Co dělat, když sekačka na trávu není spuštěna

Sekačka na trávu nezačne ani nestačí?

Mnoho majitelů sekačky na trávu benzínu dříve nebo později čelí technickým problémům této techniky. Nejčastěji se vyskytují problémy po třech až čtyřech sezónách aktivního provozu sekačky na trávu nebo po zařízením za strávení zimy v neprozkoumané garáži. Tyto problémy se projevují následovně:

 • Sekačka na trávu nezačne
 • Sekačka na trávu začíná, ale brzy se zastaví
 • Motor sekačky na trávu pracuje s přerušením
 • Motor sekačky na trávu nefunguje na plné síle

Nezáleží na tom, jaký je motor na vaší sekačce: Vážený japonský kawasaki nebo jednoduchý čínský Lifan, v průběhu let se tyto problémy s větší pravděpodobností objevují ve všech sekačkách na trávu. Nebuďte však naštvaní a spěchejte, abyste svou sekačku vezměli do servisního centra. Ve velké většině případů lze sekačku na trávu snadno opravit vlastními rukama. V tomto materiálu vám řekneme krok za krokem, jak to udělat!

Hlavní věc je směs paliva!

V tomto případě jsou zbytky plastu rozpuštěných v brutálním prostředí vytvářeny ve spalovací komoře tak hrozné věci, že rozhodně nebudete schopni. Volba sekačky na trávu. Ale určitě si pamatujete, jak správně ukládat palivo.

Co dělat, když to bylo rozhodně palivo, existuje jiskra, ale zastřihovač pro trávu nezačne benzín? Možná jste právě zaplavili svíčku benzínem. V tomto případě musí být odšroubován, otřen nevysloveným hadrem a suchým. Spolehlivější elektronické oříznutí pro trávy pro trávu. Mimochodem, bude zcela užitečné zkontrolovat samotný výkon.

Proč sekačka nezačne, důvody

Důvod poruchy zařízení naleznete v jeho demontáži. To by mělo být provedeno pečlivě a pečlivě, uvnitř je mnoho malých detailů, které se snadno zlomí. Existují 2 typy poškození: mechanické, elektrické. Zvažujeme nejoblíbenější důvody, proč se braid nezačne a nezdržuje:

 • Karburátor selhal;
 • Oslabená spojení jsou oslabena;
 • Rozpad motoru;
 • Rušení pohyblivých komponent mechanismu (klikový hřídel, píst);
 • Blokování řezného nástroje (válec) na vnější předmět. Větve, tyčinky, tvrdá tráva, kameny atd.D.;;
 • Narušen je systém dodávky a zásobování olejem;
 • Svíčka nefungovala;
 • Natažený, roztrhaný pás;
 • Malá nebo příliš velká mezera mezi částmi uvnitř struktury;
 • Vadný spínač zařízení;
 • Špinavá palivová hadice, větrání grily;
 • Vzduchový filtr je ucpaný.
dělat, když, sekačka, trávu

Při dlouhodobém používání sekačky na trávu benzínu bez rušení. Zařízení Kioski. Proč sekačka nestojí za to a nezačíná horko? Motor přepětí

Oprava karburátoru

Opět demontováno a udělal, jak jsme byli ve videu doporučeni. Jmenovitě, v uhlíku je kanál, který překrývá elastický pás. Zde by měla najednou otevřít a zavřít kanál. A po zimním skladování se benzín odpařil a olej zůstal, vyschl a nashromáždil tento elastický pás.

Tenká hůl z koštěta, vytáhla tuto elastickou pásmo z kanálu a znovu nainstalovala. Sestavili karburátor a zázrak, silikonová bradavka začala čerpat, ale byl objeven další problém

Diagnóza řezné části

Nůž sečení je prvek, který poskytuje rodný a vysoce kvalitní plátek trávy. Vyžaduje stejnou pravidelnou a včasnou péči jako filtr, tělo, motor. Dále budeme analyzovat problém údržby řezné části.

Odstranění a výměna nožů na sekačce na trávu

Zvažte, jak se provádí demontáž rotačních nožů K odstranění řezné části je vyžadován rozvodový klíč.

 • Otočte sekačku nožem, abyste usnadnili službu.
 • Vyčistěte nůž z vegetačních zbytků. Chcete.li to udělat, můžete použít štětec nebo suchý kousek látky.
 • Řezací prvek je připojen k hřídeli se standardním šroubem. Odšroubujte to klíčem.
 • Odstraňte nůž odpovídající průměru „předchůdce“. Nainstalujte jej ve stejné poloze, ve které byl umístěn předchozí řezací prvek. Otočte fixační šroub.
 • Zkontrolujte, zda jste nůž nainstaloval správně. Ujistěte se, že je cop deaktivován ze sítě. Poté začněte otočit nůž rukou. Vezměte prosím na vědomí, že by to mělo být ve stejné vzdálenosti od hnacího hřídele. podívejte se, že zkreslení a nesrovnalosti chybí.

Pokud by sekačka byla v provozu po dlouhou dobu, mohl by se šroub chlubit. V tomto případě budou problémy vzniknout s odšroubováním. Chcete.li to zvládnout, použijte obvyklé kladivo. S trochou úsilí je několikrát zaklepejte podle chatování chatování. Dalším způsobem je aplikovat malé množství brzdové kapaliny na spojovací prvky.

Někteří letní obyvatelé se zabývají sekačkami, které používají rotační řezací základny se dvěma tryskami. S těmito zařízeními se princip demontáže a výměny provádí podobným způsobem.

Velké čepele doma

Pokud si všimnete, že tráva na osobním pozemku je rozřezána nerovnoměrně nebo uniká ze země s kořenem, naznačuje to, že nůž se stal nudným. Samozřejmě to může být odstraněno (algoritmus je popsán výše) a dává průvodci pro ostření, ale se správnou úrovní obratnosti a přítomností řady nástrojů můžete dát čepel doma samostatně.

dělat, když, sekačka, trávu

Existuje několik způsobů, jak zaostřit sečení nože. Za tímto účelem můžete použít jeden z těchto zařízení:

Existuje šance, že v důsledku intenzivního používání se nůž mohl ohýbat

Když byl nalezen nástroj nezbytný pro ostření a čepel je vyrovnán, dávejte pozor. Nasaďte si husté pracovní rukavice a ochranné brýle. Posledně jmenované jsou nezbytné, pokud se ostření provádí pomocí rohové mlýnky nebo stroje.

Aktuální stroje jsou vybaveny dvěma kruhy: první je vybaven velkým obilím, druhý. malý. Pro počáteční zpracování je nezbytný hrubý. okraj řezací základny je na něm zarovnán. Aby se čepel přivedla do pracovního stavu, použije se jemný kruh. V ideálním případě proces obložení končí leštění: pro jeho implementaci potřebuje kruh z plsti Doporučený úhel ostření. 30 stupňů.

Pokud používáte brusný stroj, brusný papír nebo soubor pro ostření, opravte řezací základnu ve vice. Pokud jste zjistili vážné poškození v místech kontaktu nože s vegetací, mohou být odříznuty rohovým brusky. Je důležité, aby se to stalo na obou stranách. takže můžete ušetřit vyrovnávání. Po dokončení podšívky zkontrolujte zůstatek. Pokud se ukáže, že byl rozbitý, odstraňte přebytečný kov z těžší strany.

Výměna rybářské linie v sekaně na trávu

V některých modelech sekaček se jako řezací základna místo nože používá cívka s rybářskou linií. Šňůra z Kapronu je navinutá na plastové cívce. Vylučuje se skrz otvory vyvrtané v případě.

Vezměte prosím na vědomí, že rybářská linka pro zastřihovač je jiná. Liší se v tloušťce a tvaru. Průměr šňůry se liší od 1.2 až 4 milimetry. Tvar může být kulatý (věří se, že takový průřez má nejvyšší sílu), kudrnatý (ve formě hvězdy, trojúhelníku, t.D.;; charakteristika vysoké ostrosti); Twisted (efektivně se vyrovnává výhradně s tenkou vegetací).

Pokud je hlava, na které je rybářská linie pro zastřihovač poškozena, s výjimkou extrémně specifických situací, kabel je spotřební: vypukne a končí časem. Schopnost vyměnit rybářskou linii pro zastřihovač je nezbytná pro nezávislé servisní sekačky.

 • Vytáhněte odtok vypnutím Mitcha z sítě.
 • Pomocí šroubováku zastavte řezací zařízení závěsu. Poté, co jsem to udělal, demontujte cívku.
 • Stiskněte hlavu s rybářskou linií na svorkách. To pomůže odpojit víko, které je nezbytné pro rozebrání pouzdra.
 • Vyberte rybářskou linii pro zastřihovač, jehož průměr splňuje požadavky vašeho copu (uvedené v pasu zahradního vybavení). Vyřízněte fragment 2-4 m dlouhý.
 • Přeložte výsledný segment ve dvou částech stejné délky.
 • Strávte rybářskou linii pro oříznutí do díry cívky.
 • Začněte otočit rybářskou linii pro oříznutí s pohyby proti směru hodinových ručiček.
 • Když téměř skončíte a zůstává jen malý tip, vyložte to. Opravte ve výklenku přiděleném na to, abyste se vyhnuli točení rybářské linie.
 • Položte víko na hlavu šňůrou a opravte zařízení na Mitch.

Karburátor

Karburátor mísí palivo a vzduch ve správném poměru, aby způsobil spalování. Pokud je karburátor ucpaný nebo znečištěn a nefunguje správně, je čas ho vyčistit. Vezměte „čistič karburátoru“ a vyčistěte části nebo zcela vyměňte detaily, pokud jsou poškozeny.

Zastřihovač nezačíná trávu z chladných důvodů

Nejprve budeme analyzovat situaci, kdy není možné spustit motor sekačky na trávu na chlad. Co to znamená? Kosari jistě narazil na situaci, kdy zastřihovač pro trávu začíná na horkém stavu, ale musíte si jen udělat krátkou přestávku, jak se objeví problém. Tento problém se začátkem motoru po vychladnutí. Co by mohl být důvod? Samozřejmě nikdo nevyloučil všechny výše uvedené faktory, ale pokud je situace neustále nalezena, není třeba je kontrolovat. Pokud sekačka na trávu začne dobře a vyvstávají problémy na chladu, měli byste hledat důvody uvnitř CPH (skupinu válců pístových).

K identifikaci poruchy budete muset použít kompresometr. Namísto svíčky zašroubujeme kompresometr do díry a poté řídíme popisovač startéru. Změřte tlak uvnitř válce. komprese. Množství komprese by mělo být na úrovni asi 8-12 atmosféry. Po zahřátí nástroje (stačí pracovat po dobu 15-20 minut), měli byste opakovat postup ověření. Pokud je komprese na horkém motoru pod 8 atmosférami, je vhodná chyba CPH. To znamená, že prsteny, píst a stěny válce jsou opotřebované.

Situaci můžete opravit nahrazením CPG. Při jeho výměně je důležité vzít v úvahu takové doporučení, jako je hojné rozmazání částí motorovým olejem uvnitř válce. To je nutné, aby v prvních minutách zahájení nového válce s pístem bez tvorby.

Se snížením komprese motoru se spotřeba paliva zvyšuje a produktivita nástroje klesá. S takovým nástrojem však můžete pracovat s každou následující hodinou práce, zvýšení opotřebení. Jednoho dne nebude sekačka na trávu úplně spuštěna ani s zahříváním.

To je zajímavé! Motor sekačky na trávu můžete zahřát nízkou kompresí tahem popisovače startéru. Při zahřívání se kov rozšíří, čímž se komprese zvyšuje.

Najdeme důvody, proč sekačka na trávu odmítá začít

Pokud sekačka na trávu tvrdohlavě nechce začít, a z nějakého důvodu nechcete nebo nemůžete kontaktovat servisní dílnu, zkuste sledovat jednoduchý algoritmus pro vyhledávání poruchy. Jako vždy použijte efektivní metodu vyhledávání a přesuňte se z jednoduchých důvodů k složitějšímu.

Zkontrolujte úroveň tlaku v motoru (komprese). Chcete.li to provést, budete muset předem získat speciální zařízení. kompresometr pro měření parametrů sekačky na trávu. Normální indikátory komprese motoru by měly ležet v rozmezí od pěti do osmi atmosféry (veškerá závist jednotlivých charakteristik vašeho motoru). Parametry komprese vaší jednotky by měly být uvedeny v doprovodné technické dokumentaci. Pokud je úroveň komprese mnohem menší, než je uvedeno, pak váš pístový systém selhal, vyžaduje hlubší studii, opravu nebo výměnu vašich prvků.

Motor sekačky na trávu zaseknutý V zásadě je rušení motoru způsobeno hrubým porušováním provozu sekaček na trávu. Ale pokud k tomu stále došlo, pak oprava sekačky na trávu v servisním středisku vás nestojí levné. Proto si vždy pečlivě přečtěte a sledujte pravidla provozu, skladování a údržbu zařízení doporučeného výrobcem.

Falf startéru sekačky na trávu. Kontrola fungování startéru je poměrně jednoduché: stačí se pokusit vytáhnout startovací šňůru z sekačky na trávu. Pokud se neroztahuje, zkuste odšroubovat horní kryt sekačky se spouštěm a zkuste znovu vytáhnout šňůru. Pokud se tentokrát kabeb nepovolí, diagnostikujeme rozpis startéru.

dělat, když, sekačka, trávu

Pokud se šňůra po oddělení krytu od motoru začala natahovat, položte Mitcha na bok a zkuste několikrát otočit pracovní nož. Pokud se nůž netočí, motor se stále zasekne a musíte jej poslat do servisního centra, proveďte hlubokou diagnózu a v závislosti na výsledku, opravu nebo změně.

Karburátor selhal. Toto je nejběžnější příčina (více než polovina) poruch plynových sekaček typu vozíku. Karburátor bude muset být odstraněn z sekačky na trávu, rozebírat a pečlivě zvážit. Věnujte také pozornost použitelnosti těsnění a vzduchového tlumiče, odpovědné za míchání vzduchu s palivem.