Jak vlastnoručně přestavět jednonápravový traktor na minitraktor

Jak si vyrobit minitraktor z motorového kypřiče vlastníma rukama: rozbrušovačka, Kentavr, Zubr, Agro, Neva, MTZ, Kaskad, Oka, Salut, Agat

Nicméně je důležité si uvědomit, že pokud původní zařízení nesplňuje určitá kritéria, výsledný stroj nebude schopen efektivně a účinně zvládat své úkoly. Pokud je například objem motoru nízký, nemusí mít dostatečnou tažnou sílu, aby snesl nejen standardní zatížení přídavnými zařízeními, ale také dodatečné zatížení v podobě dalších konstrukcí, které nebyly původně zohledněny, a tělesnou hmotnost obsluhy

Při výběru stroje pro přestavbu je proto důležité zvážit jeho vlastnosti:

 • Výkon by měl odpovídat velikosti plochy a plánovanému zatížení stroje;
 • druh paliva. nejlépe je řídit se kritériem praktičnosti, takže pro minitraktor bude optimální nafta vzhledem k její hospodárné spotřebě na velkých plochách;
 • Hmotnost by měla být dostatečná, aby zařízení dobře fungovalo na tvrdém podkladu. Na rozdíl od motorového rumpálu, jehož lehkost určuje jeho ovladatelnost, je v tomto případě nízká hmotnost nevýhodou;
 • náklady jsou důležitým kritériem vzhledem k tomu, že jedním z cílů konverze je právě úspora peněz. Pokud je tedy pro přestavbu vybrán nový jednonápravový traktor, je lepší zvolit levný domácí model s kvalitním a výkonným motorem.

Z malých zemědělských strojů ruské výroby jsou pro přestavbu z motorového kypřiče na minitraktor vhodné zejména značky Argo, Neva, Kentavr, MT3 a Zubr. Většina modelů těchto výrobců splňuje všechna výše uvedená kritéria. Podle poptávky a ohlasů majitelů traktorů se tato zařízení prosadila jako spolehlivé a cenově výhodné stroje, které se díky dostupnosti náhradních dílů snadno obsluhují a opravují. Zde se podíváme na minitraktor od společnosti Agros.

Nastavení podvozku

Po dokončení přídavných zařízení namontujte přední a zadní nápravu a na ně kola. Používají se hlavně zadní jednotky, které se dodávají s elektrickým rumpálem, a přední jednotky jsou určeny pro automobily. Hloubka dezénu by měla být co největší. To je důležitý aspekt, protože stroj dosáhne lepší flotace a trakce na zemi.

Chcete-li vybavit podomácku vyrobený traktor plnohodnotným pojezdem, musíte si koupit náboje s brzdami. Je žádoucí, aby sada obsahovala také tyče řízení, kola, převodovku a sloupek. Lze je však přestavět i z osobního automobilu.

Některé zahradní stroje doplňují přední odpružení tlumiči pro pohodlnou práci.

Pokyny pro výrobu stroje

Po rozhodnutí o modelu elektrického rumpálu můžete začít s jeho modernizací. Tento návod bude užitečný pro majitele sklízecích hlavic Centaur, Agro a Zubr.

Stavba rámu

Jedná se o základní prvek konstrukce minitraktoru a právě s jeho konstrukcí byste měli začít. Rozšířením rámu lze namontovat další pár kol, sedadlo a volant. Pro rám jsou zapotřebí kovové trubky, kanálky a úhelníky. Plocha průřezu polotovarů nemá zásadní význam. Hlavní je, že rám nesmí být deformován zatížením.

Zatížení celého stroje je pro stroj výhodné, protože má lepší přilnavost k zemi. Veškerý materiál by měl být nařezán podle požadovaných rozměrů a poté by z něj měla být svařena obdélníková konstrukce. Pro vyztužení mohou být spoje dodatečně sešroubovány.

Pro zvýšení tuhosti celé konstrukce je vhodné namontovat rám na příčník. Pak je tu závěs, nástroj pro upevnění, který má být připevněn k rámu. Pokud má být minitraktor používán k přepravě nákladu, je vhodné uvažovat o tažném zařízení.

Podvozek

Konstrukce tohoto prvku stroje začíná montáží předních kol. Potřebujete dva náboje s brzdami, které jsou připevněny ke kusu kovové trubky. Přesně ve středu této osy musí být vyvrtán průchozí otvor. Je nutný pro upevnění k příčnému přednímu prvku rámu.

Dalším krokem je instalace šnekového soukolí. Musí být spojen táhly řízení s přední nápravou. Pak můžete přejít k montáži sloupku řízení. Zadní náprava stroje je uložena na ložiskách předlisovaných v ocelových pouzdrech. K přenosu točivého momentu hnací jednotky na kola je rovněž namontována řemenice.

Montáž motoru

U většiny provizorních traktorů je pohonná jednotka umístěna vpředu. K tomu jsou k rámu přivařeny speciální držáky. Motor umístěný vpředu umožňuje vyvážení nářadí. Přenos síly na kola se provádí pomocí řemenového pohonu. Aby bylo zajištěno správné napnutí pásu, musí být všechny upevňovací prvky nastavitelné. Kromě toho je třeba při montáži pohonné jednotky věnovat zvláštní pozornost vyrovnání řemenic.

Volitelné vybavení

Po montáži elektrárny na rám zbývá provést už jen několik kroků. Před montáží stroje vždy zkontrolujte, zda brzdový systém správně funguje. Poté je třeba nainstalovat hydrauliku pro práci s přídavnými zařízeními a zajistit sedadlo. Pro ochranu motoru a dalších mechanismů stroje je vhodné vyrobit kryt z tenkého plechu. Po sestavení je třeba stroj zaběhnout. Pokud se nevyskytnou žádné problémy, můžete stroj vyzkoušet při zatížení.

vlastnoručně, přestavět, jednonápravový, traktor, minitraktor

Jak převést

Traktor z motorového kypřiče by měl pracovat na malé ploše. Sestavit stroj by měl být schopen každý, kdo má alespoň základní znalosti o jeho konstrukci. Kromě toho je třeba mít na paměti, že různé modely se přepočítávají podle různých schémat.

Od společnosti Agro

Pokud používáte stroj na bázi Agro, mějte na paměti, že standardní náprava má pouze nízkou pevnost v tahu. Je možné, že se tyto díly zlomí, i když je kultivátor používán bez přídavného zatížení. Aby se snížila pravděpodobnost poruchy na minimum, je možné namontovat reduktory kol UAZ nebo LUAZ. Převodový poměr lze změnit pro zvýšení trakce.

Před výrobou domácího minitraktoru je třeba předem určit, zda bude motor umístěn vpředu nebo vzadu. V prvním případě je stroj obratnější, ale zvyšuje se tlak na kola. Problémy s převodovkou jsou také možné.

vlastnoručně, přestavět, jednonápravový, traktor, minitraktor
 • Zhotovení rámu a přední nápravy z válcovaných ocelových profilů podle výkresů.
 • Montáž nábojů kol na přední nápravu. Mechanicky nebo hydraulicky ovládané brzdy.
 • Sestavení nápravy. Pokud se jedná o kompozitní rám, měl by být pevně spojen s přední polovinou. Všechny části rámu se otáčejí, aby se mohly otáčet.
 • Nasaďte na něj převodku řízení a připojte čepy k táhlu řízení.
 • Montáž sloupku řízení a kontrola funkce řízení.
 • zadní náprava musí být správně umístěna. K rámu je připevněn pomocí dvou ložiskových skořepin. Na nápravě je řemenice, která přenáší točivý moment z motoru.
 • Montáž motoru a kol.
 • Umístěte výhled řidiče a sestavu pedálů podle výkresů.
 • Proveďte nastavení součástí traktoru.

Výběr motorového kultivátoru

Následují některé důležité parametry těchto zařízení

Podrobná analýza jednotlivých charakteristik.

Power. Obvykle závisí na ploše, kterou je třeba v dané oblasti obdělávat. Čím větší plocha, tím výkonnější jednonápravový traktor.

Hmotnost závisí na druhu obdělávané půdy. Nevybírejte příliš lehké vybavení pro tvrdou půdu. V opačném případě tyto minitraktory práci prostě nezvládnou.

V porovnání se zážehovými motory jsou vznětové motory tišší. Mají nízkou kompresi, takže startují bez dalších problémů i v extrémních mrazech. Dieselový motor však dosahuje vyšší účinnosti. Má stabilní otáčky a zvýšenou trakci. Těžkou půdu a velké plochy zvládne lépe dieselový motor.

Připravenost na fyzickou zátěž, hloubka a trpělivost jsou faktory, které je třeba vzít v úvahu při rozhodování o vhodných rozměrech budoucí akvizice. Optimální volbou je skládací model s nastavitelnou šířkou, takže pluh lze kdykoli snadno přizpůsobit vašim potřebám.

Mezi faktory, jako jsou náklady a výrobce, existuje úzký vztah. Pokud je to možné, je lepší vybírat výrobky od společností, které jsou na trhu již dlouho. Pokud však máte omezené finanční prostředky, můžete si vystačit s levnějšími protějšky. Ruské výrobky budou také nejlepší volbou pro většinu z nich.

Čínské motorové bloky

Jedná se především o kopie ruských modelů. Jejich náklady jsou nižší, ale je jich dosaženo nejen díky levné pracovní síle, ale také díky úsporám na výrobních materiálech a zařízeních. To má negativní dopad na kvalitu hotových výrobků.

Funkčnost je stejná jako v Rusku. Kupující také dlouhodobě zastávají názor, že výrobky z Číny jsou na jedno použití. Výroba motorových bloků není výjimkou. V poslední době se v tomto směru objevují výrobky přijatelné kvality, ale ještě předtím analogy z Ruska. Čínské stroje jsou určeny především pro ty, kteří mají zručnost zámečnické práce a zásobu nářadí téměř na profesionální úrovni.

Ruské výrobky

Optimální řešení s přijatelnou cenou. Převod klínovým řemenem nebo přenos točivého momentu na sekačku, sněhovou radlici nebo smeták se stal mezi kupujícími oblíbeným. V každém případě proces vyžaduje speciální pás.

Zvláštností našeho vývoje je jednoduchá struktura spojkového systému. Obsluhu a opravy usnadňuje. Jediným zbývajícím postupem údržby je výměna řemene. Sovětští inženýři navrhli převodovku, která je považována za jednu z nejúspěšnějších na trhu. Používají se profesionální dovážené motory. Stroje jsou funkční a spolehlivé. Jsou o něco horší než dovážené, ale za zlomek ceny jsou daleko před nimi.

Vlastnoručně vyrobené traktory

Tyto samojízdné stroje jsou ideální pro zpracování půdy, přepravu zboží a další každodenní úkoly. Sestavit je může téměř každý, kdo rozumí technice i na minimální úrovni.

Jak vyrobit minitraktor z kultivátoru Neva

Nejprve zakoupíme samotný jednonápravový traktor, na který je již předem namontován tovární nebo podomácku vyrobený závěs. Pak lze připojit pluh, skříňový přívěs, brány nebo jiné nářadí. Nezbytné jsou i další doplňky:

Objem motorových kypřičů „Neva“ se obvykle pohybuje v rozmezí 6-8 litrů, takže minitraktor s takovou základnou vyžaduje minimální úpravy.

Podomácku vyrobený minitraktor z motorového kypřiče Zubr

 • Rám.
 • Válec s brzdou.
 • stupačky, pedály.
 • Táhlo řízení a volant.
 • Přední náprava s brzdami a nábojovou jednotkou.
 • Křídla pro zadní kola.
 • Zadní závěs.

Po sestavení všech součástí je pomocí kladiva a vrtačky, klíčů a svařování spojte dohromady. Na přední řídicí nápravu jsou namísto standardních kol namontována speciální kola nebo jsou ponechána původní kola. Motor je umístěn na rámu vpředu, takže minitraktor udržuje za jízdy rovnováhu. Kloubový hřídel je na stejné nápravě jako řemenice na zadní nápravě. Řemenový pohon pomáhá přenášet výkon z jedné části na druhou. Napínání a seřizování řemene je snazší, pokud je držák motoru plovoucí.

Minitraktor na podvozku motorového kypřiče MTZ

Výrobní postup je zhruba následující:

 • Svařování rámu s kovovými profily a trubkami.
 • Původní kola lze nahradit koly motocyklu nebo automobilu (podle velikosti a účelu budoucího minitraktoru), ale můžete ponechat. Hlavní je, že by měly být umístěny na přední nápravě, kam jsme umístili řízení.
 • Elektricky svařovaný rám a upevnění sedadla řidiče.
 • Instalace baterie a hydraulického voliče na svařovaný rám u motoru.
 • Připojení zadní části pomocí přídavného kovového rámu pro hydraulický systém.
 • Zabrzděte zadní kola a namontujte je na zadní nápravu. Lepší je vyrobit je s nožním pedálem.
 • Proveďte elektrickou instalaci, namontujte sedadlo a případně namontujte blatníky na kola.
 • Na bloku Moto používáme režim sekačky.

Kompaktní minitraktor s motorem MTZ si pořídíme vlastníma rukama.

Minitraktor z motorového kypřiče Agro

Předem jsou připraveny různé základní díly: řízení, brzdový systém, přídavná kola a hydraulický systém. Hydraulický systém je nutný pro správnou funkci systému s připojeným nářadím. Přídavná kola si lze snadno vypůjčit z běžného vozu.

Pokud je motor Agro umístěn v přední části minitraktoru, je nutné přední poloosy posílit převodovkami. Abyste se vyhnuli zbytečným pracím a dílům, můžete motor označit vzadu. zátěž se rozloží rovnoměrně. Zbytek montážního procesu je podobný jako u jiných modelů pásových traktorů.

Minitraktor Centaur vlastníma rukama

Centaur s výkonem 9 l.с. jsou typem profesionálního vybavení, takže minitraktor z nich bude mít nejvyšší výkon.

Výrobní proces je podobný jako u jiných motorových rumpálů: svaříme kovový rám, nainstalujeme dvě přídavná kola, volant a sedadlo řidiče. Alternativně lze motor umístit na zadní část provizorního traktoru.

Blok: 4/6 | Počet znaků: 3802

Domácí minitraktory

Ideální pro malé plochy. Sestavit je může téměř každý, kdo rozumí technice i na minimální úrovni.

Jak vyrobit minitraktor z kultivátoru Neva

Nejprve si koupíme jednonápravový traktor, na který je již předmontován závěs, ať už tovární nebo podomácku vyrobený. Pak je možné připojit přívěsy s karoserií, na které lze snadno přepravovat náklad bez ohledu na jeho velikost. K dispozici jsou další volitelné doplňky, které usnadňují používání:

Objem motorových kypřičů Neva se obvykle pohybuje v rozmezí 6-8 litrů. Proto minitraktor s touto základnou vyžaduje minimum úprav.

Pokud máte elektrickou svářečku a úhlovou brusku a další nářadí, můžete si sklápěcí korbu vyrobit sami. Hlavním úkolem je použít speciální konstrukci pro upevnění rámu tak, aby traktor mohl přívěs naklonit a otočit. Ovládací prvky těchto zařízení se vzájemně dublují, takže jednonápravový traktor lze používat samostatně pouhým rozebráním malého traktoru.

Traktor pro kutily vyrobený z kultivátoru Zubr

 • rám.
 • Válec s brzdou.
 • stupačky, pedály.
 • Sloupek řízení, kompletní s táhly.
 • Nosník vpředu, spojený s náboji a brzdovými kotouči.
 • Křídla v zadní části.
 • Zadní závěs s ručním zdvihem.

Posledním krokem je sestavení pomocí kladiva a vrtačky, klíčů a svářečky. Dokonce i kola jsou dodatečně namontována vpředu. Motor je připevněn k rámu vpředu, takže minitraktor udržuje při práci rovnováhu. Vývodový hřídel je uložen na stejné nápravě jako řemenice na zadní nápravě stroje. Řemenový pohon pomáhá přenášet výkon z jedné části na druhou. Napínání a seřizování řemene bude snazší, pokud je držák motoru plovoucí.

Minitraktor na bázi motobloku MTZ

Tento jednonápravový traktor se od ostatních standardních modelů liší jednou věcí. je vybaven dvouválcovým vznětovým motorem. Těžiště se tak při aktivním provozu stroje nachází vpředu. To zvyšuje složitost pracovního procesu. Problém je však možné odstranit následujícím postupem:

 • Použití režimu sečení.
 • Přední plošinu lze zcela demontovat.
 • Nahradí ho kolo z přední části kola, které je přišroubováno. Současně je namontován volant.
 • V horní části rámu je vybrání, ve kterém je upevněna spojka řízení. Montáží nastavovací tyče na tyč získáte větší pevnost a tuhost.
 • Elektrotvarové svařování spojuje plošinu a upevnění sedadla řidiče.
 • Motor musí mít přídavnou plošinu, na které je umístěn hydraulický ventil s akumulátorem.
 • Zadní část se připojuje k přídavnému kovovému rámu pro hydraulický systém.
 • Přední sedadlo powerpacku ideální pro umístění ruční brzdy.

Vytvoření kompaktního minitraktoru se třemi koly.

Minitraktor z motorového kypřiče Agro

Jako vždy je třeba předem připravit několik základních součástí, jako je řízení a brzdový systém, pomocná kola a hydraulický systém. Hydraulika je nutná pro správnou funkci systému s přídavným zařízením. Přídavná kola si lze snadno vypůjčit z běžného vozu.

U kypřiče Agro Power bude nutné posílit převodovou nápravu a redukční převody kol. Umožňuje umístění motoru v zadní části stroje. Pak se zatížení rozloží co nejrovnoměrněji.

Schémata konstrukce traktoru

Na začátku práce musíte znát schéma plánovaného minitraktoru. Nákresy a výpočty rozměrů si můžete udělat sami, nevyžaduje to žádné speciální dovednosti, jen tužku, pero a logické myšlení. Hlavní je udržet jasnou rovnováhu, aby v budoucnu nedošlo k nehodám.

Montáž brzdového a elektrického systému

Po instalaci motoru se věnujte brzdovému systému. Můžete použít nové brzdy nebo tuto součástku z automobilu.

Zpočátku je třeba podle schématu určit místo, kde se v podomácku vyrobeném minitraktoru objeví brzdový pedál. Namontujte na něj držák a hlavní brzdový válec. Poté jej pomocí hadic připojte k brzdovým bubnům umístěným na předních kolech

Bezprostředně po zákroku je třeba zkontrolovat těsnost systému. Pokud je rozbitá, musí se celá předělat.

Chcete-li však vytvořit plnohodnotný domácí minitraktor, musíte připojit elektrické zařízení a přivést senzory na palubní desku. Tím je zajištěna bezpečnost obsluhy při práci se strojem.