Jak doma nakrájet dřevěný talíř

Jak nakrájet laminovanou dřevěnou desku s skládačkou bez žetonů?

Je ještě obtížnější získat zakřivené povrchy dané konfigurace doma, zatímco budete muset navíc utratit peníze za nákup frézovací řezačky, která vám pomůže zbavit se hranolků a vytvořeného zazubinu při řezání dřeva na základě dřeva sporák.

doma, nakrájet, dřevěný

Cena manuálního frézování se může výrazně lišit v závislosti na výrobci, síle, dostupnosti dalších funkcí. Pokud se neplánujete profesionálně zapojit do nábytku, je vhodné si koupit levný model.

Pro řezání desky na bázi dřeva je třeba provést následující kroky:

 • Když jsme označili obrysy na bázi dřeva nezbytné části na listu, vystřihli jsme ji elektrikářem a snažili jsme se ustoupit jen pár milimetrů z zamýšlené řezné linie;
 • Vytváříme z dřevěné vláknových desek nebo překližkových šablon poloměru designu a pečlivě jim brouskují konec brusným papírem;
 • Nanesením šablony na hotovou část ji upíráme svorkami a ošetřujeme ji ručně vyrobenou řezačkou ložiskem a přesně odstraníme přebytečný materiál na zamýšlenou linii.

Je mi jedno, která frézování (se dvěma nebo čtyřmi noži se používá). Jedinou podmínkou je, že nože by měly zachytit tloušťku řezu po celé výšce. Po zpracování zůstává pouze nalepit okraj. Jak to udělat. podívejte se na

Co ovlivňuje kvalitu kachny řezacího dřeva?

V tomto případě jsme viděli dřevěnou desku, to je nejvíce vrtošivější materiál pro řezání, protože má podélné a příčné vrstvy, docela jemná a tenká dýha. Ale na druhé straně má tuhou adhezivní základnu, která bude také zasahovat do nás.

Viděl disk. Jak si to vybrat?

Při řezání by měla být dřevěná deska, pilanka současně řezána čistá a trvalá, protože lepidlo ve svých vlastnostech je velmi blízko ke sklu a samotný nástroj je dostatečně hloupý dostatečně hloupý. Proto v procesu řezání dřevěné desky musíte vybrat docela dobré disky, abyste je snížili bez ztráty kvality po dlouhou dobu.

Jaká je složitost řezání s kruhovou pilou s disky?

Podíváme.li se na mezery, uvidíme, že je plný zpětného, ​​protože „ve vašich rukou“ vede přesně pila v propylu prakticky není možné.

Mezi případem samotné pily a dílem. zubu. zubu je rozdíl ve výšce. Kvůli této vzdálenosti má disk schopnost nasměrovat svou pozici v propylu. V souladu s tím, jakmile změní svou geometrii, začnou být zuby roztrhany sklizními dřevo a ponechávají na něm stopy.

Je důležité umístit obrobku s přední částí dolů. Proč? Disk se otáčí zdola nahoru, vyřízne hromadu obrobku až k základně

Zdole tedy na přední straně máme vždy čistý povrch. Problémy se začínají tvořit nahoře, kde zuby vycházejí z obrobku. Takže se ukáže podvracení, čipy, hromady

Disk se otáčí zdola nahoru, vyřízne hromadu obrobku až k základně. Zdole tedy na přední straně máme vždy čistý povrch. Problémy se začínají tvořit nahoře, kde zuby vycházejí z obrobku. Takže se ukáže podvracení, čipy, hromady.

Jak je minimalizovat, nebo se úplně vyhnout? Existuje několik jednoduchých triků a teď o nich budeme mluvit.

doma, nakrájet, dřevěný

Programy pro řezání

Můžete si vyrobit laminovaný laminovaný dřevěný sporák z listu ve speciálních programech na počítači. Mezi nejslavnější z nich: „Astra Cut“

V programovém souboru objednávka, která může obsahovat několik produktů, které mají sadu dílů, přičemž parametry jsou nastaveny uživatelem. Na základě informací o řezání okraje desky, jako je řezání, šířka řezu, řezy atd. Str. Program generuje řezací kartu. Poté bude automaticky vytvořena specifikace, náčrt a další technologická dokumentace. Program obsahuje referenční informace o materiálech, operacích, okrajích a podrobnostech.

Vhodné pro ty, kteří se neustále zabývají prací na řezání desky na bázi dřeva. Tento program:

 • Podporuje režim pro více hráčů;
 • Systematizace a třídění informací;
 • Třídit objednávky pro archivní, plánované a aktivní;
 • Šetří informace o materiálech atd.;
 • Zohledňuje zbytek materiálu.

V editoru můžete vidět, která část je správně položena a která není zbytky významných a ne příliš. Uživatel může změnit nastavení pro snadnou práci.

Okno editoru je rozděleno na polovinu: vlevo. listy pro řezání, na pravých sloupcích, aby se nastavily parametry na budoucí podrobnosti: množství barvy a velikosti a velikosti. Program obsahuje režim „rotace“ ve třech verzích:

1st: samotný program má část během rotace; 2. 3.: Podrobnosti se neotáčejí.

Řezací mapa je vytvořena pomocí příkazu „výpočet“. Pokud tento příkaz opakovaně nastavíte, program nabídne nové možnosti, které lze změnit ručně: otočte a přetáhněte podrobnosti.

Vyřízněte laminovaný parket z dřevěné desky.

Příčinou čipů v tomto případě jsou účinky řezání zubů, ale nejen ve směru řezu řezání, ale také z opačné strany. (Vibrace z elektrického nářadí neumožňuje parketu provádět dokonale hladké, kvůli kterému je disk ve srovnání s řezem) diskový disk). Průvodce v tomto případě vám nejen umožňuje hladce vidět desku na bázi dřeva, ale také zabraňuje vzhledu čipů s opakem ve směru řezání boku. Při výběru disku pro řezání laminované dřevité kamna byste měli věnovat pozornost počtu zubů, čím více zubů, tím čističí nápoj.

Před zpracováním částí nábytku frézováním je nutné je vyříznout s rozpětím 3-5 milimetrů na každé straně zpracované. Na rozdíl od předchozích metod ponechává řezačka rukou dokonalý povrch. SCOL po takovém zpracování je vzácnost a zároveň se ukáže, že si zachová kolmost řezu. Až dosud jsme zvažovali pouze přímočaré pily, ale pokud mluvíme o tom, jak řešit různé druhy kruhů a zaoblení, pak neexistuje žádná alternativa k skládačce a frezerovi. Mezi nevýhody používání frézovací řezačky patří potřeba dovedností s ním pracovat. Budeme o nich mluvit v jiných článcích.

Recepce 2. „Reverse Cut“.

První průchod se provádí neobvyklým způsobem. obráceně. To znamená, že disk viděl, jak se v průběhu krmení obrobku otáčí. Vystavujeme minimální hloubku řezu, zapneme pilu a pohybujeme se vpřed, ale dozadu.

Pokud máte pravidelnou pilu, pak jen opravte pilu s minimálním letem na základnu. Význam prvního průchodu spočívá v tom, že čepel, pohybující se podél průvodce, se pouze drží našeho obrobku. Potřebujeme malou drážku pro kamna na dřevo.

Poté, co vytvořili první. ujistíte se, že s takovým krmivem nejsou žádné žetony (zpět). Povrch je perfektní!

Nyní vložíme pilu do plné hloubky a uvidíme obrobku na této drážce pravidelným reza. krmení vpřed. Dostaneme dva škrty na prázdné. Žádné řezy vln, žhářství, nic. perfektní kvalita!

Shrnutí

V dnešním článku jsme zkoumali 4 způsoby, jak může elektrikář snížit překližku nebo desku s nudou dřeva s minimálním počtem žetonů a kulky. Vyberte nejvhodnější metodu pro vás a zkuste!

Můžete také kombinovat několik různých způsobů, jak dosáhnout nejgnějšího a nejvyššího výsledku kvality.

Abychom zcela odřízli dřevitá loď pomocí skládačky, je nutné pracovat s elektrickým nebo manuálním nástrojem při nízké rychlosti a pevně stisknout čepel k obrobku. S rychlým pohybem řezu se ukáže, že není příliš úhledná, pravděpodobnost čipů se zvyšuje.

Uživatelé poznamenávají, že s řezem s přímá polohou trysky a při nízké rychlosti za minutu prochází skládačka asi 50 cm. Pokud zvýšíme intenzitu pohybů a nastavíme maximální úhel sklonu, pak bude možné pít až 2 m. Ale řez bude drsný, s velkými čipy.

doma, nakrájet, dřevěný

Rada! Pokud jste materiál viděli opatrně, stojí za to vypnout kurz kyvadla v nástroji.

Jak přesně je skládačka zpracována deskou dřeva. Nová plátna vám umožňují jasně řezat materiál podél zamýšlené linie a konstantní rychlostí. Ale po asi 3 m obrobku se zařízení začne otupit, v důsledku toho se záloha zpomaluje a řez se stává hrubší.

Pravidla řezání

Nejprve musíte vybrat metodu řezání.

Nezapomeňte provést následující školení (řez):

 • Pro ochranu laminovaného povlaku desky před poškozením během provozu je nutné připravit malířskou pásku nebo pásku;
 • Pro označení polotovarů. pravítko a tužka;
 • Z konců desky označte budoucí body pily tužkou;
 • Abyste se neobjevili čipy, musíte nalepit malířskou pásku nebo pásku;
 • Po přilepení pásky předběžného bodu značení se spojte s tužkou;
 • Připravte brusný papír na konečné zpracování řezaných linek.

Další pravidlo se nevztahuje na přípravu, ale na akce po pile, ale je běžné s jakoukoli metodou: E, na okrajích jsou detekovány, pak je třeba je ošetřit souborem nebo Rashpil. Konce získané v důsledku řezu, kryt dýhou se vzorem podobným výkresu laminovaného povlaku.

Co nelze řešit

Laminovaná deska nesoucí dřevo nelze vidět pomocí úhlového brusného stroje, který se také nazývá „úhlová bruska“. Při práci s tímto nástrojem existuje vysoká pravděpodobnost zranění, zejména při používání disků s velkým průměrem. Zranění můžete také získat, když je z nástroje odstraněno ochranné pouzdro.

Recepce 1. Posypaný podél průvodce

Nainstalujte průvodce (pneumatika) na obrobku, nastavte hloubku řezání a proveďte řez. Jak vy sami můžete být přesvědčeni, dokonce i na vnější straně našeho obrobku vyrobeného z desky s nosností dřeva, bez hranolků, nedochází k podkopávání. Pil i bez známky šikany nebo postranních vln. Proč takový rozdíl?

Jaká je zásluha průvodce?

Když jsme viděli disk, nevyhnutelně přesuneme pilu, ukáže se tak.výkřikový „pohyb železa“. To znamená, že když vedeme rukou, po celou dobu přesuneme pilu doprava, doleva. Průvodce, který má tuhý kant, vám umožňuje vyhnout se tomu.

V souladu s tím, když vedeme pilu podél průvodce, se nepohybuje a samotný disk pila funguje rovnoměrně, aniž by změnil svou polohu. Ukázalo se, že perfektní rybářská linie pro oříznutí rovnoběžně s průvodcem.

Co dělat, pokud neexistuje žádná ruční pila a průvodce?

Musíte se udělat průvodce sami. Najdeme pravidelný profil, můžete si vzít pravidlo, jakoukoli dokonce železnici, hlavní věc je, že jeho geometrie je dokonce.

Měříme vzdálenost od disku pily k okraji vašeho obrobku nesoucího dřeva. Připevníme všechny svorky k obrobku a začneme řez.

Hlavní věcí v tomto procesu je neustále stisknout pilu k průvodci. To znamená, že vaše ruka by měla vždy vést pilu k domácí pneumatice.

Po řezu dostanete téměř dokonalý řez, rybářská linie pro řezací zastřihovač je stěží viditelná. Provedli jsme velmi vysokou kvalitu, samotný řez je čistý, na něm nejsou viditelné žádné boční stopy. S výjimkou malé hromady na zadní straně obrobku.

Odkud pochází tato hromada, protože jsme pracovali s průvodcem (pneumatika)?

Na zakoupené pneumatice je speciální plastová ochranná páska pro řezání. Tato páska neumožňuje hromadu vstát a řezat ji. V tomto případě jsme tuto pásku neměli, takže jsme dostali tuto hromadu na povrchu.

Obvyklá malířská páska je odebrána. Přilepeno na místo řezu, značení jsou vyrobeny a řezané malířskou páskou. Adhesivní páska drží hromadu na místě a když ji rozřezáme, dostaneme všechno čistě.

Jen pomaleji vede samotný disk pily. To znamená, že pokud se totéž provede s pomalejším krmivem, budou čipy mnohem menší.