Jak vyčistit karburátor sekačky na trávu bez jeho odstranění (ano, je to možné)…

Jak vyčistit karburátor sekačky na trávu bez jeho odstranění (ano, je to možné)

Odstranění karburátoru 20-vlákna pomocí klíče M10 zní spíše jako inženýrský projekt než rychlá oprava sekačky na trávu na sobotu ráno. Karburátory jsou poměrně složité části sekačky, které otravně potřebují pozornost, pokud chcete udržet sekačku na trávu hladce. Musíte tedy hodně vědět o motorech a mít sbírku nástrojů k vyčištění karburátoru? A musíte odstranit karburátor, abyste jej vyčistili? Podívejme se.

Můžete vyčistit sekačku na trávu, aniž byste ji odstranili? (Krátké vysvětlení)

Pokud trpíte příznaky špatného karburátoru, pravděpodobně jste narazili na mnoho lidí, kteří doporučují odstranit karburátor, aby jej vyčistili. I když to říkám sám, není to jediné řešení. Karburátor nemusí být svléknut a pískavý čistý, aby dobře fungoval. Takže, potřebujete odstranit karburátor, abyste jej vyčistili? Ne.

Existují dvě metody k čištění karburátoru, zatímco zůstane na sekačce na trávu. Prvním je čistý chemický sprej a druhým je čištění odstranění trysky. Pojďme tedy na to, jak vyčistit karburátor, aniž bychom jej odstranili.

Čištění chemického spreje

 • Odstraňte kryt filtru vzduchu
 • Odstraňte vzduchový filtr
 • Nastříkejte vnější část karburátoru čističem karburátoru
 • Kartáčujte vnější část karburátoru malým nylonovým štětcem, abyste odstranili špínu špínu
 • Nastartovat motor
 • Nastavte motor na rychlý nečinnost
 • Čistič stříkat do karburátoru
 • Spusťte motor několik minut, abyste spálili čistič
 • Vyměňte vzduchový filtr
 • Vyměňte kryt vzduchového filtru
 • Vypněte sekačku na trávu

Čištění odstraňování trysky

 • Vypněte palivo
 • Odstraňte šroub paliva
 • Odstraňte palivový šálek
 • Vyjměte šroub pro opěrku proudu
 • Odstraňte proud
 • Vyčistěte paprsek
 • Vyměňte tryska
 • Vyměňte opěrný šroub
 • Vyměňte palivový šálek
 • Vyměňte šroub paliva
 • Zapněte palivo

Jak vyčistit karburátor sekačky na trávu bez jeho odstranění? (Krok za krokem)

Nyní, když jste viděli, jak vyčistit karburátor sekačky na trávu, aniž byste jej odstranili.

Krok za krokem chemické čištění karburátoru

Prvním krokem je odstranění krytu ze vzduchového filtru, abyste získali přístup dovnitř karburátoru. Možná zjistíte, že váš kryt je zabezpečen šroubem, takže budete muset chytit šroubovák, abyste odstranili spojovač.

Poté vyjměte vzduchový filtr z krytu filtru a nastavte jej na jednu stranu. Pokud má sekačka na trávu dva filtry, musíte je odstranit, včetně vzduchového filtru a předfiltru.

Nyní si vezměte čistič karburátoru a dejte vnější straně karburátoru dobrý sprej. Pokuste se dostat čistič do všech zákoutí a lebky, aby opravdu pracoval na všech špínách.

Poté použijte malý nylonový kartáč a začněte pracovat na všech nečistotách a špíně. Rád používám starý zubní kartáček pro tuto část čištění. Nemějte také v pokušení používat žádný typ kovového kartáče, protože karburátor je vyroben z měkké slitiny, která je docela delikátní. Zubní kartáček by měl fungovat dobře.

Jakmile budete spokojeni s vnějším carb, můžete jít dopředu a spustit motor sekačky na trávu a nastavit škrticí klapku na rychlý nečinnost.

vyčistit, karburátor, sekačky, trávu, jeho, odstranění

S běháním motoru použijte stejný čistič a dejte vnitřku karburátoru dobrý sprej. Pár sekund by mělo stačit. Jen se ujistěte, že motor nezastavíte. Jakmile motor vyhoří veškerý čistič, dejte karburátoru další sprej uvnitř. Rád to opakuji několikrát, abych se ujistil, že je to dobré důkladné čištění.

Dále nechte sekačku na trávu několik minut poté, co věříte, že motor vyhořel veškerý čistší. To umožňuje, aby se jakýkoli čistší držel, aby se úplně spálil.

Poslední úlohou je přeinstalovat vzduchový filtr a vyměnit kryt vzduchového filtru. Pokud jste museli odstranit šroub pro kryt, nezapomeňte jej zašroubovat. Také je to ten pravý čas na prohlédnutí vzduchového filtru a ujistěte se, že se v oleji namáčí nebo opotřebovává. Než je vložíte zpět, můžete dokonce vyčistit vzduchový filtr.

Nakonec vypněte sekačku na trávu nebo vydejte se a vypořádejte se trávníkem.

Nástroje díly pro postřik čištění karburátoru

Krok za krokem čištění trysky karburátoru

První úlohou je vypnout palivo sekačky na trávu, pokud máte odříznuté ventil. Tím se ušetří jakýkoli zbytečný únik paliva.

Začněte tedy odstraněním šroubu na dně karburátoru umístěného ve středu palivového šálku. K tomu budete potřebovat malý klíč. Nyní pro některé z vás je tento šroub skutečným proudem. To znamená, že můžete přeskočit další kroky, dokud se nedostaneme k úklidové části. Pro vás, kteří nemají tento typ karburátoru, sledujte.

Poté, jakmile odstraníte šroub, měli byste být schopni vytáhnout palivový šálek z karburátoru. Jen trochu opatrný, protože pohár bude pravděpodobně plný benzínu.

Nyní se nachází, kde by se šroub paliva připojil ke vnitřku karburátoru, najdete šroub. Vezměte šroubovák a odstraňte tento opěrný šroub. Jakmile tento šroub vytáhnete, měl by paprsek vypadnout. Někteří sekačky na trávu začleňují proud do šroubu, takže se jen zblízka podívejte.

Dále je čas na čištění. Takže, pokud se podíváte na trysko, měli byste skrz něj vidět jasnou díru. Zjistil jsem, že to drží na světle. Co budete muset udělat, je odstranit jakoukoli špínu, která ucpává díru. Zjistil jsem, že tenký drát funguje dostatečně dobře. Jakmile to vyčistíte, můžete jí poskytnout sprej čističe sacharidů a otřete jakoukoli špínu.

Nakonec je čas dát pár bitů zpět na sekačku. Pořadí je tedy proud, šroub, palivový šálek a konečně šroub. Pro vás pro vás s pouhým šroubem/tryskem ji vložte zpět do sekačky a utáhněte ji malým klíčem.

To je vše, co je k tomu. Je to docela jednoduché a nezabraňuje vůbec čas. Jen nezapomeňte zapnout palivo.

Nástroje díly pro čištění proudu karburátoru

Čištění carb sekačky: odstranit nebo neodstranit

Takže jsme diskutovali o tom, jak vyčistit karburátor sekačky na trávu, aniž bychom jej odstranili, ale to vyřeší všechny vaše problémy s karburátorem? No, to záleží. Zjistíte, že postřik čističe přímo do karburátoru vyléčí problémy z nečistot paliva, palivové gumy a špatného paliva ve vaší sekačce. Ucpání v karburátorovém paprsku však potřebuje trochu více práce, jako je moje metoda čištění trysky. Také zjistíte, že někteří sekačky na trávu nenabízejí dostatek prostoru pro odstranění trysky karburátoru. To znamená, že carb bude muset vystoupit.

Pokud tedy máte sekačku na trávu jako stroj na dvoře s motorem Briggs Statton, pravděpodobně budete muset odstranit carb, ale nejprve vyzkoušejte chemický sprej.

O Tom Greene

Vždycky jsem měl nadšený zájem o péči o trávník, pokud si pamatuji. Přátelé mi říkali „trávník sekačkou“ (odtud název webu), ale jsem něco jiného než. Jen si užívám řezání trávníku a trávení času venku. Poté také miluji zasloužené koblihy a kávu!

Zanechte odpověď Zrušit odpověď

Copyright © 2010. 2022 Lawnmowerguru.com, všechna práva vyhrazena.

Zveřejnění affiliate: Jako spolupracovník Amazonu můžeme vydělat provize z kvalifikačních nákupů od Amazonu.com. O tom se můžete dozvědět více tady.

Jak vyčistit karburátor sekačky na trávu

Je 9:00 ráno v krásném sobotu ráno letos v létě. Vaše dcera má fotbalovou hru v 11:00 a jste připraveni udělat trochu sečení trávníku před hrou.

Otevřete garážová vrata, vyrazíte se na sekačku na trávu a udělejte šňůru tahové rychlé tahače, abyste je vystřelili. A. nic se neděje!

Cítíme vaši bolest, protože jsme tam také byli. Existuje opravdu dobrá šance, že musíte vyčistit karburátor sekačky, než se znovu začne znovu.

Seznámíme vás s karburátory a naučíme vás, jak je vyčistit v tomto blogu IgoPro.

Úvod do karburátorů

Sekačka na trávu je nezbytným nástrojem pro udržení krásného trávníku. Stejně jako jakýkoli kus trávníku musí být správně udržován, aby se zajistilo, že při používání nezklame.

Popularitu získávají sekačky na baterii, ale většina sekaček na trávu stále běží na plynových motorech, což znamená, že mají karburátor.

Sekačka plynového motoru vede mícháním plynu se vzduchem a zapálení jiskrou, jako jsou jiné spalovací motory. Vzduch prochází vzduchovým filtrem v karburátoru a míchá se s palivem, než zapalovací svíčka zapálí plyn/vzduch.

Účelem vzduchového filtru sekačky na trávu je zabránit ucpávání prachu a nečistot v karburátoru a motoru. Většina palivových potrubí má také filtr, v tomto případě palivový filtr, který zabrání vstupu jakýchkoli úlomků v plynu a poškození vnitřních dílů motoru. I když trosky ve vašem motoru nezpůsobují okamžitě znatelné problémy, výsledkem je ztráta energie a zvýšená spotřeba plynu.

Karburátor je jednou z nejdůležitějších součástí sekačky na trávu. Karburátor zajišťuje správné smíchání benzínu a vzduchu v motoru, aby motor správně běžel.

Důležitost udržování karburátoru vaší sekačky

Čištění karburátoru zajistí, že bude i nadále správně fungovat. Pokud ne, jeho schopnost regulovat spalování bude vážně ohrožena. Vzduch by měl proudit do karburátoru, smíchat s plynem a spustit motor.

Každý ví, že sekačky na trávu řezaly trávu. Když jsou čepele aktivně zapojeny, motor se staví pod větší stres a to je, když je ještě více nezbytnější, že je váš karburátor sekačky na trávu čistý. V průběhu let jsme narazili na situace, kdy motor funguje podle očekávání.

Proto je nutná pravidelná údržba motoru. Nejprve zkontrolujte, zda vaše sekačka funguje správně a vyčistěte ji. Vzhledem k tomu, že existují různé modely motorů, měli byste při rozebírání, měli byste se pečlivě nebo vždy odkazovat na montážní příručku a fotografovat a fotografovat, když jdete.

Před odstraněním karburátoru se ujistěte, že je palivová potrubí vypnuto. Většina z nich má knoflík, který můžete otočit a vypnout tok paliva přes linii k karburátoru. Pokud to není, můžete linii přitisknout, abyste dočasně zastavili tok paliva.

Po odstranění karburátoru jej důkladně vyčistěte, aby se jeho plovoucí ventil mohl volně pohybovat. Poté vyměňte karburátor a otevřete palivovou potrubí.

Předměty potřebné k čištění karburátoru

Budete potřebovat hrst předmětů, které najdete v jakémkoli úložišti pro automatické díly, abyste vyčistili karburátor na sekačce na trávníku.

Seznam materiálů pro čištění karburátoru:

 • Carb čistič
 • Nakupovat ručníky
 • Olej
 • Šroubovák
 • Ratchet Sockets
 • Doporučuje se tlakový vzduch
 • Možná karbuterorová sada pro váš konkrétní karburátor

Kroky pro čištění karburátoru na trávu

Čištění karburátoru sekačky na trávu je něco, co je každý, kdo je mírně mechanicky nakloněn. Je důležité věnovat pozornost, když rozebíráte karburátor, abyste věděli, jak jej znovu sestavit! Ještě jednou doporučujeme pořídit mnoho obrázků, abyste zdokumentovali demontáž, abyste pomohli při opětovném sestavení.

Zde jsou kroky k vyčištění karburátoru vzduchového filtru:

Prvním krokem k čištění karburátoru je odstranění z motoru. Jakmile to uděláte, demontujte, vyčistěte a udržujte jej. Před odstraněním karburátoru se ujistěte, že jste vypnuli tok paliva.

 • Připravte se na odstranění karburátoru z sekačky na trávu: Odstraňte zapalovací svíčku tažením na vodič zapalovací svíčky, abyste se odpojili. Vypněte tok paliva do karburátoru otočením uzavíracího ventilu nebo sevřením linie. Poté identifikujte šrouby nebo šrouby připevněné karburátoru k motoru sekačky a odstraňte je. Někdy budete muset odstranit nebo uvolnit další komponenty motoru, abyste plně odstranili karburátor.
 • Vyjměte šrouby uzávěru držící karburátor z motoru a buďte velmi opatrní, abyste mezi nimi nepoškodili bránici.
 • Pečlivě vyjměte gumové těsnění z karburátoru. Pokud to nevidíte, může být přilepeno k motoru. Nechcete, aby se carb čistič dotýkal těsnění, jak to může korodovat. Pokud je vaše těsnění vůbec poškozeno, musí být nahrazeno novým těsněním před přeinstalováním nebo úniku paliva.
 • Vyjměte misku, kovovou žárovku ze spodní části karburátoru pomocí nástrojů. Vyčistěte jej čističem aerosolu a ručníkem čistých obchodů.
 • Vyjměte 0 kroužek, který se drží na dně misky. Zkontrolujte praskliny nebo opotřebení, nahrazení a odložení.
 • Získejte čistič sacharidů nebo čistič karburátoru, poté vložte tekutinu do každého portu a ujistěte se, že vyjde na druhém konci přístavu. Tyto porty jsou velmi úzké a snadno ucpané. Proto jsou vzduchový filtr a palivový filtr tak důležitý!
 • Pokud si nevšimnete čističe sacharidů úspěšně projíždějící přístavy, zkuste použít stlačený vzduch s pistolí na špičce jehly, abyste vystřelili jakoukoli blokování. Pokud to nefunguje, zkuste namočit karburátor do čističe carb a zkuste to znovu v případě potřeby opět hodiny nebo dny později.
 • Znovu sestavte všechny vnitřní části karburátoru, které jste mohli během procesu odstranit. Po dokončení můžete začít znovu připojit karburátor do motoru.
 • Před utažením šroubů, které jej spojí, se doporučuje dát na těsnění malé množství oleje na těsnění před utěsněním zpět k motoru.
 • Zapněte svůj palivový potrubí.

Tipy pro čištění karburátorů

Právě jste se dozvěděli o důležitosti vzduchového filtru a palivového filtru. Pravděpodobně jsou důvodem, proč jste potřebovali k čištění karburátoru! Proč nenahradit tyto levné položky, když pracujete na svém karburátoru?

K čištění karburátoru nepoužívejte drátěné kartáče nebo tenké kousky drátu. Karburátory jsou kalibrovány tak, aby dosáhly perfektního vzduchu na palivovou směs a musí být 100% utěsněny. Použití jakéhokoli typu tvrdého materiálu k čištění karburátoru je skvělý způsob, jak kompromitovat váš karburátor.

Další tipy na údržbu sekačky na trávu

 • Pro sekačku na trávu použijte pouze čerstvé palivo. Starý nebo zatuchlý benzín zhoustne a sníží tok do karburátoru. To je vlastně jeden z problémů, které zabraňují zahájení sekačky.
 • Pravidelně kontrolujte hladinu oleje a měňte olej alespoň jednou ročně nebo na doporučení výrobce sekačky. Špinavý olej je další skvělý způsob, jak rychle zničit motor.
 • Ujistěte se, že jsou vaše čepele na trávu udržovány ostré, protože tupé čepele roztrhnou vaši trávu místo toho, aby ji řezaly. Další informace o ostření sekačky.
 • Zkontrolujte zapalovací svíčku sekačky alespoň jednou ročně. Pokud je špinavý, můžete jej vyčistit nebo vyměnit.
 • Ujistěte se, že vaše kola na trávu jsou nafouknutá, volně rotují a nebyly poškozeny.
 • Po každém použití vyčistěte dno sekačky k odstranění nahromaděné trávy. Pokud se tráva shromažďuje pod palubou sekačky, všimnete si dramatického poklesu kvality „Cut Cut.„Prostor nad čepelemi vaší sekačky pod palubou zůstává nejvíce otevřený pro čepele, aby vytvořil výtah a poskytoval splachovací řez trávníku.
 • Zkontrolujte vodiče, drátěné připojení, pásy a čáry na sekačce, abyste se ujistili, že jsou plně propojeny, ne sevřeny a nebyly řezány ani roztaveny.
 • Vždy připravte svoji trávu správně na zimu, i když to nebude pouze na měsíc. Za tímto účelem sifonujte palivo z plynové nádrže a spusťte motor, dokud zcela vyčerpá karburátor paliva.

Zajištěním, že vaše trávník bude v dobrém stavu, budete odměněni několika roky výjimečného použití. Pravidelně postupujte podle výše uvedených tipů na údržbu, abyste se ujistili, že sekačka vždy začíná na prvním startu a seká trávník, jak byste očekávali.

Závěr

Správná péče o své díly sekačky na trávu bude udržovat je ve špičkové formě, a co je nejdůležitější, spolehlivé a bezpečné. Není nic frustrujícího, než jít sekat trávník, aby si uvědomil, že se sekačka na trávu nezačne. Pokud se to stane, doufáme, že tento článek pomůže a pamatujete si, existuje velká šance, že má něco společného s vaším karburátorem.

Ryan Sciamanna

Ryan je majitelem a zakladatelem Lawn Crack, LLC Mateřská společnost IgoPro Trackn Supply. Pracoval téměř v každé kapacitě v rámci trávníku a krajinného průmyslu pro malé místní společnosti, celonárodní společnosti a samozřejmě vlastnil svůj vlastní trávník, který prodal v roce 2018 před zahájením prodeje trávníku a zahradních produktů online. Další informace o Ryanovi se přihlásí k odběru kanálu LawnCrack YouTube.

Jak používat čistič karburátoru na trávu

Vlastnictví sekačky na trávu znamená údržbu, protože to může změnit všechny, pokud jde o vaši péči o trávník. Je to pro mnohé nezbytná domácnost, ale také vyžaduje vlastní pozornost, aby se zajistilo, že vše udržuje a běží. Jedním z nejsložitějších bodů pro nové majitele sekaček je čistič karburátoru. Chorbie je tu, aby poskytl kompletní průvodce krok za krokem, jak používat čistič karburátoru na trávníku, aby se ujistil, že zůstanete nahoru a běh. Přečtěte si, jak jste schopni propagovat bezpečnost a kvalitu ve svém vybavení a zároveň si udržet uklizený trávník.

Začínáme

Prvním krokem v jakémkoli projektu údržby na sekačce je pochopit, co přesně vyčistíte a chráníte. Pravidelně s použitím vaší trávy povede k kalu a trosek k hromadění kolem vašeho karburátoru přesčas. Špína, která se hromadí, může výrazně ovlivnit schopnost sekačky udržovat motor v chodu. Ve skutečnosti bez schopnosti míchat palivo a kyslík ve spalovacím motoru to zcela přestane fungovat. Umožnění problému nahromadění neřízeného může vést k mnoha dalším problémům kromě toho. Stručně řečeno, pokud však nedokážete udržovat svůj karburátor, budete si docela brzy kupovat drahou novou sekačku.

Jednoduché kroky pro čištění karburátoru sekačky na trávu

Čistič karburátoru opravňuje problém nahromadění problému kolem vašeho karburátoru, což ovlivňuje hladkost při spuštění motoru. Pravidelně zvětšíte životnost vaší sekačky pomocí čističe karburátoru a po těchto krocích:

 • Popadněte šroubovák a preferovaný čistič
 • Začněte tím, že sekačku vypnete a necháte motor úplně vychladnout
 • Odstraňte vzduchový filtr na stejné straně, na který najdete karburátor

Nyní, když jste odstranili filtr a dovolili jste vychladnout motor, můžete otočit a odhalit špínu a nahromadění v karburátoru.

 • Sundejte kryt karburátoru a propojení, abyste odhalili vnitřek
 • Počkejte, až vnitřek vyschne, a pak spusťte motor
 • Když běží, nastříkejte do středu karburátoru.

Čištění karburátoru během běhu je nejlepší, protože umožňuje čističi proniknout a čistit hrdlo karburátoru a odstranit usazeniny ve spodních sekcích. Nyní pro posledních pár kroků:

 • Vypněte motor a pokračujte v postřiku, aby se odstranilo další nahromadění
 • Vyměňte kryt, propojení, vzduchový filtr a vše zašroubujte na místě.

Jak může Chorbie pomoci

Péče o vaši sekačku je nezbytné pro úsporu času a peněz jako majitel domu tím, že se vyhnete nákladným výměnám a frustrující problémy s údržbou. Čistý karburátor pomáhá a Chorbie je jen odborník, který vám pomůže při dokončení tohoto úkolu. Přinášíme mnoho let zkušeností k jednoduchým a složitým úkolům pro majitele domů, dáváme jim klid, větší venkovní potěšení a šetří čas a zdroje odstraněním složitých prací. Kontaktujte jednoho z našich odborníků ještě dnes a zjistěte, jak můžete začít správným směrem se všemi vašimi potřebami péče o trávník a terénní úpravy

Specialista WD-40 Specialista CARB/THOTTLELY TOOL Cleaner

Výkonný rozpadající se na bázi rozpouštědel, který skutečně rozpustí tuk a olej.

Specialista WD-40 Specialist Defreaser and Cleanter EZ-POD

Použijte odmašťovací čistší Ez-pod K k odstranění tvrdohlavého nahromadění v průmyslových, komerčních a rezidenčních kuchyních. Bezpečné použití na Stovetops, mikrovlnkách, backsplashech a dalších, abyste se zbavili tvrdého tuku a špíny.

Specialista WD-40 Defreaser

Výkonný rozpadající se na bázi rozpouštědel, který skutečně rozpustí tuk a olej.

Specialista WD-40 Specialist Defreaser and Cleanter EZ-POD

Použijte odmašťovací čistší Ez-pod K k odstranění tvrdohlavého nahromadění v průmyslových, komerčních a rezidenčních kuchyních. Bezpečné použití na Stovetops, mikrovlnkách, backsplashech a dalších, abyste se zbavili tvrdého tuku a špíny.

Použití pro specialista WD-40 CARB/THROTTLE Body Cleaner

 • Zvyšte provádění vozidla s vysokou RPM. Specialista WD-40 Specialist CARB/THOTTLELY Cleaner a Otřete nahromadění, olej a špínu.
 • Zajistěte spolehlivé starty a hladké volnoběh na těžkých nákladních vozech a vozových vozových vozebech. Pravidelně čistěte pomocí Specialista CARB/škrticí klapky WD-40.
 • Udržujte sněhové blokátory a lodě před skladem s specialistou WD-40 CARB/THROTTLE Cleaner, takže jsou připraveni jít příští sezónu.
 • Krajiny mohou připravené na trávu, dmychadla listů a oříznutí plevelů pro tvrdé letní použití s ​​odborníkem WD-40 Specialist CARB/THOTTLE Body Cleaner.
 • Mít čtyřkolka, ATV nebo motocykl, který nezačne? Přeskočit výlet do obchodu. Zkuste vyčistit karburátor pomocí specializovaného carb/škrticí klapky WD-40.

WD-40 důsledně šetří den. Nikdy jsem neměl žádné problémy, protože je to čištění a mazivo vyřešilo jakýkoli problém, který vytvořil hlasitý hluk kvůli tření nebo jednoduše potřebuje nějaké čištění. Vřele doporučuji, aby vaše strojní zařízení probíhalo hladce.

Koupil jsem si tento produkt, protože se moje tělo škrticí klapky drželo na špičce a jsem rád, že jsem to udělal. Několik sprejů a rychlého otřesu odstranilo hřeben nahromadění uhlíku

Normálně se držím svého běžného čističe, který jsem používal roky, ale rozhodl jsem se rozvětvovat a vyzkoušet něco nového. Jsem tak rád, že jsem to udělal! Tento čistič funguje úžasně a velmi dobře čistí. Vlastně jsem to použil kolem své garáže pro jiné čištění jiné než moje sacharidy!