Bit pro řezání plechu pro elektrický šroubovák

Nýtovací bit pro použití s vrtačkou nebo elektrickým šroubovákem

Promění obyčejný elektrický šroubovák v univerzální, výkonnou a praktickou nýtovací pistoli. Je nepostradatelný pro opraváře, profesionální stavitele, řemeslníky, zámečníky. Nýtovací bit pracuje s nýty různých typů a velikostí, je univerzální a snadno se používá.

Chytrý tvar nýtovací pistole umožňuje pracovat s malou silou. Tryska je nenápadná a lehká. Pomáhá při instalaci a demontáži nýtů. Užitečné nejen pro opravy karoserie, ale také pro spojování různých stavebních dílů.

řezání, plechu, elektrický, šroubovák

Nýtovací nástroj pro práci s nýty

Cena

Hodnocení

Recenze

Objednat z

Dodávka v

770,83 1 843,28
4,9
398
849
Zdarma

Typy břitů na řezání kovů: jejich cena

Pokud potřebujete řezat kov a nemáte úhlovou brusku nebo pilku na železo, můžete použít elektrickou vrtačku se speciálním nástavcem. Tato zařízení umožňují oddělit kus ocelového plechu a některé modely umožňují pracovat s kovovými profily.

Tato zařízení mají nejen velké množství výhod, ale také omezení, z nichž hlavní je tloušťka materiálu, se kterým lze pracovat.

Ve výrobě a stavebnictví je třeba pravidelně řezat plechy, vyřezávat do nich otvory, vyřezávat zářezy různých tvarů.

S těmito úkoly si poradí mnoho typů nářadí a zařízení:

  . Je to také úhlová bruska. Pomocí speciálních řezacích kotoučů lze řezat plech a výztuž. často se používá právě k tomuto účelu. Existují však i nevýhody. Na dlouhých řezech zůstávají otřepy, není vhodný pro vlnitou lepenku, protože poškozuje polymerní povlak, vyžaduje neustálý nákup řezných kotoučů, které se rychle opotřebovávají.

 • Gilotina. řezání poměrně širokého rozsahu tlouštěk kovů. Má vysoký řezný výkon. Používá se převážně jen v podnicích kvůli vysokým nákladům na zařízení.
 • Kotoučová pila. Je možné řezat kov pod různými úhly a s vysokou přesností. Není možné provádět složité řezy a po obrábění zůstává velké množství odpadu.
 • Skládačka. Umožňuje řezání pod různými úhly. Vhodné pro řezání plechů.
 • Elektrický kráječ na kov. Existují různé typy. Pro plech. určeno pouze pro jednoduché řezání plechu. Střihací nůžky. kromě rovných a zkosených střihů umožňují také vytváření různých otvorů. Drážkované nůžky. skvělé pro stříhání tvarů, nejpřesněji a nejpřesněji plní svůj úkol. Nevýhodou těchto nástrojů je poměrně vysoká cena. Vhodné pro ty, kteří se profesionálně zabývají výstavbou a renovací. Pro jednorázové práce a malé objemy prací se nákup elektrických nůžek nevyplatí.
 • Trysky pro vrtáky na řezání kovů. Existují dva typy. „cvrček“ a „ocelový bobr“. V principu podobné elektrickým děrovacím nůžkám, ale několikanásobně levnější.

Použití vrtačky k řezání plechu má zjevné výhody. Tento nástroj má každý řemeslník. profesionální stavitel i chalupář.

Vrtačka. univerzální vybavení díky možnosti výměny příslušenství. Mohou být určeny k vrtání, broušení, frézování, ostření atd. д.

Funkce

Na otázku, zda je možné vrtat elektrickým šroubovákem do kovu, odpovídají odborníci kladně. Měli byste si však uvědomit, že řezání kovů elektrickým šroubovákem je vhodné pouze pro použití v domácnosti a pro lehké kutilské práce. Například je snazší přinést na navrhovaný projekt několik příslušenství než jedno těžké elektrické nářadí. elektrické šroubovací bity nenahradí specializované nářadí, jako jsou úhlové brusky pro profesionální průmyslové práce na silných plechách.

Zařízení, které mění elektrický šroubovák v nástroj na řezání kovů, je v podstatě děrovač. Rovnoměrně proráží plech pomocí několika vratných pohybů. Nástroj se na plech nanáší bodově, aby si povlak zachoval maximální výkonnost.

Speciální bit umožňuje řemeslníkům pracovat s tenkým kovem a plechem o šířce až 2 mm. Výrobek se skládá ze dvou řezných částí, z nichž jedna je kryta rukojetí. Pokud se čepel otupí, lze jí přizpůsobit rukojeť a pokračovat v práci s ostrou částí. Podle některých mistrů je tato metoda dokonce rychlejší než například práce s úhlovou bruskou. Řezné hrany se nedeformují a při řezání jsou pohodlné a bez jisker.

Vrták pro řezání plechu: oblast použití

Hlavním účelem takového příslušenství je obrábění kovových obrobků, především plechů. Rozmanitost provedení a typů dostupných na trhu umožňuje při správném nácviku nejen rovné řezy, ale také tvarové řezy, které jsou nezbytné při

Při výběru správného typu je důležité určit přední část aplikace. Na trhu jsou k dispozici frézy na kruhové otvory, které se v principu podobají frézce. Trysku můžete použít také k broušení kovu, což je důležité, když je třeba opracovat hrany nebo švy, zejména po svařování nebo řezání.

Všechny modely na trhu se dělí na různé typy podle použití. Přicházejí v:

 • Pro rohové vrtání;
 • k broušení;
 • pro vrtání;
 • které umožňují leštění povrchu;
 • používá k broušení;
 • používá se přímo k řezání.

Příslušenství pro elektrické stroje na řezání kovů se liší nejen svými funkcemi, ale také tloušťkou zpracovávaného plechu, což je třeba při výběru optimálního příslušenství zohlednit.

Vrták s přídavnou rukojetí, která umožňuje vrtat pod úhlem a v těžko přístupných místech

Upínací tryska 90° pro pokosové řezy je vyráběna společností Sanhooii. Díky ocelovému adaptéru, který je součástí sady, se upíná do sklíčidla a umožňuje řemeslníkům pracovat ve stísněných prostorech. Speciální přídavná rukojeť na těle nářadí umožňuje pohodlné držení oběma rukama.

Šroubovací bit velikosti 12,5 × 9 cm, hmotnost přibližně 500 g. Vhodné pro většinu akumulátorových a elektrických vrtaček s maximálním krouticím momentem 20 N/m a maximálními otáčkami 500 ot/min./min.

Vyrobeno z kalené nástrojové oceli a zalito v nárazuvzdorném plastovém pouzdře, které zajišťuje spolehlivost a trvanlivost.

Rozdíly v použití vrtačky a elektrického šroubováku

Elektrická vrtačka a elektrický šroubovák se liší nejen funkcí, ale také konstrukcí. Bity pro řezání plechu lze připojit k vrtačkám i šroubovákům. Je důležité tyto faktory zohlednit:

 • Elektrický šroubovák má ve srovnání s vrtačkou nižší otáčky sklíčidla. Elektrický šroubovák má také nízký příkon, takže při řezání ocelového plechu musíte volit s rozvahou
 • Snadné použití. Elektrický šroubovák váží méně než klasická vrtačka a není připojen k napájecímu kabelu. To usnadňuje jeho použití jako pohonné jednotky pro upevnění nůžek na kov
 • Žádná setrvačnost. sklíčidlo elektrického šroubováku se po výpadku proudu okamžitě zastaví, zatímco u vrtačky se ještě chvíli otáčí. Při vysoce přesných aplikacích je rychlé zastavení sklíčidla elektrického nářadí ještě lepší, protože přesněji reaguje na stisknutí tlačítka

K řezání plechů lze použít elektrický šroubovák i vrtačku, ale je třeba podle toho zvolit elektrické nářadí.

Šroubovací bit pro řezání plechu

Nástavec na řezání kovů pro vrtačku má dva řezné hroty umístěné na obou stranách nástavce. Řezací hřídele mají pohyblivou kovovou tyč, která řeže kov. Drážka na okraji hořáku k přidržení plechu při obrábění. Kovový břit pro šroubovák zabraňuje zachycení nebo vyklouznutí frézy při práci.

Rotační nože umožňují řezat pod libovolným úhlem. Pouze tento bit usnadňuje řezání uvnitř konstrukcí. Pokud například potřebujete vyříznout kruh uprostřed plechu, nástavec „Bobr“ to dokáže. Na zadní straně nástavce pro řezání kovů je upínací hřídel, která se vkládá do vrtačky nebo elektrického šroubováku. Příznivá cena bitu na řezání kovů potěší šetrné majitele domů. Sada je poměrně kompaktní a nezabírá mnoho místa ve vaší skříňce s nářadím.

Řezání kovu pomocí břitů Beaver je poměrně snadné. Každý, kdo někdy držel v ruce opravářské nářadí, ví, jak se používá nástavec na řezání plechu. Jednoduše otočte rukojetí jedné z fréz na vrtačce na plech a poté připojte hlavu frézy Steel Beaver k hlavnímu nástroji.

Držte vrtačku v jedné ruce a druhou rukou držte vrták na řezání plechu. Vložte okraj kovového dílu do zářezu v řezačce a stiskněte tlačítko Start na elektrickém šroubováku. Tyč uvnitř frézy se pohybuje dopředu a dozadu a k řezání obrobku stačí vyvinout jen malou sílu.

Odborníci doporučují pro drobné práce používat elektrický šroubovák. Pokud potřebujete pracovat s větším množstvím materiálu a po delší dobu, použijte šroubovák nebo vrtačku.

Vrtačka je nástroj, který má ve svém arzenálu každý řemeslník. K řezání kovů se však používá zřídka. Přílohy, jejichž varianty se stále rozšiřují, však umožňují použít nástroj i k tomuto účelu.

Typy vrtáků

Vrtačka má oproti ostatním výše uvedeným nástrojům mnoho výhod. Zejména jeho snadné použití, přístupnost, multifunkčnost. K dispozici jsou bezdrátové modely. Lze je použít, když není k dispozici síťové napájení.

Editor kategorie Stavebnictví na Stroyday.Modely napájené z baterie lze použít, když není k dispozici síťové napájení:. Specialista na instalatérské a kanalizační systémy.

Trysky jsou přípravky, které jsou navrženy jako úderník. Kovové jádro proráží plech vratným pohybem uvnitř matrice. Vhodné zejména pro materiály opatřené ochrannými nátěry: Díky dírkovému efektu se vrchní vrstva poškodí jen zřídka.

Horní řezná část bitu se pohybuje nahoru a dolů, prořezává kov a zatlačuje kousky kovu do drážky

Maximální tloušťka plechu, kterou lze tímto nástrojem řezat, závisí na typu kovu.

Tabulka 1. Typ kovu a průměrná tloušťka plechu pro řezání.

Typ kovuMaximální tloušťka, mm
Hliník 2
Mosazné 1,5
Pozinkovaný ocelový plech 1,5
Měděný plech 1,5
Iron 1,5
Nerezová ocel 0,8

Nápověda. Výkonnější modely mohou řezat silnější plechy.

Trysky se používají pro elektrické a pneumatické modely nářadí.

Electric Sheet Metal Cutting Cap for Electric Screwdriver (Elektrická krytka na řezání plechu pro elektrický šroubovák) zakoupeno na Aliexpress za 1253 v době publikování článku.

Mimochodem, v našich obchodech si můžete koupit totéž, nejvíce rozpočtové jsem našel pod značkou Enkor asi 1700. Tento je téměř totožný a stojí téměř o třetinu méně. Výhody jsou zřejmé. Pomocí tohoto bitu můžete řezat otvory, tvarovat a podobně do kovu o tloušťce až 1,6 mm. Minimální poloměr řezu 12 mm. Rukojeť lze pro snadné použití otočit na požadovanou stranu. Osvědčený přístroj, vyrobený výhradně z kovu, by měl fungovat bez problémů.

Tryska na elektrickém šroubováku pro řezání plechu z AliExpress koupit na AliExpress

Další produkty ze sekce

Páječka 80W s displejem a regulací teploty od AlieXpress

80W páječka s displejem a regulací teploty KUPTE SI.

Optický mikroskop s obrazovým displejem Aliexpress

Магнітний наконечник BOSCH для біти на шуруповерт.

Optický mikroskop s obrazovým displejem Koupit na ALIEXPRESSU.

Ruční vrtačka z Aliexpressu

Ruční vrtačka Koupit na ALIEXPRESS za 703 za jednu sekundu.

Lepicí pistole HOTO z Aliexpressu

Lepicí pistole HOTO Koupit na ALIEXPRESS za 1693 Kč

DEKO DKJS650 650W elektrická skládačka z Aliexpressu

DEKO DKJS650 650W elektrická skládačková pila Koupit na ALIEXPRESS.

Akumulátorová úhlová bruska Prostomer z Aliexpressu

Akumulátorová úhlová bruska Prostomer Koupit na ALIEXPRESS pro 3415

Bezkontaktní tester napětí a vyhledávač otevřených obvodů z Aliexpressu

Bezkontaktní zkoušečka napětí a otevřených obvodů Koupit na ALIEXPRESSU.

Akumulátorový šroubovák HOTO pro přesné práce z Aliexpressu

Akumulátorový šroubovák HOTO pro přesné práce Koupit na ALIEXPRESS.

Výhody použití vrtáku s elektrickým pohonem

Jádrové vrtáky mají oproti jiným oblíbeným nástrojům na řezání kovů, jako jsou úhlové brusky, mnoho výhod.

 • Kvalita střihu je na vysoké úrovni.
 • Při použití bitu pro řezání kovů není potřeba žádný spotřební materiál, což šetří vaše peníze.
 • Tento nástavec zajišťuje výkonný proces řezání.
 • Vrtáky se vyznačují velkou flexibilitou.
 • Díky speciální rukojeti je řezání velmi pohodlné.
 • Hodí se do elektrických i pneumatických vrtaček.
 • Pohodlí těchto trysek, jak při aplikaci, tak při údržbě, je nepopiratelné.
 • S těmito nástroji lze provádět řezy téměř ve všech konfiguracích.

Navzdory jednoduché konstrukci těchto trysek vyžaduje jejich použití od uživatele určitou zručnost a obratnost.

Výhody řezacího bitu na kov

Příslušenství zařízení je schopno nahradit drahé alternativy. Podíváme se na náš nástavec na řezání kovů, jeho výhody a hlavní modely.

Různé nástavce pro zařízení jsou schopny nahradit své drahé protějšky. Například brusný kotouč připevněný k elektrickému šroubováku skvěle poslouží jako bruska. V tomto článku však bude zváženo upevnění k vrtačce pro řezání kovů, její výhody a hlavní modely.