Adaptér pro elektrický šroubovák pro vrtačku na led vlastníma rukama

Výběr materiálu

p18 ocel se používá ve většině případů, ačkoli má analogy. V první řadě je třeba věnovat pozornost tomu, jak je materiál tvrdý, jaký má tvar a jaká je kvalita broušení.

K dispozici jsou také čepele potažené nitridem titanu. Tyto čepele vydrží velmi dlouho. Jejich hodnota 75 říká, že jsou velmi odolné.

Rybáři pro tento nástroj používají obojí. Použití elektrického šroubováku může zvýšit výkonnost vrtačky na led na úkor rychlosti vrtání.

Adaptér na ledovou vrtačku pro elektrický šroubovák

Ke konci minulé zimní sezóny jsem si v jednom internetovém obchodě koupil adaptér na ledovou vrtačku pro elektrický šroubovák. Při několika výletech na led jsem experimentoval a zkoušel vrtat díry. Ukázalo se, že je to docela účinné.

Již dříve jsem v článku „Jak udělat díru“ vysvětlil tento způsob vrtání. V době psaní tohoto článku jsem si ještě nekoupil speciální adaptér, ale později jsem si ho mohl vyzkoušet.

Použil jsem 18voltový šroubovák, který jsem měl na skladě. Baterie měly kapacitu 1,3 Ah, což mi umožnilo vyvrtat 10 až 15 otvorů v březnu. Mezitím je led silný a mokrý, což vyžaduje maximální úsilí. Stačilo však vyzkoušet tento způsob vrtání otvorů.

Na jednoduché stavební práce nyní používám šroubovák Mastercraft zakoupený v nedalekém obchodě Canadian Tire. Je to 20 voltů, ale opět obsahuje nízkokapacitní baterie. Musel jsem speciálně koupit pro zimní rybolov baterie na 3 Ah, ne nosit několik slabých baterií.

Po několika dnech na ledě jsem zjistil, že otvory lze efektivně vrtat elektrickým šroubovákem s použitím adaptéru. A co je nejdůležitější, přestal jsem se bát suchých zad. Po použití ručního sekáčku na led ze stromu obvykle vytéká pot. Rychlost vrtání otvorů se výrazně zvýšila, zap. a otvor je připraven.

Další věc, která se mi na mém modelu adaptéru líbí, je, že má okraj, který zabraňuje vypadnutí šneku z držáku. I když se držák mírně uvolní, nevypadne, je třeba držák zcela otevřít.

Také jsem na šnek nasadil větší kotouč trysky, než byl vrtaný otvor, aby se šnek dodatečně nezabořil do otvoru. To se mi ještě nikdy nestalo, takže nemám obavy o šnek na led.

Průměr mého vrtáku na led je 12,5 cm. Jednou rukou vrtám a druhou lehce přitlačím šroubovák. Viděl jsem, že místní rybáři používají 20cm šroubovák, ale šroubovák má navíc rukojeť, která ho drží na místě. To usnadňuje držení při vrtání velkého otvoru.

Při výběru šroubováku pro rybaření a drobné domácí stavební práce byste měli věnovat pozornost následujícímu: drahé profesionální nářadí již má dobrou kapacitu baterie, ale cena je nejméně dvakrát vyšší. Doporučuji koupit šroubovák od společnosti DeWALT, protože toto nářadí je k dostání téměř v každém místním železářství nebo na internetu a můžete si koupit baterie s různou kapacitou až do 5 Ah včetně. U ostatních modelů šroubováků je výběr baterií omezenější.

Adaptér pro vrtání ledu v angličtině. elektrický adaptér pro vrtání ledu, ve francouzštině. adaptér na tarif pro perceuse.

Začal jsem se setkávat s různými adaptéry na šroubováky a vrtačky na led, které jsou v prodeji, a také s různými zařízeními, která usnadňují vrtání. Ale i ten nejjednodušší šroubovák s nástavcem usnadňuje vrtání otvorů a šetří námahu, takže se v zimě lépe hledá a loví.

Sekáček na led pro šroubovák

Zimní rybolov není jen potěšení a vzrušení z rybaření pod ledem, ale také ztráta energie, která vzniká při vrtání děr do ledu a jejich čištění. A pokud lze s dostatkem energie a nadšení rybářů zpravidla udělat jednu, dvě nebo dokonce tři díry, pak si nejspíš neporadí s ručním vrtáním tuctu děr do ledu. Proto se příznivci zimního rybolovu stále častěji dívají na vrhače ledu v kombinaci se šroubovákem jako na účinný a praktický nástroj, který automatizuje proces vrtání děr.

12V PARKSIDE tornavida PBSA 12 C2. Ayrılabilir mil. Şarj edilebilir matkap 28 Nm 2019. bit

elektrický šroubovák a vrtačka na led. jak je zapojit

Při plánování výroby vrtačky na led z elektrického šroubováku vyvstává docela relevantní otázka, jak tato dvě zařízení propojit. Pro přenos krouticího momentu z elektrického šroubovacího sklíčidla na vrtací hlavu je zapotřebí speciální adaptér. Jedná se o kovový adaptér, který lze zakoupit nebo vyrobit svépomocí. K výrobě takového adaptéru potřebujete ocelový válcový polotovar, jehož dřík je třeba vybrousit tak, aby pasoval na šestihran.

Velikost imbusové hlavy musí být dostatečně velká, aby se vešla do rychloupínacího sklíčidla elektrického šroubováku. Válcové hroty se nedoporučují, protože se mohou při otáčení vrtáku začít ve sklíčidle kroutit.

Pro připojení adaptéru k vrtáku na led je nutné použít závitový konektor. Snadný způsob připojení je vyvrtat do boku adaptéru otvor o průměru 6-8 mm a navléknout jej. Do tohoto závitu je našroubován šroub, který slouží jako upínací zařízení pro zasunutí adaptéru do vrtáku na led. Takže, když jsou identifikovány všechny nuance konstrukce trysky pro vrtání ledu pro vhodný nástroj, zbývá, aby to s vlastníma rukama.

Výhody automatizace vrtání do ledu, pokud se používá elektrický šroubovák.

Při porovnávání různých konstrukcí vrtaček na led se rybáři rozhodují pro vrtačku na led z elektrického šroubováku.

Rybáři na ledu poukazují na následující výhody:

  • Společná montáž nářadí. Žádné časově náročné profesionální know-how.
  • Úsporné dovybavení sběrače ledu adaptérem.
  • Sebeuspokojení při výrobě rybářského příslušenství na ledu vlastníma rukama.

Vrtání ledu z elektrického šroubováku vlastníma rukama

Vrták na led je nepostradatelným nástrojem každého milovníka zimního rybolovu. Ať už jste ostřílený rybář, nebo zkušený, bez tohoto pomocníka není zimní rybaření moc zábavné. K prolomení tenkého ledu můžete samozřejmě použít i tyč na led, ale pokud je led silný, budete potřebovat vrták na led. Ano, a cítíte se pohodlněji, když je otvor vyvrtán v jednom-dvou krocích. Podívejme se na technologii výroby sekáčků na led pomocí elektrického šroubováku.

Oblíbené sběrače ledu

Bosch GSB 18 VE-2-LI 06019D9300

Elektrický šroubovák DeWALT DCD996P2

Elektrický šroubovák Bosch GSB 18 VE-2-LI 06019D9300

Maximální točivý moment

nárazový režim motorová brzda elektronická ochrana motoru bezkartáčový motor reverzní světlo

nárazový režim motorová brzda elektronická ochrana motoru bezkartáčový motor reverzační světlo

kladívková brzda motoru elektronická ochrana motoru

Optimální parametry elektrické sušičky ledu

Ne každý šroubovák je vhodný pro vrtačku do ledu. Je zřejmé, že není možné pracovat s levnými výrobky s nízkým výkonem. Nevydrží aktivní vrtání do ledu a rychle se rozbije. Modernizace jádrového vrtáku není pro zemědělce výhodná.

Při výběru elektrického šroubováku na led je třeba zvážit jeho parametry:

Je lepší zvolit 18voltové nářadí. Jsou výkonné, robustní a váží 2-3 kg. Je třeba si ujasnit, zda lze elektrický šroubovák používat při nízkých teplotách od.10 °C výše. Informace o tom naleznete v datovém listu.

Točivý moment

Toto je hlavní parametr elektrického šroubováku. Požadavky jsou jednoduché: větší výkon je lepší. Slabé modely s krouticím momentem pod 45 Nm nejsou vhodné. Obecně se používají krouticí momenty 60 Nm a více. Dokáže vyvinout dostatečný točivý moment pro vrtání do ledu.

Typ a kapacita baterie

Moderní šroubováky používají lithium-iontové, nikl-kadmiové a nikl-metalhydridové baterie. Poslední typ je vzácný. Pokud jde o napětí, jsou k dispozici nástroje s napětím 10,8, 12, 14, 16, 18 a 20 V. Někteří výrobci vyrábějí modely pro napětí 21, 24 a 36 V.

Lithium-iontová baterie však není odolná vůči chladu, rychle se opotřebovává.

Dobíjecí NiCd baterie elektrického šroubováku je odolná vůči nízkým teplotám, lze ji skladovat prázdnou. Jeho nevýhody:

Pro zimní rybolov je lepší zvolit nikl-kadmiovou baterii s kapacitou alespoň 1,5 Ah. Takovým nástrojem lze vyvrtat až 50 otvorů, např. se 130m šnekem. V poslední době je však vážně nahradily lithium-iontové zdroje energie, čímž rybáři přišli o plnohodnotnou možnost volby.

Počet baterií

Pro pořádný rybářský výlet potřebujete alespoň dvě plně nabité baterie. Mohou vyvrtat až sto děr v ledu do hloubky 20 cm. Pokud se chystáte na výlet do husté dlažby při nízkých teplotách, je vhodné vzít si tři nebo čtyři baterie. Tento požadavek platí zejména pro „tučňáky“, kteří preferují aktivní vyhledávání a pohyb po vodní ploše.

Jak si doma vyrobit vrták na led?

Kvalitní tovární vrtací nářadí vyjde rybáře na více než tisíc korun. Proto si ho mnoho lidí nemůže dovolit koupit. Je mnohem levnější a jednodušší postavit si ho sám.

  • Najděte dobrou ocelovou trubku. potřebný k sestrojení vrtáku na led o požadovaném průměru.
  • Pro výrobu šneku volíme ocelové plechy. Zahřejte je. Ohněte ji pod úhlem.
  • Příprava nožů. Nejlepší je mít je v prefabrikované podobě.
  • Broušení nožů. Ostrost povrchu určuje kvalitu sekery na led.
  • Svařovací díly.
  • Broušení svarů.
  • Základní náplň. Barva.
adaptér, elektrický, šroubovák, vrtačku

Musíte si uvědomit, že ostří nože má dvě hrany. Dokonale naostřený šnek prorazí i silný led během několika sekund. Když je však nůž nabroušen pouze na jedné hraně, šnek se jen vykloní do strany a znemožní vyvrtání otvoru.

Pokud jde o materiál, doporučujeme ocel P18. Dražší čepele potažené nitridem titanu. Odolné materiály s vysokou odolností proti opotřebení. Kalení ostří. 75.