Inženýrské ovládací prvky pro oxid křemičitý ve výstavbě – Tuckpointing. Grinder Tuck Point

Inženýrské ovládací prvky pro oxid křemičitý ve výstavbě. Tuckpointing

Niosh identifikoval kontrolní opatření ke snížení expozice pracovníka nebezpečného prachu obsahujícího dýchatelný krystalický oxid křemičitý (RCS) během bodového bodu. Video bez ovládacích prvků ukazuje pracovníka vystaveného vysokým koncentracím nebezpečného prachu při použití mlýnku na zasunutí bez ovládacích prvků prachu. Jednotky jsou miligramy dýchatelného prachu na krychlový metr vzduchu (mg/m 3).

Studie [1] [2] ukázaly, že použití lokální kontroly prachu ve větrání může snížit expozici respirabilního krystalického křemičitého prachu o 5-20krát. Místní ovládání prachu ve větráním výfukového ventilace zahrnuje plášť, který uzavírá většinu brusného kola, délku flexibilní hadice a průmyslový vysavač. Doporučené vlastnosti místní kontroly výfukových plynů jsou uvedeny níže.

Vysavače

Typ vysavače se může lišit. Měl by mít minimální rychlost toku vzduchu 65 kubických stop za minutu (CFM), ale cílem je poskytnout tok vzduchu 80 CFM k dosažení účinné kontroly prachu. Použijte vysavač s cyklonickým předsedou (Cyclone), abyste zabránili úlomkům v dosažení konečných filtrů. To umožní vysavači udržovat dostatečný proud vzduchu, který usnadní zachycení a transport prachu [3].

Pro sledování výkonu vysavače lze použít tlakový měřič tlaku. Pokud vysavač nemá tlakový měřič, mohou pracovníci monitorovat tok vzduchu kontrolou, aby zjistili, zda prachový oblak uniká z kolem pláště. Pokud uniká prach, vypněte jednotku a vyčistěte nebo změňte filtr podle doporučení výrobce. Konečným filtrem by měl být vysoce účinný filtr částice (HEPA), aby se snížila šance na uvolnění prachu obsahujícího krystalický oxid křemičitý z vakua na pracovišti.

Hadice

Hadice o průměru 2 palce s hladkým interiérem a délkou ne více než 15 stop poskytuje dostatečný průtok vzduchu pro zachycení a přepravu prachu malty. Hadice by měla mít co nejméně loktů nebo zatáčky.

Shroud a Grinder

Plášť by měl zcela uzavřít prostory kolem vstupního bodu výfukového plynu pro hadici. Plášť by měl mít vstupní bod pro hadici, která odpovídá průměru hadice. Některé broušení přitahování přicházejí s připojeným pláštěm, jinak musí být zakoupeny samostatně.

Videoklip na kontrolu vlivu s místním výfukovým ventilací ukazuje účinnost tohoto typu ovládacího prvku. Všimněte si snížených hladin dýchatelného prachu v pravém pruhu.

Pracovní praktiky

 • Udržujte vstupní bod výfukových plynů plochý proti povrchu.
 • Podle potřeby protřepejte hadici, abyste uvolnili usazený prach a zabránili ucpávání hadice.
 • Pracovat proti rotaci čepele. Nástroj musí být plochý a umístěn tak, aby prach z broušení vyhodil do výfukové hadice.
 • Změňte vakuové čisticí sáčky před únikem, rozbití nebo příliš velkým odporem vůči proudění vzduchu.
 • Umístěte vysavač pod pracovní úroveň, aby zabránil vypadnutí prachu z hadice.
 • I když bylo kontrolou sníženo množství nebezpečného prachu, mohou být stále nutné méně restriktivní respirátory, aby se snížila expozice krystalickému oxidu křemičité pod niosh rel 50 ug/m 3. Sledování expozice je nezbytné k určení, jaký typ respirátoru je zapotřebí.

dodatečné informace

Další informace o ovládacích prvcích prachu pro tuckpointing viz:

 • Polní hodnocení inženýrské kontroly pro dýchatelné expozice krystalického oxidu křemičitého během odstranění malty. Hygiena environmentálního Journal of Prciona: 2007/4: 875–887.
 • Ochrana pracovníků z tuckpointation před prachem oxidu křemičitého: Doporučení pro ventilovanou mlýnku. Silver Spring, MD: Centrum na ochranu práv pracovníků (2005).
 • Numerické a experimentální zkoumání kontroly expozice krystalického oxidu křemičitého během Tuck Pointingjournal of Prchational Environmental Hygiene: 2006/3: 366–378.
 • Řízení nebezpečného prachu během publikačního čísla TuckpointingDHS (NIOSH) 2008-126
 • Control Del Polvo Peligroso Que SE Genera Durante los Procesos de Reparación de Morterodhhs (niosh) publicAción n.° 2008-126

Makita GA5040X1 5 palcová sjsii úhel mlýnek s strážcem bodového bodu

Doprava zdarma

Doprava zdarma

Vyzkoušejte své štěstí za 10% přebytečnou slevu.

Tato položka se může kvalifikovat na až 10% další slevu. Zkontrolujte způsobilost

Makita 9557nb 7.5 AMP 4-1/2 palce úhlový mlýnek (AC/DC)

Doprava zdarma

Makita 9005B 5 palců, AC/DC, 9 Amps Angle Grinder

Doprava zdarma

Makita 9566CV 6 palců 12.0 Amps Průmyslový úhel úhlu.

Doprava zdarma

Makita 5 „SJSII Angle Grinder s 5“ Tuck Point Guard kombinuje sílu, pohodlí, pohodlí a ochranu motoru pro dlouhodobější průmyslový výkon. Grinder s strážcem bodového bodu je účinným řešením pro čisté a přesné zastrčení a řezání. Grinder lze také použít se standardním broušením (včetně) a je ideální pro řezání, broušení železného kovu, odstraňování barvy a rzi, údržbu loděnice, leštění kovů, broušením obecné oceli, automatické opravy, řezání cihel a zdivo, práce na obnově, obnovu a více. GA5040X1 je vybaven SJSII, mechanickým pohonným systémem, který pomáhá zabránit poškození motoru a ozubeného kola tlumením síly na ozubením, když je kolo nuceno zastavit.

Makita GA5040X1 Úhlové prvky:

 • Silný 10.0 AMP Motor poskytuje větší výstup a 11 000 ot / min
 • SJS?II poskytuje mechanismus pružiny listového pružiny a kola vačky, který je navržen tak, aby snižoval vibrace pro zvýšené pohodlí operátora během prodlouženého používání
 • Zahrnuje 5 „strážce bodového bodového strážce pro čisté a přesné zastrčení a řezání
 • Tuck Point Guard poskytuje snadno nastavitelné nastavení hloubky pro rychlé změny
 • Strážce Tuck Point obsahuje nastavitelné zastávky hloubky pro větší pohodlí uživatele
 • Tuck Point Guard má jasné sledovací okno pro zlepšení viditelnosti
 • Tuck Point Guard má funkci ponorku, která umožňuje vylepšené zadržování prachu
 • Rukojeť absorbující vibrace může být nainstalována na různých místech na strážce Tuck Point pro vylepšenou ergonomii
 • Spirálové zkosení převodovek pro plynulejší rotace a efektivnější přenos energie
 • Stavební těsnění labyrintu a chrání motor a ložiska před prachem a troskami pro delší životnost nástroje
 • Kompletní epoxid klikata je aplikován na obě strany cívky kotvy a práškový povlak na pole pro ochranu před troskami a delší životností nástroje
 • Přepínač posuvného zamykání pro nepřetržité použití
 • Zahrnuje strážce broušení kol „bez nástrojů“ pro snadné nastavení

Specifikace Makita GA5040X1:

Makita GA5040X1 zahrnuje:

 • (1) 5 „prach extrahování bodového strážce (196845-3)
 • (1) Vnitřní příruba (224399-1)
 • (1) Klíč na blokovací matice (782412-6)
 • (1) 5 „Duální sendvičový diamantový bodový bod (A-96017)
 • (1) Boční rukojeť (162258-0)
 • (1) Lock Nut (224568-4)

Metabo 5 ”tuk-point úhel mlýnek W12-125HD ASR 35 ACP HEPA vakuum

Další přehled s Joshem z kamionu Metabo. Tentokrát nám dává krátký pohled na metabo 5 ″ W12-25HD Tuck Bodbing Angle Grinder (600408690) a 35 AKT HEPA All-účetní VAC (US602057800).

Grinder metabo bodové mlýnky byl vytvořen Tuck Pointers. Zdá se, že to je chytrý tah. Cílem bylo poskytnout to, co bylo potřeba, jako je snadné použití, schopnost vidět kola a šipku ukazující, kterým způsobem jít, jak Josh vysvětlil: „Byli byste překvapeni, kolik lidí jde špatně.„S touto mlýnem se nemůže pokazit pouhých 299.

Specifikace

Zesilovače 10.5 amps
Brusný kotouč 5 ″
Jmenovitá vstupní síla 1250 w
Výstupní výkon 740 w
Rychlost bez zatížení 9600 ot / min
Revoluce při jmenovitém zatížení 8800 ot / min
Točivý moment 36 in-lbs
Vřeteno M 14
Hmotnost (bez napájecího kabelu) 9.7 liber
Délka kabelu 13 ft

Vibrace

Broušení povrchu 5.5 m/s²
Nejistota měření K1.5 m/s²
Broušení s brusným papírem 2.6 m/s²
Nejistota měření K1.5 m/s²

Emise šumu

Vpřed na 599 Metabo 35 ACP HEPA All-účetní VAC (US602057800). Největší funkce, kterou tento VAC nabízí, se odděluje od konkurence, a to je zařízení „Mechanical Cleaning“. Nepřetočí tok vzduchu k čištění filtru, místo toho třese filtr ze strany, aby čistil jednu stranu najednou, pouze když filtr je třeba vyčistit. Filtry lze vyčistit pomocí vody a Metabo navrhuje, aby je čistila až do 3krát.

Najdete najdete zásuvku umístěnou na přední straně tohoto VAC, a který se používá k připojení vašeho šňůra k VAC, takže když zapnete nástroj, VAC powers up, vypněte nástroj vypnuto, VAC se zavírá (s zpoždení). Nachází se také na přední straně, 2 číselníky, jeden ovládá zapnutí/vypnutí a druhou „aktuální ovládání“. Máte čtyři možnosti, IR, AR, O, i.

 • IR: VAC je běh a připraven k provozu s aktivovaným mechanickým čištěním.
 • AR: VAC je funkční pouze tehdy, když je nástroj zapojen do výstupu a zapnutý.
 • I: VAC je zapnutý, ale bez mechanického čištění.
 • O: Poplněné.

Kontrola proudu umožňuje úpravu aperage VAC tlačí. Jen si pamatujte, méně aperage znamená méně CFM. Můžete také hrát 130 CFM, takže můžete zajistit, aby to fungovalo, pokud potřebujete trochu snížit.

Výstup vzduchu max. 130 CFM
Zesilovače 11 amps
Vakuum 3.6 psi
Filtr povrch 1333 sq.palec
Vstupní výkon max. 1400 w
Objem kontejneru 9 gal
Sací hadice 1 3/8 “
Délka hadice 10 ft
Hmotnost 35.3 liber
Délka kabelu 26 ft

Grinder a VAC jsou k dispozici v Ohio Power Tool.

Shrnutí řešení: Zlatí mlýnku s ovládáním vakuového prachu

K odstranění prachu ze vzduchu se používá mlýnek na broušení s vakuovým prachem při odstraňování malty z cihel.

Popis:

Brouky na zmáčování se používají k odstranění malty z cihel před opakováním novou maltou. Broušení malty generuje velké množství prachu, který pravděpodobně obsahuje vysokou hladinu krystalického oxidu křemičitého a vytváří nebezpečí pro všechny v okolí. Pro kontroly vakuového prachu existují pro broušení. Kontrola vakuového prachu (nebo lokální ventilace s výfukovým plynem) pro mlýnek na bodování obvykle sestává z vakua s jednorázovým filtrem (vysoce účinná částice vzduchu. Hepa. Filter se doporučuje, když je praktická) a připojená hadice, buď přímo nebo s adaptérem. na kapotu nebo plášť, který částečně uzavírá čepel. Vakuum přitahuje vzduch a prach z čepele, bod tvorby prachu, do kapoty, kde je přepravován hadicí do vakuového vaku nebo nádrže.

CS UNETEC/FLEX F1509FRD 5-palcový zastrčený stroj se sběrem prachu

 • Používá se k odstranění zhoršené malty z postele a kloubů hlavy na cihel nebo blokových strukturách
 • Požadavky na napájení: 120 voltů, 11 ampérů
 • Maximální průměr čepele: 5 palců
 • Hloubka řezání: Nastavitelné 1 palec s 5palcovou čepelí,
 • Maximální rychlost čepele: 10 000 ot / min
 • Vakuový průměr vzletu: 1-1/4 palce
 • Hmotnost: 8 liber
 • Úroveň zvukového tlaku: Není k dispozici, ale pravděpodobně překročí 90 dBA (přípustný limit OSHA pro 8hodinový časový průměr)

Kompatibilní CS UNETEC, Inc. Vakua: CS 1225 a CS 1500

Průmyslová dodavatelé dodávky (ICS), Inc. Ředitel prachu Shroud

 • Používá se s bruskou k odstranění zhoršené malty z postele a hlavových kloubů na cihel nebo blokových strukturách
 • Náklady: 195 (k dispozici za přibližně 300 s mlýnem Metabo nebo Makita) (ověřeno 11/2009)
 • Kompatibilní s většinou metabo, rigidní, Hitachi, Makita, Bosch a Dewalt Groundders (musí při objednávce určit značku a model mlýnek)
 • Průměr čepele: 4 až 6 palců
 • Hloubka řezání: 1-1/2 palce s 6-palcovou čepelí,
 • Šířka čepele: 0.08. 0.5 palců
 • Průměr vakuového vzletu: 2 palce
 • Konstruováno z lehké hmotnosti hliníku
 • Úroveň zvukového tlaku: Není k dispozici, ale pravděpodobně překročí 90 dBA (přípustný limit OSHA pro 8hodinový časový průměr)

Průmyslové dodavatele Supplies, Inc. vysavače

Průmyslové dodavatele Supplies, Inc. 30 galon HD poly cyklónové separátor

 • Cyklonický separátor, který může být připojen k ICS DC-2-Motor nebo DC-3-Motor vakuas, aby se odstranily větší částice a prodloužily čas mezi měnícími se vakuovými sáčky a filtry.
 • Kapacita prachu: 140 liber

Neprádní technologie cutbuddie prach Director

 • Používá se s bruskou pro sběr prachu během bodnutí, pronásledování trhlin a dekorativní řezání
 • 5palcová cutbuddie se hodí nejvíce 4 a 5 palcových ručních brusky, 7palcová cutbuddie se hodí nejvíce 6 až 9 palců brusky
 • Hloubka řezání: 1-1/2 palce s 6-palcovou čepelí,
 • Průměr vakuového vzletu: 2 palce
 • Vytvořeno z lehké hmotnosti, See-Thru, polykarbonát plastu
 • Úroveň zvukového tlaku: Není k dispozici, ale pravděpodobně překročí 90 dBA (přípustný limit OSHA pro 8hodinový časový průměr)

Bosch 5palcový mlýnek na tuckpoint s přístavem pro extrakci prachu

 • Používá se s bruskou k odstranění zhoršené malty z postele a hlavových kloubů na cihel nebo blokových strukturách
 • Požadavky na napájení: 120 voltů, 8.5 amps
 • Průměr čepele: 4 až 6 palců
 • Hloubka řezání: 1-1/2 palce s 5palcovou čepelí
 • Maximální rychlost čepele: 11 000 ot / min
 • Průměr vakuového vzletu: 1.38 palců (35 milimetrů)
 • Hmotnost: 6 liber
 • Úroveň zvukového tlaku: 89 DBA (přípustný limit OSHA pro 8hodinový časově vážený průměr je 90 dBA)

Bosch Airsweep Wet/Dry vakuum

 • Průtok vzduchu: 130 kubických stop za minutu
 • Vodní výtah: 100 palců
 • Průměr hadice: 1.38 palců (35 milimetrů)
 • Požadavky na napájení: 120 voltů, 11 ampérů
 • Hmotnost: 42 liber
 • Filtrace: Standardní sada dvou filtrů odstranit 99.93 procent ze 3.0 částic mikronu, sadu filtrů HEPA lze zakoupit přibližně za 200
 • Zní úroveň tlaku: 69 DBA

Pullman-Ermátor jednofázové elektrické extraktory prachu

Systém sáčků Longopac používá plastovou trubici dlouhé 70 stop, která je rozdělena a zapečetěna v požadované délce

Větší plocha umožňuje více času mezi čištěním nebo výměnou filtru

Třifázový elektrický extraktory elektrického prachu Pullman-Ermátor

Větší plocha umožňuje více času mezi čištěním nebo výměnou filtru

Pullman-Ermator Cyclonic Pre-Separators

 • Odstraňuje přibližně 90 procent částic a lze jej použít s dýchacími orgány nebo jinými extraktory prachu
 • Sběr prachu: Systém longopac tašky, který používá 70 stop dlouhou plastovou trubici, která je rozdělena a zapečetěna v požadované délce
Modely Vstupní průměr, palce Váha, libry
C3000 2 49
C5500 3 130

(Photo courtesy of Husqvarna Construction Division AB)

Rizika řešena:

Expozice oxidu křemičitého může způsobit silikózu nebo zjizvení plic s prodlouženou expozicí. Silikóza je nevyléčitelná, někdy fatální, nemoc. Limit expozice doporučeného niosh je 0.05 mg/m 3 jako časově vážená průměrná koncentrace po dobu až 10 hodin pracovního dne během 40hodinového pracovního týdne. Toto je polovina standardu OSHA, když je prach čistý oxid křemičitý, ale stále dvojnásobek acgih-recomed prahové mezní hodnoty 0.025 mg/m 3. Oxid křemičitý byl také spojen s rakovinou plic a chronickým obstrukčním plicním onemocněním (COPD). Tuckpointing patří mezi nejchytřejší úkoly, s nimiž se setkává ve stavebnictví. Jednotliví pracovníci mohou generovat nahoru 60 liber za den prachu. Expozice mohou překročit 100násobek limitu doporučeného expozice Niosh.

Jak se sníží rizika:

Kroudy částečně uzavírají čepele brusky a mají spojení pro vakuový systém. Když je vakuový systém připojen k plášti, je vzduch vtažen do pláště a kolem čepele, zachycuje prach a křemičitý v bodě tvorby prachu. Tyto systémy zachycují prach a oxid křemičitý poblíž zdroje, snižují koncentrace v dýchací zóně pracovníka a jeho expozice. Pro nepřetržité používání může být vyžadován program ochrany dýchacích cest a respirátory. Tuckpointing patří mezi nejchytřejší úkoly, s nimiž se setkává ve stavebnictví. Jednotliví pracovníci mohou generovat nahoru 60 liber za den prachu. Expozice může překročit 100násobek limitu doporučeného expozice Niosh.

Při hodnocení inženýrských kontrol Meeker et al. a Yasui et al. Pozorovalo 93 a 98 procent snížení respirabilního oxidu křemičitého ve srovnání s používáním žádné kontroly, během používání metabo brusky s ICS prachem Shroudem a vakuem.

Při hodnocení inženýrských kontrol Meeker et al. a Echt et al. Sledovalo 91 a 98 procent snížení respirabilního oxidu křemičitého ve srovnání s používáním žádné kontroly, během použití mlýnku na bosch s pláštěm a vakuem.

Výsledky osobního vzorkování vzduchu, které uvádí Nash a Williams, prokázaly 94 % snížení dýchatelného oxidu křemičitého ve srovnání s používáním žádné kontroly, během používání brusců se zařízením pro sběr prachu.

Účinky na produktivitu:

Vakuové systémy pro kontrolu prachu mohou mít pozitivní nebo negativní účinky na produktivitu, ale rozhodně zlepšují kvalitu práce zachycením velkého množství vzdušného prachu, což umožňuje čistší a účinnější prostředky pro odstranění malty.

Zachycení prachu také zkracuje dobu čištění stránek. Zachycení prachu se vyhýbá odhalení jiných pracovníků, členů veřejnosti, sousedního majetku, automobilů a obyvatel staveb, což může zvýšit odpovědnost a časově náročné spory. Vylepšené pohodlí pracovníků je výsledkem sníženého prachu ve vzduchu, což může zase vést k menší únavě pro pracovníka a větší produktivitu. V některých případech, zejména tam, kde je používání brusky občasné, může být kontrola prachu přiměřená ke snížení potřeby nosit respirátor a potřebu zaměstnavatele respirační ochrany.

Studie větrávaného mlýnku na zmáčování podobné systému Bosch zjistila, že odstranění prachu poskytnutého vysavatelem poskytlo jasnější pohled na pracovní plochu a zkrácený čas strávený na čištění (Heitbrink a Collingwood 2005). V této studii smluvní firma uvedla, že použití systému pro kontrolu prachu mlýnek na broušení neovlivnilo jejich míru práce: tato firma nepovažuje za nutné zahrnout do svých návrhů smluv Další časové příspěvky na používání zařízení pro kontrolu prachu.

Je třeba zvážit některé další problémy. Změna vakuových sáčků vyžaduje čas, což bude záviset na množství řezání a velikosti vakuového vaku nebo násypky. Pracovníci se budou muset přizpůsobit práci s vakuovou hadicí připojenou k nástroji. Požadavky na energii mlýnek a vakuové energie mohou překročit kapacitu jediného standardního obvodu 20 AMP, pokud vyžadují přístup ke dvěma obvodům nebo speciálnímu zapojení.

Další úvahy:

Větrání pro stavební nástroje je často nepochopeno. Existují některé klíčové koncepty, které mohou pomoci:

 • Vakuum musí být umístěno co nejblíže k tvorbě prachu, aby bylo efektivní. K zadržení prachu může být zapotřebí pláště, aby jej vakuum mohl zachytit. Plášť musí být udržován tak blízko pracovního povrchu, jak je praktické, aby bylo zajištěno adekvátní zachycení prachu. Shroud by měl být připojen k vakuu s průměrem 2 palce nebo většího průměru s relativně hladkým interiérem.
 • Částice, které mohou způsobit největší poškození v plicích, jsou dostatečně malé, aby pronikli do filtrů nalezených na mnoha vakuusech. Navíc některá levná vakua v obchodě protahují prach přes motory, které mohou zničit vakuum na opravdu zaprášených pracovních místech a eliminovat jakékoli počáteční úspory nákladů.
 • Pro prach obsahující škodlivé částice, jako je oxid křemičitý, je důležité použít jako filtry s vysokou účinností jako praktické. Nejlepší dostupné se nazývají filtry HEPA (vysoce účinná částice vzduchu), protože zachycují 99.97% z nejvíce pronikajících částic. Filtry HEPA však také vytvářejí větší pokles tlaku a snížení průtoku vzduchu, protože je obtížnější protáhnout vzduch těmito hustšími filtry, takže rychlost zachycení může být snížena. Vyžadují také předběžné filtry, aby prodloužily životnost filtrů HEPA, které jsou dražší než jiné filtry. Studie ukázaly, že může být účinnější nasměrovat výfukový vzduch z pracovní oblasti, než se pokusit přidat filtraci HEPA pro nástroj, kde již není nedílnou součástí. HEPA vyžadují rutinní čištění nebo likvidaci prefilterů, které mohou způsobit expozice těm, kteří provádějí údržbu filtru.
 • Pro operace, které generují velké množství prachu, mohou být cyklonické sběrné jednotky, pokud jsou k dispozici, nejlepší řešení. Spíše než vyžadují dražší filtry a sáčky, které musí být často měněny, cyklonické jednotky točí částice a odhodí je do levných sáčků, které je třeba vyměnit mnohem méně často, protože nakládání sáčků nezpůsobuje pokles tlaku.
 • Výkon vakua musí být pravidelně sledován. Vakuum s tlakovým měřítkem umožňuje časté a snadné sledování toku vzduchu. U úkolů s vysokým prachem může prach upečený na filtru snížit tok na úroveň, kde již neposkytuje odpovídající zachycení prachu. U některých vakuu jsou k dispozici automatické a manuální třepačky filtrů, hrubé předběžné filtry a cyklonické sbírky a mohou pomoci udržet průtok vzduchu.

Velké elektrické vakua obvykle vyžadují 20 amp elektrických obvodů kromě 20 ampérových obvodů používaných pro elektrickou mlýnek. Šňůry a rozšíření musí být hodnoceny podle požadavků na výkon nástroje, pravidelně se kontrolovat, při poškození a používána v kombinaci s přerušením pozemních poruch.

Použití zařízení poháněného benzínem představuje riziko expozice oxidu uhelnatého, zejména v oblastech, kde je snížen proudění vzduchu. Kroky k řízení expozice jsou důležité, protože plyn je neviditelný, bez zápachu a bez chuti. Provozovatel by měl nosit malé, levné osobní monitory, aby varoval před nepřijatelnými expozicemi.

Mrchátky zdiva často vytvářejí hladiny zvuku, které jsou větší než 90 decibelů, přípustný limit expozice OSHA (PEL) a mohou překročit 100 dB a jsou nebezpečné. Ochrana sluchu by měla být nošena při používání pily zdiva, ledaže průmyslový hygienik neprovedl monitorování hluku a naznačil, že ochrana sluchu není nutná.

Stejně jako v případě jakéhokoli stavebního zařízení by uživatelé měli dodržovat doporučení bezpečnosti výrobce a dodržovat jakékoli použitelné místní, státní nebo federální předpisy.