Může elektrická strunová sekačka sekat mokrou trávu?

Jak si vybrat?

Abyste pochopili, jaký benzínový vyžínač na trávu je nejlepší, nejdůležitější je rozhodnout, k jakému účelu jej chcete použít.

Pokud se například potřebujete postarat o trávník na velké ploše, je lepší vyzvednout špičkový model s obrovskou kapacitou. Důležité je také zohlednit typ trávy, včetně tloušťky stébel.

Typ motorového zařízení přímo závisí na jeho schopnostech a nákladech na palivo (čím silnější je, tím větší je dosah schopností zařízení a tím více spotřebuje paliva).

 • Motor má dvě konfigurace. dvoutaktní a čtyřtaktní. První je levnější, ale náročnější na údržbu, protože palivo a olej se musí míchat. Motor dlouho neběží. Čtyřtaktní motor za vyšší cenu než typ 1. Je to drahé, pokud jde o servis, ale pro napájení motoru není nutné kombinovat dva druhy kapaliny, protože se uvažuje o 2 samostatných nádržích. Jedna nádrž je naplněna palivem a druhá olejem. Čtyřtaktní motor produkuje při provozu méně hluku a emisí než dvoutaktní motor. A zde se můžete podívat, jak se ruční sekačka používá a jaká je její cena.
 • Pracovní část zařízení obsahuje dva typy. šroubovou čepel nebo závit. Šroubovitá čepel je silným řezným prvkem, který seká nejen trávu, ale i keře a malé stromy. Z tohoto důvodu je nutné se při výběru zařízení zaměřit na modely s řezací částí. Je úspornější a neškodnější vzhledem k řezací lince, která má kratší životnost.
 • Řídítka sekačky na trávu jsou podobná řídítkům jízdních kol a mají tlačítka pro ovládání. Při výběru spotřebiče se zaměřte na umístění tlačítek. Například u domácích spotřebičů jsou tlačítka pohodlně umístěna na liště. U jiných typů spotřebičů je ovládací panel na rukojeti.

Výběr strunové sekačky na trávu pro zahradu, kromě zvládnutí výkonnostních charakteristik, je třeba vzít v úvahu následující specifické zařízení: nízká hmotnost, pohodlí při používání (po dlouhou dobu držení v rukou, včetně ramenního pásu), pohodlí ukládání a přepravy.

Pro muže je přijatelná jakákoli úprava (základní, vhodné zařízení pro výšku) a při práci se zařízením dívky nebo starší osoby je nejdůležitější hmotnost.

Možná se vám bude hodit také informace o nejlepších modelech elektrických sekaček na trávu

Při používání strunové sekačky je třeba s ní pravidelně pohybovat a dobře ji držet v rukou. Proto je typ rukojeti důležitým kritériem výběru. Většina přístrojů je vybavena mechanickým přívodním systémem. Mají podobnou rukojeť. Tento model umožňuje použití 2 rukojetí. Je velmi vhodný pro stříhání velkých ploch.

Při výběru benzinového vyžínače na trávu je třeba zvážit typ zařízení:

 • Profesionální typ je zvýrazněn pokročilými průmyslovými daty. Hlavní vlastnosti zařízení spočívají v kompletní sadě se silným motorem, síle až 3 l/s, šroubovitém noži a antivibračním provedení. Při používání je nutné dávat pozor na motor, aby nedošlo k jeho přetížení a poškození. Mechanismus vyžaduje po každém použití pečlivou údržbu, která zahrnuje čištění a odstraňování zeleně. Za pozornost stojí také to, jaké je hodnocení nejlepších modelů benzínových sekaček s vlastním pohonem.
 • univerzální verze má jmenovitý výkon motoru 1-3 hp. Řezná část je znázorněna v podobě nože nebo nylonového vlasce. Multifunkční strunová sekačka nejenže bojuje s trávou na místech s různými druhy vegetace, ale také vytváří šanci na rovnoměrný trávník.

Možná se vám bude hodit také informace o tom, jak chránit pivoňky před mravenci.

Včasné zastřižení trávy je zárukou krásného trávníku a dobře udržovaného domu. Pro usnadnění a urychlení činnosti se doporučuje zakoupit benzínovou strunovou sekačku, jejíž cena závisí na jejích vlastnostech a výrobci.

Bude také užitečné vědět, jaké mšice na růžích se vyplatí aplikovat.

Sekání trávy křovinořezem. Mowing the grass with a brushcutter

Významné úpravy mohou zahrnovat:

Huter GGT-800S

Hmotnost 7 kg, výkon 1,1 l/s., šířka řezu 26 cm, velikost nádrže 0,7 l, průměrná cena 7 tis. ;

Ergomax BC-43E

Hmotnost 7,4 kg, výkon 1,7 k., Šířka řezu je 25 cm, průměrná cena je 7 000 €. ;

PATRIOT PT 535

Hmotnost 7 kg, výkon 1,8 l/s., šířka řezu 42 cm, velikost nádrže 0,95 l, průměrná cena 8 tis. ;

PATRIOT PT 3055

Hmotnost 6 kg, výkon 1,3 k., Velikost nádrže 0,5 l, šířka sečení 43 cm, průměrná cena 8000 Kč. ;

Champion T266

Hmotnost 6,5 kg, výkon 1 hp., Velikost nádrže 0,6 l, šířka řezu 40 cm, průměrná cena 8 tis. ;

STIHL FS 45

Hmotnost 4,1 kg, 1 hp., Velikost nádrže 0,3 litru, průměrná cena 13 tisíc dolarů. ;

Husqvarna 143R-II

Výkon 2 hp., velikost nádrže 1 litr, šířka řezu 40 cm, průměrná cena 25 tis. ;

STIHL FS STO

Hmotnost 5,8 kg, výkon 1,4 k., velikost nádrže 0,53 l, průměrná cena 33 tis.

může, elektrická, strunová, sekačka, sekat, mokrou

Zde se dozvíte, jak používat čpavek proti mšicím na růžích a jak je účinný.

Jak používat zastřihovač

Tipy pro sekačky na trávu

 • Sekání trávy, když není příliš velká. Sekání trávníku nebo dvora je tak mnohem snazší a rychlejší než sekání přerostlého trávníku. Velké množství trávy, plevele, rostlin a vyžínačů se bude špatně rozmělňovat. Kromě toho bude na povrchu hodně posekané trávy, kterou bude třeba buď odstranit, nebo počkat, až uschne, nebo až se z ní stane kompost, což není hezké a může způsobit různé choroby trávy.
 • Vyvarujte se sekání trávy, plotů, kamenů, cihel nebo jiných tvrdých předmětů, protože to značně urychluje opotřebení vedení a vyžaduje častější výměny vedení.
 • Někteří lidé budou muset nosit ortopedickou ortézu (i když se to může zdát hloupé). Podpěra zad vám umožní pracovat déle a cítit se pohodlněji.

Upozornění k používání zastřihovače

Sekačku na trávu, stejně jako drtič větví, motorovou pilu nebo zahradní traktor, není rozumné používat k něčemu, k čemu není určena.

Držte strunovou sekačku dál od sebe, abyste si neusekli prsty na rukou nebo nohou.

Nesekejte strunovou sekačkou ve vodě nebo na mokré trávě. Pokud máte elektrickou strunovou sekačku, můžete dostat elektrický šok. Pokud máte benzínovou sekačku na trávu, můžete vodu a trávu znečistit palivem a výfukovými plyny.

K sekání trávy budete potřebovat věci

 • Kalhoty. Nejlépe pevné pracovní džíny bez děr. Trávu můžete sekat kdekoli, takže pokud si nebudete chránit nohy, může se vám brzy stát, že vám po nohách polezou tisíce mravenců a kousnou vás. Někdy se může plevel poškrábat až do krve, nebo se na sekačku vrátí tvrdý drápek od strunové sekačky.
 • Rukavice jsou bezprsté, kožené, na tom nezáleží. Pokud budete sekat trávu bez rukavic, na konci sekání už nebudete moci bez bolesti pohnout malíčkem. Hmotnost trávy přes strunovou sekačku vyvíjí tlak na vaše ruce a způsobuje odřeniny a odřeniny na rukou, pokud nepoužíváte ochranné rukavice.
 • Ochranné brýle, nemůžete sekat se zavřenýma očima, protože vám do obličeje vletí kousky trávy. Jeden dobrý oční kontakt vás přesvědčí, že ochranné brýle jsou nutností. To se týká jednoho ze základních pravidel pro používání vyžínače.
 • Mějte po ruce dostatečnou zásobu pitné vody. I když si myslíte, že se příliš neohřejete, zamyslete se znovu. Po nějakou dobu byste měli sekat trávu vibrační sekačkou.
 • Mějte náhradní vlasec nebo napuštěnou strunovou hlavu, abyste ji mohli nahradit, pokud vám dojde.
 • Pokud máte elektrickou strunovou sekačku, musíte mít další prodlužovací kabel. Pokud máte benzínovou strunovou sekačku, měli byste mít náhradní palivo.
 • Hrábě na shrabování posekané trávy nebo plevele.
 • Klobouk, pokud pracujete na slunci.
 • Vysoké boty (kalhoty by měly být nejlépe zastrčené do bot).
 • Pokud plánujete pracovat za soumraku nebo později, nezapomeňte si vzít sprej proti hmyzu a baterku.

Jak správně používat zastřihovač

Domácí strunová sekačka je nejjednodušší, ale velmi účinný nástroj. Zapojit vyžínače trávy a pustit se do práce už nemůže být jednodušší. Aby však váš vyžínač pracoval dlouho a produktivně, je třeba dbát na některé detaily.

Příprava místa. Pečlivě zkontrolujte posekanou plochu a odstraňte všechny cizí předměty, jako jsou kameny, sklo, dráty apod.д. Takový předmět může během práce náhle vyletět zpod lana a způsobit zranění.

Instalace řezacího systému. Existují vyžínače s nízkým výkonem, které dokáží sekat pouze měkkou, svěží trávu. a nepotřebují žací systém. Některé modely strunových sekaček s výkonem 1 kW a více však mohou pracovat i s nožem. Pokud se na trávníku vyskytuje úporný plevel nebo dokonce malé keře, je třeba povolit matici nástavce a nasadit žací nůž. Pak matici pevně utáhněte klíčem.

Před zahájením práce. Je důležité nosit ochranné brýle, protože tráva a stébla vám mohou vlétnout do očí, i když jste trávník uklidili. Stejná stébla, tráva a větvičky mohou poranit ruce, proto se doporučují rukavice. Elektrickou strunovou sekačku lze snadno zapojit do zásuvky, ale akumulátorová sekačka vyžaduje před použitím několik hodin nabíjení. Pokud máte ramenní popruh, připevněte jej k rameni, pokud máte popruh na batoh, připevněte jej k oběma ramenům. Uchopte strunovou sekačku pevně do dlaně: D-rukojeť a zahradní strunovou sekačku s rukojetí na kolo (U-rukojeť) je třeba pevně uchopit oběma rukama. Držte strunovou sekačku nad trávou tak, aby cívka vlasce nebo nůž byly rovnoběžně se zemí. Zapněte startér.

Správný způsob řezání. Řezací nástavec se otáčí proti směru hodinových ručiček. Abyste zajistili, že posekaná tráva bude padat zpět na již posekanou plochu, jednoduše přejeďte sekačkou před sebou zprava doleva jednoduchým a přímočarým pohybem. Chcete-li odstranit zbytky trávy, přesuňte jej opačným směrem, zleva doprava. Pokud je plocha rovná a velká, rozdělte ji na pomyslné čtverce a sekejte podél vnější strany čtverce. Pokud je pozemek ve svahu, začněte sečení v dolní části trávníku a sekejte napříč pozemkem v jednom směru. Dosáhněte okraje. vraťte se a sekejte ve stejném směru, rovnoběžně s okrajem. Pokud je na trávníku hodně stromů, sekejte pouze po čáře, jinak sekačka přeřízne kmen stromu. V takové zahradě je nejlepší sekat po obvodu a postupovat kolem stromu.

Dokončovací práce. Vypněte motor a sundejte ramenní popruhy. Tím práce nekončí. Pečlivě očistěte cívku a nůž od zbytků trávy. Pak sekačku složte, pokud je teleskopická nebo skládací, a uložte ji pro příští sečení.

Mokrá tráva by se z bezpečnostních důvodů neměla sekat

Takže po celodenní práci uvidíte o víkendu svůj trávník v přírodě a rozhodnete se, že se na něj vrhnete s elektrickou nebo benzinovou sekačkou a dáte ho do pořádku. Zdánlivě vám nic nebrání v tom, abyste svůj web uklidili. Věděli jste ale, že pokud nedávno pršelo a tráva na vašem pozemku je mokrá, je lepší ji odložit, dokud neuschne?? Uvědomujete si, že sekání mokré trávy může být nebezpečné??

Než si tedy pořídíte sekačku, obujte si nepromokavou obuv a mějte na paměti několik věcí:

Mohu sekat motorovou pilou za deště?

Když jste doma, je snadné se o trávník starat systematicky. I za vlhkého počasí můžete sekat sekačkou nebo strunovou sekačkou poté, co tráva den oschne. Péče o přírodní travní porosty ve venkovských oblastech je mnohem obtížnější. Vzhledem k tomu, že se návštěvy konají o víkendu, sečení v těchto dnech. Ale co když se počasí změní na deštivé??

Které vyžínače mohou sekat mokrou trávu

Abyste pochopili, které vyžínače trávy používat pro sekání mokré trávy a které ne, musíte pochopit, jak fungují. Spotřebitelé dnes mají k dispozici dva základní typy motorů:

Elektrické vyžínače trávy mohou být v závislosti na umístění motoru:

Z hlediska bezpečnosti lze trávu mokrou od deště nebo rosy sekat pouze plynovou sekačkou nebo litevskou sekačkou. Používání elektrické sekačky na trávu je velmi nežádoucí. Zejména v případě jednotek s menším motorem, protože jsou v kontaktu s vodou. Riziko zkratu v důsledku toho.

Nedoporučuje se sekat trávu za deště nebo elektrickými sekačkami. Pokud voda pronikne do pohonné jednotky, může dojít k poškození nejen elektrických sekaček, ale také.

Mokrou trávu by neměly sekat ani elektrické sekačky. Důvod je stále stejný jako u elektrických vyžínačů trávy se sníženým výkonem. může dojít ke zkratu. Existuje také riziko, že byste mohli omylem odpojit napájecí kabel, který zařízení napájí.

Pokud však potřebujete sekat v mokrých nebo vlhkých podmínkách, je lepší použít sekačku s karburátorem nebo sekačku na trávu. Je to mnohem bezpečnější pro život a zdraví.

Funkce mulčování v sekačce na trávu

Trávníky a trávníky lze vylepšit několika způsoby. Mulčování je nezbytným krokem k tomu, aby byl trávník zdravější a aby se zabránilo erozi půdy. Jako mulčování se osvědčila posekaná tráva. Doporučuje se trávu pravidelně sekat a přes zimu ji obracet na kompost a používat jako organické hnojivo.

Na trhu jsou kolové stroje, které jsou již vybaveny funkcí mulčování. Díky této doplňkové funkci sekačky během sekání mulčují trávu a spadané listí: proces spočívá v drcení a jemném vyhazování organických látek na posekanou část trávníku. Výhoda těchto modelů je zřejmá: čistí trávník a vrací odpadky na povrch půdy v recyklované podobě a obohacují ji. Cena sekačky s dalšími funkcemi je však také vyšší než u běžného modelu.

Sekání mokré trávy strunovou sekačkou a jak na to?

Správa krajiny (a dokonce i území ve městě) je velmi složitá záležitost. Zejména pokud se musíte o zahradu neustále starat. Mnoho lidí se ptá, jak sekat mokrou trávu strunovou sekačkou, např.

Mohu sekat mokrou trávu strunovou sekačkou?

Pro trvalé obyvatele rodinného domu není obtížné dodržovat systematický plán péče o trávník. I ve vlhkém prostředí můžete mokrou trávu sekat sekačkou nebo vyžínačem o den později, až uschne. Péče o přírodní travní porost na zahradě je mnohem náročnější. Návštěvy o víkendu a sečení v těchto dnech. A co dělat, když prší??

Může elektrická sekačka sekat mokrou trávu??

Používání akumulátorové sekačky nebo vyžínače je skvělé, ale je bezpečné je používat během deště nebo po něm?? Zjišťování, zda je přípustné používat elektrické modely pro sekání mokré trávy.

Výrobci bateriových strojů nedoporučují jejich používání ve vlhkém prostředí. Sekání mokrého trávníku nebo přímo v dešti představuje zdravotní a bezpečnostní riziko. A sečení v takovém počasí je obtížnější. Podívejte se na některé z nich.

může, elektrická, strunová, sekačka, sekat, mokrou

Především těžká a mokrá tráva znemožňuje přenášení sběrného koše. To zvyšuje fyzickou zátěž uživatele při vyprazdňování. Za druhé, při mulčování se tráva přilepí na nůž a vnitřní stranu sekacího ústrojí, a tím se nerovnoměrně rozloží na trávníku. Posekaná tráva místo hnojení zahnívá, což vede k tvorbě mezer v trávníku.

Kromě toho jsou mokré trávníky měkčí, protože půda pod nimi je nasáklá. V takové situaci je velmi snadné trávník při sečení poškodit, zejména když je nutné zapojit pohon kol, aby se pomohlo při stoupání.

Dalším problémem je, že se na nožích a palubě usazuje mokrá tráva, což zvyšuje zatížení motoru a brání volnému otáčení nože. To může vést k přehřátí, přetížení motoru a rychlé poruše stroje. Mokrá tráva také ucpává otvory, kterými procházejí například různé hřídele pohánějící nože. Vysoká rychlost otáčení způsobuje zahřívání vlhké trávy, což vede k tavení pryžových a plastových dílů vedle hřídele.

A samozřejmě hlavním důvodem, proč se vyhnout sekání elektrické sekačky v dešti nebo v mokré trávě, je riziko úrazu elektrickým proudem. Nezáleží na tom, zda je motor v dolní nebo horní poloze. Hrozí nebezpečí úrazu elektrickým proudem. V dolní poloze může voda pronikat z trávníku, v horní poloze ze srážek. Bez ohledu na to, jak dobře je zařízení chráněno proti vlhkosti. Spotřebič je v každém případě vystaven přirozenému opotřebení během používání, mechanickým nárazům, jako je pád samotného spotřebiče nebo pád předmětů na něj.

Elektrické sekačky dnes nabízí mnoho značek. Mezi nejoblíbenější patří modely Karcher, jako je například sada baterií LMO 18-33.

Akumulátory v elektrických sekačkách Karcher mají nárazuvzdorné pouzdro a standard ochrany proti vodě IPX5, což znamená, že se nebojí přímého proudu vody. V místě instalace baterie je speciální kryt, který chrání baterii a kontakty před vlhkostí a nečistotami. Inteligentní správa baterie zabraňuje přehřátí a zajišťuje dlouhou životnost. I přesto však výrobce nedoporučuje používat ji za deště nebo na mokré trávě.