Jak nakrájet akryl doma

Jak řezat plexiglas

Řezání plexisklu doma je událost, že obyčejný člověk je velmi vzácný. Navzdory tomu, čas od doby, kdy vyvstává otázka. jak řezat plexisk? Ale ti lidé, kteří rádi vyrábějí vlastními rukama a používají tento jedinečný materiál ve svých dílech, velmi často čelí takovému úkolu. rychle nakrájejí akryl do nezbytných prvků. Ve výrobních podmínkách se používají některé způsoby řezání tohoto materiálu, doma je pohodlnější a praktičtější používat jiné metody. Níže zvažte, které metody se používají ve výrobě.

Pokud potřebujete snížit list ORGEPGET na určité prvky, můžete použít jednu z uvedených metod:

První metodou je kovová pila

Určitě téměř každý domácí mistr v krabici s nástroji má takovou pivu. Práce s ní je poměrně jednoduchá, vaše akce by měly být úplně stejné jako při řezání kovu nebo dřeva. Předem na materiálovém listu je nutné označit řezací čáry, po kterých můžete pokračovat. Při tomto procesu ovládejte vyrovnanost pily a nebýt příliš horlivý, aby se materiál nezačne roztavit, jinak získáte nerovnoměrný a roztavený plátek.

Poté, co vypijete potřebné prvky, věnujte pozornost řezu. Ukázalo se to drsné. Bude vyžadováno další broušení. Můžete použít soubor nebo brusný papír.

Rysy materiálu

Ukázalo se, že při míchání kyseliny methylakrylové s základními složkami a jejich následné polymerací. Známé pod jmény akrylu, plexiskla, varhany. Není nižší než sklo v průhlednosti, ale zároveň má menší váhu. Při zahřívání na 90-100 ° C se materiál stane plastu. Může být ohnuto, dát požadovaný tvar. Tato vlastnost musí být při zpracování zohledněna v úvahu. Po zahřátí je snadné deformovat obrobku.

Čepel napájecího nástroje v procesu řezání se zahřívá a zahřívá zpracovanou část. Teplota rychle pohybuje bodem tání. Plexiglass se roztaví, jeho částice se drží řezného uzlu, což ztěžuje práci. Proto je vhodné použít chlazení. Při výrobě se tedy vyfukuje proud studeného vzduchu nebo je dodávána voda. Poslední metoda se obvykle používá v domácí dílně.

Vhodné nástroje

Možnosti než řezání 2 mm a silnějšího proso doma, hodně. Podrobně budeme analyzovat nejúčinnější a snadno dostupné.

Pilka na kov

Pokud jde o tvrdost a složitost zpracování organického skla, srovnatelné s bukem. Je jednoduše řezaná hackerskou kloubem nebo, pokud je objem práce malý, domácí řez vyrobené z řezacího plátna. Pro zpracování vyberte čepel s častými malými zuby. Nejprve je obrobek označen, nakreslete z něj rybářskou linii pro střih zastřihovače. Nejčastěji je to přímé. Je velmi obtížné snížit zakřivenou část hackerskou pilou. Označení je dobré provádět plstěné pero nebo značku. Zanechává jasnou značku.Můžete dělat jinak. Poškrábejte rybářskou linii pro zastřihovače ostrým hřebíkem nebo nožem. Je nutné pomalu řezat a vyhýbat se silnému vytápění. Aby se zabránilo nalepení čepele, se doporučuje pravidelně zalévat řezací plochu studenou vodou. Střih z hackerské kresby je nerovnoměrný, vyžaduje dokončení broušením.

Řezání plexiglasy doma

Řezání plexisklu doma není obtížné, protože je to kujná a snadná práce. Navzdory vnější podobnosti s běžným sklem jsou provozní vlastnosti organického skla odlišné a zpracovává se různými metodami: otáčení, přísné, řezací atd. Řezejte plexisklous je přípustný pomocí velkého počtu zařízení.

Zpracování organizace se provádí pomocí následujících nástrojů:

Nichrome vlákno

Řezání táním se provádí pomocí drátu Nichrome Nichrome nit je vyroben zakřivenými a kudrnatými řezy, které mají dobrou kvalitu povrchu a nevyžadují další broušení.

Domácí zvířata se používají k řezu táním šroubováku s přímým slotem. Kovová část šroubováku je zahřívána elektrickou páječkou, zatímco konec je přitlačen k povrchu plexisklu. Poté držíte nástroj přes okraj rukojeti, šroubovák ořeje s vyhřívanou čepelí řezné linie pro řezací zastřihovač. Pro provádění přímých řádků je pohodlnější používat kovový pravítko nebo hladkou stranu hackerské kresby. Sequestol se snadno rozbije podél nakresleného proužku. Více podrobností o

Kruhová pila nebo frézování řezačky

Kruhová pila nebo frézování je také dobrá volba pro práci s organickým sklem. V tomto případě by frézovací řezačka pro řezání plexisklu neměla být silnější než 1 mm. Je třeba mít na paměti, že během řezání pily nebo frézovací řezačky se zpracovaný materiál velmi zahřívá, v důsledku toho, že roztaví a pěny v místě pily. Abyste nezkazili obrobku, musíte zajistit chlazení. K tomu použijte vodu nalitou do láhve. Plavidlo je jakýmkoli způsobem opraveno poblíž řezného nástroje a voda je dodávána do pracovní oblasti pomocí tenké hadice.

Kruhová pila by měla fungovat při vysokých rychlostech. Některé nástroje mají speciální režim pro zpracování plexisklu. Při práci, která nevyžaduje vysoce kvalitní řez, můžete použít pilu. Řezačka frézování je vhodná pro výrobu tenčích a čistých řezů. Při použití systému chlazení vody se získá hladký a hladký povrch a řez bude průhledný a elegantní.

Rezak

Plexigilasy malé tloušťky je dokonale řezáno pomocí konstrukční řezačky. Za tímto účelem je pro tento účel vhodný domácí nástroj vyrobený z plátna a dokonce i nože na papírnictví.

Řez lze provést pouze rovnou sekcí. Za tímto účelem je linka (nejlépe kovová) přitlačena k listu materiálu podél údajného řezu, pak se několikrát s tlakem provádí s řezným nástrojem na povrchu plexiskru podél pravítka. Когда разрез достиratнет

Scabble for Metal

Nejjednodušší způsob, jak je řezání organického skla vlastními rukama, provádí kovový nož. Řezané čáry musí být dříve nakresleny tužkou nebo plstěnou perem. V procesu práce musí být hackerská kloubne rovnoměrně a snaží se ji naklonit na stranu. Je vhodné tvrdě opravit obrobku. Povrch řezu nebude ani. Všechny nepravidelnosti a otřepy jsou odstraněny souborem a brusným papírem.

Funkce řezání plexiglass laser CO2

Nejúčinnější a nejjednodušší metodou řezání plexisklu je laserový CO2. Faktem je, že délka záření (9,4. 10,6 μm) se shoduje s vrcholem absorpce látky. Proto je laser schopen snížit akryl až do tloušťky 25 mm.

Výhody použití řezání CO2 laserem

 • Vysoká rychlost řezání (25 mm za sekundu s tloušťkou 3 mm);
 • Minimální odpad;
 • Bez hluku a prachu;
 • Čistý lesklý šev;
 • Bezkontaktní léčba bez škrábanců;
 • Vyřízne malé a složité prvky;
 • Přesnost šperků.

Jaké jsou problémy

Nejběžnějším problémem, ke kterému někdy dochází během zpracování laseru, je. Usadí se na okrajích švu ve formě bílých skvrn. Ale snadno se umyje rozpouštědly: aceton, galoše, bílý duch.Str.

Nemůžete použít alkohol. Praskliny od něj, které jsou již nenapravitelné.

Hrany barevného akrylu během řezání mohou změnit barvu. Tomu lze zabránit, pokud je řezán bez sundávání balicího filmu. Ale pokud je vyříznuto mnoho malých detailů, je lepší film předem odstranit. Po zpracování to bude velmi obtížné.

Důležité! Orgagsgolo se snadno poškrábají a nepůjčí se čištění. Matty plaket a malé škrábance mohou být vyleštěny pouze s měkkou hmotou s pastou goi.

Elektrický

Pro řezání polymethylmethakrylátu se používá elektrická skládačka se speciálními soubory pro organické sklo. Jergery for Plexiglass má speciální značení. písmena latinské abecedy MP.S.

Pro krájení plexiskla doma se často používá elektrikář s pily s značením poslance.S

Během řezu musí být plátno ovládáno rychlostí nástroje. Čím více revolucí, tím vyšší je rychlost elektrikáře. S vysokou rychlostí řezání se syntetický polymer roztaví. Řez je bílý a uzavřený. takový materiál je nevhodný pro provoz.

Rychlost krmiva a počet rychlostí souborů jsou vybrány experimentálně. Před řezáním pracovního plátna se doporučuje praktikovat zbytečné fragmenty polymethylmethakrylátu.

nakrájet, akryl, doma

Elektrická skládačka se používá k vytvoření přímé a zakřivené linie řezu.

Řezání frézování

Metoda frézování se zpracovává po předchozích mechanických operacích: vrtání, řezání nůžky na gilotinu nebo řezání. Návrh zaoblení a zakřivených obvodů se také provádí pomocí frézování. Jako zařízení se používají jakékoli frézovací stroje. Frézovací řezačky jsou vybírány na konci, jedno nebo dvojité řeči, malé průměry.

K provádění uměleckých gravírovacích prací se používají gravírování, horní nebo revoluční řezačky. Mohou být ovládány buď ručně, nebo pomocí elektroniky.

Metody řezání plexisklu

Pokud se rozhodnete zapojit se do výroby některých produktů z akrylu nebo možná budete muset opravit produkt, který má produkt, pak je docela možné jej pít, abyste odstranili deformovaný prvek. Následující metody jsou k dispozici doma:

 • Použijte spodinu pro kov. Plexiglasy o tloušťce 8 mm lze s tímto nástrojem snadno řezat, ale buďte připraveni na skutečnost, že místo řezu se ukáže jako nepřesné, budete potřebovat další broušení se souborem nebo souborem.
 • Můžete použít řezačku. Metoda vypadá následovně: Na prvku organického skla, který je třeba odříznout, se lisová čára vyrobená z kovu a poté několikrát nakreslete řezačkou. Tloušťka je nakrájena na polovinu a pečlivě ji propíchne.
 • Kruhová pila je také vhodná, dokáže se snadno vyrovnat s organickým sklem 8 mm nebo silnější. Někteří pánové používají kovové mlýny, jejichž tloušťka je od 0,5 do 1 mm. V procesu práce s frézovacími řezačkami jsou relativně rychlé, to vede k uvolňování kouře, zatímco povrch získává drsnost a díky vysoké teplotě může být pěnován. Aby se zabránilo takovému výsledku, musí být pila v procesu ochlazena. Chcete.li to provést, můžete nainstalovat nádobu s vodou na jedné straně řezačky a podávat ji na plastovou hadici. Při organizaci takového chlazení můžete dosáhnout úhledného a průhledného řezu.
 • Pokud je to nutné, ořízněte 8 milimetr nebo jiný list z plexisklu na rovnou linii, můžete použít nichrome vlákno.To bude muset vytvořit malý řezací nástroj. Nichromeové vlákno bude muset být dobře zahříváno, proto je připojeno k 24V transformátoru nebo méně. Když je vlákno zahříváno, může být řezána akrylem podle předem předpsané trajektorie.
 • Další metoda pro snížení organického skla o tloušťce 8 mm nebo s jinými parametry pro použití štěrbiny šroubováku. Poté, co připojila svůj konec na místo řezu, je čepel zahříván vojákem pro 25W. Teplota kódu dosáhne tání materiálu, s ostrým pohybem je nutné nakreslit přímku pro zaříznutí podél vodicího pravítka. Pak zbývá jen rozbít část, bude to velmi jednoduché.

Jak je vidět z daných informací, řezání organického skla doma je zcela jednoduchý úkol. Domácí řemeslníci používají tyto metody, a také se přizpůsobí a přicházejí s pohodlnějšími a přístupnějšími metodami. Takže můžete použít skládačku, a pokud je tloušťka materiálu menší než 2 mm, dokonce i obyčejné papírové nože se vypořádá s řezem.

nakrájet, akryl, doma

Bez ohledu na zvolenou metodu řezání nebo řezání, pro získání úhledného řezaného místa se doporučuje lesknout a poté ji vyleštit.

Práce s odtokem domu

V případě potřeby můžete doma zpracovat a řezat. Práce s tímto materiálem je poměrně jednoduchá. Abyste uspěli, musíte si jen pamatovat některé rysy akrylu, což vám pomůže dosáhnout dobrého výsledku při řezání.

Můžete si vybrat jeden z navrhovaných nástrojů, které budou pro vás nejvhodnější. Možná tedy budete potřebovat:

 • Pilka na kov. Vhodný je ten, který se používá k práci s kovem;
 • Kruhová pila;
 • Řezačka. Tento nástroj si můžete zakoupit nebo si jej vyrobit vlastními rukama;
 • Vykružovačka;
 • Vlákno.

Je třeba mít na paměti, že plexisklý má indikátor nízké elektrické vodivosti. Proto je doma pomocí improvizovaných nástrojů nutné jednat pečlivě. Akryl lépe ořízněte ostrým pohybem. Proto je nutné připravit vše předem, nastínit rybářskou linii pro vyříznutí řezu. Vedle pracoviště musí být určitě voda. Bude nutné vychladnout řez. Po řezání budete muset zpracovat řez, odstranit stávající drsnost.

Při používání nástrojů s uvedenými nástroji zvažte proces řezání plexiskru doma.

 • Poměrně jednoduchý a levný způsob. to je řezání pomocí hackerské kresby pro kov. Obrys není hladký. Navíc jej zpracovávejte při použití brusného papíru nebo souboru.
 • Řezačka. Chcete.li provést řezání, budete také potřebovat pravítko, lepší kov. Umístěte ji podél plánované řezané čáry.Poté, pomocí řezačky, nakreslete rybářskou linii pro zaříznutí podél zamýšlené linie s tlakem. Udělejte to 2-3krát. Tloušťka plátna musí být snížena o 50%. Pak stačí rozbít plexiskloust podél řezací čáry. Hrana se také ukáže drsný, bude vyžadovat jeho zpracování.
 • Doma můžete použít tenkou řezačku. Používá se jako elektrická vrtačka. Buďte připraveni na skutečnost, že kouř vyniká v tomto procesu a akryl se rychle zahřeje. Abyste se vyhnuli zahřívání a tání materiálu při procesu zpracování, použijte chlazení s vodou. Další zpracování v tomto případě to nemusí.
 • Chcete.li získat kudrnaté obvody, můžete použít napěťové vlákno z wolframu. K vytvoření takového nástroje budete potřebovat transformátor, který snižuje napětí 220 V 24 V. Dále připojte vlákno mezi dvěma izolátory, napětí je dodáno do něj. Když je vše připraveno a vlákno je vyhříváno, vystřihněte požadovanou postavu. Vyhřívané vlákno roztaví materiál.

Pokud plánujete zpracovat plexisklouh s vlastními rukama pomocí nástrojů dostupných ve vašem domě nebo v budování, můžete jej nezávisle nakrájet na požadované prvky.