Jakým benzínem naplnit řetězovou pilu STIHL 180?

Jaký benzín do motorové pily STIHL?

Nesprávné používání jakéhokoli nástroje nejen výrazně zkracuje jeho životnost, ale také může způsobit zranění. To platí zejména pro spotřebiče, které jsou zpočátku velmi náchylné k nehodám. například řetězové pily.

Chcete-li nástroj používat, vždy jej nejprve připravte k práci. Kolik benzínu můžete natankovat do řetězové pily STIHL? Jaký benzín do motorové pily? V případě řetězové pily se nejprve naplní. Jaký benzín do motorové pily STIHL?? I když naplnění řetězové pily samo o sobě není obtížné, nesprávné nebo nedbalé provedení může vést k vážnému riziku poškození nástroje a zranění osob.

Příprava palivové směsi

Prakticky všechny dnes používané motory řetězových pil jsou dvoutaktní. V praxi to znamená, že nefungují normálně a bezpečně s nekontaminovaným benzínem, ale se směsí benzínu a určitého podílu motorového oleje. To je vlastnost všech dvoutaktních motorů: během provozu jsou mazány olejem, který proudí do válců současně s přívodem benzinu.

Optimální poměr motorového oleje a benzínu pro motorovou pilu je 1:50.

Výrobce řetězové pily zpravidla uvádí oktanové číslo a doporučené oleje pro optimální výkon v příručce. Netankujte čistý benzín, ale směs benzínu a metanolu.) в. Jaký druh benzínu můžete do své motorové pily STIHL použít?? Jaký olej použít do dvoutaktního motoru? V téže příručce je uveden i optimální poměr motorového oleje k benzinu, který není neměnný a mění se v závislosti na typu oleje od 1:25 do 1:100. Jaký benzín do motorové pily?? Husqvarna, Partner. ale v naprosté většině případů se používá poměr 1:50. často v případech, kdy chybí návod k použití (např. při koupi použité motorové pily).

To však nelze považovat za zcela oprávněné. Jaký benzín do motorové pily STIHL?? Jaký druh oleje použít. Motor moderní řetězové pily dosahuje maximálních otáček 13 500 ot/min. za minutu, takže není prostor pro experimentování s mazáním. Motorová pila STIHL, jaké palivo tankovat 92 nebo 95? ? Jaký benzín dát do řetězové pily, nejsou určeny pro motorovou pilu, proč potřebujete ruční pilu. Jediné opodstatnění pro motorové pily STIHL STIHL je zvýšení doporučeného množství oleje o 5-6 % při přípravě palivové směsi pro použité motorové pily s dobře opotřebovaným motorem.

ČTĚTE Řezný kotouč na kov pro okružní pilu s hranami

Pro přípravu palivové směsi použijte nádobu na míchání paliva s označením na boku krytu.

Poměr udává, kolik dílů benzínu připadá na 1 díl oleje. Převedeme-li poměr 1:50 na známější měrný systém, znamená to, že na 1 litr benzinu potřebujeme 20 ml oleje. Jaký benzín do motorové pily STIHL?? Čistý benzín, nedoplňujte.) в. Připravte palivovou směs ve správném poměru v níže uvedeném pořadí.

nejprve nalijte veškerý olej do železné nádrže a poté přidejte polovinu požadovaného objemu benzínu. Jaký benzín natankovat a jaký benzín do motorové pily? Plastové kanystry a plastové láhve by se k tomuto účelu neměly používat, protože mohou reagovat s benzínem a rychle oxidovat. STIHL řetězová pila STIHL jaký druh benzínu použít. Poté smíchejte olej a benzín, dokud směs nebude homogenní, a teprve potom přidejte druhou polovinu benzínu na požadovaný objem.

STIHL jaký typ benzínu použít. 92 nebo 95??

MS180 Několik poznámek k tomu, jaké kapaliny byste měli dávat do benzinové řetězové pily. Vždy sledujte.

Motorová pila STIHL MS180, náplň benzínu a oleje.

Dávkovač oleje MS180. Prosím, poraďte, jakou značku benzínu natankovat do motorové pily Alpina (STIHL 180). Jaký druh benzínu do motorové pily oblíbené značky dávat. Řetězová pila je šikovný nástroj, který dokáže vyřešit spoustu každodenních problémů. Míchání. Lifehack Často je třeba vytvořit směs pro motorovou pilu a cívku.

V ideálním případě byste měli k přípravě palivové směsi použít olej uvedený v návodu k obsluze, zejména proto, že mnoho výrobců řetězových pil vyrábí vlastní značku oleje speciálně vyvinutého a přizpůsobeného pro tyto nástroje.

ČTĚTE, jak vyrobit kultivátor z motorové pily

Pořadí plnění benzinu a oleje

Aby se předešlo jakýmkoli nehodám při uvádění do provozu a následném provozu řetězové pily s palivem, je třeba přísně dodržovat pravidla a pořadí plnění:

Při plnění řetězové pily otočte plnicí hrdlo nahoru a otřete ho do sucha, nalijte palivo do nálevky a pečlivě uzavřete všechny uzávěry.

 • pro plnění je nutný čistý a rovný povrch;
 • Nikdy byste neměli doplňovat palivo v blízkosti zdroje ohně;
 • Hrdla palivových a olejových nádrží musí být při plnění vždy otočena nahoru;
 • Před plněním je důležité otřít plnicí hrdlo čistým a suchým hadříkem;
 • U skútrů je velkým problémem víčko palivové nádrže. opatrně ho odstraňte, abyste zabránili úniku zbytků paliva do nádrže;
 • Palivovou nádrž plňte pomalu a opatrně, nejlépe pomocí trychtýře;
 • olej v olejové nádrži je třeba plnit s maximální opatrností;
 • víčko musí být zašroubováno až na doraz a zajištěno západkou, aby nedošlo k jeho nechtěnému vyšroubování;
 • Plněné nádrže musí být naprosto těsné. při sebemenší netěsnosti je naprosto zakázáno řetězovou pilu spustit;
 • Nespouštějte řetězovou pilu na stejném místě, kde jste ji právě naplnili. přesuňte se alespoň o 2 m;
 • Během plnění nekuřte a nepoužívejte otevřený oheň.

Nezapomeňte, že tato jednoduchá, ale důležitá pravidla jsou klíčem k vaší bezpečnosti a dalšímu používání řetězové pily.

jakým, benzínem, naplnit, řetězovou, pilu, stihl

Jak naplnit řetězovou pilu

U dovážených řetězových pil nepoužívejte benzín s nižší koncentrací než A-92. pro domácí výrobky je vhodný benzín s koncentrací A-76. Těsně před nalitím směsi do nádrže ji v nádrži ještě jednou protřepejte, dokud nezíská homogenní barvu.

Při doplňování paliva do řetězové pily dávejte pozor, abyste směs nerozlili po palivové nádrži.

Ze stejného důvodu se nedoporučuje nádrž naplnit až po okraj, je třeba v ní nechat volný prostor alespoň na prst.

Pro sledování hladiny paliva v nádrži je k dispozici nádrž s průhlednými stěnami.

Palivový systém: 1. palivový filtr, 2. karburátor, 3. ruční plnicí čerpadlo.

STIHL MS180 НЕУБИВАЕМАЯ ПИЛА ЕСЛИ СДЕЛАТЬ ЭТО!!!НЕТ ОПИЛОК В КАРБЮРАТОРЕ! ЧАСТЬ 3 ЧТО ПОД ФИЛЬТРОМ?

Objem palivové nádrže řetězové pily s výkonem 2 kW (což odpovídá 2,7 litru paliva) činí.с.) o něco více než 0,5 l. Při nepřetržitém provozu na maximální výkon je průměrná spotřeba paliva 1,2 l/h. Není těžké spočítat, že každá nádrž vydrží přibližně půl hodiny intenzivní práce. Jaký druh benzínu můžete do své motorové pily STIHL použít?? Kolik benzínu do motorové pily STIHL? Kolik paliva do motorové pily STIHL?? Jaký benzín do motorové pily STIHL?? Naplňte. Méně výkonné řetězové pily s menší kapacitou nádrže a kratší dobou provozu na jedno natankování.

jakým, benzínem, naplnit, řetězovou, pilu, stihl

ČTENÍ Pod jakým úhlem brousit řetěz řetězové pily

Řetězové pily STIHL jsou vybaveny přídavnou palivovou nádrží, kterou je rovněž třeba plnit současně s palivovou nádrží. Kolik benzinu do motorové pily?? V benzínu. Jakou značku benzínu do řetězové pily STIHL?? Řetězová pila STIHL. Tato nádrž je určena pro speciální řetězový olej. Lze je snadno rozlišit. na víčku palivové nádrže je obvykle logo palivové nádrže a na víčku olejové nádrže je stylizovaný obrázek kapky oleje.

Výrobci řetězových pil vyrábějí speciální olej pro řetězy se speciálními přísadami, které pomáhají udržet olej na řetězu. Je však poměrně drahý, takže majitelé řetězových pil jej často nahrazují převodovým nebo motorovým olejem, aby ušetřili.

Výrobci řetězových pil tuto změnu neschvalují, ale kromě mírně vyšší spotřeby náhradního oleje ve srovnání s původním olejem nemá na výkon řetězové pily žádný znatelný negativní vliv.

Průtok oběma nádržemi je nastaven tak, aby výstup oleje v olejové nádrži mírně zaostával za výstupem palivové směsi. Jaký benzín do motorové pily STIHL a dalších. Kolik benzínu do motorové pily STIHL? Jinými slovy, když je palivová nádrž zcela prázdná, při správně seřízeném karburátoru, který je zodpovědný za spotřebu paliva, by mělo být v olejové nádrži trochu oleje. Motorová pila STIHL. jaký benzín natankovat? Motorová pila STIHL. doporučujeme benzín pro motorovou pilu STIHL. Pokud směs paliva a oleje začne vytékat mnohem rychleji než olej z řetězu, zkontrolujte funkci motoru, zejména karburátoru.

Řetězová pila je již dlouho jedním z nejoblíbenějších nástrojů. Tato popularita však neznamená, že by stroj představoval menší nebezpečí. Jak připravit palivovou směs pro řetězové pily STIHL, jaký druh paliva do řetězové pily dávat? Proto jeho provoz, péče a regulace nejsou žádnou maličkostí. Znalost správné manipulace s řetězovou pilou a její praktické využití vás ochrání před vážným zraněním.

Spotřeba paliva

Jedna z nejdůležitějších otázek majitelů pil, protože každý chce vědět, co může očekávat.

Téměř všechny palivové nádrže mají objem přibližně 500 ml. Pokud má řetězová pila výkon 2 kW, spotřebuje přibližně 1,2 litru paliva za hodinu. Zjednodušeně řečeno, takový nástroj bude schopen pracovat na maximální rychlost půl hodiny bez přerušení. Pokud není řetězová pila tak výkonná, má menší objem nádrže. Uživatel tak může na první pohled zkontrolovat spotřebu paliva.

Časem se uživatel naučí starat se o své nářadí bez pomoci. Hlavním úkolem je udržovat domácí spotřebič v dobrém a provozuschopném stavu a používat kvalitní palivové směsi. Při přípravě palivové směsi dodržujte bezpečnostní pravidla. Pomáhá také chránit nástroj a zabraňuje poškození sebe i životního prostředí.

Motorová pila STIHL. jaký druh benzínu

Životnost vaší řetězové pily a její výkon závisí na kvalitě benzínu. Mnoho lidí ji zanedbává, protože si myslí, že jde o podružnou záležitost, a tankují do své pily, co najdou: 92, 95, 98 nebo dokonce špínu a prošlý benzín! Podstatné je, že toto palivo způsobuje poruchu nástroje, který je třeba opravit. Tento článek se zabývá správným benzínem do motorové pily!

Jak dlouho palivo vydrží??

Při delším používání se benzín odpařuje (bez ohledu na značku), sráží se na dně, ztrácí své vlastnosti, jinými slovy se znehodnocuje. Je třeba vědět, že se nezapaluje samotný benzín, ale jeho výpary. Pokud tedy máte v garáži kanystr benzinu navíc z loňského roku, dvakrát si rozmyslete, zda se vám to vyplatí? Bylo by lepší ho tam nechat, aby pomohl zapálit oheň na grilování.

Používání starého benzínu v řetězové pile může způsobit mnoho problémů:

Je třeba mít na paměti, že připravená palivová směs (benzín a olej) by se měla skladovat nejdéle jeden měsíc, po uplynutí této doby by se měla zlikvidovat.

Používání staré směsi zvyšuje opotřebení motoru řetězové pily. nezapomeňte na to! To vše brzy povede k nákladné opravě řetězové pily, v lepším případě karburátoru a v horším případě motoru.

Jaké oktanové číslo použít. 92, 95 nebo 98?

Zde začíná ta nejzajímavější část. Je možné natankovat do motorové pily benzín o teplotě 95 °C?? Ve všech příručkách k řetězovým pilám výrobci tučným písmem uvádějí: „Nemíchejte s benzínem s oktanovým číslem vyšším než 92″. Je to pochopitelné, ale zřejmě ne pro každého.к. do servisních středisek se čas od času dostávají řetězové pily s prorezavělým válcem!

Podívejme se, jaký benzín byste měli a neměli do své motorové pily dávat! Všechny dvoutaktní řetězové pily jsou poháněny benzínem třídy 92. pro tento druh benzínu je nářadí určeno.

Při nalití benzinu 95 začne v motoru detonace (zatlačení pístu do protiproudu), něco jako mikronáraz, který nastane téměř při každé otáčce klikového hřídele. U 98 benzínu je myslím vše jasné, účinek bude ještě silnější, a to už bude miniúder.

Pro vaši informaci! Věděli jste, že palivo nemusí být vždy připraveno v poměru 1:50?? Ukázalo se, že poměr může být 1:40 a dokonce 1:25. Na čem to závisí a kdy zvolit správný poměr, si přečtěte v našem podrobném článku-průvodci o poměru benzínu a oleje pro všechny značky řetězových pil.

Proč byste neměli tankovat špinavé palivo?

Někteří majitelé řetězových pil jsou přesvědčeni, že pokud nástroj pracuje v trvale prašném prostředí (v karburátoru je dokonce kompenzátor vzduchu pro případ ucpaného vzduchového filtru), znamená to, že je schopen a benzín s kousky rzi spolknout a mazání řetězu odpad s malými kousky kovu půjde, takže?

To je další rozšířený omyl, nikdy nepoužívejte benzín ze dna kanystru (zejména rezavého). Řetězová pila má karburátor, který má mělké kanály, jež se mohou těmito drobnými částicemi ucpat, což může vést k poruše řetězové pily a nutnosti odvézt ji do specializovaného servisu.

Pokud není snadné východisko a nutně potřebujete benzín, ale máte po ruce „rezavý kanystr“, vyrobte si filtr s jemnými oky, např. z gázy, a před natankováním jej přefiltrujte.

Doporučujeme také zajímavý článek o tom, jaký olej používat do motoru řetězové pily (zde najdete mnoho argumentů, proč by se neměl používat použitý olej).

Aby vám řetězová pila vydržela dlouhá léta, neměli byste do ní nikdy tankovat starý benzín a neměli byste používat benzín třídy 95 nebo dokonce 98, ale pouze 92. Nezapomeňte také na čistotu benzínu. bez zápachu!

Funkce zařízení

Řetězová pila STIHL 180 je jednoduchá a vývojáři řetězové pily vynaložili velké úsilí, aby měla všechny vlastnosti profesionálního modelu a byla cenově dostupná pro nové uživatele. Konstrukční prvky umožňují obsluhu stroje uživatelům s různou úrovní zkušeností:

 • Schéma karburátoru motorové pily STIHL 180 umožňuje, abyste si karburátor motorové pily STIHL seřídili sami pomocí speciálně navrženého šroubu.
 • K dispozici v různých velikostech pneumatik. Řetězová pila STIHL 180 je konstruována pro typickou čtrnáctipalcovou vodicí lištu, ale na přání je k dispozici i šestnáctipalcový model. Máte tak možnost výrazně zvýšit svou produktivitu.
 • Dvoutaktní jednoválcový motor pracuje se směsí pouhých dvou složek. benzínu a oleje. které je třeba vybírat s maximální péčí, protože na nich přímo závisí kvalita a životnost motoru.
 • Pro nastartování motoru zatáhněte za lanko startéru.

Lze míchat různé barvy a značky olejů?

Nedoporučuje se míchat různé značky olejů. Za prvé, mohou být vyrobeny na různých, nekompatibilních bázích. syntetických, polosyntetických, minerálních. Za druhé, oleje různých značek mohou obsahovat různé přísady. Nelze předpovědět, jak spolu mohou chemicky reagovat a jaký bude výsledek.

Hlavní je, že k tomu není žádný důvod. Je rozumné přidat zbytek oleje jedné značky do benzínu a promíchat. A pak začněte používat jiný olej.

Všimněte si štítků, jedná se o 3 různé oleje STIHL, všechny s různými vlastnostmi a barvami. Nesmí se míchat, jak píše sám výrobce ve svém návodu

Užitečné tipy

Při výpočtu poměrů pamatujte, že je lepší trochu přebrat než šetřit: pro motor je nebezpečný pouze značný přebytek maziva a mírné přebrání mu neublíží. Pokud není dostatečně promíchána, mohou být následky ještě závažnější.

Při míchání paliva pro řetězové pily STIHL výrobce doporučuje nejprve nalít do kanystru olej, poté přidat benzín a poté složky důkladně promíchat. Zkušenosti však ukázaly, že olej se může přilepit na stěny nádoby s palivem a nedochází k plynulému míchání.

Je lepší nenechávat v nádrži zbytky palivové směsi, aby se prodloužila životnost těsnění a dalších dílů náchylných k chemickému poškození. Po zastavení pily je třeba palivo vypustit a zlikvidovat: při dlouhém skladování (déle než jeden měsíc) se snižuje oktanové číslo a další fyzikálně-chemické vlastnosti směsi a její použití se stává nebezpečným.

Po vyprázdnění nádrže byste navíc měli motor spustit a nechat ho běžet na volnoběh, dokud se sám nezastaví. to je známka toho, že je karburátor také zbaven zbytkové palivové směsi.

Je důležité mít na paměti, že dlouhodobá spolehlivost stroje do značné míry závisí na uživateli. Úspora paliva při používání řetězové pily vás může v dlouhodobém horizontu vyjít dráž. buď opravou porouchané pily, nebo nákupem nové. Pokud se budete řídit pokyny výrobce, často to pomůže pochopit, jak stroj funguje, a prodloužit jeho bezproblémový provoz.

Kolik benzinu spotřebuje motorová pila

Většina benzinových řetězových pil má palivovou nádrž o objemu 0,3 až 1,0 litru. Četnost doplňování benzinu do motorové pily závisí na značce, výkonu motoru a intenzitě používání. Profesionální řetězové pily s vysokým výkonem a dlouhou životností se používají v lesnictví a dřevařství. Pro domácí práce na venkově, na chalupě nebo pro příležitostné práce se dřevem se používají méně výkonné, ale lehké a šikovné užitkové modely. U profesionálního nářadí o výkonu 5 až 6 kW může spotřeba paliva při řezání kmenů dosahovat až 3,0 l/hod. U méně výkonných modelů s motorem 1,5-2,0 kW se pohybuje v rozmezí 0,6-0,8 l/h.

Špinavý benzín

Někteří majitelé řetězových pil se domnívají, že pokud nástroj pracuje v neustálém prachu (v karburátoru je dokonce kompenzátor vzduchu v případě ucpaného vzduchového filtru), pak to znamená, že benzín s kousky rzi může spolknout a mazání řetězu odpad s malými kousky kovu půjde tak?

To je další rozšířený omyl, nikdy nepoužívejte benzín ze dna kanystru (zejména rezavého). Řetězová pila má karburátor, který má mělké kanálky, jež se mohou těmito malými částicemi ucpat, což vede k poruše řetězové pily a nutnosti volat do specializovaného servisu.

Pokud není k dispozici žádný vývod a vy nutně potřebujete benzín a máte po ruce pouze „rezavý kanystr s kapalinou“, vyrobte si filtr z velmi jemného pletiva a před tankováním jej přefiltrujte. Kde získat jemnou síťovinu? Můžete se jím zásobit v obchodě se stavebním materiálem. V soukromé domácnosti se bude vždycky hodit.

Olej pro řetězové pily. rady výrobců

Pro snížení tření hnacího řetězového kola a prodloužení životnosti mechanismu každý výrobce doplňuje jehlové ložisko, které vyžaduje pravidelné mazání. Mnoho odborníků doporučuje víceúčelový čistič STIHL.

Tento výrobek je poměrně drahý, proto někteří zahradníci a profesionální dřevorubci používají maziva za nižší cenu. Proti nadměrnému tření jehlových ložisek se osvědčily sloučeniny jako Lithol nebo Lithol 24.

jakým, benzínem, naplnit, řetězovou, pilu, stihl

Řetězové kolo řetězové pily lze mazat stejnými oleji jako hnací řetězové kolo. Malý šroubovák je tím správným nástrojem pro tuto práci. Rychle vtlačuje mazivo do malých otvorů v tyči a v blízkosti ložiska nad ozubeným kolem.

Mohu do své motorové pily tankovat 95° benzín?

Moderní značky řetězových pil (Husqvarna, Partner) od zahraničních výrobců budou bez problémů fungovat na benzín AI-92. je dokonale přizpůsoben motoru. V návodu k obsluze může být uveden i stupeň 95, ale při jeho používání musíte být opatrní. Kvalita tohoto benzinu je v současné době zpochybňována. jeho oktanové číslo bylo zvýšeno různými přísadami. To poškozuje motor řetězové pily a může vést k její generální opravě. A jeho cena je nejméně o polovinu nižší než u nového modelu, a to bez započtení náhradních dílů, které je třeba vyměnit.

Pro domácí zařízení (Ural, STIHL, Družba) se doporučuje benzín AI-80. Je důležité, aby uživatel omezil spotřebu na minimum.

Řetězová pila STIHL 361

c Doporučené maximální otáčky 11 500 ot/min Hmotnost 3,9 kg Jednotkový výkon kg kW 2,6 Objem palivové nádrže 0,25 l Spotřeba paliva 380 g kWh Objem olejové nádrže 0,15 l Délka rozteče řetězu 3 8″ Délka lišty 14″ 35 cm Dodání STIHL MS 180 Doba dodání obvykle do druhého dne po objednání. Pokud máte s řetězovou pilou STIHL-180 problém a nechce nastartovat, okamžitě nastartujte motor. pokud si na to zvyknete, zjistíte, že nástroj se spouští bez námahy z chladného hlediska.

Jaký druh benzínu řetězová pila STIHL

Při přípravě paliva pro řetězovou pilu se často používají poměry 1:50 a 1:40. To znamená, že na 50 nebo 40 dílů benzinu přidáte jeden díl oleje. Výpočet je následující: 1 litr = 1000 ml, 1000/50 = 20 ml nebo 1000/40 = 25 ml, tj. na každý litr benzínu nalijte 20 ml a na každý litr oleje 25 ml. Pokud nejsou k dispozici žádné pokyny a neznáte poměry pro přípravu směsi, použijte následující doporučení:

 • Stejná značka nářadí a oleje. Například u řetězové pily STIHL je poměr oleje STIHL a benzínu 1:50.
 • Ve směsi se používají oleje různých značek. poměr je 1:40.
 • Značka je stejná, ale nejsou k dispozici žádné informace o poměru oleje, ředí se 1:40.
 • Pokud nejsou k dispozici žádné informace o pile a oleji, zřeďte směs v poměru 1:40. Jediné, čím si musíte být jisti, je, že olej je určen pro dvoutaktní motory.

Při prvních třech tankováních nové pily se do palivové nádrže přidá o 20 % více oleje. V takovém případě máte místo poměru 1:50 poměr 1:42 a z poměru 1:40 se stane poměr 1:33. 24, resp. 33 ml oleje na litr benzinu. S novou pilou neprovádějte žádné další záběhové operace. Výrobci doporučují pracovat vždy pouze při nejvyšších otáčkách. Po době záběhu se používá běžný poměr 1:50 nebo 1:40. V některých případech výrobci strojů uvádějí jiné poměry, např. 1:25 nebo 1:32, a ty je třeba dodržet.