Jak zvolit správné nastavení nůžek na živé ploty na motorovém kultivátoru

Otvírač pro MotoBlock Co to je a jak ho správně nainstalovat Jak nastavit a seřídit otvírač rukama

Kromě dobrého kultivátoru budou zahrádkáři potřebovat i různé další nástavce, které jsou rovněž k dispozici v širokém sortimentu, takže si každý bude moci najít ten správný mechanismus, od pluhů a kypřičů až po přívěsy a sněhové frézy.

zvolit, správné, nastavení, nůžek, živé, ploty

Podívejme se na různé typy pluhů a kypřičů u tak oblíbeného spotřebního kultivátoru, jako je Neva.

Jednonápravový traktor Neva MB-1 je vybaven americkým motorem Briggs Stratton RS950 o objemu 6,5 litru.с., nebo japonské Subaru EXR16 s objemem 6 litrů.с. Vhodný pro úpravu písčité, písčitohlinité a písčitohlinité půdy, lze jej použít i pro přepravu zboží a čištění pozemků. Umožňuje použití pluhů, kypřičů a dalších přídavných zařízení. Pro kypření půdy je vhodnou volbou parkovací kolo, protože zabraňuje zaboření jednotky do půdy. Při své hmotnosti 70 kg je poměrně obratný a dobře plní své úkoly.

Neva MB-2 má hmotnost 98 kg a je vybavena elektrickým startérem a světlometem jako doplňkovou výbavou. Rámové frézy, které jsou součástí dodávky, obsahují až 8 mechanismů.

MB-23 je nejvýkonnějším strojem v této skupině motorových kypřičů. Jeho hmotnost 105 kg umožňuje těžší práci s pluhem.

MB-23SD. modifikace předchozího modelu, ale s hmotností 115 kg a výkonem v závislosti na instalovaném motoru. Kompletní sada obsahuje motorové kypřiče a pluh.

Neva s převodovkou Multi-AGRO s více převodovými stupni, motor má menší výkon, ale perfektně zvládá trakční funkce, má menší poloměr otáčení, karoserie sklízecí mlátičky má vnitřní žebra.

MB-1 je poháněn japonským motorem Honda o objemu 5,8 litru.с., nebo americký motor Briggs Stratton o výkonu 6 nebo 6,5 litru.с. Má 1 zpátečku a 3 rychlosti vpřed.

MB-2 je poháněn motorem Briggs Stratton nebo Honda o objemu 6,5 a 5,8 litru.с.

Každý výše popsaný kypřič Neva lze vybavit pluhem, rotačním kypřičem a dalšími nástavci.

K čemu potřebujete kultivátor pro motorový kultivátor??

Tento prvek se používá pro výsadbu a údržbu zeleniny. Funguje to jednoduše: po instalaci příslušenství a spuštění kypřiče se část stroje přetáhne přes obdělávanou plochu se zasetými semeny, čímž se budoucí porost pokryje potřebnou vrstvou vlhké a trochu kypré půdy. Tato operace je velmi důležitá, protože umožňuje chránit semena před negativními atmosférickými vlivy, zvýšit úroveň nasycení kyslíkem a stimulovat růst.

Odborníci upozorňují, že kypřič také pomáhá zbavit půdu přebytečné vlhkosti, aby se zabránilo hnilobě. Po ošetření proniká do půdy mnohem více slunečního světla a část škodlivého hmyzu se dostává na povrch, kde je „smetou“ ptáci. ničí některé plevele, takže toto elementární ošetření lze považovat za částečnou náhradu za použití herbicidů. Je důležité si uvědomit, že nejčastějším použitím hrotu šípu je pěstování brambor.

Přečtěte si také: Hloubka řezu úhlové brusky 150

Typy radliček

Nářadí můžete zakoupit v prodejně zemědělských strojů nebo si ho můžete sami vyrobit. Lze ji použít k výsadbě brambor, červené řepy, mrkve a tuřínu. Nejznámější odrůdy této techniky:

Jak namontovat secí stroj na jednonápravový traktor?

Nastavení a seřízení vahadla na brambory není příliš složité. K připevnění k závěsu se používají šrouby a podložky. Při práci s jednoduchou sekačkou je třeba nastavit její pracovní úhel a hloubku záběru. Pluh má menší hloubku orby než radlice, takže pro nastavení nemusíte jednonápravový traktor stavět na výšku. Jednoduše nastavte zvedací rameno do svislé polohy. Požadovaný úhel náběhu se určuje podle toho, jak hluboko se pracovní poloha zvedacího ramene opírá o zem. Ta by měla být hluboká asi 15 cm.

zvolit, správné, nastavení, nůžek, živé, ploty

Pokud jste si všimli, že se příliš propadá do země. naklopte tyč dopředu. V opačném případě, pokud rozrývač nepronikne dostatečně hluboko, se radlice vrátí zpět.

Nastavení a seřízení diskové sekačky je o něco složitější. Nejprve musíme určit vzdálenost mezi spodními body kotoučů motyk. Délka je 40-70 cm, v závislosti na prováděné práci. Dále nastavte úhel kotoučů vůči vodorovné ose.

Nastavení obou disků musí být stejné, protože jinak by mohl jednořadý traktor sjet do strany.

OKOPÁVÁNÍ BRAMBOR KYPŘIČEM

Po nějaké době po výsadbě brambory vzejdou a porostou.

V tuto chvíli je třeba hlízy zrýt, tj. přidat k nim zeminu. Opět použijeme dvouřadý výložník. Jak již bylo řečeno, nasaďme radličky na kultivátor, maximalizujme pracovní záběr a nechme jednonápravový traktor projíždět mezi seťovými lány na první rychlost.

Protože vzdálenost mezi hřebeny a sázecím strojem je stejná, jezdí kola přesně po záhonu, aniž by se dotýkala stonků brambor, zatímco sázecí stroj tlačí půdu směrem k hlízám.

Tímto způsobem můžete posekat celou zeleninovou zahradu. Pokud používáte jednořádkový secí stroj, měl by být namontován na gumových kolech a jezdit mezi hřebeny.

Šířka 70 cm je dostatečná k tomu, aby se zabránilo zasažení bramborových keřů

Důležité upozornění: brambory je třeba sekat s nářadím po dešti, když půda vyschne a je mírně vlhká. Výhody jsou obrovské: brambory mají více vzduchu, plevel je vytlačen a půda se drží u hlíz. https://www.YouTube.com/embedded/9ePujfITePM

Kotoučová radlice

Nejoblíbenější mezi uživateli. Široce používaný pro svou jednoduchou konstrukci a obsluhu, snadno se nastavuje a opravuje.

  • Nastavitelný. určený pro lehké kultivátory s nízkým výkonem. Pracovní šířka je obvykle asi 30 cm;
  • Nastavitelná pracovní šířka. univerzální, protože pracovní šířku lze zvětšit až na 70 cm. Lze použít k opeření jakékoli plodiny. od fazolí po brambory.

Podívejme se na vlastnosti každého z nich.

Radlice s pevnou šířkou se používají u velmi lehkých strojů na zpracování půdy do 4 koní. Schopnost zpracovávat záhony o šířce 25-30 cm, vybavená dvěma bočními křídly a tenkým vřeteníkem. Přední podpěra chrání nářadí před přetížením a mechanickým poškozením.

Nástroj lze používat pouze na suché půdě, protože zanesená půda brání pohybu nástroje. Jednotky Lister jsou k dispozici s nastavitelnou pracovní šířkou. Montáž do modelů s vyšším výkonem od 4. Tento typ strojů lze bez obav používat i na mokré půdě.

Vrtule

Princip činnosti spočívá v činnosti částí vrtule. Používají se k tomu, aby se nejprve zpracovala půda a odstranil plevel ze záhonů, a teprve potom se zkypří. Tyto úpravy se používají hlavně u dvourychlostních motorových kypřičů s pohonem předních kol. Zvyšuje výkon až na 180 otáček za minutu při druhé rychlosti.

Dvojitý (dvouřadý)

Tento přístroj se používá k vytvoření dvou brázd před výsadbou, ale také k rozmělnění a nakypření půdy. Skládá se z rámu, na kterém jsou upevněny 2 pracovní řady. šetří čas při zpracování půdy, protože je vybaven dvěma pracovními prvky. Upevnění na motorovém rumpálu pomocí oje. Vzhledem k vysoké odolnosti tohoto nářadí se často používá v kombinaci s nářadím na zpracování půdy.

Rotary Active

Tento nástroj je vybaven vrtulovými rotory místo kol. Vyvíjí vysokou kapacitu při nastavování, kypření a okopávání. Vhodné pro použití s třírychlostními jednotkami (dvě dopředu a jedna dozadu). Při prvním rychlostním stupni nářadí orá plodinu a při druhém rychlostním stupni nakypřuje půdu mezi řádky.

Jedna řada

Nejběžnější typ. Vhodné pro provoz na lehkých typech půdy. Výkop se provádí po dokončení přípravného kypření půdy kultivátorem.

Efektivní využití kypřiče při okopávání brambor

Proces vyorávání brambor výrazně usnadňuje diskový podmítač. Například člověk může mulčovat 10 hektarů za jeden den, ale se strojem lze tento úkol zvládnout za několik hodin.

Mezi hlavní výhody používání motorového kypřiče patří:

  • zkrácení doby potřebné k provedení sečení, a to i na velkých pozemcích;
  • Vytvoření hlubší brázdy, čímž se zabrání propadání brambor do stran;
  • získání kypré struktury půdy, která podporuje zvýšenou výměnu vzduchu. Tímto způsobem se kořeny brambor provzdušní a začnou rychleji růst;
  • Lze udržovat správnou teplotu půdy pro pohodlný růst rostlin;
  • Souběžné vytrhávání plevelů, které mají negativní vliv na růst zeleninových plodin
  • K jeho vytažení nepotřebuje plečkař velkou fyzickou sílu.

Navzdory výhodám, které má rumpál, je tu jedna velká nevýhoda: jeho cena. Samozřejmě si můžete koupit stroj z druhé ruky nebo levnou obdobu značkového zařízení, ale pak nemůžete zaručit provozuschopnost a životnost vašeho motorového kypřiče.

Rady pro používání

I když byly dodrženy všechny kroky pro výrobu šípu a vše bylo provedeno správně, je důležité naučit se šíp používat, správně ho nastavit a nabrousit jednotlivé části. Po montáži vyzkoušejte stroj na poli. Kvalita závisí na půdních podmínkách, klimatu a počasí v den orby.

Stroj nastavte následujícím způsobem:

  • Přejeďte nástrojem po zemi a nastavte sklon nástroje a hloubku zasunutí. Nesmí přesáhnout celkovou délku výrobku.
  • Nářadí nesmí rozptylovat půdu kolem brázdy nebo ji zakrývat.

Nepoužívejte stroj v blízkosti zvířat nebo dětí. Nepoužívejte stroj, pokud není v pořádku nebo je ponechán bez dozoru.