Seřízení karburátoru řetězové pily Husqvarna 372 xr

Seřízení karburátoru řetězové pily Husqvarna

Společnost s názvem Husqvarna byla založena v roce 1687. „Společnost Husqvarna je velmocí na trhu s výrobním a zahradním vybavením. Součást švédské skupiny, která zastřešuje několik společností. Vyrábí vše od malých šicích strojů až po působivé čtyřkolky.

„Společnost Husqvarna nabízí svým zákazníkům velmi širokou škálu speciálního vybavení. Společnost v posledních letech zvýšila počet patentovaných inovací. „Společnost Husqvarna důsledně sleduje pokrok.

Výrobky Husqvarna promění těžkou práci v běžnou činnost, která neškodí lidem ani životnímu prostředí.

Řetězová pila Husqvarna 137 patří do skupiny strojů označovaných jako „lesnické profesionály“. Spolu s tímto modelem vyrábí výrobce také víceúčelové řetězové pily, foukače a prořezávače. Všechny stroje jsou malé a snadno ovladatelné. Všechny řetězové pily Husqvarna mají tři vlastnosti. schopnost absorbovat nadměrné vibrace, pokročilý systém vzduchového filtru a velký výkon.

Řada řetězových pil Husqvarna

Specifikace řetězových pil Husqvarna se liší v závislosti na modelu. Zde jsou nejoblíbenější modely Husqvarna.

Husqvarna 135 9667618-04

Jedna z nejlevnějších pil pro domácí použití. Pomáhá při práci na zahradě a kácení malých stromů. Skvěle se hodí i na výrobu palivového dřeva. Úspora paliva a malé znečištění ovzduší. Nevýhodou je vysoká cena náhradních dílů a obtížná dostupnost.

Husqvarna 236 9673264-06

Vhodné pro domácí použití a stavbu. Dodatečný řetěz je součástí dodávky. Touto motorovou pilou lze řezat malé stromy a malé lesy. Může také řezat dřevo pro lázně a řezat palivové dříví.

Velmi snadno ovladatelná řetězová pila nenáročná na údržbu. Občas z něj může unikat olej.

Husqvarna 440e 9671558-45

Lze použít v domácích i průmyslových aplikacích. usnadňuje kácení velkých stromů a udržování vzhledu městských parků. Motor je úsporný a rychle startuje. Snadno se používá. Zimní podmínky mohou ztížit startování.

Husqvarna 455E Rancher AT II 9667679-15

Řetězová pila s nejvyšším výkonem. Funguje skvěle v teplém i chladném ročním období. Automatická volba režimu podle podmínek prostředí. Nástroj je velmi spolehlivý, úsporný a nenáročný. Majitelé nezaznamenali žádné nevýhody.

  Související příspěvky

 • Řetězová pila STIHL. přehled, konstrukce, poruchy. příčiny a řešení
 • Jak vybrat motorovou pilu
 • Jaký je nejlepší řetěz pro motorovou pilu a jak ho vybrat??

Konstrukce, stavba a funkce karburátoru.

Karburátor slouží k přípravě směsi paliva a vzduchu pro výkon motoru. Pokud není směs správně dávkována, dochází k poruchám motoru. Pokud není poměr správný, nazývá se množství paliva přesycené, ale pokud je ho málo, nazývá se chudé. Obojí má negativní vliv na provoz motoru.

Konstrukce karburátoru se u různých modelů řetězových pil liší, ale princip je stejný. Proudění vzduchu vysokou rychlostí vzduchovým kanálem. Klapka, která uzavírá kanál, umožňuje měnit rychlost proudu vzduchu. Palivo je přiváděno rozprašovačem do kanálu, kde se smísí s přiváděným vzduchem a vytvoří směs vzduchu a paliva. Směs pak vstupuje do motoru.

Tlak v plovákové komoře, kde se palivo nachází před smícháním, se téměř rovná atmosférickému tlaku. Ve vzduchovém kanálu se však vytváří podtlak, který nasává palivo do proudu vzduchu. Čím více je sytič otevřen, tím rychleji proudí vzduch a tím větší je množství paliva. otáčky motoru se zvyšují. Toto je zjednodušené znázornění principu karburátoru.

Pro dosažení efektivního a plynulého chodu nářadí a maximálního výkonu při hospodárné spotřebě paliva je nutné seřídit karburátor řetězové pily. Před seřízením zkontrolujte palivový a vzduchový filtr. musí být čisté. Většina řetězových pil má tři šrouby nastavení: volnoběžné otáčky, vysoké otáčky, nízké otáčky. To je známkou správného nastavení karburátoru:

 • Řetěz nejede naprázdno.
 • Motor plynule a rychle zrychluje.
 • Motor vydává plynulý, rovnoměrný zvuk podobný čtyřtaktnímu motoru.

Při seřizování karburátoru byste měli být co nejopatrnější, protože chyba v nastavení může mít vážné následky až po selhání motoru. Pokud si nejste jisti, zavolejte do servisního střediska.

Jak funguje karburátor Husqvarna

Pro úspěšné nastavení a seřízení karburátoru řetězové pily Husqvarna je důležité znát jeho nastavení a pochopit, jak funguje. Není to tak složité, jak se zdá.

Karburátor je vybaven vnitřním palivovým čerpadlem pro dopravu směsi benzínu a oleje, membránou a jehlovým ventilem s vývrtem. Společně dávkují průtok paliva do hlavní komory a obou klapek.

Jeden ze škrticích ventilů slouží k regulaci průtoku paliva do válce při sešlápnutí škrticí klapky a druhý slouží k omezení průtoku vzduchu ze vzduchového filtru, aby bylo možné snadněji nastartovat studenou řetězovou pilu Husqvarna. V okamžiku, kdy obsluha uzavře přívod vzduchu do karburátoru pomocí sytiče, palivová směs se vyčerpá a zvýší se průtok do válce, takže řetězovou pilu lze nastartovat mnohem snadněji než při běžném studeném startu.

Karburátor Husqvarna používá tryskový ventil, který rozprašuje palivo a zabraňuje přístupu vzduchu do hlavní komory. Často je to prvek, který způsobuje poruchu řetězové pily. Například nesprávně uložený ventil se může zaseknout a způsobit zastavení přívodu paliva, což znemožní provoz motoru. Tryska může také způsobit únik vzduchu v hlavní sací komoře karburátoru. V takových případech seřízení seřizovacích šroubů situaci nenapraví a jednotka se musí opravit nebo vyměnit.

Za nastavení kvality a množství směsi, jakož i počtu otáček klikového hřídele ve volnoběžném režimu odpovídají tři seřizovací šrouby umístěné v tělese karburátoru:

 • Šroub (L). reguluje množství paliva v nízkých a středních otáčkách;
 • (H). odpovídá za trakci při vysokých otáčkách a počet otáček;
 • (T). nastavuje polohu škrticí klapky, čímž řídí množství palivové směsi vstupující do válce a volnoběžné otáčky motoru.

Šrouby (L) a (H) se nesmí seřizovat bez zvláštních znalostí a zkušeností. Nesprávné nastavení kvality a množství směsi může způsobit, že motor přestane pracovat nebo nebude pracovat správně, což může vést k rychlému opotřebení motoru nebo dokonce k jeho zadření.

Co je to karburátor??

Karburátor je zařízení, které plní následující funkce: míchá benzín a vzduch, vytváří spalitelnou směs pro pohon motoru a reguluje její průtok. Díly karburátorů Husqvarna jsou odlévány z různých slitin a poté opracovány a dokončeny. Proto jsou karburátory Husqvarna té nejvyšší kvality, jak se můžete přesvědčit při nákupu na 220 Voltů.

Je nepostradatelnou součástí mnoha zahradnických nástrojů, jako jsou motorové pily, křovinořezy, sekačky na trávu atd. Za určitých podmínek, např. při špatně filtrovaném palivu, může dojít k poruše karburátoru. Naštěstí není nutné utrácet peníze za nový nástroj, protože karburátor lze pořídit samostatně (buď sadu karburátoru, nebo karburátorovou sestavu).

Karburátor je název zařízení, které vytváří směs kapalného paliva a vzduchu, jež pohání spalovací motory.

Moderní karburátor má velké množství uspořádání a systémů s mnoha různě velkými otvory, rozvětvenou sítí kanálů, pneumatickými komorami a pákovým uspořádáním.

Karburátor je jednou z hlavních součástí každého úsporného spotřebiče. Kontrolujte a v případě potřeby provádějte pravidelné seřizování karburátoru, abyste zajistili správný a trvalý provoz stroje.

karburátory řetězových pil mají tři seřizovací šrouby. Šroub „L“ slouží k regulaci nízkých otáček, šroub „H“ k regulaci vysokých otáček a šroub „T“ k regulaci volnoběžných otáček. Například šrouby „H“ a „L“ regulují poměr směsi vzduchu a benzínu, jejich vyšroubováním se otáčky zvýší, protože se směs obohatí, a při utažení otáčky klesnou.

Zcela běžné jsou však případy, kdy seřízení karburátoru nemůže problém se zařízením vyřešit. Důvodem je trvalé poškození dílu, které je důsledkem běžného opotřebení nebo nesprávného používání.

V našem online obchodě si můžete zakoupit nový díl pro své zařízení. Karburátory pro křovinořezy, motorové pily, řetězové pily, dieselové a benzínové generátory, karburátory pro dmychadla a mnoho dalších strojů můžete zakoupit.

Všestranná, víceúčelová pila pro částečné použití. Úzký a elegantní design, vynikající poměr výkonu a hmotnosti a jedny z nejlepších vibrací ze všech existujících pil. Úsporné čerpadlo přestane mazat řetěz, když pila běží naprázdno. Systém Easy Start.Nová startovací pružina a palivové čerpadlo, které snižují množství škubání potřebného k nastartování.

Odstředivý systém čištění vzduchu pro delší intervaly čištění filtru, bezporuchový provoz a nižší opotřebení. Snadnější startování Kombinovaný regulátor/stop usnadňuje startování pily.Dekompresní ventil Snadná obsluha Díky úzkému krytu, vysokému těžišti a plochému dnu jsou naše pily mimořádně uživatelsky přívětivé.

Dvojitý hmotnostní princip Systém pohlcování vibrací a rukojeti izolované od motoru ocelovými pružinami.Nezávislý antivibrační systém. Hladký chod Tlumicí spojka snižuje vibrace v karburátoru. Zajišťuje nepřetržitý provoz a dlouhou životnost. Třídílný klikový hřídel Kovaný třídílný klikový hřídel navržený pro maximální odolnost a určený pro nejnáročnější aplikace.

Lepší úchop Zakřivená přední rukojeť pro lepší úchop a přirozenou pracovní polohu.

Více: Benzínové nůžky: značky, funkce.

seřízení, karburátoru, řetězové, pily, husqvarna

Úsporné čerpadlo Úsporné čerpadlo přestane mazat při volnoběžných otáčkách.

Rychlé zrychlení Nízká hmotnost všech pohyblivých částí umožňuje rychlé zrychlení.

Snadné čištění Vzduchový filtr s bajonetovým šroubením se snadno vyjímá a čistí.

Bezpečnost při práci Dvojčinná brzda řetězu, ochranný kryt pravé ruky a omezovač řetězu zvyšují bezpečnost při práci s pilou.

Výhody.

Pokud jste se rozhodli koupit motorovou pilu Husqvarna, jste na správném místě. A pokud si chcete koupit motorovou pilu od jiného výrobce, jste na správném místě. zde se můžete přesvědčit, že jiného výrobce nepotřebujete. Proč? A to proto, že

Řetězové pily Husqvarna jsou zárukou kvality. Vyrábějí se ve Švédsku, které je proslulé kvalitou svých výrobků. všech. Ne, ne, za značku se neplatí. Platíte za to, co představuje: pohodlí, spolehlivost, jednoduchost. Těmito třemi prvky je tedy třeba začít. Kde to začíná?

Začněme spolehlivostí. Řetězové pily Husqvarna jsou vybaveny speciálním systémem, který automaticky zastaví otáčení řetězu, pokud se zasekne v řezaném materiálu nebo pokud se pila při prvním dotyku odrazí. Je to nezbytné bezpečnostní opatření, které vás chrání před zraněním a nářadí před poškozením.

Pokud jde o jednoduchost, řetězová pila Husqvarna se snadno ovládá, a to i pro toho, kdo nikdy předtím s řetězovou pilou nepracoval. K napínání řetězu nejsou potřeba žádné speciální znalosti ani nástroje. napínání řetězu se nastavuje na boku pily.

Ergonomicky tvarované rukojeti řetězové pily Husqvarna jsou nakloněné pro snadné ovládání. Práce s pilou je díky nim radost. Výměna a čištění vzduchového filtru je otázkou několika sekund, protože filtr je upevněn speciálními rychloupínacími prvky. Abyste mohli udržovat řetězovou pilu Husqvarna čistou, má speciálně navržený a integrovaný systém vzduchového filtru, takže filtr nemusíte tak často vyměňovat. Ano, systém X-Torq nejenže snižuje emise třikrát, ale také umožňuje spotřebovat až o 20 % méně benzinu. A co ušetříte, to vyděláte.

Nechceme prozrazovat všechna tajemství, ale vyzkoušejte si, jak je řetězová pila Husqvarna výhodná pro všechny. Ale my vás snadno zbavíme všech pochybností, pokud nějaké máte. Ne? To je skvělé! Pak čekáme na váš nákup!

Systém zapalování. Téměř všechny výše uvedené závady motoru mohou být způsobeny poruchou zapalování. Proto má smysl začít s řešením problémů u zapalovací svíčky. Je to o to oprávněnější, že stav zapalovací svíčky může poskytnout užitečné informace o fungování palivového systému. V případě poruchy vyjměte zapalovací svíčku a zkontrolujte ji.

Systém zapalování řetězové pily: 1. setrvačník s integrovanými magnety, 2. zapalovací modul, 3. zapalovací svíčka, 4. vysokonapěťový drát.

Odpojí se vodič a zapalovací svíčka se vyšroubuje speciálním klíčem.

Odšroubování zapalovací svíčky

Pokud je zapalovací svíčka suchá, znamená to, že problém pravděpodobně není v systému zapalování, ale v tom, že palivová směs neproudí do válce. Zapalovací svíčku můžete zabalit zpět a pracovat na palivovém systému. Pokud je zapalovací svíčka silně potřísněna palivovou směsí, je v motoru nadměrné množství palivové směsi. Příčinou může být nesprávné seřízení karburátoru nebo abnormální startování. Otřete a vysušte svíčku, vysušte válec přerušením přívodu paliva a prací se startérem. Odvzdušnění spalovacího prostoru a odstranění přebytečného paliva. Poté znovu zasuňte zapalovací svíčku a znovu spusťte motor.

seřízení, karburátoru, řetězové, pily, husqvarna

Přítomnost velkého množství černých sazí rovněž ukazuje na závadu v palivovém systému.

Černé zbytky oleje na svíčce

Poměr oleje a benzinové směsi může být chybný, karburátor není seřízený nebo se používá nekvalitní olej. Vyčistěte zapalovací svíčku v benzínu, odstraňte saze jehlou nebo šídlem, očistěte elektrody jemným smirkovým hadříkem a znovu je nasaďte.

Ve všech těchto případech je vhodné zkontrolovat mezeru mezi elektrodami. V závislosti na značce by se měla pohybovat mezi 0,5 a 0,65 mm. Je třeba zkontrolovat také těsnění zapalovací svíčky. Pokud je opotřebovaný nebo poškozený, nemusí být spalovací komora správně utěsněna, což vede ke snížení komprese ve válci a problémům s motorem.

I když se důvodně domníváte, že problém je v palivovém systému, zkontrolujte zapalovací svíčku, zda není jiskra. alespoň se ujistit, že s ním není nic v nepořádku. Za tímto účelem:

 • nasaďte zapalovací kabel na zapalovací svíčku;
 • Izolovanými kleštěmi přiložte závit nebo matici zapalovací svíčky k válci;
 • zatáhněte za rukojeť startéru a podívejte se na. Je jiskra stále přítomna, nebo ne?

Pokud není jiskra, jednoduše vyměňte zapalovací svíčku. Pokud je zapalovací svíčka stále bez jiskry, zkontrolujte vysokonapěťový kabel, zda není přerušen a zda se nedotýká svíčky.

Absence jiskry může být také důsledkem vadného zapalovacího modulu nebo mezery mezi modulem a kotvou setrvačníku. Musí být na hodnotě 0.2 mm. Mezera může vzniknout zejména tehdy, pokud byla pila předtím rozebrána a byl z ní vyjmut zapalovací modul. Mezera se nastavuje pomocí těsnění o tloušťce 0 mm.tloušťka 2 mm umístěná mezi šroubem setrvačníku a modulem zapalování. Vadný zapalovací modul je třeba vyměnit.

Pokud jste takto zkontrolovali zapalovací systém a nezjistili žádnou závadu, můžete přejít k palivovému systému.

Řetězová pila se skládá z 8 hlavních součástí, a to z karburátorového motoru, řetězové brzdy, řetězu, vzduchového filtru, startovacího motoru, vodicí lišty, spojky a systémů snižujících vibrace. Karburátor řetězové pily je konstruován tak, že se olej přidává přímo do paliva, takže palivo proplachuje pevnou část řetězové pily, tzv. klikovou skříň. Karburátor je třeba pravidelně seřizovat, aby řetězová pila fungovala správně a dlouho.

Standardní karburátor obsahuje dva nebo tři šrouby, které regulují palivovou směs. Karburátor obsahuje šroub pro nastavení volnoběžných otáček a několik šroubů pro vysoké a nízké otáčky. Karburátor řetězové pily je navržen tak, aby vytvářel hořlavou směs pro spalování paliva. Při použití nové řetězové pily se doporučuje ponechat tovární nastavení karburátoru pro úspornější spalování paliva. Т.е. Karburátor musí správně míchat benzín a vzduch, aby motor správně fungoval.

Algoritmus a popis seřízení karburátoru Husqvarna

Karburátor Husqvarna seřizujte stejným způsobem jako karburátor řetězové pily jiných výrobců.

Před seřízením byste měli provést úplnou diagnostiku a zkontrolovat, zda v hrdle řetězové pily nedochází k ucpání nebo úniku vzduchu. Zkontrolujte také, zda je vzduchový filtr čistý, a v případě potřeby jej vyměňte za nový.

 • Při vypnuté pile nastavte karburátor Husqvarna na tovární nastavení.
 • Nastartujte motor a pilu na několik minut zahřejte.
 • Otočte vrtulí (L) ve směru hodinových ručiček, aby motor dosáhl maximálních otáček, a otočte ji o 1⁄4 otáčky zpět. Pokud se řetěz stále otáčí, je třeba snížit volnoběžné otáčky nastavením vrtule (T).
 • Dalším krokem je nastavení výkonu motoru Husqvarna při maximálních otáčkách a korekce počtu otáček. Za tímto účelem připojte otáčkoměr ke startovací pile a otočte rukojetí plynu úplně dolů, poté zkontrolujte údaj otáčkoměru. Pokud maximální otáčky nedosahují maximální hodnoty doporučené výrobcem, otáčky otáčkoměru se vynulují změnou nastavovacího šroubu (H).

Seřízení nebo opravu karburátoru řetězových pil Husqvarna lze provést i bez větších zkušeností. Abyste to mohli dělat správně, musíte se řídit algoritmem a mít minimální sadu nástrojů. Vyplatí se také předem odhadnout své síly a neriskovat, pokud o stroji nic nevíte. Někdy je lepší zaplatit malou částku kutilovi, než si nářadí zničit vlastním seřízením.

Seřízení karburátoru Husqvarna 372 XP, 365

Seřízení karburátoru řetězové pily Husqvarna 372 XP znamená přizpůsobení motoru místním podmínkám, jako je klima, nadmořská výška, kvalita benzínu a typ oleje u dvoutaktních motorů.

Karburátor má tři možnosti ovládání

L = nízkorychlostní tryska. H = vysokorychlostní tryska. T = šroub pro nastavení volnoběžných otáček.

Likery L a H řídí množství paliva, které odpovídá průtoku vzduchu ze škrticí klapky.

Pokud jsou trysky otočeny ve směru hodinových ručiček, směs je chudší (méně paliva v poměru k množství vzduchu). Pokud jsou trysky otočeny proti směru hodinových ručiček, směs je bohatší.

Chudá směs vytváří vyšší otáčky, ale bohatší směs. spodní zatáčky. Šroub T určuje polohu ventilu volnoběžných otáček.

Otáčením šroubu T ve směru hodinových ručiček se volnoběžné otáčky zvyšují, otáčením proti směru hodinových ručiček se volnoběžné otáčky snižují.

Přednastavení a spuštění řetězové pily Husqvarna 365 XP

Při kontrole v továrně byl karburátor předem nastaven. Před seřízením: H = 1 otáčka, resp. L = 1 otáčka.

Aby bylo zajištěno dostatečné promazání (vytočení) částí motoru pily Husqvarna, je karburátor během prvních 3-4 hodin provozu nastaven na mírně vyšší obohacení palivovou směsí.

Při tomto nastavení jsou maximální otáčky nastaveny o 6-700 otáček za minutu níže, než jsou doporučené otáčky.

Pokud není možné zkontrolovat maximální otáčky pomocí otáčkoměru, neměla by být palivová směs pod nastavenou hodnotou H.

Nepřekračujte maximální otáčky motoru. Pokud řetěz řetězové pily běží naprázdno, otočte šroubem T proti směru hodinových ručiček, aby se zcela zastavil.