Kolik metrů vlasce by mělo být navinuto na cívce vyžínače trávy?

Navlékání šňůr do cívky vyžínače trávy

Otevřete žací hlavu zatlačením do strany na zářez v hlavě. Zatlačte na jednu stranu směrem dovnitř, dokud se blokovací mechanismus nerozpojí, a poté zatlačte na druhou stranu. Poté sejměte kryt žací hlavy.

Stojí to za trochu potíží.Herkulova síla vám nepomůže.Teprve po chvíli si uvědomíte, jak rychle se dá rozebrat.V případě, že máte čínskou hlavu.Je o něco snazší ji rozebrat (plast je tenký).Můžete ji také vidět s nápisem „Push and twist“

Po sejmutí horního krytu je třeba vyjmout držák vlákna, ale pozor, abyste neztratili pružinu

Vezměte dvě šňůry (každá o délce přibližně 2 metry). Vložte konec vlasce do jednoho z oček cívky a naviňte vlasec v naznačeném směru. Ujistěte se, že je struna navinuta rovnoměrně a pevně. Vložte konec provázku do jednoho z otvorů v cívce.

V případě čínské hlavy.Odměřte správné množství vlasce (4-5 metrů) a přeložte ho na polovinu.Přeloženou šňůru položte doprostřed držáku (v držáku je štěrbina) a začněte navíjet šňůru tak, aby každá z obou šňůr ležela ve vlastním poli na držáku.

Vložte cívku do žací hlavy. Vyjměte konce šňůr z otvorů v cívce a vložte je do drážky v žací hlavě

A tady dobře víte, že byla vaše chyba koupit 3 mm vlasec. Obecně je doporučený průměr navijáků STIHL 2.4 mm

Ale pokud máte čínskou hlavu Toto pravidlo se na vás nevztahuje. Někteří zákazníci mi řekli, že se jim podařilo dostat i 4 mm. Je pravda, že se cívka rychle rozbije.

Prostrčte fousky očky a nasaďte horní kryt hlavy, přičemž zarovnejte boční západky.

kolik, metrů, vlasce, cívce, vyžínače, trávy

Jak vložit vlákno do neoddělitelného bubnu strunové sekačky na trávu

Základním prvkem spouštěče je žací hlava, což je válcové tělo s cívkou (cívkou) vloženou dovnitř. Šňůra (vlákno) je navlečena na cívku. Hlavy tyčí se liší podáváním a závitováním. Existují celkem tři typy hlavic:

kolik, metrů, vlasce, cívce, vyžínače, trávy
 • Automatické. Řádek je podáván poté, co uživatel sníží otáčky motoru. Automatický posuv řádků je velmi užitečný, když je třeba provést velké množství práce. Nevýhodou této hlavy je vysoká spotřeba závitu.
 • Poloautomatické. Jeho použití nevyžaduje od uživatele žádné složité manipulace. Princip spočívá v tom, že se šňůra automaticky prodlužuje, zatímco strunová sekačka pracuje na plné obrátky. Stačí lehce udeřit hlavou stroje o zem (tím se uvolní zablokování vlasce) a šňůra se odstředivou silou vytáhne z cívky. Poté se šňůra nařízne na potřebnou délku nožem na ochranném krytu nože.
 • Manuální. Chcete-li šňůru prodloužit, musíte stroj zastavit. Poté je nutné vedení vytáhnout ručně.

Typy vyžínacích bubnů

Jak vložit vlasec do zahradního vyžínače: několik jednoduchých rad

Díky modernímu elektrickému nářadí mají lidé spoustu možností, jak omezit ruční práci. Mezi tyto inovace patří strunová sekačka, která výrazně usnadňuje sekání trávy a péči o trávník. Tento přístroj zkracuje dobu práce na zahradě tím, že mění těžkou fyzickou práci v zábavu. Řezací nástavec pro zastřihovač je rybářský vlasec. Šňůra je silně napnutá, takže seká trávu prakticky v jakékoli výšce. Obsluha elektrického nářadí je snadná, ale problém nastává, když vám dojde řezný materiál. Ne každý ví, jak ve spěchu nasadit šňůru na vyžínač plevele. Přestože se jedná o jednoduchou operaci, není vždy člověku, který se s tímto úkolem setká poprvé, jasné, jak správně navíjet na cívku. V příručce je ještě méně informací o tom, jak vybrat a vyměnit vedení.

Speciální funkce zastřihovačů

Strunovou sekačku, sekání trávy rybářským vlascem lze použít v blízkosti: domů a jiných budov, plotů a živých plotů, stromů a keřů, záhonů a květinových záhonů, řádků na zahradním pozemku.

Jak navinout strunu křovinořezu

Šikovná a účinná strunová sekačka je k dispozici v několika variantách:

Jak již název napovídá, strunová sekačka se od sebe výrazně liší. Bez ohledu na tento typ však může být řezným prvkem tohoto nástroje vlasec. Šňůra zastrčená do cívky vyžínače trávy samozřejmě není nekonečná. A dříve nebo později musí být nahrazen novým.

Spotřeba rybářského vlasce závisí na četnosti používání stroje a množství práce, kterou vykonáváte. Čím více trávy sekáte a čím častěji ji vyžínačem upravujete, tím více se spotřebovává vlasec. A čím dříve vám dojde, tím lépe. To vyvolává otázku: Jak vložit vlasec do cívky strunové sekačky??

Ne každý zná odpověď na tuto otázku. Velkou roli v tom, jak dobře se vyžínač navíjí, hraje i kapacita navíjení vlasce. Pro správnou funkci je důležité správně navinout nový vlasec na cívku. O tom, jak změnit linku na zastřihovači, budeme hovořit v tomto článku.

Co lze použít místo vlasce?

Mnoho uživatelů vyžínačů se zajímá, čím lze nahradit standardní šňůru u tohoto typu strojů? Nebezpečné pokusy začněte tím, že do sekací hlavy vložíte kovový nebo měděný drát, kovové šňůry nebo provázky a obyčejný rybářský vlasec.

Pokud se místo vlasce použije kovový drát, stává se vyžínač nebezpečný nejen pro uživatele, ale i pro ostatní. Důvodem je to, že za chodu stroje se ocelový drát postupně rozplétá a jemné kousky drátu odletují vysokou rychlostí do všech stran.

Něco podobného lze provést s ocelovým nebo měděným drátem, ale s tím rozdílem, že se drát trhá ve větších kusech a může způsobit vážné zranění.

A pokud se při práci se strojem s ocelovým lankem (drátem) náhodou chytíte za vlastní nebo cizí nohu, je zaručena silná a hluboká rána ve tkáni a v některých případech i amputace prstů. Výrobce nepoužívá nylon pro nic za nic, protože je lehký a dostatečně pevný a neodlétá a nezpůsobuje zranění.

Místo standardního vlasce můžete samozřejmě v sekačce použít rybářský vlasec, ale je s ním více problémů než se standardním vlascem, protože se rychle opotřebovává, trhá, seká pomalu a není vhodný pro sekání tvrdé trávy. navíc se ztrácí mnoho času při výměně rozbitého nástroje více než jednou.

V praxi má použití běžného rybářského vlasce opodstatnění, pokud hodláte sekat trávu v blízkosti plotu, zejména pokud je vyroben z řetězového pletiva. V takovém případě, aby se standardní a někdy i drahý vlasec neopotřeboval, je nahrazen vlascem, který se nešetří. Obecně platí, že pro změnu šňůry na největší možnou tloušťku, 2-3 mm.

Jak odstranit vlasec

Chcete-li vyměnit šňůru v zastřihovači, sejměte kryt hlavy. Za tímto účelem stiskněte prsty pojistku na obou stranách krytu a vytáhněte kryt nahoru. To umožní přístup k cívce. Poté ji vytáhněte zatažením za hřídel, na které je cívka uložena. Pokud konce vlasce trčí z otvorů v hlavě, zvedněte cívku kolem osy a zbytek vlasce vytáhněte z otvorů v hlavě dovnitř. Nyní díl nic nedrží a je snadné jej odstranit a odstranit zbytek pracovního řetězce.

Cívka je rozdělena na dvě části středovým výřezem. Protože se velikost dílů u různých modelů liší, je třeba zkontrolovat, kolik vlasce můžete na cívku navinout. Její délka se pohybuje mezi 1 a 4 metry.

Jak odstranit linku

Chcete-li vyměnit šňůru v zastřihovači, sejměte kryt hlavy. Za tímto účelem stiskněte prsty pojistku na obou stranách krytu a vytáhněte kryt nahoru. Umožňuje přístup k cívce. Poté ji vytáhněte tahem nahoru za osu, na které cívka leží. Pokud konce vlasce trčí z otvorů v hlavě, zvedněte cívku podél její osy a vytáhněte zbytek vlasce z otvorů v hlavě. Díl je nyní volný a lze jej snadno vyjmout a odstranit zbývající vlákno.

Cívka je rozdělena středovým výřezem na dvě části. Jednotlivé díly se u různých modelů liší velikostí, proto si ověřte, kolik vlasce můžete na cívku namotat. Její délka se pohybuje mezi 1 a 4 m.

Odstranění cívky strunové sekačky

Malé elektrické vyžínače trávy se spodním motorem (při práci u země) mají obvykle dvě tlačítka na každé straně cívky. Stiskněte je a oddělte jednu polovinu těla cívky od druhé, která zůstane na zastřihovači. Spolu s první polovinou se odstraní i vnitřní část, na kterou se přímo navíjí vlasec. Při demontáži buďte opatrní: uvnitř je pružina, která může vyletět a ztratit se.

U elektrických a benzínových vyžínačů s ohnutým ramenem (u těchto vyžínačů zatím není možné použít nůž) je třeba jednou rukou uchopit samotné tělo navijáku a druhou rukou začít otáčet křídlem na navijáku proti směru hodinových ručiček. To je ten, který upevňuje cívku k hřídeli sekačky na trávu. Po vyšroubování křídlové matice opatrně vyjměte celou cívku a dávejte pozor, abyste neztratili pružinu uvnitř.

U elektrických a benzinových vyžínačů s přímou hřídelí a převodovkou na jejím konci (v takových vyžínačích na trávu lze kromě vlasce a nože instalovat i šroubovák) hledají otvor pod cívkou, vloží do něj například šroubovák, klidně roztočí cívku, dokud šroubovák nepronikne ještě hlouběji, a cívka se zafixuje. Nyní otočte celou cívkou ve směru hodinových ručiček (protože nit je levá) a vyjměte ji ze strunové sekačky. Další demontáž cívky. Lze jej montovat pomocí karabin nebo dotáhnout křídlovou maticí. Pokud je naviják upevněn pomocí západky, zatlačte na spodní část západky tak, aby se uvolnila jedna polovina těla navijáku od druhé poloviny. Jednoduše vyšroubujte křídlový šroub. může existovat třetí typ spojení mezi oběma polovinami takové cívky: v tomto případě je třeba uchopit spodní část jednou rukou a horní část druhou a začít s nimi otáčet v opačných směrech. Při demontáži takové cívky byste měli dbát na to, abyste neztratili pružinu uvnitř cívky.

Více než 200 různých zastřihovačů za nejnižší cenu na jednom místě. Klikněte a podívejte se

Nyní je třeba vyjmout a demontovat cívku a začít navíjet.

Správné navíjení vlasce na cívku vyžínače trávy

Při prvním navlékání se může zdát, že je tento proces poměrně časově náročný, ale s časem a zručností lze tento úkol zvládnout mnohem rychleji.

Pro doplnění vedení je třeba provést následující kroky

 • Vezměte cívku a odšroubujte uzávěr. U některých cívek je závit vlevo, proto odšroubujte uzávěr v požadovaném směru.
 • Odměřte pět metrů vlasce;
 • Přeložte tento kus čáry na polovinu, tj. určete, kde je střed;
 • Poté umístěte tento střed vlasce do otvoru na cívce;
 • Navíjejte šňůru ve směru vyznačeném šipkou;
 • Pokud jsou k dispozici dvě navíjecí pozice, naviňte první část vlasce na jednu polovinu cívky a druhou část na druhou polovinu;
 • Oba konce vlasce zasuňte do otvorů v cívce;
 • Našroubujte zpět uzávěr.