Jak vyrobit kultivátor na jednonápravovém traktoru vlastníma rukama

jak vyrobit domácí elektrický kultivátor, foto, video

Kultivátor je zahradnický stroj, který kultivuje půdu před setím a po sklizni. Lze jej použít k orbě a kypření půdy, hubení plevele a aplikaci hnojiv. Je také určen pro řádkování, okopávání a prořezávání.

Liší se také hmotností a výkonem:

  • ultralehké. stroje s hmotností do 30 kg jsou určeny pro práci na malých zahradních pozemcích;
  • nízká hmotnost. stroje o hmotnosti 30-60 kg mohou obdělávat velké pozemky. Lze je použít na zoraných polích i na panenské půdě;
  • střední. stroje o hmotnosti 60-100 kg;
  • těžké. kultivátory s hmotností nad 100 kg pro práci na velkých zemědělských pozemcích.

Kultivátor můry vlastníma rukama: kde začít a jak to udělat

Klíčovými součástmi podomácku vyrobeného kultivátoru jsou převodovka a motor. Nejdříve vyrobíme rám budoucího kultivátoru, vyvrtáme otvory pro montáž hlavních jednotek a ze dvou zahnutých trubek o průměru 32 mm vyrobíme madla pro pohon jednotky. Mezi podomácku vyrobené úchyty musíme vložit další trubku, která nám bude sloužit jako rozpěrka a zvýší pevnost konstrukce. Na jednu z rukojetí následně nainstalujeme startovací tlačítko.

K výrobě hřídele jsem použil šrot, svařené řetězové kolo z vačkové hřídele motoru VAZ a řetěz a obě řetězová kola jsou přivařeny ke kovovému pouzdru.

Třífázový motor jsem připojil na standardní delta obvod, pro větší pohodlí jsem umístil spouštěcí tlačítko kondenzátoru na řídítka.

Hřídelový závěs pro podomácku vyrobený kultivátor

Náš kultivátor musí nějak běžet. Vyberte správná kola. Nezapomeňte, že malá kolečka se zasekávají do země a brání provozu. Příliš velká kola ztěžují otáčení podomácku vyrobeného kultivátoru. Vybraná kola jsou připevněna k ocelovým držákům, které jsou umístěny na převodové skříni. Připevnění kol k podomácku vyrobenému stroji není vše, co je potřeba. Montáž kol s obrubami. Díky nim se stroj lépe zakopává do země.

Použijte automobilové listové pružiny nebo jednoduché úhelníky a vyřízněte z nich správný průměr. Pro dosažení maximálního účinku nastavte úhel zavěšení na 120°.

Po připevnění všech součástí můžete svůj podomácku vyrobený kultivátor používat po mnoho let. Pokud chcete, aby stroj pouze rozbil pevnou zeminu na velké kusy, musíte s ním pracovat rychleji. Pomalejší rychlost rozmělňuje půdu na drobné částečky. záleží na rychlosti práce s kypřičem. Před použitím namažte hřídel stroje olejem, aby přístroj zůstal déle bez závad.

Na stejném principu je možné upravit motor pračky pro domácí kultivátor. Rozeberte dětské kolo a namontujte řetězová kola a řetěz na svůj stroj. Výsledkem je takový provizorní elektrický kultivátor. Pokud se však rozhodnete tuto jednotku vyrobit vlastníma rukama, mějte na paměti, že se vám drát bude neustále motat pod nohama a překážet. Vzhledem k tomu, že výkon mechanismu závisí na síti a kabelu. nemůžete jít dál, než dovoluje jeho délka.

Typy kultivátorů

Klasifikace strojů je založena na použitém mechanismu. Kultivátory se dělí na tyto typy vybavení.

  • Elektrický. Používá se hlavně pro velké plochy. Zařízení bude fungovat pouze tehdy, pokud máte k dispozici zdroj napájení. Konstrukce je lehká a kompaktní a neznečišťuje ovzduší škodlivými látkami.
  • Bezdrátové. Tento typ strojů se používá pro práci na malých pozemcích. Výhodou akumulátorových kultivátorů je jejich vysoká mobilita a malé rozměry.
  • Benzínový pohon. Další typ vybavení, který je mezi zahrádkáři považován za jeden z nejrozšířenějších. Vysoký výkon, dobrá mobilita, snadné použití. Taková zařízení však musí být řádně udržována, nemluvě o znečištění ovzduší.
  • Mechanické. Není žádným tajemstvím, že ruční kultivátory se velmi snadno používají, nevyžadují mnoho času a úsilí a vyznačují se také nízkou cenou. Existuje několik typů ručních kultivátorů, od jednoduchých kultivátorů „Tornado“, což jsou jednoduché vidle s ohnutými hroty na spodní straně, až po kultivátory s plochou radlicí.

Výhodou ručních kultivátorů je také to, že si je můžete snadno vyrobit sami. K tomu nejsou potřeba žádné zvláštní dovednosti, stačí dodržovat doporučení. K vytvoření konstrukce potřebujete správný plán výrobku, trochu volného času, trpělivosti a samozřejmě nějaké nástroje a materiály.

Květináče vlastníma rukama

vyrobit, kultivátor, jednonápravovém, traktoru, vlastníma, rukama

V našem novém článku se podělíme o naše nejlepší nápady na květináče! Nejoriginálnější a nejkrásnější možnosti, návod na výrobu krok za krokem, užitečné tipy. to vše najdete v tomto článku!

Domácí kultivátory pro motorový kypřič

Výrobci nabízejí různé verze kypřičů pro motorové kypřiče. Můžete použít jednu sadu kypřičů nebo si pořídit dva různé typy zařízení a měnit je v závislosti na podmínkách obdělávání půdy.

Někteří řemeslníci dávají přednost domácím výrobkům, které při správné montáži nebudou o nic horší než ty tovární.

Hlavní výhodou vlastnoručně vyrobeného kultivátoru je, že jej lze přizpůsobit specifikům místa.

Odrůdy

U motorových kypřičů s vývodovým hřídelem může být kypřicí sada samostatným nářadím. Jednotka se otáčí díky řemenovému pohonu. Jednotka je poháněna koly nebo vlečnými rameny. Samotná jednonápravová traktorová jednotka se pohybuje pomalu a řezací jednotka se otáčí minimální rychlostí 3 000 otáček za minutu. V tomto případě lze říci, že se jedná o aktivní frézku s ohledem na typ posuvu.

U lehkých bloků a kypřičů nahrazují řezací jednotky kola. Otáčejí se a zařezávají do půdy, přičemž se stroj současně pohybuje. Zde je typ posuvu pasivní. proto se kultivátor nazývá pasivní fréza.

Aktivní šavle ve tvaru

Není zcela správné označovat frézku jako „aktivní“ nebo „pasivní“ jen kvůli jejím konstrukčním vlastnostem. Prvky Sabre. nejlepší kombinace kvality a výkonu. Jsou vyrobeny z legované oceli. kalené a vystavené vf proudům ve výrobním závodě. Jsou nenáročné na údržbu a dobře fungují ve všech půdních podmínkách.

Frézy se zpravidla montují do nábojů po 3-4 kusech. Každý článek je vůči svému sousedovi mírně nakloněn. Jejich zahnuté konce jsou střídavě natočeny do různých směrů. Zkušenosti ukázaly, že 3 prvky ve spojení nevedou ke stabilnímu pohybu stroje. Konstrukce je skákavá a špatně se ovládá. Proto se musí kupovat frézy se 4 čepelemi. Pracovní šířka závisí na výkonu motoru kultivátoru. Pracovní šířky od 0,8 m do 1,2 m.

Zemědělci se pokoušejí sestrojit vlastní šavlozubé kypřiče. I když lze najít ocel z listových pružin, je obtížné získat zakřivený tvar. To vyžaduje obrábění v kovárně; svařování nepřichází v úvahu.

Husí stehýnka

Další úspěšný trik zahradníka a zemědělce. vybavení kultivátoru kypřičem husích nožiček. Původně si je řemeslníci vyráběli sami, ale nyní si je můžete koupit v obchodech. Tento design má své výhody:

  • svařované zařízení z vhodného materiálu;
  • ostré řezné čepele;
  • možnost výměny jakéhokoli opotřebovaného prvku;. vysoká rychlost otáčení frézek s husím krkem znamená, že zvládnou velké pracovní zatížení.

Tyto sestavy se používají v případě, že je třeba obdělávat panenskou půdu. Díky vysoké rychlosti otáčení mohou zpracovávat nejen drnově-podzolní půdu v okolí Moskvy, ale také půdu černozemních oblastí Ruska. Zaostřené hrany, které vstupují do půdy pod ostrým úhlem, kypří a promíchávají vrchní vrstvu půdy. Při použití hoblíku s husím krkem není třeba půdu znovu obdělávat.

Rotační hrábě pro kypřič vlastníma rukama

Chcete-li vybavit svůj motorový kultivátor vlastníma rukama, musíte si vzít dlouhý ocelový plech, změřit potřebné parametry, rozřezat ho a nabrousit, a tak získat čepel. Doporučuje se použít předběžné výkresy, abyste pluh vyrobili přesně a bezchybně vlastníma rukama.

Sázecí stroj se vyznačuje tím, že je na jedné straně zahrocený, takže se může pohybovat pouze dopředu. Poté připevněte pilový kotouč ke dvěma nosným konzolám, které jsou připojeny k řetězu řetězové pily. Je také žádoucí instalovat omezovače, aby se deska pohybovala rovnoměrně, aniž by se dostala daleko do půdy (velmi často se pro tento účel berou kola s železnými pouzdry z auta na hraní, nejdůležitější je, že odpovídají parametrům).

Aby se nástroj snadno zanořil do půdy a nevyskočil a rovnoměrně nepromáčel záhony, měli byste jej zatížit tím, že na něj přivaříte díl s podobnými parametry. Toto nářadí pro motorový kypřič je nyní připraveno.

Poté je třeba jej správně připevnit k bloku MotoBlock. Na osu vašeho Moto-Blocku musíte z vnitřní strany připevnit ložisko a poté k němu přivařit desku, ke které bude připojen vlastnoručně vyrobený sekáček.

Jak vidíte, není těžké vyrobit motorový rumpál vlastníma rukama, hlavní je pochopit, co je co, a udělat trochu práce. To znamená, že máte na zahradě nebo zeleninové zahrádce perfektního pomocníka, který vám práci urychlí a zefektivní.

To je zajímavé: orba sněžným pluhem.

Samotný jednonápravový pluh není příliš složitý, ale stojí za to se na něj podívat. Snadno nahradí motyku, vidle a někdy i rýč. Nejdůležitější je o nářadí pečovat, pak vám bude dobře sloužit po mnoho sezón.

Sázení brambor s jednonápravovým traktorem. rady starého oráče

vyrobit, kultivátor, jednonápravovém, traktoru, vlastníma, rukama

Vlastnoručně vyrobené hrábě pro motorový kypřič

Pokud chcete, můžete si snadno vyrobit domácí rotační hrábě pro motorový kypřič. Pro široké hrabičky sena lze použít běžné vodovodní trubky různých průměrů. Na kulatou tyč je třeba nasadit speciální pouzdro a poté jemně zaklepat na povrch hrabičky a otáčet s ní.

Kulatá tyč je pro tuto konstrukci nejlepší volbou. Většina dílů hrábí je svařena dohromady, což je snadný způsob, jak dosáhnout robustní konstrukce.

Jednodušší konstrukce se dosahuje montáží otočných částí na nápravy bez válečkových ložisek.

Hrábě na seno pro motorový kypřič by měly být pokud možno složené, aby se snadno přepravovaly.

Jak vyrobit kultivátor s elektrickým pohonem vlastníma rukama?

Elektrický kultivátor je často založen na dvou elektromotorech. každý o výkonu 1,5 kW. Následně se pomocí řemenic a řemene spojí do souvislého systému. Hlavní je, aby řemen i řemenice měly stejný průměr.

Zadní kola stroje nesmí jezdit. Při montáži na osu předního rotoru budou podpírat. Díky montáži kol na přední nápravu je náprava stabilnější. Toto uspořádání pomáhá používat přiložené nářadí, které se vám doma jistě bude hodit.

Rám lze sestavit z jakéhokoli dostupného materiálu. Nejdůležitější je, aby konstrukce byla co nejpevnější. Pro výrobu rámu se zpravidla používají kovové trubky a kovové desky, které se pak svařují dohromady.

K montáži je zapotřebí také napájecí kabel. Šňůra musí být dlouhá alespoň 20 m. to umožňuje orbu až 4 akrů.

Kruhový rotační kultivátor

Rotační kultivátor není na rozdíl od všech ostatních strojů snadné postavit. Má nesporné výhody: je to multifunkční zařízení, které dokáže brázdit, urovnávat půdu rozbíjením velkých hrud a může být použito k desítkám dalších účelů.

Diskový podmítač je vyroben z vypouklých disků, které jsou upevněny na dvou nápravách. Abyste pochopili, jak se sestavuje a funguje, musíte se podívat na video.

Mnoho lidí, kteří říkají, jak vyrobit kultivátor pro motorový blok vlastníma rukama, říká, že je to poměrně složitý proces pro ty, kteří nejsou schopni pracovat se stroji, nástroji a svařováním. Ale v obchodě najdete spoustu rad, jak si ho vybrat.