Jak řezat krokve na střeše

Systém krokve na střeše Gable: Hlavní typy krokví, nuance struktury, výpočty

Krokve provádějí řadu významných zastřešujících funkcí. Nastaví konfiguraci budoucí střechy, vnímají atmosférické zatížení a drží materiál. Mezi povinnostmi krokve, vytvoření rovnoměrných rovin pro položení povlaku a poskytování prostoru pro komponenty střešního koláče.

Aby taková cenná část střechy, která se dokonale vypořádala s výše uvedenými úkoly, jsou zapotřebí informace o pravidlech a zásadách jejího zařízení. Informace jsou užitečné pro to, kdo staví krokvetový systém štítové střechy s vlastními rukama a ti, kteří se rozhodnou uchýlit se ke službám najaté brigády stavitelů.

Výhody a nevýhody střech holly

Navzdory složitosti konstrukce jsou takové návrhy velmi běžné jak v Evropě, tak v Rusku. Rozlišují se výhodou oproti jiným typům střech:

 • Vysoká síla a rigidita;
 • Odolnost vůči větru v důsledku zjednodušeného tvaru;
 • Hmotnost ze střechy je rovnoměrně přenášena na všechny stěny;
 • Není třeba stavět pedimenty, jejich funkce provádí válečky;
 • Kompatibilita s různými střešními materiály;
 • Schopnost používat v různých architektonických stylech.
 • Technicky složitá konstrukce;
 • Velká spotřeba střešních materiálů;
 • Squatness, které ohýbané svahy dávají;
 • Malý objem podkrovního prostoru ve srovnání s štítovou střechou stejné velikosti.

Hulmové struktury lze kombinovat s štíty, stanem nebo kónicky. Různé květy, věže, vyčnívající podkrovní okna a další architektonické prvky vypadají zajímavě, zároveň eliminují strukturu dřepu.

Úhel sklonu svahů

Sklon střechy štítů ve výstavbě je nastaven ve fázi návrhu. Struktury s úhlem až 30 ° jsou považovány za jemné, 30-45 °-s průměrným svahem, 45-60 °.

Volba svahu je určující hodnota:

krokve, střeše
 • Zatížení větru. Čím větší je střecha, tím vyšší je plachtění a silnější expozice větru. V oblastech, kde se hurikány často vztekly, je optimální úhel 15-20 °.
 • Snow Loads. Závislost je opak. Čím méně svahu, tím více srážek se hromadí na střeše. Pro vnímání hmotnosti sněhu je vyžadován silnější design, který je nevhodný. V zasněžených oblastech je nejvýhodnější sklon svahů asi 25-40 °.
 • Typ střešního materiálu Pokud nejsou pozorovány, může trpět těsnost a vzhled střechy.
 • Designové vlastnosti. V projektech domů s štítovou střechou a podkroví by měl sklon svahů poskytnout potřebnou výšku místnosti

Nejvíce univerzálním úhlem sklonu štítové střechy je 20-45 °.

K dispozici jsou také vícebodové střechy, kde je každý svah umístěn v jeho vlastním úhlu. Takové systémy by však měly být používány velmi pečlivě, protože pokud jde o architekturu, jsou docela nestandardní a jejich instalace je komplikovanější než symetrické struktury.

Výpočet prvků rámu pro střechu

Pokud je střecha štítu postavena na vlastní ruce, je nutné předem provést důkladné výpočty Takové údaje jsou nejjednodušší pro výpočet. Pokud však mají svahy jiný tvar, získají se nesprávné obdélníky. V tomto případě jsou rozděleny na jednodušší formy a výpočty se provádějí pro každý prvek samostatně. Nakonec jsou všechna data shrnutá.

Vezměte prosím na vědomí, že čím složitější je tvar střechy, tím větší je počet chovatelů a další podrobnosti, aby byla zajištěna její síla. Všichni zvyšují celkovou hmotnost střechy, která může se nesprávným výpočtem poškodit podpůrné stěny.

Výpočet systému krokve

Určete křížovou části tyče mezilamobní střechy v systému krokve, můžete shromažďovat všechna zatížení, která to ovlivňují: hmotnost povlaku, bedny, sněhu, tlaku větru, srážení.

Trvalé zatížení lze určit hmotností 1 m 2 zastřešení, bedna. Je důležité, aby hmotnost 1 m2 byla v rozmezí 40-45 kg.

Variabilní zatížení ze sněhu, vítr se počítá podle tabulkových hodnot regulačních dokumentů NNUP v závislosti na výšce budovy, teplotní zóny. Zátěž ze sněhu se rovná jeho hmotnosti, vynásobené koeficientem, v závislosti na svahu svahu. Všechny tyto výpočty se provádějí během projektu.

A pokud neexistuje žádný projekt a střecha je postavena do malé budovy? Musíte se podívat na výstavbu domu v sousedství, který je prováděn projektem, na střeše s vaší konstrukcí. Systém krokve na střeše bude sloužit jako model.

Velikost tyče krokve

V horním bodě je kůň položen, který spojuje krokve. Výška brusle závisí na svahu střechy. Náklon je ovlivněn výběrem povlakového materiálu. Minimální velikosti jsou následující:

Optimální úhel 35-45 gr. Naklonění, zajišťuje rychlý výboj vody a sněhu. V oblastech se silným větrem jsou střechy jemné a pak úhel sklonu do 20-45 stupňů.

Výšku můžete určit vzorem: H = 1/2LPRTGA. Kde a úhel sklonu, l-shirina budovy.

Vypočítejte délku krokví na střeše Gable, můžete podle vzorce: LCTR = 1/2LPRSINA.

krokve, střeše

Úkol je zjednodušen při použití hotového tabulky. Koeficient závisí na šířce budovy a úhlu sklonu. Vynásobte koeficient šířkou budovy 1⁄2.

Krokve jsou vyrobeny z borovicových nebo smrkových tyčí s průřezem 50×100 mm, 50150 mm.

Velikost krokví závisí na kroku. Krok Stepl je menší, je nastaveno větší množství, průřez se sníží. Vzdálenost mezi krokvími na střeše štíné je v rozmezí od 600 mm do 1800 mm, vše záleží na designu střechy a materiálech použitých k jejímu stavbě.

Střecha nekončí na úrovni stěn, je prodloužena o 500 mm venku. Noha krokve může vyčnívat, nebo se zvýší deska nebo bar. V tomto případě vlhkost nespadne na zeď, nadace se nenaplňuje.

Komponenty střechy

Střecha Gable. nejběžnější design v soukromé konstrukci. Jsou to dvě letadla nakloněná v opačných směrech pod úhlem k horizontu 20-42 °, připojené v horní části-brusle. Díky této podobě proudí sníh, déšť a roztavení z povrchu střechy bez přetrvávání. Se zvýšením úhlu sklonu se zvyšuje plachtění struktury, což může se silnými poryvy větru vést k oddělení.

krokve, střeše

DIY Shromážděná střecha je připravena na instalaci střechy

Typy krokví

Než vložíte krokve, musíte se dozvědět o jejich návrhových funkcích a určit možnost instalace.

Zavěšené krokve. Jedná se o nakloněné paprsky nainstalované na podpěrách s různými výškami. Vnější stěny domu (v případě jediné střechy s výskytem) nebo zároveň vnitřní a vnější stěny (s štítovou střechou) mohou být podporou. Krokve nohy nemusí ležet v jedné rovině opak svahů. Mohou být střídavě namontovány na skate běhu Za tímto účelem jsou všechny podrobnosti o zavěšených systémech krokve navzájem spojeny v jediném tvrdém designu.

Dřevěná střešní farma je nutně položena na dvě extrémní podpěry. Vzhledem k tomu, že vnitřní podpora chybí, nohy krokve spočívají proti sobě v bruslení. Pokud byla technologie systému krokve pozorována nesprávně, může být příliš mnoho zatížení přeneseno na stěny dostatečné k jejich zničení.

Aby se to nestalo, odborníci doporučují vyrobit pás bez pasu na dně farmy krokve. Jeho účelem je uhasit vznikající mezery.

Co se týče toho, jaký systém krokve je lepší vybrat, pak nelze říci jednoznačně. Řešení závisí na návrhu domu, jako je střešní materiál a očekávané zatížení na střeše.

Nammed krokve velmi snadno se instaluje, nevyžadují speciální mechanismy a zařízení. Ale zavěšení krokví lze sestavit přímo na zemi, ale pro jejich zvýšení bude vyžadována speciální technika. Mohou být také vyrobeny přímo v domě jednotlivých prvků. Při překrývání podkroví musíte vytvořit prkno podlahu. Chcete.li připojit dočasné podrobnosti, budete muset použít šikmé a rozšíření z desek.

Klasifikace podle typu svahu

Druhé separaci lze provést v závislosti na tom, jak je navržena rybářská linie pro zastřihovač Skut. Názory zde naznačují přítomnost dvou možností:

 • S rovnými svahy. Nejjednodušší způsob, jak provést. Umožňuje vám pracovat bez vážných potíží. Nevýhodou této verze střechy vlastní ruce je zmenšit prostor podkroví.
 • Se zlomenými svahy. Takové typy střech jsou při provádění složitější. Předpokládá se přítomnost čáry, na které se mění úhel sklonu. Úhel sklonu spodní části rampy musí být vyšší než úhel horního. Ukázalo se tedy, že zvyšuje strop podkroví a zvyšuje volný prostor. Instalace střechy se provádí s instalací dalšího příčky v místě zlomeniny.

Tyto druhy naznačují výběr mezi nimi v závislosti na přáních budoucího vlastníka budovy.

Narodnutors

Nosyotnik je v podstatě stejné obyčejné krokve, které se od něj liší s délkou a uzlem křižovatky k diagonálnímu voru. Proto je horní část lidí pro válečky nebo spodní část lidí pro Yends vyříznuto pod úhlem instalace diagonálních krokví. Rada pro lidi je označena podle šablony pro svahy. Nejprve je nejprve označena rybářská linie pro svislý řez uzlu zadku lidí s diagonálním holmem nebo jablečným vorem. U válců a oblastí se stejným úhlem sklonu svahů je pila na úhlu 45 ° nebo.45 ° a horní (pro ROLM) nebo dno (pro Yends) jsou odříznuty. Dvě šablony se používají pro Rolony a Yends s různými svahy svahů: jedna pro svahy, druhá. pro svah válce nebo druhý svah údolí

Uzly podpory na stěně rámu nebo na mauerlátové zdi se také vyrábějí jako uzly posílení obyčejných krokví. A označení těchto uzlů se provádí stejným způsobem. Odstraňte úhlopříčky každé zlobivé ze střechy. Obvykle, v tomto okamžiku, již byly nainstalovány dobré a jablkové krokve.

Zde leží kalkulačky šablon pro manuální označení krokví střech. Podrobný výpočet geometrie každé střešní krokve je implementován v jiných kalkulačkách.