Mohou úhlové brusky řezané dřevo? Vše, co potřebujete vědět. Čepel dřevěné mlýnek

Mohou úhlové brusky řezané dřevo? Vše, co potřebujete vědět

Handyman’s World je účastníkem programu Amazon Services LLC Associates, affiliate reklamního programu navrženého tak, aby poskytoval prostředky pro weby pro vydělávání reklamních poplatků reklamou a odkazem na Amazon.com.

Možná jste slyšeli o úhlové brusky a o tom, jak je skvělé pro řezání kovů a tvrdých materiálů. Vědět vše, co s tímto nástrojem můžete dělat.

Takže mohou také broušení úhlu řezat dřevo?

No, ano, mohou, ale musíte přesně vědět, jak používat nástroj a jaké čepele k použití. To znamená, že existují některá velká rizika spojená s používáním úhlové brusky pro dřevořezby, takže vědět, na co se připravit, vám pomůže udržet vás v bezpečí.

Budeme diskutovat o všem, co potřebujete vědět, abyste mohli začít s jakýmkoli domácím projektem nebo prací, které musíte dokončit.

Můžete nakrájet dřevo s úhlový mlýnek?

Dobře, ano. Můžete řezat dřevo s úhlový mlýnek, protože má sílu a schopnost tak učinit. To však nutně neznamená, že úhel mlýnek pro tuto práci. Ačkoli mlýnek na úhel může být dobrý pro menší úlohy, můžete přemýšlet dvakrát o manipulaci s velkým úkolem s tímto nástrojem.

Několik alternativních možností. zejména pily. je navrženo pro řezání dřeva, což je mlýnek na úhel. Použití kruhové pily, ručních pily, přípravků a recipročních pila. Tyto alternativy nabízejí bezpečnější použití při řezání dřeva a umožňují vám mít přesnější řez, aniž byste měli další bezpečnostní opatření.

Pokud se rozhodujete, zda chcete použít mlýnek na úhlu pro řezání dřeva nebo ne, přemýšlejte o tom, co bude pro vás nejlépe fungovat. Tyto alternativy mohou být drahé, a pokud již máte mlýnek na úhlu, může se zdát frivolní koupit jiný nástroj.

Budete se však muset ujistit, že máte správnou čepel.

Takže to všechno vezměte v úvahu.

Jaké jsou nejlepší úhlové brusky pro řezání dřeva?

Pokud jde o řezání dřeva s úhlovou bruskou, potřebujete pro práci správný typ čepele. Pojďme tedy přes několik možností, které vytvářejí nejlepší čepele pro řezání dřeva.

Nejprve si promluvme o tom, zda lze k řezání dřeva použít standardní čepel. To je chyba, kterou mnoho novějších využití udělá, a je to ta, od kterého se budete chtít držet dál. Použití běžné čepele se však sníží, bezpečnost však prostě není na stejné úrovni. Pokud se něco pokazí, mlýnek by se mohl zvednout a odletět ze stolu, na kterém pracujete.

S vysokou rychlostí revolucí byste se mohli velmi vážně zranit. Takže místo pokusu o použití standardní čepele byste měli hledat jednu z níže uvedených lopatek s dřevorytou, abyste snížili riziko nehody a udrželi váš projekt vypadající hladce a přesně.

Tento disk pro řezání dřeva z úhlu je nejlepší možností, která bude fungovat pro měkké i tvrdé dřevo. Přichází se silou potřebnou pro dřevo, ale má také ten správný tvar a design, aby byl schopen zvládnout pracovní místa bez problémů. Toto je jedna z možností, které byste měli hledat, a ty, které se vám líbí, které jsou určeny pro práci, kterou chcete dělat.

Protože tato možnost může snížit tvrdé dřevo, překližku, MDF a další materiály, je to skvělá volba.

Jak používat řezané dřevo s mlýnkem úhlu

Pokud pro tuto práci budete používat úhel mlýnky, pak existují důležité kroky, které musíte podniknout, abyste si udrželi svou bezpečnost a přitom dokončili práci. Pojďme se tedy dostat do všech kroků, které musíte následovat, abyste se ujistili, že jste při používání své úhlové brusky pro řezání dřeva v bezpečí.

Krok 1: Připravte si vybavení

Pro práci po ruce musíte mít OOP nebo vybavení pro osobní ochranu OOP nebo. To znamená, že budete mít brýle, rukavice, zástěru, čepici a masku, abyste vás chránili před malými částicemi a před jakýmikoli velkými zraněními. To je to, co by se mělo použít pro všechny hlavní projekty, které vyžadují elektrické nástroje.

Krok 2: Upravte čepel

Poté, co jste si koupili dřevořeznou čepelí pro mlýnek na úhel, budete ji muset nainstalovat a ujistit se, že je zabezpečena. Nechcete, aby se čepel cítil volně a nechcete, aby se kolísala. Pokud tyto problémy stále vidíte, zkuste je upravit a znovu zavést. To vám pomůže zjistit, co se pokazilo, a pokud je čepel hned správně, nemusíte to opravit.

Krok 3: Začněte řezat

Při řezání dřeva s úhlový mlýnek musíte přemýšlet o tom, na co se tento nástroj používá hlavně. Není vyroben pro řezání dřeva, takže počínaje menšími řezy najednou vám pomůže dokončit práci. Nechcete tvrdě tlačit a riskovat, že se mlýnek vrací zpět, což by bylo vaším směrem.

Takže to vezměte pomalu a ujistěte se, že dáváte nástroj spoustu přestávek. Pokud cítíte vůbec jakýkoli zpětný pushback, přestaňte řezat a dejte mu minutu. Pak se můžete pomalu pracovat zpět k řezání dřeva.

Krok 4: Vystřihněte v mírném úhlu

To je něco, co by mohlo být zpočátku obtížné porozumět, ale protože to není pila, a nechcete, aby to čelilo přímo dopředu jako jeden. Takže nakrájejte dřevo v mírném úhlu, abyste zabránili odpuštění a udržujte řezání čepele po dlouhou dobu.

Chyby, kterým se vyhnout, tipy triky

I když dodržujete tato pravidla, existují věci, které se prostě nemůžete plně učit, aniž byste to udělali sami. Pokud však získáte tipy od těch, kteří již tyto chyby dostali, nemusíte se poučit ze zkušeností. Zde je několik užitečných tipů a triků, které se můžete použít při řezání dřeva s úhlem brusky.

První chybou, které je třeba se vyhnout, je jít příliš rychle. Když děláte něco docela nebezpečného, ​​možná budete mít přirozený pocit, abyste se dostali s co nejrychleji. V tomto scénáři byste za to mohli nakonec platit. Jít pomalé a úmyslné o vašich pohybech je jednou z nejdůležitějších věcí o použití mlýnku na rybář k řezání dřeva.

Udělejte si tedy čas. Nespěchejte dílo, jinak můžete zažít provize z brusky a potenciálně být velmi zraněný.

Další věc, kterou byste měli mít na paměti, je to, že si budete pravděpodobně muset zvyknout na řezání v úhlu. Vaším prvním instinktem bude snížit přímo dolů, ale to zvýší šance na zranění. Místo toho cvičte pomocí mírného úhlu s každým řezem. Protože tento nástroj je určen pro vyřezávání dřeva a ne nutně ho řezat, bude úhel fungovat lépe a přesněji řezat.

Poslední věc, o které byste měli myslet při použití úhlové brusky pro řezání dřeva, je to, že bezpečnostní stráž je vaším nejlepším přítelem. Někteří lidé nemají rádi stráž, protože se vám může trochu dostat do cesty, ale to je jedna věc, která vás přímo udržuje před čepelí.

Nesnažte se tedy pohnout nebo odstranit stráž, to vás jen otevře pro katastrofu.

Měli byste nakrájet dřevo úhlový mlýnek?

Se vším, co bylo řečeno, je dobré nařezat dřevo s úhlový mlýnek?

No, ne, je to možnost, která by měla být jen úsilím posledního příkopu, pokud nemáte pro tuto práci žádný jiný nástroj. S vyšší šancí na zranění, která přichází s tímto nástrojem, to prostě nestojí za vyšší riziko, že se zraní pomocí zpětného rázu.

I s dřevořeznou čepelí se ohrožujete.

Pokud je to však vaše jediná možnost a musíte najít způsob, jak dokončit práci, a pak použití tipů a bezpečnostních opatření, která jsme pro vás stanovili. Jen mějte na paměti všechny tyto věci a přitom se snažte zůstat co nejbezpečnější.

souhrn

Řezání dřeva s mlýnek na úhel není nejbezpečnější věcí, zejména pokud existují další vhodnější nástroje k provedení práce. Vyšší úroveň rizika spojeného s tímto projektem však bude nutná, pokud máte vše, co máte vše, co máte. Přijměte tedy nezbytná opatření a ujistěte se, že podnikáte všechny kroky, abyste se udrželi v bezpečí při použití úhlu mlýnky.

Také, pokud se potřebujete vrátit k tomuto článku, abyste si po nějaké době obnovili paměť, pak si ji neváhejte znovu přečíst tolikrát, kolikrát potřebujete. Nejlepší věc, kterou musíte udělat, je pracovat pouze s nástroji, se kterými jste spokojeni, a po nějaké praxi byste mohli být na tento nástroj také zvyklí.

Kategorie

 • Recenze průvodců kupujících
 • Handyman Business
 • Najímání údržbáře
 • Značky nástrojů
 • Techniky nástrojů

Poslední příspěvky

 • Iko vs. Malarkey: Která značka šindelů si vybrat?
 • Iko vs. Owens Corning: Která značka Shingles si vybrat?
 • Iko vs. Soprema: Která značka šindele si vybrat?
 • Pine vs. Cypress: Které dřevo používat?
 • Pine vs. Alder: Které dřevo k použití?

Můžete nakrájet dřevo s úhlový mlýnek?

Používáme úhel mlýnky k řezání různých materiálů, jako jsou kovy, plasty, kámen, beton a dřevo. Řezací kolo nebo broušení úhlové brusky obvykle nemá žádné zuby.

Měli byste nakrájet dřevo úhlový mlýnek? Krátká odpověď zní „Ne.„I když je to možné, existuje mnoho nevýhod. I když můžete řezat dřevo pomocí úhlové brusky, opravdu to není nástroj pro tuto práci. Kromě toho je to nebezpečné a může vést k vážnému zranění. Proto by mělo být vaše poslední volba řezání dřeva s mlýnek na úhlu.

Pozadí

Typická aplikace na úhlové brusky je pro řezání a leštění kovu, betonu a kamene. Pokud jsou na tyto operace omezeny, můžete je použít s relativní bezpečností. Ale někteří lidé používají k řezání dřeva úhlové brusky a často to vede ke zranění.

Průzkum v Japonsku odhalil následující statistiky ze vzorku 15 lidí, kteří utrpěli zranění používáním úhlu brusců na dřevě. Údaje se týkají zranění, ke kterým došlo v letech 2017 až 2018.

Devět z patnácti lidí použilo své úhlové brusky nesprávně. Pouze tři z 15 znali rizika. Statistiky jsou následující:

 • Kompletní amputace prstu = 2.
 • Amputace částečného prstu = 1.
 • Poranění šlachy a fraktura falangu = 5
 • Zbytek byla drobná zranění.

Z těchto 5 byly nehody na pracovišti a 4 byly incidenty pro kutily. Nehody zahrnovaly zpětné úpravy a zapletení rukavic.

Čísla zde nejsou úplná v tom, že informace nepřispívají ke všem 15 zraněním. Stačí však zdůraznit závažnost pokusu o řezání dřeva pomocí úhlové brusky.

Řezání dřeva s úhlový mlýnek

Pokud vás výše uvedené statistiky neodradí a stále chcete vědět, jak nařezat dřevo pomocí úhlové brusky, níže jsou uvedeny některé základní kroky, které je třeba následovat. Během operace musíte zabezpečit nejvyšší prioritu:

Noste adekvátní bezpečnostní vybavení

Musíte použít vybavení osobní ochrany (PPE). Zahrnuje bezpečnostní rukavice, bezpečnostní brýle, masky, čepice a zástěry. To by mělo pomoci chránit vaše tělo, oči a nos před zraněním.

Nastavení čepele

Pokud se chystáte nakrájet dřevo s úhlovou bruskou. Ujistěte se, že nainstalujete čepel správně a měli byste ji bezpečně opravit. Při instalaci čepele si pečlivě přečtěte pokyny na obalu.

Proces řezání

Když se chystáte začít řezat, nezapomeňte, že stroj není určen pro řezání dřeva. Musíte tedy pokračovat opatrně. Netlačte na broušení tvrdší, než je nutné, abyste se vyhnuli zpětnému odkusu a stroj kopal zpět na vaše tělo.

Je dobré si občas udělat pauzu. Tímto způsobem se také vyhnete přehřátí dřeva a spálení.

Řezat pod úhlem

Nakloňte mlýnek v mírném úhlu. Protože mlýnek na úhel není pila, chová se jinak. Nakloněním čepele snížíte odpor, čímž se snížíte možnost zpětných zpětných.

Nejlepší energetický nástroj pro řezání dřeva: kruhová pila vs úhlu brusky

Zjistili jsme, že použití úhlové brusky pro řezání dřeva není bezpečný návrh. Jaký je nejlepší energetický nástroj pro řezání dřeva? Místo použití úhlové mlýnky by vám bylo mnohem lepší pomocí kruhové pily.

Zatímco kruhová pila může mít nějaké nevýhody, je to jeden z nejlepších elektrických nástrojů pro řezání dřeva. Podívejme se na výhody kruhové pily přes úhlový mlýnek:

Kruhová pila

K řezání dřeva používáme kruhovou pilu (a také několik dalších materiálů). Zuby kruhové pily jsou takové, že se kopají do dřeva a vytvářejí cestu „Kerf.„Kerf není nic jiného než linie řezu vytvořeného vykopaným materiálem.

Kruhové pily jsou stacionární elektrické nářadí, na které jsou namontovány kruhové čepele. Rám kruhové pily má pevnou základnu. Část, která drží kruhovou čepel, je pohyblivá a houpá nahoru a dolů.

Pohybující se část rámu má rukojeť. Můžete jej použít k posunutí čepele na obrobku, která je sevřena na pevné základně. Kruhová čepel má také horní a dolní stráž, která chrání vaše ruce před dotykem čepele.

Úhel mlýnek

Úhel mlýnky není nikde srovnatelná s kruhovou pilou. Kruhová pila je stacionární stroj, zatímco úhel mlýnek je ruční stroj. Místo řezání čepelí má úhel mlýnek abrazivní kola.

Abrazivní kola brousí materiál. Tato kola nemají zuby a jsou nevhodné pro řezání dřeva. Ideálním účelem kol úhlu mlýnek je odstranění přebytečných materiálů ve stavebních projektech, jako je zdivo a zdivo.

Dalším prvkem, který odlišuje úhlové brusky od kruhových pilů, jsou stráže. Strážka úhlové brusky slouží jako deflektor čipu. Odkloní létající žetony pryč od operátora, zatímco stroj je používán. Nabízí extrémně omezenou ochranu vašich rukou a prstů.

Konečně, úhel mlýnek nemá žádnou pevnou základnu. Jedná se o ruční energetický nástroj a nemá základní desku, která by nabídla stabilitu, která by odolávala svislé rotaci, také nazývané „Tipping.„Také to nedělá nic pro snížení účinku horizontálního kroucení kola.

Kolo se může nekontrolovaně ponořit do materiálu. Všechno závisí na tom, jak držíte stroj, takže se může odrazit nahoru stejně nekontrolovaným způsobem. Pokud skočí nahoru, může se stát nebezpečným projektil, který se točí při vysokorychlostním směru, směřuje většinou k operátorovi.

Další a ještě nebezpečnější praxí je nahradit broušení kruhovou pilovou čepelí. Výrobci brusky úhlu to zakazují, ale uživatelé to stále dělají, často s katastrofálními výsledky.

mohou, úhlové, brusky, řezané, dřevo, potřebujete

Pouzdro proti úhlovému brusky pro řezání dřeva

Můžeme zvážit mlýnek na úhlu vybavenou kruhovou pilovou čepelí jako „vadnou“ kruhovou pilu. Stává se kruhovou pilou bez základní desky. Neexistuje žádná kontrola proti převrácení nebo horizontálním kroucením.

Při absenci základní desky se čepel nekontrolovaně klesá do obrobku. Pokud je zkroucena, čepel může být zaseknutá v Kerf. V takovém scénáři může energetický nástroj kopat zpět a kde přistane, je to někdo hádat!

Zde můžeme uzavřít dvě věci. zaprvé, úhel mlýnek není v žádném případě vhodný pro řezání dřeva. Za druhé, pokud používáte úhel mlýnky na dřevě, za žádných okolností byste neměli nahradit broušení řezací čepelí, i když používáte řezací čepel určenou pro řezání dřeva.

Bezpečnostní rizika použití úhlové brusky pro řezání dřeva jsou zřejmé. Tento energetický nástroj je nejvhodnější pro řezbářství, broušení, tvarování a broušení. Můžete dokonce utvářet dřevěné předměty, pokud se hodíte na mlýnek na úhlu.

Ale pokud odpovíte úhlové brusky s tří zubů, můžete ji použít pro omezené účely. Klíčovým slovem je však „omezené“ a musíte si být vědomi těchto omezení.

Pokud máte po ruce komplikovanější operace řezání dřeva a máte přístup k kruhové pilu, stolní pile nebo pokosové pile, pak jsou to mnohem životaschopnější a bezpečnější možnosti.

Je riskantní řezat dřevo úhlem. Pokud vám zůstane jako jediná alternativa, postupujte opatrně. S odpovídajícími opatřeními a omezeným použitím můžete použít úhlový mlýn!

Může skládačka rozřezat 2×4? JIGSAWS jsou užitečné elektrické nástroje, které mají v dřevozpracující dílně. Díky jeho tenké čepeli můžete nakrájet různé tvary a křivky s…

Mango Wood vs. Teakové dřevo (porovnání dřeva. Výpony výhod) jako dřevař je důležité znát různé typy dřeva, se kterými se pravděpodobně budete zabývat. Musíte také vědět.

Můžete nakrájet mokré dřevo pomocí pokosové pily? Manipulace s mokrým dřevem je vždy obtížná situace. Když nazýváme dřevo „mokré“, neznamená to, že je mokrý pouze povrch dřeva.…

nejlepších manuálních kávových brusek

Grinder rukou je skvělým vybavením, pokud si kávu berete vážně. V tomto příspěvku se podíváme blíže na některé z nejlepších modelů.

Asi před sedmi lety jsem dostal první manuální mlýnek na kávu.

Od té doby jsem testoval většinu nejlepších modelů na trhu a také spoustu mizerných

Naštěstí jsou dnes k dispozici několik skutečně vynikajících ručních brusky. Od té doby, co jsem začal přezkoumat kávové vybavení, jsme prošli dlouhou cestu.

V tomto příspěvku jsem kurátoval některé z mých absolutních oblíbených.

Na konci článku také poukazuji na některé známé modely, o kterých si nemyslím, že stojí za to jít v roce 2023.

Model JX od 1Zpresso je jedním z mých absolutně oblíbených ručních brusky. Tento model jsem měl několik let a skutečně věřím, že na trhu nabízí nejlepší hodnotu.

Konzistence grind je na profesionální úrovni, vypadá to úžasně a je potěšením použít, protože je to tak rychlé ve srovnání se všemi soupeři.

nejlepších manuálních kávových brusek z roku 2023 (horní hodnocené ruční brusky)

Zde uvidíte nejlepší volby, pokud jde o manuální brusky v roce 2023.

Na seznamu je něco pro všechny.

 • Premium: Jděte na JX, C40 nebo špičkové 1Zpresso K-Max
 • Cestování/malé ruce: pak 1zpresso Q2 je pravděpodobně něco pro vás.
 • Rozpočet: Pak jděte na Timemore C2, protože nabízí vynikající poměr ceny a výkonu.
Hodnocení náhledu
1Zpresso JX Manual Coffee. Zatím žádné hodnocení
Nitro čepel Condantte C40 MK3. Zatím žádné hodnocení
1Zpresso K-Max Manual Coffee. 160 recenzí
Příručka pro kaštan C2 z kaštanu. 1 438 recenzí
1Zpresso Q2 Manual Coffee. Zatím žádné hodnocení

1: 1zpresso JX, 48 mm ocelový otřepen

1Zpresso má v tomto okamžiku hodně hybnosti ve světě kávy. Je to poněkud nová společnost, ale rychle získala pověst, že je to jedna z nejlepších třesků pro značky Buck, pokud jde o neautomatické brusky kávy.

Znám společnost náhodou, když jsem narazil do jejich stánku na každoroční kávové Expo na Tchaj.wanu v roce 2017.

Okamžitě jsem byl fascinován tím, jak rychle a dobře vytvořená je celá jejich sestava brusky. Zakladatel společnosti, se kterou jsem krátce mluvil, je Tchajwanský, ale produkce sídlí v Číně. Tehdy nevstoupili na západní trh, ale konečně se to stalo.

Angličané prodejního materiálu 1Zpresso není zcela na standardech Oxfordu, ale nenechte se tím zmást. Je to značka, kterou byste neměli podceňovat.

JX je jedním z mých oblíbených ručních brusky

Vyzkoušel jsem většinu modelů 1Zpresso, také dražší z „J“ a „K“-řady.

Je to však prostřední ranger zvaný ‘JX‘, který bych doporučil většině lidí.

V jeho aktuální ceně je to krádež. Snadno bije soupeřící brusky, které stojí 2-4krát více!

Konzistence brusky je působivá. Můžete jej použít pro všechno od turecké kávy a espressa k nalití a francouzským tiskem.

Protože mlýnek má velké a agresivní 48 mm ocelové otřepy, je to také neuvěřitelně rychlá bruska. Je to mnohem rychlejší než kterýkoli z ostatních modelů v tomto článku. Měli byste být schopni brousit 25 gramů kávy za přibližně 35 sekund.

Jedinou nevýhodou brusky je, že je na větší straně, takže pokud cestujete hodně a přenositelnost je pro vás důležitá, měli byste pravděpodobně zvážit jeho menší sourozenec; 1Zpresso Q2, který si přezkoumám níže.

Také, pokud jsou vaše ruce na menší straně, může být snazší používat Q2, protože vyžaduje menší sílu přilnavosti.

Závěr

Během posledního roku jsem obdržel několik e.mailů a комментарии и мния.

1Zpresso JX vypadá skvěle a rychle a trvale rozdrví. Je to můj nejlepší výběr mezi všemi brusci rukou kvůli jeho úžasné návrhu hodnoty.

(Bonus-info: Dříve jsem řekl, že JX není vhodný pro espresso, ale protože standardní model JX byl v roce 2020 aktualizován novou nápravou a nastavovacím kolami, vlastně si myslím, že je s ním relativně snadné vytočit sním )

Mezinárodní objednávky navštivte oficiální obchod 1Zpresso

2: Comandante C40 MK4 Nitro Blade

Grinder Condantte se stal v posledních letech jedním z nejpopulárnějších brusky. Je snadné pochopit proč. Je to krásné zařízení, kde byl každý detail posedlý v Německu.

Comandante C40 má podobný design jako některé z dalších nejlepších modelů v této kategorii. Má kuželovou ocelovou otřepy a nápravu, která je upevněna na kuličkových ložiskách. Rukojeť je ergonomicky tvarovaná, což je příjemné držet se a otočit.

Cílek úlovku na C40 byl vyroben ze skla; V nejnovější verzi s názvem C40 MK4 však byla zavedena polymerní verze odolné proti rozbíhání. Získáte skleněnou verzi a nový a robustní pohár při nákupu brusky.

mohou, úhlové, brusky, řezané, dřevo, potřebujete

Comandante C40 je k dispozici v mnoha různých povrchových úpravách. Klasici můžete získat s dýhou s dřevou nebo novější verze v plné barvě.

Unikátní funkce

Comandante je známý tím, že má otřepy, které jsou navrženy interně německými inženýry. To znamená, že jinde nenajdete docela stejnou geometrii a materiál.

Při mém testování jsem zjistil, že otřepy jsou velmi vhodné jak pro espresso, tak pro kávu. Burry nabízejí velmi elegantní pohár pro oba styly vaření.

Značka také poukazuje na to, že otřepy jsou vyrobeny ze speciální oceli „vysoce dusík“, která je odolnější.

Další skvělou věcí o připojení k rodině uživatelů Condante je to, že můžete snadno sdílet recepty na vaření a specifikace s dalšími pijáky kávy. Je docela běžné vidět recepty, které odkazují na určitý počet kliknutí Comandante.“

Nevýhody

 • Zatímco mechanismus nastavení Comandante je poměrně jednoduchý a snadno se používá, postrádá ultra-granulární nastavení, které někteří soupeři nabízejí. To znamená, že bude obtížnější vytočit espresso na brusky. Existuje speciální doplněk „Red Clix“, který si můžete koupit, pokud chcete ještě přesnější úpravu.
 • Comandante má menší otřepy než brusky jako 1zpresso JX a Lido 3, které mají 48 mm otřepy. Zejména ve srovnání s JX se zdá být trochu pomalu. C40 trvalo 50 sekund, než se v mém testování rozdrtil 20 g kávy, zatímco JX mohl projít stejným množstvím fazolí za pouhých 23 sekund.
 • C40 MK3 je také dražší než většina jejích konkurentů v Premier League rukou grinders. Tento cenový rozdíl je pravděpodobně způsoben tím, že se vyrábí v Německu, kde je výroba dražší.
 • A konečně, obvod těla může být nepříjemný držet, pokud máte malé ruce.

Závěr

Grinder Condantte je jedním z nejpopulárnějších modelů na trhu. Není pochyb o tom, že se jedná o dobře navržené zařízení, které vytváří konzistentní grind. Levnější modely však najdete z hlediska výkonu velmi blízké. Zde platíte trochu navíc za značku a uznání.

Pokud peníze nejsou předmětem a primárně hledáte brusku pro manuální vaření, je to stále velmi solidní volba.

3: 1Zpresso K-Max

1Zpresso K-Max je nový vlajkový model od 1Zpresso. Sdílí mnoho stejných atributů jako JX; Je to jen trochu lepší, pokud jde o distribuci broušení a také luxusnější v designu a funkcích.

Zatímco JX bude pro většinu lidí více než dost, K-Max je pro kávový geek, který chce model koncové hry. K-Max jen nabízí trochu větší rovnováhu a přesnost, pokud jde o chutě. Zvláště pokud jde o lehčí pečeně.

JX však stále nabízí fantastickou hodnotu za peníze, a proto zůstává mým nejlepším výběrem v tomto článku.

Pokud však peníze nejsou předmětem, myslím, že byste místo toho měli zvážit tuto mlýnku.

Funkce další úrovně

Intuitivní a snadno použitelný nastavovací ciferník na horní části jednotky odděluje K-Max od většiny ostatních brusných rukou.

V každodenním používání je to jen potěšení. Usnadňuje přepínání mezi různými nastaveními. Například brouším pro espresso v nastavení 2.5 a nalijte v 5.5-6.5. Dokážu změnit nastavení grindu během několika sekund, aniž bych musel spočítat „kliknutí“ nebo pohrávat pod otřepy.

Pokud se chystáte používat mlýnek pro mnoho různých metod vaření, je to velmi pohodlné.

Zároveň jsou kroky dostatečně malé, abyste mohli pohodlně vytočit ve všech druzích kávy.

K-Max má také magnetický pohár. Opět je to potěšení použít. Může to vypadat jako malá věc, ale je to tak pohodlné.

Také se nemusíte starat o to, že se vlákna na šálku opotřebovává s opotřebením, což je něco, co by mohlo být problémem JX během několika let.

Skutečný rozdíl

Chuť-moudré, K-Max je také trochu rafinovanější než JX. Většina lidí si to v každodenním používání nevšimne, ale pokud jste ten typ člověka, který si kupuje lehkou pečenou kávu a experimentuje s kvalitou vody, měli byste být schopni ocenit rozdíl.

K-Max přináší velmi vyvážený, ale sladký šálek kávy. Kromě toho můžete pohodlně tlačit extrakce s touto brusky.

Zdůrazňuje rovnováhu a nuanci, pokud jde o kapání kávy a espressa. Je to krásný profil chuti.

Je vzácné najít brusky, které jsou tak dobré pro nalévání i espresso. Ve skutečnosti si myslím, že budete muset zvážit poloprofesionální elektrické ploché otřepy, než najdete něco, co může soupeřit K-Max jako víceúčelový mlýnek.

Ano, Comandante C40 také produkuje chutnou kávu napříč všemi metodami vaření; Není však příjemný zážitek používat jej pro espresso. K-MAX na druhé straně je zvíře-není to moc úsilí brousit standardní dávku 18 gramů za 35 sekund za předpokladu, že máte slušnou sílu přilnavosti. A nabízí mnohem lepší mechanismus přizpůsobení a menší kroky ve srovnání s C40.

Závěr

K-Max je o něco dražší než populární JX, ale za své peníze získáte tunu hodnoty.

Pokud hledáte nejlepší všestranný manuální brusku, už nehledejte. S tímto modelem můžete vařit všechny typy kávy a každou sekundu si užijete.

Mezinárodní objednávky navštivte oficiální obchod 1Zpresso

4: Časov C2

Timemore C2 vytvořil trochu narušení na trhu s brusky.

Přichází v cenovém bodě, kde jste dříve měli pouze manuální grusky keramické otřepy nebo hrozné elektrické brusky.

C2 ničí oba typy zařízení bez rozbití potu.

Unikátní funkce

C2 vypadá docela dobře a také se cítí dobře v ruce.

Má tento jedinečný texturovaný povrch, který usnadňuje držení brusky. To je pěkný dotek, pokud broušíte lehké pečeně a nemáte sílu přilnavosti jako horolezec.

Průměr C2 také není tak široký jako Comandante C40 nebo 1Zpresso JX. Opět to způsobuje pohodlnou jízdu.

Mnoho lidí by pravděpodobně řeklo, že C2 má perfektní velikost; je dost malý na to, aby bylo snadné, ale stále má slušnou kapacitu pro každodenní použití. Například se tam můžete přizpůsobit asi 25 gramů kávy, dost pro dva velké šálky.

Informace o bonusu: K dispozici je také větší verze s názvem „C2 Max“, která má o něco větší kapacitu při přibližně 30 gramech.

Při každodenním používání

Časov C2 se rozdrtí výjimečně rychle. Je to jeden z nejrychlejších ručních brusky na trhu.

Poháry z brusky jsou sladké a mají vynikající jasnost a texturu. Stále existuje nějaká cesta na modely od 1Zpresso a Comandante, ale celkově jsou poháry stále úžasné.

Například mlýnek produkuje konzistentnější grind než Baratza Encore, často doporučovaná jako nejlepší volba pro začátečníky.

Závěr

Timemore C2 je nejlevnější způsob, jak získat dobrou kávu doma.

Zařízení vypadá docela dobře a je to dobře v ruce. Pokud to porovnáte s předchozími modely základní úrovně, jako je Hario Slim, jsme v jiné lize.

Pokud si nemůžete dovolit 1Zpresso JX nebo mít malé ruce a chcete něco lehčího, jděte s C2 místo toho.

5: 1Zpresso Q2 Travel Burr Grinder

Toto je nejmenší model od 1Zpresso. Je to ideální společník pro častého cestovatele, protože se hodí do Aeropress.

Přestože je mlýnek malý. (Doporučuji však většině lidí, aby místo toho získali model JX od 1Zpresso, protože je rychlejší a má větší objem).

Stejně jako ostatní modely z značky, Q2 má hliníkovou unibody bez prostoru pro nesprávné vyrovnání, zatímco šachta a otřepy jsou vyrobeny z nerezové oceli.

Brousové akci pomáhají dvěma super hladkými ložisky. V praxi to dělá neuvěřitelně rychlé mletí-alespoň zdvojnásobit rychlost ve srovnání s nedívajícími keramickými burrovými brusky v tomto článku. Je to dokonce na stejné úrovni.

Sada otřepů je vyrobena z ostré nerezové oceli a prochází středně pečeným fazolí jako nůž máslem.

Tato mlýnka je nejvhodnější pro manuální vaření, ale dokáže také zvládnout espresso, i když je to trochu více práce ve srovnání s brusky s většími otřesy a delšími úchyty.

Q2 byl také aktualizován s novým a vylepšeným heptagonálním otřesem loni. Tato sada otřepů produkuje jasnější poháry a je o něco rychlejší. Díky tomu je velmi přesvědčivý balíček.

Unikátní funkce

Na Q2 je spousta šikovných funkcí. Například knoflík na dřevěnou rukojeť je magnetický, takže může být odnesen pro pohodlnější přepravu.

Úprava je jednodušší než mnoho z jejích konkurentů kvůli použití očíslované úpravy.

Hlavním argumentem pro získání mlýnku je však to, že kombinace kvality, velikosti, velikosti, použitelnosti a ceny je jen fenomenální.

Pokud se chcete dozvědět více o Q2, podívejte se na moji hloubkovou recenzi zde.

Závěr

Pokud jsou přenositelnost a kvalita vaše nejvyšší priority, přejděte na Q2. Je postaven tak, aby vydržel, kompaktní a schopný velmi dobře brousit. Jedinou mírnou nevýhodou je, že kapacita násypky je maximálně 18-23 gramů kávy (v závislosti na úrovni pečeně). Pokud to není obavy, pak vřele doporučuji tuto brusku.

Mezinárodní objednávky navštivte oficiální obchod 1Zpresso

6: Orphan Espresso Lido 3 Swiss Burr Grinder

Manuální mlýnek Lido 3 je již nějakou dobu populární v komunitě Special Coffee. Je vyrobena maličkým společností Orphan Espresso, které vyrábí hlavně různé ruční brusky i příslušenství Espresso.

Lido 3 je velký a objemný mlýnek. Obrázky nedělejte to spravedlnost. V ruce můžete cítit, jak těžký a dobře vytvořený jeho model je. Ironií je, že je prodávána jako cestovní mlýnka kvůli tomu, že je lehčí než jeho předchůdce, Lido 2. Ale vážení ve 2 librech nebo těsně nad 1 kilometry byste museli být hardcore kávovým geekem, abyste ho přivedli na výlet.

Velké otřepy

Lido 3 sportovní švýcarské švýcarské 48 mm kuželové ocelové otřepy a má obrovskou kapacitu ve srovnání se svými soupeři.

Mrzdí dostatečně rychle, ale ve skutečnosti jiní špičkové brusky, jako jsou ty z 1Zgrinderu, to pohodlně porazily, pokud jde o rychlost. Je to pravděpodobně způsobeno kratší rukojetí Lido a méně hladkých ložisek.

Nevýhody

Lido 3 má mnoho fanoušků v kyberprostoru zpívajících jeho chválu. jen pár lidí někdy o této brusci řekne něco negativního. Tuto mlýnek jsem však měl déle než rok a všiml jsem si některých závažných nedostatků.

 • Nastavení grindu je trapné s tzv. Zamykacím prstenem.„Je to prostě příliš komplikované a těžkopádné na změnu nastavení grind ve srovnání s tím, co dnes nabízejí ostatní značky.
 • Antistatický plast pozemního koše je vyroben z velmi měkkého druhu plastu. Během roku se šroubová vlákna tak uvolnila, že se sklenice už nehodí.
 • Pro espresso to nemůže dostatečně dobře (vím, že někteří lidé nesouhlasí, ale nikdy se mi nepodařilo najít správné prostředí kvůli Burr Rub)
 • Broušení polovina velikosti jsou stále rychlejší a konzistentnější.

Lido 3 je určitě schopný mlýnek a jeho drsný a průmyslový vzhled vyniká z typických roztomilých ručních brusky. Ale ve skutečnosti to není technické mistrovské dílo, že bylo popraskané jako. Existuje poměrně málo konkurentů za stejnou cenu; Vybral bych si to.

7: Hario Skerton Pro Keramic Burr Hand Mill

Hario Skerton je jedním z nejznámějších ručních brusky. Toto je nová a vylepšená verze „Pro“ klasického modelu.

V mnoha ohledech je Hario synonymem hnutí třetí vln. Japonská značka jen vyzařuje pomalou kávu.“

Nebyl jsem velkým fanouškem staré verze Sertonu. Nová verze, která byla vydána v roce 2017, však svou hru výrazně zvýšila.

Přepracovaný Serton s přezdívkou „Pro“, sportovní zcela nový design Burr. Tyto otřepy mají kvůli vylepšené konstrukci méně kolísání než ty staré a jako bonus je snazší upravit mletí hned teď.

Schopnost snadno vyladit nastavení grindu je opravdu nezbytným faktorem, pokud jde o uživatelský zážitek. Nastavení je nyní založeno na „kliknutí“. To usnadňuje reprodukci konkrétní grind. Starý Skerton použil systém bez kroku, díky kterému byl bolest v návratu a našel předchozí nastavení.

Lepší rukojeť

Další pěknou funkcí upgradovaného „pro“ je nová popisovač. Předtím, než byla rukojeť poněkud chatrná a trochu na krátké straně. Nová rukojeť vám dává pěkný solidní pocit při broušení a využívá sílu lépe. Jednoduché zákony fyziky právě tam.

Skerton Pro má generál Hario Estetics, což znamená podhodnocenou, krásnou a měkkou. Je těžké být s touto bruskou zamilovaný.

Navzdory všem podstatným upgradováním cena stále umisťuje Serton pevně do rozpočtového spektra věcí.

Nevýhody

Trochu nevýhodou je, že pozemní nádoba je vyrobena ze skla. Má určitou ochranu před silikonem na dně, ale je stále křehčí než plast nebo ocel. Grinder je také trochu objemnější než někteří z jeho konkurentů, takže to není nejlepší pro cestování.

Závěr:

Hario Skerton Pro je cenově dostupný a velmi základní. Většina začátečníků a neformálních pijáků kávy by s tímto zařízením pravděpodobně byla spokojená. Skutečný geek kávy by však upřednostňoval mlýnek s lepší konzistencí a rychlostí mletí.

Brusky, které neudělali seznam

Handground Precision Grinder

Handground je jedním z těch příběhů Kickstarter. Projekt začal na místě crowdfundingu již v roce 2015 a byl velmi úspěšný při získávání financování. Mnoho nadšenců s manuálním brusky podpořilo tento v naději, že získají nový top model.

Měl jsem příležitost to do hloubky vyzkoušet a mohu říci, že to jednoduše nahromadí proti konkurenci.

Grinder je docela neobvyklý, protože rukojeť se otočí svisle a ne horizontálně. Cílem je, aby bylo ergonomičtější provozovat.

I když je to dobrý nápad, teoreticky to nefunguje dobře v každodenním používání. Rukojeť je na kratší straně a hmotnost a tvar brusky způsobuje, že je náročné udržet ji stabilní na pultu.

Handground má 40 mm keramické otřepy a není to rychlá manuální bruska. Matné otřepy mají zejména problémy, pokud jde o lehčí pečeně.

Vzhledem k neobvyklému designu s převodovkou a rukojetí na boku máte také více slabých bodů, které by se mohly potenciálně rozbít. V důsledku toho se kvalita sestavení necítí zvlášť robustní.

Handground je založen na zajímavé myšlence, ale příliš mnoho nedostatků a vysoké ceny ztěžují doporučení.

Rok ruční klika na kávu, stacionární

Mlýnka na kávu Rok vypadá docela slibně s odvážným, kovovým exteriérem. Manuální výrobce espressa ze stejné společnosti je pozoruhodný gadget, takže je snadné předpokládat, že jeho broušení sourozence je stejně působivé. To tak není, bohužel.

ROK je zcela odlišný od druhé ruky. Není to ruční. Je to kolosální zařízení, které má být umístěno na pultu. Vypadá to působivě a ve většině domovských baristů by vyniklo dobrým způsobem.

Také při broušení se neotočíte vodorovně ve směru hodinových ručiček, ale svisle.

Rád tam vidím nové koncepty. Ale myslím si, že je třeba řešit několik věcí, než může být rok kávová mlýnka nejlepším konkurentem.

Za cenu je rozumné očekávat nejlepší produkt. Ale otřepy nejsou špičkové a produkují mnoho pokut. Možná jsem to jen já, ale také nejsem fanoušek broušení vpřed. Ale pak znovu, možná je to proto, že jsem více zvyklý na tradiční broušení rukou.

Také mlýnek je nejlépe těžká. To znamená, že musíte použít jednu ruku, abyste ji udrželi. Celá myšlenka mlýnku Rok je usnadnit předávání broušení, ale pro mě je to jen „nový druh“ obtíží.

Grinder ROK Hand má nějaký vzhled zabijáka a je to fascinující zařízení. Je to více než schopné broušení, ale najdete lepší modely, které jsou také přenosné v tomto konkrétním cenovém bodě.

Hario Mini Slim Manual Grinder

V posledních několika letech jsem použil mini-se-seklim Hario značně a viděl jsem to jako atraktivní možnost rozpočtu.

V dnešní době jsme však viděli explozi cenově dostupných grusků ocelových burn s ložisky (jako je Timemore C2), a proto už nemůže držet krok s konkurencí již s konkurencí.

Keramické otřepy vykonávají pouze slušnou práci ve srovnání s novou generací modelů ocelových otřepů.

Sada otřepů je relativně malá a nudná, takže byste museli hodně práce. Rukojeť je také na kratší straně, která nepomáhá s pákovým efektem.

mohou, úhlové, brusky, řezané, dřevo, potřebujete

Hario Mini-Slim má své nedostatky, ale na druhé straně je to také velmi levné.

Dnes jsou k dispozici jen mnohem lepší brusky rozpočtu, což nebyl případ před šesti lety, když jsem poprvé dostal model.

Cestovní mlýnek z Hario je roztomilý, ale bohužel už se nahromadí.

Kávový mlýn Zassenhaus Santiago

Co by bylo revize manuálních brusců kávy, aniž by se zmínila o jedné ze starověkých německých klasiků?

Zassenhaus vyrábí brusky déle než 100 let, takže si myslím, že se naučili něco nebo dva.

Tento model je docela ikonický a tento design často uvidíte, pokud navštívíte bleší trh v Evropě. Když řeknete „kávový mlýn“, existuje velká šance, že by starší lidé mysleli na tento konkrétní model.

Musím přiznat, že nejsem tak blázen do tohoto druhu dědečka.

Je to jako řídit Citroen 2CV dnes, když máte k dispozici tolik technologických pokroků.

Jistě, můžete si nechat 2CV ve své sbírce-je to nakonec design hodný muzea. Ale nepoužívejte to jako svůj každodenní řidič.

Takto se cítím o této mlýnku.

Věci, které je třeba hledat ve vážném mlýnku na ruce?

Manuální brusky se jednodušší nakupují než normální mlýnky na kávu Burr. Proč to je?

Existuje jen méně typů, technologií a případů použití, což znamená, že je třeba zvážit méně věcí.

Existují však 3 hlavní úvahy:

 • Cestování: Jděte na něco menšího a přenosnějšího, pokud chcete přivést brusku na výlety.
 • Espresso nebo filtr? Většina brusky vyniká pouze na jednu věc, ale několik z nich dobře funguje pro oba styly kávy.
 • Rozpočet: Dnes jsou brusky rukou k dispozici na všech cenových úrovních. Navrhoval bych nastavit rozpočet s trochou nohy. Pamatovat si; dostanete to, za co platíte. A s ručními brusky, může být obzvláště nepříjemné uvědomit si, že byste měli jít na něco lepšího, protože strávíte spoustu času broušením v tomto drsném, předem kofeinovaném stavu.

Samozřejmě existují také různé funkce, které byste měli zvážit.

Neposlouchejte výrobce a jejich marketingové BS. Dovolte mi, abych vám zde rozebral funkce, takže víte, o co se má v brusky.

 • Keramické nebo ocelové otřepy? Burry jsou jedním z nejdůležitějších aspektů brusky. Všechny brusky rukou mají kuželové otřepy. Přicházejí v keramice nebo oceli. Ocel je mnohem ostřejší (a lepší). Je to rychlejší a konzistentnější než keramická. Pokud máte rozpočet, rozhodně doporučuji mlýnek s ocelovými otřepy, i když mají tendenci být dražší.
 • Délka rukojeti: Rukojeť může vytvořit nebo rozbít mlýnek na ruce. Pokud je příliš krátká, musíte utratit mnohem více energie broušením stejného množství fazolí. Viz obrázek níže pro některé různé typy.
 • Ložiska? Prémiové modely mají obvykle ložiska, což usnadňuje broušení. Pokud si vyberete model bez ložisek, budete muset utratit spoustu zbytečné energie.
 • Přenositelnost velikosti? Pokud chcete přivést mlýnek na cestu, je třeba zvážit velikost. Také, pokud máte menší ruce, nechcete něco, co je těžké držet.
 • Nastavení grind: Toto je důležité. Vyberte mlýnek, kde můžete snadno přepínat tam a zpět mezi různými nastaveními od francouzského tisku, filtru a Aeropress. Modely bez kroku mohou být bolest.

Jak dlouho trvá ruční mlýnek na kávu?

Obecně platí, že manuální bruslí na kávu trvají asi jednu minutu, než se dostatečně rozdrtí na velký šálek. Ručně broutí. nejdu na cukrovar.

Vlajkové lodi, jako je 1zpresso JX. Obvykle budete moci brousit po dobu 2-3 šálků za méně než 45 sekund. Levnější modely základní úrovně s keramickými otřepy jsou mnohem pomalejší; Obvykle bude trvat 2-3 minuty, než se mletí 3 kopeček kávy.

Mějte na paměti: Čím jemnější broušíte, tím vícekrát budete muset otočit kliku. Jen z tohoto důvodu navrhuji, aby lidé, kteří chtějí mlýnek na espresso, se rozhodnou pro elektrickou.

Důvody, proč získat jeden.

Manuální mlýnek na kávu je ve většině případů fantastickou hodnotou za peníze a dokonce i nejlevnější modely překonají většinu elektrických brusky v kategorii sub 100.

Řeknu vám to docela upřímně; Když poprvé zahájíte cestu do světa speciální kávy, uslyšíte hodně pověry, pokud jde o brusky.

Prostě ignorujte většinu rad. Získáním manuální mlýnky budete před námi téměř 98 % ostatních pijáků kávy a budete moci doma konzistentně vyrobit lahodnou kávu.

Ano, vyžaduje to více práce než pouze stisknutí tlačítka „ON“, ale ve většině případů získáte mnohem více třesku za peníze, když si vyberete mlýnek na ruce přes elektrickou verzi.

Jsou levné

Úžasná věc na manuálních bruskách je, že jsou velmi cenově dostupné ve srovnání s tím, co dostáváte. Přemýšlejte o tom. Když si koupíte elektrický mlýnek, většina výrobních nákladů pokrývá motorový, pouzdro a elektrické díly. ne samotné otřepy.

To znamená, že za stejnou cenu můžete získat pevně postavenou mlýnku na ruce s vynikajícími otřepy. Nebo si můžete vybrat, zda půjdete ultra-rozpočet a stále získat ruční mlýn, který je schopen produkovat dobrý pohár.

Ruční klikový mlýn je velmi odolný

Jednou z nejběžnějších stížností, které slyším od ostatních milovníků kávy. To není vůbec zábava. Takže stojí za to najít robustní mlýnek, na který se můžete spolehnout.

Manuální brusky, obecně, jsou velmi odolné. Samozřejmě to záleží na každém modelu, ale pokud jsou vyrobeny z materiálů, jako je silný plast (jako je Hario Mini) nebo ocel (jako je Porlex), nemáte se toho moc dělat starosti.

Tyto brusky mohou projít tisíce liber kávy bez problémů a měly by odolat hodně zneužívání.

Jsou přátelské k cestování

Pokud jste jako já, rádi získáte dobrý Cuppa ‚Joe všude, kam jdete. Často to znamená vařit to sami. V takovém případě je mlýnek na ruce nezbytný. Většina modelů je extrémně přenosná a nezabírá mnoho místa v tašce nebo kufru.

Pro-Tip: Jak Porlex Mini, tak 1Zpresso Mini Q se ve skutečnosti hodí do Aeropress, díky čemuž jsou ideální pro cestovní cestování!

Při broušení nevyvíjejí žádné teplo

Běžným problémem s elektrickými brusky je to, že při broušení produkují teplo, protože otáčky (revoluce za minutu) jsou tak vysoké. To způsobuje hodně tření, které produkuje teplo. Nechcete žádné teplo poblíž své země kávy, dokud se nevaříte. Teplo způsobuje, že těkavé vůně kávy se rozpustí do vzduchu. Chceš je všechny ve svém šálku!

Jsou optimalizovány pro zadržování nulových dávkování

Jedním z největších trendů v kávě v posledních několika letech byly jediné dávkování a nulové retenční brusky.

Myšlenka je, že broušíte přesně to, co potřebujete, a nemáte žádné fazole v násypku. Zároveň je ideální mít mlýnek s skluzem a grindovou cestou, která je navržena tak, aby si udržovala jen málo částic kávy jako částice. Cílem je mít „nulovou retenci“. To je vlastně docela obtížné dosáhnout elektrického mlýnku. Ale většina (pokud ne všechny) brusky rukou budou doručit, pokud jde o tento aspekt.

Vzhledem k tomu, že budete mít nepatrné množství zadrženého, ​​zatuchlého pozemku, můžete si být jisti, že další dávka, která vás rozdrtí, bude ochutnat svěží.

Grinder rukou vám může pomoci vyrobit lahodnou kávu

Při získávání nového brusky je třeba zvážit tolik věcí. Hlavní věc je však toto: pomůže mi to vyrobit lahodnou kávu? Ruční brusky, i ty nejlevnější, mohou v této oblasti určitě doručit.

Rychlá navigace

Disk řezbářství pro vaše úhlové brusky

My Woodworkers se někdy ocitneme zaseknutí „v krabici“, produkujeme projekty s velkou většinou plochých povrchů a čtvercových rohů. Pro mnoho projektů je to v pořádku, ale někdy musíme prozkoumat hranice našich schopností tvarování dřeva.

Power Carving nabízí skvělý způsob, jak do našich projektů zavést některé tvarované povrchy. Může dokonce otevřít svět projektů, které nám nejsou snadno dostupné s našimi tradičními obchodními nástroji. Ale s ohromnou řadou možností nástroje na trhu dnes, kde začnete pronásledovat řezbu energie? Jedním z populárního přístupu je začít přidáním řezbářského disku do mlýnku na úhlu, který již již vlastníte pro jiné aplikace. I když to zužuje vaše možnosti na řezbářské disky, které budou fungovat na vašem úhlovém brusky, zjistíte, že tento přístup stále ponechává závratný počet možností.

Mým cílem je pomoci vám porozumět některým z různých stylů řezbářských nástrojů, které jsou k dispozici, a pomoci vám vybrat jeden (nebo pár), který vám nejlépe pomůže dosáhnout vašich cílů.

Existují čtyři základní funkce, které může provádět disk pro řezbářství, a kvalita návrhu a sestavení určí jejich účinnost při každém úkolu:

 • Vyhledejte materiál a vytvořte konkávní tvar. To se běžně provádí při odstraňování většiny materiálu pro misku nebo zásobník.
 • Zaokrouhlení nebo zkosení a vytvoření konvexního tvaru kolem okraje projektu.
 • Vyrovnejte nepravidelný tvar, jako je spodní část protokolu, který se připravujete na řezání na desky na pásmové pivě.
 • Vyřízněte podrobné řádky, jako jsou funkce na obličeji nebo stínové linii.
mohou, úhlové, brusky, řezané, dřevo, potřebujete

Při pohledu na řezbářské disky jsem zahrnul šest různých stylů a vyhodnotil je z hlediska jejich schopností pro provádění každého z výše uvedených úkolů a bezpečnosti každé jednotky. Primárním bezpečnostním faktorem, který jsem zkoumal, byla tendence, aby se disk náhle „chytil“ nebo tahal při setkání s neideální řeznou situací, jako je uzel, nebo zapojení dvou protichůdných povrchů najednou.

Zkoumání možností

ARBORTECH TURBO PLANE

Jedná se o vysoce kvalitní disk určený k provozu jako holán, s řezačkami karbidů přivařených na robustní ocelový rám. Řezačky aplikují střízlivou akci na dřevo, které produkuje příjemnou hromadu nadýchaných hoblin spíše než prachu, protože odstraňuje zásoby. Turbo letadlo rychle odstraňuje zásoby, vynikají při zploštění nerovnoměrných tvarů a vybírá materiál. Řezačky se nevztahují na horní část disku, takže neřezaný horní hrana lze použít pro řezání vzorů (jako ložisko na bit routeru), což je užitečná schopnost pro projekty, jako je sochařství sedadla houpacího křesla. Tato neřezaná horní hrana znamená, že turbo rovina není skvělá v detailní práci, která vyžaduje řezání na okraji disku. Turbo rovina opustila skvěle hladký povrch a byla jen trochu chytilá, když jsem zasáhl uzly, zejména na tvrdých dřevech.

Král Arthur Tools Lancelot 14-zub disk

Lancelot používá design stylu řetězové pily a řeznou akci schopnou rychle odstranit zásoby pro jakýkoli styl řezu a ponechat drsný povrch za sebou. Tento nástroj vyniká při odstraňování zásob, ale agresivní řezání vede k častému popadnutí a trhnutí, což z něj dělá nejobtížnější nástroj v testu pro ovládání. Tento sklon chytit a kopnout zpět mě vede k vydání přísného varování všem novým řezbářům, kteří mají zájem o prozkoumání řezby moci.

Disk pro tvarování nástrojů

Tento jedinečný lehký design ventilátoru nabízí pomalé, kontrolované odstranění zásob pro nabití nebo zaokrouhlení nad aplikacemi a zanechává pěkný povrch za sebou. Jemná řezací akce vytváří zážitek z bezpečného tvarování a já jsem nezjistil žádnou tendenci k uchopení a vytvoření nebezpečné situace. Hrany velkého poloměru nejsou ideální pro detailní práci, řezačky oceli manganu se otupily rychleji než ostatní nástroje a zdá se, že jsou náročné na Shvění.

AxPower Six Carving Disc

Chtěl jsem zahrnout nástroj ve stylu plánování s nižšími náklady, a tohle zasáhl značku. Konstrukce je jednoduchá a méně rafinovaná než turbo rovina, s menším poloměrem a agresivnějším řezacím profilem, kde se zuby prodlužují o 3/16 “kolem základny disku, na rozdíl od 1/16” v rovině turbo. Délka exponovaných zubů vyvolává bezpečnostní obavy. Kvalita sestavy na tomto nástroji byla také okrajová, protože dorazila s jedním špatně štípaným zubem. Také jsem musel koupit a upravit speciální přírubu, abych namontoval tento nástroj na můj úhel mlýnky.

Řezačka rychlosti grafu

Líbí se mi koncept, který Graff začal do tohoto designu; Počínaje čepelí pily a optimalizací pro carvingové funkce úpravou geometrie a umístění zubu. Tento design poskytuje všestrannost v tom, že může nejen vykonávat všechny navržené řezbářské funkce (naslouchání, zaokrouhlení, detaily), ale s 1/8 ”Kerf, může být také použita pro příležitostné řezné povinnosti, jako je lopping of the End obrobku, který řezujete. Jako dobrý obslužný nástroj jsem zjistil, že to bylo přiměřené, ale ne vynikající při konvexních, zploštění a konkávních funkcích tvarování. Ponechalo to poměrně drsný povrch a všiml jsem si tendence trochu chytit na tvrdých dřevoch a uzlech. S jeho tenkým Kerfem poskytuje velkou kontrolu pro detailní práci.

Kutzall Extreme Shaping Disl. Střední

Tento disk obsahuje jedinečný design podobný raspu, s zuby karbidů na wolframu, které spíše obroubí povrch než ho. Zkušenost s tvarováním dřeva s tímto produktem je nesmírně uspokojivá a poskytuje uživatelsky přívětivý, kontrolovaný zážitek z kontury. Manévry skrz tvrdé dřevo, měkké dřevo, uzly, těsné prostory, vše bez zpochybnění schopnosti operátora udržovat kontrolu. Zuby se rozprostírají na okraje, které se zamyšleně zmenšují na jemný okraj, který lze použít pro detailní práci. Velká ovladatelnost umožňuje dosáhnout tvaru, který chcete bez jakékoli křivky učení, a zatímco design RASP nevytváří hladký povrch plánovacích disků, požadované broušení je snesitelné. Abrazivní akce znamená, že disk produkuje spíše prach než hobliny, což způsobuje chaotické pracovní prostředí. Výkon odstraňování zásob tohoto disku je dobrý, ale ne tak rychlý jako turbo rovina. Pro vyšší výkon nabízí Kutzall agresivnější geometrii zubů ve svém „hrubém“ modelu.

Mým oblíbeným nástrojem z parta je Kutzall Extreme Shaping Mish. Byl jsem potěšen vynikající kontrolou a bezpečným provozem, který poskytuje. Inovativní design poskytuje neintimitační způsob pro nováčky, aby zažili řezbářství a výkon a trvanlivost bude pro uživatele produkce atraktivní. Pro ekonomickou možnost bych navrhl podívat se na řezačku rychlostí graffu, která nabízí velkou všestrannost nebo nástrojovou kontrolu, která poskytuje bezpečný zážitek pro jemné nabídky a zaokrouhlení. Oba nabízejí ekonomickou cenu.