Jak si doma vyrobit vyžínač trávy

Co můžete vyrobit z motoru pro vyžínač trávy

Strunová sekačka je nástroj, který používají majitelé chat, chalup a venkovských domů k péči o trávník. Nezřídka se však stává, že domácí hobby sekačky nacházejí pro své ruční sekačky jiné využití, protože je nemohou používat k určenému účelu. Může se jednat o situaci, kdy je zahradní nářadí nefunkční, nebo když je mnohem levnější koupit a upravit ho na jiný stroj než koupit továrně vyráběný výrobek. O tom, co a jak si můžete vyrobit strunovou sekačku na trávu, a budeme hovořit v našem materiálu.

Začněte upevněním motoru křovinořezu na nosič kol. Pomáhají tři kovové pásky, dva dlouhé pro boční výztuhy a jeden kratší, o něco delší než motor sekačky na trávu. Nejlepší je celý systém spojit šrouby.

Poté namontujte převodovku otáčení motoru na zadní kolo kola. Za tímto účelem se na řetězové kolo připevní velký kruh řemenice a na vřeteno motoru se připevní malý kruh řemenice. Převodový řemen by měl být zvolen bez vůle, ale nesmí být příliš napnutý. Konstrukce připomíná pohon nožního šicího stroje.

Moped

Výchozím bodem je zesílení motoru z křovinořezu na nosiči kola. Pomohou vám tři kovové pásky, dva dlouhé pro boční nástavec a jeden krátký, o něco delší, než je délka motoru sekačky na trávu. Nejlepší je celý systém sešroubovat.

Poté namontujte převodovku motoru na zadní kolo kola. Velký kruh pro řemenici na řetězovém kole a malý kruh na vřetenu motoru. Zvolte beznapěťový převodový řemen, ale příliš ho neutahujte. Konstrukce připomíná nožní šicí stroj.

Z vysavače

Strunová sekačka na trávu s motorem vysavače je vyrobena stejným způsobem jako úhlová bruska. Motor by měl být namontován na tyči a hřídel motoru by měla být opatřena buď lopatkami, nebo plastovým či kovovým kotoučem, do kterého se vkládá vlasec pro zastřihovač. Řezací nástavec je krytý ochranným krytem.

Aby se do motoru nedostal prach a drobné částečky odřezků, které se odstraňují z vysavače, lze jej také schovat do plastového krytu z kanalizační trubky, jak ukazuje následující fotografie.

Protože je motor vysavače poháněn vysokými otáčkami, je třeba jej chladit. Proto se doporučuje pod podložku, do které je zasunuto vedení pro zastřihovač, namontovat podomácku vyrobený kotouč s drážkovanými a zakřivenými lopatkami, aby fungoval jako ventilátor a vytvářel podtlak. To je nutné proto, aby mohl být shora hadicí nasáván vzduch k chlazení motoru.

Pro odlehčení rukou obsluhy sekačky lze stroj namontovat na plošinu s kolečky. Tím by vzniklo něco, co by připomínalo sekačku na trávu.

K upevnění lana lze použít také kladku s vhodným otvorem nebo plastové kolečko z vozíku.

Kontrola v akci

Naplňte nádrž benzínem a pevně uzavřete víčko palivové nádrže. Vložte a upevněte vrták do sklíčidla.

Spusťte motor a nechte ho běžet bez zátěže. Vyvrtejte kus dřeva. Toho lze snadno dosáhnout.

Omítnutá cihlová zeď funguje také bez problémů. Vrták bez problémů překonal odpor cihly i při středních otáčkách motoru.

Největší výzva: vrtání otvorů do ocelové profilové trubky. Kern série bodů a začít vrtat. Překážkou pro náš výrobek není ani kov.

Potřebné materiály a nástroje

Nezničitelný nástavec pro vyžínače trávy je k dispozici na Aliexpressu. Ale nemůžete přeplatit a udělat stejný, a možná i lepší detail, s vlastníma rukama. Tento vlastnoručně vyrobený naviják pro sekačky je vhodný nejen pro rybářské vlasce, ale také pro lana. To je velmi výhodné a nákladově efektivní, protože se šňůrou pro vyžínač se špatně manipuluje s tlustými stonky a rychleji se spotřebovává.

Zařízení je založeno na mechanismu magnetofonu s magnetofonovou cívkou. Mnoho lidí má doma staré magnetofony, takže by neměl být problém sehnat náhradní díl. Budete také potřebovat ochranný kryt nosiče auta, který slouží jako kryt, kovovou podložku a šestihrannou matici s levým závitem.

K práci budou zapotřebí následující nástroje a materiály:

Dále budete potřebovat pravítko, štípací kleště, klíč a některé další pomocné nástroje.

vyžínač trávy úhlové brusky. Návod k použití a schéma s vysvětlivkami

Vyžínač trávy z úhlové brusky. Úhlovou brusku kdykoli snadno přeměníte na sekačku na trávu. a naopak.Pro strunovou sekačku je třeba doplnit prodlužovací kabel nebo měkký dvojitý drát 2,5″ a zásuvku. vypínač a zástrčka. Přestřihněte drát na straně zásuvky o 30 cm a vložte vypínač (nejlépe z vrtačky). úhlové brusky se stejným výkonem) V mém případě nebudu používat úhlovou brusku. tak jsem odstranil část těla úhlové brusky s tlačítkem. zmenšit velikost.

Hlavní je zakrýt všechny chladicí otvory. Utěsnil jsem je lepicí páskou a tělo částí plastové láhve.

Protože je ventilace uzavřená, je nutné ji nepřetěžovat.

Všechny části brusky jsou vyrobeny z improvizovaných materiálů. pouzdro a rukojeť byly odebrány z topné trubky velikosti 15. nástavec pro úhlovou brusku ocelový plech od 2 do 3 mm. ohnuté při 90g., a přivařeny k trubce pod úhlem 45 stupňů. Rukojeť (roh trubky) 90gr. je ke skříni připevněn šroubem se závitem M10 a lze jej nastavit podle výšky. tam patří řemínek. Všechny velikosti na fotografiích spojovacích prvků jsou uvedeny pro úhlovou brusku s kotoučem o 180°. Proto musí být otvory pro šrouby přizpůsobeny velikosti těla úhlové brusky. spínač na okraji skříně, čímž se přidá 1,5 m. měděný drát 2,5 cm3., a upevněna izolační páskou (do komory se vkládá z jízdního kola)

Nejdůležitější a nejobtížnější část v mém případě je. je to rybářský vlasec. Testování různých verzí držáků mi trvalo několik měsíců. získat dobrý střih. K upevnění se používají dvě čepele z kamenných kotoučů s diamantovým povrchem. vyřízněte jádro kotouče úhlovou bruskou, jak je vidět na fotografii.

Brousíme další rohy a pak na brusku nasadíme jádro kotouče. nemačkejte ji tak silně, ale otočte ji na brusném kameni na kruh o průměru 90 mm. 2 jednotky.Označte průměr 50 mm. na jednom z nich a vyvrtejte otvory jako na fotografii.Otvory 4,5 a 3,5 jsou určeny pro řadu o průměru 4 a 3. Můžete také vyvrtat 2,5 pro řádek 2,5. Připevnění šňůry pro zastřihovač jako na obrázku. 18 cm vlasce pro trimmer. vložte ji do otvorů a ohněte ji.

Dlouhý okraj čáry by měl být mezi dvěma kotouči. více otočte maticí (otočte ji vzhůru nohama).

Přidala jsem regulátor rychlosti a sečení se výrazně zlepšilo. Pokud je tráva malá a mladá, snižte otáčky, abyste nezatěžovali motor.

Odstranil jsem také upevnění linky, které jsem popsal na začátku. Přestal jsem používat výchozí tovární uchycení disku a upnul jsem vlasec k trimru

(pouze čára by měla být silnější, moje je 4 mm), jinak se ohne.

Jak vyrobit trimmer na trávu z úhlové brusky vlastníma rukama

Nejdříve je třeba vyrobit držák, který bude pasovat na tělo úhlové brusky. Za tímto účelem vezmeme ocelovou desku a ohneme ji na obou stranách podél těla. Původně jsem vzal desku již na jedné straně ohnutou. Teď už musím ohnout jen druhý okraj.

V těle nástroje jsou na obou stranách otvory se závity. V těchto otvorech jsou přišroubovány rukojeti pro řezání na levé i pravé straně, rukojeť je vyrobena flip. Právě tyto otvory drží držák strunové sekačky na místě.Vyvrtejte otvory na obou stranách sponky tak, aby odpovídaly otvorům na bocích nástroje. Označte ji fixem.

Nyní rukojeť. Bude vyroben z ocelové trubky. Na konci trubky vytvoříme zkosení, aby bylo možné rukojeť namontovat pod úhlem. Vyznačte si čáru řezu trimrem pomocí fixy.

Nyní je čas namontovat úhlovou brusku do sedadla. Za tímto účelem odšroubujeme kulatý kryt.

Připevněte kolo pomocí držáku a vše upevněte šroubem. Dobře jej utáhněte klíčem. Stejný postup proveďte i na opačné straně.

Nyní mi zbývá vyrobit hroty řezů. Za tímto účelem vezmeme kus ocelového drátu nebo specializovaný kus kapronového drátu pro stříhací strojky. Provlékněte ji křížem skrz upínací matici, otvory pro klíč.

Než skončíme, rád bych řekl, že úhlová bruska není pro tento druh práce jako stvořená. A pokud chcete tento domácí stroj zopakovat, přebíráte plnou odpovědnost a používáte jej na vlastní nebezpečí.Při sekání trávy buďte velmi opatrní, rotující ocelové lanko je velmi nebezpečné. Řezací jednotku instalujte nebo demontujte až po odpojení zástrčky ze zásuvky.Ale je to užitečné zařízení a mohlo by se hodit pro sekání trávníku před domem.

Potřebné materiály a nástroje

Takové domácí zařízení může sestavit i člověk bez zvláštních tvůrčích a pracovních schopností, který ví, co je to vrtačka (šroubovák), pilka na železo (skládačka/pila), pravítko/pravítko a kladivo, a má minimální dovednosti při vlastnictví tohoto nástroje. K sestavení této domácí hračky budete navíc potřebovat:

  • Odpružená kola z dětských jízdních kol (kočárků), jejichž potřeba obvykle odpadá v době, kdy dítě plně ovládá toto dvoukolové vozidlo;
  • silnou a dobře vysušenou dřevěnou tyč 50×50 (minimálně 30 cm);
  • kovovou svorku pro upevnění postřikovací hlavy na výložník strunové sekačky;
  • Dlouhé samořezné šrouby nebo vruty s maticemi a podložkami.

Tyto nástroje a materiály jsou dnes k dispozici téměř v každé domácnosti s dětmi.

Zastřihovač bylin na kolečkách vlastníma rukama

Vyrobte podobné zařízení pro. Sergej Chomjakov byl. otázkou několika hodin, ale jeho užitečnost je neocenitelná. A zdá se, že mnoho lidí, kteří jsou zvyklí držet nástroj v ruce, bude schopno zopakovat design.

Manželka mého dobrého přítele velmi ráda vysazuje tvarované záhony, okrasné keře na trávníku. Péče o domácnost je časově velmi náročná, zejména když je třeba vytrhávat plevel a sekat trávu. A malá elektrická strunová sekačka na trávu poháněná baterií je nepostradatelná pro sekání trávy pod keři nebo v blízkosti okrasných kamenných plotů kolem záhonů.

Výroba vyžínače trávy na kolečkách

Baterie umožňují volný pohyb v okrasných křovinách, protože neexistuje dlouhý kabel, který by vás pronásledoval po celém pozemku od elektrické zásuvky a měl tendenci se zamotávat nebo poškozovat rostliny na své cestě. S tímto vyžínačem můžete sekat i na těžko přístupných místech, ale je těžké držet nástroj při práci jednou rukou. Jejich ruce jsou unavené a potřebují hodně odpočívat. Moji přátelé mě pak požádali, abych jim usnadnil práci s nástrojem.

Jednou jsem na internetu viděl fotografii benzinové sekačky na trávu, která měla na řídítkách připevněná opěrná kolečka dětského kola. Rozhodl jsem se zopakovat design. Na podrobnosti tohoto zařízení jsem si nevzpomněl, ale princip byl jasný.

REAKTIVNÍ RAMENO SE HODILO

Našel jsem kovovou trubku. aby byl vnitřní průměr přibližně stejný jako vnější průměr výložníku sekačky na trávu. Perfektně se hodí torzní tyč zadní nápravy vozu „Zhiguli“ Řez to kus délky 80 mm, přivařeny dvě dlouhé M8 závitové matice, jeden naproti druhému, a pak řez trubku podélně.Výsledkem je svorka složená ze dvou polovin trubky s přivařenými maticemi.

Na jedné polovině svorky jsem vyvrtal otvory pro přivařené matice o průměru 8,5 mm a na druhou polovinu jsem pod úhlem přivařil profilovou trubku 20 x 20 mm, která bude sloužit jako sloupek kola. Ve spodní části sloupku vyvrtejte otvor 0 8,5 mm pro upevnění opěrných koleček dětského kola.

Design je jednoduchý a lehký. Přesunutím stojanu s kolečky na výložníku můžete najít optimální výšku vyžínače trávy pro pohodlnou práci.

doma, vyrobit, vyžínač, trávy

S tímto jednoduchým dvoukolovým nastavením je sečení pod keři rychlé a snadné: strunovou sekačku můžete držet jednou rukou a přitom pohodlně dosáhnout i do nepřístupných míst.