Basil nevstoupí do řetězce

Olej nevstoupí do řetězce řetězové pily

Kromě problémů s motorem mohou řetězové pily mít problémy s prací v důsledku poruchy uzlu řezání (řezací) sestávající z olejového čerpadla, pneumatiky a pily.

Olej nevstoupí do pneumatiky

Obvykle, pokud olej nevstoupí do řetězce řetězové pily, musíte zkontrolovat kanály, s nimiž je olej dodáván do pneumatiky, a vyčistit je ze znečištění. Pokud předchozí akce nenalezly příčinu problému, budete muset zkontrolovat olejové čerpadlo. K tomu potřebujete:

 • Odstraňte část pouzdra řetězové pily;
 • Odstranit spojku;
 • Nahoru 3 šroub, vyjměte víko skrývající čerpadlo;
 • Dostaňte se na vybavení mechanismu červů, který otáčí hřídelí čerpadla.

Pokud je na něm vlákno opotřebované, pak se hřídel netočí, čerpadlo nefunguje, obvod není namazán. Je třeba vyměnit opotřebovaný výstroj. Můžete také vytáhnout samotné olejové čerpadlo a ručně se pokusit pročerpat olej. Pokud to není čerpadlo, mělo by být čerpadlo vyměněno.

Nedostatek mazání může být také způsoben jeho únikem. Mělo by být zkontrolováno, jak hermeticky připojené zkumavky přicházející z olejového čerpadla. Pokud je těsnost narušena, zkumavky se změní na nové.

Řetězec se zlomí

Pokud by byl řetězec roztrhán během provozu řetězové pily, pak by se to mohlo stát, když zasáhne pevný předmět, například na hřebíku. Pokud se řetěz neustále trhá, mohou být důvody následující.

 • Nízká kvalita kovu, ze kterého se vyrábí řetězec pila. Je nutné koupit pily na plynové tanky od slavných značek.
 • Přehřátí řetězce v důsledku špatného mazání. Výsledkem je, že se pila přehřívá, vlastnosti změny kovu a rozbije se pod zatížením. Je nutné zkontrolovat celý mazací systém řetězové pily (zvažován výše).

Z tohoto videa se také můžete dozvědět o příčinách častých útesů řetězce.

nevstoupí, řetězce

Řetězec se netočí

Tato nepříjemnost často pronásleduje nezkušené majitele řetězové pily. Po spuštění motoru zapomněli odstranit brzdu. Výsledkem je, že řetězec se netočí, brzdový systém se přehřívá a adhezní mechanismus selže. Problém je vyřešen odstraněním pily z brzdy. Pokud spojka „nespálí“, všimnete si rotace řetězce. Jinak budete muset vyměnit mechanismus spojky.

Řetěz je rychle hloupý

V zásadě je důvodem, proč je řetěz rychle hloupý, špatná kvalita pily. Pokoušíte se ušetřit na nákupu značkových řetězců, majitelé řetězových pilovačů kupují pily neznámých výrobců nebo pro nezkušenost získávají padělky pro dobře známé značky. Nejlepší je koupit řezací prvek pro fenzoresis ve značkových obchodech. Řetězy SIHL (STIHL) jsou mezi majiteli této techniky velmi populární.

Řetěz nezastaví

Pokud při práci s řetězovou pilou jste si všimli, že řetězec pily se nezastaví ve správný čas, může mít toto zhroucení 2 možnosti.

 • Brzdová páska byla znečištěna. Když pila, špína, piliny, prach atd. Mohou spadnout pod pásku.D. Výsledkem je, že mechanismus brzdy je blokován a obvod nezastaví, když je plyn vypouštěn. Problém čištění tohoto uzlu je eliminován.
 • Brzdová páska se opotřebovala. Je nutné vyměnit tento prvek brzdového systému.

Řetězové klíny

To se stane, když se vynoří přední nebo LED hvězda. Řetězec se obvykle začíná zatížit. Ale bez zatížení se pila může otáčet. Níže uvedená fotografie ukazuje opotřebovanou přední hvězdičku řetězové pily.

Následující fotografie ukazuje, že důvod, proč je řetěz klíny, by měl být hledán na místě umístění poháněné hvězdy.

Ale co dělat, když byla řetězová pila úplně zaseknutá a všechny pokusy o vytáhnout startér jsou neúspěšné? Taková porucha se někdy nachází na čínských řetězových pilách. Je to způsobeno šrouby odšroubovanými z vibrací, se kterými je motor zašroubován k plastovému krytu jednotku. Tyto šrouby jsou umístěny přímo pod setrvačníkem (magneto). Fotografie pod šipkami ukazuje umístění problémových šroubů.

Odvrátí se, začnou se třást na setrvačník a mohou úplně zaseknout řetězovou pilu. Následující fotografie ukazuje setrvačník s existujícími oděrky z šroubů.

Chcete.li eliminovat poruchu, budete muset odstranit setrvačník z hřídele motoru a utáhnout šrouby.

Řetězová pila se rozřezavě rozřezala

Tento problém může nastat, pokud je řetězec nudný nebo uvězněn nesprávně. To souvisí více s novými řetězovými pily. Ale pokud se pneumatika opotřebovala, pak i po výměně řetězce si všimnete, že pila vede stranou. Opotřebení pneumatik lze snadno určit, pokud jej položíte na rovnoměrný stůl a připojíte k němu čtverec, jak je znázorněno na další fotografii.

V tomto případě si můžete všimnout, že mezi pneumatikou a rohem je mezera asi 2 mm. Je to kvůli takovému jednostrannému opotřebení pneumatiky pily na řetězové pily pokřivené. Problém je vyřešen pouze nahrazením pneumatiky novým.

Během provozu řetězové pily se vyskytují dva typy problémů s dodávkou oleje do řetězce:

 • Nedostatečný průtok oleje, který může být způsoben různými důvody. Pokud nepřijmete včasná opatření, kvalita práce se výrazně zhoršuje a samotný řetěz může být pro použití dokonce nevhodný.
 • Přebytečné množství oleje. V tomto případě se po dlouhodobém použití mohou olejové bazény hromadit pod pilou. To nejen ovlivňuje spotřebu oleje, která musí být neustále přidána, ale má také negativní dopad na životní prostředí.

Oprava zásob ropného pilu řetězové pily Stihl 180

STIHL MS 180. Nepostradatelný nástroj pro sklizeň dřeva a jiných dřevěných výrobků. Toto je jedno z nejznámějších zahradních zařízení vyzbrojených funkcí.

Všimněte si, že poloprofesionální zařízení pro tento model SAL obdržel elektrické zapalování a poměrně rychlé napětí obvodu. Řetězové pily. Pochopte, proč to proudí: Proč olej teče zespodu. Kromě toho má SIHL MS 180 2 nádrže určené pro konzistenci benzínu a oleje.

Jednou z hlavních rysů je snížení vibrací.

Tento výsledek je dosažen díky 4 tlumičům šoků. Není žádným tajemstvím, že nejvyšší odpisy mají škodlivý dopad na lidské zdraví a v Evropě se již dlouho provádí.

Je třeba zdůraznit, že bez vnější pomoci není lepší rozebrat tuto pilu bez zvláštních pokynů, v tomto případě je lepší svěřit zařízení magisterským.

Majitelé tohoto modelu nástroje by měli být připraveni na skutečnost, že se mohou setkat s tak nepříjemným okamžikem, jako je tok oleje pro mazání řetězce. Z řetězce nevyplývá, teče zpod obálky. Olejové toky od samého začátku. No, já nevím. Olej může proudit při práci se zařízením a i když jen leží bez dozoru.

Stručný přehled o tom, proč je olej v řetězové pile nakonec dodáván do pneumatiky z nádrže. Podpořte náš kanál co nejvíce, jste to vy.

Proč není řetěz na řetězové pile mazaný. speciální vybavení

Všechny poruchy řetězových pilovačů lze rozdělit do dvou hlavních skupin: problémy motoru se všemi jeho uzly a systémy (zapalování, systém napájení paliva, skupina pístových válců, výfukový systém) a poruchy jiných uzlů (obvodová brzda, mazací systém, systém, systém, mazací systém, spojka, pneumatika atd.).

Poruchy motoru

 • Motor nezačne;
 • Začíná, ale stánky;
 • Funguje to nestabilní;
 • Nevyvíjí sílu, t.E. Funguje to normálně na volnoběhu, ale zatížení se zastaví.

Při opravě řetězových pilovačů vlastními rukama je nutné působit jako výjimka. pro kontrolu střídavě všech pravděpodobných předpokladů pro poruchu, počínaje těmi, jejichž ověření a odstranění trvá nejmenší čas (o zařízení a provozu a provozu motor o dvou stromech, viz zde).

Zapalovací systém. Téměř všechny typy výše uvedených poruch motoru mohou být nazývány selhání systému zapalování. Proto, když k nim dojde, má smysl začít hledat poruchu ze svíčky. To je o to oprávněnější, že stav posledně jmenovaného může poskytnout užitečné informace o provozu palivového systému. Pokud tedy dojde k problému, musíte dokázat svíčku a zkontrolovat ji.

Drát je odpojen a svíčka je zkroucena speciálním klíčem.

Pokud je svíčka suchá, znamená to, že problém s největší pravděpodobností není v zapalovacím systému, ale nikoli v přijetí do válce palivového směsi. Můžete zabalit svíčku a vzít si palivový systém. Pokud je svíčka silně nastříkána palivovou směsí, pak je její přebytek. K tomu může dojít z ředění karburátoru nebo porušení pravidel pro zahájení.

Svíčka je otřesena a sušena, válec je vypuštěn, blokován přívodem paliva a pracuje se startérem. pro vyvíjení spalovací komory a odstranění přebytečného paliva. Mazání řetězce řetězové pily. Řetěz je špatně namazán. Hlavní důvody, proč olej nepřichází do řetězce řetězové pily. Co nechápu, proč olej není na řetězci.

Poté nastavte svíčku na místo a opakujte spuštění.

Přítomnost velkého množství černého nosiče také naznačuje poruchy v palivovém systému.

Poměr mezi olejem a benzínem ve směsi může být narušen, karburátor není upraven nebo se používá špatná kvalitní olej. Svíčka se promyje benzínem, čistí jehla nebo awl z uhlíku, vyčistěte elektrody malou kůží a nainstalovány na místě.

Ve všech těchto případech nebude zbytečné zkontrolovat mezeru mezi elektrodami svíčky. V závislosti na její značce by měla být v intervalu 0,5-0,65 mm. Musíte zkontrolovat těsnění svíčky. Díky opotřebení nebo poškození nemusí být zajištěna těsnost spalovací komory, což vede ke snížení komprese ve válci a problémy při provozu motoru.

I když v případě kontroly svíčky existují velké důvody se domnívat, že porucha je v palivovém systému, musíte zkontrolovat svíčku na přítomnost jiskry. Alespoň aby ​​se ujistil, že s tím je vše v pořádku. Pro tohle:

 • Nasaďte zapalovací svíčku na svíčku;
 • Použití kleště s izolovanými držadly, naneste na válec nebo svíčku naneják;
 • Vytáhněte rukojeť a vzhled záhlaví. je jiskra nebo není.

Při absenci jiskry stačí pouze vyměnit svíčku. Pokud nová svíčka nemá jiskru, musíte zkontrolovat stav vysokého napěťového drátu pro přítomnost útesu a kontakt se svíčkou.

Důvodem nedostatku jiskry může být vadný modul zapalování nebo narušení mezery mezi ním a magnetovým potrubím setrvačníku. Mělo by to být stejné 0.2 mm. Narušení mezery se stane zvláště pravděpodobným, pokud předtím to byla demontáž pily z natáčení setrvačníku a zapalovacího modulu. Mezera je vystavena s těsněním s tloušťkou 0.2 mm umístěné mezi šéfem setrvačníku a modulem zapalování. Měl by být vyměněn selhání zapalovacího modulu.

Tímto způsobem kontrolou systému zapalování a bez nalezení poruchy můžete přejít do systému napájení palivového směsi.

Systém zásobování palivem. Pokud byla zavedena svíčka se svíčkou, že palivo nevstoupí do válce, musíte zvážit všechny možné příčiny tohoto. To může být:

 • Ne příjem paliva z nádrže v důsledku ucpaného otvoru ve víčku (Sapuna), zatímco v nádrži je vytvořeno vakuum, které zabraňuje proudění paliva;
 • Znečištění palivového filtru nainstalovaného v nádrži;
 • Nepřijato nebo nedostatečný příjem palivového směsi z karburátoru do válce.

Chcete.li diagnostikovat první dva důvody, stačí odpojit palivovou hadici z karburátoru a zjistit, zda z něj palivo proudí nebo ne. Pokud proudí s úplným proudem, nelze zaškrtnuty sappan a filtr, pokud netočí nebo netéká slabě, můžeme předpokládat, že příčina poruchy je nalezena.

Sapun je čistí jehlou. Filtr paliva je extrahován přes záplavovou otvor vyprázdněné palivové nádrže s drátěným háčkem spolu s sací hadicí, ze které je filtr odpojen a vyčištěn nebo nahrazen novým.

Výrobci mistrovství doporučují změnit palivový filtr každé 3 měsíce.

Důvody pro zastavení zásobování oleje v motorové pile

Stručný přehled, proč se olej v motorové pile zastavil do pneumatiky z nádrže podporoval náš kanál, než mohl.

K nedostatečnému příjmu palivové směsi z karburátoru k válci nebo porušení správného poměru mezi palivem a vzduchem smíchaným v karburátoru může dojít z několika důvodů: kvůli vzduchovému filtru, neprozkoumanému karburátoru, ucpávání kanálů nebo sítí síťového filtru, ucpávání jeho kanálů nebo síťové filtry.

Oprava řetězových pila zpravidla není úplná bez čištění vzduchového filtru, protože je poměrně rychle znečištěna. Když k tomu dojde, tok vzduchu do karburátoru klesá, palivová směs při výstupu z něj je příliš obohacena, což porušuje normální provoz motoru. Odstranění špinavého filtru pro čištění musí být pečlivě, aby se nečistoty z něj nedostaly do karburátoru. Filtr by měl být vyčištěn nebo promyt ve vodě s trochou pracího prostředku, sušeného a nainstalovaného zpět.

Rozlišení karburátoru je eliminováno jeho úpravou. To se obvykle provádí pomocí tří šroubů. maximální a minimální revoluce a prázdné šroub.

Zařízení a oprava čerpacího čerpadla oleje

Jakákoli řetězová pila, bez ohledu na její třídu, sílu a další technické vlastnosti, má kromě jiných hlavních funkčních uzlů systém mazivy. Obsahuje olejové čerpadlo, které je zodpovědné za čerpání spotřebního materiálu do pily nastavené pro jeho mazání a snížení opotřebení vyřezávaného prvku (opotřebení je nevyhnutelné kvůli tření.

Tento důležitý uzel se může zlomit, a proto musí operátoři energetické jednotky jistě diagnostikovat rozpad a poté opravit olejové čerpadlo řetězové pily. Posledně jmenovaný je opravdu dělat to samostatně bez nutnosti kontaktovat službu centra.

Možné důvody pro nesložení paliva

Olej na řetězci nemusí vstoupit pouze v přítomnosti dvou poruch. Obsahují:

Hlavním důvodem rozpadu je únik vzduchu. K tomu může dojít v důsledku depresizace olejové hadice během používání řetězové pily. V tomto případě je nutné odstranit hadici z díry. Musíte to udělat na místě, kde je připojen k kartě. Pak hadice sedí na tmelu a je nainstalována v obvyklé poloze. Pokud to nepomohlo, byla ztracena s největší pravděpodobností elasticita. Pro další provoz řetězových pilovačů je vhodné vyměnit hadici.

Druhým důvodem je rozdělení pohonu olejového čerpadla. U obyčejných lidí se tato část nazývá červ. Když je pohon mimo provoz, olej přestane být dodáván do řetězce. Pohon olejového čerpadla je kulatý plastový prsten, uvnitř se nachází drážky. Neustálé používání řetězové pily vede k opotřebení vnitřních částí, v důsledku toho dochází k kovovému háku umístěnému uvnitř jednotky. Po tomto zhroucení olej přestane vstoupit do řetězce.

Můžete odstranit problémy sami nebo pod vedením odborníků.

Důvody pro zastavení zásobování oleje v motorové pile

Stručný přehled, proč se olej v motorové pile zastavil do pneumatiky z nádrže podporoval náš kanál, než mohl.

Palivový systém řetězové pily: 1. Filtr paliva, 2. Karburátor, 3. Ruční čerpadlo čerpadla.

Pokud správně upravíte karburátor, bude palivo utraceno v přípustném objemu. Jinak to skončí příliš rychle.

Pomalé redukce paliva během provozu pily je normální proces. Pokud to chybí, řetězec je nesprávně namazán, takže práce s motorovou pilou by měla být koordinována. Je nutné nejen k odstranění poruch, ale také je identifikovat samostatně.

Příjem paliva můžete změnit ručně. Správná provoz maziva je určena přinesením pneumatiky. Pokud se objeví olejový sprej, je vše správně stanoveno.

Je žádoucí snížit značným množstvím maziva. Pokud existuje práce s měkkým dřevem, podává se malé množství paliva.

Řetěz by měl být vždy dobře namazán. Tím se zabrání kouři a dalšímu selhání celé řetězové pily. Pokud olej uniká nebo nepřijde vůbec, je nutné identifikovat příčinu rozpadu. Před opravou se nedoporučuje tento nástroj ovládat.

Při výběru paliva to musíte udělat správně. Touha ušetřit peníze vede k tomu, že řetězec rychle selže. Aby se zabránilo nepříjemným následkům, je nežádoucí vybrat si olej, jehož výrobcem je Čína. Preference by měla být dána původnímu firmám. Ve své cenové kategorii jsou mnohem vyšší, ale jejich kvalita je lepší.

Proč není řetězec namazán na partnerské řetězové pile

Řetězový partner 350: Příčiny selhání, opravy vlastními rukama

Téměř každé léto rezident nebo venkovský obyvatel má ve svém arzenálu řetězovou pilu, zejména partner model 350. Někdy se však tento nástroj zlomí. Pokud se s takovým problémem setkáváte, nezoufejte, protože jeho mechanismus je tak jednoduchý, že opravu lze provést i vlastními rukama. Článek pojednává o hlavních příčinách chyb a jejich eliminaci.

nevstoupí, řetězce

Charakteristiky řetězové pily

Tento model je významnou poptávkou mezi spotřebiteli, ale nejčastěji kupují zahradníci, aby pracovali ve svých oblastech. Použijte pilu nejen k přípravě palivového dříví, ale také pro stavbu.

Obecně se liší v kompaktních rozměrech. Jsou vybaveny dostatečně výkonným motorem. Jejich hlavní výhody jsou: jednoduchá spuštění a spolehlivá práce provedená díky kvalitativně vyrobenému elektronickému zapalování a palivovým čerpadlem.

Je zcela bezpečné používat tuto řetězovou pilu. Má zabezpečovací systém postavený, který automaticky spustí inerciální brzdu pro obvod. Ve stejném režimu je také namazán.

Se spuštěním řetězové pily nebude mít partner problémy ani v zimě, protože má palivovou půdu. Buben startéru je vybaven oběžným oběžním čištění nečistot. Kromě toho výrobci vložili zařízení do systému CCS. Tento design si zachovává zbytkové částice a používá se také, když se vzduchový filtr používá po dlouhou dobu.

Vývojáři prodloužit životnost řetězové pily na válci skupiny pístů vyrobené chromové stěny. Tento model má také ergonomickou rukojeť a anti.vibrační systém.

Co jsou možné poruchy

Poruchy řetězové pily lze rozdělit do skupin:

 • Porušení v motoru (zapalování, výfukový systém a systém válce.piston, dodávka paliva).
 • Porucha komponent, jako je spojka, řetězová brzda, mazací systém nebo pneumatika.

Porucha motoru s motorem je častěji než ostatní. Nalezení a obnovení trvá většinu času. Zpravidla to jde o takové projevy, když motor pracuje nestabilní nebo úplně zastaví, motor nezačne, nevyvíjí sílu.

Než začnete opravit řetězovou pilu, nejprve zkontrolujte všechny možné příčiny porušení ve své práci nebo ještě lépe sledujte video. Naštěstí dnes na internetu najdete jakýkoli zajímavý materiál.

Pak musíte připravit potřebné nástroje k obnovení selhání:

Когда двигатель отказывается работать, но на сâече зажигани есть до ы п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п.

Je snadné zkontrolovat: Odšroubujte zapalovací svíčku a upravte mezeru mezi kontakty, připojte ji k drátu a stisknutím k tělu válce. Pak pozorujte.

Partnerská řetězová pila nedodává olej do řetězce

V tomto videu podrobně prozkoumáme partnerské řetězové čerpadlo, zjistěte, proč je partnerská řetězová pila

Olej na řetězové pile nevstoupí do řetězce

Pokud existují nějaké odchylky, musíte nainstalovat zapalovací systém. Obecně je tento proces podobný nastavení zapalování.

nevstoupí, řetězce

Problém s dodávkou paliva

Taková porucha řetězové pily bude získána studiem svíčky. Válec nemůže dostávat palivo z různých důvodů:

 • Filtr paliva nainstalovaný v nádrži je silně ucpaný.
 • Díra v nádrži je ucpaná, což zabraňuje úniku benzínu.
 • Z karburátoru je málo paliva nebo ne.

Při absenci správného poměru nebo nedostatečné spotřeby paliva mezi benzínem a mícháním vzduchu v karburátoru je nutné zkontrolovat, zda jsou kanály a vzduchový filtr karburátoru ucpané. Kromě toho možná budete muset nakonfigurovat.

Před čištěním je filtr důkladně odstraněn. Omyl detergentem, po kterém je sušen. Pak zaveďte.

Nastavení karburátoru se obvykle provádí pomocí šroubů. Maximální a minimální revoluce. Při jeho provádění je nutné přísně dodržovat pokyny pro opravu řetězové pily, jinak můžete motor zničit. Někdy výrobci nechávají pouze jeden nastavovací šroub, aby zabránili nezkušeným řemeslníkům, aby zasahovali do karburátoru.

Pokud ladění není opraveno, pak je k dispozici čisticí kanály a filtrační mřížka a také zkontrolujte integritu membrány.

Nezapomeňte na to, že karburátor. Jeden ze složitých mechanismů řetězce, takže se musíte přiblížit k jeho čištění a demontáži.

Skládá se z mnoha malých prvků, které mohou jít tiše, a bude obtížné je najít. Po demontáži tohoto zařízení často někteří uživatelé nemohou shromažďovat.

Co dělat, když je tlumič tlumič

Pokud motor viděl motor běžet normálně při nízké rychlosti, ale s vysokými kouřením a kiosky je důvod s největší pravděpodobností v tlumičkách. Nejprve jej odstraňte, ale nezapomeňte zavřít zásuvku.

Porucha řetězce

Je nutné pravidelně mazat řetěz v procesu řezání, protože funguje v extrémně obtížných podmínkách. Abrazivní částice, prach a dokonce i přehřátí mají nepříznivý dopad na jeho délku života.

Princip provozu

Hlavním uzlem systému je čerpadlo. Princip jeho práce je následující. Se zvýšením rychlosti motoru je ozubená kola nainstalovaná na hlavní hřídeli, přes červový ozubená kola, hřídel čerpadla jede do pohybu. Ototace hřídele zase vytváří určitý tlak v olejové linii, což způsobuje, že se olej pohybuje podél pneumatiky.

Konec olejového kanálu je umístěn v místě kontaktu pneumatiky s nástrojovou kartou, kde je podélná drážky, na které se jeho olejový kanál dostane při instalaci pneumatiky.

Droove je nezbytná k zajištění zásobování oleje do pneumatiky, bez ohledu na stupeň napětí řetězce řetězců. Jednoduše řečeno, bez ohledu na to, jaká pozice je pneumatika v době provozu, olej propadne drážkou drážkou.

Poté je do mazacího procesu zahrnut řetězec, na jehož odkazech je v závislosti na modelu obvodu buď drážka nebo díra, skrze který olej zrychluje v celém sběrnici. Se zvýšením rychlosti motoru se také zvyšuje rychlost přívodu oleje.

Některé modely řetězových pilovačů jsou vybaveny čerpadly, které mají navíc nastavení šířky pásma, a v případě potřeby lze množství oleje dodávanému mazacím systémem zvýšit nebo snížit.

Tato funkce je spokojena s pohodlným, t. Na. Umožňuje ušetřit a ne utrácet přebytečný olej.

Funkce údržby a nezávislé opravy řetězových pilovačů značky Husqvarna (Husqvarna)

HUSQVARNA RAKINGS jsou nepostradatelnými asistenty v domácnosti. S pomocí motorového vybavení benzínu lze provádět různé práce související s konstrukcí, protokolováním a jednoduchým řezáním větví. Při správném zpracování nástroje bude sloužit po dlouhou dobu, ale během provozu v důsledku intenzivního zatížení dochází k různým selháním v práci.

Pokud jsou detekovány malé poruchy, neobrátí se na servisní centra a workshopy, současná oprava řetězové pily Husqvarna se provádí nezávisle, zatímco je nutné prozkoumat a rozebírat pravděpodobné příčiny vad a způsoby, jak je odstranit.

Proč nezačněte a co dělat

Mezi poruchy řetězové pily Husqvarna je motor zvýrazněn. Motor je buď zcela nemožný začít, nebo to začíná špatně.

Na otázku, proč není řetězová pila spuštěna, neexistuje žádná jednoznačná odpověď. Hlavní montážní jednotkou nástroje je motor. Stabilita práce je ovlivněna následujícími podmínkami:

Pro každý faktor je jeho pracovní uzel zodpovědný:

 • Pro hořlavou směs. karburátor;
 • Pro vzduch. obzvláště čisticí systém, vzduchový filtr;
 • Pro jiskru. zapalování a mechanismus svíčky;
 • Mazivo. mazivo a benzín.

Společným důvodem toho, že řetězové pily se nestačují, je odkazování na nedokončení algoritmu spuštění. Motorová jednotka by měla být spuštěna až po plném sestavení všech částí:

Brzda řetězce je vždy zapnutá. Aby nedošlo ke ztrátě kontroly nad nástrojem, nemůžete začít ve vzduchu.

Spuštění motoru ve studeném stavu se provádí následovně:

 • Položte nástroj na zem, vstupte na zadní rukojeť pravou nohou, levá ruka je umístěna na přední rukojeti.
 • Pila je ve stabilním stavu, řetězec se nevztahuje na půdu.
 • Vezměte si popisovač startéru pravou rukou, vytáhněte šňůru, zatímco není kroucena kolem ruky.
 • Jakmile dojde k prvnímu ohnisku, vrátí páku vzduchového tlumiče do počáteční polohy, otevírá ji a opakujte start.
 • Plyn a uvolnění. Zámek je vypnutý.
 • Přenášejí motor na nečinnou rychlost kvůli rychlému vypnutí omezovače plynu.

Spuštění teplého motoru se provádí ve stejné sekvenci, ale bez otevření tlumiče.

Pokud je začátek vytvořen správně, ale motor nefunguje, možným důvodem je absence paliva v nádrži nebo palivová komora karburátoru není vyplněna. Zkontrolujte nádrž a kameru, naplňte je směs.

Pokud je zápalný systém vadný, je svíčka zkontrolována a zkontrolována na přítomnost jiskry na elektrodách. Pokud je mokrá (benzín zaplaví svíčku) a jiskra není detekována, část je otočena, sušena nebo změněna. Pokud je suchá, je přítomna jiskra, pak problémy s palivovým zařízením ucpávají, depresizace příjmu plynu.

Poruchy magneto jsou také potvrzeny slabou jiskrou. Navzdory zapalování nemusí být ve válci žádný záblesk, zatímco svíčka se vynořila z válce, mokré. Metodou eliminace je očištění válce s otevřenými karburátorovými uzávěry.

Podívejte se na „Jak si vyrobit startér opravy pomocí vlastních rukou

Elektrody systému jsou pokryty sazemi nebo naolejovanými. To je eliminováno pomocí kovového štětce. Svíčka se umyje, čistí a dává plyn k odpaření.

nevstoupí, řetězce

Porušení mezery mezi boční a centrální elektrody vede ke špatnému startu. Normální indikátor intervalu-0,6-0,7 mm. Je upravena metodou ohýbání.

V případě poškození keramického izolátoru obklopujícího centrální svíčku nebo živých jádra vodičů se nahrazují dráty.

Pokud to začne a zastaví se

Řetězová pila Husqvarna se začíná a zastavuje, když stisknete plyn. To vede bundu bundy karburátoru a kontaminaci filtru palivové nádrže. Vada je eliminována takto:

Dalším důvodem, proč je stánkem řetězových pilovačů znečištění tlumičů s výfukovými pryskyřicemi. Problém je vyřešen čištěním.

Vzdálenost pístových prstenů ovlivňuje práci skupiny válce.piston. V přítomnosti vůle během auditu jsou podrobnosti nahrazeny.

Při spuštění motoru může jednotka také zastavit:

 • Se zvýšenou suchostí se kanály dodávající olej čistí, zkoumají se prvky spojení kování s zkumavkami;
 • Když olej úniku ve spojovacích bodech nebo přítomnost trhlin na zkumavkách je utěsněna tmelem.
 • Pokud jsou pístové zazvonění v drážkách pohřbeny;
 • S opotřebením a pružností gumového utěsnění klikové skříně;
 • Únik připojení válce k Carderu;
 • V důsledku nesprávné instalace úhlu síly zapalování;
 • V důsledku kontaminace žeber válce a ventilátoru Lattress;
 • Se silným zatížením bezprostředně po zakoupení nového motoru.

Jak nastavit řetězovou pilu

V procesu opravy řetězových pilovačů Husqvarna pomocí vlastních rukou odhalují některé poruchy, které se objevily v důsledku nesprávných nastavení zapalování a nastavení karburátoru.

Mechanismus je zodpovědný za výkon motoru a je nastaven na provoz, s přihlédnutím k nezbytným podmínkám:

Ve výchozím nastavení pro produktivní práci jsou během testů nainstalovány tovární nastavení karburátoru řetězové pily Husqvarna.

Zařízení má 3 naladěné oblasti:

Pro konfiguraci řetězové pily po běhu.v in, upraví karburátor: nejprve se zabývají „l“, pak šrouby xx „t“ a „x“. S rotací „L“ a „X“ ve směru hodinových ručiček se zhoršuje kvalita pracovní směsi „vzduch. palivo“. Rotace šroubu „t“ ve směru hodinových ručiček zvyšuje rychlost xx.

Oprava karburátoru provádí specialista.

Jak zředit benzín pro řetězovou pilu Husqvarna

Pro produktivní provoz a zvýšení životnosti při vysoké síle pozorují podíl oleje a benzínu pro řetězovou pilu a měří měření přísad palivové směsi pomocí naměřené nádrže. Při přípravě i malého množství ovlivňuje malá nepřesnost kvalita paliva.

Pro zředění použijte benzín s vysokou kvalitou s minimálním oktanovým číslem. Ron 90. Pokud je parametr menší než doporučený, začne motor klepat, což vede k jeho přehřátí a zvyšování zatížení ložisek. Při neustálé práci na vysokých rychlostech je vybrán benzín se zvýšeným indikátorem.