Jak nainstalovat uhlíkový filtr do odsavače par Bosch

Materiály

Odsavače jsou vyrobeny z různých materiálů: sklo, keramika, plast, nerezová ocel, hliník. Cena zařízení závisí nejen na technických specifikacích, ale také na materiálu. Skleněné a keramické digestoře jsou považovány za dražší než plastové nebo nerezové konstrukce.

Mnoho majitelů domů si oblíbilo skleněné odsavače par, které dobře zapadají do interiéru a jsou méně objemné. Péče o tento spotřebič však není snadná, protože vaření jídla na žáruvzdorné desce může zanechat stříkance nečistot a další nečistoty, které jsou viditelné na skle. Povrch často čistíte. Sklo musí být ošetřeno speciálním čisticím prostředkem. Nedoporučuje se čistit povrch žehlicím kartáčem, protože by došlo k poškrábání skla.

Prakticky všechny levné modely jsou vyrobeny z oceli. Nerezové provedení vypadá méně působivě, ale funguje stejně dobře jako skleněné nebo keramické digestoře. Společnost Bosch nabízí širokou škálu jednotek z nerezové oceli i skla.

Tento výrobce vyrábí také odsavače par v bílé, stříbrné a černé barvě. Stříbrné jednotky jsou žádané, protože se na nich méně objevují nečistoty a déle si zachovávají čistý vzhled.

Jak pečovat o odsavač par? Zvýšení efektivity

Každý spotřebič potřebuje péči, a zvláště tak složitý, jako je odsavač par. Včasná údržba prodlouží životnost modelu a zvýší jeho účinnost.

Čistý tukový filtr. účinné čištění

Těsnění proti mastnotě je poměrně účinné. dobré v tom, že se dá čistit ručně:

 • Filtr se vyndá z digestoře a vloží se do velké nádoby s teplou vodou.
 • Přidejte do vody jakýkoli mycí prostředek, který ničí tukové buňky.
 • Nechte ji 15-20 minut namočenou a poté ji důkladně očistěte tvrdou houbou nebo měkkým kartáčem.
 • Pokud jsou kovové filtry velmi znečištěné, lze jako čisticí prostředek použít kyselinu citronovou. Rozpusťte tři až čtyři sáčky ve vodě a nechte roztok působit 1-2 hodiny.
 • Opláchněte čistou vodou, důkladně otřete a vysušte fénem. Pak jej vložte zpět do kapoty.

Jak vybrat správný odsavač par pro vaši kuchyni: podívejte se na náš článek Jak vybrat odsavač par do kuchyně. 9 nejlepších tipůNení problém, existuje spousta různých způsobů, jak stylově vyzdobit vaši kuchyni. Ukážeme vám, jak na to.

Výměna uhlíkového filtru

Uhlíkové filtry nelze čistit. Existuje však oblíbený lidový postup pro zlepšení výkonu filtru. jeho čištění výkonným vysavačem. Vysáváním se odstraní hrubé nečistoty, čímž se zvýší účinnost odsavače. Na konci výrobcem doporučené životnosti je však vhodné filtr vyměnit.

Jak vyměnit uhlíkový filtr?

Výměna filtru s aktivním uhlím v odsavači par je náročný, ale zvládnutelný úkol. Nespěchejte a nepoškoďte vnitřní spojovací prvky.

 • Nejprve je nutné odsavač par zcela vypnout. odpojte jej od elektrické sítě, i když je na něm vypínač.
 • Vyjměte a vyčistěte tukové filtry.
 • Filtrační kazeta je pevně upevněna, ale je třeba s ní zacházet opatrně. Opatrně vytáhněte kazetu uhlíkového filtru z těla odsavače a opatrně oddělte samotný filtr od kazety.
 • Obvykle je kazeta lehce znečištěná, ale je nejlepší ji otřít důležitým hadříkem a nechat uschnout.
 • Vložte nový filtr do kazety a vraťte ji do krytu. Aby kazeta správně fungovala, musí být pevně na svém místě.
 • Zapněte odsavač par a zkontrolujte, zda správně funguje. Pokud je správně sestaven, nezpůsobuje žádné problémy s čištěným vzduchem.

Zde je několik video tipů od profesionála:

Četnost a specifika údržby a výměny

Při každém zapnutí odsavače par se chcete spolehnout na jeho vysokou účinnost. To však závisí na stavu filtrů. Obojí vyžaduje pozornost.

Kovovou kazetu je obvykle třeba čas od času umýt. Abyste to mohli udělat, musíte být schopni ji odstranit s ohledem na typ upevnění. Poté se filtr opláchne. existují modely určené výhradně pro ruční mytí. Úpravy, které lze odeslat do myčky, však již nejsou neobvyklé, což znamená úsporu času a minimální úsilí.

nainstalovat, uhlíkový, filtr, odsavače, bosch

Uhlíkové filtry se také dodávají v různých verzích. Některé verze jsou bezúdržbové. pouze vyměnitelné. Obvykle jsou navrženy tak, aby vydržely několik let. Jak dlouho taková kazeta vydrží, závisí na intenzitě výparů v kuchyni.

Omyvatelné filtry s dřevěným uhlím jsou svým způsobem praktické. Přesto postupně ztrácejí na účinnosti. Dříve nebo později bude nutné díl vyměnit. Někdy to můžete udělat sami. Některá zařízení však vzhledem ke své složité konstrukci vyžadují odbornou pomoc.

V každém případě se časem opotřebují všechny prvky spotřebiče, nejen filtry. Proto je někdy bezpečnější koupit nový odsavač par. Nelze říci, jak dlouho spotřebič s novým filtrem vydrží. motor, ovládací prvky a filtry se mohou zničit nebo zdeformovat.

Jak fungují a instalují se filtry s aktivním uhlím pro odsavače par

Uhlíkový extrakční filtr je základní jednotkou extrakčních jednotek pracujících na recirkulačním principu. Díky tomuto prvku se vzduch v bytě čistí od všech nečistot. Vzhledem k tomu, že recirkulační odsavače čistí vzduch v místnosti, aniž by jej odsávaly, je nejdůležitějším faktorem úspěšného provozu těchto zařízení včasná výměna filtrů.

Jak nainstalovat uhlíkový filtr do odsavače par?

Uhlíkové filtry jsou nezbytnou součástí každého odsavače par. Funguje na základě recirkulačního jevu. Čistí vzduch v místnosti od všech nečistot a kontaminantů. Recirkulační odsavač čistí vzduch v místnosti, aniž by jej filtroval. Včasná výměna čističe vzduchu je tedy důležitá. Podívejme se, jak nainstalovat filtr s aktivním uhlím do odsavače par.

Konfigurace kapoty a filtru

Odsavače par se většinou prodávají bez uhlíkových filtrů, které je proto nutné zakoupit zvlášť a nainstalovat na motor uvnitř spotřebiče. Široká škála odsavačů par může být vybavena uhlíkovými filtry různých tvarů a provedení. Zjistěte si předem, jaká konfigurace je vhodná pro daný model. Prezentace filtrů s aktivním uhlím uvádí typy filtrů, pro které jsou určeny.

Umístění, velikost a tvar filtru se liší v závislosti na modelu zařízení.

Některé jednotky mohou pracovat v režimu odsávání i čištění vzduchu. Tyto přístroje umožňují účinnější odsávání znečištěného vzduchu jeho směrováním do ventilačního systému a také méně častou výměnu použitého uhlíkového filtru. Pokud si přejete cirkulovat vzduch, musíte aktivovat i tuto možnost. Pro informované rozhodnutí při nákupu odsavače par je vhodné vyžádat si podrobné informace o konfiguraci a dostupných možnostech.

Video podrobně ukazuje technikovi, jak správně nainstalovat pravoúhlý uhlíkový filtr do odsavače par:

Uhlíkový filtr se skládá z plastového kazetového prvku, který může být kulatý nebo čtvercový. Vnitřní část je naplněna speciálním práškem nebo granulemi dřevěného uhlí, které jsou chráněny proti vypadnutí jemnou mřížkou. Aktivní uhlí se nachází v prostoru krytu hned za tukovým filtrem. Vzduch se nejprve vyčistí tukovým filtrem, poté projde filtrem s aktivním uhlím a nakonec se vyčistí, aby se odstranily pachy a částice.

Výfukový uhlíkový filtr: konstrukce, funkce a technologie výměny

Než si koupíte recirkulační odsavač par, musíte si uvědomit, že pro jeho správný provoz budete muset čas od času zakoupit náhradní díly. Přesněji řečeno, je zde pouze jeden spotřební materiál, uhlíkový filtr odsavače par, který odstraňuje nepříjemné pachy v kuchyni a chrání motor před znečištěním.

Zde je vysvětleno, k čemu filtr slouží, jak vybrat správný náhradní prvek a jak jej nainstalovat. Tyto informace jsou užitečné jak pro ty, kteří uvažují o koupi recirkulačního systému, tak pro ty, kteří jej již používají.

Modernizace sítě

Cílem akce je zbavit se látek usazených na částech ventilátoru a ve vnitřním prostoru odsavače par. Nerezová ocel umožňuje průchod minimálního množství kapek tuku. Z tohoto důvodu je lze zachytit upevněním syntetického vlákna uvnitř. Může se skládat z tenké vrstvy polyuretanové pěny nebo pásů.

nainstalovat, uhlíkový, filtr, odsavače, bosch

Upevňuje se pomocí tenkého drátu. Změňte takovou součást podle stejného algoritmu akcí pro změnu jednorázových filtrů. Vlákno musí být schopno nerušeně propouštět vzduch a nesmí vytvářet žádné aerodynamické překážky. To je nepříznivé, protože se tím zvyšuje zatížení ventilátoru.

Každá kuchyňská čistička vzduchu je vybavena tukovým filtrem. Je určen k čištění proudu vzduchu procházejícího zařízením od jemných suspendovaných částic mastnoty. Bez něj by vnitřní plochy kapoty včetně motoru pokryla vrstva olejového kalu za necelý měsíc.

Tukový filtr může být jednorázový nebo opakovaně použitelný. druhý typ je pochopitelně lepší a praktičtější. Jednorázové modely jsou vyrobeny ze syntetických vláken, akrylu nebo rouna a nejčastěji se používají v rozpočtových stavbách plochého typu. Tyto „rohože“ ze syntetických tkanin se vyřazují, jakmile se znečistí.

Jednorázové lapače tuků nelze mýt a při mytí ztrácejí všechny své vlastnosti. Proto jsou na jedno použití.

Použití „vylepšeného“ výrobku tímto způsobem je spojeno s rizikem poškození motoru.

Kovový tukový filtr naproti tomu vydrží stejně dlouho jako samotný odsavač par. vyznačuje se kvalitou, bezpečností, spolehlivostí a odolností. Taková provedení jsou lepší, protože se nemusí vyměňovat a vyžadují pouze pravidelné oplachování.

Tradiční tukový filtr je kazeta v podobě kovového rámu a síťového prvku z fólie (ve formě ok nebo peoria). Peoria může být rovnoměrná nebo asymetrická, a pro změnu směru proudění vzduchu jsou nezbytné buňky, které jsou k dispozici. To umožňuje zachycení částic tuku na povrchu.

Tukový filtr může být vyroben z hliníku, pozinkované oceli nebo nerezové oceli. U vysoce kvalitních spotřebičů se přidává eloxovaný hliník, který chrání výrobek před oxidací. Takové konstrukce mohou mít několik vrstev nebo mohou být vyrobeny z několika modulů. Dvě nebo tři samostatné kazety se snadněji udržují. lze je snadno vyjmout, umýt a vrátit na místo.

nainstalovat, uhlíkový, filtr, odsavače, bosch

Tukový filtr z nerezové oceli je považován za lepší než hliníkový filtr, protože tento materiál se vyznačuje delší životností. Tento typ výrobku také účinněji čistí vzduch.