Potřebujete přidat olej do řetězové pily

Jak používat měřicí nádobu pro řetězovou pilu

V srdci řetězových pilovačů různých společností je položen dvoustový motor s vnitřním spalováním, který řídí řezací náhlavní soupravu nástroje. Pro skutečně jednání se používají proporce benzínu s olejem pro řetězové pily. Spojení benzínu s olejem je povinný postup, takže pokud jste si právě koupili nástroj, musíte pochopit funkce jeho doplňování doplňování.

Zředěný benzín máslem musí zabránit selhání motoru s vnitřním spalováním. Důvodem jsou konstrukční rysy mazacího systému dvou motorů na strokech. Neexistuje žádná kamera v návrhu takových motorů pro plnění motorového oleje, a pokud vyplňujete palivo bez mazání materiálu, pak klikový hřídel, píst, ložiska a ojnice neobdrží mastnotu. Tím se výrazně sníží životnost všech těchto částí, takže je zakázáno vyplnit čisté palivo.

Benzín a olej pro řetězové pily se musí nalit do příslušných rozměrů, což umožňuje efektivně mazat třecí části. Nedostatek mazání nebo jeho nadbytku povede k negativním důsledkům ve formě tvorby uhlíku. Aby nástroj mohl správně fungovat, od prvního dne provozu nástroje je nutné jej ochutnat nejen pomocí materiálů s vysokou kvalitou, ale také pozorovat správné proporce.

Aby motor správně fungoval, hlavní věcí je vyplnit ho čisté palivo bez znečištění.

Jaký benzín vyplnit řetězovou pilu?

Hlavní součástí palivové směsi pro moderní řetězové pily je benzín s oktanovým počtem nejméně 92.

přidat, olej, řetězové, pily

Materiály jsou nevhodné pro použití:

Možnost použití benzínu A-95 jako paliva pro řetězovou pilu je pochybná kvůli vysokému obsahu anti-dědičných přísad v něm. Toto palivo lze použít pouze s úplnou důvěrou v jeho kvalitu.

Staré modely domácích řetězových pilovačů mohou normálně pracovat na benzínu A-76, zatímco moderní zahraniční modely to „neocení“.

Benzín pro řetězovou pilu by měl být čerstvý, protože s dlouhodobým skladováním ztrácí své vlastnosti. zejména oktanový počet paliva klesá, což negativně ovlivňuje výkon motoru.

Stojí za zmínku, že selhání pily v důsledku špatné kvality benzínu není záruční případ. Proto bude odstranění tohoto problému stát drahý.

Maziva

Přísnější kritéria pro výběr olejové složky. V nejlepší verzi se jedná o minerál nebo polosyntetický motorový olej doporučený výrobcem, který je navržen tak, aby pracoval ve vysoce rychlostním dvou.stroke ledu s chlazením vzduchu.

Výhoda minerálních olejů v jejich nižších nákladech. Jejich dražší polosyntetické a syntetické analogy jsou příznivě charakterizovány zlepšenými pracovními charakteristikami a dodržováním environmentálních standardů.

  • Udržet pracovní vlastnosti v širokém rozsahu provozních teplot;
  • Netvořte uhlíkové vlákno;
  • Obsahují detergenty, anti.oxidizace, konzervované a další přísady užitečné pro práci energetické jednotky.

Jak doplňovat pilu

Plastová láhev je nejvhodnější pro doplnění tankování řetězové pily. Objem kontejneru by se měl rovnat dva litry, pokud tento nástroj často používáte. Menší kapacita by měla být použita, když jen zřídka používáte pilu.

Zředit hořlavou a mazivo v samostatné láhvi. Je nutné pozorovat přesné rozměry uvedené v pokynech. Doporučuje se opustit prázdné místo, aby se tekutina dobře promíchala.

přidat, olej, řetězové, pily

Taková směs by měla být uložena po dobu nejméně dvou týdnů. Před použitím musíte láhev třást. Odborníci nedoporučují zředit velké množství směsi najednou a udržovat ji po celá léta. Skladovací teplota by neměla překročit více než dvacet pět stupňů Celsia. Pokud je více, pak se zkrátí období skladování.

přidat, olej, řetězové, pily

Dlouhodobé skladování směsi výrazně zhoršuje trakční schopnosti motoru. Osvobozený s kobercem, schopnost pístů na rychlý pohyb se sníží.

Jak chovat benzín pro řetězovou pilu?

Před nalití paliva do nádrže je nutné připravit benzínovou směs. Poměr oleje a benzínu pro řetězovou pilu je regulován v přísných proporcích. zpravidla jsou uvedeny v průvodci provozem. V případě, že nevíte, kolik oleje se nalije do benzínu pro domácí řetězové pily, doporučuje se použít poměr 1:15. 1:20. T.E., na 1 litr benzínu používejte 50-70 ml oleje.

Pokud jde o importované zařízení, pak jsou proporce úplně jiné. Například, jak zředit benzín s řetězovou pilou Husqvarna s motorovou pilou 2 kW? Za tímto účelem se podíváme na pokyny a uvidíme, že výrobce doporučuje použít podíl 1:50, t.E. Na 1 litr benzínu se používá více než 20 ml oleje. Pokud neexistuje pas (ztracený, roztrhaný a t.E), použijte internet nebo kontaktujte servisní středisko. takže určitě zjistíte, kolik oleje v benzínu pro řetězovou pilu musíte vyplnit. Zvýšené množství oleje ohrožuje zvýšenou změnou a ucpávání válce, což povede k křehkým pístovým kroužkům a ke snížení komprese, navíc je to drahé. Pokud bude množství oleje pro řetězové pily ve směsi nízké, povede to k přehřátí motoru a prudkému snížení jeho zdroje.

Pokud nevíte, kolik oleje se nalije do čínské řetězové pily a není po ruce žádný pas, pak je tento podíl přibližně 1:25, to znamená, 40 ml oleje na 1 litr benzínu. Obecně platí, že množství oleje přímo závisí na rozvržení. hustší všechny uzly jsou nainstalovány, tím méně olej je potřeba.

Před přípravou benzínové směsi na řetězovou pilu musíte nejprve nalít benzín do nádoby a teprve poté přidat olej, ne jinak ne. Jinak se bude více viskózní olej přilepit ke stěnám a spodní části kanystru a rozpustí se horší, což poruší správné proporce benzínu a oleje pro řetězovou pilu.

přidat, olej, řetězové, pily

Proč olej proudí z řetězové pily?

Každý majitel řetězové pily musí být připraven na problém, ve kterém olej pro obvod vyplývá z nástroje. Důvod tohoto zhroucení spočívá v porušování těsnosti místa, ve kterém jsou připojeny čerpadlo a hadice olejového čerpadla.

Pokud olej z řetězové pily proudí, pak první věc, kterou musíte udělat. Poté je třeba provést následující akce:

  • Zkontrolujte hadici. Pokud je roztrhaný, vyměňte jej;
  • Ujistěte se, že olejový filtr funguje, v případě potřeby jej vyčistěte;
  • V případě potřeby zkontrolujte ucpávání kanálů oleje.

Ve většině případů všechny tyto poruchy způsobené použitím oleje s nízkou kvalitou. V jiných případech mohou být poruchy výsledkem nepřesného zpracování nástroje.

Motorové oleje

Lze tvrdit, že mezi olejemi pro motory s 2 sid pro řetězové pily jsou vůdci značkovými výrobky jsou Husqvarna, Stihl, Motul, Hammer, Rezolit, Patriot, Sturm!, Gazpromneft a mnoho dalších. Rozsah těchto materiálů je reprezentován nejen minerálem, ale také syntetickými oleji.

Husqvarna HP

Husqvarna HP je olej švédského výrobce vyrábějícího elektrické a benzo nástroje, zahrada profesionální úrovně a také maziva pro jejich údržbu. Proto olej Husqvarna HP vezme v úvahu všechny provozní podmínky řetězových pila.

Složení tohoto polosyntetického oleje zelené barvy má přísady, které mohou kompenzovat nevýhody benzínu s nízkou kvalitou (což je pro Rusko velmi relevantní).

Olej je skvělý nejen pro řetězové pily, ale také pro jakýkoli zahradní nástroj s 2-takovými motory. Náklady na takový produkt jsou asi 620 na litr.

STIHL HP

Minerální olej pro dva motory na strokech, určené pro plynové plyny STIHL, je také ideální pro nástroje jiných značek. Má vysoké maziva, nízký popel, netvoří uhlík.

Splňuje standardy Jaso-FB, ISO-L-EGB

Stejně jako předchozí olej, přidán k benzínu v poměru 1:50.

Litr balení této kapaliny stojí asi 560

Kladivo flex

Polo.Syntetický nízkoprůměrný motorový olej pro dva motory s různými benzovými nástroji. Obsahuje jedinečné mazivy a detergenty. Zaručuje dobrou práci i s nízkým.oktanem benzínem. Poskytuje vysoký výkon při maximálním zatížení.

Motul Garden 2t Hi-Tech

Syntetický motorový olej pro dvoutopičkové motory poskytuje spolehlivou ochranu částí před opotřebením. Má snížený výfukový kouř, vynikající antikorozní vlastnosti. Pokud jde o vlastnosti, přesahuje požadavky standardů ISO-L-EGD, Jaso FC a API TS. Doporučuje se pro motory řezacích nástrojů s vysokou rychlostí rotace.

Rezoil Dynamic Rezer

Minerální 2-malo pro vzduchové chladicí motory různých zahradních vybavení. Obsahuje všechny potřebné přísady pro extrémně stresovou odolnost.

Pro balíček 946 ml bude muset být dán asi 200

Poměr množství oleje a benzínu pro palivovou směs

Podíl oleje a benzínu pro řetězovou pilu se obvykle sestavuje podle dvou receptů:

Pokud byly řetězové pily nedávno získány a dosud nebyly provozovány, pak se mazivo zvýší o čtvrtinu. Stejné množství se nalije do paliva a provádí řezání při teplotách pod 2 stupně.

Získání takové směsi není obtížné. Téměř každá moderní pila je vybavena speciální kapacitou dvou oddílů. Olej se nalije do menší části a ve většině benzínu. Oběry obou částí jsou pevně zkroucené a kontejner se otočí, důkladně otřesena. Toho dosahuje úplného a homogenního míchání obou komponent.

Pokud není takový speciální kontejner, můžete použít plastovou nádobu s plastovou kapacitou s kapacitou jednoho litru a jednorázovou stříkačkou pro 5-10 kostek. Nádrž na benzín musí být dříve vyčištěna od všech druhů znečišťujících látek a vody. Poté se do něj vlévá benzín o jednom litru 92-95.

Paralelně v injekční stříkačce se získá 20 ml oleje. Pokud je doplnění doplňování provedeno za chladného počasí, je třeba jej vzít 24-30 ml. Jemně ji nalijte do nádoby s benzínem. Pevně ​​se zavírá víkem a důkladně se třese, dokud se komponenty zcela nemíchají.

Všechny operace pro přípravu palivové směsi by měly být prováděny venku mimo obytné prostory. Kromě toho je důležité přísně dodržovat opatření pro požární bezpečnost!

Co se stane, pokud nebudete brát v úvahu doporučení

Zkušený člověk neví, jak zředit benzín máslem, jak si vybrat správné palivo, jaký podíl benzínu a mnoho dalších nuancí. Taková nevědomost často vede ke vzniku velkého počtu problémů při provozu zařízení:

  • Zvýšení spotřeby paliva;
  • Vady jednotky a její komponenty;
  • Vzhled cizího hluku;
  • Silný toxický výfuk a t.D.

Odborníci proto doporučují dodržovat tipy týkající se všech aspektů zařízení, počínaje tím, jak si vybrat správné palivo, končící tím, jak zředit benzín pro řetězovou pilu.