Výměna plynového lanka u řetězové pily Partner

Jak nasadit plynové lanko na řetězovou pilu

Na ruském trhu můžete najít nepříliš kvalitní napodobeninu řetězové pily Partner 350, která nejenže poskytuje další důkazy o své popularitě, ale také poškozuje značku jako celek. I další modely této značky jsou u zemědělců a pěstitelů velmi oblíbené.

Pokud jste připraveni rozeznat Partner 350 jako domácí nástroj pro řezání tenkých stromků, prořezávání řízků a další drobné práce, budete také potřebovat znát nedostatky, které jejich majitelé nejčastěji uvádějí:

Systém tlumení vibrací není příliš kvalitní, což velmi unavuje ruce. Vezmeme-li však v úvahu, že se jedná o domácí nástroj, který vyžaduje 15-20 minut odpočinku po každých 20-25 minutách práce, lze tuto nevýhodu vyřešit.

Únik oleje z řetězu, který mimochodem postihuje velkou část dodávané řetězové pily, včetně ještě rozpoznatelnějšího partnera řetězové pily. Husqvarna. (Odkaz)

Chybí vizuální kontrola hladiny oleje, což není při provozu příliš pohodlné, a provoz pily bez mazání vede k prudkému roztažení, přehřátí a opotřebení řetězu.

Samozřejmě, že s touto pilou budete moci řezat stromy až do šířky 30-35 cm, ale její hlavní účel je. práce na staveništi. Proto vám chceme nabídnout co nejobjektivnější videorecenzi tohoto modelu:

Ctěné čtenářky a čtenáři, pokud máte nějaké dotazy, zeptejte se prosím prostřednictvím níže uvedeného formuláře. Rádi se s vámi spojíme 😉

Seřízení partnera karburátoru řetězové pily 350

Jedná se o běžnější postup při servisu řetězové pily, který provádí majitel sám pro sebe, takže stojí za to se naučit. Je to podobné jako seřizování karburátoru u většiny motorových pil a ve videoklipu je to popsáno poměrně podrobně:

Důležité je zakončit ji seřízením šroubu chodu nasucho, který zajišťuje, aby řetěz v tomto režimu udržoval konstantní rychlost. Pokud se řetěz nezastaví při konstantní nižší rychlosti, znamená to, že je třeba opravit spojku a pilu z bezpečnostních důvodů opravit.

Řetězová pila Partner 350: řešení problémů a odstraňování závad

Jednou ze skvělých vlastností tohoto modelu je, že jeho uživatelé uvádějí dlouhou životnost s nejmenším počtem poruch. A přesto se stávají. Chcete-li zjistit, proč řetězová pila nefunguje, musíte provést jednoduchou diagnostiku.

Prvotní diagnostika zařízení Partner 340S-360S.

Díly pístu můžete vyměnit i u všech čínských strojů s objemem 38 cm3, jako jsou Champion 137, 141, 237, 241, Forward, Patriot (obvykle s označením 3816) atd. Jediným rozdílem jsou plastové části krytu, adaptéru vzduchového filtru a karburátoru.

Předpoklady ostrého opotřebení pístní skupiny:

Jako posel opravy budou některé poruchy v pile, a to plovoucí otáčky a obtížný start „za tepla“. Výměna pístu je poměrně časově náročný a pracný proces. A než se do toho pustíte, je dobré se ujistit, že samotná obtížnost.

Zjištění, zda je třeba vyměnit díl pístní skupiny?

Opravy řetězové pily Partner P351XT. 1 série. Demontáž na

Opravy řetězové pily Partner P351XT. 1 série. Demontáž řady 2 zde. Sledujte na.

Nejprve zkontrolujte jiskru: odšroubujte zapalovací svíčku, připojte ji k vysokonapěťovému vodiči a nasaďte ji na válec, vytáhněte startér. Pokud je jiskra přítomna, vyčistěte a upravte mezeru mezi zapalovacími svíčkami (0,5 %). 0,65 mm). Pokud tomu tak není, je třeba vyměnit buď setrvačník, nebo cívku (magneto). Může být také poškozena samotná zapalovací svíčka nebo vysokonapěťový vodič.

Dalším krokem je kontrola přívodu paliva. Za tímto účelem odpojte palivovou hadici od karburátoru a zkontrolujte. Pokud ne, může to znamenat, že je ucpaný palivový filtr nebo přívodní systém. Karburátor může být také ucpaný.

Pokud nemáte zkušenosti s opravami a čištěním, svěřte tuto práci profesionálům.

Pokud je přívod paliva příliš slabý, pila se sice rozběhne, ale nepracuje tak, jak by měla. Vyjměte a umyjte vzduchový filtr. Znovu ji nasaďte, až když je 100% suchá.

Rukama můžete také vyměnit pilový kotouč a řetěz, karburátor, startér, olejové čerpadlo, zapalování a spojku.

Pokud se motor spustí a zastaví

Když se řetězová pila rozbíhá a zastavuje, je to způsobeno karburátorem nebo jinými díly. Příčiny poruchy:

 • Palivo neproudí správně do motoru. Příčinou je ucpaný odvzdušňovací ventil.
 • Nedostatek paliva v nádrži. Nakloňte nástroj na stranu a palivo unikne do jednoho místa. Pila přestane pracovat.
 • Špatná kvalita paliva.
 • Izolátor zapalovací svíčky se přehřívá při špatném kontaktu mezi krytkou drátu a zapalovací svíčkou. Styk mezi nimi se zhoršuje sazemi nebo mechanickým posunem.
 • Zapalovací svíčky jsou vadné.
 • Palivo neproudí správně do karburátoru přes palivový filtr nebo čerpadlo. Jakmile se nářadí roztočí, okamžitě se zastaví.
 • Pokud je vzduchový filtr znečištěný, motor nevydrží velké zatížení a zastaví se.
 • Nedostatečné nebo žádné mazání řetězu.

Mazací systém

V závislosti na značce řetězové pily se mohou komponenty mazacího systému mírně lišit, ale jejich celkový počet a schéma připojení zůstává stejné.

Hlavními částmi mazacího systému jsou

 • olejová nádrž obvykle umístěná v klikové skříni motoru.
 • Filtrační prvek v nádrži.
 • Olejové potrubí, což je hadice malého průměru vyrobená z pryže odolné proti olejům.
 • Srdce systému. olejové čerpadlo.
 • Šnekový převod, který přenáší výkon z motoru na čerpadlo.
 • Lišta řetězové pily, kterou lze také považovat za součást mazacího systému, má speciální otvory pro přívod oleje a samotný řetěz se podílí na dopravě oleje, a proto má také některé prvky určené speciálně k mazání.

Pokyny pro spuštění řetězové pily

Řetězová pila Partner 351 pracuje na stejném principu a má podobnou konstrukci jako ostatní nářadí s benzinovým motorem:

výměna, plynového, lanka, řetězové, pily, partner
 • Před prvním použitím musí být všechny součásti řetězové pily Partner 351 pevně zašroubovány a musí být zkontrolována neporušenost krytu řetězu.
 • Před každým spuštěním se kontroluje napnutí řetězu. V případě potřeby řetěz napněte nebo povolte pomocí seřizovacího šroubu.
 • Před každým spuštěním zkontrolujte množství oleje.
 • Řetězovou pilu vždy spouštějte na pevném podkladu. Noha musí pevně přitlačit nástroj k zemi.
 • Před nastartováním otočte klapku sytiče do polohy „otevřeno“.
 • Přesuňte tlačítko start do polohy zapnuto.“Pak pětkrát stiskněte spouštěč a zatáhněte za startovací šňůru. Hlavním úkolem je spustit řetězovou pilu bez trhání.
 • Po nastartování nechte motor běžet 60 sekund na volnoběh. Poté můžete začít pracovat a regulovat výstup pomocí tlumivky.

Opětovné sestavení zařízení Partner 350

Pro správné sestavení zařízení Partner 350 postupujte v opačném pořadí než při demontáži.

Pokud se pokoušíte opravit stroj Partner 350 poprvé, nejprve jej rozeberte ve stejném pořadí, v jakém jste demontovali jednotlivé díly. Díky tomu se vám nestane, že byste se spletli a zapomněli nainstalovat některou ze sestav.

Důležitou vlastností sestavy motoru řetězové pily Partner 350 je, že kryt klikové skříně se instaluje bez těsnění. Místo toho se použije červený tmel, který se nanese v tenké vrstvě na klikovou skříň. Před nanesením těsnicí hmoty odmastěte kryt klikové skříně a místo, kde je těsnění, aby těsnicí hmota lépe přilnula.

Partner 340S, 350S, 360S.Výměna plynového kabelu

Děkuji za moje videa? Klikněte zde na mé webové stránky: Kurz broušení řetězů na brusce řetězů Tinker:

Velmi často se při výměně škrticího lanka u řetězové pily Parter 340 s, Parter 350 s, Parter 360 s kvůli pohodlí a omezenému prostoru láme lanko ve tvaru písmene L. Vývodní trubice řetězových pil Parter 340 s, Parter 350 s a Parter 360 s je velmi křehká. Proto je u řetězové pily Parter 340 S, Parter 350 S, Parter 360 S nejlepší vyjmout karburátor a usnadnit výměnu tažné šňůry. Také při výměně plynového lanka řetězových pil Parter 340 S, Parter 350 S, Parter 360 S je nutné demontovat rukojeť, přičemž všechny vnitřnosti zpravidla vyskočí ze svých míst a není jasné, jak je pak a v jakém pořadí sestavit. Na pomoc majitelům vozů Parter 340, Parter 350 a Parter 360 bylo vytvořeno toto video.

Náhradní díly k řetězovým pilám, široká nabídka: přejděte na libovolný odkaz a vyhledejte náhradní díly k řetězovým pilám ve vyhledávacím poli

1.Obrovský výběr řetězů, a to jak cenově, tak kvalitativně https://ali.pub/4k3vw2

praktický kanystr pro skladování a míchání benzínu a oleje 1l https://ali.pub/4k3wog 3.Digitální laserový otáčkoměr pro nastavení řetězové pily: https://ali.pub/4hlr72

Bezsběrová vrtačka 800 W 220 V (bez kartáčů, bez opotřebení sběrače)!): https://ali.pub/3hgtdz

Endoskop WI-Fi pro těžko dostupná místa funguje s chytrým telefonem: https://ali.pub/3hez2z

6.Sada šroubováků s nástrčnými hlavicemi od 4 do 13 mm, velmi praktická: https://ali.pub/4jmcyt

Sada šroubováků pro seřízení karburátoru řetězové pily: https://ali.pub/4jmdzr

Univerzální sada bitů pro opravy řetězových pil: https://ali.pub/4jmgn8

9.Digitální kabelový otáčkoměr pro nastavení řetězové pily: https://ali.pub/4jmjux

Partner 340S,350S,360S. Výměna lanka plynu. #VictorPolev/ oprava motorové pily. Důležité detaily / tajemství starého kutila

V340s,řetězová pila p340s,řetězová pila partner p350s,řetězová pila partner p360s,řetězová pila partner,řetězová pila partner,plynový kabel,řetězová pila Partner 350S,plynový kabel řetězové pily,výměna plynového kabelu,řetězová pila Partner 360s,partner,plynový kabel Partner 340,oprava,oprava řetězové pily,řetězová pila,řetězová pila,Partner,karburátor,pila,Victor Polev,oprava řetězové pily. Zajímavosti a tajemství starých kutilů,Partner 340S,350S,360S. Výměna plynového kabelu.

konstrukce řetězové pily

Je třeba zdůraznit, že všechny řetězové pily. Tradiční zařízení poháněná spalovacím motorem.

Zapalovací řetěz elektrické řetězové pily.

řetězové pily jsou vybaveny jednoválcovým motorem na vysokooktanový benzín. Jednotka nemá žádnou krabici. Jedná se o jednostupňovou skříň, která pohání řetěz. Jednoduchý design. spolehlivost a odolnost nářadí i v drsných podmínkách.

Kromě těchto součástí je řetězová pila vybavena řetězovou pilou, která čistí vzduch přiváděný do motoru, aby bylo palivo konzistentní, vodicí lištou s připevněným pilovým řetězem, startérem, který spouští řetězovou pilu, napínacím mechanismem řetězu, zapalovacím systémem a systémem zhášení výfukových plynů. Kromě toho je řetězová pila vybavena tzv. nouzovou brzdou, která umožňuje v nouzové situaci odpojit pohonnou jednotku řetězové pily od hnacího kola, a tím zabránit zranění osoby obsluhující zařízení.

Zapalovací systém a startér pro agregát motorové pily

Řetězové pily jsou nyní vybaveny elektrickými zapalovacími jednotkami, které není třeba seřizovat ani čistit. Zapalovací systém se skládá ze setrvačníku s magnety, modulu s elektrickým systémem, zapalovací svíčky a vysokonapěťového vodiče.

Startér namontovaný na stahováku slouží ke spuštění motoru pily otáčením klikového hřídele. Startovací mechanismus se skládá z následujících částí:

Při vysokém tahu lana se západka startovacího lana zasekne do ozubených kol klikového hřídele, což následně způsobí otáčení klikového hřídele. Vratná pružina je určena k návratu bowdenového lanka do původní polohy. Ke spuštění pohonné jednotky je zapotřebí určité síly, protože motor se spouští pouze při určité rychlosti otáčení klikového hřídele.

Základní nastavení

 • Utáhněte šroub T ve směru hodinových ručiček až na doraz a poté jej otočte o 4,5 otáčky v opačném směru.
 • Jemně dotáhněte šrouby H a L, dokud nebudou zcela utaženy, a poté je otočte o dvě otáčky zpět.
 • Pokud se motor při volnoběhu nezadrhává, řetěz se nepohybuje, motor rychle akceleruje a běží hladce, postačí základní seřízení. Pokud tomu tak není, je nutné provést jemné doladění. Spusťte řetězovou pilu a zahřívejte ji 5 až 10 minut.

Jak spustit motorovou pilu

Účinnost jakéhokoli nástroje závisí na dodržování správných pravidel pro jeho používání. To platí především pro začátek. Postupujte v tomto pořadí:

 • Brzdu řetězu spustíte zatlačením dopředu.
 • Sejměte ochranný kryt vodicí lišty, pokud je nasazen.
 • Aktivujte dekompresní ventil, abyste usnadnili startování.
 • Stiskněte přívod paliva. Tím se sníží počet výměn.
 • Po zablokování plynové páky přesuňte kombinovanou páku zcela dolů do polohy bez zatížení.
 • Položte řetězovou pilu na rovný povrch a držte ji oběma rukama tak, aby řezací nástavec byl od rovného povrchu vzdálen. Levou ruku položte na rukojeť a pravou na startovací lano. Nástroj je třeba zajistit nohou jednoduchým sešlápnutím zadní rukojeti.
 • Startovací lano musí být napnuto a poté několikrát zataženo. Pohyb nahoru od těla.
 • Motor se zastaví v důsledku krátkodobého spuštění. Proto přesuňte kombinovanou páčku o jedno kliknutí nahoru a znovu spusťte.
 • Když motor běží, stiskněte spoušť plynu a přepněte na volnoběžné otáčky.
 • Nyní by měla být brzda řetězu odstraněna a s nářadím lze pracovat.

I když je proces jednoduchý, může nastat situace, kdy se řetězová pila nespustí. Příčiny nemusí vždy souviset s rozbitím nástroje. Možná nebyla použita dostatečná síla. Pokud se spuštění ani po několika pokusech nezdaří, je vhodné provést důkladnou kontrolu zařízení.

Zkušenosti

Zkušenosti, které lze nalézt na internetu:

Mám práci na částečný úvazek v lesnictví. Pracovníci tam samozřejmě používají profesionální pily, ale já jsem dostal motorovou pilu Poulan. Stroj se mi líbí, snadno se spouští, snadno se používá. Vibruje minimálně, běží dlouho bez chlazení, i když je venku horko. (Dmitrij).

Pilu Poulan používám téměř 5 let, zkušenosti jsou pozitivní a jsem spokojen se spolehlivostí plastových dílů. (Fedor).

Samozřejmě existuje zpětná vazba, která poukazuje na některé nevýhody těchto pil. Majitelé například tvrdí, že chybí viditelná kontrola množství paliva a oleje v nádržích.

Řetězové pily Poulan. nářadí s různými modely, které jsou velmi vhodné pro domácí použití. Na základě většiny recenzí majitelů můžeme říci, že americké pily Poulan jsou robustní, kvalitní a mají dobré vlastnosti. Navzdory některým nevýhodám, na které upozorňují spotřebitelé, jsou tyto řetězové pily dobrou volbou za přijatelnou cenu.