Nákup pokosové pily? Přečtěte si nejprve tento Pro Průvodce. Kruhová pila na pokojovou krabici

Nákup pokosové pily? Přečtěte si nejprve tento Pro Průvodce

Naše série Pro Guide pokračuje nyní s reflektorem na pily. Pokud je stolní pila základním kamenem workshopu a pracoviště, pak bytová pila by mohla být klíčovým kamenem. Může dělat průřezy, mitery a zkosení v oříznutí, které zamkne vše na místě, abych tak řekl. Přestože stolní a pokovové pily sdílejí některé funkce, nemůžete jeden nahradit druhou. Pokosová pila provádí složitější práci přesněji a bezpečně než stolní pila. a to rychle. Je to tak užitečné, že je to jeden z těch nástrojů, které musí každý generální dodavatel vlastnit. Pokud tedy kupujete pokosovou pilu, pojďme narazit na úroveň znalostí.

Pokosová pila byla od konce 70. let motorizována a elektrifikována, ale její manuální rodokmen existoval po dobu nejméně tří století před tím. Carpenters by často vyráběli vlastní pokosové boxy ze šrotu na dřevo 45 ° a 90 °. Leander Langdon představil první krabičku na pokosové pokojové litiny do Antebellum America, a ačkoli společnost Langdon Mitre Box netrvala dlouho, jeviště bylo nastaveno na odolnější a přesnější mitery.

Poznámka editora: Podívejte se na náš nejlepší článek pro MITER SAW pro naše nejvyšší doporučení.

Pochopení typů pila

Před nákupem se ujistěte, že pochopíte typy pila. MITEROVÉ PILY Spadají do tří kategorií: stacionární sloučenina, posuvná sloučenina a posuvné duální sloučeniny (také nazývané dvojité nebo duální zkosení). Jak byste mohli hádat, cena se zvyšuje s sofistikovaností designu pily. Stacionární složené pokosové pily mohou provést řezy pokosu doprava a doleva, ale zkosení řezy pouze jedním směrem. Posuvné složené pokosové pily mají přidanou schopnost pohybovat se vpřed a zpět podél kolejnic. Schopná je stále posuvná duální pokosová pila, která dokáže dělat vše, co ostatní pily mohou dělat plus zkosené řezy doprava a doleva.

Dva posuvné vzory jsou nejoblíbenější, protože kolejnice zvyšují křížovou kapacitu čepele. Například si představte rozpuštěnou pilovou čepel 12 palců v průměru. Pokud pila neklouzává, maximální kapacita křížového roztoku pro řez 90 ° je průměr čepele. 12 palců. No, krátký 12 palců díky tomu, že se Arbor dostal do cesty. Ale posuvný prvek může zvýšit průřez o několik palců. až do 16 palců. U 10palcové nebo menší pokosové pily vám může dostat kapacitu křížové nebo větší než stacionární 12palcový model.

Chop pily vs MITER PILS

Nyní si možná myslíte, že jste viděli pily, které se podobají pokosové pile. Musíte pochopit rozdíl mezi pilami na kotlety vs MITER PILS. Obvykle používáte kotlety pily s abrazivními řezacími koly pro řezání kovů. I když je tam několik víceúčelových pily, většina z nich je buď věnována řezání dřevo nebo kovové. Pily na kotleta a pokosu jsou nejlépe považovány za dva samostatné nástroje, protože většina běží při různých otáčkách a kotleta je utěsněna tak, aby vydržela odpad horkých kovů vytvořený během řezu.

Na co se používají pokosové pily?

Pokud chcete vědět, na co se používají pokosové pily. můžeme to rozbít dvěma směry. Nejprve můžeme diskutovat o tom, jaký druh řezů, které pokovová pila dělá ve dřevě nebo jiných materiálech. Za druhé, můžeme mluvit o typech projektů, které byste mohli chtít pokovovou pilu.

MITER byl používán k provezení křížových řezů. To znamená, že můžete položit kus dřeva přes stůl nebo plot a nakrájet ho na polovinu. V závislosti na pokosech, které vlastní nebo koupíte, může být tento řez rovný, zkosený, zkosený nebo zkosený a zkosený (složený řez). Stručně řečeno. to je role pokosové pily. Dělá přesné řezy přes kus materiálu (obvykle dřevo).

Obvykle nepoužíváte pokosové pily s velkými kousky řeziva. i když technicky můžete. Pokolní pily Excel při použití na projektech TRIM s 1x materiálem nebo podobným. V zásadě, pokud je to více práce, jak dostat materiál na pokosovou pilu, pak pravděpodobně budete chtít použít kvalitní kruhovou pilu nebo podobný nástroj (jako stopa pila).

Když mluvíme o typech projektů, na které můžete použít pokosovou pilu. můžeme pokračovat celé dny. Řezání základní desky nebo korunní formování výhody z používání pokosové pily. Tyto pily můžete použít při výrobě malých polic nebo domácího rámu obrázků. Jeden jsem použil při výrobě vyvýšených zahradních postelí.

Chcete baterii nebo šňůru?

Většina pokosových pilů jsou šňůra s motory 10, 12- nebo 15-amp. Zvažte silnější motor, pokud budete dělat spoustu širokých křížů nebo používat tvrdé dřevo. Pokud pila sníží tenčí obložení vyrobené z borovice nebo kompozitního materiálu, je méně výkonný motor adekvátní.

Ale šňůry s kabelovými pokojemi již nejsou jedinou možností. Životaschopné možnosti napájené baterií, jako je 10-palcová MITER MITER MAKITA nebo MILWAUKEE M18 MITER MITER SAL. Není nutné být připoután k šňůře. Dnešní bezdrátové pily jsou menší, lehčí a mimořádně užitečné pro práci se seznamem středních a punců. Ještě lepší: Obvykle mají bezhrubé motory, které nabízejí delší životnost, nižší údržbu a několik dalších výhod.

Pro tišší, plynulejší provoz startupu zvažte pokosovou pilu s měkkým startovacím motorem.

Jaký typ kapacity čepele potřebujete?

Už jsme si krátce mluvili o kapacitě křížové výtvody, ale je toho ještě více, co je třeba říci (a nikdy jsme nebyli krátké slovy!). Lopatky na pokosové pily byly tradičně vyrobeny v průměru 8-1/4-, 8-1/2-, 10- a 12 palců. Větší průměr čepele umožňuje delší řez. jinými slovy, větší křížový, pokosový a zkosený schopnost. Pokud máte v úmyslu snížit široké formování nebo rozměrové řezivo, ujistěte se, že čepel nebo kombinace čepele a skluzavky překročí tuto šířku.

Výhodou průměru lopatky 10 palců je zaměnitelnost s stolní pilou. Pokud vám nebude vadit, nebudete si muset koupit dvě sady kruhových čepelí. Totéž platí pro vaši kruhovou pilu a bezdrátové pokosové pily, které používají čepele 7-1/4 palce. 7-1/4-palcové lopatky jsou dostupnější, což je velká výhoda při špetce.

Zvažte čepel s vyšším TPI (zuby na palec) pro řezy v tvrdých dřevech nebo čisté hotové řezy v jakémkoli materiálu. Čím vyšší je počet zubů, tím jemnější je. Bez ohledu na to, co si vyberete, nezapomeňte vyměnit čepel, když se otupí. je to bezpečnější a mnohem snazší na motoru pily.

Tip Pro: čepele s vysokým počtem zubů stojí více než nízký počet zubů, ale nejlepší může eliminovat potřebu brousit okraje vašeho dřeva.

Nákup pokosové pily se správnou kapacitou zadržení

V maximálním pokosovém a zkoseném rozsahu je určitá variabilita, ale všechny pily budou schopny snížit 45 °. Najdete najdete některé složené pily s rozsahem 48 ° a některými duálními složenými pilami s asymetrickými rozsahy jako 50 ° doleva a 62 ° doprava. Existují nějaké triky obchodu za snižování lichých úhlů, ale to je mimo náš rozsah zde. Pro téměř všechny záměry a účely, s výjimkou některých lichých úhlů pro kvalifikované tesaře, bude mít každá pokosová pila potřebné rozsahy úhlu.

Doporučujeme pily s pozitivními zastávkami. což je stejně téměř standardní funkce. Zadržení je mechanický úlovek, který zamkne pohyb stroje, dokud nebude uvolněn. Tímto způsobem neexistuje žádné odhady ohledně přesných úhlů. Sítová pila by měla mít detenty v nejběžnějších úhlech: 90 °, 45 ° a 22.Alespoň 5 °. Hledejte pilu se snadným a hladkým přepsáním zadržení, které vám umožní pohybovat pilou, aniž byste zadržovali každou pozitivní zastávku podél cesty a zpět. Pily budou pravděpodobně mít méně zkosených detentů (a některé nemají žádné), ale je hezké je mít alespoň při 0 ° a 45 °.

Tip pro tip: MITER PILS se přesouvají na úpravy zkosení na přední straně. Jsou mnohem pohodlnější než sáhnutí kolem dozadu.

Laser nebo LED Shadow Cut Guide

Po celá léta použily miter pily laserový paprsek k označení cesty čepele přes materiál. Je to prémiová funkce, jistě, takže ne každá pila ji má. I když fungují přiměřeně dobře, určitě nedělají přesné řezy spolehlivé. Za prvé, červená laserová dioda není svázána s čepelí, takže je možné, že může být pryč s vlasy. Měli jsme pily, které by naše řezy nechaly krátké 1/8 palce, kdybychom nevěděli řezy čepele vpravo od laserové linie.

Dioda samozřejmě může jen porušit a ne zářit. Ale možná největší nevýhoda je ten, který spojujeme s hladinami červeného laseru v jasném světle. je docela těžké vidět. A pokosová vida často sedí venku, vážně snižuje užitečnost řezané linie. To je důvod, proč některé prémiové hladiny laseru nyní používají zelené diody. jsou snazší je vidět. ale jsou mnohem dražší než červené diody.

Existuje tedy řešení? No, ano, a možná ironicky, je to mnohem méně sofistikované než laser. Několik pily nyní používá LED světlo k vrhnutí stínu čepele na materiál. Protože čepel vytváří stín, je vždy přesná. Ačkoli LED mohla jít ven, je snadné vidět stín i za nejjasnější dny.

Ploty a podpory materiálu

Plot pokosové pily udržuje dřevo v bezpečí během řezu. Vždy se vždy ujistěte, že je materiál pevně tlačen proti plotu. Pokud tak neučiníte, je docela nebezpečné, protože čepel pila popadne materiál a násilně ho trhá k plotu. Viděli jsme menší akcie Go Airborne s méně zkušenými uživateli.

Ploty přicházejí v různých výškách a některé dokonce vyklouznou, aby rozšířily podporu pro delší kousky. Pokud plánujete snížit vysokou lištu nebo jiné vysoké zásoby, rozhodněte se pro vyšší ploty pro maximální podporu. A když už mluvíme o podpoře, materiálové podpory na obou stranách stolu jsou užitečné pro chabé zásoby. Ale jsou omezené ve srovnání s podporou rozšíření nalezených na zařízeních, jako je stánek Milwaukee Folding Mitre Saw, o kterém budeme diskutovat za okamžik.

Zmínili jsme se, že akcie by měla být vždy pevně proti plotu?

Nezapomeňte na extrakci prachu!

Během rámovacího procesu budete jen zřídka. pokud vůbec. viz prachový extraktor (vakuum) připevněný k pokosové pile. Hrubé řezy, pravděpodobně vyrobené venku, vyhodí piliny z prachu a do špíny. Není to nijak zvlášť úhledné a uklizené. ale nemusí to být.

Ale MIter viděl řezy uvnitř. ve vašem obchodě, garáži nebo místě zákazníka vyžadují extraktor prachu. Nejde jen o nepořádek, který zabraňuje prachu. je to pro bezpečnost každého, kdo dýchá vzduch. Kromě toho, že jsou okamžitě nepříjemné, jsou inhalované částice v průběhu času nebezpečné pro plíce. Jo, a všimli jste si někdy, že piliny jsou kluzké? Divné, víme. Ale je nejlepší to držet mimo podlahu a ven ze vzduchu.

Pozoruhodné funkce a příslušenství

Jakákoli pokožka pila v běhu pro váš další nástroj by měla mít zámek paže, který imobilizuje akci nahoru a dolů a hnízdí ji do kanálu Blade’s Channel. Zámek paže dělá pilu trochu kompaktnější a bezpečnější. Ve spojení s rukojetí někde na horní části pily usnadňuje pohyb kolem. Jak jsme již zmínili, relativně nové mitery poháněné baterií jsou postaveny pro největší přenositelnost.

Většina pokosových pilů má vestavěné materiálové svorky. Kolik dokonalých řezů nebylo nikdy provedeno, protože materiál nebyl bezpečný? Možná to nikdy nevíme. Pokud ztratíte jednu, je chytré získat svorku s náhradními díly.

Nejvhodnějším příslušenstvím pro pokosovou pilu je stánek. Nejenže drží pilu bezpečně, která omezuje vibrace, ale má, ale má rozšiřitelný materiál pro řezání dlouhých zásob. Někteří dokonce mají zastávky materiálu, které eliminují potřebu označit více desek pro stejný řez. stačí zastávat a řezat. Doporučujeme prameni pro stojan na pokosovou pilu, pokud můžete.

Tip pro tip: Nejlepší stojany na pokosové pily zahrnují stojany gravitace, které se snadno valí a rychle se nastavují.

Poznámka k bezpečnému použití pokosové pily

Nikdy jsme nedovolili, aby se věci, které jdou bez říkana, se o nich projeví! Takže bezpečnost, bezpečnost, bezpečnost, pokud jde o jakýkoli nástroj, zejména ty, jako je pokos, s odkrytou, točící se čepelí. Vždy noste ochranu očí a ochranu sluchu. Pokud pracujete v interiéru bez extraktoru prachu, je také moudré nosit nějakou masku.

Ujistěte se, že brzda čepele pily funguje. Jakmile spoušť uvolníte, brzda by měla čepel zastavit během několika sekund. v ideálním případě mnohem dříve než tohle. Je to problém s bezpečnosti, ale pokud musíte čekat, až se čepel přestane točit před odstraněním materiálu, může to opravdu jíst nějaký čas. Je také dobrý nápad pracovat s artikulační stráží čepele MITER SAW na místě. Chrání vás před čepelí, protože to dostatečně vystavuje, aby se střih.

Tip Pro: Počkejte, až se Blade přestane točit, než ji necháte zálohovat.

Doufejme, že zde najdete několik dobrých tipů, pokud kupujete pokosovou pilu. Jakmile se rozhodnete, co získat, ujistěte se, jak kalibrovat pokosovou pilu před čímkoli jiným. Co hledáte, když si kupujete pokosovou pilu? Řekněte nám o tom v комментари и мнения!

Pro většinu fotografie jsme použili Makita 18V X2 LXT BRESTERSS 10 ″ MIter Saw. Také je představeno Milwaukee M18 Fuel 10 ″ MIter Saw a Makita VC4710 HEPA prachový extraktor.

Proč můžete důvěřovat recenzím nástrojů pro nástroje

Někdy se podívejte na stránku „recenze“ a nemůžete zjistit, zda skutečně testovali nástroje, nebo zda jen „doporučují“ nejlepší prodejce Amazon? To jsme my. Nebudeme nic doporučit, pokud bychom to sami sami nepoužili a je nám jedno, kdo je primárním prodejcem. Je to všechno o tom, jak vám dát legitimní doporučení a náš čestný názor na každý produkt.

Od roku 2008 jsme v podnikání zahrnují nástroje, psaní recenzí a podávání zpráv o průmyslových zprávách ve výstavbě, automobilovém průmyslu a péči o trávník. Naši pro recenzenti pracují v obchodech a mají dovednosti a zkušenosti, aby věděli, zda nástroje mohou dobře fungovat v terénu.

Každý rok přinášíme a kontrolujeme více než 350 jednotlivých produktů. Náš tým položí naše ruce na stovky dalších nástrojů na mediálních akcích a veletrzích po celý rok.

Konzultujeme s inovátory v technologii a navrhování nástrojů, abychom získali širší pochopení toho, kam se tyto produkty hodí a jak fungují.

Pracujeme s více než dvěma desítkami profesionálních dodavatelů po celých Spojených státech, kteří pro nás kontrolují produkty na reálných pracovních stránkách a konzultují s námi o metodách testování, kategorií a vážení.

Konečným výsledkem jsou informace, kterým můžete důvěřovat kvůli redakčnímu, vědeckému a skutečnému odborné zkušenosti.

Clint Deboer

Když si nehraje s nejnovějším energetickým nástrojem, Clint DeBoer si užívá života jako manžel, otec a vášnivý čtenář. zejména Bible. Miluje Ježíše, má titul v oblasti nahrávání inženýrství a od roku 1992 se podílí na multimediálním a/nebo online publikováním v té či oné podobě.

Clintova kariéra pokrývala téměř celou oblast zvukové a video produkce. Poté, co promoval na vrcholu své třídy s titulem Associates v oblasti nahrávání inženýrství, začal v roce 1994 pracovat pro proslulé Studios Soundlux, jedné z největších postprodukčních společností specializujících se na zvuk pro televizní filmy. Clint pracoval na nesčetných celovečerních filmech a vyznamenal své dovednosti jako editor dialogu, editor Foley a zvukový designér. O několik let později se přestěhoval do rozšiřující se oblasti editace videa, kde sloužil tři roky jako vedoucí editoru videa společnosti Avid Avid Editor.

Práce pro takové klienty, jako jsou Universal Pictures, Hollywood Pictures, Paramount Home Entertainment, NASA, Universal Studios, Planet Hollywood, Sega, NASCAR a další, Clint DeBoer se rozsáhle zabýval správou klientů a editace filmu, barevné korekce a digitálním videem Komprese MPEG. On také nese několik certifikátů THX (technik I a II, thx video) a je certifikováno ISF Level II.

Po založení CD Media, Inc. Vydavatelská společnost v roce 1996 pokračovala v pomoci zahájit nebo rozvíjet několik úspěšných online publikací, včetně audioholics (jako šéfredaktorka po dobu 12 let), Audiogurus a AV gadgety. V roce 2008 založila Clint recenze pro nástroje, po které následovaly recenze OPE zaměřených na krajinu a venkovní energetické zařízení v roce 2017. Také vede k cenám Pro Innovation Awards Pro Tool Innovation, roční program ocenění ctí inovativní nástroje a příslušenství napříč obchody.

Clint Deboer doufá, že připisuje Boha a jeho vynikající zaměstnance za úspěch toho, co je nyní největší publikací pro přezkum nástrojů Power Tool Review. Recenze pro nástroje Pro Tool Kriticky kontrolují každý rok stovky ručních nástrojů, elektrických nástrojů a příslušenství, které pomáhají informovat uživatele o nejlepších a nejnovějších produktech v oboru. Oslovení každého od profesionála a živnostníka stavebního průmyslu až po vážné recenze pro nástroje, pomáhá spotřebitelům nástroje nakupovat lépe, chytřejší a uvědomit si, jaké nástroje a produkty jim mohou pomoci umístit je na vrchol své hry.

Jak používat pokosový box (řezané dřevo bez pily na energii)

Naučte se, jak řezat dřevo bez napájení, pomocí pokosové krabice pro projekty pro začátečníky dřevo, základní desky a formování. Toto je váš podrobný tutoriál o tom, jak používat pokosový box. Skvělé pro byty!

Chcete vytvořit krásné dřevěné projekty, ale,

 • Právě začínáš
 • Nemáte rozpočet na nákup elektrického nářadí
 • jsou zastrašovány power pily
 • Žijete v bytě a nemůžete používat ani ukládat elektrické nářadí.

Bez ohledu na případ, nepotřebujete, abyste provedli mnoho základních projektů.

Vše, co potřebujete, je pokosová skříňka a já vám přesně ukážu, jak jej používat a jak mocný je.

Nyní, pokud jste již jisti s pilami a přemýšleli, jestli to vůbec potřebujete pokračovat ve čtení, je pokosová pole nezbytnou součástí mé sady nástrojů. Používám to pro mnoho věcí a půjdu do níže uvedených podrobností.

 • Řezání dřeva bez energie
 • Video
 • Co je pokojová krabice?
 • Části pokojového boxu
 • Použití
 • Možnosti pokojové box
 • Jak používat pokosový box k provádění řezů
 • Řezání úhlů
 • Řezání korunní lišty a základní desky
 • Proč pila neřezaná do krabice?
 • celkem
 • Projekty používající pokosové pole

Řezání dřeva bez energie

Pokud chcete řezat dřevo a nemáte napájení, existuje několik možností.

Ale jsem si jistý, že nejste v žádné z těchto možností, protože chcete na prvním místě vytvořit jednoduché projekty pro začátečníky dřevo.

nákup, pokosové, pily, přečtěte

Další možností je nechat své desky řezat v obchodě řeziva. To je to, co jsem udělal pro prvních pár svých projektů.

Problém s tím je, že řezy nejsou vůbec přesné. Obchody se neočekávají a neočekává se, že zaručí přesnost.

Nejlepší způsob, jak řezat desky pro jednoduché dřevozpracující projekty bez napájení.

Tento příspěvek obsahuje odkazy na doporučení nebo přidružení. Je to způsob, jak tento web vydělávat reklamní poplatky reklamou nebo odkazem na určité produkty a/nebo služby. Přečtěte si prosím mé úplné zveřejnění zde

Video

Níže mám plnohodnotný článek, ale pokud byste se chtěli dívat a učit se, mám pro vás také podrobné video.

Co je pokojová krabice?

Klokomová skříň je průvodcem pro ruční pilu a umožňuje vám provádět řezy v deskách ručně s docela dobrou přesností.

Jsou velmi levné na nákup a vytvářejí skvělý výchozí bod, aby vyzkoušeli jednoduché projekty zpracování dřeva, jako jsou stavební rámy a malé sestavení nábytku, a je nejlepší volbou pro instalaci základních desek a formování.

Je to v podstatě jako manuální pokos, kde jste schopni udělat docela přesné řezy.

 • Malý
 • Snadné uložení
 • Nedělejte hluk
 • Piliny jsou omezeny na malou plochu a nelétá všude.

Díky těmto funkcím je pokosová krabice vynikajícím řešením, pokud žijete v bytě.

Části pokojového boxu

Klobinová skříň obvykle sestává z:

 • Ruční pila. speciálně navržená s okrajem, aby se zabránilo kopat do skříně pokožky.
 • Klobinová skříňka. s předchůzenými sloty v různých úhlech, které pomáhají vést ruční pilu.
 • Cam Pins. Pomáhat zamknout desky, které jsou řezány na místě. Jsou k dispozici pouze s několika modely.

Samotná krabice má následující funkce:

 • Materiál. lze vyrobit ze dřeva, plastu nebo hliníku.
 • U tvaru s otvory nahoře a na obou koncích, aby se vešly dlouhé kusy dřeva.
 • Sloty jsou nařezány do pokosové krabice v přesných úhlech potřebných k provádění řezů. na tom níže.
 • Způsob, jak při používání držet a zabezpečit skříňku
 • Malé otvory, které v případě potřeby zašroubují skříňku na pracovní plochu
 • Upínací křídla k použití svorky k držení pokosové krabice při použití.
 • Rty nebo karty, které pomáhají držet krabici proti pracovnímu stolu.

Základní pokosová box má tři úhlové sloty. 0, 22.5 stupňů a 45 stupňů plus 45-stupňový zkosený slot.

Nastavitelný pokosový box poskytuje větší flexibilitu a lze jej nastavit v různých úhlech. Jsou obvykle vyrobeny z kovu a jsou trochu dražší.

Použití

Klokomová skříň nebo pokosová skříňka vyrábí rovné a úhlové řezy v různých materiálech.

Klobinový box lze použít nejen pro řezání dřevěných desek, jako jsou 1 × 2, 1 × 3 atd., Ale také pro mnoho dalších desek a materiálů.

Přestože mám elektrické nářadí a pily, stále používám svou pokosovou krabici-zvláště když potřebuji řezat malé kousky (méně než 2-3 ″) nebo hmoždinky, které mohou být nebezpečné pro snížení pily.

Některé další aplikace, kde můžete použít pokojové pole, jsou:

 • Křezy pokoje pro rámečky obrázků
 • Hmoždinky
 • Korunní formování
 • Základní desky
 • Vyřízněte nebo ořízněte trubku PVC
 • Akrylové pruty
 • Hliníkové trubice

Použil jsem pokosový rámeček k vytvoření rámečku obrázku, organizátoru pošty, řezání akrylových prutů, dešťových okapových knih a dokonce i hliníkových trubek pro můj organizátor sprchy.

Možnosti pokojové box

Klomělíky jsou velmi levné a samotná krabice obvykle přichází s přiloženou rukou a několika zastávkami. Zde je několik možností:

 • Stanley MITER BOX s rukou Saw. nejvíce přátelský s rozpočtem!
 • STANDLEY MITER BOX s ruční pilou (a zastávky upínání). skvělá hodnota (vysoce doporučeno)
 • Nastavitelný úhel upínacího pokojového pole. rozhodně doporučuji, pokud rozpočet dovolí.
 • Několik dalších možností pro pokosové pole.

Jak používat pokosový box k provádění řezů

Klomělíky jsou opravdu jednoduché používat.

Samozřejmě, stejně jako u jakéhokoli nástroje pro ruce, vyžaduje to trochu úsilí a trpělivosti.

Krok 1: Označte obrobku

Víte, jak říkají. změřte dvakrát, jednou řezáte? Říkám, že měří nejméně třikrát.

 • Změřte a označte svůj obrobku pro velikost, kterou musíte snížit pomocí pásky.
 • Pomocí rychlostního čtverce nakreslete přímku a označte svůj kus dřeva úhlem, který chcete řezat.Můžete nakreslit svou čáru na obličeji nebo na okraji vašeho obrobku. Podívejte se, jak používat rychlostní čtverec k označení úhlů.
 • Označte stranu, kterou potřebujete s x nebo malou šipkou, takže si pamatujete přesně, která strana je ta, kterou potřebujete.

Krok 2: Zabezpečte pokosové pole

V závislosti na modelu může mít vaše pokosové pole rt, který sedí zaručeno proti okraji stolu nebo malé skládací karty na dně, aby ho udržela na místě, když jste řezali.

Klobinová skříň může mít místo svorky, které ji drží. Nebo to bude mít díry, abyste to mohli zašroubovat do vašeho pracovního stolu- pokud je to něco, co chcete udělat.

Alternativně ji můžete také zašroubovat do větší desky, kterou by mohlo být snazší upínat.

Ať tak či onak, držení pokosové krabice na místě je nezbytné pro bezpečnost a přesnost.

Je možné řezat pomocí pokosového boxu, aniž byste ji upínali, a já jsem to udělal mnohokrát, ale kdykoli je to možné, přidává se k stabilitě a usnadňuje ji používat ji.

Krok 3: Zajistěte desku

 • Srovnejte svou značku s odpovídajícím slotem pro pokosové box na okraji pokosového boxu.
 • Vložte pilu do slotu a zkontrolujte umístění desky.

V tomto okamžiku chcete věnovat pozornost KERF. což je tloušťka čepele pily. Přečtěte si více o KERF zde. Chcete zajistit, aby celá čepel pily leželo na odpadní straně desky.

 • Jakmile je pila zarovnána na správném místě, zabezpečte desku svorek na koncích nebo použijte kolíky vačky. Můžete také pečlivě použít svou ruku k držení desky při provádění řezu. Jen nezapomeňte nechat palec mimo cestu!

Krok 4: Proveďte řez

 • Pomalu skóre řezané čáry s pilou tím, že několikrát pomalu přitáhnete čepel.

Tím se vytvoří drážky a pomůže se spustit řez a zabránit tomu, aby se pila odchýlila od řezané čáry, když provedete řez.

 • Jděte do toho a proveďte řez s tlakem dolů na pilu.

Někdy může být obtížné udržet dlouhé kousky dřeva stabilní a ovládat je, aby se přesné řezy. Nejlepší způsob, jak zvládnout, je použít tolik svorek, jak je to potřeba.

Řezání úhlů

Klobice MITER obvykle mají 22.5-stupně a 45-stupňové úhlové sloty a 45 stupňové zkosení.

Řezání úhlů je do značné míry jako při řezání přímé linie-změřte, označte, zarovnejte a zabezpečte desku a proveďte roztočení pokosu.

Sloty v pokojové krabici se ujistěte, že vaše pila zůstávají zarovnána s požadovaným úhlem, který provedete řez.

Chcete.li provést řez pokosu, položte desku do roviny do skříně MITER. Níže dělám 45 stupňové řezy.

Chcete-li provést zkosení zkosení při 45 stupních, použijte slot zkosení zkosení.

Pokud vaše pokosové pole nemá zkosený slot nebo pokud chcete zkosení ve 22.5 stupňů, držte desku vstavené v pokojové krabici a prořízněte 22.5-stupňový slot.

Výška dřeva, která lze použít, je samozřejmě omezena výškou stran pokosové box.

Řezání korunní lišty a základní desky

Řezání lišty a základní desky je jednou z nejčastějších aplikací pokosových boxů.

I s dostupnými power pily obvykle nechávám pokovovou krabici po ruce, abych rychle provedl řez v místnosti podle potřeby a nemusím nosit obrovské desky přes dům.

Navíc, základní desky a formování jsou obvykle měkké materiály, které lze snadno řezat.

Vnitřní a vnější rohy lišty a základních desek mohou být docela matoucí. Tady je malý průvodce.

Řezat levý vnitřní roh.

 • Umístěte kus formování vzhůru nohama v úhlu nalevo od pokojové krabice.
 • Horní část obložení by měla spočívat proti pokojové krabici, zatímco úhel spodní stěny směrem ke středu.
 • Upněte jej na místo, abyste ji drželi zabezpečené.
 • Zarovnejte pilu ve slotu 45 stupňů.
 • Vystřihněte z pravé dolní části doleva doleva.

Řezání pravého vnitřního rohu.

 • Umístěte kus formování vzhůru nohama na pravou stranu pokosové krabice a horní část spočívá na boku pokosové krabice a spodní část úhlu k středu.
 • Upněte to na místě
 • Zarovnejte pilu se slotem o úhlu 45 stupňů.
 • Vyřízněte zleva doleva doprava.

Proč pila neřezaná do krabice?

Návrh pokosové pole a doprovodná ruční pila zajišťuje, že se neřešíte do samotné krabice.

Ruční pila má na vrcholu rty, která je širší než štěr.

Rt na pile zasáhne horní část pokosového boxu, když pila dosáhne dna řezu.

Ale co když jste ztratili ruční pila, která přišla s vaší pokojovou krabicí?

V takovém případě můžete pod obrobkem použít šrotový kus dřeva tak, aby se pokosová skříňka nepoškodila.

celkem

Myslím, že pokosová skříň je rozhodně důležitým nástrojem v dílně. ať už právě začínáte nebo máte spoustu elektrického nářadí.

Stále používám svou pokosovou krabici docela často pro různé projekty.

Projekty používající pokosové pole

Nyní, když víte, jak používat pokosové pole, zde je několik projektů, pro které je můžete použít:

Pokud se chcete dozvědět více o jiných elektrických nástrojích pro začátečníky, podívejte se na ně:

Stanice Kreg Crosscut: Jak používat a kontrolovat

Stanice KREG Crosscut promění kruhovou pilu v nástroj, který provádí přesné průřezy a řezy pokosu. Používá se to snadné, ale je to pro všechny to pravé?

Stanice Kreg Crosscut

Kruhové pily jsou všestranné, ale obvykle se neřeší přímo bez malé pomoci z plotu nebo průvodce. Stanice KREG Crosscut promění kruhovou pilu v nástroj, který provádí přesné průřezy a řezy pokosu. Stanice křížové výřez je cenově dostupná, snadno nastavitelná a snadno použitelná. Ale nemusí to být správné pro každého kutilství. Sdílím, jak to nastavit, jak jej používat, jak zjistit, zda je to pro vás to pravé, a moje recenze nástroje. Děkuji mým přátelům v KREG Tool, že jste mi poslali stanici Crosscut. Tento nástroj jsem obdržel výměnou za svou upřímnou recenzi. Všechny myšlenky a názory jsou moje vlastní.

Můžete si také užít průvodce Kreg Straight Edge: Jak používat a kontrolovat. Tento tutoriál obsahuje přidružené odkazy na dodávky a nástroje. Nákupy provedené pomocí těchto odkazů pomáhají podporovat webové stránky PALS na Skates a umožňují mi sdílet více projektů a tipů s vámi. Za použití těchto odkazů vám nejsou žádné náklady. Další informace naleznete v zásadách mého webu. Než se dostaneme do stanice KREG Crosscut, nezapomeňte kliknout na tlačítko přihlásit k odběru v dolní části této stránky a zaregistrujte se do mého bezplatného týdenního zpravodaje nabitého s užitečnými triky pro díry, nápady na šetření prostoru, chytrými tipy pro kutily a dalšími!

Obsah

 • Tutorial
 • Video

Jaká je stanice Kreg Crosscut?

Stanice Kreg Crosscut je nejnovějším přírůstkem do rodiny KREG řezacích řešení. Sourozenci ke stanici křížového rozpadu jsou Kreg RIP-Cut, který se připevňuje k kruhové pile, aby vytvořil rovné, přesné řezy roztržení. A Kreg Accu-Cut, který změní kruhovou pilu na stopu.

Křížová stanice završuje rodinu řezacích nástrojů změnou kruhové pily na přesný způsob, jak provést křížení a řezy pokosu. Přemýšlejte o tom jako o pokosové krabici pro vaši kruhovou pilu.

Zpět na obsah

Co mohu řešit se stanicí Crosscut?

Stanice křížové výřez může být použita k výrobě kříže a roztoků pokosové na téměř jakémkoli materiálu, který byste řezali kruhovou pilou. Materiál jako desky, překližka, MDF atd. Řezy mohou být provedeny na materiálu až do 1 ½ ”silného.

Křížení se vyrábějí přes zrno dřeva nebo přes šířku desky. Řezy pokosu se provádějí diagonálně přes zrno dřeva nebo šířka desky.

Křížení

Stanice křížové výtvody může vytvořit křížení až do 12 ”širokých.

Křezy

Může být také použito k provedení roztoků pokosu z 5 stupňů na 45 stupňů. Šířka desky, která může být řezána, bude záviset na úhlu řezu pokoje.

Mohu udělat zkosení řezy?

Ne. S křížovou stanicí můžete provést pouze 90 stupňové řezy.

Co kruhový viděl, co potřebuji?

Křížová stanice se hodí k mnoha populárním šňůřem nebo bezdrátovým kruhovým pilám, které mají čepele od průměru 6-½ ”do 7-¼“. Pro tento tutoriál používám svou kruhovou pilu Dewalt Circular Saw.

Jakou čepel bych měl použít?

Pily čepele s více zuby obvykle produkují čistší řezy. Obvykle se doporučuje čepel se 40 nebo více zuby.

Kruhové pily obvykle přicházejí s čepelemi, které mají méně než 40 zubů. Čepele s méně než 40 zuby obvykle způsobují roztržení dřeva.

To znamená, že budeme pravděpodobně chtít upgradovat čepel v naší kruhové pile, než ji použijeme, abychom provedli řezy se stanicí křížové výřez.

Například jsem nedávno koupil novou kruhovou pilu. Pila přišla s 24 zubním čepelí, která se nedoporučuje pro výrobu čistých průřezů. Upgradoval jsem na tuto čepel, než jsem začal používat pilu se stanicí Crosscut.

Tip: Nezapomeňte si vybrat čepel, která odpovídá velikosti čepele a velikosti altánu. Tyto velikosti jsou obvykle vytištěny na pile. Například moje kruhová pila vyžaduje 7-¼ ”čepel s ⅝” alter.

Jak nastavit stanici KREG Crosscut

Nastavení stanice křížové výtvody je snadné a přímé. Jedinou částí, která vyžaduje malou myšlenku, je místo, kde umístit vodicí kolejnice. Vodicí kolejnice jsou stopy pro pilu.

Cílem je mít čepel co nejvíce středově. Příručka navrhuje instalaci pevné vodicí kolejnice na pravé straně stanice. Příručka dále říká, že by mohlo být nutné umístit pevnou vodicí kolejnici nalevo, aby se čepel vystředil.

Nejprve jsem umístil pevnou vodicí kolejnici napravo, ale všiml jsem si, že čepel byla umístěna příliš daleko doprava. Takže jsem přemístil pevnou kolejnici nalevo a připojil nastavitelnou kolejnici na pravé straně.

Snižte tření

Testoval jsem svou kruhovou pilu na stanici a všiml jsem si, že mezi kovovou deskou pily a kovovými vodicími kolejnicemi stanice došlo k mírnému tažení nebo tření.

Použil jsem trik, který často používám ke snížení tření na stolní pile. Voskoval jsem kolejnice a základní desku pily. Nyní se pila sklouzla přes vodicí kolejnice, jako jsou brusle na zmrazeném rybníku!

Svorky

Stanice obsahuje dvě svorky. Upína drží obrobky na místě při provádění řezů.

Nastavitelný plot

Nastavitelný plot může být umístěn na stanici, aby se řezy pokosového.

Křídla podpory materiálu

Existují dvě křídla podpory materiálu. Jeden na každé straně stanice. Křídla se rozšiřují na podporu širokých nebo dlouhých obrobků. Konce křídel mohou být odstraněny a umístěny ještě dále na podporu delších obrobků

První řez

Je nutné proříznout suricut backboard pro přípravu stanice pro vytváření řezů.

Nejprve nastavte hloubku čepele na 2 “.

Umístěte pilu na kolejnice a proveďte řez.

Přestaňte řezat, když je čepel pily asi na půli cesty skrz surecut backboard. Stanice křížového rozmnožování je nyní připravena k použití.

Zpět na obsah

Jak používat stanici KREG Crosscut

Stanice křížového rozmnožování lze použít k provedení přímých řezů a roztoků pokosu. Kerf ve stanici pomáhá umístit obrobky pro přesné řezy. Merriam-Webster definuje Kerf jako „štěrbinu nebo zářez.“

Rovné řezy

Krok 1. Měřit a označit

Změřte délku a vytvořte značku.

Poté označte „X“ na straně odpadu.

Krok 2. Umístěte obrobku

Čepel se rozřízne podél linie Kerf. Chceme udržet levou stranu tohoto obrobku. Takže postavíme značku na levé straně Kerf.

Když je obrobek na pozici, použijte svorky k jeho držení na místě.

Krok 3. Udělejte řez

Umístěte kruhovou pilu na kolejnice, zapněte pilu a proveďte řez. Přestaňte řezat, když je pila asi na půli cesty přes palub.

Křezy

Křezy pokosy jsou prováděny stejně jako křížení. Změřte, označte a umístěte značku na stejné straně KERF jako část obrobku, kterou chcete ponechat.

Při provádění roztoků se stanicí křížové stanice existuje několik úvah:

Délka desky

Někdy možná budete muset zkrátit desku na konečnou délku. Jednou z těch časů je, pokud potřebujete odstranit hodně materiálu před řezem pokosy.

Pokud je třeba odstranit mnoho materiálu, může konec desky zasáhnout zadní část stanice. To by vám bránilo v umístění desky, kde je třeba provést řez.

V tomto případě by řez pokosů by muselo být provedeno ve dvou řezech. Nejprve by deska byla snížena přímo na konečnou délku. Poté by deska byla odříznuta do požadovaného úhlu.

Šířka správní rady

Dalším hlediskem je šířka správní rady. Značky stupňů jsou formovány do základny stanice. Známky se pohybují od 5 stupňů do 45 stupňů.

Návrh stanice je poněkud restriktivní při vytváření řezání pokosu. Jak se velikost úhlu zvětšuje, šířka desky, která se vejde do stanice.

Jaká je maximální šířka pro řez pokoje 45 stupňů?

Když je plot nastaven na 45 stupňů, maximální šířka desky, kterou lze vyříznout, je 1 × 4 nebo 3-½ “. To je dobré vědět, zda pravidelně potřebujete provést 45 stupňové řezy na deskách širších než 1 × 4s.

Zpět na obsah

Video: Jak používat stanici křížového výtvaru

Podívejte se na tento průvodce rychlým startem nastavit a začněte pomocí stanice Crosscut.

Je stanice křížového rozmnožování pro všechny?

Četl jsem docela málo комментари и мнения. Комментарии и мнения владелцев jako:

 • Mohl bych se rychleji rozřezat s rychlostním náměstí
 • Použiji jen svou posuvnou pokosovou pilu
 • Místo toho použijte radiální paži

chápu to. Pokud jste kvalifikovaný tesař, použití rychlostního čtverce je pravděpodobně mnohem jednodušší a rychlejší. A pokud máte posuvnou pokosovou pilu nebo radiální paži (už je dokonce vyrábějí?), pak ano, pravděpodobně byste místo toho použili.

Stanice křížového výtvoru však nebyla navržena pro kvalifikovaného tesaře. Nebo DIYER, který má rozpočet na posuvnou pokosu. Nebo pro ty, kteří mají velkou dílnu s prostorem pro radiální pilu.

Byl navržen pro víkendového válečníka. DIYER, který možná není tak kvalifikovaný, ale je hrdý na to, že sám projektuje projekty. Do-it-yourselfer, který nemá velký workshop nebo velký rozpočet nástrojů.

Zde je, kdo si myslím, že stanice křížového rozmnožování funguje dobře:

Omezený prostor

Křížová stanice je skvělou volbou pro diyers s malým seminářem nebo ty bez vyhrazeného dílny. Jako do-it-yourselfers, kteří žijí v bytě.

V obchodě s přístřeškem mohla být kompaktní stanice uložena na polici. V bytě mohla být stanice uložena na polici nebo dokonce pod postelí.

Omezený rozpočet

Za méně než náklady na posuvnou pokosovou pilu byste mohli mít dva nástroje: kruhovou pilu a křížovou stanici. Existují některé škrty, které nemůžete udělat s křížovou stanicí, kterou byste mohli udělat pomocí pokosové pily. Jako složené roztoky pokohy potřebné k instalaci lišty koruny. Stanice by však fungovala pro mnoho běžných projektů na zlepšení domova.

Doplněk na pokosovou pilu

Složené pokosové pily jsou poměrně levné, ale jejich maximální řezací kapacita je asi 5-6 palců. Posuvné pokosové pily mají větší řeznou kapacitu, ale také přicházejí s větší cenovkou.

Stanice kříže má 12palcovou řeznou kapacitu. Je to tedy skvělá volba, pokud již máte složenou pokosovou pilu, ale není ve vašem rozpočtu upgradovat na posuvnou pokosu pila.

Extra Saw

Stanice Crosscut je skvělou volbou pro diyers, kteří mají pokosovou pilu, ale jejich pokosová pila je namontována na pracovní stůl. Stanice Crosscut je přenosná, takže funguje dobře pro provádění projektů na dvoře nebo pro pomoc s projektem v domě kamaráda.

Je také ideální pro tábor nebo letní dům, kde byste možná chtěli dělat nějaké projekty, ale nemusíte nutně potřebovat pokosovou pilu.

Zastrašeno točením čepelí

Pokud chcete převzít projekty pro kutily, ale nejste si jistí s používáním Power Saws, nebo jste zastrašováni čepelemi, které se točí směrem k vám, může být nádraží křížová stanice odpovědí.

nákup, pokosové, pily, přečtěte

Čepel ukazuje dolů a od vás. A pro většinu řezu je čepel obsažena uvnitř stanice.

Moje recenze stanice Crosscut

Stanice křížové výřez je cenově dostupná, snadno nastavitelná a snadno použitelná. Je kompaktní a přenosný. Myslím, že je to skvělá volba pro ty, kteří nemají posuvnou pokosovou pilu nebo pro kutilství, kteří jsou zastrašováni jinými typy pila.

To znamená, že mám seznam přání pro další verzi křížové stanice.

Byl bych rád zastávku, abyste mohli provést opakující se řezy. Chtěl bych schopnost provést 45 stupňové řezy na deskách širších než 1 × 4.

Také bych miloval schopnost provádět řezy, které nemůžu udělat se svou pokosovou pilou. Můj pokos viděl maxima na 60 stupních. Stanice křížového rozmnožování by byla měnič her, pokud by to mohlo provést škrty nad 60 stupňů.

Poslední myšlenky

Kruhové pily jsou všestranné, ale obvykle se neřeší přímo bez malé pomoci z plotu nebo průvodce. Stanice KREG Crosscut promění kruhovou pilu v nástroj, který provádí přesné průřezy a řezy pokosu.

Děkuji za zastavení. Pokud se vám tento tutoriál líbil, měli byste si prosím chvilku a připněte ho ? Opravdu bych to ocenil!

MITER SAW Průvodce

MITER PILS jsou všestranné nástroje pro zpracování dřeva vytvořené pro řezání různých stavebních materiálů, jako je řezivo, obklady, podlahy nebo dokonce PVC trubky. Používá se především pro křížení, které jsou řezy, které procházejí po zrnu dřeva, pily na koruny namontovaly čepele na pilu. Mnoho pokosových pily jsou stacionární pily, když přinášíte namontovanou čepel dolů, spíše než ho vodorovně podél obrobku. Ten, který se vodorovně sklouzne přes kus, když vyříznete. MITER PILS JSOU Mnoho dalších jmen, jako jsou pily na kotleta, pily a pily na pokosové box.

Standardní úhel řezání pily je 90 stupňů. Avšak samostatné i duální zkosené pokosové pily vám umožňují provést zkosení řezy, což jsou řezy, které jsou podél tloušťky materiálu v úhlu jiných než 90 stupňů. Zkosení pokosové pily je užitečné pro složitou práci a často hlavním diferenciatorem pro kupující. Čepel pila se otáčí-buď doleva nebo doprava-umožňuje vám upravit umístění pily na různé úhly, jako je úhel 45 stupňů. Mezi typické pokosové aplikace patří výroba obložení, formování, základních desek a dalších jemných tesařských prací. MITER PILS umožňují dosáhnout složitých úhlů, které jsou často vyžadovány u projektů zpracování dřeva a tesařství.

Tato příručka k mitorům pila vysvětlí různé způsoby, jak můžete dosáhnout řezů zkosení se dvěma různými typy kruhových pilach: Single a Dual Bevel Mitre Pils.

Jednorázové pokosové pily

Jediná zkosená pokožka sada upravuje pouze polohování v jednom směru: doleva nebo doprava. Jediné zkosené pokosové pily vám proto umožňuje provádět jednosměrné řezy zkosení. Jednorázové pokosové pily mohou provádět jak zkosení, tak i řezy pokosu nezávisle nebo dohromady.

V závislosti na vašem projektu možná budete muset provést zkosení na obou stranách obrobku. Protože jediná zkosená pila může provést pouze zkosené řezy v jednom směru, budete muset otočit obrobku, abyste dosáhli dalšího zkoseného řezu na druhé straně.

I když jediná zkosená pokosová pila může provést jen zkosené řezy v jednom směru, pila může stále dosáhnout to samé, co dělá duální zkosení, jen s trochou více mozkových sil. Pokud potřebujete provést více řezů na obou stranách vašeho obrobku, bude to trvat déle a vyžaduje více úsilí pomocí jediné pily na zkosení.

Složená pokosová pila

Úhly čepele duálního zkoseného pokosového pily se mohou přizpůsobit na levé i pravé straně, na rozdíl od jedné strany, jako je jediná pila na zkosení. Někteří lidé nazývají tento typ nástroje o dvojité zkosení pokosové pily, protože jej lze upravit tak, aby se řezy v libovolném směru.

Protože pilavá hlava se může otáčet na Fulcrum směrem k pravému i doleva, můžete ve svém obrobku provést identické zkosené řezy, aniž byste museli otočit materiál kolem. Dvojité zkosené pokosové pily vám umožňují provést přesné a jednotné řezy na obou stranách vašeho obrobku. To také usnadňuje a rychleji, protože můžete provést rychlejší opakující se řezy i na delších obrobcích.

Pro dodavatele nebo vysoce angažované fandy zlepší duální zkosení pokosové pily váš pracovní postup a efektivitu.

Single vs. Pily s dvojím zkosení

Single i duální pokosové pily mohou udělat řezy MITER a zkosení a obě používají koženecké pily pro řezání. Jsou také označovány jako „složené“ pokosové pily, protože mohou provést řezy a řezy pokoje v 1 nebo 2 směrech. Přes tyto základní podobnosti mezi každým existují určité rozdíly.

Výhody a nevýhody pily s jednotlivými zkosenými

Singleovy pokosové pily jsou jednodušší stroje, ideálně vhodné pro začátečníky řemeslníka nebo domácího přestávky. Pokud jste nováčkem na zpracování dřeva nebo hledáte nižší údržbu, zvažte tyto výhody z jediných zkosených pokosových pily:

 • Jsou levné: Jednorázové pokovové pily jsou obvykle o několik set dolarů levnější než duální zkosené pily stejné značky.
 • Jednoduchost: Jednorázové pokosové pily jsou jednoduché a snadněji se používají. Pokud plánujete provádět většinu svých škrtů na úhly 90 stupňů, udělá to vše, co potřebujete.
 • Všestrannost: Jednotlivé zkosení pily jsou skvělé pro začátečníky nebo profesionály, protože můžete dosáhnout toho, co můžete s dvojím zkosením, s více úsilí.

Navzdory jejich výhodám mají pily s jedním zkoseným pokovovým městským nevýhodou:

 • Méně schopností: Hlavní nevýhodou pily s jediným zkoseným pokožkou je to, že vytváří jednosměrné úhlové řezy, což znamená, že musíte otočit obrobek. To je nejdůležitější při instalaci lisování koruny nebo jiných typů lemování.
 • Menší uniformita: Protože nemůžete provádět dvojité řezy najednou s jedinou pilou zkosení, jakékoli odpovídající zkosené řezy, které uděláte na druhé straně vašeho obrobku.
 • Delší pracovní doba: Pokud pracujete na složitějším projektu vyžadujícím dvojité řezy, bude vám to déle s jedinou pilou zkosení.

Výhody a nevýhody duálních zkosených pokosových pilů

Mnoho profesionálních dodavatelů a pokročilých dřevařů dává přednost pily s dvojitým zkoseným. Pokud jste zkušenější řemeslník, pak zde jsou některé z výhod investování do duálního zkoseného pokoje:

 • Vezměte více práce: S pilou s dvojitým zkoseným pokovovým pilou můžete převzít více projektů, protože budete moci efektivně snížit obě pokyny. To je velmi užitečné pro korunní formovací projekty a další projekty s oříznutím.
 • Splňte těsné lhůty: Být schopen provádět zkosení řezy ve dvou směrech bez otáčení vašeho obrobku šetří čas, což znamená, že můžete dosáhnout více rychleji, pokud jste v těsném termínu.
 • Přesné řezy: Mít schopnost otočit pilovou hlavu vám umožňuje provést přesnější odpovídající řezy na obou stranách obrobku a zlepšit kvalitu vaší práce.

Je nezbytné vybrat pro vás správnou pokosovou pilu, takže nejprve zvažte některé z těchto možných nevýhod s dvojitým zkoseným pokovovým pilám:

 • Drahé: Pily s dvojitou zkosenou pokovou jsou obvykle nejméně 100 více než jednorázové pily na jedno zkosení ze stejné značky, takže je důležité zvážit návratnost, kterou získáte z vaší investice.
 • Komplikované použití: Duální zkosení MITER PILS mají rozsáhlejší schopnosti, díky čemuž jsou komplikovanější a ne tak vhodné pro začátečníky. Obvykle projekty, ve kterých jsou nejužitečnější, například korunní formování, jak je uvedeno výše, nejsou projekty pro začátečníky dřeva.

Pokosová pila říká, že se sklouzne. Co to znamená?

Single i duální zkosení pily se mohou sklouznout. Posuvné pokosové pily jsou navrženy tak, aby rozšířily schopnosti rozpadu. Čepel sedí na kolejnici a sklouzne po desce. To vám umožní snížit širší desky. Některé posuvné pily vám umožňují řezat desky, které mají šířku 12 ″ nebo dokonce 16 ″, což jste nemohli dosáhnout s normálním pokojem. Místo „sekání“ přes desku zasunete čepel přes desku, protože čepel sedí na kolejích. Chcete.li použít posuvnou pokosovou pilu, jednoduše vytáhnete čepel směrem k tělu a odstrčíte se, když se odříznete. Obvykle nelze upravit na úhly, které jsou stejně strmé jako neřezané pily. Je to proto, že kolejnice používané pro posuvné zasahování do bočního pohybu.

Blades, které můžete použít pomocí pokosové pily

Ať už používáte jednu nebo duální pokosovou pilu, kvalita vaší práce stále závisí na správném typu čepele pro práci. MITER PILS jsou všestranné dřevozpracující nástroje, které můžete použít s různými čepelemi kruhové pily. Zde jsou některé z vašich nejlepších možností Blade SAW, které můžete použít s pokovovou pilou:

 • Crosscut Blade: MITER PILS jsou určeny pro křížení, a proto vaše pokosová pila potřebuje dobrou křížovou čepel. Pro nejlepší výsledky křížení vyberte čepel s vysokým počtem zubů, takže můžete dosáhnout hladších řezů.
 • Kombinovaná čepel: Pokud kromě řeziva používáte různé materiály, pak je dobrá volba kombinovaná čepel. Kombinované čepele umožňují dosáhnout hladkého řezů jiných materiálů než řeziva.

Při výběru čepele pily pro vaši pokosovou pilu si nezapomeňte vybrat vysoce kvalitní čepele, které jsou postaveny tak, aby vydržely déle a lépe fungovaly.

Vyberte si lopatky Luxite Saw pro vynikající zpracování dřeva

Ať už jste profesionální řemeslník nebo tesař, nebo jste nováčkem pro zpracování dřeva, vyberte lopatky pro zpracování dřeva Luxite pro vysoce kvalitní výsledky zpracování dřeva. Nabízíme špičkové košili s karbidovým hrotem, které jsou vyrobeny tak, aby vydržely, což vám poskytne lepší návratnost vaší investice.

Další informace o pilách Luxite se dnes obrací k našim zástupcům. Zavolejte nám na 1-800-654-7297 nebo nás kontaktujte online.

MITER SAW VS Circular Saw. Najděte rozdíl?

Také se nazývá pila na kotleta, pila na pokosovou pilu může být ideální pro výrobu křížových zrn. Tento typ pily může být ideální pro řezání pokosových látek nebo úhlu řezů. Pro výrobu zkosených řezů můžete dokonce použít pokosovou pilu. Svým způsobem můžeme říci, že pokosová pila se používá pro sekání dřeva v různých úhlech.

Má kruhovou čepel, která pomáhá provádět přesné a rychlé řezy. Je doprovázen malým plotem a pracovní stanicí. Najdete pokosové lopatky různých velikostí a jsou namontovány na paži pro úhly. Zde jsou funkce pokosové pily.

Snadno použitelné: Jsou přesnější, což vám umožňuje provozovat bezproblémovou operaci. S tím bude existovat snížené riziko zranění, i když se dostanete do přesných okrajů.

Přesné řezy: Pro výrobu mitrů, průřezů, zkosení a složených řezů můžete použít pilu. Křezy pokosu se mohou pohybovat od 0 do 90 stupňů do zrnu. Křížení jsou kolmé na zrno dřeva. Zkosení na druhé straně je na úhlu výšky dřeva. Složený řez je kombinací zkosení a pokosového řezu.

Kdy byste měli použít pokosovou pilu?

Pro různé účely můžete použít pokosovou pilu, včetně řezání hmoždinek, oříznutí nebo paluby. Může být ideální pro řezání jakéhokoli tenkého a dlouhého dřeva. Bude také skvěle fungovat a zároveň provádět více řezů na standardním řezivu. Využití pokosové pily vám umožní snížit desítky stejných kusů, aniž byste museli měřit každý z nich. Jak je uvedeno, pokosová pila vám umožní vytvořit čtyři různé typy řezů. Můžete jej snadno použít pro řezy pokosu, křížové řezy, zkosené řezy a řezy sloučenin.

Jaké jsou typy pila?

 • Single Bevel: Jak název napovídá, jediný zkosený roztok vám umožní provést řezy pokosových látek nebo zkosené řezy jedním směrem.
 • Dvojitý zkosený MITER SAW: Na rozdíl od jediného zkosení může pila s dvojitým zkosením provést zkosení řezy ve dvou různých směrech. Může být ideální pro zvýšení rychlosti při provádění úhlových řezů.
 • Složená pokosová pila: Pokud chcete provést složené řezy, slouží Složná pokosová pila na účel. Umožňuje vám to udělat jak zkosení, tak pokosové řezy.
 • Posuvná pokosová pila: posuvné pokosové pily na liště, která způsobuje, že se čepel pohybuje vpřed. Tento typ pily můžete použít pro řezání širších desek.

MITER SIL SIL BLADE SIZE

Při řezání vhodné velikosti desky budete muset hledat čepel správné velikosti. Uvědomte si, že malá pokosová pila vám umožní mít snadnou přenositelnost a skladování.

Malá pokosová pila 7.25 palců může být ideální volbou pro kutilství. Typy čepelí mají omezenou řeznou kapacitu.

Nejběžnější pokosová velikost čepele je 10 palců. Umožňuje jej používat pro různé účely.

Pokud chcete mít zvýšenou řeznou kapacitu, můžete hledat 12palcovou čepel. Tyto typy čepelí jsou však drahé.

Co je to kruhová pila?

Kruhová pila přichází v kapesním designu a je obvykle poháněna elektřinou nebo bateriemi. Můžete jej použít pro vytváření zkosených řezů, roztržení a křížení. Mnozí to považují za stolní pilu. V stolní pile netlačíte pilu, ale materiál. V kruhové pile je však tlak na pilu.

Kruhová pila přichází ve všestranném designu, takže je ideální pro různé profesionály. Existují modely, které mohou pojmout jiné čepele. S motorizovanou čepelí může provést dlouhé rovné řezy. Velikost čepele kruhové pily se pohybuje od 3.025 až 16 palců. To jsou některé z rysů kruhové pily.

Všestrannost: Kruhová pila zvládne různé typy řezů. Budete moci provádět křížení, roztržení řez. Tyto typy pily jsou také vhodné pro tvorbu ponoru a dado rabbet.

Přenositelnost: Lehký design kruhové pily je velmi přenosný. Můžete to snadno vzít na svůj pracovní web.

Dostupnost: Kruhová pila přichází za nízkou cenu. Mají mnohem nižší cenu než pokosová pila.

Kdy byste měli použít kruhovou pilu?

Všestranný design kruhové pily je ideální pro profesionály a diyers. Může udělat širokou škálu řezů, což z něj činí perfektní volbu pro dřevaře. Další výhodou použití kruhové pily je, že je velmi přenosná. Někteří to dokonce používají pro řezání velkých desek.

Jaké jsou typy kruhových pily?

 • Miniaturní kruhové pily: V miniaturní kruhové pile najdete rukojeť, která se rozprostírá za motorem. Velikost čepele má průměr pod 5 palců, což je nutí nabídnout omezenou hloubku řezání. Může to však být skvělé pro příležitostné kutilství i pro zlepšení domova.
 • Kruhové pily standardní velikosti: kruhové pily standardní velikosti mají čepele 7.Průměr 25 až 10 palců. Můžete jej snadno použít pro všechny typy řezných úkolů, což z něj dělá perfektní volbu pro dřevařské pracovníky.
 • Tracks PILS: Stopa pila vám umožňuje spustit na vyhrazeném stopovém systému pro přesné řezy. I když jsou schopni dodávat jemné kvalitní řezy, jsou dražší.

Velikost čepele s kruhovou pilou

Nejčastěji dostupná kruhová velikost čepele je 7.25 palců. Existují však čepele malé velikosti, takže dojde k snadné manipulaci. Je důležité si uvědomit, že čepele nejsou zaměnitelné.

Čepele často mají vysoký nebo nízký počet zubů. Pro drsné a rychlé řezy slouží nižší počet zubů. Naopak, vyšší počet zubů zajišťuje, že při práci bude méně třísek. Čepele zubů mohou být 24, 60 a 120.

Tabulka srovnání: kruhová pila vs MITER SAW

Pokosová pila Kruhová pila
Snadnost použití Snadné použití Může trvat čas na učení
Přenosnost Potřebuje pracovní stůl nebo stůl Lehké pro snadné skladování a přenášení
Přesnost Velmi vysoko Průměrný
Všestrannost Většinou pro křížení Umožňuje různé typy řezání
Řezy překližky Ne Ano
Křížení Ano Ano
RIP řezy Ne Ano
Rabbet Dado Potřebuje posuvnou pokosovou pilu Ano
Cena Drahý Cenově dostupné

Jaké jsou rozdíly mezi pilou pokovového a kruhového pily?

Způsob provozu pily na pokosu a kruhovou pilu je úplně jiný. Pokosová pila funguje tak, že upustí řezací čepel nad obrobkem. Kruhová pila má čepel postavenou proti práci přímou cestou. To také má postel pro držení dřeva na místě.

MITER SAW je speciální nástroj. Budete moci provést úhlové řezy pomocí pokosové pily. Kruhová pila je však všestranným nástrojem a může vytvářet různé typy řezů. Ať už se jedná o řezy zkosení nebo pokosového, pokosová pila slouží správnému účelu. Může provést rychlé a přesné úhlové řezy. Bez zkušeností může dojít k mnoha chybám.

Kompaktní design kruhové pily usnadňuje ukládání. Pokosová pila je však se stojanem nebo stolem pokovové pily. Kruhové pily jsou také velmi lehké pro snadnou přenositelnost. Přestože se pily na pokosové pily nejsou obtížné pohybovat, jsou méně mobilní než kruhové pily.

Závěr

Z výše uvedeného jsme věděli o vlastnostech pokosové pily a kruhové pily. Můžeme zjistit, že pokosová pila je speciální nástroj a kruhová pila zvýšila všestrannost. Vše záleží na typu projektu, který manipuluje. Můžete si vybrat ten pravý, jak znáte funkčnost obou. Prozatím se oba zdají být užitečnými nástroji pro dřevaře.