Důvody nejsou přijímány v oleji řetězové pily

Zařízení a princip provozu čerpadla olejového čerpadla

Drážka na stopě poskytuje zachycení a dodávku oleje z olejové nádrže pily do hadice a zajišťuje její dodávku do pneumatiky.

Pluntár ve značkových kopiích pily je vyroben z jednoho celého kovového prutu. Ale v levných pohledech je zařízení obvykle prováděno nejen lisováním, ale také zasazeno na prutu pístu, což přirozeně ovlivňuje zdroj podrobností.

Groove na konci má několik typů:

 • V případě je podélná drážky pro ½. 1/3 průměru pístu pro zachycení oleje;
 • Na konci radiální drážky poskytuje možnost upravit pohyb pístu ohledně osy.

Při výměně olejového čerpadla je důležité vybrat všechny podrobnosti této konkrétní řady řetězové pily pro maximální kombinaci všech výčnělků a drážky s tělem a nastavení excentrického.

Systém mazání řetězce

Pro dodávku oleje pro mazání řetězce řetězové pily se v nástroji používá speciální čerpadlo, které se dávkovat, v závislosti na počtu rychlostí motoru, dodává tuk na pneumatiku pily na pilovou pneumatiku.

důvody, nejsou, oleji, řetězové

Systém používá olej pro mazání řetězce řetězové pily, který zvýšil adhezní vlastnosti, je to nezbytné pro rovnoměrné rozdělení oleje kolem celého obvodu pneumatiky a držení ho i s vysokými revolucemi rotace řetězce. Zvažte podrobněji systém dodávky oleje implementovaný v moderních řetězových pilech.

Proč není řetěz na řetězové pile mazaný. speciální vybavení

Všechny poruchy řetězových pilovačů lze rozdělit do dvou hlavních skupin: problémy motoru se všemi jeho uzly a systémy (zapalování, systém napájení paliva, skupina pístových válců, výfukový systém) a poruchy jiných uzlů (obvodová brzda, mazací systém, systém, systém, mazací systém, spojka, pneumatika atd.).

Poruchy motoru

 • Motor nezačne;
 • Začíná, ale stánky;
 • Funguje to nestabilní;
 • Nevyvíjí sílu, t.E. Funguje to normálně na volnoběhu, ale zatížení se zastaví.

Při opravě řetězových pilovačů vlastními rukama je nutné působit jako výjimka. pro kontrolu střídavě všech pravděpodobných předpokladů pro poruchu, počínaje těmi, jejichž ověření a odstranění trvá nejmenší čas (o zařízení a provozu a provozu motor o dvou stromech, viz zde).

Zapalovací systém. Téměř všechny typy výše uvedených poruch motoru mohou být nazývány selhání systému zapalování. Proto, když k nim dojde, má smysl začít hledat poruchu ze svíčky. To je o to oprávněnější, že stav posledně jmenovaného může poskytnout užitečné informace o provozu palivového systému. Pokud tedy dojde k problému, musíte dokázat svíčku a zkontrolovat ji.

Drát je odpojen a svíčka je zkroucena speciálním klíčem.

Pokud je svíčka suchá, znamená to, že problém s největší pravděpodobností není v zapalovacím systému, ale nikoli v přijetí do válce palivového směsi. Můžete zabalit svíčku a vzít si palivový systém. Pokud je svíčka silně nastříkána palivovou směsí, pak je její přebytek. K tomu může dojít z ředění karburátoru nebo porušení pravidel pro zahájení.

Svíčka je otřesena a sušena, válec je vypuštěn, blokován přívodem paliva a pracuje se startérem. pro vyvíjení spalovací komory a odstranění přebytečného paliva. Mazání řetězce řetězové pily. Řetěz je špatně namazán. Hlavní důvody, proč olej nepřichází do řetězce řetězové pily. Co nechápu, proč olej není na řetězci.

Poté nastavte svíčku na místo a opakujte spuštění.

Přítomnost velkého množství černého nosiče také naznačuje poruchy v palivovém systému.

Poměr mezi olejem a benzínem ve směsi může být narušen, karburátor není upraven nebo se používá špatná kvalitní olej. Svíčka se promyje benzínem, čistí jehla nebo awl z uhlíku, vyčistěte elektrody malou kůží a nainstalovány na místě.

Ve všech těchto případech nebude zbytečné zkontrolovat mezeru mezi elektrodami svíčky. V závislosti na její značce by měla být v intervalu 0,5-0,65 mm. Musíte zkontrolovat těsnění svíčky. Díky opotřebení nebo poškození nemusí být zajištěna těsnost spalovací komory, což vede ke snížení komprese ve válci a problémy při provozu motoru.

I když v případě kontroly svíčky existují velké důvody se domnívat, že porucha je v palivovém systému, musíte zkontrolovat svíčku na přítomnost jiskry. Alespoň aby ​​se ujistil, že s tím je vše v pořádku. Pro tohle:

 • Nasaďte zapalovací svíčku na svíčku;
 • Použití kleště s izolovanými držadly, naneste na válec nebo svíčku naneják;
 • Vytáhněte rukojeť a vzhled záhlaví. je jiskra nebo není.

Při absenci jiskry stačí pouze vyměnit svíčku. Pokud nová svíčka nemá jiskru, musíte zkontrolovat stav vysokého napěťového drátu pro přítomnost útesu a kontakt se svíčkou.

Důvodem nedostatku jiskry může být vadný modul zapalování nebo narušení mezery mezi ním a magnetovým potrubím setrvačníku. Mělo by to být stejné 0.2 mm. Narušení mezery se stane zvláště pravděpodobným, pokud předtím to byla demontáž pily z natáčení setrvačníku a zapalovacího modulu. Mezera je vystavena s těsněním s tloušťkou 0.2 mm umístěné mezi šéfem setrvačníku a modulem zapalování. Měl by být vyměněn selhání zapalovacího modulu.

Tímto způsobem kontrolou systému zapalování a bez nalezení poruchy můžete přejít do systému napájení palivového směsi.

Systém zásobování palivem. Pokud byla zavedena svíčka se svíčkou, že palivo nevstoupí do válce, musíte zvážit všechny možné příčiny tohoto. To může být:

 • Ne příjem paliva z nádrže v důsledku ucpaného otvoru ve víčku (Sapuna), zatímco v nádrži je vytvořeno vakuum, které zabraňuje proudění paliva;
 • Znečištění palivového filtru nainstalovaného v nádrži;
 • Nepřijato nebo nedostatečný příjem palivového směsi z karburátoru do válce.

Chcete.li diagnostikovat první dva důvody, stačí odpojit palivovou hadici z karburátoru a zjistit, zda z něj palivo proudí nebo ne. Pokud proudí s úplným proudem, nelze zaškrtnuty sappan a filtr, pokud netočí nebo netéká slabě, můžeme předpokládat, že příčina poruchy je nalezena.

Sapun je čistí jehlou. Filtr paliva je extrahován přes záplavovou otvor vyprázdněné palivové nádrže s drátěným háčkem spolu s sací hadicí, ze které je filtr odpojen a vyčištěn nebo nahrazen novým.

Výrobci mistrovství doporučují změnit palivový filtr každé 3 měsíce.

Důvody pro zastavení zásobování oleje v motorové pile

Stručný přehled, proč se olej v motorové pile zastavil do pneumatiky z nádrže podporoval náš kanál, než mohl.

K nedostatečnému příjmu palivové směsi z karburátoru k válci nebo porušení správného poměru mezi palivem a vzduchem smíchaným v karburátoru může dojít z několika důvodů: kvůli vzduchovému filtru, neprozkoumanému karburátoru, ucpávání kanálů nebo sítí síťového filtru, ucpávání jeho kanálů nebo síťové filtry.

Oprava řetězových pila zpravidla není úplná bez čištění vzduchového filtru, protože je poměrně rychle znečištěna. Když k tomu dojde, tok vzduchu do karburátoru klesá, palivová směs při výstupu z něj je příliš obohacena, což porušuje normální provoz motoru. Odstranění špinavého filtru pro čištění musí být pečlivě, aby se nečistoty z něj nedostaly do karburátoru. Filtr by měl být vyčištěn nebo promyt ve vodě s trochou pracího prostředku, sušeného a nainstalovaného zpět.

Rozlišení karburátoru je eliminováno jeho úpravou. To se obvykle provádí pomocí tří šroubů. maximální a minimální revoluce a prázdné šroub.

Co dělat, pokud nedochází k zásobování olejem?

Jak jsme již zjistili, musíte provést další diagnostiku. Chcete.li to provést, analyzujte systém maziva. Mějte na paměti, že v některých modelech ho vypil s úplnou demontáží nástroje. Takže jen pro případ, že se vyzbrojte s příslušnými opravářskými nástroji. Pokud nemáte žádné zkušenosti s analýzou pily, důvěřujte tomuto podnikání profesionálu.

Když je systém maziva rozebrán, najdete jeden z těchto poruch:

 • Olejová hadice je roztrhaná (někdy viditelná pouhým okem při předběžném studiu této části uzlu), která je třeba vyměnit;
 • Neexistuje žádná tyč hřídele, kde je umístěno olejové čerpadlo (musíte se připojit, vyměnit);
 • Rozmazlená vlákna hlavního zařízení čerpadla (jsou nainstalovány nové);
 • Neexistuje žádná hlavní šachta (tento problém je často pozorován v homelitních řetězových pilách), které lze vyřešit instalací na místě původní vývrtky, hřebík (ideální velikost, pokud je třeba jej řezat);
 • Skórovaná dálnice, je vyřešena foukáním (mechanicky nebo stlačeným vzduchem, někdy pomáhá drátu);
 • Filtrační prvek je ucpaný (vyčištěn nebo vyměněn).

Vezměte prosím na vědomí, že v některých energetických jednotkách STIHL (například model MS 180) nelze čerpadlo rozebrat, ale pravidelně blokuje to. V tomto případě se omývá benzínem nebo v případě potřeby zcela nahrazena.

Čínské pily často „trpí“ řezanými drážkami hlavního zařízení, skrze které je úsilí přenášeno.

Dalším běžným problémem, opět charakteristickým pro produkty značky STIHL, je depreserizace linky. Musíte hledat problém v okamžiku, kdy je potrubí potrubí, které pochází z nádrže. Takové rozpady jsou označeny oleji oleje ve spodní části energetické jednotky. Aby se situace napravila, je rukojeť demontována, hadice je odstraněna, vyčištěna a odmazána, pak se sedadlo ošetřuje tmelem a hadice se znovu nastaví. Poté by mazivo mělo začít normálně pracovat.

Proč olej nevstupuje do řetězce řetězové pily?

Pokud olej nevstoupí do řetězce řetězové pily v procesu, musíte najít příčinu problému. Ve skutečnosti důvody ovlivňující tento běžný proces sluchu a možná hodně. Měli byste rozebrat řetězovou pilu a identifikovat hlavní problém. Pravděpodobné předpoklady tohoto procesu budou popsány níže.

Předpoklad pro nedostatek zásobování olejem do řetězce během provozu řetězové pily se vám bude líbit několik důvodů a také je identifikovat, že je třeba rozebrat řetězovou pilu.

Systém mazání řetězce

Jedním z důležitých systémů řetězové pily, bez které je nemožný, je systém nuceného mazání řetězce řetězce řetězce. Není žádným tajemstvím, že v době provozu pily je na pneumatice řetězové pily tření řetězu, což způsobuje její vytápění a předčasné opotřebení. Aby se změkčil tření, musí být řetězový mechanismus neustále namazán.

Zařízení pro mazání řetězce řetězce řetězce. Mazání řetězce

Řetězová řetězová pila. nástroj vybavený motorem o dvou strokech. Pro vysokou kvalitu a dlouhodobý provoz řetězové pily je nutné nejen palivo.benzín, ale také maziva, to znamená olej. Všechny technické oleje, bez ohledu na princip účinku a rozsah použití, slouží jako jeden cíl. kvalita motoru, mazání předních částí motoru, trvanlivost detailů a snížení stupně opotřebení detailů.

Důležité! Motorový olej pro míchání s benzínem za účelem doplňování motorové pily a oleje pro mazání řetězce řetězové pily. ne stejný!

Perfektní olej pro mazání řetězce řetězové pily by měl splňovat následující požadavky:

 • Je vysokou kvalitou, nejlépe známou světovou značkou nebo „rodinou“, kterou výrobce produkuje pro jeho řetězové pily;
 • Mají dobré adhezivní vlastnosti, tj. Rovnoměrně a pevně distribuované v celé oblasti řetězce a místem kontaktu řetězce s autobusem;
 • Dodržovat standardy viskozity pro sezónu;
 • Neměl být kouřem;
 • Vydrží nízkou teplotu a nezmrazujte v mrazu, což je obzvláště důležité pro práci v zimní sezóně.

Jak používat olejový řetězec oleje?

Chcete.li dodat mazání řetězci v řetězové řetězové pile nebo elektrické pile, je poskytnuto speciální čerpadlo. S tímto čerpadlem by měl být olej dodáván přímo do pneumatiky, distribuovaný podél řetězu, což přispívá k kvalitní práci nástroje. Stupeň spotřeby oleje přímo závisí na počtu rychlostí motoru. čím vyšší je, tím větší je spotřeba.

Zařízení pro mazání řetězce řetězce řetězce

Komponenty systému maziva řetězové pily:

 • Olejová nádrž (umístěná v klikové skříni, do ní je třeba nalit olej tak, aby přišel na řetězec);
 • Olejový filtr (nainstalovaný uvnitř nádrže);
 • HODNOTA OPARA NEBO OLEJOVÁNÍ ODDĚLENÍ (vyrobená z gumové odolné vůči opotřebení);
 • Olejové čerpadlo;
 • Gear of Worm Gear;
 • Pneumatika řetězové pily (obsahuje díry, skrze které přichází olej).

Jaký olej použít pro řetězec řetězové pily:

Proč je mazání řetězce řetězu

Namažte řetězec řetězové pily z několika důvodů:

 • Prevence přehřátí pneumatiky;
 • Zlepšení řetězce podél pneumatiky;
 • Snížení opotřebení řetězce, hubnutí čepelí pomaleji broušení;
 • Stabilní provoz motoru (čím menší je zátěž na pneumatice, tím stabilnější motor funguje, s sběrnicí, na které není mazivo, pila nebude fungovat po dlouhou dobu);
 • Mazání řetězce poskytne možnost dlouhodobého provozu při nízkých teplotách.

Jaké oleje jsou vhodné pro mazání řetězce. klasifikace

Pro mazání řetězce řetězové pily se doporučuje používat takové typy olejů:

 • Od slavných světových výrobců (Stihl, Daewoo, Husqvarna a další, na balíčcích takových olejů je obvykle „lepicí“ značka);
 • Původní řetězec od stejného výrobce (pokud jsou v sortimentu);
 • S dobrým indikátorem biologické rozložitelnosti u CEC-L-33-T-82 (95%);
 • S viskozitou, která splňuje evropské standardy kvality a bezpečnosti. Příklad standardu: Index vitness 130 DIN ISO 2909, hustota při 15 ° C. 0.89 g/cm³ din 51757, teplota zahušťování.25 ° C DIN ISO
důvody, nejsou, oleji, řetězové

Adheziva pro oleje šampiona pro mazání řetězce

Jak vyměnit?

Používáte.li olej pro řetězec stejného názvu od výrobce, neexistuje způsob, jak používat motorové oleje známých značek, které lze nahradit řetězcem. Samozřejmě není žádoucí používat motor pro řetězec řetězové pily, ale jako dočasné opatření je přijatelné. Výrobci, jejichž motorové oleje si zachovávají pracovní vlastnosti při teplotách až do mínus 30 ° C: Premium Nanothek, Standard, Enkor, Makita, Makita Biotope, Makita Oregon, Stihl Bio Plus plus.

Jaké oleje nejsou vhodné pro mazání řetězce

Špatně se odráží v kvalitě řetězce a stavu řetězce a pneumatik. Použití takových typů olejů:

 • Falfifikace neznámé produkce (složení takových olejů nelze analyzovat a potvrdit);
 • Vývoj, který neprošel filtrací a dodržováním (mechanické částice obsažené ve vývoji, povede rychle k opotřebení řetězu a pneumatik), moderní environmentální normy předepisují, že vypracování by nemělo být použity, mělo by být zlikvidováno podle pravidla;
 • Přenos (není příliš vhodná možnost kvůli nekonzistentnosti viskozity).

Jaké je nebezpečí úspory v oleji?

Proč je úspora oleje pro řetězec nebezpečná pro řetězovou pilu? Pokud se k tomuto problému přiblížíte po celém světě, pak opotřebení řetězu, pneumatik, rychlé přehřátí řetězové pily během provozu a nakonec dokonce i rozpady motoru. Náklady na neúspěšné náhradní díly jsou vždy mnohem vyšší než náklady na dobrý olej, takže se snažte neustále vyplňovat tekutiny s vysokou kvalitou slavných značek ve vaší řetězové pile.

Top-5 populární oleje pro mazání řetězce řetězové pily

Značky olejů pro mazání řetězce řetězců. pět předních světových značek:

 • Ökoplus XS 68. biologicky rozložitelné, pro řetězy pily vyrobené na základě rostlinného oleje. V souladu s německými standardy biologicky rozložitelnosti, lesnictví a manipulace s lesním obhájcem.
 • Liquu Moly Sude-ketten olej 100 vysoký kvalitní minerální řetězový olej, má vynikající adhezivní vlastnosti a lze jej použít při vysokých i nízkých teplotách.
 • STIHL BIOPLUS. Pro zpracování obvodů s vysokou rychlostí. Používá se na řetězových pilech s vysokým výkonem pracujícím v drsných podmínkách.
 • Vegeil Husqvarna. na základě rostlin, co nejpříjemnější a biologicky rozložitelné.
 • Oregon. Všechny řetězové oleje nejnovější generace jsou vyrobeny na základě sloučenin s vysokou molekulovou hmotností, zachovávají řetěz a pneumatiku před opotřebením, chrání před korozí.

Další známé značky produkující řetězové oleje pro řetězové pily a elektrické pily: Motul, Ravenol, Dnipro, Scythian OL, Mobil.

Princip mazání řetězu a pneumatiky

Hlavním orgánem palivového systému řetězové pily je olejové čerpadlo. Когда обороты двигателя начинают повышаться, шестеренка черввной даетеонает д д н н д д д н н н н д н н н н н н н н н н н н н н н д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д д. Hřídel se otáčí a vytváří tlak uvnitř olejového mistral. Olej se tedy pod tlakem pohybuje podél mistral do autobusu.

důvody, nejsou, oleji, řetězové

Proč není řetězec namazán na partnerské řetězové pile

Řetězový partner 350: Příčiny selhání, opravy vlastními rukama

Téměř každé léto rezident nebo venkovský obyvatel má ve svém arzenálu řetězovou pilu, zejména partner model 350. Někdy se však tento nástroj zlomí. Pokud se s takovým problémem setkáváte, nezoufejte, protože jeho mechanismus je tak jednoduchý, že opravu lze provést i vlastními rukama. Článek pojednává o hlavních příčinách chyb a jejich eliminaci.

Charakteristiky řetězové pily

Tento model je významnou poptávkou mezi spotřebiteli, ale nejčastěji kupují zahradníci, aby pracovali ve svých oblastech. Použijte pilu nejen k přípravě palivového dříví, ale také pro stavbu.

Obecně se liší v kompaktních rozměrech. Jsou vybaveny dostatečně výkonným motorem. Jejich hlavní výhody jsou: jednoduchá spuštění a spolehlivá práce provedená díky kvalitativně vyrobenému elektronickému zapalování a palivovým čerpadlem.

Je zcela bezpečné používat tuto řetězovou pilu. Má zabezpečovací systém postavený, který automaticky spustí inerciální brzdu pro obvod. Ve stejném režimu je také namazán.

Se spuštěním řetězové pily nebude mít partner problémy ani v zimě, protože má palivovou půdu. Buben startéru je vybaven oběžným oběžním čištění nečistot. Kromě toho výrobci vložili zařízení do systému CCS. Tento design si zachovává zbytkové částice a používá se také, když se vzduchový filtr používá po dlouhou dobu.

Vývojáři prodloužit životnost řetězové pily na válci skupiny pístů vyrobené chromové stěny. Tento model má také ergonomickou rukojeť a anti.vibrační systém.

Co jsou možné poruchy

Poruchy řetězové pily lze rozdělit do skupin:

 • Porušení v motoru (zapalování, výfukový systém a systém válce.piston, dodávka paliva).
 • Porucha komponent, jako je spojka, řetězová brzda, mazací systém nebo pneumatika.

Porucha motoru s motorem je častěji než ostatní. Nalezení a obnovení trvá většinu času. Zpravidla to jde o takové projevy, když motor pracuje nestabilní nebo úplně zastaví, motor nezačne, nevyvíjí sílu.

Než začnete opravit řetězovou pilu, nejprve zkontrolujte všechny možné příčiny porušení ve své práci nebo ještě lépe sledujte video. Naštěstí dnes na internetu najdete jakýkoli zajímavý materiál.

Pak musíte připravit potřebné nástroje k obnovení selhání:

Когда двигатель отказывается работать, но на сâече зажигани есть до ы п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п п.

Je snadné zkontrolovat: Odšroubujte zapalovací svíčku a upravte mezeru mezi kontakty, připojte ji k drátu a stisknutím k tělu válce. Pak pozorujte.

Partnerská řetězová pila nedodává olej do řetězce

V tomto videu podrobně prozkoumáme partnerské řetězové čerpadlo, zjistěte, proč je partnerská řetězová pila

Olej na řetězové pile nevstoupí do řetězce

Pokud existují nějaké odchylky, musíte nainstalovat zapalovací systém. Obecně je tento proces podobný nastavení zapalování.

Problém s dodávkou paliva

Taková porucha řetězové pily bude získána studiem svíčky. Válec nemůže dostávat palivo z různých důvodů:

 • Filtr paliva nainstalovaný v nádrži je silně ucpaný.
 • Díra v nádrži je ucpaná, což zabraňuje úniku benzínu.
 • Z karburátoru je málo paliva nebo ne.

Při absenci správného poměru nebo nedostatečné spotřeby paliva mezi benzínem a mícháním vzduchu v karburátoru je nutné zkontrolovat, zda jsou kanály a vzduchový filtr karburátoru ucpané. Kromě toho možná budete muset nakonfigurovat.

Před čištěním je filtr důkladně odstraněn. Omyl detergentem, po kterém je sušen. Pak zaveďte.

Nastavení karburátoru se obvykle provádí pomocí šroubů. Maximální a minimální revoluce. Při jeho provádění je nutné přísně dodržovat pokyny pro opravu řetězové pily, jinak můžete motor zničit. Někdy výrobci nechávají pouze jeden nastavovací šroub, aby zabránili nezkušeným řemeslníkům, aby zasahovali do karburátoru.

Pokud ladění není opraveno, pak je k dispozici čisticí kanály a filtrační mřížka a také zkontrolujte integritu membrány.

Nezapomeňte na to, že karburátor. Jeden ze složitých mechanismů řetězce, takže se musíte přiblížit k jeho čištění a demontáži.

Skládá se z mnoha malých prvků, které mohou jít tiše, a bude obtížné je najít. Po demontáži tohoto zařízení často někteří uživatelé nemohou shromažďovat.

Co dělat, když je tlumič tlumič

Pokud motor viděl motor běžet normálně při nízké rychlosti, ale s vysokými kouřením a kiosky je důvod s největší pravděpodobností v tlumičkách. Nejprve jej odstraňte, ale nezapomeňte zavřít zásuvku.

důvody, nejsou, oleji, řetězové

Porucha řetězce

Je nutné pravidelně mazat řetěz v procesu řezání, protože funguje v extrémně obtížných podmínkách. Abrazivní částice, prach a dokonce i přehřátí mají nepříznivý dopad na jeho délku života.

Semi.Syntetický olej značky STIHL

Majitelé takových řetězových pila velmi často přemýšlejí, který olej lze použít pro pilu. Může to ovlivnit její práci:

Aby byl takový problém vyřešen, byl v podniku STIHL vyvinut univerzální polosmynthetický olej. Je vhodný pro všechny vysokorychlostní řetězové pily. Za jakýchkoli podmínek může být takový olej namazán řetězy. Tento nástroj bude fungovat bezchybně.

Vzhledem k tomu, že STIHL Semi.Syntetika je určena pro řetězy, je vyrobena ze speciálních materiálů s vysokou kvalitou, neobsahuje různé toxické látky, které mohou způsobit rakovinu. Olej plně splňuje nejpřísnější požadavky na životní prostředí.

Ruské klima je docela drsné. V naší zemi existují oblasti, kde Frody často překonávají hodnoty.20 ° C. Nejnovější olejové řetězce pro řetězy STIHL byly speciálně navrženy tak, aby fungovaly v chladných podmínkách. S tímto mrazem to ukazuje vynikající plynulost.

Speciální přísady, které jsou součástí oleje. Pila s takovým olejem snadno začíná i po dlouhém úložišti.

Použití takového mazání řetězce snižuje opotřebení řetězce pily. Vzhledem k vysoké vytrvalosti oleje při vysoké teplotě je řezací náhlavní souprava pod dokonalou ochranou. Takový olej se nebojí špičkové teploty. Téměř nikdy se nezdá kouř.

Řetězová pila. ruční nástroj určený k práci s dřevěným materiálem. Je vybaven benzínovým motorem s vnitřním spalováním. Je složité konstruktivní zařízení. Během provozu dochází k porušení továrních nastavení, proto je pravidelně nutné provádět takový postup, jako je úprava řetězové pily.