrany a navenek docela podobné standardním cvičením. Jsou vhodné pro provádění složitých frézovacích operací, zpracování kolmých rovin, hlubokých říms a výklenků. Povolit zpracování obrobku ve všech směrech.
 • Typ frézování sférického typu se používá pro zpracování reliéfního povrchu, pro navrhování 3D výkresů a tvarů. Nejčastěji žádané při práci se dřevem a plastem, méně často s kovy a ocelí. Sférické mlýny dávají na výstupu hladký povrch, minimalizují vzhled vibrací a zabrání drsnosti.
 • Pro zpracování povrchů komplexních tvarů. válcový nebo šroub se používá řezačka tvaru ve tvaru tvaru. Pomocí této frézovací řezačky jsou řezány ve tvaru drážky, rovných a šroubových kanálů, ošetřena okraj komplexní konfigurace.
jaké, mlýny, jsou, stroj

Počet zubů (drážky) řezaček ovlivňuje kvalitu odstraněných čipů a výroby tepla při zpracování obrobku. Při porovnávání dvou mlýnů o stejném průměru v frézovací řezačce s velkým počtem zubů bude teplota každého zubu vyšší než teplota frézy s menším počtem zubů.

 • Hrubé mlýny jsou odolnější. Mají malý počet zubů s velkým krokem a dávají velké hranolky;
 • Jemné řezačky mají velké množství zubů s malým krokem. Během práce dávají jemné hobliny.

Průměr řezné části a stopky ovlivňuje hloubku zpracování a množství provedené práce. S velkým množstvím práce se používají řezačky s velkým průměrem stopky (6, 8, 10, 12 mm) a frézování s průměrem až 4 mm je vhodné pro řezání malé reliéfy a zpracování a malá plocha.

Rytec a trysky se také používají ke zpracování materiálů, ale měly by být odlišeny od frézování a dalších nástrojů pro řezání. Na rozdíl od řezačky, tryska pro rytce nemá spirálovou drážku k odstranění čipů a je navržena pro jednoduché typy zpracovatelských polotovarů, po které následuje zadní broušení. Jsou vybaveny různými typy trysek a používají se ke zpracování miniaturních částí a malých objemu práce.

Způsob odstranění čipů je obzvláště důležitý při provádění práce s velkým objemem. Je nutné brát v úvahu nejen směr škubání žetonů, ale také jeho tvar, křížová oddíl a rysy formace. Monitorování parametrů oddělení hoblin od obrobku nastává v souladu s vybranými parametry řezání.

Délka řezné části je vybrána v závislosti na parametrech zpracování obrobku. Délka řezné části je vždy o něco menší než celá délka řezačky a nastavena pomocí řezných parametrů.

Výběr frézovacích závodů v cenovém rozpětí a značkách vám umožňuje vybrat nejoptimálnější možnost řezačky. Frases Store.RU nabízí jak levný nástroj, tak produkty společností s pevnou pověstí. Řezačky čínského výrobce DJTOL se etablovali jako solidní a vysoce kvalitní nástroje za relativně nízké náklady. Americké, evropské a japonské řezačky slavných značek jsou charakterizovány vyšší produktivitou, zvýšenou spolehlivostí, a proto vyšší náklady.

Typy frézovacích rostlin s CNC

Pokračujeme v publikaci materiálů z Bosinzon Mater.A „Zpracování dílů na kovových strojích různých typů a typu“. Tentokrát analyzujeme klasifikaci frézování.

Řezačky. Jedná se o nástroje pro řezání multi.tooth používaných ke zpracování rovin, drážkových, tvarovaných povrchů, rotačních těl a také pro řezací materiály. V procesu frézování v kontaktu s obrobkem zpravidla existuje několik zubů, které odstraňují čipy o tloušťce proměnné. Současně je zajištěna vysoká kapacita procesu frézování v důsledku velké celkové aktivní délky řezacích hran, což je zvýšení, ve kterém je také usnadněno vysokou rychlostí frézování, což je dosaženo kvůli periodickému odchodu zubů z řezací zóny, která poskytuje chladicí a odstranění tepelného napětí v řezném klínu.

Kinematika frézování je jednoduchá: frézovací řezačka dostává rotaci z hlavní jednotky a obrobku je upevněno na stole stroje. Pohyb dodávky ze samostatného jednotky stroje je kinematicky nesouvisející s rotací řezačky. Může to být jednoduché, rotační nebo šroub a řezy řezů. rovné linie, nakloněné k ose, šroubu nebo stylu. To určuje vznik velkého množství návrhů frézování a širokou oblast jejich aplikace.

Mills lze klasifikovat podle následujících hlavních rysů:

■ Podle návrhu řezacích zubů a metody ostření řezačky

 • Se špičatými zuby;
 • S drcenými zuby na zadním povrchu;
 • S týlními zuby taženými podél předních ploch;

■ Podle tvaru a umístění řezacích okrajů vzhledem k ose rotace řezačky jsou řezačky rozděleny:

■ Ve směru zubů na osu frézy:

■ Podle způsobu upevnění na stroji jsou řezačky rozděleny:

 • Na pevné látce;
 • Prefabrikované zuby, včetně napadených nebo mechanicky pevných řezných desek pevné slitiny nebo super.hard materiálů (STM).

Na obr. Jedenáct.1 představuje hlavní typy frézovacích řezaček s jiným umístěním řezacích hran vzhledem k ose rotace nástroje.

jaké, mlýny, jsou, stroj

Cylindrické řezačky (rýže. Jedenáct.Jeden, A) se používají na vodorovných frézovacích strojích při zpracování letadel. Mohou být se šroubem a rovnými zuby. Tretens se šroubovými zuby fungují hladce a jsou široce používány ve výrobě. Treens s rovnými zuby se používají pouze ke zpracování úzkých rovin, kde výhody frézování se šroubovým zubem nemají na proces řezání velký vliv. Cylindrické řezačky jsou vyrobeny z oceli s vysokou rychlostí a vybaveny karbidovým plochým a šroubovým deskami.

Diskové mlýny (rýže. Jedenáct.Jeden, b) Existují drážky, dvou- a tripartitu a používají se při frézování drážky a drážky. Diskové mlýny drážky mají zuby pouze na válcovém povrchu a jsou navrženy ke zpracování relativně mělkých drážků. Pro snížení tření na koncích na řezačkách drážky je poskytnut pomocný úhel v plánu. Asi 30 °, t. E. Tloušťka řezačky se vyrábí na periferii více než ve střední části náboje. Důležitým prvkem řezačky drážky je jeho tloušťka, která se provádí s tolerancí 0,04. 0,05 mm. Jak zuby teče, v důsledku podkopání se tloušťka řezačky zmenšuje. To však nemá praktický význam, protože hodnota této redukce je malá.

A. Cylindrical; b. Disk; v. konec; G, d. konec; E. roh; F. Styl: t. hloubka broušení; V. šířka broušení; D ( D ). průměr řezačky

Koncové řezačky (rýže. Jedenáct.1, c) se široce používají při zpracování letadel na svislých frézovacích strojích. Jejich osa je instalována kolmově zpracovaná rovina části. Na rozdíl od válcových mlýnů, kde jsou všechny body řezacích okrajů profilování a tvoří ošetřený povrch, v koncových mlýnech je profilování pouze horní část řezných okrajů zubů a koncové řezné konce jsou pomocné. Hlavní řezací práce se provádí po boku řezacích okrajů umístěných na vnějším povrchu.

Koncové mlýny poskytují hladký provoz i s malým příspěvkem, protože úhel kontaktu s obrobkem nezávisí na příspěvku a je určen šířkou frézování a průměrem frézovací řezačky. Koncová řezačka může být ve srovnání s válcovým, což umožňuje pohodlně umístit a spolehlivě opravit řezné prvky a vybavit je tvrdými slitinami. Prokování obvykle poskytuje větší výkon než válcový, proto většina práce na frézování letadel je v současné době prováděna koncovými mlýny.

Koncové mlýny (rýže. Jedenáct.1, g, D) se používají ke zpracování hlubokých drážků v detailech sboru o výkopu kontury, římsů a vzájemných perspektivních rovinách. Jsou namontovány v vřetenu stroje s kónickou nebo válcovou stopkou. V těchto mlýnech je hlavní řezací práce prováděna hlavními řezacími hranami umístěnými na válcovém povrchu a konec pomocného konce čistěte spodní část drážky. Řezačky hodin jsou zpravidla vyrobeny ze šroubů nebo nakloněných zubů, jejichž úhel sklonu dosahuje 30. 45 °. Průměr řezaček terminálu je vybrán méně (až 0,1 mm) šířky drážky, protože při mletí dochází k rozpadu. Různé koncové mlýny jsou klíčovým dvěma mlýny. Během axiálního pohybu krmiva se mohou jako vrták ponořit do materiálu. V době axiálního napájení se hlavní řezací práce provádějí koncovými hranami, z nichž jedna by měla dosáhnout osy řezačky, aby se zajistilo vrtání díry. Lamping Keylands je vyroben na zadních površích koncových okrajů. V tomto případě zůstává průměr frézovací řezačky nezměněn, což je nezbytné k zajištění stálosti velikosti drážky.

Koncové mlýny mají vysoký výkon, navzdory částečně řezaným zubům.

Rohové mlýny (rýže. Jedenáct.1, e) se používají při frézování rohových drážky a nakloněných rovin částí. Krázy na frézování s jedním.iron mají řezné hrany umístěné na kuželovém povrchu a konec. Řezačky trpaslíků mají řezací hrany, které jsou umístěny na dvou sousedních kuželových površích. Řezačky rohového frézování se široce používají v instrumentální výrobě pro frézování čipů různých nástrojů. V procesu práce s řezačkami s jedním lemem dochází k úsilí o axiální řezání, protože řezání kovu obrobku se provádí hlavně řezáním okrajů umístěných na kuželovém povrchu. Při dvoutvořeném frézování se axiální úsilí, ke kterému dochází během provozu dvou sousedních rohových okrajů zubu, poněkud kompenzují sebe navzájem a během provozu symetrických dvouletých mlýnů jsou vzájemně vyvážené, takže oba.tyto dva.tak dva.tak dva.tak dva.tak dva.tak dva.tak dva.tak dva.tak dva.oba.dva.dva.dva.dva.dva.dva.dva.dva.dva.dva.dva.dva Hromové řezačky fungují hladce.

Jaký je rozdíl od řezaček gravírování

Přes podobný vzhled se gravírování liší od řezačky s nepřítomností okapu. Gutter má spirálový tvar, takže během řezání můžete odklonit čipy.

Rytec má obvykle válcový nebo trojúhelníkový tvar. Účinnost nebo zdroj řezacího zařízení se může změnit v hodinách práce, EPA.

Značkové vybavení pro strojní přístroje lze vyrábět v továrnách v Evropě a samozřejmě v Číně. Neexistuje žádný významný rozdíl v kvalitě. Ale to je, pokud mluvíme o dobře známých značkách. Bezejmenné analogy, i když levnější, ale jejich kvalita ponechává hodně žádoucí.

Při výběru vybavení pro kovové práce musíte věnovat pozornost tomu, jak přesně je frézovací řezačka vyrobena.

Samostatná kategorie. frézy z oceli s vysokou rychlostí. HSS. univerzální materiál pro výrobu frézování. Základem většiny slitin této skupiny je wolfram. Zvyšuje tedy sílu, proto trvání řezačky.

HHS mlýny jsou levnější než jejich analogy karbidu, odolnější a doslova vytvořené pro přerušované řezání. Nevýhody oceli s vysokou rychlostí zahrnují skutečnost, že vrták z ní bude fungovat rychlostí nižší než vrták z karbidu.

Upevňovací prvky pro stůl

Většina domácích směrovačů je vybavena buď stolem s T-pasitou nebo stoly s mřížkou závitových otvorů. V obou případech vypadá nejběžnější upevňovací prvek jako ocel nebo hliníková svorka s jednou závitovou a druhou hladkou dírou. T-šroub je vložen do T-Paz, který prochází tiskem a upevněn maticí, druhý šroub stiskne svorku ze stolu. V soupravě jsou obvykle 4 lisy se strojem, který s intenzivním provozem poměrně rychle selhává: vlákna na šrouby a stisknutí jsou odříznutá. Někdy Číňané místo T-Bolt vloží konvenční šrouby a T-gayy do soupravy, doporučuji, abyste se okamžitě postarali o výměnu T-boltů.

Místo šroubů zadních (tvrdohlavých) šroubů můžete přizpůsobit kousky materiálu nebo speciálních krokových klínů, ale v případě práce s kluzkým plastem to může sloužit špatné službě: upevňovací prvky se „vyléknou z pevného materiálu“ z pevného materiálu.

Alternativou k lisům může být strojní viceprezident. zvláštní svěrák s minimalizovanou výškou a přizpůsoben pro instalaci na stůl s rukojetí (nebo obecně na klíč). Plus. méně mráz při instalaci materiálu, opakovatelnost, relativní přesnost. Pokud pracujete s podobnými malými polotovary, můžete v životě jednou nastavit tkáň, zapište si jejich souřadnice a poté od nich odtáhněte. Nevýhody z hotového vicesci 20-30 mm výšky minima a stroje diskutované zřídka mají pod portálem více než 70 mm a s velkými velikostmi budou slzy stát neuvěřitelně drahé.

Další možností je přilepit obrobku ke stolu. Kupodivu, síly retence na dobré bilaterální pásky jsou dostačující i pro šetřící rytí barevného metra, nemluvě o plastech. V noci zmíněné Roland, dokonce i v pokynech, bylo něco o lepicí pásky. Nevýhody jsou zřejmé: variabilní spolehlivost, a co je nejdůležitější. pro odtržení hotového produktu a poté jej vyčistěte z lepicí pásky.

A konečně. exotické pro domácí stroje, vakuová svorka. V zásadě to není taková složitá věc, ale vyžaduje další vakuové čerpadlo a stále praskne minimum výšky 10 mm.

Vozíky a kohoutky

Mnoho materiálů a typů zpracování vám umožňuje neobtěžovat se konceptem vozíků obecně. PVC, PS, měkké odrůdy dřeva jsou řezány v libovolném směru jakékoli frézovací řezačky ve standardním režimu zpracování. Řez byl nastaven a šel. Nicméně okamžik vstupu do materiálu a odchodu z něj se liší jak pro řezačku (nerovnoměrné zatížení roviny, pracuje ve středu řezačky během vertikálního řezání multifinovaných mlýnů), tak pro materiál (zmrazení otřepů, vyražení žetonů). Proto mají programy CAM obvykle schopnost nastavit samostatné režimy pro vozíky a výzvy.

 • Ponorka „na vertikálním oblouku“
 • Divize „Direct“
 • Přechod „Obě v generacích“
 • Ponorka. pohyb na zrychlení
 • Zvedání. Pohyb na zrychlení

Klasifikace mlýnů a jejich vlastností

Řezačky se rozlišují ve tvaru jejich zubů. Rozlišují se treeny, jejichž design zahrnuje špičaté řezáky a také jsou tam plněné mlýny.

 • První druh se liší v tom, že profil řezáků je sada přímých linií a samotné řezáky jsou skryty podél jejich zadních ploch, zatímco ucpané produkty jsou taženy z opačné strany.
 • Ten se liší v tom, že jejich profil je zachován i při opakovaném ostření, zatímco špičaté upravují svůj profil, protože jsou vyrobeny z pevnějších slitin.

Poměrně často se používají válcované odrůdy frézování, které se používají, během zpracování, jehož pohyb není nástrojem, ale stolem strojů. Podobná operace se nazývá reverzní nebo blížící se frézování. Kromě toho se tabulka může pohybovat po cestě, v takových případech bude frézování nazýváno průchodem. Nadcházející pohled je plný skutečnosti, že velikost čipů se během práce zvětšuje, zatímco k opačné situaci dochází s možností procházejícího zpracování.

Pokud podmínky dovolí, je nutné dávat přednost typu pultu, protože vytváří mnohem menší zatížení zubů a přispívá k menšímu opotřebení nástroje.

Typy frézovacích řezaček

Aby nedošlo k chybě při výběru frézovací řezačky, musíte vědět o jejich klasifikaci. Existuje tedy pět typů nástrojů, které zvažujeme (tato klasifikace je založena na kritériích, jako je forma):

Disk. 2. Konec. 3. Roh. 4. Konec. 5. Tvarovaný.

První řezačky, typ disku, byly vyvinuty za účelem provedení různých výklenků. Mohou být nazývány multifunkční, protože nejsou schopni provádět ne jeden, ale několik úkolů. vše záleží na vlastnostech designu, přesněji na počtu a umístění okrajů.

Druhé řezačky, koncový typ, se nejlépe hodí, pokud jednáte s tenkým a dokonce povrchem. Vypadají jako válec, okraje jsou umístěny na koncích.

Třetí řezačky, úhlový typ, jsou nezbytné pro otírání okrajů. Mají dva okraje umístěné v různých úhlech ve vztahu k sobě navzájem.

Čtvrté řezačky, koncový typ, umožňují pracovat se všemi osy. Koncové řezačky jsou zpravidla diamant.

Páté řezačky, tvarovaný typ, jsou neobvyklé a používají se pro jedinečné, obtížné mezery. Řezačky typu slane jsou charakterizovány vysokými technickými charakteristikami, protože se používá při konečném zpracování. Řez se získá bez jakýchkoli chyb. Přišel jsem na typy, nyní se přesuneme na typy frézovacích mlýnů pro dřevo.

Tabulka režimů pro koncové mlýny během frézování/řezání dřeva: popel, ořech, uchopení, acacia, boxwood, javor

Pro dub, buk. Třešně, bříza, model plastu atd.D., Můžete znásobit vodorovné krmivo na koeficient 1.Třináct

U měkkých plemen, jako je borovice, a t.D., Můžete znásobit vodorovné krmivo na koeficient 1.3

Údaje o tabulkách jsou platná pro přímé mlýny se standardizovanou délkou ostření = průměr řezačky, vynásobte 4 x 4. Veškeré ostření, které je více než tato hodnota. Jedná se o řezačky s prodlouženým ostřeňováním. Mělo by být sníženo hloubkou průchodu do vrstvy, dodávka a revoluce vřetena pro nestandardní ostření, dokud se skrytí sníží a řezání řezačky.

Průměr hardwarové frézy Revoluce vřetena Horizontální krmivo s určitým počtem nožů na konci řezací řezačky
1 nůž: 2 Knife: 3 nůž: 4 Knife:
0.1 mm 24000 ot / min 44 mm/min 83 mm/min 125 mm/min
21 000 ot / min 38 mm/min 72 mm/min 109 mm/min
0.2 mm 24000 ot / min 67 mm/min 127 mm/min 180 mm/min
21 000 ot / min 59 mm/min 111 mm/min 150 mm/min
0.3 mm 24000 ot / min 121 mm/min 230 mm/min 320 mm/min
21 000 ot / min 106 mm/min 201 mm/min 290 mm/min
0.35 mm 24000 ot / min 141 mm/min 268 mm/min 370 mm/min
21 000 ot / min 124 mm/min 235 mm/min 330 mm/min
0.4 mm 24000 ot / min 162 mm/min 306 mm/min 434 mm/min 544 mm/min
21 000 ot / min 142 mm/min 268 mm/min 380 mm/min 477 mm/min
18000 ot / min 121 mm/min 230 mm/min 325 mm/min 408 mm/min
0.5 mm 24000 ot / min 202 mm/min 383 mm/min 542 mm/min 681 mm/min
21 000 ot / min 177 mm/min 335 mm/min 475 mm/min 595 mm/min
18000 ot / min 152 mm/min 287 mm/min 407 mm/min 510 mm/min
0.6 mm 24000 ot / min 243 mm/min 460 mm/min 651 mm/min 817 mm/min
21 000 ot / min 212 mm/min 402 mm/min 570 mm/min 715 mm/min
18000 ot / min 182 mm/min 344 mm/min 488 mm/min 612 mm/min
0.79 mm a 0.8 mm 24000 ot / min 320 mm/min 605 mm/min 857 mm/min 1075 mm/min
21 000 ot / min 280 mm/min 530 mm/min 750 mm/min 940 mm/min
18000 ot / min 242 mm/min 459 mm/min 650 mm/min 816 mm/min
jeden.0 mm 24000 ot / min 404 mm/min 766 mm/min 1085 mm/min 1361 mm/min
21 000 ot / min 354 mm/min 670 mm/min 949 mm/min 1191 mm/min
18000 ot / min 303 mm/min 575 mm/min 814 mm/min 1021 mm/min
15 000 ot / min 252 mm/min 478 mm/min 677 mm/min 850 mm/min
jeden.19 mm a 1.2 mm 24000 ot / min 481 mm/min 911 mm/min 1291 mm/min 1620 mm/min
21 000 ot / min 421 mm/min 797 mm/min 1130 mm/min 1417 mm/min
18000 ot / min 361 mm/min 683 mm/min 968 mm/min 1215 mm/min
15 000 ot / min 303 mm/min 574 mm/min 813 mm/min 1020 mm/min
jeden.5 mm 24000 ot / min 606 mm/min 1148 mm/min 1627 mm/min 2041 mm/min
21 000 ot / min 530 mm/min 1005 mm/min 1424 mm/min 1786 mm/min
18000 ot / min 455 mm/min 861 mm/min 1220 mm/min 1531 mm/min
15 000 ot / min 379 mm/min 717 mm/min 1017 mm/min 1276 mm/min
jeden.59 mm 24000 ot / min 643 mm/min 1218 mm/min 1726 mm/min 2165 mm/min
21 000 ot / min 563 mm/min 1066 mm/min 1510 mm/min 1895 mm/min
18000 ot / min 482 mm/min 914 mm/min 1294 mm/min 1624 mm/min
15 000 ot / min 402 mm/min 761 mm/min 1078 mm/min 1353 mm/min
2.0 mm 24000 ot / min 875 mm/min 1658 mm/min 2348 mm/min 2946 mm/min
21 000 ot / min 765 mm/min 1450 mm/min 2054 mm/min 2578 mm/min
18000 ot / min 656 mm/min 1243 mm/min 1761 mm/min 2210 mm/min
15 000 ot / min 547 mm/min 1036 mm/min 1467 mm/min 1841 mm/min
2.35 mm a 2.38 mm 24000 ot / min 1073 mm/min 2033 mm/min 2879 mm/min 3613 mm/min
21 000 ot / min 939 mm/min 1778 mm/min 2520 mm/min 3161 mm/min
18000 ot / min 805 mm/min 1525 mm/min 2160 mm/min 2710 mm/min
15 000 ot / min 674 mm/min 1277 mm/min 1809 mm/min 2270 mm/min
3.0 mm 24000 ot / min 1440 mm/min 2729 mm/min 3866 mm/min 4852 mm/min
21 000 ot / min 1260 mm/min 2388 mm/min 3383 mm/min 4245 mm/min
18000 ot / min 1080 mm/min 2047 mm/min 2900 mm/min 3639 mm/min
15 000 ot / min 900 mm/min 1706 mm/min 2416 mm/min 3032 mm/min
12 000 ot / min 720 mm/min 1364 mm/min 1933 mm/min 2426 mm/min
9000 ot / min 540 mm/min 1023 mm/min 1450 mm/min 1819 mm/min
6000 ot / min 360 mm/min 682 mm/min 966 mm/min 1212 mm/min
3000 ot / min 180 mm/min 341 mm/min 483 mm/min 606 mm/min
3.175 mm 24000 ot / min 1540 mm/min 2916 mm/min 4132 mm/min 5185 mm/min
21 000 ot / min 1347 mm/min 2551 mm/min 3615 mm/min 4537 mm/min
18000 ot / min 1155 mm/min 2188 mm/min 3099 mm/min 3888 mm/min
15 000 ot / min 962 mm/min 1823 mm/min 2582 mm/min 3240 mm/min
12 000 ot / min 770 mm/min 1458 mm/min 2066 mm/min 2592 mm/min
9000 ot / min 577 mm/min 1094 mm/min 1549 mm/min 1944 mm/min
6000 ot / min 385 mm/min 729 mm/min 1033 mm/min 1296 mm/min
3000 ot / min 192 mm/min 365 mm/min 516 mm/min 648 mm/min
4.0 mm 24000 ot / min 2081 mm/min 3944 mm/min 5587 mm/min 7010 mm/min
21 000 ot / min 1821 mm/min 3450 mm/min 4888 mm/min 6134 mm/min
18000 ot / min 1561 mm/min 2958 mm/min 4190 mm/min 5258 mm/min
15 000 ot / min 1300 mm/min 2465 mm/min 3492 mm/min 4382 mm/min
12 000 ot / min 1040 mm/min 1972 mm/min 2793 mm/min 3505 mm/min
9000 ot / min 780 mm/min 1479 mm/min 2095 mm/min 2629 mm/min
6000 ot / min 520 mm/min 986 mm/min 1397 mm/min 1753 mm/min
3000 ot / min 260 mm/min 493 mm/min 698 mm/min 876 mm/min
4.76 mm 24000 ot / min 2666 mm/min 5050 mm/min 7156 mm/min 8980 mm/min
21 000 ot / min 2333 mm/min 4420 mm/min 6262 mm/min 7857 mm/min
18000 ot / min 1999 mm/min 3789 mm/min 5367 mm/min 6735 mm/min
15 000 ot / min 1666 mm/min 3157 mm/min 4473 mm/min 5613 mm/min
12 000 ot / min 1333 mm/min 2526 mm/min 3578 mm/min 4490 mm/min
9000 ot / min 999 mm/min 1894 mm/min 2684 mm/min 3368 mm/min
6000 ot / min 666 mm/min 1263 mm/min 1789 mm/min 2245 mm/min
3000 ot / min 333 mm/min 631 mm/min 895 mm/min 1122 mm/min
5.0 mm 24000 ot / min 3108 mm/min 5890 mm/min 8344 mm/min 10470 mm/min
21 000 ot / min 2720 ​​mm/min 5153 mm/min 7300 mm/min 9162 mm/min
18000 ot / min 2331 mm/min 4417 mm/min 6258 mm/min 7853 mm/min
15 000 ot / min 1943 mm/min 3681 mm/min 5215 mm/min 6544 mm/min
12 000 ot / min 1555 mm/min 2945 mm/min 4172 mm/min 5235 mm/min
9000 ot / min 1166 mm/min 2209 mm/min 3129 mm/min 3926 mm/min
6000 ot / min 777 mm/min 1472 mm/min 2086 mm/min 2618 mm/min
3000 ot / min 388 mm/min 736 mm/min 1043 mm/min 1308 mm/min
6.0 mm 24000 ot / min 4338 mm/min 8212 mm/min 11645 mm/min 14612 mm/min
21 000 ot / min 3796 mm/min 7192 mm/min 10189 mm/min 12786 mm/min
18000 ot / min 3254 mm/min 6165 mm/min 8734 mm/min 10960 mm/min
15 000 ot / min 2712 mm/min 5138 mm/min 7278 mm/min 9133 mm/min
12 000 ot / min 2169 mm/min 4110 mm/min 5822 mm/min 7307 mm/min
9000 ot / min 1626 mm/min 3082 mm/min 4367 mm/min 5480 mm/min
6000 ot / min 1085 mm/min 2055 mm/min 2911 mm/min 3653 mm/min
3000 ot / min 542 mm/min 1028 mm/min 1455 mm/min 1827 mm/min
6.35 mm 24000 ot / min 4515 mm/min 8555 mm/min 12119 mm/min 15208 mm/min
21 000 ot / min 3951 mm/min 7485 mm/min 10604 mm/min 13307 mm/min
18000 ot / min 3386 mm/min 6416 mm/min 9089 mm/min 11406 mm/min
15 000 ot / min 2822 mm/min 5347 mm/min 7575 mm/min 9505 mm/min
12 000 ot / min 2258 mm/min 4277 mm/min 6060 mm/min 7604 mm/min
9000 ot / min 1693 mm/min 3208 mm/min 4545 mm/min 5703 mm/min
6000 ot / min 1129 mm/min 2139 mm/min 3030 mm/min 3802 mm/min
3000 ot / min 564 mm/min 1070 mm/min 1515 mm/min 1901 mm/min
7.95 mm a 8.0 mm 24000 ot / min 5355 mm/min 10146 mm/min 14374 mm/min 18038 mm/min
21 000 ot / min 4686 mm/min 8878 mm/min 12577 mm/min 15784 mm/min
18000 ot / min 4016 mm/min 7610 mm/min 10781 mm/min 13528 mm/min
15 000 ot / min 3347 mm/min 6342 mm/min 8984 mm/min 11274 mm/min
12 000 ot / min 2678 mm/min 5073 mm/min 7187 mm/min 9019 mm/min
9000 ot / min 2008 mm/min 3805 mm/min 5390 mm/min 6764 mm/min
6000 ot / min 1339 mm/min 3537 mm/min 3594 mm/min 4510 mm/min
3000 ot / min 668 mm/min 1265 mm/min 1793 mm/min 2250 mm/min
10 mm 24000 ot / min 5869 mm/min 11120 mm/min 15754 mm/min 19770 mm/min
21 000 ot / min 5135 mm/min 9730 mm/min 13785 mm/min 17298 mm/min
18000 ot / min 4402 mm/min 8340 mm/min 11815 mm/min 14827 mm/min
15 000 ot / min 3668 mm/min 6950 mm/min 9846 mm/min 12356 mm/min
12 000 ot / min 2935 mm/min 5560 mm/min 7877 mm/min 9885 mm/min
9000 ot / min 2200 mm/min 4170 mm/min 5908 mm/min 7114 mm/min
6000 ot / min 1467 mm/min 2780 mm/min 3939 mm/min 4942 mm/min
3000 ot / min 734 mm/min 1390 mm/min 1969 mm/min 2471 mm/min
12 mm 24000 ot / min 5812 mm/min 10011 mm/min 15600 mm/min 19576 mm/min
21 000 ot / min 5588 mm/min 10588 mm/min 15 000 mm/min 18823 mm/min
18000 ot / min 4790 mm/min 9075 mm/min 12857 mm/min 16134 mm/min
15 000 ot / min 3991 mm/min 7563 mm/min 10714 mm/min 13445 mm/min
12 000 ot / min 3193 mm/min 6050 mm/min 8571 mm/min 10756 mm/min
9000 ot / min 2395 mm/min 4538 mm/min 6428 mm/min 8067 mm/min
6000 ot / min 1597 mm/min 3025 mm/min 4286 mm/min 5378 mm/min
3000 ot / min 798 mm/min 1513 mm/min 2143 mm/min 2689 mm/min
12.7 mm 24000 ot / min 5647 mm/min 10700 mm/min 15158 mm/min 19021 mm/min
21 000 ot / min 5220 mm/min 9800 mm/min 14000 mm/min 17500 mm/min
18000 ot / min 4925 mm/min 9332 mm/min 13221 mm/min 16591 mm/min
15 000 ot / min 4105 mm/min 7777 mm/min 11017 mm/min 13826 mm/min
12 000 ot / min 3284 mm/min 6222 mm/min 8814 mm/min 11061 mm/min
9000 ot / min 2463 mm/min 4666 mm/min 6610 mm/min 8295 mm/min
6000 ot / min 1642 mm/min 3111 mm/min 4407 mm/min 5530 mm/min
3000 ot / min 821 mm/min 1555 mm/min 2203 mm/min 2765 mm/min
14 mm 15 000 ot / min 4420 mm/min 8374 mm/min 11863 mm/min 14887 mm/min
12 000 ot / min 3535 mm/min 6699 mm/min 9491 mm/min 11909 mm/min
9000 ot / min 2652 mm/min 5024 mm/min 7117 mm/min 8932 mm/min
6000 ot / min 1768 mm/min 3350 mm/min 4745 mm/min 5955 mm/min
3000 ot / min 884 mm/min 1675 mm/min 2373 mm/min 2977 mm/min
16 mm 15 000 ot / min 4884 mm/min 9254 mm/min 13110 mm/min 16452 mm/min
12 000 ot / min 3907 mm/min 7403 mm/min 10488 mm/min 13161 mm/min
9000 ot / min 2930 mm/min 5553 mm/min 7866 mm/min 9871 mm/min
6000 ot / min 1954 mm/min 3702 mm/min 5244 mm/min 6580 mm/min
3000 ot / min 977 mm/min 1850 mm/min 3290 mm/min

Největší opotřebení všech prvků frézování strojů s CNC s CNC na dřevě je vystaveno frézovací řezačce, jehož provoz v intenzivním režimu otupí špičku, v důsledku toho může být jeho geometrie narušena. Zpracování tupé řezačky vede ke zvýšení oblasti jejího kontaktu s povrchem. To zvyšuje teplotu nástroje a přehřívá materiál. Vysoká teplota snižuje tvrdost čepele, pronásleduje část žetonů mezi sebou: drží se na řezačce a ucpávají výstupní drážky. To ještě více fouká řezač a vede k jeho deformaci. Práce takového nástroje negativně ovlivňuje kvalitu zpracování a zvyšuje pravděpodobnost manželství.

Rozšiřte životnost terminálu a ušetřte peníze na nákup nového pomůže pravidelném ostření, které lze provést ne více než třikrát.

Krokové zařízení. skvělý motor s několika vinutími, fungujícími podle synchronního principu. Princip provozu krokového motoru je alternativní aktivace vinutí, které poskytují rotaci / zastavení rotoru.

Moderní vrtné stroje CNC se používají v průmyslových odvětvích, ve kterých jsou ve velkých objemech zpracovávány všechny druhy částí, například v továrnách na nábytek. Dnes výrobci nabízejí zákazníkům model vrtných strojů CNC ve všech funkční rozmanitosti.

CNC stroj (Numerical Control) je komplexní zařízení, které vám umožňuje vytvářet podrobnosti o různých tvarech dřeva, kovu nebo plastu. Pro práci strojů CNC jsou vyžadovány kontrolní programy k vytváření modelů budoucích produktů, zavádění příkazů a pokynů pro čtení napsané ve speciálním programovacím jazyce. Takový software by měl být funkční a snadno použitelný. Náš článek pomůže vybrat správné softwarové produkty pro stroj CNC.

Existuje celá řada frézovacích mlýnů, které jsou navrženy pro provádění různých druhů prací. Odborníci jsou prováděni výběrem frézovacích závodů s CNC, vedeni bohatými zkušenostmi a specializovanými dovednostmi.

Některé prvky nábytku nebo tesařství jsou propojeny „na špici“