Elektrická vodou chlazená řezačka na dlaždice s rukama

Jak vyrobit stůl na řezání dlaždic

Pro plynulé podávání dlaždic pod rotující kotouč brusky musí být povrch stolu rovný a hladký. Kromě toho musí být materiál stolní desky robustní, aby bylo možné úhlovou brusku bezpečně upevnit. Proto je nejlepším řešením vyrobit tuhý ocelový rám stolu z úhelníků nebo obdélníkových profilů se svařovanými spoji. Poté je třeba podle velikosti rámu vyrobit a namontovat víko stolu z ocelového plechu o tloušťce 5-6 mm s drážkou vytvořenou frézou pod tloušťkou kotouče úhlové brusky s přídavkem 2-3 mm.

Z bezpečnostních důvodů nesmí brusný kotouč vyčnívat z drážky nad povrch stolu o více než polovinu svého poloměru.

K desce stolu je zespodu v návaznosti na štěrbinu nebo rovnoběžně s ní přivařen obdélníkový ocelový profil o rozměrech 40 x 60 mm nebo ocelový pás o tloušťce 4-5 mm, na který bude bruska v budoucnu namontována.

Výroba montážního stolu vlastníma rukama

Na stole brusky musí být posuvný blok umístěn rovnoběžně s řezným kotoučem, aby se dlaždice dostávaly pod řezný okraj brusky v přímém směru. Za tímto účelem je třeba vlevo od kotouče (při pohledu na řeznou hranu) vytvořit dvě rovnoběžné drážky, kolmé na kotouč, ve vzdálenosti délky pásu mezi nimi, po kterých se budou pohybovat konce vodicího pásu, upevněné na místě pomocí šroubové matice procházející drážkou.

Požadované materiály

Pokud nevíte, jak z úhlové brusky vlastními silami vyrobit frézu na dlaždice, můžete použít vertikální nástavec nástroje. V tomto případě dbejte na to, aby povrch stolu a horní část převodovky ležely ve stejné rovině. V tomto případě může dojít k odchylkám v řádu několika milimetrů. Řezná hrana úhlové brusky musí svírat s povrchem stolu úhel 90 stupňů.

How To Install A Water Valve. Hitachi CM4SB2 Hand held Tile saw : Wet Tile Saw

Aby bylo možné vyrobit vodou chlazený elektrický řezač dlaždic vlastníma rukama, je nutné použít vhodná zařízení.

Tento postup se nejčastěji provádí pomocí:

Pokud máte po ruce úhlovou brusku, můžete si frézu na dlaždice vyrobit sami. S tímto nástrojem bude řezání poměrně snadné.

Jak si vyrobit frézu na dlaždice vlastníma rukama: potřebné materiály pro nástroj

Jak již bylo uvedeno, lidé často používají k práci s obklady podomácku vyrobenou řezačku na obklady, ale než ji použijete, musíte si vyrobit. Jak ukazuje praxe, není to tak obtížné, jak se na první pohled může zdát.

Zvažte, jaké materiály budete potřebovat k výrobě vlastního řezače keramických obkladů:

 • K vytvoření základny řezačky dlaždic se používá plech. Preferovaná tloušťka takové desky se pohybuje mezi 4 a 50 mm.
 • Úhlová bruska nejčastěji slouží jako řezací válec pro řezání keramických obkladů a dlažeb.
 • Průměr svorek by neměl být menší než 0,8 mm a větší než 10 mm. To je nutnost.
 • Ořechy.
 • Pultové matice.

S touto nenáročnou sadou si můžete doma sestavit vlastní řezačku na dlaždice. Pořiďte si elektrické nářadí s vodním chlazením. V tomto případě je voda potřebná k ochlazení kotouče úhlové brusky, který je při řezání keramických obkladů vždy horký. Tento typ chlazení lze nalézt u velkých pil používaných k řezání kamenů, například nefritu. Abyste vše provedli správně, potřebujete výkresy nástroje s popisem jednotlivých částí a nejlépe s podrobným algoritmem samotné práce.

Vlastní výroba řezačky na dlaždice

Jak jste si již uvědomili, nejoblíbenějším řešením je ruční řezačka na dlaždice. Přesně jeho design jsme se podrobně zabývali ostatní, a to je on, budeme se snažit dát dohromady naše vlastní ruce. V tomto případě řemeslník vyrobí řezačku na dlaždice, která dokáže řezat dlaždice až do 120 cm. Můžete vytvořit kompaktnější verzi.

Tabulka. Návod krok za krokem na výrobu ruční řezačky na dlaždice.

elektrická, vodou, řezačka, dlaždice, rukama

Práce na výrobě takového řezače dlaždic není snadná a vyžaduje od interpreta určité dovednosti soustružníka, ale s tím vším, stejně jako s volným časem, můžete vytvořit velmi kvalitní pracovní nástroj. Jedinou nevýhodou takového krásného stroje je pravděpodobně to, že by byl velmi těžký.

Pro řezání musí být na nástroji nasazen diamantový nebo korundový kotouč. Musí být bezpečně upevněny v nástroji.

DŮLEŽITÉ! Úhlovou brusku lze ke stolu připevnit vodorovně nebo svisle. V tomto případě je nutné počítat s nutností posouvat řeznou část po dlaždici.

Mnoho lidí se ptá, jak si vyrobit řezačku na dlaždice vlastníma rukama? Za tímto účelem je nutné správně nainstalovat úhlovou brusku, která je vybavena vhodným kotoučem. Pokud je úhlová bruska namontována ve vodorovné poloze, je třeba zajistit, aby byl kotouč umístěn ve svislé poloze. Při řezání dlaždic je třeba dbát na to, aby byly kolmé k řeznému nástroji. Kotouč by se měl během řezání řezat s nataženými pažemi.

Jak vybrat řezačku na dlaždice Hlavní kritéria

Při výběru správného nástroje pro danou práci je vhodné sledovat řadu faktorů, jako je výkon, velikost nože, délka a hloubka řezu. Toto jsou základní parametry, které je třeba vzít v úvahu při výběru nejvhodnějšího řezače obkladů a dlažeb pro plánovanou práci.

 • Výkon je hlavním parametrem, který určuje řezný výkon stroje. Stroje s výkonem až 1 kW mohou řezat keramické obklady a dlažby. Pokud je naopak třeba řezat žulu nebo kámen, je lepší zvolit modely s velkou rezervou výkonu až 2 kW
 • Velikost řezného kotouče určuje schopnost zařízení řezat materiály různých tlouštěk. Čím větší je průměr řezného kotouče, tím silnější obrobky je řezačka schopna řezat. Všimněte si také, že velikost disku souvisí s výkonem
 • Délka a hloubka řezu závisí na velikosti stroje. Parametry hloubky řezu a délky řezaného materiálu jsou uvedeny přímo v technickém popisu příslušného modelu zařízení

Velkou roli hraje také výrobce stěrky. Nákup levných čínských výrobků pro trvalé použití není racionální, protože nevydrží několik měsíců. Mezi pozoruhodné výrobce řezaček na obklady patří:

Výběr tak drahého zařízení vyžaduje chytrý přístup. Po zakoupení se musíte naučit stroj používat. Návod k použití vám pomůže. I když je vše jasné, je vhodné se před prvním použitím seznámit s některými doporučeními pro řezací zařízení.

To je zajímavé! Vodou chlazené elektrické řezačky obkladů a dlažeb, kde je motor umístěn dole, nemají na pracovní ploše svorky, takže síla sevření a kvalita řezu závisí na rukou mistra.

Moderní pila na dlaždice RUBI

Řezačka na dlaždice rubi je zařízení, které se v poslední době mimořádně osvědčilo a používá se při stavbě domů. Výrobce své výrobky neustále zdokonaluje a snaží se, aby byly co nejkvalitnější a nejspolehlivější, aby byl zákazník se svým nákupem spokojen.

Hlavní charakteristiky jednokolejnicové řezačky dlaždic prezentované výrobcem:

 • Nízké opotřebení materiálu během používání;
 • Přesné a jednoduché řezání dlaždic, které nevyžaduje žádné zvláštní úsilí.

Mimo jiné lze poznamenat, že taková řezačka na dlaždice je vynikajícím zařízením, s nímž lze řezat dlaždice, keramické obklady nebo obkladačky. Řezačky dlaždic této řady jsou ideální pro řezání povrchových materiálů, a to i v neuvěřitelně velkých formátech. Délka střihu může být v závislosti na zvoleném modelu šedesát až devadesát centimetrů.

Díky řezačce na dlaždice rubi můžete dosáhnout vysoké kvality provedené práce, protože vše bude provedeno přesně a úhledně, což je jistě cenné.

Jak vybrat správný řezač dlaždic

Řezačka na dlaždice je přesný nástroj, který se používá k řezání dlaždic z různých materiálů. S profesionální řezačkou na dlaždice lze řezat nejen pod pravým úhlem, ale také pod úhlem 45°. Řezačka na dlaždice dokáže řezat dlaždice mnohem rychleji než výše zmíněná úhlová bruska, a to i porcelánové dlaždice (jeden z nejtvrdších materiálů).

Je dobré výrobek pečlivě zvážit: než se rozhodnete pro model, je dobré se podívat na jeho funkce a vlastnosti. Důležitým faktorem je velikost stroje: závisí na velikosti řezaných dlaždic. Pro nestandardní velké rozměry potřebujete řezačku většího formátu.

Síla

Abyste zjistili, pro jaké typy obkladů je nářadí vhodné, je třeba vzít v úvahu jmenovitý výkon motoru.

Musíte odhadnout rozsah prováděné práce, tvrdost a tloušťku materiálu. Je vhodnější zvolit pilu na dlaždice s rezervou výkonu alespoň 2 000 W. Pro jednoduchou kutilskou práci ve vaší domácnosti však postačí i výkon 1000 W.

Velikost disku

Průměr kotouče má přímý vliv na hloubku řezu. Čím větší je pilový kotouč, tím silnější dlaždice může zpracovávat. Stroje s průměrem kotouče 200-300 mm jsou vhodné pro řezání keramiky a tenkých dlaždic.

Délka/hloubka řezu

Délku a hloubku řezu zvolte podle materiálu, se kterým chcete pracovat. Například modely s hloubkou řezu nejméně 135 mm jsou vhodné pro beton, žulu nebo dlažbu. U méně robustních materiálů, jako jsou standardní obklady, není podobná hloubka nutná.

Je vhodnější zvolit elektrickou řezačku na dlaždice, u které můžete nastavit hloubku řezu. To je způsobeno doporučeními odborníků, kteří radí, aby se kotouč při řezání nedostal hlouběji do dlaždice, než je nutné. Skutečnost, že tímto způsobem hrozí nebezpečí zaseknutí pohonu nebo zničení okraje materiálu. V případě potřeby je také možné vytvořit žlaby a drážky v obkladu pomocí úpravy.

Jak elektrická řezačka dlaždic funguje?

Diamant předčí všechny známé materiály v tvrdosti a účinně řeže dlaždice, přírodní a umělý kámen, beton, cihly, sklo, keramiku, faunu a další materiály. Hlavní je zvolit správný kotouč a rychlost posuvu, pak si elektrická řezačka na dlaždice snadno poradí s řezáním.

Elektrická řezačka dlaždic s kapalinovým chlazením

Řezání je doprovázeno vysokými emisemi prachu. Proto je správnou volbou profesionální řezačka dlaždic Elektrická řezačka dlaždic s vodním chlazením.

Když je stroj v provozu, je do pracovního prostoru přiváděna voda, která ochlazuje povrch dílů a pracovních nástrojů. Nejenže usazuje prach, ale také promazává řeznou plochu. Výsledkem je rychlý a velmi čistý řez a hladký okraj dlaždice bez třísek.

 • Zvyšuje účinnost řezání
 • Umožňuje provádět velké množství práce
 • Zvyšuje rozsah řezaných materiálů
 • Prodlužuje životnost ostří

Typy fréz na dlaždice s kotoučem kotoučové pily

 • Řezačky dlaždic s nižším ostřím pracují v malých hloubkách řezu, ale jsou mobilní a kompaktní. Lze na nich řezat velké dlaždice, čemuž napomáhá absence jakýchkoli omezovačů velikosti na stole. Důležitou možností stroje je úhlový úhloměr pro řezání šikmo přes dlaždice.
 • – Velikost a schopnosti strojů jsou impozantní. Jsou mnohem těžší než ostatní a mohou být poměrně drahé. Stroj zajišťuje hluboký řez a dokonalou přesnost a kvalitu řezu, takže je oblíbenou volbou pro řemeslníky s rozsáhlými zkušenostmi s řezáním.