Jak vybrat elektrický vyžínač trávy

Elektrická sekačka na trávu. nejlepší modely

Elektrická strunová sekačka. nepostradatelné zařízení pro práci na venkově a na pozemku venkovského domu. Jistě souhlasíte s tím, že sekání vegetace obyčejnou strunovou sekačkou je poměrně problematické a obtížné. A proč, když je v prodeji mnoho modelů moderních vyžínačů, s nimiž bude sekání trávy snadné a příjemné??

Rozmanitost modelů elektrických vyžínačů v obchodech může kupující uvést do rozpaků. Jaká kritéria pro výběr vyžínače na trávu, který model se s tímto úkolem nejlépe vypořádá?? Najít odpovědi na všechny tyto otázky je samo o sobě nesmírně obtížné. Před nákupem konkrétního modelu se proto vyplatí zvážit výhody a nevýhody nákupu.

V tomto článku vám řekneme, jak si vybrat elektrický vyžínač trávy, hodnocení nejlepších modelů, pochopíme, jaké parametry zařízení stojí za to věnovat pozornost. Technické údaje a možnosti jednotlivých modelů. Sestavili jsme žebříček oblíbených modelů vyžínačů, který vám pomůže rozhodnout se, který přístroj je pro vás ten pravý.

Výběr akumulátorové sekačky na trávu

V první řadě tento typ vyžínače odstraňuje hlavní nevýhody elektrických vyžínačů. závislost na elektrickém proudu a nutnost používat prodlužovací kabely.

Zakoupením tohoto typu strunové sekačky budete moci sekat nepříliš husté travní porosty, a to i při absenci elektřiny.

Pozoruhodné je, že tyto vyžínače mají nejnižší vibrace a hlučnost ze všech vyžínačů.

Mezi nevýhody tohoto typu nástroje mnozí majitelé řadí nízkou spotřebu energie, krátkou dobu používání na jedno nabití a dlouhou dobu nabíjení baterií.

Všechny modely napájené z baterie mají motor umístěný dole a jako řezací jednotku používají pouze strunovou sekačku. Malý výkon motoru umožňuje ošetřit pouze malé plochy řídké vegetace.

Pracovní doba strunové sekačky na jednu baterii je přibližně 20-40 minut v závislosti na intenzitě používání a doba nabíjení může dosáhnout jednoho dne i více. Proto jsou tyto modely vhodné, pokud je množství práce na vašem pozemku malé a frekvence používání sekačky na trávu nepřesahuje jedenkrát za dva nebo tři dny.

Volba tohoto typu je opodstatněná, pokud plánujete sekat trávu zřídka a v minimálním množství.

Typy vyžínačů trávy

  • se spodním motorem. motor je umístěn dole, nad pohyblivou hlavou. Výhody: Nemá žádnou převodovou hřídel, takže se nezlomí. Nevýhody: není možné sekat mokrou trávu a zanedbané trávníky (kvůli nízkému výkonu motoru);
  • s horním motorem. motor je umístěn na horní straně elektrické sekačky. Klady: Jedná se o nejvýkonnější model elektrických vyžínačů, motor je vždy chráněn před náhodným kontaktem se zemí;
    – Není tak populární jako předchozí modely. Vhodné pro malé trávníky. Výhody: ekologická, tichá a snadno ovladatelná elektrická strunová sekačka v kombinaci s mobilitou benzínové strunové sekačky. Nevýhody: Vysoká cena, baterie se rychle vybíjí a časem selhává. Nevhodné pro časté používání.

Elektrická strunová sekačka Oasis TE-50

Určete přívodní vedení

Existují tři typy vyžínačů trávy: ruční, poloautomatické a automatické. Všechny mají ruční plnění řetězců, ale vyplňování během provozu se liší.

U ručních podavačů vlasce vypněte vyžínač, uvolněte upínací šroub na cívce a ručně vytáhněte konce vlasce požadované délky. To je nepohodlné, a proto se používá pouze u základních a cenově výhodnějších modelů.

U automatických navijáků nemusíte dělat vůbec nic: vlasec pro vyžínač se podává sám, když snížíte otáčky motoru. Tento mechanismus je složitější, méně spolehlivý a dražší.

Naštěstí lze cívku snadno vyměnit za jinou. bez ohledu na typ původní cívky. A pravděpodobně to budete muset udělat, pokud ne hned po koupi, tak o nějaký čas později. Koneckonců, často je to právě kvalita kompletní sady, která zůstává velmi žádoucí.

Co je na elektrickém zastřihovači pozitivního?

Jedinou nevýhodou tohoto zahradního vybavení je jeho závislost na zdroji energie (elektrické síti) a omezení pracovní plochy délkou elektrického kabelu. Ale vy i já víme, že taková sekačka na trávu se používá hlavně ve vilách a venkovských domech, kde je téměř vždy zavedena elektřina. A dosah lze výrazně zvýšit použitím prodlužovače dosahu.

Bosch ART 30 (0.600.8A5.400)

Toto nářadí má výškově nastavitelný výložník, který lze přizpůsobit výšce uživatele (délka: 600 cm). 80 až 115 cm) a jeho výkon a šířka sečení se nejlépe hodí pro malé zahrady, které pravidelně potřebují trochu upravit.

Není dodáván ramenní popruh ani nůž, takže dlouhá práce s Bosch ART 30 nebo odstraňování křovin není možné.

Kromě své lehkosti má tato sekačka na trávu snadnou výměnu cívky bez použití nářadí a režimy sečení a vyžínání se mění jediným otočením hlavy.

Recenze elektrických vyžínačů

Na této stránce zveřejňujeme hodnocení a recenze zákazníků elektrických vyžínačů: uživatelé, kteří mají zkušenosti s hodnocením výhod a nevýhod konkrétního modelu, se s vámi podělí o svůj vlastní názor. Doufáme, že vám jejich připomínky pomohou.

Lehký, spolehlivý, používám 10-12 let, hřídel a převodovka nemůže sloužit vůbec, kvalita konstrukce, konstantní elektronika.

Cena je vysoká, ale mám italský, stojí to za ty peníze.Vypíná se při zahřátí na vysoké trávě,ale to je spíše plus.Nepohodlné pro vysoké osoby.

Používám ho už 10-12 let, 2-3krát týdně během letní sezóny na pozemku o rozloze 10 hektarů.Pohodlně mezi stromy, záhony, cestami.Zvládá i vysoké t. Přečtěte si o tom vše

Silná strunová sekačka na trávu, hnací hřídel je vyrobena z ocelové tyče, kovové trubky jsou silné, při spojení obou částí výložníku se dobře utahuje.

Strunová sekačka je výkonná, hnací hřídel je vyrobena z ocelové tyče, kovové trubky jsou silné, při spojení obou částí výložníku se dobře utahují

Většinou se jedná o vyžínač trávy nebo jen o sekání trávy na venkově. Dostatečný výkon pro jednoduchou trávu, ale na podlaze. Přečtěte si o tom vše

Dostatečně výkonný. Rukojeť kola. Ovládání na řídítkách je duplikováno ovládáním na hřídeli (jak chcete). Co. Přečtěte si o tom vše

Cívka a vlasec jsou slabé. Po posekání více než šesti set akrů trávy je tlačítko ručního posuvu řádku téměř opotřebované. Plastová cívka je k ničemu

Pokud máte na staveništi elektřinu, je to vyžínač trávy, který je alternativou k benzínovým vyžínačům (lehčí, bez benzínu, levnější provoz)

Lehké, praktické. Výkon elektrické strunové sekačky je pro můj trávník dostatečný. Za hodinu práce můj benzínový trimmer vytáhl z rodinného rozpočtu malou částku. Přečtěte si celý

1.Vyžínač trávy není z výroby správně nastaven. Upevňovací kroužek na výložníku sekačky na trávu je velmi blízko el. motor. Přečtěte si celý

elektrický vyžínač byl zakoupen po více než 15 letech zkušeností s benzínovými vyžínači. Regulace (podle pokynů výrobce). Intervaly mazání, pracovní doba. Přečtěte si celý příběh

Jak vybrat nejlepší strunovou sekačku pro vaši zahradu?

Ideální nákup je takový, který je kvalitní, má vysoký výkon a nestojí ani korunu. Aby se model sekačky na trávu nestal zbytečně vyhozenými penězi, je vhodné věnovat pozornost následujícím základním kritériím výběru.

  • Nejdůležitější. výkon. Pokud potřebujete vyžínač na trávu, abyste měli trávu uklizenou, postačí vám výkon až 1000 wattů. Nezapomeňte, že čím větší je výkon, tím těžší je zařízení.
  • Umístění motoru ve vyžínači má vliv na náklady. Modely s motorem umístěným dole se nedoporučují. Strunové sekačky na trávu mají tendenci rychleji selhávat kvůli trávě, vlhkosti a špatnému chlazení. Modely s motorem umístěným nahoře mají speciální ramenní popruhy. Ujistěte se, že je má výrobce v sadě.
  • Volba volantu závisí na preferencích a potřebách uživatele. Volant ve tvaru písmene D se používá u vyžínačů, které jsou manévrovatelné. Vážnější modely jsou vybaveny „řídítky na kolo“.

Elektrické vyžínače trávy usnadňují práci. Udržování uklizené zahrady s mechanickými pomůckami je mnohem snazší.