Jak řezat bagetu pomocí

Stropní soklus: Jak to správně snížit

Stropní soklus se používá ke skrytí nepravidelnosti, které jsou vytvořeny na hranici mezi zdí a stropem, aby se došlo k interiéru estetické dokončení.

Jak nalepit stropní kaluž, jak ji snížit pomocí klepání nebo v nepřítomnosti zařízení. mnoho nováčků, kteří dávají přednost samostatně opravy v bytě, kladou takové otázky. Tento článek je věnován těmto problémům.

Pomocí elektrické pily

Konec řezů pily v úhlu s vysokou přesností.

Pro perfektní řez stropního sukního desky je nejlepší použít elektrický konec, kde můžete nastavit jakýkoli směr a přesně a pečlivě odložit požadovaný svah.

V tomto případě není nutné žádné zvláštní úsilí. Stačí nastavit potřebné parametry a snížit čepel pily na řezaném povrchu, ať už jde o dřevo nebo plast. Můžete však také snížit stropní soklus pomocí levnějších nástrojů.

Implementace úkolu bez použití rozrušení

Jak odříznout stropní soklus bez výše popsaného zařízení? Ptáte se: „Proč? Koneckonců, je to relativně levné a lze jej dokonce vyrobit vlastními rukama!»Všechno je pravda a já jsem věnoval značnou část článku. Ale v našich domovech se bohužel nepřímé rohy často vyskytují poměrně často. Neměli by být podle plánu, ale stavební práce někdy rozdávají nepředvídané výsledky, jejichž ovoce se pak během procesu dekorace sklízí.

Takže další roh vás vzbudil podezření, po kterém jste ho změřili, a ukázalo se, že je příliš křivé, abyste mohli dodržovat skript výše popsaného výše popsaného.

Pak si můžete vybrat takové možnosti pro další akce:

 • Pokud mluvíme o vzorcích pěny, pak jsou dostatečně pružné, aby je lze jednoduše přitisknout k sobě a eliminovat malé odchylky pomocí pomoci. Pak bude resetován k oříznutí švu o trochu tmelu a výsledek bude vypadat skvěle;
 • Kupte si drahé profesionální klepání, které sníží bagety pod jakýmkoli sklonem. Pokud plánujete vydělat peníze na instalaci sukníků, pak je to samozřejmě nejlepší cesta z situace, ale pro design jedné místnosti je to naprosto iracionální;

Profesionální vybavení bude trochu stát

 • Pojď bez uvažovaného zařízení. Jak odříznout soklus bez zajíčka, řeknu vám to hned, i když je to poněkud komplikovanější, ale umožní vám to upravit filety do jakéhokoli rohu:
 • Odřízněte bagetu požadované délky v pravém úhlu;
 • Nakládejte to na místo instalace;
 • Podél blízkého okraje filé na stropě nakreslíme rybářskou linii pro zastřihovač s tužkou;

Použití umístění levé sukní desky

Použití umístění pravé sukní desky

řezat, bagetu, pomocí
 • Připojujeme nakreslené body k opačným okrajům prken. to budou linie sekcí;
 • Opatrně odříznut. Zde se podobně používá nůž na pěnu, dřevěný pás pro dřevěné proužky a hackerskou pilu pro kov pro plast a hliník;

Řezání pěnové bagety duchovním nožem

Výsledek řezání sukníků bez použití

Jakmile je zde více akcí, kromě toho byste měli „naplnit ruku“, abyste se naučili, jak se vyhnout chybám, ale tato technologie vám umožňuje krásně uspořádat i křivé pokoje.

Pokud se vám zdá, že všechny výše uvedené metody řezání jsou příliš složité a časově náročné, můžete si zpočátku vybrat filé, které se prodávají se speciálními rohovými prvky. V tomto případě bude celý proces montáže omezen pouze na pečení baget.

Příklad stropního soklu nainstalovaného pomocí speciálního rohového dekorativního prvku

Jak vytvořit rovnoměrný úhel: Metody

Nejobtížnější věcí je snížit úhel tak, aby se dokonale vyrovnal: povrch použitých materiálů není pro řezání snadný, navíc musíte pozorovat dobré spojení, nejlépe bez obrovských trhlin. Jak vytvořit úhel na stropním soklu? Můžete použít několik způsobů: s hloupým, bez koše, s použitím dekorativních rohů, stejně jako alternativním způsobem.

Jak řezat stropní soklus bez přihrádky? Práce bude vyžadovat dobře sharpenovanou tužkou, malý kus suknící desky, papírnický nůž (pro polystyren nebo polyuretan) nebo pilu pro kov (pro jiné materiály), pravítko.

Je nutné připojit základní desku k rohu a nakreslit rybářskou linii pro zastřihovač s tužkou podél vnějšího okraje, poté připevněte druhou stranu rohu a také si všimněte. Výsledkem je, že na stropě dostanete kříž, jehož střed označí místo, kde by se prkna stropního soklu by se měly sbližovat.

Nainstalujte část základní desky na místo, kde ji přilepím. Poté, co jsem spočíval na zdi s koncem, přeneste na ni požadovanou značku. Můžete tedy snížit rohy stropního sukní desky bez.

S kabelovým kanálem

Někdy v místnosti musíte maskovat dráty určené k propojení osvětlení a jiných domácích spotřebičů. Chcete.li to provést, potřebujete pěnovou stropní kabelku s kabelovým kanálem. Před instalační prací je nutné předem myslet a vypracovat schéma položení a distribuce kabelů.

Technologie shluků chicktingové technologie

Pro provozní a vysoce kvalitní práci si musíte vybrat nástroj v souladu s materiály suknící desky a vybrat metodu řezání metody. Pokud máte klepání, pak v procesu nebudou žádné zvláštní potíže. Pokud tomu tak není, pak jsou možné dvě možnosti: Vyřízněte šablonou a měřením na stropě nebo vytvořte tento nástroj sami.

řezat, bagetu, pomocí

Funkce řezacího stropního sukního desek ve STUSL

Musíte s tímto zařízením pracovat velmi pečlivě, abyste nelžili nástroj a nenechat řezy na zbytečných místech. Při tomto procesu dodržujeme následující pokyny:

  Opravujeme bagetu ve STUSL takovým způsobem, jak je plánováno umístit ji na zeď. Strana, která bude přitlačena ke stropu na Stusl.

Při řezání a ořezávání produktů z pěny a polyuretanu si pamatujte, že tyto materiály se rozpadají a tlačí, protože nástroje by měly být dostatečně ostré a silný mechanický účinek na ně je nežádoucí.

Řezací technika stropního sukního desek podle šablony

Tuto metodu lze použít, pokud jsou vaše úhly rovnoměrné a musíte bagetu řezat přesně 45 stupňů. Chcete.li to provést, před řezáním stropního soklu v rozích musíte nakreslit zaklepání na tlustý papír. Nakreslíme dvě paralelní linie a rohy označíme pod požadovaným stupněm pomocí transportéru.

V tomto případě umístíme výplň stejným způsobem jako na tradičním STIZL. Mějte na paměti, že musíte odříznout sukní desku a držet nástroj ve striktně svislé poloze.

Pravidla pro řezání stropních kabelů na značení

Tato metoda se používá pro řezání sklouzně v případech, kdy neexistují ani skluzy, ani detaily, z nichž lze vyrobit.

Chcete.li to provést, musíte v tomto pořadí udělat značky na zdi:

  Vložili jsme bagetu do rohu do spojovacího prostředku.

Řezání tímto způsobem je důležité přesně nakreslit všechny řádky a označit body. Chyba i několik milimetrů způsobí formaci mezery. Tato metoda je vhodná pro řezání a spalování vnitřního i vnějšího úhlu solupu stropu.

Způsob řezání stropních kabelů bez

Chcete.li úhledně připojit do vnitřních rohů filé, můžete se obejít bez.

  Aplikujeme koncovou část bagety na list papíru a zakroužkujte obrys konvexní strany. Je pohodlnější používat malý kus sukně (pokud existuje).

Materiály pro stropní sklouzkové desky

Pro začátek budeme studovat materiály, z nichž náš experimentální.

Abychom pochopili, jak a co snížit, je vhodné znát hustotu a další rysy materiálu.

řezat, bagetu, pomocí
 • Polystyrén. Nejlevnější a nejkrásnější materiál; Mechanická pevnost však není příliš nutná a je nutný produkt, který zdobí strop.
 • Extrudovaná polystyrenová pěna je poněkud hustší a o něco těžší. Ale jen trochu: v případě potřeby je to řezá.
 • Dřevo je nejobtížnějším materiálem při zpracování. Chcete.li to snížit, budete muset použít výhradně hackerskou pilu.

Tip: A lepší s malými a častými zuby. Díky tomu bude řez mnohem rovnoměrnější. Kovové plátno je také vhodné.

Kryzuvka pro kov je vhodný nejen pro dřevo

Jak jsou rohy stropního soklu upraveny

Přípravné práce

Než se přesunete přímo do práce na tvorbě úhlů, je nutné přijmout některá předběžná opatření sestávající z organizace pracoviště a přípravy nezbytných nástrojů.

 • Pravítko, ruleta, stavební náměstí, tužka.
 • Augoter nebo transportér.
 • Kancléřství nebo stavební nůž s vyměnitelnými čepele.
 • Hacksaw s malými zuby.
 • Tok.
 • Laserová úroveň. žádoucí, ale volitelné.

Knock není drahé komplexní zařízení, takže jej lze zakoupit, i když je vyžadováno pro jednu opravu. Bude dokonce dobré, pokud tento nástroj doplní standardní sadu domácího dílny. Fetling je druh krabice, ve stěnách, z nichž se vyrábí řezy pro řezání, vyrobené na obou stranách v úhlu 45, 60 a 90 stupňů. Nástroj může být vyroben z plastu nebo dřeva. Ve své spodní části jsou otvory často poskytovány pro jeho připojení k pracovnímu stolu. aby byla zajištěna imobilita.

Způsoby, jak tvořit úhly

Zpravidla mají stropní desky na strop. Je to ona, kdo vytváří potíže při vytváření ze dvou ze svých segmentů pravého úhlu, aniž by opustil mezery.

Kromě toho se rohy v prostorách apartmánů a domů často liší od přímých linií, tj. Od 90 stupňů, což také komplikuje úpravu sukní desky. A musí být vyříznuto, aby na křižovatce nebyly žádné mezery, jinak vzhled zkazí.

Další nuancí, kterou je důležité zvážit při řezání prken, je umístění rohů. Jak víte, existují dva z jejich typů. interní a externí. Nejčastěji jsou ve standardních místnostech moderních bytů přítomny pouze vnitřní rohy. Vnější rohy jsou charakteristické pro pokoje s jedním nebo více zatáčkami, například vstupní halem nebo chodbou, nebo ve kterém jsou výklenky nebo výčnělky.

Oříznutí bagety pro návrh vnějších a vnitřních úhlů je mezi sebou mírně odlišné.

Schéma vnitřních a vnějších úhlů

Existuje několik způsobů, jak dosáhnout ideálního nebo téměř dokonalého úhlového kloubu základní desky. V jednom z nich můžete použít hloupou, v druhém k ​​použití laserové úrovně, třetí. označení pomocí čtverce a vládce. Nejjednodušší z nich je první možnost, ale její použití je možné, pouze pokud sousední stěny místnosti tvoří úhel 90 stupňů.

Pomocí míchání

Před zahájením práce budete muset monitorovat kolmou stěnu v rozích, abyste se ujistili, že má smysl proříznout sukní desku za Strule. Ovládání se provádí pomocí velkého čtverce nebo speciálního nástroje. úhlové. Augoter je profesionální nástroj a ne každý ho má, ale musíte mít ve své domácnosti čtverec.

Augoter. zařízení, které vám umožní přesně určit velikost úhlu

Pokud se ukáže, že rohy jsou stále rovné nebo se příliš neliší od požadovaných 90 stupňů, můžete bezpečně řezat proužky v úhlu 45 stupňů a položit je do hloupého. Bude lepší, pokud klepání bude předem napojeno do desky. Pokud povolíte vysídlení během provozu, mohou se v řezaných soklích dojít k vážným chybám, což znamená nepřesné kloub.

Aby se sukní desky dokonale shodovaly s sebou v úhlu 90 stupňů, jejich okraje by měly být řezány v zrcadlovém displeji v úhlu 45 stupňů. Mohou být řezány jak samostatně, tak zároveň, balíček.

 • Při výběru druhé možnosti musí být proužky složeny společně se zadní stranou k sobě a poté ji opravit v této poloze na několika místech s pruhy malířské pásky. Pokud nejsou upevněny sukně.
 • Pokud je rozhodnuto o snížení každé lišty samostatně, pak jsou položeny a stříhany střídavě, ale když jsou řezány, jsou položeny opačným směrem. To znamená, že jedna bageta je odříznuta na levém vodítku rozdrcení, umístěné v úhlu 45 stupňů a druhá. vpravo.
řezat, bagetu, pomocí
 • Další krok, dva řezané plátky musí být vzájemně kombinovány. Nejprve se kontrola provádí na stole a poté se instalace provádí pod stropem v oříznutém rohu. Pouze použitím bagety na místo budoucí instalace můžete vidět skutečný obrázek. Pokud dojde k malým chybám, měly by být konce segmentů bagety upraveny pomocí ostrého nože.
 • Teprve poté, co se proužky stydí co nejvíce, mohou být opraveny na lepidlo.

Pokud jde o rozdíl ve výkonu řezů provedených pomocí spěchaných pro různé typy úhlů (vnější a vnitřní), je dobře uvedeno v poddaných schématech níže.

Demonstrace příkladů řezání řezů pomocí vnitřního a vnějšího úhlu stropních solistů

Pokud pečlivě prostudujete schémata, můžete vidět, že řezy jsou prováděny z různých stran okraje bagety, to znamená, že pro vnitřní úhel je hacksanta nainstalována v úhlu 45 stupňů z hlavního povrchu lišty k jeho okraji (pokud se podíváte shora dolů) a naopak pro vnější roh. naopak

Výroba bunkru nebo šablony

Pokud byly rohy v místnosti sudé, ale po ruce není rozruch. Můžete to udělat několika způsoby.

První možnost

Pokud je klepání vyžadováno pro neustálou práci a v současné době není příležitost jej koupit z nějakého důvodu, můžete si vytvořit takový nástroj z překližky nebo dobře zpracované desky. Za tímto účelem budete muset připravit tři dřevěné detaily. Stěny by měly mít velikost 500 × 100 × 15 a 500 × 80 × 15 a spodní část je 500 × 200 × 20 mm. Různé výšky stěny přispěje k pohodlnějšímu řezu detailů. Z částí bude sestavena zvláštní krabička bez koncových stěn.

Oříznutí úhlu pomocí falešné sestry

Třetí způsob, jak snížit úhel základní desky. Takový „nástroj“ můžete vytvořit dvěma způsoby.

První. nakreslete klepání. Chcete.li to provést, můžete použít obyčejný tlustý papír nebo lepenku: nakreslete na listu dvě paralelní linie a úhly s požadovaným stupněm pomocí transportéru nebo jednoduchého čtverce. Úhel je odříznut téměř stejným způsobem, jako v případě použití tesařství: Připojte sukní desku k „nástroji“, sledujte nezbytné značky a proveďte incision podél.

Druhým způsobem je vyrobit prototyp ze tří dřevěných prknů: připojte je ve formě podlouhlého písmene „P“ a proveďte řezy 45 a 90 stupňů. K označení rohů můžete použít stejnou přepravu.

Dřevěné desky

Řezání úhlů sukní desky bez koše je velmi důležité neztratit s délkou baru a přímo stupněm řezu. Abychom neudělali chybu, zpočátku je lepší odříznout mezery o 10 cm déle, zkuste to suché ke stropu a poté jej upravte, dokud nedostanete požadovaný výsledek. Kromě toho nezapomeňme, že ne všechny koupelny mají ideální rohy 90 stupňů. stále se nemůžete dělat bez úpravy produktů.

Rada. Je nutné opravit soktický lišta ke stropu až poté, co se na něj hodíte úhel dalšího soklu s ní. Nejlepší je vyzkoušet sekce, které nejsou pod samotným stropem, ale na stole. to bude trvat více času, ale řezané čáry budou přesnější.

Máme tedy několik způsobů, jak oříznout stropní sukní desku: pomocí tesařství, bez zajíčka, pomocí jakéhokoli falešné sestry. Jakákoli možnost pro provádění rohů, které si vyberete, je důležité udělat vše ověřeno a přesně pouze v tomto případě, obdržíte skutečně efektivní nástroj pro konečný návrh stropu, čímž se interiér vaší koupelny esteticky dokončí.